De Slavin van het Zwijgen VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motor tegen stilstaahden wa gen gereden. De machinisten K. en S., beiden, afkom stig uit Roosteren reden met hun motor tusschen Enschot en Quatre Bras tegen een boerenwagen op. Beide berijders wer den van den motor geslingerd. De bestuur der K. kreeg een wonde aan het been, alsmede een versplinterde kniechijf; S. liep een hoofdwonde op. Beiden werden per auto naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. De laatste kon, na verbon den te zijn, weer vertrekken. K. wordt nog in het ziekenhuis verpleegd. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Het zoo goed als nieuwe motorrijwiel werd vrij wel geheel vernield. Auto-ongeval. Te Lent bij Nijmegen is gistermiddag ter hoogte van het viaduct de auto van den heer H. uit Velp met groote vaart te gen een boom gebotst. De auto werd ge heel vernield. De inzittenden bekwamen wonder boven wonder geen letsel. Kind door de tram gedood. Omstreeks 5 uur is gisteren op de Ko ninginnegracht te Den Haag ter hoogte van de Sumatrastraat een jongetje door een wagen van lijn 9 overreden. De deerlijk verminkte overblijfselen wer den door den G. G. D. naar het lijken huis van het Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Het slachtoffer si de 10-jarige J. F. uit de ankastraat. Den trambestuurder treft geen èchuld. Het ventje was aan het spe len en kwam plotseling van a-chter een boom vandaan, met het bekende noodlot tige gevolg. ONDER VALLEND GESTEENTE BEDOLVEN. Mijnwerker gedood. In de mijn Laura bij Kerkrade is de gehuwde mijnwerker Peter Biilles onder afvallend gesteente bedolven en gedood. Verdronken. Te Waarland is het 3-jarig zoontje van den heer M. Zwagerman in een onbewaakt oogenblik bij de ouderlijke woning te wa ter geraakt en verdronken. In een kelder gevóllen. Vrouw v. d. B. uit Maashees, die bin nenkort te Malden bij Nijmegen komt te wonen, was met haar dochter even over gekomen o mhaar nieuwe woning in orde te brengen. Bij dit werk viel zij in een kel der en werd ernstig gekneusd aan armen heup en beenen. Met behulp van buren moest- zij uit den kelder getrokken worden. Dr. Gerritsen verleende geneeskundige hulp. Per auto moest zij naar haar hüis getransporteerd worden. Bekneld geraakt. De 45-jarige havenarbeider A. van S. is aan boord van een in de Binnenhaven te Rotterdam liggend stoomschip .bekneld ge raakt tusschen een hijschblok en den wand van het schip. Hij is met een bekkenfrac tuur in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Met een bijl in de hand gehakt. Vrouw G. uit Standaradbuiten had bij het houthakken het ongeluk zich ernstig aan de hand te wonden, zoodat genees kundige hulp móest worden ingeroepen. De behandelende geneesheer vreesde voor bloedvergiftiging. FEUILLETON Uit het Ettgelsch van FRED. M. WHITE. 52) „O ja, vooral omdat ik den man ken. Hij komt hier wel vaker. Hij heet Acton en ver dient den kost met schrijfwerk voor advo caten- en notariskantoren en ook voor par ticulieren. Hij is heelemaal aan lager wal, maar hij moet vroeger een groot zaken man geweest zijn. Er is nog altijd iets heer achtigs aan hem, ofschoon hij een beetje verloopen type is." „Kunt u me misschien zijn adres geven vroeg de inspecteur in spanning. „O zeker." En de ambtenaar schreef een adres in een armoedig achterstraatje van Wands worth op. „Ik ben u buitengewon dankbaar", zei Field terwijl hij het papiertje in zijn zak stak. „En nu nog een vraag. Heeft die me neer Acton het zegel met kleingeld of met bankpapier betaald „Met bankpapier. Toevallig herinner ik het me, omdat het nogal een groot biljet was: een van vijf pond en het is het eenige groote bankbiljet dat ik vandaag ontvan gen heb." Field glimlachte. Alles scheen hem mee te loopen vandaag en het flitste hem door den geest dat als alle intelligente misdadi gers niet af en toe 'n stomme streek uithaal Zijn vriend per ongeluk geschoten. De heeren M. S. en Sm. waren in de bosschen onder het gehucht Westerwijk te Hilvarenbeek op de patrijzenjacht. Toen de eerste op een gegeven moment een vo gel ondèr schot kreeg en aanlegde, kwam juist zijn vriend achter een heuvel opdui ken, waardoor deze óp een afstand van oïigeveer 40 M. hét schot ha-gel in het ge laat kreeg. Zijn rechteroog werd ernstig aangedaan. In allerijl is de getroffene naar het ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. DE SENSATIONEELE VANGST TE AMSTERDAM. De gepakte inbreker-uitbrekers. Bij de beide beruchte inbrekers, die gisterennacht te Amsterdam op zulk een sensationeele wijze zijn gepakt, bevond zich ook een zekere Gerber, die als uit breker uit de Soheveningsche bijzondere strafgevangenis indertijd veel van zich heeft doen spreken. Men zal zich herinneren, dat zijn ge ruchtmakende ontsnapping omstreeks Pa- schen 1928, samen met den gedetineerde Grcenevelt plaats vond. Laatstgenoemde meldde zich na een paar maanden vrij willig bij de Amsterdamsche politie aan, maar Gerber bleef zoek. Eerst op 3 September 1928 kreeg de po litie zijn spoor weer te pakken. Hij werd dien dag door de inspecteurs van de Cen trale Recherche Kapinga en Posthuma op een bouwwerk in Zeist gearresteerd, waar hij onder den aangenomen naam van Nico Berger als bouwvakarbeider aan het werk was. Hij logeerde toen in een klein café logement te Zeist zonder eenige vermom ming. Toen hij uit de bijzondere ontsnapte had hij nog 22 maanden gevangenisstraf te ondergaan. Gerber, die thans 36 jaar oud is, heeft daarvan meer dan 20 jaren in gevangen schap doorgebracht. Tot aijn achttiende jaar verbleef hij in een rijksopvoedings gesticht. Hij was pas een paar maanden weer op vrije voeten. Gerber deelde de politie mede, dat hij nog nimmer zoo geschrikt was als in den nacht, toen' het alarmsignaal bij de firma Jullien in werking kwam. De mislukte tocht Donderdagmorgen heeft de politie het onderzoek in deze zaak voortgezet. Com missaris Pijper, vergezeld van inspecteur Glasius en eenige rechercheurs, hebben geruimen tijd in het pand van de firma Jullien vertoefd. Men had vannacht de ge- heele situatie onaangetast gelaten, zoodat. het gistermorgen mogelijk was, het ge- heele verloop van deze mislukte inbraak te reconstrueeren. Het staat vast dat de inbrekers via het leegstaande perceel 161 naar 173 zijn ge gaan. De beide inbrekers, aldus het „Volk" hebben daartoe echter een ontzagwekken de klauterpartij over de daken moeben ondernemen en daarbij getoond een acro batisch vermogen te bezitten dat op zich zelf respect, afdringt. Vooral als men. daarbij in aanmerking neemt, dat- het een nachtelijken tocht gold, langs onbekend terrein, waarbij langs smalle dakgooten en insnijdingen tusschen de verschillende per- ceèlen moest worden gemanoeuvreerd. Nadat de inbrekers op die wijze op het dak van perceel 173 waren gekomen, zijn zij over den zolder naar de lager gelegen étages afgedaald. Hun eerste bezoek gold toen de verdieping, waar zich de kantoren der firma Jullien bevinden, in drie achter elkaar gelegen vertrekken. Die kantoren waren afgesloten en de inbrekers hadden klaarblijkelijk het plan opgevat de brand kast aan een inspectie te onderwerpen, zoodat zij zich per se toegang tot het kan toor wilden verschaffen. Zij meenden nu binnen te komen door eèn op zichzelf be hoorlijk afgesloten cassaloket in de vesti bule en niet het plan dit met hun breek ijzers te forceeren en er dan door te klau teren, begaven zij zich naar een tochtdeur in de benedengang welke de vestibule van dit loket scheidt. Echter bij het openen van die tochtdeur ontstónd plotseling het electrisch contact, den waarom hadden die ezels hun hand langer niet met kleingeld laten betalen het er voor de politie leelijk zou uitzien. In ruil voor vijf pondsbiljetten gaf de amb tenaar den inspecteur op zijn verzoek gaar ne het bankbiljet, 'dat hem op een spoor moest brengen en de fortuin was Field nog gunstiger dan hij had durven hopen. Want een omslachtig en tijdroovend onderzoek naar de herkomst van het geldswaardige papier werd hem3bespaard doordat het bil jet op de rugzijde een stempel droeg van de bijbank Wandsworth van de „National en Counties Bank" en Field haastte zich nuaar dit vlakbij-gelegen kantoor. Daar kreeg hij spoédig de verlangde in- fomatie: het bewuste bankbiljet was, met verscheidene anderen, den vorigen dag uit betaald aan een boodschappen jongen, op een cheque die meneer Carl Satoris, van Audley Place 100, ten name van zichzelf had uitgeschreven Field kon een grijns niet onderdrukken toen hem dit werd meegedeeld. Hij bofte wel reusachtig vandaag. „En nu meneer Acton", mompelde hij in zichzelf. „Het zal me benieuwen", spon hij de draad zijner gedachten verder, „of mijn theorie dat Sir Charles.Maar dat is im mers onzin En toch, die schooier van een dokter met zijn kennis van allerlei duiste re Oriëntaalsche kunstenHet lichaam is gestolen en daar in huis Acton was spoedig gevonden. Field trof hem aan op een kale zit-slaapkamer, goed- koope tabak rookend en verdiept in een courant. De havelooze man werd vuurrood toen hij zag wie zijn armzalige residentie kwam binnenstappen. De herkenning was wederkeerig en er kwam een flauw glim lachje op Fied's lippen. „Ik ,hoop dat er niets verkeerds is....", stamelde Acton. waardoor do a-larm-instaMatie in werking trad. Het geloei van de sirene moet de beide door de wol geverfde inbrekers zoodanig van de wijs hebben gebracht, dat zij een moment als vastgenageld aan de plaats, waar zij zich bevonden bleven staan. Maar direct daarop herstelden zij zich en ren den de trap pp', teneinde een goed heenko men te zodken. De politie is er uiteraard best over té spréken 'dat dit den heeren niet is gelufet. r^óro Overal inbrekerswerktuigen. Hun overhaaste vlucht heeft echter in het geheele perceel haar sporen achterge laten. In de gangen én op de trappen dei- verschillende verdiepingen hebben de vluchtelingen met allerlei inbrekerswerk tuigen en -attributen gestrooid. Zoo vond de politie verschillende inbreker&werktui- gen, welke zij tijdens .hun ren naar het dak uit de tasch van Gerber hebben ver loren. Hier lag een boor, elders een bei tel en weer op een andere plaats een gummihandschoen. Toen de inbrekers het dak hadden be reikt, hebben zij getracht langs denzelf- dden weg, welken zij waren gekomen, het onbewoonde perceel weer te bereiken. Zij brachten het toen echter niet verder dan het dak van perceel 165, want de alarm- sirene bleef haar werk doen en uit de ge ruchten, welke van de straat opstegen bleek onmiskenbaar, dat ook de politie reeds in de buurt wak en aan ontsnappen dus niet meer viel tq 'denken. De beide onfortuinlijke inbrekers heb ben toen als laatste troef in hun verloren spel, een schuilplaats gekozen in de in snijding tusschen de perceelen 1.03165, waar zij echter door de politie werden ge vonden. Zonder verzet hebben zij zich daar la ten arresteeren. Klopper verklaarde, toen hij eenigen tijd later in het politie-bureau wat was bijgekomen, dit hij nog nimmer in zijn avontuurlijk levén zóó was ge schrokken, als op het oogenblik, da-t de alarm-sirene haar vervaarlijk gebrul begon. DE GESTOLENP0STTR0MMEL. Twe& verdachten gearresteerd. Een diefstal, die min óf meer deed den ken aan een Amerikaansch misdrijf, heeft zich op 20 Maart 1929 afgespeeld voor het wijkpostkantoor in de Saxen Weimarstraat te Amsterdam. Daar stond een postauto voor de deur. De chalufjeur is het kantoor binnengegaan om eeji geldtrommel te ha len. De postkantoren hebben namelijk^ geen safe en daarom moéten de ontvang sten in trommels worden gedeponeerd, welke dan des. avonds afgehaald worden om naar het hoofdpostkantoor te worden ver voerd. Op het oogenblik, dat de chauf feur naar binnen was gegaan om de trom mel van dit wijkpost ka atoor in ontvangst te nemen, is een onbekende man achter het stuur gaan zitten en heeft den wagen weggereden. Deze postauto werd een half uur latei- op het August Allebéplein teruggevonden, staande met de radiateur in de richting van de stad. De deur van de safe, die in den wagenwand is, was opgebroken en het bleek spoedig, dat een trommel, afkom stig van het wijkpostkantoor in de Van Eeghenstraat, inhoudende ruim 9000 ont brak. Op de chauffeursplaats werd een uniformpet van de bekende donkergrijze stof en voorzien van het posthoorn!je ge vonden. Deze zaak heeft in dien tijd. veel beroe ring gewekt en niet alleen de recherche doch ook mobiele brigade nam aan de ac tie deel. Een oplossing achter werd niet gevonden. Er werd nog in het Amstelkanaal gedregd, terwijl de directie der posterijen een beloo ning van 500 uitloofde. Doch ook dit was vergeefsch. Dezer dagen echter kreeg de mobiele brigade bepaalde aanwijzingen omtrent dit ongeveer anderhalf jaar geleden ge pleegde misdrijf. Het gevolg was, dat twee personen, een veertigjarig en een twee-en- dertigjarig man werden gecontroleerd. Het bleek, dat dit tweetal op vrij royalen voet leefde, zonder dat hun verdiensten zulks „Dat hangt heelemaal van uzelf af. Als u de waarheid spreekt...." „Waarom zou ik niet1?" De man was opgestaan. Hij waes slank en goed-gebouwd, zijn gezicht was bleek en er was een droevige uitdrukking in zijn oogen. Ongetwijfeld iemand die eens een „gentleman" was geweest. „Kijkt u eens meneer Field", ging hij voort, „het heeft geen zin om te doen a's- of u en ik elkaar niet kennen. Ik was in een heel ander positie toen we elkaar liet laatst gezien hebben 1" Er kwam een be droefd glimlachje om Acton's mond en hij vervolgde: „Ik ben nu iemand wiens car rière gebroken en die maatschappelijk ge declasseerd is en ik heb geen anderen eer zucht meer dan alk een fatsoenlijk mensch te leven en verborgen te blijven voor mijn vroegere kennissen. Ik kom zoo'n beetje aan den kost door akten te schrijven voor advocaten en notarissen als hun personeel het werk niet af kan en ook wel eens voor particulieren die contracten of verzoek schriften of zoo iets moeten opgesteld heb ben. Ik schrijf een goede hand en een beetje zakenkennis heb ik ook nog wel. Weer kwam het glimlachje vol zelfspot en zeifmede'ijden om zijn mond. „En nadat ik mijn. tijd heb uitgezeten .voor dien valschen wissel heb ik niets gedaan, dat het dag licht niet kan verdragen." Field was menschenkenner genoeg om overtuigd te zijn dat de ongelukkige ex- gestrafte de waarheid sprak. „Ik ben onmiddellijk bereid om te ge- looven wat u zegt", zei hij vriendelijk, „Al- - les wat is. van u. verlang i» een kleine in lichting. Hebt U hei vanddag. nó^al druk gehad met schrijfwerk,,?" „Neen. Ik had maar. één acte. Vanoch tend om een ilur of half elf.. Er kwam hier een heer dien ik' niet kende en die vertel- UIT DE RADIO WERELD Programma's voor Zaterdag 27 September. Huizen. Tot 1 uur: 298 M. Uitsl. K. R. O.-uitzending. 8.009.15 Concert. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 1-2.01—1.30 Concert. KRO-Trio. I.302.30 Gramofoonpl. 2.30—3.00 Vragenhalfuurtje. 3.00—4.15 Kinderuurfcje. 5.006.00 Gramofoonpl. 6-01—6.15 S, P. J. Borsten: „Sport- allerlei". 6.156.40 Gramofoonpl. 6.406.55 Lr. A. M. Touw: „De 3 Octo ber-fees ten". 6.557.15 Journal. Weekoverzicht door Paul de Waart. 7.15—7.45 W. A. Boogaardt: „Electeo- mo toren". 7.458.00 Gramofoonpl. 8.0111.00 Concert. KR O-Salon Orkest. W. Beke (banton).-F. Boshart (piano). II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. V. A. R. A.-uitzending. 8.00 Orgelspel door Joh. Jong, afgew. door gramofoonpl. 9.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. (V.P.R.O.). 10.15 Voordracht door Cees Bakker. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert. VARA-Septet. I.45 VARA-liedjes voor VAR A-kinderen. 2.45 Paedagogisch concert. Leiding: Piet Tiggers. Medew. van het VAR A-Orkest. 4.15 D. v. Krevèld: „Voor onze amateur- fotografen". 4.45 Landré: „Ons huis en Tehuis". 5.30 Bestuursmededeelingen door den V AR A-Voorzitter. 5.45 Kinderuurtje. 6.45 Uurtje voor de Visschers op Zee, verzorgd door den Centr. Bond van Trans portarbeiders. 7.45 Politieberichten. 8.00 Concert. VAR A-Orkest. 9.00 Mr. J. H. Schultz van Haegen: „De financieele positie van redders en hunne gezinnen". 9.20 Bij de Pomp. Teun de Klepperman. 9.30 Cabaret-programma. VARA-Orkest, Kees Pruis, Julius Hagenaar (marimba), Marinus Komst (trompet). II.30 Gramofoonpl. wettigden. In verband hiermede zijn, naar de „Tel." mededeelt, Woensdagavond laat deze béide lieden gearresteerd. Een hun ner is chauffeur bij den oostautodienst, de ander, zijn zwager, is metselaar. Beiden zijn gehuwd. Zij zijn overgebracht naar het bureau Overtoom, waar Donderdagmorgen hun verhoor plaats had. Naar verluidt ontkenden zij iets van het misdrijf af te weten en verklaarden met nadruk dat zij noch aan het wegrijden met de postauto, noch mot den diefstal vati de trommel met de ruim negenduizeud gulden debet zijn. Waar zij den bewusten avond waren weten zij natuurlijk niet meer. Ook hun familieleden zeggen niets van den dief stal te weten. Gisteravond werd bovendien op last der justitie, een huiszoeking in hun woningen gedaan. Hier werd niets verdactits aange troffen. Van een gedeelte der gestolen bankbiljetten waren de nummers bekend. Een vergelijking wees uit, dat de biljetten die zij. in huis hadden, niet met deze num mers klopten. Er was niet veel 'geld in huis. Uit het onderzoek is verder gebleken, dat de chauffeur, die zich nu in arrest be vindt, den bewusten avond van 21 Maart 1929 vrij is geweest. De verdenking teil.op zichte van hem wordt eenigermate geac centueerd door het feit, dat volgens des kundigen, de dader iemand geweest moest zijn, die van de bepalingen en gewoonten van den postdienst op de hoogte was. Het zou dus kunnen zijn, dat de man met den wagen is weggereden, terwijl zijn zwager de dat hij advocaat was en zich hier in Wandsworth kwam vestigen. Maar zijn kantoor was nog niet op orde en hij had ook nog geen personeel. Hij had door col lega's in de Inns van mij gehoord en daar hij zelf een onleesbaar handschrift had. verzocht hij mij een acte voor hem te wil len schrijven." „Hoe zag hij er uit-?", vroeg Field. „Jong en knap en buitengewoon goed gekleed. Ik dacht nog bij mezelf: hij lijkt meer op een acteur dan op een advocaat. Maar onder die jongere juristen heb je van die verwijfde types. Hij heette Wal ters, zei hij." „Mr. Walters is mijn vriend Reggie"! concludeerde de inspecteur onmiddellijk en hij verzocht Acton om verder te gaan. „Hij gaf me een biljet van vijf pond om op hel registratiekantoor een zegel te koo- pen en daar meteen geld te wisselen. Hij wachtte hier z.oolang op mij." „Natuurlijk bang om zijn gezicht in het registratiekantoor te vertoonen uit vrees een spoor achter te laten", dacht Field. „Maar dan had hij meteen wel zoo snug ger kunnen zijn om geen bankpapier mee te geven en dan nog wel met een stempel er op! Maar hij had er ook geen flauw benul van dat het nummer van het zegel zijn illusteren opdrachtgever verraden zou „En toen u terugkwam", richtte hij zich weer tot Acton, „hebt u toen de akte voor hem geschreven?" „Ja. Hij dicteerde me den tekst van een papiertje dat hij uit zijn portefeuille haalde." „Weet u nog waar het over ging „Ik meen, dat het een overdracht van mijnrechten ergens in Indië was, maar precies weet ik het niet meer. Och ziet u, je doet zulk werk langzamerhand werklui gelijk: het interesseert je niet en wat je Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20—2.20 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 7.00 Sportberichten. 7.05 Koorzang. 7.20 Lezingen. 7.50 Dansmuziek. 8.20 Concert. Orkest. 10,00 Nieuwsberichten en. lezing. 10.30 Beursberichten. 10.4012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek, 9.05 Solistenconcert. 9.30 „TEducation manque". Opera-co- mique in 1 bedrijf van Ohabrier. Langeoberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3511.05 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.2o2.50 Orkestconcert. 5.506.50 Concert. Mandoline-orkest en Mannenkoor. 8.20 Vroolijke avond. 12.20—1.20 Gramofoonpl. (Dansmuz.). Kalundborg, 1153 M. 12.351.05 Gramofoonpl. 3.20 Kinderuurtje. 3.505.50 Orkestconcert. Pianospel. 8.209.20 Dansmuziek. 101.0510.35 Liederen-voordracht door Dames-trio. 10.3511.05 Balalaika-concert. II.0512.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Kunstfeest vanuit Brussel. Z e e s e n, 1635 M. 6.057.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 10.502.20 Berichten en lezingen. 2.202.50 Gramofoonpl. 2.504.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.50: Dansmuziek. op den uitkijk stond. Dat er iemand op den uitkijk heeft ge staan, wordt door getuigenverklaringen be vestigd. Er bestaat alle kans dat het twee tal ter beschikking van de justitie gesteld wordt. EEN TEKORT VAN ƒ70.000? Bij de Proviand-centrale te IJmuiden. Gistermorgen is door hoofdbestuursle den van het N.A.S. te IJmuiden onder de opvarenden der visschersschepen een cir culaire verspreid, waarin twee .bestuurs leden der IJmuider federatie worden be schuldigd van verkeerde politiek ten aan zien van de IJmuider Proviand-centrale, waarvan een tekort van 70.000 het gevolg zou zijn. Een schatgraver te Deventer. Gisteren was zekere G. V. op zijn land tusschen .de lighallen en de vleeschwaren- fabriek der fa. Anton Hunink te Deventer aan het aardappelrooien. Circa 10 centi meter diep stekende haalde hij plotseling allerlei gouden sieraden mee naar boven. De gevonden voorwerpen dragen schier alle een ouderwebsch karakter: er zijn gouden mutsspelden bij en broches met cantillewerk, manchetknoopen van dezelf de soort, halssnoeren en armbanden, be nevens verschillende ringen, waaronder enkele met edelsteenen. De politie vermoedt, dat het gevondene van diefstal afkomstig is. hoort gaat je het eene oor in en het an dere oor uit. De man betaalde me zeven shilling, het gewone tarief en ging weg. Field knikte. Hij kon zich levendig voor stellen. dat Acton. de bijzonderheden va-n zoo'n' acte niet onthield. „En de namen van de contractanten?", vroeg hij verder. „Daar moest ik een blanco-ruimte voor laten. Die zouden bij het teekenen van het stuk worden ingevuld, vertelde de advo caat. Field zag duidelijk wat. de toelag was, Satoris wilde niet dat het stuk in zijn handschrift of dat van een van zijn satte- lieten zou zijn geschrevenhet moest door het karakter van het schrift den indruk maken van een advocatenkantoor afkom stig te zijn. Maar aan den anderen kant zou de naam van Sir Charles Darryll over de verdwijning van wiens lichaam de kran ten vol hadden gestaan, Acton, van wiens bestaan hij waarschijnlijk uit een adresboek wist, achterdochtig hebben gemaakt. Waar schijnlijk had hij zelf de namen er in de opengelaten ruimte tusschen geplakt en daarbij Acton's handschrift, het weinig- persoonlijke schrift van een beroepsschrij ver, nagebootst. „Kunt u me verder nog iets vertellen?", zette Fjeld zijn ondervraging voort. „Neen, meneer Field. Ik hoop dat u niet zult denken dat er iets niet „Neen", viel de inspecteur hem met een geruststellend lachje in de rede, „tenminste niets dat u betreft. ,Maar ik zou nog graag één ding van u weten: was er ook een da tum in de acte vermeld?" „Neen, die zou cr tegelijk met de na men bij de onderteekening op worden ver meld, zei mr. Walters." Field knikte voldaan. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9