WOENSDAG 24 SEPTEMBER 193J) DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BINNENLAND NATIONALE HANZEBOND VAN SIGARENWINKELIERS. Twaalfde jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer P. J. Hol, uit Utrecht, hielcl de Nat. Han ze bond van Sigarenwinkeliers zijn 12de jaarvergadering te Haarlem. Vertegenwoordigd waren alle afdeer lingen op één na. In zijn openingswoord wees de voorzit ter er op, dat de Bond in het afgeloopen jaar flink vooruitgegaan is en eenige nieuwe afdeelingen zijn opgericht. Het ledental nam belangrijk toe, niettegen staande het verplichte lidmaatschap van de Standsorganisatie werd gehandhaafd. Het verheugde spr. te kunne mededeelen, dat de samenwerking met den Ned. Bond van Sigaren-winkeliersvereenigingen ïs hersteld, zoodat verwacht mag worden, dat door eensgezind optreden van den Ned. Bond, Neutrale vereenigingen en Nat. Hanzebond van Sigarenwinkeliers m de toekomst, nog veel te bereiken is in het belang van de Sigarenwinkeliers. Van bestuurszijde werd voorgesteld, dat de Nat. Hanzebond van Sigarenwinkeliers zich zou terugtrekken uit de commissie van actie voor verandering van het stel sel van belastingheffing op tabak, daar zich reeds verschillende organisaties uit deze commissie hebben teruggetrokken. Ter toelichting wees de voorzitter er op, dat verschillende organisaties wel hebben toegezegd te vinden te zijn voor actie voor verbod van verkoopen beneden banderollenprijs en voor beperking, even tueel matige verhooging van het tabaks vergunningsrecht. Met dit voorstel ging de vergadering accoord. Blijkens het jaarverslag van den secre taris, den heer P. Luyke uit Rotterdam, is het ledental in het afgeloopen jaar be langrijk vooruitgegaan. Nieuwe afdeelin gen werden gesticht te 's-Gravenhage, Bre da, Haarlem, Delft, Schiedam en Hel mond, terwij] met eenige andere plaatsen nog onderhandelingen gevoerd worden. Het jaarverslag eindigt met een overzicht van de gevoerde acties, o.m. inzake prijsbe- scherming sigaren en sigaretten, wijziging Tabakswet en inzake Winkelsluitingswet. Onder dank aan den secretaris werd het jaarverslag goedgekeurd. De met een batig saldo sluitende reke ning en verantwoording 1928'29 werd goedgekeurdden penningmeester, den heer Joh. Lathouwers (Tiel) werd op voor stel der verificatie-commissie decharge verleend. De begrooting 19301931 werd goedge keurd. De contributie werd wederom bepaald op 4 per lid en per jaar. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Joh. Lathouwers (Tie!) en J. v. d. Pipse (Haarlem). Hierna kwamen verschillende afdee- linqsvoorstellen aan de orde. Zoo werd o.m. naar aanleiding van een voorstel-Amsterdam besloten er bij de Regeering op aan te dringen, dat aan een tabaksvergunning voor den detailhandel zoodanige voorwaarden worden verbonden, dat daardoor het aantal vergunningen in het belang van de controle wordt beperkt. Onder de aandacht van de R. K. Ka merfractie zal worden gebracht de in een voorstel-Amsterdam uitgedrukte wensch om aan de Regeering te verzoeken in een wet op te nemen, dat niet meer onder den banderolleprijs mag worden verkocht. Nadat nog de geestelijk adviseur, Rec tor Bots, (Amsterdam) een kort woord van opwekking had gesproken, er daarbij op wijzend, dat het afgeloopen jaar voor den Bond zeer gunstig geweest is, werd de geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. Na een gemeenschappelijk diner, volg de een gezellig verloopen feestavond, aan geboden door de afdeeling Haarlem. AUTO'S EN MOTOREN. De Statistiek der Motorrijtuigen, opge maakt naar een telling, gehouden op 1 Augustus 1929, is thans verschenen. Eenige nadere bijzonderheden mogen hieronder nog een plaats vinden. Een stijging over de geheele linie. Allereerst komen hiervoor in aanmer king enkele verhoudingscijfers, waaruit de toeneming sinds 1 Januari 1928 blijkt voor elk der soorten van motorrijtuigen. Aug. 1928 8S29 (21.21), 1 Aug. 1929 9839 (23.14). Rotterdam 1 Jan 1928 5363 (9.33, 1 Aug. 1928 6333 (11.07), 1 Aug. 1929 7260 12.57 Utrecht 1 Jan. 1928 1949 (12.85), 1 Aug. 192S 2273 (14.99) 1 Aug. 1929 2685 (17.71). Op 1 Augustus 1929 kwamen in een drie tal gemeenten in 't geheel geen motorrijtui gen voor. Op 1 Januari en 1 Augustus 192S was dit nog het geval in reep. 11 en 8 ge meenten. Verder varieert het aantal mo torrijtuigen per 1000 inwoners voor de ver schillende gemeenten van minder dan 5 tot. meer dan 60. Gerangschikt naar deze verhoudingscij- fers kan het totaal aantal gemeenten als volgt worden verdeeld: Aantal gemeenten 1 Jan. met een aantal mo- 1928 1 Aug. 1 Aug. 1928 1929 Aantal 1 Jan. 1 Aug. 1 Aug. 1928 1923 1929 Per 1000 inwoners. Motorrijwielen ©n rij wielen met hulpmo tor 2.61 personenmotorrijtuigen 6.04 motorbussen 0.40 vrachtmotorrijtuigen 3.52 3.64 6.81 0.41 3.77 rijtuigen per 1000 inwoners van: minder dan 5 5—10 10—15 15—20 20—25 25—30 30—40 40—50 50—60 60 of meer 1 Duidelijker is in deze aantallen een ver schuiving merkbaar van de lagere naar de hoogere groepen. Op 1 Januari en 1 Augsutus 1928 kwamen de grootste aantallen nog voor in de groep van 510 motorrijtuigen en op 1 Augustus 1929 in de groep van 1015 motorrijtui gen. De verdere tabellen bevatten de gege vens betreffende de 16 gemeenten boven 50.000 inwoners, de provinciën en het Rijk en wel met betrekking tot de motorrijwie- de verdeeling naar de voornaamste mer ken en het aantal zijspanwagens; met be trekking tot de personenmotorrijtuigen en de motorbussen, de verdeeling naar het aantal zitplaatsen en de voornaamste mer ken, (voor de motorbussen bovendien naar de soort banden), en met betrekking tot de vrachtmotorrijtuigen, de verdeeling naar het model van het koetswerk, naar de soort banden, naar de voornaamste mer ken en het aantal aanhangwagens. Welk soort motors het meest gebruikt wordt. Belangwekkend is het te weten, dat er 44 verschillende merken zijn, waarvan er meer dan 50 motprrijwielen op 1 Augustus 1929 voorkwamen. Hieronder volgt de stand der 6 voornaamste merken van motorrij wielen. 1 Jan. 1 x\ug. 1 Aug. 1928 1928 1929 Harley Davidson 2872 4426 4770 Indian 3169 4837 4740 F. N. 1071 1783 2608 Saroliea 1011 1405 1593 Gillet 1102 1394 1568 Verder waren er op 1 Augustus 1929 76 merken personenmotorrijtuigen en 37 merken vrachtmotorrijtuigen, waarvan er meer dan 50, en 23 merken motorbussen, waarvan er meer dan 25 wagens voorkwa men. Fordjes nog steeds in de meerderheid. De cijfers van eenige merken, die het sterkst vertegenwoordigd zijn, volgen hier onder: Personenmotorrijtuigen 1 Jan. 1928 1 Aug. 1928 1 Aug. 1929 Ford 12541 12336 14122 ChrevoleL 5407 7031 9145 Citroën 2668 2993 3319 Fiat 1964 2203 2467 Essex 1199 1722 2375 Buick 1651 1906 2-229 Renault 1927 2057 2072 Sbudebaker 1485 1765 2040 Overland 1410 1428 1315 Motorbussen: 1 Jan. 1 Aug. 1 Aug. 1928 1928 1929 Ford 1244 1020 90S Chevrolet 1244 1020 491 Renault 170 173 172 Auto Traction (Minerva) 43 99 167 Vrachtmotorrijtuigen: 1 Jan. 1 Aug. 1 Aug. 1928 1928 1929 Ford 17708 18036 20488 Chevrolet 2885 4321 6973 Fordson 414 351 398 Renault 303 321 395 Doodelijke aanrijding. Op den weg van Nispen naar Capeller- bosch werd de 50-jarige J. Sermon door een auto overreden en gedood. Auto-ongeval. Bij het uitwijken voor een paar naar eikels zoekende kinderen reed Maandag avond ongeveer 7 uur, op den Rijksweg te Willemsoord een auto, afkomstig uit Dok- kum, met volle kracht tegen een boom. Door den schok vloog de auto dwars den weg over. Daarbij werd een ongeveer ze venjarig kind van den heer B. te Willems oord zeer ernstig gewond. De chauffeur had door de glasscherven een diepe won de aan de kin opgeloopen. Een inzittende dame werd ernstig aan een been gewond. De auto is geheel vernield. Door een auto aangereden. Gistermorgen te half twaalf is te Am sterdam een 41-jarige man in de De Laires- sestraat bij de Emmastraat door een auto aangereden, waardoor hij ernstige inwen dige kneuzingen opliep. Per auto van den G.G. en G.D. is het slachtoffer naar het Tesselschadeziekenbuis vervoerd. Volgens de verklaring van den chauffeur kwam de aangered ene plotseling van achter een van de tegenovergestelde zijde komend voertuig te voorschijn, zoodab hij niet meer bijtijds kon remmen. Dronken chauffeur. In de Hoofdstraat te Eerbeek reed een slingerende vrachtauto op een groep ker- misgangers in. Vier personen werden zwaar gewond, onder wie een negenjarig meisje, dat een hersenschudding kreeg en een juffrouw uit Loenen, die een arm brak. De chauffeur, die aanvankelijk doorreed, meldde zich later bij de politie. Hij bleek aangeschoten te zijn. Botsing tusschfn twee auto's. Op den rijksweg tusschen Rijsbergen en Princenhage stond de onbeheerde vracht auto van de grossiersfirma L. te Breda. Uit de richting van eerstgenoemde plaats kwam de auto van den groentenkoopman L. uit Breda, die tegen den stilstaanden vracht auto op reed. Deze werd- een eind meege- slingerd cn vervolgens in een bermsloot gesmeten. De groentenkoopman L., die zelf stuurde, botste tegen een boom op, waarbij hij zijn dijbeen brak en meerdere niet-ernslige verwondingen opliep. Hij moest naar het Sint Ignatius-Ziekenhuis te Breda vervoerd worden. Zijn auto werd groolendeels vernield. MOEDER EN DOCHTER OVERBOORD. De moeder bleef mei een been in een staal draad hangen. Bij het vastleggen van een schip aan de Algem. Begraafplaats te Gorinchem kou Maandagmiddag de schippersvrouw A. de Jong den draad niet gauw genoeg om. den bolder krijgen; zij kwam met haar been in den staaldraad terecht, viel overboord, doch bleef met haar been in den draad hangen, met- het lichaam naar beneden. Door samenloop van omstandigheden ge raakte ook een dochter te water, doch men wist haar spoedig op het droge te bren gen, waartoe een kapitein van een nabij liggend vaartuig gekleed te water sprong. De dochter had geen letsel bekomen, doch de vrouw bleek vrij ernstige verwondingen aan haar been te hebben opgeloopen. Dr. Van Straten verleende spoedig eerste hulp. IN EEN PAN WARM ETEN GEKOMEN Driejarig kindje verbrand. Te Rotterdam is het driejarig kindje van de fam. v. L., wonende aan den Persoons- dam, met het onderlijfje in een pan warm eten terecht gekomen. De kleine kreeg ern stige brandwonden, zoodat het naar het ziekenhuis aan den Ooolsingel moest wor den overgebracht. Daar is het aan de be komen verwondingen overleden. In een kuip met water verdronken. Dinsdagmorgen had het 11/2-jarig doch tertje van den landbouwer K. in de buurt schap Wind te Nederweert het ongeluk, in een onbewaakt oogenblik, in een kuip met water te vallen. De arme kleine werd even later door de ouders levenloos er uitge- motorrijt. in totaal 12.57 14.63 16.67 De grootste vermeerdering wordt van 1 Januari tot 1 Augustus 192S aangetroffen voor de groep dermotorrijwielen en rij wielen met hulpmotoren en van 1 Augus tus 1928 tot 1929 voor de groep der perso nenmotorrijtuigen. De kleinste toenemin gen geeft de groep der motorbussen te zien. In de eerste tabel der statistiek is voor elke gemeente melding gemaakt van het aantal motorrijtuigen voor elk van boven genoemde groepen en verdeeld naar en kele gewichtsklassen. Voor de grootste gemeenten volgt hier onder het totaal aantal motorrijtuigen, waarbij telkens tusschen haakjes het ver- houdingscijfer per 100 inwoners is ge plaatst. Amsterdam 1 Jan 1928 8S10 (11.99), 1 Aug. 1928 10689 (14.54), 1 Aug, 1929 12535 (16.86). 's Gravenhage 1 Jan. 1928 7721 (18.55), 1 Ook voor de andere merken zijn in de statistiek gegevens opgenomen, die het mogelijk maken de verspreiding der ver- sohillende merken na te gaan over de ver schillende provincies en de gemeenten bo ven 50.000 inwoners. Voor deze en meer uitvoerige gegevens over .het gebruik van banden, de gewichts klassen, het aantal zitplaatsen van perso nenmotorrijtuigen en motorbussen, het ge bruik van aanhangwagens, enz., raadplege men de statistiek zelve. In den Biezenput onder de gemeente Eede (Zeeland) werd door een landbouwer het lijk gevonden van een ongeveer 60-ja- rig manspersoon. Een onderzoek door de politie ingesteld wees uit, dat het een ze kere S. was, woonachtig te Knocke (Bel gië), vroeger wonende te Eede. Kinderverlamming. De kinderverlamming breidt zich te Reeuwijk steeds uit. Thans heeft zich een geval van kinderverlamming voorgedaan bij een jongen van zestien jaar, uit het ge zin van J. Muurling, Zwarteweg. De jongen is overgebracht naar het Iterson-Zieken- huis te Gouda. BRANDEN. In het Sportpark Amstelrust. In het aan den Amsteldijk gelegen sport park Amstelrust, welks financieele moei lijkheden de laatste maanden veel stof de den opwaaien, is gisteravond brand uitge broken. Om kwart over 11 werd de brand weer gewaarschuwd. De brand bleek te zijn ontstaan in een der gelijkvloersche ver trekken. Met twee stralen was men het meester. De woonkamer GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERTEER. Door een motor gegrepen en gedood. Te Preishill ging de vier en twintigjarige L. Quartel het watergemaal stopzetten. Waarschijnlijk is hij door den motor ge grepen. Zijn broer vond hem dood in de aangrenzende sloot liggen. Doodelijke val. Te Leeuwen Beneden (Maas en Waal), viel dezer dagen de 15-jarigen zoon van A. H. van een steiger. Maandag is de jonge man in bet ziekenhuis te Tiel aan de ge volgen van dezen val overleden. In een beentje gestikt. Het vierjarig dochtertje van den tuin der H. Notenboom te Pijnacker had het ongeluk zich met een beentje te verslikken. Overgebracht naar het ziekenhuis „Bethel" te Delft, is de arme kleine, ondanks opera tief ingrijpen, overleden. Twee paarden op hol. Vóór de infanteriekazerne te Nijmegen zijn Dinsdagmorgen van een trein keuken en fouragewagens, bestemd voor de groo- te manoeuvres, twee paarden op hol gesla gen. De dieren vlogen den weg op en bot sten nabij de R. K. Kweekschool in razen de vaart op een lantaarnpaal, welke volko men werd vernield. De milicien K., die op den wagen was gezeten, kwam met lichte verwondingen vrij, terwijl wagen en tuig ernstig werden beschadigd. Lijk gevonden op zee. Gistermorgen heeft de voorgaat IJmui- den kruisende loodsboot het op zee drij vende gevondelijk lijk aan land gebracht van een naar schatting 20-jarig meisje. Aan één der vingers bevond zich een verlovingsring. brandde geheel uit. De inboedel was niet verzekerd. De oorzaak van den brand was dat er met kaarsen gewerkt werd, daar de elec- trisché stroom den vorigen dag was uitgo- schakeld. Brand te Enschede. Gisternacht om ongeveer 4 uur is brand uitgebroken in een confeoiie-atelier van M. R. aan de Deurningerstraat te Enschedé. De buren hadden den brand ontdekt. De eigenaar van het atelier sliep op een bo venkamer en moest gewekt worden, toen alles reeds brandde. Het geheele atelier met inventaris is totaal uitgebrand. Ver zekering dekt de schade. De oorzaak is on bekend. DRAMA IN EEN VOORSTAD VAN LONDEN. Vrouw van Nederlander en officier gedood. Uit Londen wordt aan de „Tel." gemeld: De bewoners van een blok flatwoningen in Brixton in het Zuiden van Londen wer den Dinsdagmiddag circa twaalf uur opge schrikt door twee schoten. Een oogenblik later kwam een zwaar in zijn gezicht ge wond man uit een der flats strompelen, doch hij was niet in staat een woord uit te brengen. De toegesnelde buren zonden on middellijk om ambulance en politie en on derzochten onderwijl de woning, waar men de bewoonster dood op de sofa vond, met een schotwond door het hoofd en de roo- kende revolver in de hand geklemd. He man overleed voor hij in het ziekenhuis kon worden opgenomen en was niet meer in staat eenige verklaringen te doen. De vrouw is de echtgenoote» van den Nederlandschen antiquair B., die vaak naar het vaste land reist en ook thans, even als zijn 25-jarige zoon, afwezig was. De vermoorde man was 43 jaar oud en officier. Hij woonde met zijn jonge vrouw en met zijn moeder in een ander deel van Londen. Mevrouw B. woonde sinds vijftien jaar in haar flatwoning. De vermoorde man was sedert eenige jaren met haar bevriend. Naar hij aan zijn moeder had verteld had hij 'een brief van haar gekregen, waarin hem werd verzocht haar te komen bezoe ken. Berooving. Gisternacht is in een verdacht huis te Leeuwarden een buitenman beroofd van een aanzienlijk bedrag aan bankpapier. Kort daarna zijn de bewoners, een echt paar, en gisteren in den loop van den dag nog een ohauffeur aangehouden. Het echtpaar heeft bekend. Het geld, dat de chauffeur in ontvangst nam, is nog niet op gespoord. Inbraak in het St. Lucia-gesticht te Rotterdam. Gisternacht, omstreeks 1 riur, bemerk te een waker van den Gee. Part. Nachtvei ligheidsdienst te Rotterdam, dat er .een gazen hor vernield was voor een ruit van het St. Lucia-Gesticht aan de Aert van Nesstraié-t, aan de zijde van de Lijnbaan straat. Ook de ruit, die zich achter de hor bevond, bleek bij nader onderzoek ver nield te zijn. Met zijn lantaarn wenkte de waker een inspecteur van politie, die in de Aert van Nesstraat liep. Samen waarschuwden zij de zusters en nadat assistentie was ver kregen stelden zij een onderzoek in het ge bouw in. Daarbij bleek, dat uit een kamer gelegen op de 2e étage aan de zijde van de Kerkstraat een bedrag van 100 gulden was gestolen. Van den dader of daders was echter geen spoor meer te bekennen. Het gebouw is voor den verderen nacht onder bewaking van twee politie-agenten gesteld. Het onderzoek wordt nog' voortgezet. EEN BUITENGEWONE VANGST. IJmuider stoomtreiler besomt 15.000. Dinsdagmorgen arriveerde in de Vis- schershaven te IJmuiden de stoomtreiler „Odin", welke drie weken geleden naar de IJslandvisscherij was vertrokken. De treiler had een vangst van niet min der dan 2.000 manden versche visch, waar onder 1.300 manden schelvisch. Dc besomming beliep het voor een trei ler kapitale bedrag van 15.000. Op zijn „gewone" karretje. 't Was half negen en het regende. Bovendien was het koud. Ben schoolklas ging Zuiderparkwaarts: zwemles Geen sterveling op den weg. Boven de weilanden krasten een paar kraaien. Wat je zoo noemt: naar herfstweer. ZONDAGSCHE NEGERS Donderdagavond wordt de jaar- lijksche tentoonstelling der Mis sienaaiclub „St. Franciscus Xave- rius" geopend. Weer een jaar is er gearbeid, Met de draad en met de naald, Zijn er grossen klossen garen Door het linnengoed gehaald. Wéér een jaar is er gearbeid Uiterst nauwgezet en stipt, Zijn er kilometers linnen Absoluut expres verknipt. Weer een jaar is er gearbeid En het resultaat is daar, Toren-hooge stapels hemden Und so weiter liggen klaar. Weer een jaar is er gearbeid Met het eed'le resultaat, Spoedig zijn de nikkers niet meer Te bezien tot op de graat. U moet denken het wordt winter En de koude breekt weer aan, 't Wordt dus nu weer wat unheimisch Om zoo dun gekleed te gaan. Al is 't in de binnenlanden Niet heel koud, zooals U weet; Zooals daar de nikkers loopen, Is toch wel wat.1.. ongekleed. 't Schijnt geoorloofd, want je hoort er Nimmer van proces-verbaal 't Kan niet anders, C. en A. zelfs Hebben er geen filiaal. Daarom zorgt de Missienaaiclub Voor de noodige kleedij, Zij geeft arbeid, tijd en moeite, En de centjes, die geeft gij. Komt dus deze week eens kijken 't Is het waard, dat het iets kost Hoe dat negerkleedingvraagstuk, Door die club is opgelost. TROUBADOUR „D'r zwemt vast niemand", zei d'r een. „Nou, in de fietsenstalling staan toch twee fietsep", schreeuwt een ander. „Een Harley en een gewoon karretje 1" „Die Harley is van den badmeester 1" „Goed, dan is er toch één, die zwemt." „Dan wij d'r ook in, jongens", zei de meester. En ze gingen. Akelig stil lag daar het bassin. „Morgen sluiten we", zei de badmeester. De bankjes waren al uit de kleedhokjes. De meeste kranen al afgeschroefd. Aan den kant: badpersoneel, dat slui tingswerkzaamheden bedreef. In het diepe: de meneer van het gewone karretje: de held, die rustig z'n baantje Dan ineens: pretgeluiden van jongens in-zwembad. „Niet langer dan tien minuten." En daar gingen ze. Met de meesters. Brrr Van den anderen kant kwam het gejoel der meisjes overwaaien. Na een poosje allen d'r uit. Lekker warm wrijven met je handdoekAankleeden. En op den terugweg opgetogen gepraat van: „Toch fijn geweest. Jammer, de laatste keer. 151/2 Graad en toch ge zwommen Voor hen uit reed de meneer op z'n „ge wone" karretje. 't Was oud-minister Kan. „Het Volk". NED. OOST-INDÏE ERNSTIGE BALDADIGHEID. Steenen op de rails. Dezer dagen moest een trein tusschen Pangkalan Brandan en Babalan Sum. O.-kust plotseling tot stilstand worden gebracht. Er was een reusachtige steen op de rails gelegd en daaraan met asphalt vastgeplakt! De trein heeft den steen nog aangereden, en gelukkig zijn persoonlijke ongelukken of zelfs een déraillement ach terwege gebleven, zegt de „Deli Crt." Een paar dagen te voren was er ook al zoo iets gebeurd, n.l. tusschen Pangkalan Brandan en Setjorei. Hier had men overigens een steen van meer normale afmetingen ge bezigd. Aan werkelijke sabotage wordt hier niet gedacht. Van bestuurszijde wordt op gemerkt, dat het in dat geval meer voor de hand ligt, dat men meer afdoende sa boteert door b.v. 's nachts de bouten los te schroeven. Men acht een en ander het kennelijk bedrijf van een baldadige of. van iemand, die niet goed snik is. In het eerste geval draagt de baldadigheid dan. wel een zeer ernstig karakter, en de da der zal, als dit geval inderdaad bestaat, t.z.t. zijn gerechte straf niet ontgaan. Er staat op een dergelijk bedrijf, als het 't gewenschte „resultaat" heeft, een maxi mum van vijftien jaar gevangenisstraf, ten zij bij het ongeluk een of meer personen worden gedood, in welk geval levenslang of 20 jaar kan worden opgelegd. De politie heeft den dader nog niet, maar speurt ijve rig. ERNSTIG ONGELUK IN BANDOENG. Aneta seint uit Bandoeng: Gisternacht werd ter gelegenheid van de sluiting van de viering van het lustrum van het Ban- doengsch Studentencorps een bom afge stoken, waarbij een ongeluk plaats vond. De beer Th. A. Aussems werd door de ontploffing, welke het gevolg was van on voorzichtige controle of van doorbranden van de lont, aan gelaat en linkerhelft van heb lichaam verwond. Zeer hevig bloedend werd hij in het ziekenhuis opgenomen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6