MAANDAG 29 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Alphen II—A. D. 0. Ill 2—3. De Alphen-reserven moesten zich tegen A. D. O. een kleine ^nederlaag getroosten, al had een gelijk spel de juiste verhouding beter weergegeven. Onder leiding van scheidsrechter Arnokdus wordt afgetrapt-. Na een aanvankelijk overwicht, der Hage naars neemt Alphen het leder over. Een snelle doorbraak der thuisclub, besloten met een hard schot op doel. kan de kee per nauwelijks wegwerken. Aan de andere zijde weet Grobbe keurig te redden. De A. D. O.-voorhoede komt dan weer opzet ten. Grofobe wordt uit zijn doel gelokt* maar de rechtsback van Alphen kan nog juist ingrijpen, zoodat ook deze kans voor A. D. O. verloren gaat. De Hagenaars zijn thans beduidend sterker, telkens herhalen zijn hunne aanvallen. Eenige corners loo- pen op niets uit. Hij een doorbraak van Alphen weet de A. D. O.-keeper een vlie gend schot op het laatste moment te kee- ren. A. D. O. komt weer aan de beurt en het leder belandt bij haar linksbinnen, die onhoudbaar doelpunt. Alphen mist daarna een kans. wanneer den bal langs den uit- geloopen keeper naast wordt geschoten. Uit een strafschot vergroot A. D. O. ver volgens den voorsprong. Alphen speelt niet ontmoedigd verder. Eeu doorbraak der thuisclub wordt door P. Jansen met een mooi doelpunt besloten (12). Hierna komt. weldra de rust. Het begin der tweede helft is eenigszins sensationeel, want nauwelijks zijn er 2 min. gespeeld of de Hagenaars vergrooten reeds hun voorsprong. Bij A. D. O. valt daarna een inzinking waar te nemen, waarvan Al phen profiteert, om het spel geruimen tijd op de Haagsche helft- te houden. De aan vallen daar hebben voorloopig niet de minste resultaten. A. D. O. verdedigt zich met hand en tand. Bovendien heeft de thuisclub menigmaal pech, waardoor veel kansen verloren gaan. De druk op het A. D. O.-doel blijft aanhouden, tot- eindelijk de keepe- voor een schot van van Wilgen moet zv**^iten (23). De doorbraken der Hagenaars, die lang niet ongevaarlijk zijn, le veren geen resultaten op. Even voor het einde denken we Alphen nog te zien gelijk imaken, maar het leder wordt door van Wiigen naast geschoten. Einde komt met een kleine Haagsche overwinning. Duitschland— Hongarije 5—3. Yoor 44.000 toeschouwers won gisteren te Dresden het Duitsche elftal van Hon garije in een doelpuntenrijken wedstrijd met 53. Met de pauze hadden de Honga ren de leiding gehad met 30. BelgiëZweden 2—2. In het stadion van de F. C. Luik werd gisteren de landenwedstrijd BelgiëZwe den gespeeld. Bij de Belgen speelde P. Braine rechtsbuiten daar Versyp wegens ziekte verhinderd was. Van Poucke bezet te de rechtshalfplaats. De rust ging in met 11. Het Belgische doelpunt werd gemaakt door Secretin uit een voorzet van Voor hoof. Na rust wogen de partijen tegen elkaar op en beide doelverdedigers werden nog éénmaal gepasseerd. Het Belgische doel punt kwam van den voet van Piere Braine. De Belgen hebben thans vijf maal tegen de Zweden gespeeld. Vpor de eerste maal ontmoetten zij elkaar, op de Parijsche Olympiade. Het liep uit op eén smadelijke 81 nederlaag voor onze buren. Hetzelfde jaar nog nam België revanche door te Brussel met. 5—0 te winnen. In 1927 sloeg België de Zweden met 21, doch in Stock holm werd in hetzelfde jaar een zware 70 nederlaag geleden. „Mndmrg." R. K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste klasse A. ChèvremontHelios 4—2; Sitt. Boys V. V. H. 3—0; GrevenbichtR. K. V. V. L. 15; O. V. C.Marsana 11. Eerste klasse B. D. E. V.Union 1—3; Gennep—Wilhel- mina 41. Eerste klasse D. H. M. S.Wilskracht 5—2; V. V. Z. P. V. C. 31: De MeerE. M. M. 72; R. K. A. V.—V. I. C. 1—5; S. D. O.—Lim- vio 11. Eerste klasse E. G. D. A.-D. E. M. 2—1. Tweede klasse O. Teijlingen IDuiven I 40. Teijlingen I—Duiven I 4—0. Het zag er lang niet naar uit dat deze eerste competitiewedstrijd doo'.gang zou vinden. Toen scheidsrechter Tillemans pre cies twee uur liet aanrukken was het be hoorlijk voetbahveer. Teijlingen moest voor d'ezen eersten strijd al met 2 invallers uit komen tegen een volledig Duiventeam. Niettegenstaande dat is er een goede par tij voetbal te zien gegeven, waarmede te vens de inzet goed is. De toss werd door Teijlingen gewonnen, zoodat Duiven den bal het eerst mocht bewerken. Eenige oogenblikken werd er onzeker geschutterd, de jongens stonden niet. al te vast op het gladde veld, zoodat in het begin al vele glijpartijen ontstonden. Toen er 10 minuten was gespeeld zetten de Teijlingers de tan den op elkaar en vonden een goeden vorm. Er zat spirit in de voorhoede en dit werd aldra beloond. Nadat de Duiven-keeper eenige malen handelend was opgetreden moest hij bij een algemeenen aanval vis- schen (10). De voorhoede gesteund dooi de halflinie van Teijlingen zat geweldig op den bal en vooral de midvoor speelde voor wat hij waard was. Een door C'aspers aan gegeven bal wist hij mede te nemen en met een scherp schot in het hoekje te plaatsen (02). Eenige oogenblikken worden de Duiven op eigen helft gedreven, totdat ook zij het tot eenige goede aanvallen weten te brengen, waarbij Paardekooper er aan te pas moet komen. Bij een mooie ren van de Duiven-midvoor constateeren we een overtreding, waarvoor Tillemans penalty geeft. 'Deze wordt keihard genomen, maar R.K. SPORTWEEK 1930 DE SERIEWEDSTRIJDEN VAN „LEIDEN". Blauw Zwart wint den eersten prijs. Gisteren was het de laatste dag der R-K. Sportweek 1930, de dag der serie wedstrijden der R. K. S. V. „Leiden". De vaststelling dezer wedstrijden was met tal van moeilijkheden gepaard ge gaan en nu men eenmaal toeslemming tot het houden der wedstrijden had verkregen, dreigde het weer alles in de war te doen loopen. Zoover is het gelukkig echter niet gekomen en toen men eenmaal aan het spelen was, viel het betrekkelijk nog mee. Wij zijn van spannende wedstrijden ge tuige geweest. Het was werkelijk jammer, dat er zoo weinig belangstelling voor de wedstrijden bestond, hetgeen natuurlijk voornamelijk een gevolg was van het slechte weer. Het programma vermeldde de volgende wedstrijden: Leiden IBlauw Zwart en T. Y. B. B. IWilhelmus I. Daarna speel den de winnaars tegen elkaar en de verlie zers, zoodat er in totaal vier wedstrijden werden gespeeld. LeidenBlauw Zwart 23. Als om 1.20 scheidsrechter v. Oyen be ginnen blaast en de .elftallen zich hebben opgesteld zien wij, dat Leiden twee inval lers telt en Blauw Zwart, met 10 man speelt. Direct wordt er aan weerszijden flink aangepakt. Het spel gaat vlug op en neer en na 8 minuten weet de midvoor van Blauw Zwart de backs te passeeren en met een schitterend schot- zijn club de lei ding te geven (0—1). Het spel verplaatst zich weer vlug en aan den anderen kant vliegt een schot van den Leidschen mid voor op enkele millimeters over de deklat. Hoe er ook gewerkt wordt, tot doelpunten komt het niet, niettegenstaande de Leid- sche voorhoede ailes op alles zet. Als. wij dan denken Leiden te zien scoren is het weer de deklat, die reddiug brengt. Een corner hierna genomen, levert niets op. Blauw Zwart wordt hoe langer hoe gevaar lijker en speelt voortdurend op Leiden's speelhelft, maar backs en keeper weten alles retour te zenden, en als de linksbui ten van Leiden den bal weer te pakken krijgt rent hij naar voren en zet hij schit terend voor. Daarna lokt de midvoor den keeper uit zijn doel en plaatst hij den bal in het verlaten doel (11). Kort daarop is het rusten. De tweede helft is aantrekkelijker en er wordt ondanks de gladheid van het ter rein vlug gespeeld. Aangemoedigd door het mooie combinatie-spel der Blauw Zwarten gelukt het hun met een mooien kopbal na drie minuten weer de leiding te nemen 1—-2). De bal is nog niet goed en wel aan het rollen, of de midvoor van Leiden, die ■schitterend voorgeeft, en van den links buiten den bal terug krijgt, maakt met een hard schot weer gelijk (22). Het spel gaat dan weer gelijk op en neer. De links buiten van Leiden bezondigt zich nog wel eens te veel aan zelf Schieten, en als, na het nemen van eenige corners en outballen 1 aan weerszijden geen'-/verandering komt,: is de strijd onbeslist (2—2). Het bestuur van Leiden had met hei- oog op den tijd bepaald bij gelijk spel te verlengen met 2 maal 7 1/2 min. of, bij den eersten goal die gescoord werd, dit als de overwinning te beschouwen. Als na verlen ging nog geen resultaat verkregen was, dan zou het lot moeten beslissen. Toen wist na drie minuten spelen Blauw Zwart den win- nenden goal te scoren, zoodat Blauw Zw. met 32 won. T.Y.B.B.—Wilhelmus 2—2. Als scheidsrechter Ravier T.Y.B.B. I en Wilhelmus I zich op laat stellen, zien wij dat T. C. B. B. met 9 man en Wilhelmus met 3 invallers in het veld staat. Direct is Wilhelmus in het offensief en doelpunt reeds na tien minuten door haar linksbui ten, spoedig gevolgd door nummer 2 van haar linksbinnen (02). Dat is T.Y.B.B. te bar en de Haarlemmers gaan de zaken be ter aanpakken. Als dan de rechtbinnen van T.Y.B.B. voorzet* trapt de rechtsback van Wilhelmus ili eigen doel (12). T.Y.B. B. blijft keurig combineeren en ziet haar werken beloond door een keurig doelpunt van den midvoor (22). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting blijft het spel aantrek kelijk. T.Y.B.B. heeft pech als een hard in geschoten bal van den paal terugspringt. Hoewel er aan weerskanten hard wordt gewerkt voqr hec winnende doelpunt, komt er geen verandering in den stand en moet er dus ook hier verlengd worden. Ook deze verlenging brengt geen verandering. Bij loting blijkt T.Y.B.B. de gelukkige te we zen, wat gezien haar uitstekend spel de juiste verhouding is. Leiden—Wilhelmus 1—2, Direct na den wedstrijd T/Y.B.B.Wil helmus I komen de twee verliezende ploe gen weer tegen elkaar uit. Het weer is be ter geworden. Dat gaf weer moed. Het begin van den wedstrijd is een ge lijk spel. Beide doelverdedigers kregen en kele schoten te verwerken. Langzaam maar zeker kwamen de Leidenaars in de meer derheid, wat hun een corner oplevert die echter geen resultaat had. Wilhelmus gaat inzien, dat er gewerkt moet worden en ook hun aanvallen wor den gevaarlijker, zoodat wij na tien minu ten spelen Wilhelmus met een fair schot de leiding zien nemen (0—1). Direct is Leiden weer in den aanval, maar het mag Leiden niet gelukken een goal te maken, daar alles naast of over gaat. Als Wilhel mus weer ten aanval gaat is het. de Loi- deivkeeper,- die uit een itohermutseling voor doel juist nog corne* werken. Ook de ze bracht geen resultaat op, zoodat. direct daarna de rust komt met 10 voor (Wil helmus. De tweede helft is nog geen twee minu ten oud, of wij zien door mooi combinatie spel van Leiden den rechtsbinnen den ge lijkmaker in de touwen trappen (11). Het spel gaat geruimen tijd gelijk op en neer. Aan weerszijden zien wij mooi opge zette aanvallen, die allemaal stranden op backs en keepers, want. die waren in goede conditie. Als na een kwartier spelen de rechtshalf van Leiden in botsing komt met een anderen' speler, moet hij het veld verla ten en speelt Leiden met 10 man verder. Hoewel Leiden alles op alles zet is het toch Wilhelmus, dat den stand weet te brengen op 21. Na eenig heen en weer getrap komt het einde met 21 voor Wil helmus. Blauw Zwart—T.YB.B. Nu kwam de voornaamste wedstrijd nog: Blauw Zwart I tegen T.Y.B.B. I om den eersten en weeden prijs. Hoewel T.Y.B.B. weer den strijd aanbond met 9 man, ga ven wij T.Y.B.B. een kans. Als er dan ook vijf minuten gespeeld is zien wij T.Y.B.B. het eerste doelpunt maken en Blauw Zwart moetalle zeilen bijzetten om verdere doelpunten te voorkomen. Na zich los ge werkt te hebben doo,r hun spel meer open te gooien kregen wij ook meer aanvallen van BI. Zw. Ie zien, die weliswaar niets op leverden maar toch beter lot verdiend had den. Toch geeft T.Y.B.B. den moed ook niet op en wij zien de Haarlemmers weer pittig opzetten. Tot driemaal toe krijgen zij een corner te nemen, welke echter niets opleverde. Met T.Y.B.B. in de meerder heid is het rusten;^ Direct na de rush'wordter door BI. Zw. hard aailgepakt maar hoe er ook gewerkt.' werd, doelpunten., hieven uit, want de keeper is op- zijn post en werkt alles weg. Toch moet de keeper- een bal corner slaan, die na een schermutseling voor het doel in een doelpunt wordt amgezet (11). Nu kregen wij nog een paar prachtige momenten te zien en allen werken hard om den winnenden goal te maken. Er moet dan nog vijftien minuten gespeeld worden. T.Y.B B. gaaf probeeren om het buiten spelvalletje open te zetten, maar het ge lukt hun niet erg en zienderoogen zien wij, dat ze uitgespeeld raken waarvan Blauw Zwart profiteert door nog viermaal te doelpunten, zoodafc de uitslag werd 51 voor Blauw Zwart, Na den wedstrijd werden aan de vereeni- oringen de prijzen uitgedeeld, die als volgt luiden: Blauw Zwart I (beker) 1ste prijs. T.Y\B.B. (lauwerkrans) 2de prijs. Wilhelmus I (lauwertak) 3de prijs. Leiden I (medaille) 4de prijs. Nadat de tweede voorzitter van Leiden de deelnemende vereenigingen bedankt had alsmede de scheidsrechters voor hun accurate leiding, was de laatste Sportdag van de R.-K. Sportweek ten einde. Mogen wij er nog vele vruchten van pluk ken, dat is de wensch van het bestuur even mooi gestopt. DeHJuiven gaan nu ook uit een ander vaatje tappen en forceeren enkele corners, met schieten zijn zij ech ter mis. Een zeker kans voor scoren gaat voor hen verloren, als Paardekooper is uitgeloopen en naast het verlaten doel wordt geschoten. Dan zijn de onzen weer in den aanval, en als Ploeg een onverwacht schot geeft, redt de keeper met moeite. Eenige oogen'blikken daarna heeft dezelf de speler weer den bal, passeert de gehee- le achterhoede en plaatst verdienstelijk no. 3 in het net. (30). Dan is het rusten. Na de hervatting komt Duiven geweldig opzetten en een tegenpunt was in deze periode verdiend. Pech in het schieten was echter de oorzaak dat doelpunten uitble ven. Tot tweemaal toe bracht nu weer de paal redding, 't was om moedeloos te worden. Aan de Teijlingen-menschen was te zien, dat zij een veiligen voorsprong hadden, zoodat zij het vrij gemakkelijk op namen. Toch weet v. d. Ploeg de voor sprong na een schitterend staaltje voetbal te vergrooten, als hij een aangegeven bal van Homan keikard inkogelt (40). Dan is het gebeurd en valt er weinig spannends meer waar te nemén. Nog eenige op niets uitloopende aanvallen, totdat scheidsrech ter Tillemans einde aankondigt. Teijlingen II kon het niet tot een over winning brengen. Zij verloor te Stompwijk met 10 van S. N. A. I. Teijlingen III stond te wachten op A. S. C. II maar bleef wachten, daar A. S. C. niet opkwam. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Het tweede elftal van „St. Bernardus" heeft gisteren de competitie goed ingezet, door het winnen den eersten wedstrijd te gen Blauw Zwart III op eigen terrein met 63. Te circa half drie verschenen beide elftallen volledig op het bijna onbespeel baar terrein, tengevolge van den regen der laatste dagen. Direct na den aftrap wist Blauw Zwart de leiding te nemen, maar spoedig weet V. V. B. den gelijkma ker in het net te wenken (11). Blauw Zwart weet door mooi samenspel voor de rust nog éénmaal te scoren, zoodat het er aanvankelijk in te voorzien was, dat BI. Zwart "de puntjes wel zou behouden. Maar na de rust was er.bij de BI. Zwartspelers eenige inzinking te bespeuren, wat ten goede kwam aan V. V. B. Al spoedig wist van Goozen door een keihard schot den keeper van Blauw Zwart te passeeren (22). Nadien werd door het maken van hands van een der V. V. B.spelers een pe nalty toegekend, welke in een doelpunt werd omgezet (23), maar nu werd door V. V. B. alles in het werk gesteld om we derom gelijk te komen. Zij hebben dan ook succes, want zij wisten tot vier maal toe den keeper te passeeren, waarna door den scheidsrechter het einde werd gefloten. Tweede elftallers van „St. Bernardus", zorgt ook gij in deze competitie eens, dat gij door een goed samenspel te leveren nu eens kampiooen wordt van uw afdee- ling. Door het eerste elftal werd een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tegen een bijna volledig eerste elftal van S. J. C. uit Noordwijk. Maar nu bleken de V. V. B.'ers niet opgewassen te zijn tegen een zoo ster ke ploeg. De bezoekers wisten dan ook de zen goed gespeelden wedstrijd met een overwinning van 62 tot een schitterend einde te brengen. Voor het eerste elftal van V. V. B. is het voorzeker een goede oefen wedstrijd geweest voor dê competitie, daar voor hen a.s. Zondag deze wedstrijden een begin zullen nemen. En het is oo'k tevens een goede wedstrijd geweest om van te leeren, vooral wat betreft het te leveren samenspel. Dat is bij S. J. C. in orde. R. K. Sportvereeniging 0. V. V. 0. V. V. I—V. A. C. I 7—5. Zondag heeft het eerste, elftal een proef- wedstrijd gespeeld tegen V. A. C. I uit Den Haag. Deze wedstrijd mag volkomen als geslaagd beschouwd worden, omdat zij in alle opzichten de verwachtingen over trof. Als de scheidsrechter laat beginnen, verschijnen beide ploegen geheel compleet V. A. C. wint den toss en verkiest den wind in den rug. O. V. V. trapt af en snel gaat het op het V. A. C.-doel af, doch de achterhoede slaat dezen aanval af. Toch kunnen doelpunten niet uitblijven en bij een goed opgezetten aanval scoort v. Woer- kom het eerste doelpunt (10). O. V. V. blijft sterker en we denken hen ieder oogenblik den voorsprong te zien vergroo ten. Maar als een der backs van O. V. V. hands maakt, wordt de toegestane penalty onhoudbaar in een doelpunt omgezet (11) De O. V. V.'ers zijn daardoor een beetje van hun stuk gebracht, waardoor de mid voor van V. A. G. den kans krijgt op han dige wijze zijn club de leiding te geven (12). O. V. V. zet er alles op om den ach terstand in te halen en herhaaldelijk ont komt het vijandelijk doel als bij wonder aan een doorboring. Als V. A. C. een gevaarlijken uitval doet zet een der backs den bal onhoudbaar in eigen doel (13). Vlak hierop maakt een der V. A. C.-backs hands maar de toege stane nenalty wordt opzettelijk niet benut. O. V. V. komt dan weer geweldig opzetten en vrij spoedig verkleint v. Brugge den achterstand met een prachtig doelpunt, (23), terwijl v. Woerkom even daarna den gelijkmaker inzendt (33). O. V. V. blijft sterker en het V. A. C.-doel doorstaat veel benauwde oogenblikken, maar de achter hoede met den keeper aan het hoofd ver dedigen hun doel op fraaie wijze, zoodat de rust met gelijken stand ingaat (33). Na de rust speelt O. V. V. met hetzelfde élan verder en blijkt ook weer de sterkste te zijn. Reeds vrij spoedig vergroot v. Woer kom' den voorsprong met een prachlschot (43). Aan beide zijden wordt flink aan gepakt. Bij een 'goeden aanval van V. A. C. komt een der backs te vallen en de stand is gelijk (44). Vlak hierop maakt haar rechtsbinnen een prachtdoelpunt (45). Doch dan gooit O. V.V. zich weer geheel in den strijd en het is gedaan met de Ha genaars. Van" Noort maakt spoedig den gelijkmaker (55). Petit maakt dan het (ie en v. Noort het laatste doelpunt (75) V. A. C .werkt zich dan wat los, doch het is afgeloopen met hen, want de scheidsrech ter kondigt het einde aan van deze in de beste verstandhouding gespeelden wed strijd. Vóór dezen wedstrijd speelden de junioren tegen de dito's van Rood-Wit. De roodwit- ten waren verreweg het sterkst en won nen met flinke cijfers. De O. V. V.-junioren telden verscheidene invallers. R. K. Sportvereeniging S. N. A. S. N. A. I—Teijlingen II 1—0. Op een bijna onbespeelbaar terrein werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld. Beide elftallen hebben drie invallers. Teijlingen wint den toss en S. N. A. trapt af. Al da delijk is het te zien dat S.N.A. het Teijlin gen niet gemakkelijk za'l maken, want S. N. A. is voortdurend in den aanval. De voox*hoede combineert goed, maar het juis te schot is zoek, waar het gladde veld ook wel een beetje schuld aan heeft. De links binnen mist een prachtkans doör uit een voorzet van rechts hoog over te schieten. Tot de rust is S. N. A. veel sterker maar verder dan een off-side doelpunt kunnen zij het niet brengen. Rust gaat in met blanken stand. Na de rust is het weer S. N. A. dat het meest aanvallend optreedt, maar vele aanvallen worden door buiten spel staan te niet gedaan. Het meest wordt er op de Teijlingenhelft gespeeld, waar de verdediging met den keeper aan het hoofd in uitstekenden vorm zijn. Een prachtschot van den S. N. A.-rechtsbuiten wordt even keurig door den Teijlingenkee- per tot corner verwerkt. Als er nog 8 mi nuten te spelen zijn weer een S. N. A.-aan val. De midvoor geeft door aan den links binnen en deze maakt geen fout, zoodat de S. N. A.-aanhang kan juichen (10). Teij lingen geeft het geenszins op, maar de tijd is te kort, zoodat S. N. A. haar tweede overwinning binnen heeft. De Junioren gin gen naar Voorschoten om daar V. V. L. te bekampen. In een prachtigen wedstrijd moesten zij met 20 de vlag voor V. V. L. strijken. R. K. SPORTVEREENIGING S. J. C. De competitie-indeeling. Het 2g lustrum van S. J. C. behoort thans weer tot het verleden. Op waardige en luisterrijke wijze is dit heugelijk feit herdacht en het zal er zeker toe hebben bijgedragen den vriendschapgeest onderling te versterken. De competities zijn intus- schen aangevangen en het is nu zaak, dat de S. J. C.-elftallen zich hierbij van den goeden kant laten zien en een goede plaats in hun afdeeling weten te veroveren. De nieuwe competitie-indeeling bracht wel enkele minder pleizierige verrassingen voor onze lagere afdeelingen, want S. J. C. III, vorig jaar kampioen in de 4de klas, werd nu na de promotiewedstrijden te hebben gewonnen, deze keer weer inge deeld in de 4e klasse, terwijl no. 2 van het ranglijstje in hun afdeeling in de 3de klasse staat ingedeeld. Een zelfde lot on dergaat S. J. C. IV, eveneens kampioen in de 5e klasse, dat nu ingedeeld is in de 5e klasse, een beslissing, welke begrijper- lijke wijze bij de spelers geen ingang vindt. Het bestuur heeft intussohen niet stilge zeten en bereids deze kwestie bij den Bond aanhangig gemaakt met het resultaat dat S. J. C. III zoo goed als zeker alsnog ingedeeld zal worden in de 3de klasse E. Verder zal het bestuur er op blijven aan dringen dat het 4e elftal de plaats van het 4e in de 4e klasse kan innemen en dat dan een te formeeren 5e elftal hun plaats in de 5e klasse inneemt. Wij vertrouwen dat deze opschuiving naar genoegen van de betrokken spelers zal zijn en als waardee ring hiervóór vraagt het bestuur, trouwe opkomst bij de komende competitie-wed strijden, waardoor dan tevens goede resul taten voor hen niet zullen uitblijven. R. K. Sportvereeniging V. V. L. V. V. L. II speelde op een zeer nat en glad terrein een wedstrijd tegen D. O. S. en wist in een zeer vlug en vurig gespeel den wedstrijd één puntje te bemachtigen. Voor de rust was de stand 12 in het voor deel van D. O. S. Na de rust, al was V. V. L. ook 't sterkst in het veld, kon ze het toch niet verder brengen dan een gelijk spel nl. 22. V. V. L. I speelde met 10 man te Zoeler- woude en wist daar ook een gelijk spel te behalen tegen D. O. S. I nl. 22. KORFBAL De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse Zuid. Vitesse 62. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse B. RigtersbleekAchilles 53. Deetos—Vitesse 6—2. Op een goed bespeelbaar veld laat scheidsrechter Weiter de twaalftallen aantreden. Deetos begint in snel tempo, maar Vitesse blijft daarbij niet ten achter, zoodat het publiek een spannenden strijd te aanschouwen krijgt. ïn het veld wegen de twaalftallen tegen elkaar op, en beur telings verkeeren de Leidsche en de Dordt- sche korf in ernstig gevaar. Plet eerste doelpunt is tenslotte voor Deetos als Seits een voorzet van De Meij 'benut (10). Maar enkele minuten later heeft een snelle aanval van Vitesse, door toedoen van Lente den gelijkmaker tengevolge (11). Na de wisseling komt Deetos opzetten en Vitesse moet zich een tijdlang tot verde digen bepalen. Pas enkele minuten voor de rust kan Deetos door de Leidsche te genstand heenbreken, en'maakt mej. Brug- geman. 21„ De tweede helft geeft voorloopig een gelijkopgaand spel te zien. Met een fraai schot maakt ter Poorten 22, maar binnen tien minuten zorgt mej. Smits voor twee doelpunten (32; 42). De strijd is daar mede beslist, en de strijd verflauwt. Door een verdedigingsfout kan mej. Voorden- berg 52 noteeren, en op dezelfde wijze komt het laatste doelpunt (62) van Seits tot stand. Direct daarop is de wedstrijd afgeloopen. HOCKEY XEDERL. HOCKEY BOND. Baron van Pallandt tot voorzitter gekozen. De algemeene vergadering van den Ne- derlandschen Hockey-Bond werd Zaterdag middag gehouden in Krasnapolsky te Am sterdam. Aan de orde was, na voorlezing der ver slagen van secretaris en penningmeester, de bestuursverkiezing. De heer J. Di Tresling nam afscheid als voorzitter. Als zoodanig werd bij acclama tie gekozen de heer R. baron van Pallandt. Daarna werd de elftal-commissie ge vormd. Het bestuursvoorstel om de scheidsrech- terscommissie te vervangen door een technische commissie annex protest-com missie, werd goedgekeurd. Een bespreking werd gevoerd over even tueel te nemen maatregelen om te voorko men dat physiek niet krachtige jongelie den aan hockeywedstrijden deelnemen. Hierover voerde de heer Quarles het woord die alle aanwezigen verzocht de voorzorgs maatregelen van den bond tegen excessen te willen steunen. Eerst later zal een be slissing in dezen worden genomen. Medegedeeld werd dat met de indeeling der competitie betreft, met allerlei obsta kels als vacanties van studenten enz. zal worden rekening gehouden. Gepoogd zal worden weer een drie- of viertal afdeelin gen te formeeren, o.a. zal er een heele Gooische competitie worden gevormd en ook voor Den Haag en Rotterdam zal naar een dergelijke regeling gestreefd worden. De heer Wagener bracht nog de ballen- kwestie ter sprake. Deze werd overgedaan ter beslissing aan de Technische Commis sie. Hierna werd overgegaan tot het huis houdelijk gedeelte.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6