HOUAHPSCH IWITSEl$Ct)E-REEPEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 29 SEPTEMBER 1930 Ernstige brand in een fabriek van kinderwagens. Zaterdagmiddag tegen één uur is brand uitgebroken in een fabriek van kinderwa gens te Marcq en Baroeul (België). Het vuur greep snel om zich heen. Een belen dend fabrieksgebouw werd eveneens in de asch gelegd. De brandweren uit Bijssel en Tourcoig, die assistentie verleenden slaagden er, na ongeveer twee uren in, het vuur te 'blus- sohen. De schade is nog niet nauwkeurig be kend, doch zal meer dan een millioen fran ken bedragen. MUNITIE-DEPOT ONTPLOFT. Kwaadwilligheid. Naar uit, Nancy gemeld wordt, zijn gis ternacht 27.000 granaten in het munitie depot van een tankregiment, tot ontplof fing gekomen. Niet ver van Luneville bevinden zich vijf groote barakken, waarin de munitie- voorraad van het 508ste regiment tanks, dat in Luneville in garnizoen ligt, is op geslagen. In het geheel liggen hier onge veer 140 duizend 3.7 centimeter granaten. Een van deze barakken waarin 27.000 gra naten en 400 patroonhouders van machine geweren liggen opgeslagen is in de lucht gevlogen. Volgens het resultaat van het eerste on derzoek heeft merl hier met kwaadwillig heid te doen. WEER VERZEKERINGSZWENDEL? Vermoedelijk een lijk verbrand. In verband met een brand, die een tien tal dagen geleden in een warenhuis in Ras- tenburg (Oost-Pruisen) plaats greep, meent men thans, zoo meldt de „Berl. Lokalan- zeiger" een breed-opgezet verzekerings bedrog op het spoor te zijn. Daags na den brand werd de schoonzoon van den huiseigenaar vermist. Eerst dacht men, dat hij in de vlammen omgekomen was. Het blijkt, echter thans, dat hij zich aan allerlei oplichterijen heeft schuldig gemaakt en gevlucht is. Men heeft nu wel in het verbrande huis menschelijke overblijfselen gevonden, doch men vermoedt, dat de brandstichters een lijk in het huis hebben gelegd, om den schijn te wekken, dat de bewoner om het leven zou zijn gekomen. De nasporingen der politie worden in- tusschen nog voortgezet. Een schip, dat geen tijd had voor schipbreukelingen. Tengevolge van een hevigeft orkaan in de Adriatische Zee is het zeilschip Zlavo- tra, dat met een lading van 100 H.L. most en met 24 menschen, passagiers en beman ning, aan boord onderweg was van Bre- vilacqua naar Uliano (Ugljan) op die reis omgeslagen. Op het vernemen van de ramp zijn dadelijk verschillende vaartuigen uit Zara uitgevaren om hulp te bieden. De op varenden van deze schepen vertellen, dat het Zuid-Slavisohe stoomschip Pastman, dat de schipbreukelingen om hulp hadden aangeroepen, geantwoord had geen hulp te kunnen bicden, daar het in een geregelden dienst voer en zich dus niet op mocht la ten houden. Deze onmenschelijke wegering heeft het leven gekost aan vijf menschen. Nachtelijke aanvallen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag om 2 uur hebben te Parijs vier jonge man nen, die uit een auto stapten, een chan sonnier, onder bedreiging met hun revol vers, beroofd van zijn portefeuille. De por tefeuille was leeg, maar de chansonnier was niettemin zoo verstandig de politie van het gebeurde in kennis te stellen. Een half uur later kwamen twee Roemeensche officieren in politiek, gedëtacheerden bij de Krijgsschool, die in de buurt van de school op een bankje hadden zitten pra ten, de politie meedeelen, dat zij door vier mannen met revolvers, die uit een auto stapten, beroofd waren. Nog iets later kwam een agent meedeelen, dat- een auto, die hetzelfde nummer droeg als door de beroofden was opgegeven, een ongeluk had veroorzaakt, doch er met groote snelheid vandoor was gegaan. Later, 's ochtends om zes uur, heeft men de auto die natuur lijk gestolen bleek onbeheerd op straat gevonden. Van de roovers ontbreekt voor alsnog het spoor. Gefingeerde roofoverval. Een kassier van de coöperatieve land- bouwbank voor Hessen-Nassau had bij de pofitie aangifte gedaan van een roofover val, waarbij hij van 11.000 Mk. zou zijn be roofd. Bij het ingestelde onderzoek is de kas sier echter door de mand gevallen en is gebleken, dat hij den roofoverval heeft ge fingeerd, om door hem gepleegde verduis teringen te dekken. In het geheel heeft hij een bedrag van 11.000 Mk. verduisterd, een gedeelte is nog terecht gekomen; het ove rige heeft hij bij de wedrennen verspeeld. Ontslagen bij de Duitsche spoorwegen. De Duitsche rijksspoorwegendirectie deelt mede: Den laatsten tijd worden-door de vakbonden onderhandelingen gevoerd over verdere inkrimping van het aantal arbeiders bij de riiksspoorwegen. Vermindering van het aantal arbeiders is door het zich steeds in dalende lijn be wegende verkeer noodzakelijk geworden. In de werkplaatsen zoowel als in het bedrijf zelf is voor de thans tewerkgestelde arbeiders geen voldoende werkgelegenheid meer, zoodat ontslagen niet zullen kunnen uitblijven. Een 16-jarige jongen geridderd. Marcel Rioual een scheepsjongen van 16 jaar te Parijs, die tijdens den storm, een in nood verkeerend schip in veiligheid had gebracht, i* bevorderd tot Ridder in de Ord« vour Maritieme Verdientte. DE LEIDSCHE COURANT ALKEMADE. Kinderverlamming. In deze gemeen te zijn thans drie gevallen van deze ziekte waargenomen, waarvan 2 te Nieuwe-Wete- ring en 1 te Roelofarendsveen. De toestand der patiënten laat zich gelukkig niet ern stig aanzien. Geboren Cornelis Maria, dochter van J. P. Straathof en M. A. E. van Beije- ren Johanna Geertruida, dochter vah H. van Veen en J. Valentijn Bastiaan, zoon van C. Vergunst en G. E. van Stam Johannes Gerardus, zoon van H. J. Bakker en E. M. van Ruiten Geertruida Catharina, dochter van Th. van Ruiten en H. Hoogenboom. Ondertrouwd Bartolomeus Ge rardus Kroon jm. 25 jaar en Grietje Kats- burg jd. 21 jaar. Gehuwd Bartholomeus Jacobus van der Ploeg jm. 24 jaar en Apolonia Maria van Seggelen jd 21 jaar. Overleden Geertruida Hoogen boom wed. A. Hoogenboom 71 jaar He lena Termeulen 63 jaar. HILLEGOM. Verkeersongeval. Gisternacht werd de bananenkoopman L. uit Haarlem, toen hij zich met zijn karretje en restant bananen naar huis begaf aan de Haarlemmerstraat aangereden door een luxe-auto, die in de zelfde richting ging. Het karretje werd to taal vernield en de straat lag bezaaid met bananen. De man zelf werd niet geraakt, wat een wonder heeten mag. De politie maakte proces-verbaal op; de bananen- man bad geen achterlicht en de automobi list geen voldoende licht aan zijn lantaarns Geboren: zoon van R. M. P. Gerrit senLitjens z. van R. S. van de Water De Block dochter van C. H. Vledder De Koster zoon van A. M. Hoogervorst van der Plas zoon van C. A. Balkenen deSchrier zoon van A. J. Peetoom Scholten zoon van G. van der Vegte De Haan zoon van A. P. Does'Van der Zwan. Ondertrouwd: P. Mensjox en H. M. Meijer. Getrouwd: T. Hooghiemstra en E. Zwartjens J. Brouwer en A. van Maris. Overleden: G. Heemskerk—Vol kers vr. 70 jaar. KATWIJK. Schietwedstrijd. Zaterdag had de eindwedstrijd plaats der najaarsschietwed strijden der Katwijksche Burgerwacht. Voor deze wedstrijden, die steeds gehou den worden zonder bezwaar der kas van de Burgerwacht, xs ieder vol animo, en de deelname is dan ook altijd groot. Óm alle leden gelegenheid te geven een prijs te bemachtigen, zijn de schutters ingedeeld in klassen, A. B. en- C., terwijl voor alle klassen naar verhouding van het getal dat in de klassen meedingt, evenveel prijzen beschikbaar zijn. Er worden 6 series ge schoten, 3 op iederen dag. Telkens een serie knielend, liggend en staand, hetgeen soms ook nog al verrassingen geeft en na de laatste serie, een staande, pas een be rekening kan worden geniaakt. De volg orde der uitkomsten is dan soms zeer in teressant. De wedstrijd had een prachtig en vlot verloop en de kameraadschappelij ke stemming was er steeds in. Was het de vorige week buitengewoon winderig, het geen veel afbreuk deed aan de goede uit komsten, thans werd de wedstrijd door mooi weer begunstigd. De totaal-uitkomsten waren als volgt: le prijs in A.: C. v. Leeuwen met 251 pun ten, 2e pr. Chr. J. Min nee met 245 p. 3. F. Schaap 242 p. 4. R. Trousselot 240 p. 5. A. Slingerland 239 p. 6. J. de Kreek 233 p. 7. Jac. Meijer 226 p. 8. P. Slingerland 225 p. 9. L. J. v. d. Valk 219 p. 10. Jac. Bloot 216 p. 11. Ant. Ingwersen 216 p. 12. J. Slin gerland 216 p. In B.: le prijs J. v. Duivenbode met 234 p. 2. H. v. Leeuwen 225 p. 3. H. de Boer 222 p. 4. B. Dubbelaar 219 p. 5. S. Minnee 217 p 6. Cor Hoek 214 p. 7. D. Nasveld 213 p. 8. J. Dubbelaar 212 p. 9. C. Sohuitema- ker 196 p. 10. M. v. d. Oever 189 p. In C.: le prijs T. Imthorn met 194 p. 2. W. A. Rijken 193 p. 3. W. v. Leeuwen 189 p. 4. Jac. Imthorn 18S p. 5. A. Rijsda 188 p. 6. A. Haasnoot 177 p. 7. Nic. Schui temaker 168 p. 8. Nic. Oudshoorn 144 p. De voorzitter, Burgemeester J. Schok king, was intusschen bij den wedstrijd aan- gëkomen en hield in de Cantine waar alle aanwezigen waren saamgekomen een har- tel ij ken toespraak waarna door den Com mandant de uitreiking der prijzen plaats had. Behalve bovengenoemde prijzen, was nog behaald een rozenprijs voor de meeste rozen in de staande series, waarvan win ner was de heer S. Minnee en een alge- meene rozenprijs voor de rozen in alle se ries, knielend, liggend en staand. Deze laatste werd behaald door den heer Chr. J. Minnee. Na nog eenigen tijd gezellig bijeen te zijn ge wees r, ging men in dankbare en op gewekte stemming huiswaarts. De gewone oefeningen op Zaterdagmid dag woi'den nog enkele weken gehouden, KATWIJK AAN DEN RIJN. Zeldzame bloei. Bij den heer D. Nas veld bij den watertoren staat voor de tweede maal in dit seizoen een seringen boom in bloei. v ongetwijfeld een zeld zaamheid is. Schade. De vele regenbuien van den laats ten tijd doen zeer veel schade aan de najaarsgewassen, vooral aan de late bloem kool. Wanneer niet spoedig geheel ander weer aanbreekt, zullen vele perceelen niet tot normalen wasdom komen. Geen wonder dat ten zeerste naar droog weer verlangd wordt. LISSE. Het Patronaat. Op eenigszins plech tige wijze werd gisteren het winterseizoen voor de Patronaten geopend. Gistel-mor gen had onder de H. Mis van half 7 een Gemeenschappelijke H. Communie plaats der leden, zelatrices en commissieleden, waarna in het Patronaatsgebouw een ge meenschappelijk ontbijt werd gebruikt, hetgeen de jongens zich goed lieten sma ken en waaraan niet minder dan 140 jon gens deelnamen. Zeer terecht sprak de Eerw. Directeur, kapelaan J. A. van Zon, na een pittig openingswoord, de hoop uit, dat ditzelfde aantal steeds zal aanzitten aan de communiebank bij de maandelijks te houden algemeene H. Communie. Te half 11 woonden alle leden gemeenschap pelijk de Hoogmis bij. Des avonds te 7 uur werd in de groote zaal van het Patronaats ge-bouw een feestelijke bijeenkomst gehou den waarop tevens ook de ouders waren genoodigd. Te ruim 7 uur opende de Pastoor de bij eenkomst. Spi*. begon met de woorden van Dr. Schaepman: „Een groote zaak begin nen, volhouden en beminnen, verwint het al." Hij drukte de jongens vooral op het hart de verschillende lessen 'goed te vol gen en het den Eerw. Directeur en Com missieleden gemakkelijk te maken. Ook de ouders moeten hierin medewerken en de jongens aansporen de lessen te volgen en in practijk te brengen. Nimmer moeten de jongens tegen de moeilijkheden opzien, daar het geleei-de hen in hun later leven van groot nut zal zijn. De heer J. v. d. Voort riep namens de patronaatscommissie de ouders en jongens een hartelijk welkom toe. Ook de Eei-w. Directeur wees hij er op, wat een vreugde hij reeds heeft van zijn jongens, welke hij als volgzame jon gens betitelde. De directeur, kapelaan van Zon, ver kreeg hierna het woord en wees in een mooie rede op het groote nut van het pa- tx-onaatswezen, terwijl hij vervolgens deed uitkomen dat de ouders in de Godsdiensti ge en Maatschappelijke opvoeding een zwa re taak te vervullen hebben. Zeker zwaar is de taak hen door God opgelegd, doch laten wij bedenken dat al wat God van ons vraagt wij dit ook volbrengen kunnen. De opvoeding moet op de eerste plaats Godsdienstig zijn, doch men moge daarbij nimmer het maatschappelijke uit het oog verliezen. Immers maatschappelijke wan orde leidt o zoo gauw tot geestelijke ver wording. Nimmer de jongens van het pa tronaat terughouden, doch i ze aansporen de lessen en ontspanningen te bezoeken en te controleeren of ze hieraan gevolg ge ven. De ouders zijn de natuurlijke opvoe ders en het patronaat is maar een hulp middel. Spreker vroeg tenslotte aller steun en Jnedewerking voor het groote werk der patronaten.' Sprekende over den godsdien-, stigen geest, welke in de patronaten op hoog peil staat, wees zijneerw. erop, dat binnenkort de achtste jongen van het pa tronaat naar de Missie zal vertrekken. Spr. zag hierin een duidelijk bewijs dat God zichtbaar het patronaatswerk zegent. Blijf gij 'het patronaatswerk van uw kant steu nen, besloot spr. en God zal u daarvoor loonen. Vervolgens werden door den Eerwaar den Directeur de verschillende subcom missies aangeduid en de werkzaamheden uiteengezet, waarna de commissies werden geinstalleerd. Als nu was 'het feestelijke ge deelte aan de 'beurt en werden enkele films vertoond en wel allereerst de Vogels, waarin alles was uitgebeeld, wat het vo gelleven voor belangrijks biedt. De volgen de film „Wat een kinderen" wekte voor al bij de jongens bewondering en den lachlust op. Hierna werd gepauseerd. Na de pauze kregen we „Hangsnor als afsla ger." Het applaus 'bij deze vertooning was gewoon uitbundig! Ais laatste nummer kre gen we de film van „Bernadette" in 4 ac- ten met een voorspel te zien. We behoeven niet te zeggen, dat deze vertooning in alle stilte werd gevolgd en een uitbundig applaus verwierf. Aan het einde bracht de heer J. v. d. Voort een woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt dezen avond zoo schitterend te doen slagen. De eerw. Directeur sprak een kort woord tot besluit van dezen avond. Harddraverij. Wij willen nog eve'n de aaixdacht vestigen op de a.s. Woensdagna middag te half twee uren te houden korte- baan-draverij met handicap, van welke draverij Zaterdagavond een advertentie in dit blad werd opgenomen. Er wordt niet minder dan 900.aan prijzen verre den. Des voormiddags wordt ter aanmoedi ging een wedren voor bedrijfshitten ge houden om prijzen van gezamenlijk 150. Als het weer zich nu nxaar van de mooiste zijde laat zien, zal de belangstelling niets te wenschen overlaten. Geboren Gerardus Petrus, zoon van J. Grimbergen exx C. Kortekaas Martha, dochter van G. Balkenende en M. A. Boo gaard Cornelis George M^rie, zoon van G. C. Vreeburg en J. G. Melman Ca tharina, dochter van Tlx. A. Kleihorst en J. C. Warmerdam Betsy, dochter van L. Hoogen'berk en B. Baas Hendrika, dochter van T. van Werkhoven en A. van Bruggen Ca bh a van H. van Waven Ondertrouw Potman W. C. T Gehuwd: J rinus F. C. I de Meulder. Overleden Al'berdina, dochter i C. van Eijk. A. Seis en S. C. •i en A. G. Tromp, nond en C. Ma- en A. A. R. M. Cornelis Hoogenes echtg, van N. J. Bosman oud 57 jaar. N00RDWIJKERH0UT. Afscheid pater de Klerk. Zooals be kend gaat onze eerw. mede-parochiaan pa ter C. de Klerk C.s.s.R. Vrijdag a.s. ver trekken naar de missie van Suriname, waar hem een nieuw arbeidsveld wacht. Gisteren werd door Z.Eerw. een plechtige hoogmis opgedragen, geassisteerd door dia ken en sub-diaken en 's avonds celebreer de hij het plechtige lof, wederom met assis tentie, waarin door hem een afscheidsrede werd uitgesproken. In de morgendiensten waren allen parochianen opgewekt dit af scheid te komen bijwonen, welnu, het kerkgebouw was geheel gevuld met geloo- vigen, welke aldus blijk gaven, mede te le ven met het werken en streven van die zonen dezer parochie, aan wie het gena- denrijke voorrecht geschonken is priester Gods te zijn en arbeider in Zijn Wijn gaard. „Gaat en onderwijst alle volkeren...." was dan ook de tekst, van welke pater de Klerk uitging bij zijne afscheidspredi- katie. Blijmoedig en toch devoot-ernstig waren zijne woorden, vooral ook behelzen de eene les aan de geloovigen, toch steeds, zieixde hoe machtig veel wordt ten koste gelegd aan het winnen van zielen voor de eeuwigheid, het heil hunner eigen ziel niet te willen voorbijzien, toch steeds naar verxnogen het liefdewerk der Missiën te willen gedenken en gebeden en giften, waar anderen zelfs hun geheele leven wij den aan deze door God gewilde taak. Personalia. Het hoofd der Chr. school alhier, de heer K. Noy, gaat binnenkort onze gemeente metterwoon verlaten we gens benoemiixg te IJmuiden-Oost. Raadhuis. De perken voor ons nieu we raadhuis worden beplant met verschil lende soorten coniferen en andere vaste planten, 't Is nu maar te hopen, dat een en ander goed gedijen wil, ondanks de nieuwe grond en de schrale zeewind, welke het gewas aldaar wel zullen teisteren. Ned, Herv. Kerk. De bedekking met leien van het dak der kerk in het dorp heeft een aanvang genomen. De kap wordt met nieuw hout beschoteix, waarop de leien stevig bevestigd kunnen worden. Hanze. Woensdag 1 Oct. a.s. verga dert in cafié Braxua de R.-K. Middenstands- vereeniging om half negen 's avonds. De agenda vermeldt o.a. uitkeering der auto verzekering, bespreking voor oprichten van een plaatselijk blaadje en ten slotte een verloting. VOORHOUT. Geboren: Christina Petronella Aga tha d. van J. P. Damen en Ch.'E. van Dijk Gerardus Wilhelnfus z. van J. Koelewijn en P. van Schie Marinus Adrianus z. van A. Havenaar en T. Zoutendijk Jan z. van H. J. Ruigrok en J. M. Borst Maria Johanna d. van P. J. van der Werf en M, J. Maat Catharina- Gerarda d. van J. Hermans en J, van Schooten. Ondertrouwd: Ludovicus Antonius Josephus Maria van Miert 28 j., te 's-Her- togenbosch, en Maria Antonia van den Hoek 26 j. Overleden: Cornelia Helena van Eeden 47 j., echtg. van J. Berbee. Gevestigd: Fr. van Heugten van Deurne J. Chr. M. Biesta van Rotter dam A. H. Verburgt van Eindhoven M. A. van den Hoek van VGravenhage H. Th. Hasselo Van Dordrecht B. J. Ge- lens van Zevenbergen W. Schulkes van Deventer C. A. Heemskerk van Leiden H. J. Rietveld van Nederhox,st den Berg M. C. van d'er Mejj van Leiden. Vertrokken: J. A. M. van der Eer den naar Arnhem E. Cort naar Haar lemmermeer A. de Jong naar Haarlem mermeer W. Beekman naar Leiden. WARMOND. Inwijding Philosophicum. De plechti ge inwijding van het Philosophicum alhier zal plaats vinden op 7 October a.s. De con secratie-plechtigheid vangt aaxi te 7.30 uur de Pontificale H. Mis te circa 10 uur en zullen verricht worden door Z. D. H. Mon seigneur J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem. Rood e Kruiscollecte. De alhier gehou den inzameling van gelden ten bate van het Ned. Roode Kruis, heeft bedragen netto 42.29 5. Concert. Voor de laatste maal dit jaar werden wij Zaterdagavond onthaald op een buitenconcert der R. K. Harmonie St. Matthias. Hoewel het weer frisch was, bewogen velen zich op de Baan om te ge nieten van de keurige muziek. Deze ver- eeniging met haar ijverigen en bekwamen Directeur, den heer G. Dik en haar schoone muziek weet alle muziekliefhebbers naar buiten te lokken en al hoorden wij nu en dan de verzuchting „ik word koud", toüh bleef men als 't ware aan den grond gena geld staan om toch maar het laatste stuk je af te wachten. Wij hebben Zaterdag avond nog eens echt genoten en we roepen de ver eeniging gaarne toe „tot het volgend jaar'" Wat de muziek betreft èn klank èn ge halte was zuiver en het applaus dat dooi de menigte gebracht werd was vex-diend. W0UBRUGGE. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig Wetlx. Lieverse. De Voorz. burgemeester Boddens Hosang, opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze, waarna de notulen van de vorige vergadering onveranderd werden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was o. m. een proces-verbaal van de dooi den burgemeester en accountant gehouden kasopname, waaruit bleek dat alle stuk DERDE BLAD PAG. 10 ken en bescheiden der Bedrijven, in orde waren bevonden. Voorts een verzoek van den heer C. van den Berg en anderen te Alphen, om vrij stelling van betaling van bruggeld. Adres santen motiveeren hun verzoek door er op te wijzen, dat zij hunne bestellingen in deze gemeente doen en met de volking al hier medeleven. B. en W. adviseeren het verzoek voor kennisgeving aan te nemen omdat in meerdere vergaderingen gelijke verzoeken zijn afgewezen uit de overwe ging, dat de grens moeilijk is te trekken en omdat bovendien de bruggelden aan merkelijk zijn verlaagd en binnen af zien- baren tijd algeheels opheffing van brug geld is te verwachten. Beide stukken wor den z. h. st. voor kennisgeving aangeno men. Op verzoek van de Woubrugsche Eierenveiling werd voor het jaar 1930 dis pensatie verleend van huurbetaling voor het gebruik van het gemeentelijk Vereni gingslokaal. Z. h. st. werd adhaesie be tuigd aan het. verzoek van de Kamer van Koophandel aan de Spoorwegraad om be tere treinverbinding WoerdenLeiden. Van de commissie tot na-ziening der ge meente- en bedrijfsrekeningen was ee'n rapport binnengekomen, waaruit bleek dat zij dezen in orde hebben bevonden, waarom zij den Raad adviseeren tot. vaststelling dezer rekeningen over te gaan. Aldus werd besloten. Daarna werd de begrooting. 1931 den Raad aangeboden. Een Commissie tot onderzoek dezer begrooting werd sa mengesteld uit de heeren Tondu, Noordam en Anker. Genoemde heeren namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag wens elite de heer De Vette inlichtingen over- en verbetering van den weg bjj de kerk te Hoogmade. De heer Noordan besprak de toestand van den weg bij de brug te Ofwegen en wees op het roekeloos rijden per rijwiel over de voet paden, waaraan veel jeugdige personen, die blijkbaar niet doordrongen zijn van het gevaarlijke daarvan, zioh schuldig ma ken. De heer Tondu vroeg of B. en W. te vreden waren over het verloop van de .rioleeringskiwestie in het Zuiden. Weth. Boot vroeg scherper toezicht op het auto verkeer over de voetpaden. Een' en ander werd door den voorz. beantwoord, waarop nog eenige discussie volgde. Daarna slui ting. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Baad der gemeen te vergadert Woensdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tob wijziging van een i'aadsbesluit tot ver huur van terreinen. 5. Voorstel tot ver koop van balans, schalen en gewichten van de waag aan D. Coupei-us. 6. Benoe ming van een Directeur der Ambaehtstee- kenschool. 7. Benoeming van een onderwij zeres aan de Openbare Lagere School. 8. Aanbieding Gemeentebegrooting voor 1931. Gevonden voorwerpen. Een bos sleu tels en een dekkleed. Verloren een taschje met inhoud en een nieuwe ledige porte- monnaie. Inlichtingen ter Secretarie. Geboren Everdina Neeltje, dochter van B. Kroone en M. van der Panne. Ondertrouwd Jan W. Bos 26 jaar en W. Schoo 22 jaar C. Groenendijk 24 jaar en K. de Vos 24 jaar. Getrouwd: C. van Vliet 37 jaar en A. C. van der Maat 35 jaar F. D. Pijn- aoker 28 jaar en A. A. de Bruin 20 jaar J. D. Kleijne 27 jaar en G. H. Kooij 19 jaar Gevestigd J. A. vaji den Hoven en gezin, schipper, van Zwammerdam J. A. Eekhof, dienstbode, van Leiden M. H. Kuipers, kapelaan, van Lisse C. Jansen, dienstbode, van Utrecht J. van Brum- rnen, zonder 'beroep, van Driebei'gen. Vertrokken: J. F. Tissen en gezin, arbeider, naar Zwammerdam A. M. van Gulik, dienstbode, naar Utrecht J. A. Blommestein, 'dienstbode, naar Langerak F. D. Pijnacker, houtbewerker, naar Zwammerdam T. Oskam, zonder bex-oep naar Woerden A. A. de Bruin, zonder beroep, naar Zwammerdam L. van der Beek, zonder beroep naar Alphen aan den Rijn. KOUDEKERK. Gevestigd Antoine Henrij en gezin van Alphen aan den Rijn Grietje van den Bosc'h en gezien van Hazerswoude Johannes Bervoets van Ter-Aar Hendrik Batelaan van Noordwijk. V ertrokken Simon Abraham Walraven naar Aarlanderveen Petrus Matbheus Zuijdwijk naar Bergen op Zoom Clazina van den Ent naar Waddinxveen Cornelia Dorrepaal naar Delft Marij- tje van der Lee naar Alphen aan den Rijn Geertje de Wit naar Leiden Albert van Meteren naar Zaltbommel Antonius Hendrikus Wulterkus naar Wijk bij Duur stede Aagje Hakkenbrak naar Sommels- dij'k. WOERDEN. Aanrijding. Zekere de V., alhier, kwam Zaterdag de Grovenbmg opgereden met een wagen geladen met riet. Een auto kwam van den anderen kant en zou vol gens de V. niet genoeg naar recht® zijn uitgeweken, zoodat de wagen met riet te gen het hek terecht kwam en gedeeltelijk naar beneden wegzakte. De voerman kon zich redden, zoodat geen persoonlijke on gelukken plaats hadden. De schade was aanzienlijk, maar wordt vergoed. Een gevaarlijke brug. De bekende „gevaarlijke" Groepenbrug op den Utrecht- schen straatweg, waar reeds zoovele auto mobilisten op onaangename wijze kennis maakten met derzelver hekwerk, zal een grondige verbetering ondergaan. Aan bei- j de zijden wordt een flink rijwielpad aange legd, waardoor ook wielrijders zich veili- ger over deze brug kunnen begeven. Ho- j pen we dus, dat aanrijdingen daar ter 1 plaatse tot het verleden rollen beboeren.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10