UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE VERKEERSONGEVALLEN IN WASSENAAR. De gevaren van den Rijksstraatweg. Het is niet alleen nuttig maar zelfs dringend noodzakelijk nogmaals de aan dacht te vestigen op de gevaren van den Rijksstraatweg. Is het onzen lezers bekend, dat volgens vaststaande gegevens sinds 1 Januari 1930 op den „Leidschen Lijdensweg" al weer hebben plaats gevonden: 7 gevallen van schedelbreuk of hersen schudding, waarvan 4 met voor zoover zeker bekend met doodeüjken afloop; 8 beenbreuken; 9 ernstige verminkingen aan het hoofd; 8 min of meer belangrijke kneuzingen; 16 van minder ernstigen aard. Totaal-alzoo 48 gewonden in 34 weken. Hierbij komen nog in hetzelfde tijdvak voorgekomen materieele schadegevallen van andere ongelukken: 46 in getal. Resumeerende in 8 maanden tijds 94 verkeersongevallen met een gemiddelde van pl.m. 12 per maand. In een later artikel zullen wij nog eens de aard der diverse ongevallen op ver schillende weggedeelten aan een nadere bespreking onderwerpen, waarvan momen teel door de Wassenaarsche afdeeling van het Ned. Roode Kruis de gegevens verza meld en bestudeerd worden. In afwachting van het officieele rap port, dat uiteraard over een bepaald tijd vak loopt, meenen we goed te doen toch reeds vast de bovenstaande statistische feiten publiek te maken, temeer daar nie mand minder dan Z. K. H. den Prins bij zijn aan de Roode Kruis-stand op de laatst gehouden Nijverheidstentoonstelling, zijn belangstelling voor deze dringende kwestie betoonde en heb R. Kruis-bestuur aan moedigde op den ^ingeslagen weg voort te gaan. De bovenstaande getallen stemmen dan ook werkelijk tot nadenken en de wegge bruikers, zoo-wel automobilist, motor-wiel rijder. voetganger of zelfs lcarrevoerder, beseffen die wel, dat zij ieder voor zich behooren mede te werken om deze schrik barende getallen te% verminderen? Besef- fen zij wel. dat dood en leven er mede gemoeid is? Het is n.l. aan leden der afdeeling „Ver- keershulp" van het Ned. Roode Kruis, zoowel doctoren als burgers, steeds geble ken, dat het meerendeel der ongevallen niet aan toevallige oorzaken maar in ruim 90 pet. te wijten is aan definitieve ver- keersfouten van alle soorten van wegge bruikers. Een lichtpunt is het feit, dat na- de uit breiding van het politiecorps, waardoor het mogelijk werd op drukke dagen ver keersagenten te posteeren op meest ge vaarlijke kruispunten, het aantal ongeval len reeds aanzienlijk verminderd is. Toch is dit nog lang niet voldoende. Zonder georganiseerde samenwerking met de burgerij is afdoende beveiliging, ook door de politie niet te bereiken. Dit is nu juist wat het Roode Kruis beoogt met de oprichting der afdeeling „Verkeershulp". Het is ondoenlijk overal langs den weg vaste verkeersposten in te richten. Daar entegen zijn er diverse autorijdende inwo ners, die dagelijks meermalen langs den straatweg komen en bij voorkomende on gelukken zich gedrongen voelen om te hel pen maardit niet kunnen door gebrek aan parate kennis of anders toch verloren gaan in de opdringerige menigte van toe schouwers. Wat is nu het geval? De politie moet uit den aard der zaak bij ieder onge val ruim baan maken en hoe is het dan mogelijk, dat deze onder die velen de wei nige werkelijk kundige en ervaren helpers kunnen herkennen en in dat geval ook wer kelijk toestaan hulp te verleenen? Dit kan alleen wanneer de afdeeling „Verkeers hulp" van het Ned. Roode Kruis als zoo danig bekend en erkend is. Allen, die zich geroepen gevoelen tot hulpverleening en dit- zijn er velen, kun nen daartoe medewerken door zich op te geven wanneer de afdeeling Wassenaar van het Ned. Roode Kruis een officieele oproep voor <üt doel doet tot het volgen van eenige voorbereiding, waarna men in het bezit gesteld wordt van een officieel insigne, dat niet zal dienen als parade- middel doch slechts als legitimatie-bewijs tegenover de politie en het publiek, dat men werkelijk in staat is tot hulpverlee ning- Het is in dit verband wenschelijk er de aandacht op te vestigen, dat zij die reeds een cursus in eerste hulp bij ongelukken geheel of gedeeltelijk gevolgd hebben zeer zeker dan niet moeten nalaten zich aan te melden. Neen, juist zij zullen hartelijk welkom zijn. Ook voor den ter plaatse ter hulp ge roepen doktoren moet het aangenaam zijn, dat zij niet naar assistentie behoeven te zoeken, maar deze in dat geval door het insigne duidelijk en als betrouwbaar te herkennen is. Alleen op deze wijze zal de afdeeling ..Verkeershulp" succes kunnen hebben en mogen wij dan ook niet nalaten bij onze lezeressen en lezers aan te dringen het Ned. Roode Kruis in deze niet zonder daadwerkelijke medewerking te laten. ROELOFARENDSVEEN. ORANJEFEESTEN. Woensdag en Donderdag hebben hier de jaarïijksche Oranje-feesten plaats gehad. Zooals gewoonlijk werd het feest geopend met een optocht van de schoolkinderen van af de schoollokalen naar het Raadhuis, al waar aan den burgemeester als vertegen woordiger van H. M. de Koningin een aubade werd gebracht. De stoet was ver gezeld van de muziekkorpsen „Liefde voor Harmonie" van Roelofarendsveen en „Door Gunst Verkregen" van Nieuwe Wetering. Toen de stoet voor het Raadhuis was op gesteld nam de voorzitter der Juliana- \-ereeniging, de heer J. J. de Koning het oord en bracht hij namens het geheele •rp de gelukwenschen over bij gelegen- id van den 50sten verjaardag van onze -eëerbiedigde Koningin. Gaarne hadden wij, aldus spr., dit feest gevierd met de wetenschap, dat geen enkele reden van financieelen aard hierbij in den weg stond. Doch nu dit eenmaal niet zoo kan zijn wegens de ongunstige resultaten van den tuinbouw heeft het bestuur ernstig de vraag onder de oogen gezien: Moet het feest plaats vinden ja of neen. Ten slotte is besloten tot feestvieren en spr. zegt, dat z.i. een Oranjefeest slechts op de laatste plaats geen doorgang mogen vinden. Want door deze feestviering wordt de liefde voor het Ornajehuis krachtig bevorderd en met het oog op de steeds toenemende macht van socialisme en communisme is dat ook zeer nuttig en gewenscht. Boven dien is het feest in hoofdzaak bestemd voor de kinderen aan wie op deze manier twee prettige dagen kunnen worden be zorgd. Niettemin heeft de ongunstige eco nomische toestand niet nagelaten zijn stem pel op het feestprogramma te drukken en op meerdere punten is naar versobering gestreefd. Spr. sprak ten slotte den wensch uil, dat allen op kalme en ordelijke wijze, zooals we dat steeds gewend zijn het feest zouden vieren. Hierna nam de burgemeester het woord, die allereerst dank bracht voor de hem als vertegenwoordiger van H.M. de Ko- ningin gebrachte gelukwenschen. Spr. zei- j de, dat nu het bestuur der Julianavereeni- j ging gemeend heeft het feest te moeten laten doorgaan, de feestviering op zich zijn instemming heeft. Spr. richtte zich dan in het bijzonder tot de kinderen en zeide, j dat het hem een groot genoegen was zoo- veel kinderen voor zich te zien, allemaal j blakende van liefde voor ons Vorstenhuis. Spr. hoopte dat zij allemaal trouwe Oran- j jeklanten zouden blijven ook in hun later j leven. Verder hoopte de burgemeester, dat j zij allemaal veel pleizier zouden hebben en j dat bij bij de verschillénde wedstrijden goed hun best zouden doen. Met een driewerfLang leve onze Ko ningin, lang leve Prinses Juliana, lang leve Prins Hendrik en lang leve ons Vorsten huis werd het feest geopend verklaard. Telkenmale riepen de kinderen flink mee en gingen de talrijke vlaggen de hoogte in. Hierna werden enkele vader- landsche liederen ten gehoore gebracht, waarna de stoet naar het zuiden trok en ten slotte bij de scholen werd ontbonden. Hier werden versnaperingen aangeboden. Des namiddags hadden verschillende kin derspelen plaats, terwijl in de Zuster school wederom versnaperingen werden uitgereikt en de kinderen mochten deel nemen aan een tombola zonder nieten. Na afloop van de verschillende wedstrijden werden de prijzen uitgereikt en was het programma voor deze dag afgewerkt. Op het feestterrein en in de meeste café's was het den eersten avond nog niet bij zonder druk en men kon wel bemerken, dat de meeste inwoners, zooals trouwens zeer verstandig is, zich wat beperkten. Op den tweeden dag ving de feestviering aan met een optocht door de plaats, waar bij het muziekgezelschap van Nieuwe We tering voor de muzikale opluistering zorg droeg. De stoet bestond ditmaal uit een aantal auto's waarin het bestuur had plaats genomen, benevens verschillende kindergroepen. De jeugd trad bijzonder op den voorgrond, terwijl de ouderen ditmaal waren thuis gebleven. We zagen een keu rige Zeppelin, de „Roelofarendsveen I", alsmede een mooi versierde zeilboot. Het was alls heel aardig, doch minder grootsch dan vorige jaren. Des morgens te elf uur werden wedstrijden gehouden op de fiets voor jongens vanaf 17 jaar en mannen van eiken leeftijd, terwijl terzelfder tijd op het Braassemmermeer een wedstrijd voor bag gerpramen werd gehouden. Winnaars wa ren hierbij de heeren P. van der Meer en L. Olyerhoek. Des middags werden op het feesterrein nog enkele volksspelen gehou den, zooals bébérijden voor dames en blin de paard leiden voor paren. Hiermede had het bestuur groot succes, wijl talrijke deel nemers zich hiervoor hadden opgegeven. Te half zeven werden de prijzen op het feestterrein aan de gelukkige winnaars en winnaressen uitgereikt. Als slot van de officieele feestviering gaf het muziekkorps van Nieuwe Wetering, on der de kundige leiding van den heer C. de Haan te Leiden nog een concert op het feestterrein, terwijl daarna nog geruimen tijd dansmuziek werd gegeven. Van de hos- vlonder werd dezen avond druk gebruik ge maakt. De feestviering is, zooals in Roe lofarendsveen steeds gewoonte is in goede banen gebleven en het bestuur mag zich gelukkig prijzen, dat de vele moeiten, die het daarvoor heeft besteed, niet onbe loond zijn gebleven. ALPHEN AAN DEN RIJN. FOKVEEDAG. Begunstigd door zeer mooi weder werd gis tel en alhier op het terrein van den heer v. d. Wel aan de Hofzichtstraat, uitgeschreven door den bond van fokveeverecnigingen in de Rijn streek, een foleveedag gehouden voor het Gro ninger zwarlblaar en zwartbont Hollandsch veeslag en stamboek varkens en schapen. Reeds vroeg in den morgen hcerschte op het vanwege de gemeente prachtig ingerichte ter rein een enorme en gezellige drukte. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester dr, H. J. Lovink voorzitter van den bond de bekende dr. Oosterbeek, dr. de Vink, inspecteur van den Veterinaire- dienst, afgevaardigden van de afd. van bet bestuur van de Hollandsche Mij. van Land bouw, benevens verschillende bekende Gro- ningsche veefokkers, tal van andere bekende autoriteiten op landbouwgebied en verschil lende leerlingen met den directeur van de chr. landbouwschool alhier. Voorts bevond zich op het terrein de bekende stand van de Spiritus- en Calvéfabrieken te Delft. Het aan tal inzendingen was belangrijk meer dan op den vorigen alhier gehouden fokveedag, n.l. 250, waaronder een 60-tal schapen en 20 st. varkens. De jury was omtrent gehalte en kwa liteit van het vee ook zeer tevreden, er waren dan ook pracht collecties onder. Met genoe gen hebben wij dan ook geconstateerd, dat de fokveedag een groot succes is geworden en geslaagd mag heeten. De jury, die geen ge makkelijke taak had bij zooveel inzendingen, bestond voor afd. A uit de heeren ir. J E. Swierstra, Utrecht; J. N. Bouman, Uithuizen; J Wieringa, Onderdendam en P. F. Verkley, Hazerswoude. Voor afd. B uit de heeren A. Louter, Voorburg en C. Bikker, Noordeloos; plaatsverv. jury-lid afd. A en B dr. A. van Leeuwen, Zeist. Voor afd, varkens H, Roest, Hoogvliet en H, Degen, Poortugaal. Afd. schapen H. Roest, Hoogvliet en E. Dzn. Go- vers, Alkmaar, terwijl als algemeen arbiter optrad ir. P. Verhoeven, 's Gravenhage. De uitslagen van de keuring en bekroningen zijn als volgt. Afd. A. Groninger Zwartblaard V e e s 1 a g. Klasse 1: stieren van 3 jaar en ouder, prij zen 20.en 10 en verguld zilv. medaille, beschikbaar gesteld door het Ned. Rundvee Stamboek. 2. Cor, eigenaar G, v. Dorp, Ha zerswoude, 2e pr. Klasse 2: tweejarige stieren geboren tus- schen 30 September '27 en 1 October 1928. Prijzen 20, 15, 10 en 5. 6. Jan. Eige naar J. P. van Galen, Nieuwkoop. Eervolle vermelding.. 7. Martin, eigenaar C, Kwaker- naak, Bodegraven,- 4e pr. 8. Janus, eig. L. de Wit en M. v. Zwieten, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. 9, Ernst, eig. J. J. J. Konst, Zevenho ven, 3e pr. 10. eig. J. Kool, Wassenaar, le pr, Klasse 3: één-jarige stieren, geboren na 30 September 1928, prijzen 15, 10, 7.50 en 5. 12, Oscar, eig,-fokker H. H. v. d, Kloot- Meyburg, Alphen a. d. Rijn, 3e pr. 16. Piet, eig. W. C. Verhoef, Harmeien 2e pr. 21. Ekko, eig. A. Th. P. Noteboom, Zegveld, 4e pr. 22. Christiaan II, eig.-fokker Gebrs. Affourtit, Aarlanderveen, eerv. verm. 23. Thor, eig, N. J. de Vink, Bodegraven, le pr. Klasse 4: kalfstieren geboren na 1 Dec. 1929, prijzen ƒ5, 3 en ƒ2. 26. Ceres, eig.- fokker A Zwanenburg, Bodegraven 2e pr. 32. Hendrik, id. 6e pr. 34, Piet id. 3e pr, 35. Koe- tepoff, eig. W. de Wit, Lisse, 4e pr. 36. Ar nold, eig. J. J. J, Konst, Zevenhoven, le pr. 46. Leo, eig.-fokker A, Zwanenburg, Bodegra ven, 5e pr. Klasse 5: melkkoeien van 4 jaar en ouder, prijzen 15, 10, 7.50 en 2.50. 49. Corry, eig.-fokker A. Zwanenburg, Bodegraven, le pr, 51. Juliana, eig.-fokker Abr', Hoogendoorn, Zwammerdam, 2e pr. 53. Jahnie eig.-fokker A. Zwanenburg, Bodegraven, 3e pr, 56. Jolan- da, eig.-fokker Stal v. d. Kloat-Meyburg, Al phen a. d. Rijn. eerv. verm. Klasse 5b: melkkoeien van 4 jaar en ouder, prijzen 10, 7.50, 5 en 2.50. 59 Elselina, eig. J, Rijlaarsdam, Alphen a. d. Rijn, 4e pr. 61. Klasien, eig. id. 3e pr. 65. Frdia, eig. W. C. v. d. Vis, Alphen a. d. Rijn, le pr. 69. Tine eig, L. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. Klasse 6: melkschotten, prijzen 10, 7.50, 5 en 2.50. 78. Pietje, eig.-fokker A. Zwa nenburg, Bodegraven, le pr, 79. Koba, eig.- fokker id. 5e pr. 82. Ada II, eig.-fokker Abr. Hoogendoorn, Zwammerdam, 3e pr. 84. Betsy II, eig.-fokker L. de Wit, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. 58. Joopie, eig.-fokker, C. v. Galen, Al phen a. d. Rijn, 4e pr. Klasse 7: melkvaarsen, prijzen 10, 5 en 2.50. 88. Frida, eig.-fokker, W. Nell, 's Gra venhage, 4e pr. 94. Ida, eig. G. v. d. Dorp, Ha zerswoude, 2e pr. 95. Rotje, eig. J, J, J. Konst, Zevenhoven, 3e pr. 97 Truus, eig.-fokker A. Zwanenburg, Bodegraven, le pr. Klasse 8: 3-5 pinkvaarzen van één vader, prijs 60, verdeeld door de jury. 99. Met Neeltje, Flora, Sara, Jannetje, Kee, eig-fokker M. v. Zwieten, Alphen a. d. Rijn, le pr. 103. Met Roza, Adriana, Neeltje, eig.-fokker A. Zwanenburg, le pr. 106. Met Bets je, Frieda en Pietje, eig.-fokker G. v. Dorp, Hazerswoude, 2e pr. 107. Met Miebetje, Debora en Noortje, eig.-fokker L. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn, 3e pr. 108. Met Daatje, Netty, Machteltje en Margje, eig.-fokker id, 3e pr. Klasse 9: moeder met 3 afstammelingen, prijzen 30, verdeeld door de jury. 110. Ali- da met Alida 4. Roland en Alida 5, eig.-fok ker G. Eikelenboom .Rijnzaterwoude, 2e pr. III. Marie met Anna, Letje en Trijntje, eig, fokker, stal v. d. Kloot-Meyburg, Alphen a. d. Rijn, le pr. 112. Rieka met Pietje, Rika en Jacob, eig.-fokker Abr. Hoogendoorn, Zwam merdam, 3e pr. Klasse 10: vijf melkkoeien uit één vereeni- ging, prijzen 170, verdeeld door de jury. 113. Inzendster Fok- en Controlevereeniging ,,A1 Beter", Hazerswoude met Jans, eig. N. P. Kaptein, Hazerswoude, Roza, eig. W. Lom- merse, Hazeswoude, Grata, eig. J. D. v. d. Akker, Alphen a. d. Rijn, Anna, eig. Jac. H. de Jong, Hazerswoude, Nellie, eig. A. Roest, Leiderdorp (reserve), Jans, eig. N. P. Kap tein, Hazerswoude een 3e pr. 116. eig. inzen der G. v. Dorp, Hazerswoude, met Freule, Nellie, Petronella, Rebekka, Fennie en (re serve) Phoenix een le pr. 118. Eig. inzender D. M. Binnendijk, Alphen a. d. Rijn. Met Jan- nebet, Catharina, Gijsje, Adriana en Cornelia een 2e pr. 119. eig.inzenders C. Kwakernaak en W. J. de Vink, Bodegraven. Met Mientje, Gonda, Martyn, Nelly, Jennie en (reserve) Trijntje een 2e pr, 120. Eig.-inzenders H. Los, Zwammerdam en Jac. Los, Alphen a. d. Rijn, met Tina, Mina, Olga, Bertha en Rika, een 3e pr. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP De Raad dezer gemeente kwam Woens dag v.m. 10 uur in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De voorzitter, burgemeester v. d. Weiden, dpende de ver gadering met gebed. De notulen werden met een kleine wij ziging goedgekeurd. Het hooge Amstelwater. Bij de ingekomen stukken komt een mededeeling aangaande het gesprokene in de vorige vergadering, wat betreft liet Amstelwater. Bij onderzoek is gebleken, dat verschillende polders een aanschrijving zullen krijgen om voor het najaar nog de verschillende werkzaamheden te verrich ten. De heeren Stam en Verhaar zijn 't met deze bekendmaking nog niet eens en wil len verder doortasten om de gevaarlijke toestand te verbeteren. De voorzitter zegt, dat er bij Ged. Sta ten genoeg is op aangedrongen, om Am- stelland te noodzaken verbetering te bren gen, maar ook deze schijnen machteloos te staan hierover. Het staat toch vast dat nog dit jaar veel geld wordt verwerkt aan kade-ophooging en de heeren ingenieurs zijn toch met alles op de hoogte, aldus spr. De heer Stam zegt: dat geeft alles niets, al Amstelland het water maar hoog op laat voeren. Spr. zou bij Amstelland een voorstel willen doen een paar hoofden te maken met nooddeur als bij de Genie. Do voorzitter zegt: wie is daar verantwoorde lijk voor, als Amstelland niet wil. De heer Breedijk vraagt, of het niet mo gelijk is met den heer v. d. Wal al& des kundigen het gedaan te krijgen, tijdig de bemalingen stop te zetten. De heer Mou nts is van gedachte, dat men bij Amstel land voor dergelijke dingen nog niet eens permissie geeft, laat staan uitvoert, want daar is niets mee te beginnen. De heer v. Leeuwen zegt: er is toch een hoogere macht als Amstelland. De heer Breedijk vraagt of het niet mogelijk is, dat de da- gelijksche besturen van omliggende ge meenten en polders zich in verbinding stellen met de hooge autoriteiten. Wordt aangenomen dit te doen. Meegedeeld wordt, dat de plannen voor een te bouwen transformator klaar zijn en 27 dezer aanbesteding zal worden ge houden. Ook is een schrijven ingekomen, wanneer afwijzend beschikt wordt op de openstel ling van .*leii Ziendeweg voor alle auto's. Tevens wordt een schrijven gelezen van den heer P. de Graaf, hoofd van de O. L. school, die eervol ontslag aanvraagt, wat wordt verleend. Hierna wordt meegedeeld, dat B. en W. hebben overwogen de vragen in de vorige vergadering gedaan of de motorspuit niet door een auto kon worden vervangen, doch dat de onkosten zeer hoog worden, gezien ook het brandspuithuisje dan te klein wordt. Maar een verbetering is te berei ken door telefonische doorverbinding in de woning van den veldwachter v. Vuuren. De heer Breedijk vraagt, of er geen 25. kan worden opgezet voor hem die het eerst de spuit brengt, want ook dit ondervindt wel eens stagnatie. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De waterleiding. Hierna volgt het gewichtige punt van de vergadering: voorstel tot het aangaan van een regeling met de tien gemeenten betreffende den aanleg en exploitatie eener gemeenschappelijke drinkwaterleiding. een regeling was rondgezonden. De voorzitter zegt, wat de aansluiting be treft, dat de uithoeken beter verzorgd zul len worden als bij het electrische bedrijf. De heer Splinter vraagt wat wordt er ver staan onder woning of werkplaats. De heer Stam zegt: wij moeten het in de schoot van het groote bestuur leggen voor verdere uitwerking; de leiding die komt, dat is hoofdzaak. De heer Stam bracht hartelijken dank aan den voorzitter, die zoo onvermoeid aan dit plan werkte en ook aan de wet houders die ook geen moeiten spaarden. Spr. is verheugd, dat de leiding er thans komt. De heer Verhagen vraagt er aan te denken dat ook de Nieuwkoopsche ar beiders aan 't werk worden gesteld. De voorz. zegt, dat daaraan gewerkt zal wor den. De heer Splinter viaagt, of er ook voor de twee te kiezen bestuursleden een plaatsvervanger moet komen. De voorz. beantwoordt deze vraag bevestigend. Hierna wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen, waarna direct volgt benoeming van twee bestuursleden voor het bedrijf. De voorz. zegt, het verdient aanbeveling dat er twee leden uit den raad worden gekozen. Hiervoor worden gekozen weth. Herthog en dé heer Bree dijk en als plaatsvervangers weth. Augus- tinus en de heer Splinter. Hierna neemt de voorz. het woord en feliciteert de gemeente met het genomen besluit van deze vergadering, dat als 8e gemeente aan do stichting aansluit en hoopt en vertrouwt, dat de afgevaardigden de zaak naar behooren zullen behartigen. Hierna volgt benoeming van een hulp keurmeester. Aanbevolen wordt no. 1 C. A. Keizer; 2. A. J. do Haas te Noordeloos. Een schrijven van laatstgenoemde sollici tant wordt voorgelezen. Bij stemming wordt de heer de Haas gekozen. Rondvraag. Bij de' Rondvraag zegt de heer Zwart in andere gemeenten brandt 's nachts een licht op verschillende plaatsen. Spr. vraagt of dit ook hier kan geschieden. De heer Verhaar geeft in overweging om dit te doen bij de R. K. kerk en gesticht. De heer Breeelijk zegt, dat deze aangelegen heid reeds eerder is besproken, maar wij zijn op de hooge kosten blijven stuiten. Spr. geeft in overweging met particulieren te onderhandelen, wat geschieden moet. De heer Breedijk heeft bij de mede- deelingen niets gehoord omtrent het ven ten langs de huizen zonder vergunning en verzoekt alsnog bordjes te plaatsen. Dit wordt toegezegd. Verdolr vraagt spr. hoe het staat met de radio-centrale. Hij hoort er niets van. De heer Splinter zegt, dat- er geen behoefte meer aan schijnt te, zijn, gezien he,t on derzoek. De voorzitter zegt, er zijn wel ingezete nen die het willen. Aan de aanvragers is een termijn gesteld; zoo die voor dien da tum niet komen opdagen, zijn er anderen die het wel willen. De heer Verhagen vraagt, of er niets aan te doen is aan die vliegende winkels; dat is toch nadeel voor onzen plaatselijken middenstand. Ook dit zal worden onderzocht. De heer v. Leeuwen vraagt, of er niets 'aan de Kerkstraat kan gebeuren; het is daar zoo'n vuile boel. De heer Verhaar vraagt, of de hooge boomen in het zuiden geen beletsel zijn voor de electrische draden. De voorzitter zegt toe, dat dit tijdig wordt onderzocht. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering met gebed. Afdeeling Hollands Zw h Ve rtbont slag. Klasse 5b: melkkoeien van 4 jaar en ouder, boren vóór 1 October 1927, prijzen 15, 10, enf 5 en verguld zilv. med,, beschikbaar ge steld door het Ned. Rundvee stamboek. 1. Frederik Hendrik, eig. Fons Vee-export en Ned. Rundv. Stamb., Den Haag, le pr. Klasse 2: twee-jarige stieren, geboren tus- schen 30 September 1927 en Oct. 1928, prijzen 15, 10 en 5. 2. Frans Willem, eig. Jos. C. Wesseling en N. J. Kaptein, Hazerswoude 3e pr. 3. Herman II, eig.-fokker Joh. Michiel- sen, Bodegraven, le pr. 4. Max, eig.sse wed. H. H. Verdegaal, Hazerswoude, 2e pr. Klasse 3: een-jarige stieren geb. na 30 Sep tember 1928, prijzen 15, 10 en 5. 5. Adriaan, eig.-fokker N. J. Kaptein, Hazers woude, 3e pr. 6. Geertje Gerard, eig. Am. J. de Jong, Hazerswoude, 3e pr. 7. Steenhuizen, eig. H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, 3e pr. Klasse 4: stierkalvéren, geboren na 30 Sep tember 1929, prijzen 10, 5, 2.50 en 2.50 8. Tjeerd, eig.-fokker H. C. Kroft, Alphen a. d .Rijn, 2e pr. 9. Daniël III, id. 2e pr. 10. An- dries, eig.-fokker W. Verburg Czn., Bodegra ven, 3e pr. Klasse 5a: melkkoeien van jaar en ouder, prijzen 15, 10, 7.50 en 2.50. 11. Bertha, eig. H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, le pr. 12. Alida, Jan Zijtveld, Alphen a. d. Rijn, 3e pr. 13. Grietje, eig. W. Verbrug Czn., Bodegraven, 2e pr. Klasse5b: melkkoeien van 4 jaar en ouder, prijzen 10, 7.50, 5 en 2.50. 15. Geertje, eig. N. J. Kaptein, Hazerswoude, 4e pr. 17. Antje, eig. H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, 3e pr. 18. Leida, eig.-fokker J. v, Zytveld, Alphei a. d. Rijn, le pr. 19, Antje, eig. H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. Klasse 6: melkschotten, prijzen 10, 7.50, 5 en 2.50. 21. Neeltje eig.-fokker W. Ver burg Czn., Bodegraven, 3e pr. 22. Antje eig. H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. 23. Alida eig.-fokker J. v. Zytveld, Alphen a. d. Rijn, le pr. Klasse 7: melkvaarzen, prijzen 10, 5, en 2.50, 24. Antje, eig.-fokker H, C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, le pr. 25. Esther, eig.-fok ker, Jos. C. Wesseling, Zoeterwoude, 3e pr. 26 Christina, eig.-fokker Jac. C. Wesselingh, Zoeterwoude 2e pr. Klasse 8: vijf melkkoeien ouder dan 3 jaar uit een vereeniging, prijzen 20 en 10. 27. Inzending uit de Fok- en Controlevereen. „Al Beter", Hazerswoude .Met Cecilia, Irma, Aag je, Ida (reserve) Sientje, eig. van deze dieren Jos. C. Wesselingh te Zoeterwoude een 3e pr. 28. eig.-fokkc- H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, Met Antje, Geertruida, Antje, Antonia, Alda (resrve), Jo een le pr. 29. eig.-fokker: J. van Zytveld, Alphen a d. Rijn. Met Anna, 3. Fortuna, Anna 4, Flora en Margo een 2e pr. Klasse 9: vijf pinkvaarzen, geboren na 30 September 1928, afstammende van een vader. Prijzen 15 en 10, 30. eig.-fokker W. Ver burg Czn., Bodegraven met Neeltje, Ida, Betje Dora en Neeltje, een le pr. 31. eig.-fokker J. van Zytveld, Alphen a. d. Rijn, met Anna, Alida 4, Alida 4a, Flora en Fortuna een 2e pr Schapen: Ingezonden door leden van het schapen stamboek voor Zuid-Holland. Tesselaars (alle geregistreerd). Rammen geboren in 1929 of vroeger. 2. A. J de Jong, Hazerswoude, 2e pr. 3. J. C. Paul, Zevenhuizen, le pr. Rammen geboren in 1930: 5. eig.-fokker J. C. Paul, Zevenhuizen, le pr. 6. eig.-fokker alsvoren 3e pr. 11. eig. M. P. Vry te Nootdorp eerv. verm. 15. eig. A. Ripping te Berkel, 2e pr. Ooien. Geboren in 1929 of vroeger: 26. M. P. de Vry, Leidschendam le pr. 27. id. 3e pr, 30. J .C. Paul, Zevenhuizen 5e pr. 32. A. J. de Jong, Hazerswoude 6e pr. 34. M. P. de Vry, Nootdorp, 2e pr. 35, id. 4e pr. Ooien geboren in 1930. 39. M. P. de Vry, Leidschendam, 5e pr. 40. id. le pr,, 41 id, 2e pr. 42. J. C. Paul, Zevenhuizen, 3e pr. 46, A. Ripping te Berkel, 6e pr, 50. A. G. Scheer te Zoetermeer, 4c pr. Ingezonden door leden van het Varkens stamboek voor Zuid-Holland Groot-Yorkshi- ren (alle geregistreerd), Beeren ouder dan 1 jaar: 2. C. Cramer, Al phen a. d. Rijn. le pr. 3. J. C. Paul, Zevenhui zen, 2e pr, Beeren van 612 maanden: 5, Gebrs. Af fourtit, Aarlanderveen, le pr. 6. J. C. Paul, Zevenhuizen 2e pr. 7. eig. Varkensfokvereen. „Reeuwijk" te Reeuwijk. eerv. vermellding. Zeugen ouder dan 1 paar: 9. eig.-fokkers Gebrs. Affourtit, Aarlanderveen le pr. 10. J. C Paul, Zevenhuizen, 3e pr. 11. id. 2e pr. 12. F. Scheer, Stompetoren 2e pr. Zeugen van 612 maanden. 16 eig.-fokkers Gebrs. Affourtit, Aarlanderveen, 2e pr. 17, J. C. Paul, Zevenhuizen, 3e pr. 18. id. le pr. Zeugen met biggen: 19. eig.-fokkers Gebrs. Affourtit, Aarlanderveen, 2e pr.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6