MAANDAG 29 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De dag van gisteren was wat het weer betreft al niet veel beter dan vorige Zon dag, doch er zijn toch meer wedstrijden gespeeld, vooral in de eerste klasse. In to taal werden vier eerste klas-terreinen af gekeurd, terwijl de wedstrijd E. D. O.V. S. V. niet doorging wegens het niet opko men van den scheidsrechter. Overigens bleef ook deze wedstrijddag niet zonder verrassingen. In Afdeeling I van het Westen. ontliepen de ploegen elkaar niet veel, zoo dat er geen hooge cijfers werden behaald. Toch zorgden de Stormvogels voor een kleine verrassing door gelijk te spelen te gen Ajax, waarmede Ajax nog tevreden mocht zijn. Ook H. F. C. boekte een gelijk spel en wel tegen H. B. S. op Hout-rust. De Haagsche Kraaien blijken er nog niet heel goed in te zijn, evenmin trouwens als V. U. C., dat zich op eigen veld alweer ge slagen zag door Z. F. C., al viel de beslis sing eerst in de laatste minuten. Excelsior en He.-z.es D. V. S. boekten normale over winningen op D. F. C. en Het Gooi. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Z. F. C. 2 1 1 3—2 3 Excelsior 1 1 31 2 Hermes D. V. S. 1 1 21 2 D. F. C. 2 1—1 4—5 2 Stormvogels 1 1 22 1 Ajax 1 1 22 1 5t Gooi 2 1 12—3 1 H. F. C. 1 1 0—0 1 H. B. S. 2—11 2—3 1 V. U. C. 1 1 2—2 In Afdeeling II werden voor de eerste en derde klasse A groote uitslagen ge boekt. Bij de eerste klassers was het vooral Sparta, dat de oude Facing op eigen veld met niet minder dan 72 sloeg. Formida bele cijfers inderdaad, waaruit tevens al eenigszins blijkt, dat de nederlaag van B. C, H. vorige week tegen K. F. C. niet zoozeer aan de sterkte van K. F. C. dan wel aan de zwakte van R. G'. H. geweten moet worden. Intusschen verloor K. F. C. gisteren met gering verschil weliswaar, van A. D. O., dat met 43 de baas bleef. De groote verrassing in deze afdeeling echter is zeker de nederlaag van Feijen- oord tegen Blauw Wit. De Amsterdammers bleven met 21 de meerderen. Hilversum handhaafde haar goede inzet door een nieuwe overwinning, thans op H. V. V., terwijl V. S. V. in een vriendschap- pelijken w'edstrijd won van E. D. O. wegens het niet opkomen van den scheidsrechter. BI. Wit 2 2 6—2 4 Hilversum 2 2 52 4 Sparta 1 1 72 2 K. F. C. 2 1—1 6—5 2 A. D. O. 2 1—1 4—5 2 H. V. V. 2 1—1 4—4 2 E. D. O. 1 1 1—2 Feijenoord 1 1 12 V. S. V. 1 1 1—4 E. C. H. 2 2 3—10 In de derde klasse A werdeD groote uit slagen behaald. A. S. C. begon heel goed door een 51 overwinning op T. H. B. Als dit een voorteeken is van de goede plan nen der Leidsche rood-zwarten, dan kunnen zij zich verzekerd houden van een nog grooteren tegenstand dan vorig seizoen, want ook L. F. C. blijkt er zin in te heb ben. Gisteren werd in S.choten met 43 gewonnen, wat zeker een heele prestatie mag heeten. Ook U. V. S., dat vorige week eenigszins teleurstelde, pakte nu danig uit en klopte Lugdunum met niet minder dan 41. Alphen tenslotte stelde teleur door in Zandvoort van de Zeemeeuwen te ver liezen. Het verloop dezer competitie belooft veel spanning. De resultaten tot heden zijn: L. F. C. 3 2 1 10—5 5 U. Y. S. 3 2—1 7—6 4 B. E. C. 2 1 1 5—4 3 Zeemeeuwen 2 11 42 3 Schoten 3 111 9—10 3 A. S. C. 1 1 5—1 2 Alphen 2 1 1 56 2 Hillinen 1 1 12 Lugdunum 2 2 48 T. H. B. 3 3 2—10 In de lagere klassen werden gisteren ook vrij veel wedstrijden gespeeld. U. V. S. II verloor echter opnieuw, terwijl Alphen door A. D. O. III met 3—2 werd geslagen en de A. S. C.-reserven wonnen hun eersten wed strijd met 40. Het Oosten. Waar het dit seizoen in Afdeeling III heen moet, is ons vooralsnog een raadsel. Nadat P. E. C. vorige week de landskam pioenen met 41 geklopt had, verpletterde zij gisteren haar stadgenoote Z. A. C. met niet minder dan 50. En Z. A. C. behoor de vorig seizoen ook tot de gegadigden naar het kampioenschap! Vitesse heeft haar goed begin niet voortgezet. Zii za,e zich gisteren met 30 door A. G. V. V. geslagen. Go-Ahead deed intusschen beter dan vorige week en sloeg Wageningen met 52. In Almelo werd het een gelijk spel tussohen Heracles en Enschede. P. E. C. 2 2 9—1 4 Enschede 2 11 5—2 3 A. G. O. V. V. 1 1 3—0 2 Go Ahead 2 1—1 6—6 2 Vitesse 2 1—1 3—3 2 Heracles 1 1 1—1 1 Wageningen 1 1 2—5 Rob. et Vel. 1 1 14 Z. A. C. 2 2 0—8 Tubantia 0—0 Het Zuiden. De strijd in Afdeeling IV belooft dit sei- soen zwaarder te worden dan vorige jaren. Immers, er vielen thans reeds enkele ge-/ lijke spelen, maar daarnaast stonden drie 5-overwinningen, nl. van B. V. V., Willem II en N. O. A. D. P. S. V. 2 1 1 11—5 3 N. O. A. D. 2 1 1 7—5 3 Willem II 11 5—1 2 B. V. V. 1 1 5—1 2 Eindhoven 2 2 33 2 De Valk 2 1 1 58 2 X. A. C. 1 1 3—3 1 M. V. V. 1 1 1—1 1 Wilhelmina 2 2 69 Longa 2 2 313 Het Noorden. In het hooge Noorden gingen slechts twee wedstrijden door, drie terreinen wer den wegens den regen afgekeurd. Veendam schijnt dit jaar wat van plan te zijn, want gisteren werd voor de tweede maal ge wonnen, terwijl Friesland en Leeuwarden gelijk speelden. Veendam 2 2 92 4 Alcides 1 1 70 2 M. S. C. 1 1 4—1 2 Bo Quick 1 1 21 2 Leeuwarden 2 11 45 1 Friesland 2 1 1 510 1 Frisia 1 1 07 G. V. A. V. 2 2 1—6 Achilles 00 Velocitas 00 De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. Hermes D. V. S.'t Gooi 21; Storm vogelsAjax 22; ExcelsiorD. F. C. 31 H. B. S.—Hl F. C. 0—0; V. U. C.—Z. F. C. 1—2. Tweede klasse A. Z. V. V.Hollandia 41; Alcm. Victr. A. F. C. 2—6; D. E. C.—W. F. C. 2—2. Tweede klasse B. BaarnHaarlem 23; de Spartaan Zandvoort 11; BloemendaalHercules 2—2; Velox—D. W. S. 4—1; V. V. A.—B. F. C. 0—2. Derde klasse D. VriendenschaarH. V. C. 61; Zeist U. V. V. 13; OlympiaL. S. V. 62. AFDEELING II. Eerste klasse. R. C. H.—Sparta 2—7; K. F. C.—A. D. 0. 3—4; HilversumH. V. V. 3—2; E. D. O.V. S. V. 15 (vriendschappelijk); BI. WitFeijenoord 21. Tweede klasse A. De HollandiaanB. B. T. 02; V. O. C. Uriitas 32. Tweede klasse B. V. D. L.C. V. V. 42; OvermaasD. C. L. 11 (gestaakt); O. D. S.Fortuna 1—2; S. V. W.—S. V. V. 1—1. Derde klasse A. B. E. C.—Hillinen 2—1; A. S. C.—T. H. B. 5—1; Schoten—L. F. C. 3—4; U. V. S.— Lugdunum 41; ZeemeeuwenAlphen 3—1. Vierde klasse A. ArchipelS. O. A. 2—3; Waddinxveen— Celeritas 25. Res 2e klasse A. S. V. V. 2R. F. C. 2 10; Fortuna 2— V. U. C. 2 6—7: B. M. T. 2—U. V. S. 2 10; Quick 2H. V. V. 3 52. Res. 3e klasse A. Alphen 2—A. D. O. 3 2—3; H. V. V. 4— V. I. O. S. 2 1—8; R. V. C. 2—Delft 2 3—2 Concordia 2A. S. C. 2 04. AFDEELING III. Eerste klasse. Wageningen—Go Ahead 25; P. E. C. Z. A. C. 5—0; Vitesse—A. G. O. V. V. 03; HeraclesEnschede 11. AFDEELING IV. Eerste klasse. N. A. C.—P. S. V. 3—3; Longa—B. V. V. 15; Willem IIDe Volk 51; Eindhoven M. V. V. 11; WilhelminaN. O. A. D. 3—5. AFDEELING V. Eerste klasse. G. V. A. V.Veendam 02; Friesland Leeuwarden 33. A. S. C.—T. H. B. 5—1. Op een zeer glad veld heeft A. S. C haar, eerste wedstrijd gespeeld enge wonnen. A S. C. is volledig evenals T. H. B. De Roodzwarten beginnen met den wind mee, en ondernemen den eersten aanval op het T.H.B.-doel, maar slecht schieten, en het vrij goede verdedigend spel van de T.H.B.-backs voorkomen doelpunten. Slechts sporadisch zijn de aanvallen der gasten. Op een gegeven moment schiet de linksbuiten van T. H. B. tegen de paal, onmiddellijk gevolgd door een schuiver, welke langs gaat. Een benauwd oogenblikje voor A.S.C. Het* spel van de binnenspelers wordt wat angstvallig kort gehouden, al leen van Putten is de tactische speler, die doorzet en met succes een kopbal, welke voor den keeper onhoudbaar is, inzet (10) Bijna vlak daarop maakt de Jongh er 20 van. En voor de rust maakt A.S.C. er 3—0 van. Na de rust zijn de aanvallen van A.S.C. niet van de lucht. T. H. B. moet een in hoofdzaak verdedigend spel voeren. On danks deze meerderheid' duurt het nog zeer geruimen tijd eer A.S.C. succes kan boeken. T. H. B. is wat zijn voorhoede betreft na de rust nog iets slechter geworden, zoodat de rood-zwarte backs geen buitengewoon zware taak hebben te verrichten om deze bezoeken te breken. Het spel werdt aan beide zijden futloos, dit neemt niet weg dat het 5e doelpunt verdwijnt in de T. H B.-touwen, gemaakt door de T.H.B.-voor- hoede zelf. Even voor 't einde van deze match redt T. H. B. door een welgemikt schot de eer (51). U. V. S. ILugdunum I 41. In elk opzicht was 't voor U. V. S. een goede dag: veel doelpunten, en wat meer zegtwelverdiend 't Spel wat gedemonstreerd werd was wel niet buitengewoon, maar toch oneindig productiever dan in de vorige plaatselijke ontmoetingen tegen L. F. C. Peeters en Sam Meerburg waren weer van de partij, vooral de laatste was een voortdurend struikelbiok voor de aanvallende Lugdu- nummers. Aanv. Laman heeft door zijn goede spelverdeeling menige kans ontwor pen, waarvan Cris Laman en vooral de rechtsbuitenman Boom een dankbaar ge bruik wisten te maken. Voor deze veei besproken plaatselijke ontmoeting was weinig belangstelling, het weer was dan ook niet bepaald aange naam. Allereerst is U. V. S. in den aanval, en zeer gevaarlijk schiet Peeters in de lin kerhoek en vallend kan van der Berg ter nauwernood redden, kort daarna probeert Cris Laman het met een laag schot, welke echter door keeper v. d. Berg als corner wordt verwerkt. Een keurige boog-voorzet van Boom, Cris Laman kopt naast. Lugdunum is iets nerveus. De Roo is een gevaarlijke speler en passeert meer malen handig de backs, te weinig steun van Roman is oorzaak dat keeper Kramp gewoonlijk kalmpjes kan ingrijpen. Het spel is aan weersri'den vrij vlug, en on danks U.V.S. gunstiger en tactischer spel vertoont komt het eerste doelpunt van Lug- num-zijde. Bij een doorbraak zet De Roo met een mooie schuiver voor en Ronftn schiet onverwijld in (01). Thans een lang durige aanval van U. V. S., het is Boom die goed voorzet, er ontstaat een doelwor- steling en plots kopt Cris Laman over zoo veel hoofden in van der Berg's doel (11). Even voor de rust is het Beekman die bijna het tweede doelpunt forceerde, maar keeper v. d. Berg greep bijtijds in. Na de hervatting lijkt het of Lugdunum een beter spel wil ontplooien, geleidelijk wordt dit minder en natuurlijk is U. V. S. degene die daarvan profijt tracht te trek ken, al blijft dit momenteel zonder suc ces. De Roo breekt gevaarlijk door, en Ar- bouw kan alleen redding brengen door den bal over de grenslijn te jagen. v. Well pro beert het. met een ver schot, doch de paal is onvermurwbaar. De Roo schiet nog maals naast. We krijgen daarna een serie aanvallen van U.V.S., bij een daarvan geeft Beekman mooi door, een schuiver van Boom en 't is 21. Had keeper van der Berg uitgeloopen, zeer zeker was dit doelpunt niet ter we reld gekomen. Kort daarna maakt de Lugduniun-ach terhoede een fout en Cris Laman en Beek man werken beiden den bal in 't net (31). Een vrije schop van dichtbij op 't U.V.S.- doel wordt door van Well genomen, een doelpunt blijft echter uit. Even voor 't einde forceert H. Laman een gevaarlijke aanval, Boom zet onvermoeid door een pass naar Cris Laman, en hopeloos kijkt van der Berg naar het 4e doelpunt (41). Onder een mot-regentje eindigde deze niet onaardige wedstrijd. De scheidsrechter was goed, behoudens dat hij in zijn buitenspel-opvattingen niet subliem was. Schoten—L.F.C. 3—4. In een goed gespeelden wedstrijd zijn de withemden de meerdere gebleven. Op een zeer glad terrein werd direct goed aangepakt en al spoedig brengt Sic- bert den stand op 01. Na gelijk opgaand spel maakte Schoten op gelukkige wijze gelijk (11). We kregen uitstekende aan vallen der withemden te zien, waaruit Sie- bert L.F.S. andermaal de leiding gaf (12). Schoten werkte hard en de strijd werd door het goede tegenspel der Leidenaars zeer aantrekkelijk. De nuttige voorsprong van L.F.C. ging kort voor rust verloren, want de scheidsrechter kende een zeer' dubieusn strafschop toe, waardoor do rust met 22 inging. Direct na de hervatting zet L.F.C. een goede aanval op, waarop K. Segaar op tac tische wijze doelpunt (23). Het Schoten- spel werd door ruwheid minder, waardoor de withemden makkelijk hun aanvallen af sloegen. Na eenig spel in 't middenveld passeert Nagtegeller mooi naar v. Leeu wen die op fraaie wijze den stand op 24 bracht. Schoten probeerde hierna op lan gen afstand Duffels te passeeren wat niet gemakkelijk gaat, de wijze van inloopen op Duffels was in deze periode wel wat al te hard, de leider moest door veel vrije trap pen en waarschuwingen de Schotenaren in bedwang houden. Een kwartier voor het einde scoorde Schoten uit een corner, 34, doch zij vermocht toch niet, de partijen op gelijken voet te brengen. In de laatste minuut kreeg Siebert nog een prachtkans doch zijn schot faalde. Het einde kwam met een verdiende withemden-overwin- ning. Zeemeeuwen—Alphen 3—1. Het is Alphen niet gelukt de beide pun tjes uit Zandvoort mee naar huis te ne men, hoewel beide partijen tegen elkaar opwogen wist de thuisclub zich met rust reeds een 2—1 voorsprong te verzekeren. Over dezen wedstrijd het volgende: Als begonnen is neemt Alphen hel spel aan stonds in handen en herhaaldelijk wordt het doel der Meeuwen bestookt, een hard schot van Binnenkamp wordt door den Meeuwen-keeper gestopt en weggewerkt. Aan de andere zijde brengt de voorhoede der thuisclub het niet verder dan de beide backs. Bij een doorbraak van Alphen wordt een opgelegde kans om hals ge bracht, wanneer uit een voorzet van links de rechtsbuiten voor open doel jammerlijk mist. Toch heeft Alphen even later succes, wanneer Krumpelman het. leder onver wachts in de benedenhoek van het net schiet. De Rijnbewoners blijven aanval len, de verdediging der Meeuwen houdt evenwel stand en zuivert haar terrein, waardoor de voorhoede gelegenheid krijgt aanvallend op te treden. Uit een dezer aanvallen brengt de thuisclub den stand op gelijken voet. Hierdoor aangemoedigd zet de thuisclub er alles op de leiding te veroveren en heeft daarmede vlak voor de rust succes (2—1). In de tweede helft gaat het spel eenigen tijd gelijk op, de thuisclub zwoegt intus schen hard om de voorsprong te vergroo- ten. Telkens gaat haar voorhoede ten aan val en heeft daarbij eens succes, als uit een voorzet van rechts het leder wordt in geschoten. Alphen komt dan eenige malen sterk in den aanval. De Meeuwen verde diging houdt evenwel stand, zoodat het einde onveranderd aanbreekt. EEN NIEUWE SPORT IN NOORD-BRABANT. Zondag werd de vele malen uitgestelde, jaarlijksche onderlinge zeilwedstrijd gehouden om den „Viking wisselbeker". De wedstrijd stond onder auspiciën van de 's Hertogenbossche watersportvereniging „Vi king". Rechts ziet men den winnaar van den Beker. De foto werd genomen op de Maas bij Hedel. ZONDAG WERD DE ZAAN SCHE ZESSTEDENLOOP ge houden, waaraan door wande laars en hardloopers werd deel genomen. De looper „Peters' onderweg.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5