SPOOR's MOSTERD -V VRAGENBUS LAND- EN TUINBOUW DONDERDAG 9 OCTOBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. Meer vaar. I Autobus van den dijk gereden. Gistermorgen is een autobus van den ondernemer Ballegooyen, die den dienst GorcumTh iel onderhoudt, le Vuure van den dijk gereden. Eenige inzittenden moes ten zich onder geneeskundige behandeling stellen. Zij kregen lichte verwondingen. De auto is zeer gehavend. De oorzaak ia aanrijding van een andere auto. Wielrijdster te water gereden. Gistermiddag is op den Amsteüdijk te Nieuwer-Amstel een 14-jarig meisje, tenge volge van een windvlaag met haar rijwiel in den Am-stel gereden. Het meisje, dat niet kon zwemmen zonk reeds naar de diepte, toen een passeerende wielrijder, zich geen oogenblik bedenkend, gekleed te water sprong. Met groote moeite wist hij de drenkelinge op het droge te bren gen. In een nabijgelegen woning werden bei den van droge kleeren voorzien. De redder ontdekte later, dat hij tijdens het zich-te water bevinden zijn gouden horloge, dat zich los in zijn vestzak bevond, was kwijtgeraakt. Het rijwiel werd later opgevischt. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Voerman en paard ongedeerd. Op den onbewaakten overweg bij de renbaan te Boxtel werden paard en kar van een landbouwer door een locomotief gegrepen en totaal verbrijzeld. De land bouwer kwam in een sloot terecht doch bleef ongedeerd. Ook het paard bekwam geen letsel. WEER EEN ERNSTIG MIJNONGEVAL. Twee arbeiders in een afbraak gestort. In de ondcrgrondsche werken van de mijn „Oranje Nassau III" te Heerlerheide is Dinsdagavond in een afbraak een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij twee arbei ders zwaar verwond werden. Zij werden naar het ziekenhuis te Heerlen overge bracht. Een der getroffenen, J. S., uit Heer lerheide, gehuwd en vader van een kind, is gistermorgen overleden. De toestand van den anderen getroffene, die ernstige verwondingen bekwam, was gistermorgen naar omstandigheden vrij goed. Over de toedracht van het ongeval ver nemen wij, dat de beide arbeiders in den afbraak door een waterleidingbuis met een zuigkop werden getroffen. HET ONGELUK OP DE G. 2. Het lijk van korporaal Broers aangespoeld. Het lijk van den korporaal-telegrafist Broers, die bij de jongste marine-manoeu vres, naar men zich zal herinneren van de torpedomot G. 2 overboord is geslagen, is thans aangespoeld op de kust ten zuiden van Nieuwediep. De begrafenis heeft heden aldaar plaats gehad, op verzoek der familie zonder mili taire eerbewijzen. Verdronken. Te Kerkenveld (Dr.) is het 7-jarig zoon tje van den arbeider H. Jassies, verdron ken, terwijl het speelde in een vaartuig, dat in het Zuiderdiep lag. De 26-jarigc mej. W. de Jong te Noordeloos (Z.-H.) is Woensdag bij het water scheppen in den polder te water geraakt en verdronken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken bleven zonder resultaat. Oude vrouw in brand geraakt. Bij het aanmaken van de kachel geraak ten de kleeren van de 74-jarige weduwe H. J. van G. te Nieuwer Amstel in brand. Zij had de tegenwoordigheid van geest om hulp te roepen en zich op d'en grond rond te wentelen, waardoor het vuur grooten- deels gedoofd werd, terwijl ijlings boege- schoten personen met dekens de vlammen geheel doofden. De oude vrouw had echter dusdanige brandwonden opgeioopen dat een ontboden geneesheer onmiddellijke op neming in een ziekenhuis noodzakelijk oor deelde. HEVIG ONWEER. Vele radio-lampen te Baarn stukgeslagen. Toen gedurende een ombeer te Baarn de bliksem ergens insloeg, had op vele plaat sen de terugslag ernstige gevolgen. Dozij nen radiohouders meldden het stukslaan van hunne toestellen of lampen. Op twee plaatsen werd een begin van brand geconstateerd en zelfs op 1 plek vloog een raam uit de sponning. Vele tele foontoestellen werden gestoord, terwijl het aantal stukgeslagen lampen in het elec- triscli net legio was Brand in de Ned. Herv. Kerk te Ermelo. Men meldt uit Ermelo aan de „Rott.": Boven Ermelo woedde Haandagavond een hevig onweder, gepaard gaande met hevigen regenval en geweldigen hagelslag. Plotseling sloeg het hemelvuur op de elec- tliciteitsleiding tusschen kerk en pasto- lie. De electriciteitsmeter in de pastorie van ds. Timmer werd onder geweldige ex plosie door het hemelvuur verbrijzeld. In de pastorie hing een zware zwaveldamp. De bewoners van de pastorie kwamen met den schrik vrij. Aanvankelijk meende men, dat de scha de beperkt bleef tot vernietiging van en kele draden. Een half uur later bleek ech ter de Ned. Herv. Kerk van binnen in lichter laaie te staan. De nieuwe galerij, die pas in gebruik was genomen, stond in vlammen. Met emmers water poogde men den brand te blusschen. Tusschen vloer en plafond bevindt zich veel stroo, dat aan het branden is gegaan. De stoomspuit gaf water en met vereende krachten was men bezig den brand te blussehen. Men hoopte het kerkgebouw te kunnen behouden. De schade is zeer groot. Nader bericht men nog: De brand is 's avonds om tien uur geluk kig nog gebluscbt kunnen worden. De nieuwgebouwde galerij is gedeeltelijk ver brand. Al de gewitte muren zijn beroet. Het orgel heeft veel geleden. Verzekering dekt de schade. HOOG WATER. Langs Grift en Apeldoornsche Kanaal. Tengevolge van de vele aanhoudende re gens is de waterstand in het Apeldoorn sche Kanaal en de rivier de Grift zoodanig gestegen, dat de beddingen het aange voerde water niet meer kunnen verzwel gen. Het water stroomt over de dijken ver de omliggende landen in en berokkent groote schade aan de te velde staande ge wassen. Zelfs loopen de hooger gelegen gronden reeds ernstig gevaar voor inunda tie, terwijl tal van toegangswegen tot het stroomgebied der genoemde waterwegen zijn ondergeloopen, zoodat de communicatie in deze streek zeer wordt belemmerd. Reeds zijn maatregelen genomen, om het vee in veiligheid te brengen, terwijl de gemeenten Apeldoorn en Epe met het oog op de verdere uitbreiding van het gevaar de sluiting van den hoofdverkeersweg tus schen deze beide plaatsen overwegen. De gevaarlijke wegen worden iederen avond na zonsondergang door speciale nierktee- kens aangeduid. Langs de Vecht. De Vecht schijnt, nu het Vechtgemaal te Muiden nog niet gereed is, van de gelegen heid de gestadige regens te willen gebruik maken om de langs hare oevers liggende landerijen nog eens duchtig onder water te zetten. Van de 3 sluiskolken te Muiden is er één nagenoeg drooggelegd ten behoeve van het gemaal. Daarin wordt een reus achtige buis gemaakt, van 2.80 M. diameter, welke deel uitmaakt van de pomp met zuig- en persleidingen, welke men bezig is te monteeren. Wanneer de geheele installatie in wer king kan treden en men hoopt dat in December te bereiken verzetten de 2 pompen per minuut 1600 M3. water. Bij een wateropvoerhoogte van 1 M. kunnen de 2 pompen in 1 etmaal 2.3 mil- lioen M3. water verplaatsen. Voor de ge heele te bemalen wateroppervlakte betee ken t dit eene veria-ging van het peil met ongeveer 80 c.M. Inmiddels is thans de Vecht onder Zui len bij Utrecht reeds tot 70 -f- N. A. P. op- geloopen en vele landerijen staan bereids onder. Het Hollandsch Diep. Nabij Moerdijk is het Hollandsch Diep buiten zijn oevers getreden. De boot-pas sagiers moesten per as worden afgehaald, daar de aanlegsteiger blank stond. Bovenhuis uitgebrand. Vannacht om kwart over een, is door een agent van politie te Rotterdam brand ontdekt in het bovenhuis Rochussenstraat 387. Dit bovenhuis behoort tot een groot blok dat pas gebouwd is en is nog grooten- deels onbewoond. Toen de brand ontdekt werd, liet deze zich reeds vrij ernstig aan zien. De geheele derde étage vertoonde een rooden gloed, terwijl de daarboven ge legen verdieping reeds begon te gloeien. De brandweer heeft middel alarm ge maakt, waarna eenige handspuiten met stralen op de waterleiding gepoogd heb ben den brand meester te worden. Deze blussching was zeer moeilijk door het feit dat de storm de brand aanwakkerde, ter wijl het bovenhuis te hoog gelegen is om voldoende bereikt te worden door de ge wone slangen op de waterleiding. In het eerst volgende half uur, geraakte het ge heele bovenhuis in brand. De vlammen joegen hoog door het dak heen en vooral aan de achterzijde liepen de belendende perceelen groot gevaar. De harde regen bemoeilijkte bovendien het blusschings- werk zeer. Na een half uur is een motor- spuiit ontboden, die met twee stralen, voor en achter, de vijf stralen van de hand spuiten steunde. Na een kwartier had men toen den brand gebluscht. Het bovenhuis is totaal uitgebrand. De belendende per ceelen hebben zeer veel waterschade. Men vermoedt dat de oorzaak gelegen is in het stoken van een kacheltje, ten einde het huis minder vochtig te doen zijn. BIJ EEN INBRAAK GESTOORD. Een oude landbouwer mishandeld. Woensdagnacht zijn te Albergen (O.) twee mannen de woning van den twee em zeventigjarigen landbouwer Hinfert bin nengedrongen. De inbrekers hebben ge tracht een groote geldkist open te maken. Hierbij werd vrij veel lawaai gemaakt, zoo dat H. wakker werd. Hij begaf zich naar de kamer en werd hier overvallen, door de beide mannen, die hem zoodanig mishan delden, dat hij bewusteloos neerviel. Hij had nog gelegenheid gehad om hulp te roepen, waardoor een knecht en een dienst bode toeschoten. De inbrekers namen toen de vlucht. Er is niets gestolen. Naar na derhand bleek, is de oude man niet ernstig gewond. Men heeft eerst Woensdagmorgen de politie gewaarschuwd, die een uitge breid onderzoek instelt. GEVECHT MET SMOKKELAARS. Ondanks beschieting met hun auto ontsnapt. Te Valken?waard hadden rijksambtena ren op den Luikerweg een versperring van boerenkarren en eggen aangebracht om smokkelaars te vangen. Een smokkelauto uit België reed er op in, waardoor de kar ren vernield werden. De auto werd daarna hevig beschoten. De chauffeur wist echter met zijn wa gen ongedeerd te ontsnappen. Men heeft geen enkele aanwijzing omtrent de identi teit van bestuurder en voertuig. „Msbd." VERVALSCHING VAN DUITSCHE SIGARETTEN-BANDEROLLES. Eert» inval der justitie te Enschede. Het dagblad „Tubanbia" te Enschede meldt: De Enschedesche recherche is eenige maanden geleden op 't spoor gekomen van een vrij omvangrijken handel in valsche si- gare ttenbanderol'l es. Het bleek, dat te Enschede valsche Duitsche banderolles weiden gedrukt, welke via eenige tusschen- personen naar Duitschland werden ge bracht om daar verhandeld te worden. Toen men voldoende inlichtingen had ge kregen, deed de Justitie een inval in den winkel van J. te Enschede. Het resultaat was, dat een pak met 2500 valsche Duit sche banderolles, elk voor 100 stuks siga retben, in beslag kon worden genomen. Ook de drukker van deze banderolles, even eens aldaar woonachtig werd opgespoord. Heb bleek, dat hij de banderolles in op dracht had vervaardigd tegen een vrij la gen prijs. De cliché's had hij elders laten vervaardigen. De drukker schijnt van de affaire niet geheel op de hoogte te zijn ge weest. De banderolles werden in café's aldaar tegen vrij hooge prijzen verkocht aan een Duitsc-her, die ze verder expedieerde. Duitsche belastingambtenaren hebben verklaard, dat de banderolles bijzonder goed zijn nagemaakt. ■A Spoor's gestampte Muisjes Berucht fietsendief aangehouden. Uit het Westelijk stadsdeel van Rotter dam kwamen voortdurend klachten binnen over een man, die zich uitgaf voor gepen- si onnee-rd marechaussee. Bij de caféhouders vertelde hij, dat hij een kamer wilde hu ren. Als de zaak beklonken was, vroeg hij even een fiets te leen, omdat hij nog een paar boodschappen moest doen. Dë café houder zag echter man noch fiets weer te rug. Ook rijwielhandelaars vlogen er in, doordat de man voorwendde een fiets te willen koopen en dan eerst even een proef rit je ging maken. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in en slaagde er in den schuldige, den 54-jarigen J. B., aan te houden, juist toen hij bezig was een gestolen fiets te verkoo- pen. Lieve jeugd. De vorige week is ingebroken in scholen aan de Ploegstraat, de Leede, den Vonder en Heidestraat te Rotterdam. Er werden in die gebouwen ergerlijke baldadigheden uitgehaald; boeken werden verscheurd, inktpotten leeggegooid, de lessenaars van de onderwijzers werden bevuild, kortom, alles weer er op, dab hier een bende jon gens aan het werk was geweest. Het is de politie gelukt, de daders te achterhalen. Het zijn zes jongens van 8 tot 12 jaar, die zich ook reeds aan markt diefstallen heb ben schuldig gemaakt. Zij hebben bekend. Duitfcch stoomschip met zieken aan boord. Gistermiddag heeft in de Coenhaven te Amsterdam ligplaats genomen het Duit sche stoomschip „Ernst Brockelmann". Toen dit schip te Lissabon arriveerde ble ken verschillende leden van de bemanning ernstig ziek te zijn. Het gevolg was, dat tien opvarenden aan den wal moesten wor den gebracht, van wie er vier in het zieken huis zijn overleden. De zes overigen kwa men weer aan boord, en maakten de ver dere reis mede met dien verstande echter, dat te Duinkerken weer een dezer opvaren den wegens ziekte moest achterblijven. Daar Het schip te Lissabon en Duinkerken eon z.g. schoone gezondheidspas was mee gegeven, liep het schip te IJmuiden binnen zonder dat door den gezagvoerder van uit zee van heb voorgevallene mede deeling was gedaan. Na ingeklaard te zijn stoomde het schip dan ook naar Amsterdam op. Noch te IJmuiden, noch in de hoofdstad werd aan de autoriteiten mededeeling gedaan van hetgeen een deel der bemanning was overkomen. Door samenloop van omstandigheden werd pas laat in den middag bekend, dae. twee zieken aan boord waren. Het gevolg was, dat dr. H. Peeters van den Gemeen telijken Geneeskundigen en Gezondheids dienst zich Woensdagavond aan boord van heb schip begaf om een onderzoek in te stellen, waarbij hij volledig van het voorgevallene op de hoogte is gesteld. De patiënten, beiden Heden der bemanning, bleken 40 en 38 graden koorts te hebben. Zij zijn overgebracht naar het Wilhelmina- gasthuis. Wat zij mankeeren staat nog niet vast. Van het nadere onderzoek zal afhangen of voor het schip, dat morgen om twaalf uur weer gereed zal zijn voor vertrek naar zee, een gezondheidspas zal worden af gegeven. Nóg een collier zoek. Te Nijmegen wordt sinds eenogen tijd een kostbaar halssnoer vermist met 122 paarlen en platina sluiting. Men vreest dat het gest-olen is. De poli tie te Nijmegen stelde een groote bedoe ning op het terugbezorgen van het klei nood. Lijk gevonden. Dinsdagmiddag is in het Haagsche Bosch te 's-Grawanhage het lijk gevonden van den zeven en vijf tig jarigen Zwerver C. A. v. d. B. Het is overgebracht naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats. Er is van misdrijf niets gebleken. Vermoe delijk had v. d. B, zich in het Bosch te sla pen gelegd. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN WOLKBREUK BOVEN PACHUCA. 60 menschen omgekomen? tot dusverre n.og niet bevestigde belichten heeft boven cïie Mexicaansche mijnwerkersstad Packuca- (hoofdstad van den staat Hidalgo) een hevige welkbreuk gewoed. Hierbij moeten 60 personen zijn GROOTE OVERSTROOMING IN TEXAS Tengevolge van de aanhoudende regens, die boven de stad Dallas en omgeving ge vallen zijn, is aldaar een groote overstroo ming ontstaan. Bij de ramp zijn vier per sonen om het leven gekomen, terwijl 18 andere gewond werden. Honderden zijn dakloos geworden. De aangerichte schade is zeer groot. AARDSCHOKKEN IN ZUID- DUITSCHLAND. In den afgeloopen nacht evep. na mid dernacht, werd te München een krachtige aardschok waargenomen. Overal in de stad gingen de lichten uit, terwfjl de be woners bijna allen uit den slaap werden opgeschrikt. Ongeveer een kwartier later volgde een tweede, lichtere schok. Ook uit Innsbruck, Lindau, Kempten en Garmisch komen berichten over krachtige aardschokken. Ook te Stuttgart werd op denzelfden tijd een aardschok waargenomen. Schade is niet aangericht. De aardschokken wareji zeer hevig. Te Müuchen zijn vele slapenden uit hun bed gevallen. Volgens een mededeeling van de sterrenwacht te München zijn de beide daar opgestelde seismografen door de aardschokken onklaar geworden, zoodat verdere opteekeningen niet meer tot stand zijn gekomen. De aardbevingswacht te Hokenheirn bij Stuttgart heeft, opgeteekend, dat de schok ken om 0 uur 27 min. 38 sec. zijn begonnen. Ook daar en te Ravensburg zijn door de hevige trillingen de apparaten buiten wer king ge site ld. Volgens de tot nu toe ingekomen be richten was de beving in het Alpengebied het hevigst. Te Ehxwald in Tirol zijn in de huizen de schilderijen van de muren geslagen. Er zijn daar drie bevingen van gelijken duur waargenomen. Menschen, die op straat waren, meenen een sterken lichtschijn ge zien te hebben, welke den indruk maakte alsof een meteoor uit; de lucht viel. Ook te Garmisch-Partenkirchen zijn drie hevige schokken gevoeld. Het epicentrum lag vermoedelijk in het Alpengebied. Ner gens is belangrijke schade aangericht. Aan de huizen, zijn veelal kleine scheuren in de muren ontstaan. Te Friedrich8kafen en Donaueschingen, gelijk trouwens in de heele streek van het Bodenmeer en in Opper-Baden, zijn even eens aardschokken waargenomen. Te Karls ruhe en Heidelberg is één lichte schok voeld. Vreeselijk ongeluk. In de gemeente Zubrohlava bij Sillein in Tsjecho-Slowakije heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Aan den oever van een beek speelden verscheidene kinderen, totdat op een gegeven oogenblik een ge deelte van de schoeiing losscheurde en de kinderen te water geraaJcten. Twee jongens en twee meisjes werden door het waterrad van een molen gegrepen; de lijkjes werden later deerlijk verminkt teruggevonden. Twee andere meisjes verdronken. De moe der van een der kinderen sprong in ver twijfeling eveneens te water, doch men slaagde er in haar bijtijds op het droge te Nachtelijke arbeid bij kunstmatig zonlicht. In het nationaal natuurkundig labora torium te Londen heeft men proeven ge nomen met kantoorbediendden, die men 's nachts liet werken bij zulk een helder licht, dat het bijna het daglicht evenaarde. Het resultaat was, dat er veel meer en veel beter werk werd geleverd dan met de verlichting, die men tot dan toe gewoon In een zeilboot over den Oceaan. Professor Blanco die in gezelschap van zijn dochter den Atlantischen Oceaan in 60 dagen in een zeilschip heeft overge stoken is in zijn geboortestad. Barcelona op geestdriftige wijze ontvangen. Meer dan 50.000 menschen juichten de zeevaar ders toe, die door de plaatselijke autoritei ten verwelkomd werden. Een millionaire als zakkenrolster. Voor d© Schepenrechtbank te Berlijn heeft de reeds acht maal gestrafte 30-ja- rige Nelli P. terechtgestaan wegens de ge woonte van zakkenrollen. De vrouw ver keert in meer dan schitterende financieel© omstandigheden, is millionaire en aange zien ze de misdrijven slechts in bepaald© perioden pleegde, werd haar geestestoe stand onderzocht. Het bleek, dat ze in 1924 een zware hersengriep had doorgemaakt en sindsdien lijdt aan den ziekelijken drang om bij menscbenverzamelingen zakken te rollen cnt dan het gestolen geld aan vreem- de menschen te geven. De ziekte heeft, haar geheel verouderd en ze maakt perioden door van onbedwingbaren onrusttoesta-nd, afgewisseld door dagenlangen slaap. Nelli is vrijgesproken en de overige acht zaken zullen opnieuw bekeken worden. ving I ferm fc nakt Een muggeninvasie. De stad Berndorf en naaste omgevi hebben van een reusachtige muggenzwerm te lijden gehad. In dichte klompen gepakt zwermden de diertjes door de straten, zet ten zich op kleeren, oogen. neuzen en ooren der voorbijgangers en wel in zulke massa's, dat hij vrijwel onmogelijk was er zich van te bevrijden. De muggen drongen ook de huizen binnen. In de straten en op de plaatsen.der woningen werden vuren aan gestoken om door den rook de lastige die ren te verdrijven, maar eerst toen heb don ker werd hield de muggenplaag op. Waar schijnlijk kwamen de insecten uit het Zuid oosten en waren ze door een luchtstroo- ming uit een moerasland naar het Oosten- rijksche stadje gedreven. Den volgenden ochtend begon de plaag opnieuw en wel in die mate, dat het verkeer bij de fabrieken er grooten last van ondervond. Spiritisme en bedrog. Een weduwe te Praag, wier echtgenoot© nog slechts kort geleden gestorven was nam dezer dagen deel aan een bijeenkomst van spiritisten aldaar. Eén hunner kreeg, zich zoogenaamd in verbinding stellend met de andere wereld, contact met den „duivel", naar het heette, waarna de „hel levorst" persoonlijk verscheen en eischt-e dat de weduwe 1000 kronen zou meebren gen naar de eerstvolgende zitting, dan zou haar man uit de pijnen der hel verlost worden. De weduwe ging naar de bank'waar zij haa-r deposito had, en vroeg om 1000 kro nen, terwijl zij aan den bankbeambte ver telde waarvoor zij het geld noodig had. De directeur der bank waarschuwde de politie die den handigen „duivel" spoedig te pakken had. HET MAALGEB0D. Het hoofdbestuur van de Holl. Mij- van Landbouw heeft zich met algemeene stem men uitgesproken vóór een maalgobod voor tarwe, doch het wenschte zijn definitief oordeel uit te stellen tot de wijze van uit voering bekend is. Opgemerkt werd o.a. dat, nu zulk een „gebod", als het inge voerd wordt, pas in werking zal treden, wanneer vele boeren hun tarwe reeds ver kocht hebbed, nagegaan dient te worden of het mogelijk is, ook deze boeren er nog van te doen profiteeren. Vraag: Ik heb vóór 30 jaar geld van iemand gehad, maar ik heb er nooit meer iets van gehoord. Nu is die man 6 jaar geleden overleden en heeft zijn geld aan vreemden vermaakt. Men komt nu om dat geld. Ben ik verplicht het te geven? Antwoord: Geleend geld behoort tt terug te geven aan den rechtmatigen eige naar of aan diens rechtverkrijgenden. De rechtsvordering is evenwel na 30 jaar ver jaard. Men kan u dus niet gerechtelijk dwingen aan uw verplichting te voldoen. V raag: Hoe lang kan een faillissement duren? Ik krijg nog arbeidsloon, moet dab niet direct uitbetaald worden? Zoo ja, tot wien moet ik mij wenden? De curator helpt niets. Ik heb gehoord van den minister van Justitie. Zoo ja, kunt u mij dan het adres opgeven. Kan dat per gewonen brief? Antwoord: De afwikkeling van een faillissement kan zeer lang duren. De cu rator kan u ook niet helpen, als u het einde niet wilt afwachten, evenmin de mi nister van justitie. U hebt waarschijnlijk een bevoorrechte schuldvordering, d.w.z. u bent een van de eersten, wien uitbetaald zal worden, maar dat kan niet eerder, voordat het faillissement geëindigd is. Wanneer komt de eerste trein naar het Noorden langs? Over een half uur. En de eerste trein naar het Zuiden? Over een uur ongeveer. Dank u. Kom vrouw, nu kunnen we wel oversteken.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10