KERKNIEUWS De Slavin van het Zwijgen WOENSDAG 8 OCTOBER 1930 DE LE1DSCHE COURAN DERDE BLAD PAG. 9 MGR. OLAV OFFERDAHL. t Te Bussum plotseling overleden. Gistermorgen is in het St. Ola-v-Huis te Bussum, waar hij sinds eenige dagen ver toefde, onverwacht overleden Z. D. H. Mgr. Olav Offerdahl, apostolisch vicaris van Noorwegen. Mgr. was naar Nederland gekomen, om de steun in te roepen van de Katholieke pers voor zijn missie. Daarnaast wilde hij vooral onze Bisschoppen danken voor hun sympathie voor Noorwegen. Mgr. Offerdahl, die de oudste priester was van Noorwegen, ontving nog pas op 13 Maart van dit jaar zijn benoeming tot Apostolisch Vicaris van dat land, als hoe danig hij de opvolger was van Z. D. H. Mgr. dr. Jan Olav Smit. Gedurende verscheidene jaren was hij reeds pro vicaris en in den laatsten tijd Apostolisch administrator van de Noor- sche missie geweest. Mgr. Offerdahl was een bekeerling. Hij werd in 1857 te Aardal geboren en is aan vankelijk als onderwijzer werkzaam ge weest. Op 22-jarigen leeftijd werd hij Ka tholiek. Daarna is hij voor priester gaan studeeren en in 1891 mocht hij te Rome de H. Priesterwijding ontvangen. Zooals men zich zal herinneren had Mgr. Offerdahl een bezoek aan Turnhout in België gebracht, waar hij voor priester had gestudeerd. Daarna bezocht Mgr. ons land. Na een kort verblijf te Amsterdam is Z. D. H. naar Bussum gegaan waar hij zijn intrek nam bij de Eerw. Zusters van de Congregatie van den H. Franciscus Xaverius. Deze Zusters zijn bestemd voor de Missie in Noorwegen. Van hieruit zou Mgr. nog enkele bezoeken afleggen o.a. nog een tweede bezoek aan Amsterdam, waar een groote huldiging van Mgr. in voorbereiding was. Gistermorgen gevoelde Z. D. H., die reeds eenigen tijd lijdende was aan bron chitis en een zwak hart had, zich minder goed. Daar hij zich niet in staat gevoelde de H. Mis op te dragen, was hij te bed geble ven. Een geneesheer werd gewaarschuwd en nadat deze Mgr. had onderzocht, meende hij, dat opneming in het ziekenhuis nood zakelijk was. Zoover is het evenwel niet gekomen. Ongeveer een half uur later verergerde de toestand plotseling. Pastoor Wiegerinck, die ook in het St. Olav Huis inwoont, vanwaar hij voorbe reidingen treft, voor een nieuw te bouwen kerk, kwam nog juist op tijd om aan Z. D. H. het H. Oliesel toe te dienen en de H. Absolutie en den pauselijken zegen te geven. Zonder goed bij bewustzijn te zijn ge weest is Mgr. Olav Offerdahl dadelijk daarop in de grootste kalmte overleden. Het gebeurde verwekte natuurlijk in de betreffende kringen diepe verslagenheid. Dadelijk na het overlijden werden de noo- dige telegrammen o-a. naar Noorwegen en naar de geestelijke autoriteiten hier te lande verzonden. Vrijdag zou Mgr. een bezo.ek hebben ge bracht bij Mgr. J. H. G. Janssen, aartsbis schop van Utrecht. Omtrent de begrafenis van het stoffelijk overschot is nog niets bekend. Een dezer dagen zal evenwel een uit vaartdienst worden gecelebreerd in de St. Vituskerk te Bussum, waar Mgr. Offerdahl Zondagavond nog een pontificaal Lof ce lebreerde. BENOEMINGEN in het Aartsbisdom.^ Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den Weleerw. heer G. J. Mol op diens verzoek eervol ontslag verleend als pastoor te Vreeswijk en heeft benoemd tot pastoor aldaar den Weleerw. heer H. W. van Soest; tot pastoor te Nieuw-Am- sterdam (Ericaj den Weleerw. heer H. H. R. van Esveld. Voorts heeft Z. D. H. aan den Weleerw. heer dr. R. R. Post wegens diens benoe ming tot geschiedkundig medewerker aan het Ned. Historisch Instituut te Rome, eervol ontslag verleend als professor aan het Seminarie te Culemborg en heeft be noemd tot professor aldaar den Weleerw. heer drs: J. A. de Goeij, tot kapelaan te Zevenaar den Weleerw. heer dr. F. Thijs- sen; tot kapelaan te Groningen (H. Jozef) den Weleerw. heer B. E. Boerrigter; tot kapelaan te Deventer (H. Hart) den Wel eerw. heer J. B. Pothof; tot kapelaan te Kabauw den Weleerw. heer Th. G. M. Ja cobs (priester v. h. Seminarie); tot rector van het R. K. Ziekenhuis te Zutphen den Weleerw. heer J. Th. G. Winmink; tot ka pelaan te Apeldoorn (H.H. Fab. en Sebast) den Weleerw. heer W. J. J. M. Paimans. Priestermissieborvd in Nederland. De Congregatie tot Voortplanting des Geloofs heeft op voordracht van het Door luchtig Episcopaat van Nederland be noemd tot Voorzitter van den Priestermis- siebond in Nederland Z. D. H. Mgr. J. G. H. Jansen Aartsbisschop van Utrecht. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een motorrijder aan gereden. Aan de gevolgen overleden. Onder de gemeente Middelburg nabij Oirschot heeft Maandag een doodelijk ver keersongeval plaats gehad. De motorrijder Gerings uit Eindhoven kwam met zijn mo torrijwiel uit de richting Oirschot. Onder de gemeente Middelbeers moest hij een wagen passeeren, waarachter een vrouw liep. De motorrijder gaf behoorlijk signaal, doch dit schijnt de vrouw niet opgemerkt te hebben. Zij week plotseling naar links en werd aangereden. Zij bekwam een been breuk en ernstige inwendige kneuzingen, waaraan zij is overleden. De pastoor der parochie diende de H. Olie toe. Genees kundige hulp mocht, niet meer baten. De overledene is de vijftigarige ongehuwde J. v. d. Vleuten, wonende te Middelbeers. Den motorrijder treft geen schuld. Met zijn motor tegen een tram en gedood. Maandagavond halflien is de fotograaf R. in de Kerkstraat te Arnhem met zijn motorfiets in botsing gekomen met een tram. Hij is met een hersenschudding op genomen en vannacht overleden. Door een auto gegrepen en gedood. Gisteren is de ongeveer 50-jarige S. Bearda, uit Amersfoort, op de Daan Foc- kemalaan door een achter hein aankomen de auto gegrepen en gedood. De wielrijder is plotseling naar links overgestoken zon der de verandering van richting kenbaar te maken. Jongeman door autobus overreden. Een autobus uit Oss heeft te St. Oeden- rode den 16-jarige F. v. K. met zijn fiets overreden. De jongen werd met een zware schedelbreuk in deerniswekkenden toe stand naar het Ziekenhuis overgebracht. Waarschijnlijk is het ongeval gebeurd door het slippen van den wielrijder. Aan de gevolgen overleden. De landbouwer M. D. te Wapserveen, die de vorige week bij het uit een auto stappen kwam te vallen en daarbij een hersenschudding had bekomen, is in het ziekenhuis te Assen overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto door een trein gegrepen. Even voorbij de spoorwegbrug te Win- sum (prov. Groningen) is gistermiddag een vrachtauto der firma v. d. Laan en West er- dijk, aldaar wonende, op den onbewaakten overweg midden-in gegrepen door den trein uit Zoutkamp. Het voertuig werd ge heel vernield. De bestuurder, de heer S. v. d. Laan was, wonder boven wonder, zoo goed als ongedeerd. Men tast omtrent de oorzaak van het ongeval in het onzekere, daar het uitzicht er goed is. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt van het gebeurde. INSTORTING OP DE MIJN ORANJE NASSAU II. Drie arbeiders van de buitenwereld afgesloten, doch gered. Maandag heeft in de ondergrondsche werken van de Oranje Nassau II te Schaes- berg, naar de „L. K." bericht, een instor ting plaats gehad, tengevolge waarvan drie arbeiders van de buitenwereld zijn afgesloten. Men is aanstonds met alle macht begon nen aan het opruimingswerk, ten einde deze arbeiders uit hun benarde positie te bevrijden. Men kon met hen spreken en hun even eens voedsel doen toekorilen. Gistermorgen was men nog druk met het opruimings werk bezig. Toch moest met groote om zichtigheid worden opgetreden bij de be vrijding, ten einde herhaling der instorting te voorkomen. Zoodoende vorderde het op ruimingswerk vrij langzaam en konden de mijnwerkers eerst gistermiddag bevrijd worden, nadat zij ongeveer vier en twin tig uur gevangen hadden gezeten. Zij keer den daarop naar huis terug, verheugd over den goeden afloop van het ongeval. De oorzaak van het gebeurde is tot dusver nog niet vastgesteld. Verdronken. Terwijl het speelde op een schip in het vaarwater voor het huig, is het 7-jarig zoontje van den arbeider H. Jassies te Zuidwolde er afgeraakt en jammerlijk ver dronken. Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis te Grorinchem is over leden de slagersknecht Teunis Verwoerdt uit Woudrichem, welke zich in den avond van 12 Aug. j.l. met een schietmasker ern stig aan het hoofd verwondde. De mijnwerker L. K., die de vorige week in de mijn Oranje Nassau te Heerler- heide onder afvallend gesteente geraakte, is in het hospitaal te Heerlen aan de be komen kwetsuren overleden. Aan de communiebank doodgebleven. De tachtigjarige mevr. de wed. van B reu kei en woonde Maandagmorgen de H. Mis in de St. Agneskerk in de Beeblaan te 's-Gravenhage bij. Op he£ oogenblik, dat zij aan de communiebank knielde, zakte zij plotseling in elkaar. Kapelaan Tanian dien de haar in het catechismuslokaal het H. Oliesel toe. De inmiddels gewaarschuwde Geneeskundige Dienst kon slechts den dood constateeren. Het vrees el ijk gebeuren wek te orider de kerkgangers diepe ontroering. „Tijd" Aanvaring. Gistermiddag is in de Maashaven te Rotterdam het sleepschip Kees in aanva ring gekomen met de motorboot Excelsior. De Kees kreeg een gat aan stuurboord zijde, ter hoogte van het voorruim. Het schip begon snel te zinken. Toevallig wa ren de pompbooten Stormvogel en Johan de Wit, beide van De Wit's bergings- en transportbedrijf in de nabijheid. Zij hebben de Kees vastgemaakt en zijn dadelijk aan het pompen gegaan, waardoor erger kon worden voorkomen. De Kees is met 600 ton graan geladen en is gemeerd op de plaats van bestemming, n.l. de meelfabriek De Maas. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 9 Oct. Huizen, 1875 M. 8.009.15 K. R. O. Gramofoon. 10.00—10.30 N. C. R. V. Lezen van Christ, lectuur. 10.30—11.00 N. C. R. V. Korte Zieken- dienst o. 1. v. Ds. Aalders. 11.3012.00 K. R. O. Godsdienstig half uurtje o. 1. v. Pastoor Perquin. 12.151.45 K. R. O. Concert door liet K. R. O.-Trio. I.452.00 K. R. O. Gramofoon. 2.002.45 N. C. R. V. Gramofoon. 2.453.45 Cursus handwerken. 3.454.00 Gramofoon N. C. R. V. 4.005.00 N. C. R. V. Ziekenuurtïe o. 1. v. Ds. Bakker, met baritonzang en orgel spel. 5.006.30 N. C. R. V. Concert door heb Haagsche Trio (piano, viool, collo). 6.306.45 N. C. R. V. Ivniples. 6.457.15 N. O'. R. V. Engelsche les. 7.157.45 Cursus Maleisch. 8.0010.45 N. C. R. V. Concert. Mej. T. v. d. Sluys, sopraan, H. C. v. Oorb, bas. Het Radio-orkest, o. 1. v. P. v. d. Hurk. 10.00 Persberichten. 10.4511.30 N. C. R. Y. Gramofoon. Hilversum. Tot 6 uur: 298 M. Na 6 u u r: 107 l^M. Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending. 8.019.45 Gramofoonplaten. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.2012.00 Concert. A. V. R. O.-Kwintet 12.012.00 Concert Rotterd. Philh. Or kest. Orgelspel door H. Boesnach vanuit Theater Tuschinski te Amsterdam. 2.002.30 Voor de vrouw. 3.004.00 Aansl. Grand Theater te Am sterdam. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Gramofoonplaten. 5.307.15 Concert. Omroeporkest. Con cert op 2 vleugels door W. Denijs en H. Beuker. 6.30 Beursberichten. 7.157.45 Radio-Volks Universiteit. L. J. Jordaan: „Van Lantaarnplaat tot Talkie". 7.458.15 Joodsche gezangen door Ober- cantor M. II. Landau en het koor u. d. Sy nagoge Amsterdam-Zuid. 8.15 AanSl. Concertgebouw te Amster dam. Het Concertgebouw OrkestIn de pauze: Pratje door Mevr. I. de Leeuwv. Rees. 10.30 Persberichten. 10.4511.00 Voordracht door Mr. A. W. Kamp. II.0011.15 Gramofoonplaten. 11.1511.30 Wederoptreden Mr. A. W. Kamp. 11.3012.00 Gramofoonplaten. D a v e n t r y, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. L. Ashdowne (bariton), Trio. I.20—2.20 Orgelspel door K. Buckley. 2.20 Berichten. 2.30 Uitz. voor scholen. 3.204.05 Kerkdienst. 4.25 Lezing. 4.50 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Zang door T, Makushina. 7.20 Lezingen. 8.20 Concert. Solisten en orkest. Spe ciaal concert ten bate van het Radio voor Blinden Fonds. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Dansmuziek. II.2012.20 Dansmuziek. 12.20 Televisie. „Radio Paris", 1723 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 7.20 Radiodialoog. S.20 „Le Bon Roi Dagobert" van A. Rivoire. 9.50 Concert. Kwintet en solisten. L&ngenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonplaten. 9.3511.15 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.20 Concert. Orkest, fluit. 4.50—5.50 Orkestqoncert. 7.20 Orkestconcert. Intermezzo: Das neue Gedicht in der Musik. Declamatie en zang. Na afloop concert tot 11.20 Or kestconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkestconcert. 2.504.20 Orkestconcert. 4.205.00 Kinderuurtje. 7.209.20 „Mignon". Opera van Am- broise Thomas. Brussel, 508,5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonplaten. 8.35 Accordeonmuzie. 9.50 Dansmuziek. (Gramofoonplaten). Z e e s e n, 1635 M. 5.056.20 Lezingen. 6.206.50 Gramofoonplaten. 9.5511.20 Berichten. 11.2012.15 Gramofoonplaten. 12.151.20 Berichten. 1.201.50 Gramofoonplaten. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.2Ö lezingen. 7.20 Orkestconcert. Albert Spalding (viool). 9.35 Berichten en tot 11.50: Dansmuziek. Zang door R. Gessner. DE STORING OP DE 1071 M. GOLF. Welke maatregelen genomen zijn, In verband met de in de pers geuite klachten over hinderlijke storing op de 1071 M. voor den omroep kan het volgen de worden medegedeeld: Zooals bekend ligt de golflengte van 1071 M. in den band, welke bij internatio nale overeenkomst welke ook Neder land onderteekende voor andere doelein den dan den algemeenen omroep beschik baar is gesteld. Evenwel is door de Con ferentie te Praag aan Noorwegen (aan welk land geen lange golf in den oraroep- band toegewezen kon worden) toegestaan de 1071 M. voor omroepdoeleinden te ge bruiken echter onder voorbehoud, dat het de diensten waarvoor de 1071 M. officieel is aangewezen niet stoort. Nu de nieuwe Noorsche zender te Oslo ook des avonds proefuitzendingen houdt op deze golflengte wordt de Nederlandsche Omroep die voorloopig des avonds met toestemming van den Minister op eigen risico op deze golflengte is blijven wer ken, uiteraard door deze veel krachtiger zender gestoord. Aan Noorwegen is telegrafisch govraagd of het de bedoeling is de uitzendingen op deze golflengte te bestendigen. Indien dit het geval is zal de Nederlandsche Omroep, die een lange golf (1875 M.) te zijner be schikking heeft de 1071 M. moeten over laten en over moeten gaan op de ann Ne derland toegewezen korte golf van 298 M., die wel overdag, maar nog niet des avonds voor omroepdoeleinden is gebezigd. Dat bij incidenteele proefnemingen met de 198 M. des avonds verschillende sto ringen optraden is te verklaren, wijl door het tot nutoe ongebruikt laten van deze golf in de avonduren andere stations daar op zijn gaan werken. De storende stations worden inmiddels opgespoord en de noodige maatregelen ge nomen om aan het ten onrcchto gobruik maken van deze golf door anderen eoti einde te maken. De uitzendingen op 298 M. zullen dus binnenkort naar verwacht wordt storings vrij kunnen worden ontvangen, behoudens, dat de kwestie van de verbetering in de zendapparaten nog moet worden opge lost. Het spreekt overigens van zelf, dat de 1071 M. golf, welke aan ons land voor uitzendingen van zekolijken aard is toe gewezen, daarvoor beschikbaar blijft en dat tegen eventueele storing op dat gebied terstond maatregelen zouden worden ge nomen. Uit het vorenstaande blijkt, dat Neder land zich strikt wenscht te gedragen naar de op de Conferentie te Praag gemaakte afspraken. FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 61) „Mijn vader zegt, dat ze schitterend zijn", verklaarde Mark. „Er zit zooveel in, dat Sir Charles er een schitterend inko men uit had kunnen hebben zijn schulden had kunnen betalen en voor juffrouw Decie zou er ook een flink bedrag uitgekomen zijn. Ik zal vanavond nog mijn vader vra gen of hij voor de afwikkeling van Sir Charles' zaken wil zorgen." Berrington ma-akte aanstalten om te ver trekken. Mary schreidde zacht en Mark nam Beatrice apart, zoodat de twee ande ren ru6tig konden praten. „Wat moet ik tegen je zeggen, Mary vroeg Berrington. „Wat kun je zeggen?", vroeg het meisje vriendelijk. „Je hebt je een goed mensch getoond, Phil en het is een heerlijke ge dachte dat je ondanks alles zooveel van mij bent blijven houden. Ik kan nu bij je komen en den draad van mijn geluk opvat ten, dien ik drie jaar geleden vrijwillig af gebroken heb. Als mijn broer, toen niet zoo slecht behandeld was door het meisje „Mary", zei Berrington. „Je hebt het absoluut mis. Field heeft mij straks het heele verhaal gedaan; hij heeft het me Violet Decie's eigen mond. Zij is net zoo goed en braaf als jijzelf. Zij is van het be gin af door Carl bedrogen. Als Frank Le.vi- ter, de man die zijn leven voor haar geof ferd heeft en dien zij lief had, was blijven leven, zouden je de schellen van de oogen gevallen zijn. Je broer heeft Violet Decie even gemeen en harteloos behandeld als hij jou en iedereen gedaan heeft. Hij was door en door verdorven en door het ongeluk van vanavond is hem een schandelijken dood bespaard. Als je daarvan maar not-*» doordrongen bent, zul je je voortaan geluk kiger gevoelen. Je hebt drie van de beste jaren van je leven bedorven door mis plaatst plichtsgevoel. Hoe beter je dat be grijpt, hoe gelukkiger ons huwelijk zal worden." Mary boog het hoofd en zei niets, maar diep in haar hart wist zij dat Berrington de waarheid gesproken had. Zij legde haar hand in de zijne. „Ik ben gereed als dc tijd komt, Phil", fluisterde ze ontroerd. „Ik wil je alleen één dmg vragen en dat is: laten wij hier over nooit meer 'spreken." „Dat beloof ik je", antwoordde Berrin- ton. „Ik wilde je hetzelfde voorstellen. En nu iets anders: blijf je vannacht bij Bea trice Darryll Mary vertelde dat dat de afspraak wx*. Ondertusschen spraken ook Mark en Beatrice over de toekomst. Beatrice was buitengewoon blij te hoor en dat Mark zich met zijn vader verzoend had en dat meneer Ventmore geen bezwaar -had tegen hun huwelijk. De jongeman bracht haar ook op de hoogte van het oordeel van haar vader over de mijnconcessies. „Misschien wil je mij wel de papieren ge ven die Satoris zoo graag wilde hebben en die betrekking op de zaak hebben?", vroeg Mark. „NatuurlijkIk zal ze even gaan halen, wacht je een oogenblikje?" Het meisje had de papieren spoedig bij elkaar. Toen ze weer naar beneden wilde gaan, meende zij iets te hooren in de ka mer naast de hare, de kamer, waar Bir Charles geslapen had. Het was het geluid van iemand, die de keel schraapte, gevolgd door een niesbui. Beatrice aarzelde een oogenblik, haar zenuwen waren den laatsten tijd zwaar op de proef gesteld. Toen wierp ze haar angst van zich af en ging moedig de aan grenzende kamer binne. Een van de electri- sche lampen verspreidde een schemerig licht en voor den langen toiletspiegel stond met de rug naar haar toe, een man, die zich aan het verkleeden was. Beatrice deinsde ontsteld achteruit en onderdrukte een angstkreet. De man had zich op het geluid van haar binnenkomen omgekeerd, zijn gezicht was even bleek als dat v<jn Beatrice. „Vader 1", stamelde het meisje. „Vader! Ben ik aan het droomen. O, vader, vader HOOFDSTUK XXXIX. De herleving van Sir Charles Darryll. Beatrice moest zich aan een stoel vast grijpen, deze ontdekking was haar tc mach tig. Daar stond haar vader in levenden lijve en ze had er geen idee van hoe hij daar gekomen kon zijn. Hij scheen niet veel veranderd sinds ze hem voor het laatst gezien had, behalve dat zijn kleeren niet zoo netjes waren als anders en dat hij in een paar dagen niet geschoren was. Bea trice kreeg den indruk dat hij het niet be paald prettig vond dat ze hem ontdekt had. Hij beduidde zijn dochter de tusschen- deur dicht te doen. „Waarom laat je die deur open?", vroeg hij geprikkeld. „Gesteld dat iemand me zag V' Beatrice kreeg geleidelijk haar zelfbe- heersching een beetje terug. Ze deed de deur dicht en ging op den rand van haar vaders bed zitten. „Waarom mag u niet gezien worden vroeg zij. „Iedereen dacht dat u dood was cn ze hebben allemaal naar u gezocht. Waar bent U geweest?" „Ik zal direct alles vertollen wat ik weet", was het onzekere antwoord. „Mijn hoofd is nog een beetje dof en verward. Wat is er eigenlijk op den avond van het diner gebeurd „Ik geloof niet dat er iets bijzonders gebeurd is", zei Beatrice. „U bent toch ze ker net als altijd naar bed gegaan. Toen ik naar huis ging was het diner net afge- loopen." „Heb je ook gemerkt of ik dien avond te veel wijn gedronken heb?" „Aan tafel heb ik er niets van gemerkt, maar hoe het verder op den avond geweest is, weet ik natuurlijk niet", antwoordde Beatrice ontwijkend. Ze vroeg zich nieuws gierig af, wat haar vader zich zou blijken te herinneren. Sir Charles ging een poosje zwijgend voort toilot te maken. Hij trok een oud pak aan cn op de toilettafel lagen een ral- sche baard en een bril klaar. „Waarvoor hebt u dit dingen noodig?" vroeg ze, toen haar aandacht er op was gevallen. „Ze zijn absoluut noodzakelijk", ant woordde Sir Charles geprikkeld. „Ik ben vermomd hierheen gekomen omdat ik een paar dingen noodig had. Een goede vriend heeft mij er aan geholpen ook aan geld, Zoodat ik weg kan komen." „Maar waarom wilt u weg gaan 1" „Mijn beste kind, er schijnt wat aan je geheugen te mankeeren. Je bent zeker vergeten, dat ik in moeilijkheden ben. Richford had me willen helpen, maar Richford is doodhet is mijn geluk „Hoe weet u dat zoo gauw?", vroeg Beatrice verbaasd. „Het is vanavond pas „lk hoorde er in de hall van het hotel over spreken. Richford is gearresteerd in het huis van een vriend van mijik was daar zelf ook in huis c-n heb uit de kamer waar ik mij schuil moest, houden, alles gevolgd wat er gebeOrde. Toen wist ik dat ik in een wanhopige toestand was. Zie je ik heb een dag of wat in Wandsworth ge logeerd bij een vriend van mij." Hoewel Field haar nog riiets van zijn laatste ontdekkingen verteld had, wist zij toch dat hij en Berrington vermoed had den dat Sir Charles' lichaam zich in dc villa op Audley Place bevond en het vin den van den vuilen boord door den kolonel, had dit vermoeden tot zekerheid doei: groeien. Alles wist ze natuurlijk niet, dal 't het levende lichaam van haar vader was, dat daar verborgen werd gehouden. „Die vriend hoet Oarl Satoriaf iri<»i waar?" vroeg Beatrice schérp. (Wordt wrvoifdL

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9