UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 11 OCTOBER 1930* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt op Woensdag 15 October „s. een openbare vergadering des namid dags om kwart voor twee. Aanrijding. Gieteravond heeft op de Weeresteinstraat een aanrijding plaats ge had tusschen een auto en een ijscowagen. De ijscowagen werd totaal vernield, terwijl de man van de ijscowagen, zekere B. van Bennebroek ernstige verwondingen opliep. Per ziekenauto van de firma van Doorn is de ongelukkige naar zijn woning overge bracht. Wethouder Klaver. In de ziekte van ■wethouder Klaver is nog weinig verande ring gekomen. De patiënt heeft reeds een lichte operatie ondergaan en zou, naar men ons medeeelde over eenige weken op nieuw geopereerd moeten worden. HAARLEMMERMEER. Namen van straten. Het gemeentebestuur is er eindelijk toe overgegaan namen te geven aan straten en wegen in de bebouwde kommen der ge meente. Zoo zijn er in Hoofddorp een Wil- helminalaan, Emmalaan, Juliana, Prins Hendriklaan gekomen. De weg, in het spraakgebruik Beteslaan genoemd, heeft den naam Ingenieur Beyerincklaan gekre gen. In Nieuw-Vennep zijn gekomen een Eugene Prévinaireweg, een Jhr. Van de Poll-straat en een Sportveldweg; in Abbe- nes is een laan genoemd Cornelia Sophia- laan, naar de dochter van dr. J. P. Heije, en m de omgeving van Aalsmeer zijn een groote Poellaan en een Molenweg geko men. De wijk, die om het vliegveld ont staan is, krijgt den algemeenen naam Schiphol. Ten slotte wordt aan den ver bindingsweg tusschen de Sloterbrug en den Sloterweg in de richting van het vliegveld, den naam Burgemeester Amers- foordlaan gegeven en aan den nieuwen weg, die daarop kruislings is aangelegd, den naam Hermina Maria Dijklaan, naar de echtgenoote van mr. Amersfoordt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hanze. De R.-K. Middenstandsver- eeniging „Dc Hanze" hield Donderdag avond een ledenvergadering in het paro chiehuis. De voorzitter, de heer W. Cas- pers, opende de vergadering met gebed en heette allen welkom. Vervolgens instal leerde spr. het nieuwe lid den heer v. d. Drift en spreekt den wensch uit, dat de heer v. d. D. een trouw lid der vereeniging moge borden. In behandeling komt de be schrijvingsbrief voor de Centrale Raads vergadering. Na eenige bespreking wordt besloten met de voorstellen Haarlem in zake Rijkstelefoon, voorstel-Rotterdam be treffende coöperatie Ned. Spoorwegen, en Rotterdam aangaande de Arbeidswet, mee te gaan. Als afgevaardigde voor de Centrale raadsvergadering wordt geko zen de heer M. C. van den Berg, secundus de heer Nic. J. Winters. Een voorstel om jaarlijks een feestavond te organiseeren vindt algemeene instemming. Vooral het 121/2-javig bestaan zal feestelijk, doch I vooral kerkelijk worden herdacht. Het be- I stuur zal een en ander uitwerken. Een vraag betreffende „Santos" zal de voorzit- ter van „Santos" tergelegener tijd beant- woorden. De heer Rietveld klaagt over de minder vlugge bediening der telefoon. Men moet dikwijls lang wachten voor men van het kantoor gehoor krijgt. De voorz. zal zulks ter sprake brengen bij het bestuur der Chr. Mid denstands vereeniging. Een vraag over de Retraite zal in bestuursver gadering behandeld worden. Op een vraag van den heer Mulder over te houden le zingen op de vergaderingen, antwoordde de voorzitter dat momenteel de agenda hiervoor te uitgebreid was. Hierna sluiting dezer geanimeerde ver gadering met gebed. Het „Konijnshol". Zeer waarschijnlijk zal binnenkort de bekende hoeve „Gallao", in den volksmond beter bekend onder den naam van „Konijnshol" verdwijnen. Lang hebben B. en W. de mogelijkheid overwo gen om „Konijnshol", hetwelk volgens dit college uit historisch en oudheidkundig oogpunt niet zonder beteekenis is, te res- taureeren. Meerdere malen hebben B. -en W. in den raad een desbetreffende voor stel gedaan, welk voorste] telkens om de financieele kant werd afgewezen door den raad. Nadien hebben B. en W. zich nog in verbinding gesteld met het Rijksbureau voor de monumentenzorg en met de Prov. Z.-Holl. Archeologische commissie ten einde te trachten steun van rijk en prov. te verkrijgen. B. en W. zijn hierin niet geslaagd. Het gebouw is te slecht. Het zou nieuwbouw beteekenen als men het ging restaureeren 'en de kosten zouden dan ongeveer 20.000 bedragen. Deze kosten zijn niet in evenredigheid aan het architectonisch belang en daarom zullen B. en W. in den eerstvolgende raad voor stellen om „Callao" te sloopen. Bij aanne ming van dit voorstel zal „de Konijnshol" dan spoedig van de aarde verdwijnen. Ziekenhuisverpleging. De Vereeniging tot steun bij opname in een ziekenhuis „St. Franciscus" zal Maandag a.s. in het Parochiehuis een belangrijke ledenverga dering houden. Onder de mededeelingen van het bestuur is er een waarbij melding gemaakt wordt van den uitslag van het onderhoud met de Eerw. Moeder van het St. Elisabethgasthuis te Leiden betreffen de een gereduceerd tarief bij bevalling, bij opname in het St. Elisabethgasthuis. Ver- d.er een belangrijk voorstel van het be stuur om naast het gewone tarief voor op name in een ziekenhuis, een vrijwillig fonds te vormen wanneer een der leden een operatie moet ondergaan en dus extra kosten moeten gedaan worden. De verga dering vangt aan te 8 uur. NOOTDORP. Kath. Kring. Donderdagavond hield de R.-K. Kring haar jaarvergadering in het Vereenigingsgebouw* aan den Veen- weg. Van de leden waren maar weinigen opgekomen. De vergadering werd geopend door den kapelaan. Na opening gaf spre ker het woord aan den secr., den heer van Eijk, om de notulen en het jaarverslag voor te lezen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Dat de Kring dit jaar achteruit gegaan is, blijkt vooral uit het jaarver slag van de penningmeester, die te hooren gaf dat de vereeniging op financieel ge bied ruim 170 was verminderd. Na het verslag van den penningm. werden de feestavonden en uitvoeringen voor dit win terseizoen besproken, waarvan de uitslag was, dat op het eind van deze maand, of begin Nov. twee gezellige avonden wor den gegeven, welke door twee humoristen worden opgevroolijkt. De tooneelvereeni ging „In liefde bloeiende", onderafdeeling van den R.-K. Kring zal de laatste week voor de Advent twee uitvoeringen geven, en eveneens de laatste week van de Vas ten. Van de rondvraag werd ook dezen avond druk gebruik gemaakt, maar alle vragen werden door het bestuur en door den kapelaan beantwoord. Hierna volgde sluiting door den kapelaan. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vernieling. Door den heer S. werd bij de politie aangifte gedaan van de vernie ling van een ruit van zijn woning in de Ju- lianaatraat. De dader, zekere L., heeft de schade aan genoemden heer S. vergoed. Gevonden voorwerpen. 2 portemon- naie's met inhoud, 1 tompouce, - nikkelen en 1 zilveren vulpotlood. Gevestigd: 0. Nagtegaal van Alk maar G. Verweij van Waddinxveen H. Fokker en gezin van Hazerswoude Johanna Rijsdijk van Zoeterwoude T. van Doorn en gezin van Hazerswoude Petronella A. Hovy van Wijk aan Zee en Duin Huiberdina Boot van Apeldoorn P, G. Harts van Kampen Elisabeth M. de Vos van Amersfoort Maria A. v. Teijlingen van Hazerswoude H. Spek en gezin van Utrecht M. N. Fase van Bos koop O. P. van Heusden van Leiden J. Bietveld van Giessendam J. Hoek stra van Franeker. V ertrokken Adriana J. de Bree naar Amersfoort Geertruida M. Geerts naar Amersfoort Adriana C. Costeris naar Leiden W. van Dam naar Koude kerk K. Rosbeek naar Den Helder Hijltje H. J. de Haan naar De Bilt W. Bakker naar Mijdrecht Suzanna Riet veld naar Leiden Hendrika Rietveld naar Leiden H. Vooijs en gezin naar Voorschoten Q. H. Kore.vaar naar Lei den Trijntje de Bruijn naar Voorscho ten H. van der Oest naar Middelharnis Cornelia den Hollander wed. A. Bruij- nes naar Bodegraven P. A. Ruis naar Hazerswoude Antonia Oudejans naar Nieuwer Amstel. AARLANDERVEEN. Volksbond. Donderdagavond verga- derde de Volksbond alhier in de lokaliteit van den heer W. v. d. Berg. De voorzitter, M. Heiman, opende de vergadering met den Ohr. groet. Na het zingen van het Bondslied leest de secr. de notulen der vorige vergadering. Hierop zijn geen aan- HAZERSW0UDE. Geboren: Roelof, zoon van D. Bos en H. Kruit. Ondertrouwd: J. Francken 26 jaar en W. Vork, 19 jaar P. J. Bogaarda 28 jaar en G. M. van Klaveren 21 jaar. WOERDEN. Onderscheiding militaire commandant. De Majoor van de Militaire Administra tie, H. Eggink, chef van het Militaire Ma gazijn te Woerden, die eerlang in een an dere functie zal worden geplaatst, is door de Koningin benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De Minister van Defensie heeft majoor Eggink gisterochtend ten Departement© mededeeling gedaan van deze onderschei ding. Volkszangavond. Op Dinsdag 14 Oct. a.s. zal een Volkszangavond worden gehou den des avonds 8 uur in hotel De Dubbele Sleutel. De leiding berust bij den heer K. Sixma uit Amsterdam met medewerking van de afdeeling Utrecht van de vereeni ging voor Volkszang. Uitbreiding St. Franc. Ziekenhuis. De sinds lang voorgenomen uitbreiding van het R. K. Ziekenhuis „De St. Francisous- Stichting" is in volle gang. In den nieuw bouw zal alles op moderne leest geschoeid worden. Tegen het eind van November hoopt men het geheel voltooid te hebben. Over de inrichting hopen we te zijner tijd nog terug te komen. Patronaat. Het Patronaat St. Anto- nius viert binnen korten tijd het 25-jarig bestaan. Dit feit zal op meer bijzondere wijze worden herdacht. De data der feest- viering zijn nog niet bepaald. ZEVENHOVEN. Ondertrouwd: Joannes Wilhelmus de Groot jm. 30 jaar en Engelbertha Theo dora Mourits jd. 29 jaar te Alphen aan den Rijn. ZOETERWOUDE (DORP). Volksbond. De afdeeling Zoeterwoude (Dorp) hield gisteren een ledenvergade ring, welke tamelijk bezocht was. De Voorzitter opende de vergadering, waarna gebeden werd voor twee overleden leden van den Bond. De notulen van de laatst gehouden le denvergadering werden gelezen en onver anderd vastgesteld. De bespreking van het winterprogram bracht niet veel nieuws en er werd beslo ten, geheel aan het Bestuur over te laten, wat dezen winter moet worden gedaan. Toch had het bestuur gaarne gezien, dat enkele leden met een voorstel in deze war ren gekomen, doch daar niemand het woord hierover verlangde, heeft het Bestuur ge-, me end, evenals vorige jaren, ook dezen winter zooveel mogelijk in het belang van den Bond werkzaam te zullen zijn, in over leg en met medewerking van onzen Gees telijk Adviseur. Van de rondvraag werd een diuk gebruik Bij de mededeelingen komt ter tafel, de Jeugdraad waarover de Geestelijk Advi seur een'uiteenzetting geeft. De afvaardi ging naar de Centrale Raadsvergadering op 8 December wordt uitgesteld tot de eerstvolgende vergadering. Een schrijven was ingekomen over de R. K. Steenzeters te Amsterdam, waarin om geldelijke steun gevraagd werd. De Geestelijk Adviseur vindt dit noodzakelijk, zoodat besloten wordt te collecteeren aan de kerk. Het winterprogram is dan aan de orde, hetwelk wordt aangenomen. Naar ouder gewoonte; gratis tombola, St. Nicolaas- feest voor kinderen en leden tooneeluit- voering, cursusavonden enz. Vervolgens wordt gediscussieerd om nog te herdenken het 12 1/2 jarig bestaan van den bond. Men zal den dag van deze her denking beginnen met 's morgens allen te communiceeren en een H. Mis te laten le zen voor overledene en levende leden. Voorts zal het bestuur voor den avond een feestvergadering uitschrijven. Voor de propagandaclub welke wordt opgericht, gaven zich een 6-tal leden op. De eerste vergadering in deze club werd belegd op a.s. Donderdagavond. Bij de rondvraag voerde nog het woord de geestelijk adviseur. Hierna sluiting. De collecte voor Hulp in Nood bracht 1.01 op. NIEUWVEEN. Het gemeente-uurwerk slaat weer. Ongeveer twfee maanden na de restauratie van den gemeentetoren, is het uurwerk Donderdag weer op gang gegooid. De bewoners der Stationsweg in het bijzonder, zullen met leede oogen een twee de wijzerplaat gemist hebben. De heer J. Vossepoel heeft meermalen in den raad pogingen gedaan een tweede wijzerplaat aan te brengen. Zijn pogingen leden echter schipbreuk, aangezien de meerderheid van de vroedschap tegen de meerdere kosten, die op 200.geraamd waren, bezwaren maakte. Groene Kruis. De leden van het Groe ne Kruis, verwijzen we naar de adverten tie in ons blad, aankondigende de alge meene ledenvergadering op Woensdag 15 October a.s. in het Geheelonthoudersge bouw. De geestelijk adviseur deed mededeeling dat er is opgericht een fanfarekorps, be staande uit leden van verschillende orga nisaties als: Patronaat, St. Jozefsgezellen, L. T. B. en Volksbond en dat in het Be stuur dezer fanfare ook een lid van onzen Bond zitting heeft. Na deze mededeeling ontspint zich een levendige discussie over de vraag van den heer Berk, waarom bij de laatste vacature in de Patronaatscommissie geen Volksbon- der is gekozen. Ook hier antwoordt de geestelijk adviseur den heer Berk op, dat I de reden hiervan gemakkelijk te vinden i zal zijn. Bij het kiezen van een lid van de j Patronaatscommissie worden zeer hooge I eischen gesteld aan de candidaat en daar- om had men het oog laten vallen op den heer v. Aalsem, onderwijzer alhier. I Allereerst, omdat men daar noodig heeft iemand die goed ontwikkeld is, iemand j die offers weet te brengen, en dat ook die offers weet te breneen, en dat ook kan. Welnu zegt spr., niemand beter dan de heer van Aalsum kan dat en doet dat. Na nog enkele besprekingen van huis- houdelijken aard werd de vergadering ge sloten met een woord van dank voor de aangename discussie. ONWARE ADVERTENTIES IN ENGELSCHE BLADEN. Zes maanden wegens oplichting geëischt. Voor de Haagsche Rechtbank heeft te- recht gestaan de dertig-jarige koopman C. L. S., aldaar, wien bij dagvaarding ten I laste was gelegd oplichting van eenige j personen in Engeland. Verd. zou door mid- j del van in Engeland verschijnende bladen o.a. „The Wembly News" advertenties van kaas- en kousenleveranties betrokken geweest. Spr. ziet in de handelingen een listige kunstgreep en acht verd. strafbaar. Het EngelBche publiek is verontwaardigd blijkens ingezonden stukken in de cou ranten. Spr. eischt wegens oplichting driemaal gepleegd zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. E. W. Duys, be antwoordt de vraag of deze wijze van za ken doen tot de meest sympathieke be hoort, met „neen", doch volgens pleiter wordt dit systeem hier veelvuldig toege past, zonder dat men er aan denkt eene vervolging in te stellen. Verdachte heeft aan directe kosten 35.000, die uit de ontvangen shillings be taald worden. Er is dus geen winst be haald. Men heeft verd. geen gelegenheid gege ven de zaken af te welken; (onder welke benaming doet er niet toe) dit is niet straf baar. Hij heeft een kantoor met veel per soneel in Den Haag, o.a. 10 typisten. Heb karakter van oplichting is hier niet aan wezig. Spr. concludeert met het verzoeken om vrijspraak van zijn cliënt. BEDROG MET BLOEMBOLLEN. Voor de Arrondissementsrechtbank te Haarlem berecht Verleden najaar werd op de Beurs door een der leden de inhoud van een pakket tentoongesteld, hetwelk een particulier in Amsterdam ontvangen had op zijn bestel ling aan de firma Leo M. van Keulen en Co. te Vogelenzang en waarvoor deze par ticulier tegen rembours 3.50 had be taald. Het pakket, in de bijgevoegde ad vertentie uit een tijdschrift, aangekondigd als „de ideale tuincollectie bloembollen", moest bevatten 200 bloembollen voor den tuin, maar bevatte eenige papieren zak jes, gevuld met totaal waardeloos opraap- sel van stellingen, kleine peertjes van tul pen en irissen, half verrot ©n absoluut waardeloos voor den ontvanger. Een dergelijk geval staat helaas niet al leen. Maar dit was toch wel het ergBbe wat op dit gebied vertoond is. Kon daar nu niets tegen gedaan wor den 1 De ervaring leert, dat dit met de Ne- derlandsohe wet in de hand nu niet zoo heel eenvoudig is. Maar het is geprobeerd en een aanklacht is ingediend en de Al gemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur heeff er zich voor gespannen, dat aan politie en justitie aangifte is gedaandes kundigen hebebn de langs verschillende wegen bestelde paketten (welke alle dezelf de waardelooze rommel bevatten!) onder zocht en over den inhoud verklaringen af gelegd, met het resultaat dat verleden week voor de Arrondissementsrechtbank te Haarlem terecht hebben gestaan L. M. van Keulen en J. Th. Gijsela ar, de beide fir manten van de fa. Leo M. van Keulen en Go., die onder dezen naam en onder die van de onlangs bij de vermelding van het uitgesproken: faillissement gepubliceerde namen: Jan van Galen, Kweekern Hiaigh- ton e.d., bedoelde advertenties hadden ge plaatst en welke erkenden de afzenders van de be^uete paketten te zijn geweest. Het ten laste gelegde was: oneerlijke concurrentie waaronder in de wet blijk baar dit bedrog wordt beschreven. De vakkennis van verdachte Van Keu len kwam bij de ondervraging als volgt aan het licht: De president vroeg hem of dit „pootgoed" was. De verdachte ontkende zulks, noemde het plantgoed, want zoo zei- de hij: „de bollen moeten toch allemaal ge plant worden De officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen, vond dat het pu bliek beveiligd moest worden tegen zulke oplichterijen, waardoor immers de prijzen van soliede handelaren door het publiek als oplichtersprijzen zullen worden beschouwd- Niet alleen op grond van oplichting, maar ook wegens oneerlijke concurrentie meen de mr. Andringa, kan een veroordeeling volgen. Gezien het guns-tig verleden van de ver- dachten, wilde hij geen vrijheidsstraf vra gen, maar eischte de officier tegen ieder der beide beklaagden 100 geldboete, met daaraan verbonden een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden, met een proeftijd van drie jaar. De Reohtbank heeft thans uitspraak ge daan en verdachten veroordeeld tot één maand voorwaardelijke gevangenisstraf. „Weekbl. v. Bloemb.cult." hebben geplaatst waarin als present van Nederlandsche Bollenkweekers vijf-en-ze ventig stuks bollen werden aangeboden. Voorts dat hij opzettelijk en listiglijk eenige personen zou hebben bewogen tot afgifte van Engelsche postal orders van één shilling. In deze zaak waren een zestal getui gen gedagvaard. Mej. H. W. E. Tuckermann trad in deze als Engelsche tolk op. Uit het dossier blijkt dat verdachte vroeger zoowel hier te lande als in het bui tenland was veroordeeld. Mr. Polman, requisitoir nemend, noemt het systeem van werken van verd. niet gezond en wijst op de redactie van de ge plaatste advertenties, waardoor het publiek den indruk krijgt tegen betaling van een shilling vijf-en-zeventig bollen te zullen ontvangen. Voorts is gebruik gemaakt van een schoon klinkenden naam om vertrou wen te wekken. Getuigen hebben zulks trouwens verklaard. Verd. is geniaal in zijn vondst van „Hillegom". Deze plaats heeft in Engeland .een goeden naam. Vroeger is hij ook in oen dergelijke zaak LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag. Grafische Studieclub gewone tijd. Woensdag. Filmavond voor de leden van den R. K. Volksbond, ieder lid ontving eon uitnoodiging, kinderen beslist geen toe gang. Woensdag. Geen Bestuursraadvergade ring. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Vrijdag. Bestuursvergadering St. Barba ra, 8.15 uur. Zaterdag Spaar- en Vooisehut bank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Brandstoffeneommissie houdt zitting van 78 uur in het kantoor. tNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich' als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in do Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Heden, Zaterdag, van 89 uur plaatsbe spreking bij loting op de bovenzaal, de groote zaal is gesloten. Zondag viering van ons 43ste Stichtings- feest te half zeven in de St. Lodewijkskerk Gezongen H. Mis, waaronder Algemeene H. Oomanunic. Na de H. Mis wordt gezongen lied van lof en dank, bladz. 36 en na de luide dankzegging van den eerw. Vioo- Praeses H. Joseph trouwe hoeder, bladz. 32. Daarna in hot Gezellenhuis gemeen schappelijk ontbijt waarbij wordt gezongen de Gezellenvader, bladz. 5, en Gezellon- feestmar8ch, bladz. 11. Van 12.301.30 uur bibliotheek waarna de zaal is gesloten tot 7.30 uur. Te 8 uur eerst feestavond voor de Gezellen die de kaarten voor dezen avond hebben ontvangen. Maandag bijeonkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 9.30 uur kaartavond. Van 89 uur plaatsbespreking bij loting voor Dinsdag. Dinsdag 8 uur 2e feestavond voor de Ge zellen, die de kaarten voor dezen avond hebben ontvangen. Woensdag van 89 uur plaatsbespreking bij loting voor Donderdag. 8.15 uur verga dering Raad van Bestuur op de bovenzaal. Donderdag geen Arbeidsbeurs voor Jon gelingen. Te 8 uur 3de feestavond voor de dona teurs. Vrijdag van 810 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag van 89 uur plaatebespreking bij loting voor Zondag en Maandagavond. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Zaterdag 6—7 uur betaling van contri butie, gelegenheid tot sparen en retrai tefonds. Verdere mededeelingen: Kaarten ruilen kan alleen onderling geschieden na het ontbijt of tijdene het plaatsbespreken, en niet aan de pastorie en ook niet bij den heer Vreeburg, Witte Singel. Voor onze Ge zellen retraite van 23—26 December e. k. zijn van de 57 plaatsen reeds 50 plaatsen bezet. Gezellen haast u, ST. ANT0NIUS-PATR0NAAT. Hartebrug. Zondag, half 5, Godsdienstonderricht, waarna Ontspanning. Maandag te 8 uur bijeenkomst gezellen. Woensdag. Wegens Juvcnaats vergade ring, geen tooneelrepetitie. Deze is uitge steld tot Vrijdagavond 8 uur. Vrijdag 8 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag van 67 bibliotheek, betaling der contributie, gelegenheid tot sparen en retraitefonds. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 7 uur. H. Mis met predicatie en Algemeene H. Communie, waarna ontbijt. 8.30 Plechtige gezongen H. Mis met uit stelling. Het H. Sacrament blijft tot aan het Lof ter aanbidding uitgesteld. Van 3.30 4.00 uur luide aanbidding. Om 6.30 uur plechtig Lof met predicatie, pauselijken zegen en Te Deum. Maandag 5.306.30 Spaarbank en biblio theek; 8.009.30 Hand teekenen. Dinsdag 6.157.30 Vlecht- en kartonna gewerk; 7.308.45 Lijn, projectie- en ma- chineteekenen; 8.45—9.30 Recreatie. Woensdag 4.305.45 uur Vlecht en Kar tonnagewerk; 6.45—7.30 Zang; 7.30-^8.00 Lof, en 8.00—8.30 Recreatie Afd. II, III; afd. I tot 9 uur. Donderdag 7.308.45 uur Bouwkundig teekenen, Sloyd, 8.459.00 Recreatie. Vrijdag 8.309.00 uur Debatingclub, 9.00 —9.30 Recreatie. Zaterdag 6.007.00 Gymnastiek jongste afdeeling: 7.008.00 idem hoogste afdee ling; 8.00—10.00 Recreatie, afd. I. ZITA-VEREENIG ING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. Bemiddolings-bureaa Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en f 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.30—11 uur des morgens. R.-K INTERPAROCHIALE MEISJES- VEREENIGING. Woensdagavond kwart ovor 8 Gods dienstcursus. RECOLLECTIE OUD-RETRAITANTEN. De recollectie wordt uitgesteld tot Don derdag 23 Oct. R. K. REIDANSCLUB „UTILE DULCI". Maandagavond kwart over acht repeti tie (Mare). Nieuwe leden van harte welkom. R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St. Joseph's Gezellen, Ra penburg 52. Telef. 456. Aanmelding: Don derdag 89 uur. Aanbieding een leerling Electri- cien, een leerling typograaf, een leerling Broodbakker. Gevraagd een leerling fijn lederbe werking.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11