MAANDAG 22 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 dat de strijd zoo in het nadeel der groenen is verloopen. 't Kan echter ook niemand ontgaan zijn, dat de Bossche voorhoede eenigszins rammelde, doordat F. v. Laar hoven en Jongbloets het blijkbaar over hnn plaats in het elftal niet goed eens kon den worden, waardoor we het minder ver kwikkelijke feit zagen, dat voor de rust v. Laarhoven en na de rust JongbloetB mid voor speelde, 't Was duideijk merkbaar dat het spel der Zuidelijken daardoor ont wricht werd. Toch was het over het alge- ^neen een fraaie geanimeerde wedstrijd. Reeds in het begin van den wedstrijd zitten de rooden geregeld op de B-helft. Oostermeyer loopt al dadelijk op doel af, doch v. Laarhoven weet te redden. Eeni- gen tijd daarna verplaatsen de gasten het spel naar de H. helft. Een mooie voorzet van v. Eekeren naar v. Lieshout» mislukt, evenals 'n schot van Maurits. Het publiek is even in spanning, als Kortman mooi door geeft aan Alsemgeest en deze het B-doel beschiet, doch Coolen is actief. Even later verknoeide Maurits een prachtige kans om het H-doel te doorboren. Na een keurig samenspel van Ooster meyer naar de Jong, weet deze met een pracht schot aan Haarlem de leiding te geven (10). Na een talmend spel op de B-helft, kopt Oostermeyer goed in, doch Coolen weet als het publiek reeds juicht, den bal er uit te houden. Nog eenigen tijd speelt Haarlem op de helft der gasten, doch door lang talmen verloopt het spel. Uit een corner van de Cock denken wij den gelijkmaker te zien komen, doch de bal rolt langzaam over de lat. Even daarna verhoogt C. Alsemgeest den voorsprong (•£—0). Jongbloets weet echter met een fraai schot het eerste tegenpunt te maken, dat tevens het laatste zou zijn van dezen middag. Als eenigen tijd daarna Alsemgeest en de Jong weer den bal voor doel brengen, weet Oostermeyer het voordeel van H. op te voeren tot 31 met een kort laag schot. Een mooi schot van Jongbloets op het H-doel gaat naast. Even zien wij zeer fraai spel van de Bosschenaren als de bal via Lieshout en Maurits bij Jongbloets be landt. Doch deze mist. Het spel vertoont nu een duidelijk merkbare inzinking vooral bij de rooden, een verdere doelpunten blij ven voor de rust uit. Na de rust stond het spel niet meer op het hooge peil als voor de rust te bewon deren viel. In het begin vooral is er weinig animo. De rooden zitten al weer dadelijk op het B-doel, doch het wil nog niet erg vlotten. Snel vliegt de bal van het eene naar het andere doel. Een prachtige voor zet van Nederpelt mislukt. W. Alsemgeest heeft het eenigen tijd zwaar te verantwoor den, als eerst v. Eekeren en daarna Mau rits zijn doel bestormen, doch rustig en kalm wacht hij het gevaar af en werkt hel leder weg. Even daarna lost C. Alsemgeest een fraai schot, doch de keeper laat zich op den bal vallen. Doch even later heeft Haarlem meer succes, als de bal via Al semgeest door Kortman met een onhoud baar schot wordt ingetrapt (41). Den Bosch heeft echter niet veel geluk Meerdere mooie zetten loopen op niets uit. Tijdens het spel raakt de Jong gebles seerd en valt Hooglander in zijn plaats in. Nog weet Haarlem de voorsprong te ver- grooten. Uit een hoekschop van Neder pelt kopt Ooslermeyeh prachtig in. (51). Om 5 uur komt een fiksche regenbui op zetten en wordt het spel eenige oogenblik- ken gestaakt. De laatste tien minuten spe len kenmerkten zich daarna als een ge drukt, down spel, deels door de vermoeid heid, deels door het verlies der Braban ders, nog vergroot, toen Alsemgeest door een zeer ver kei-hard schot de eindstand op 61 bracht. Spoedig daarna fluit scheidsrechter Vianen het einde. Na het spel vereenigden spelers, bestuur en genoodigen zich aan een gemeenschap- pelijken maaltijd in het St. Bonifacius-Mis- siehuis, waar mgr. Verstraeten mede aan zat. Tijdens dit diner, dat zeer geani meerd verliep, werden verschillende speeches gehouden en reikte mgr. Ver straeten met enkele toepasselijke woorden den wisselbeker uit aan het winnende elf tal. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De eerste groote voetbaldag bracht te leurstellingen en verrassingen. Teleurstel lingen voor wat het weer betreft. Zelden werden in den aanvang van het seizoen zooveel velden afgekeurd. Dat was op zich zelf zoo erg niet, maar erger is, dat vele wedstrijden vanwege den regen moesten gestaakt worden. Overigens was het een dag van verras singen, vooral in de eerste klasse in diver se afdeelingen. We laten ze hieronder heel beknopt volgen: D. F. C. wint van H. B. S., 't Gooi speelt slechts gelijk met Z. F. C., de nieuwe eer ste klasser K. F. C. klopt R. C. H. op eigen terrein, A. D. O. verliest van Hilversum en H. V. V. wint van Edo. De landskampioe nen werden op eigen veld geklopt door P. E. O., Z. A .C. verliest van Vitesse, P. S. V. verpletterd Longa, de nieuwe eerste klasser uit Meppel sloeg G. V. A. V. thuis met 41, terwijl Alcides en Veendam resp. Frisia en Friesland met groote cijfers klop ten. Dat zijn de resultaten der eerste klassers Ook in de lagere klassen werden wel ver rassende uitslagen geboekt, zooals men uit onderstaand lijstje kan lezen. De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. D. F. C.—H. B. S. 3—2 't Gooi—Z. F. C. 1—1 Tweede klasse A. Z. V. V.Alcmaria Victrix 20 W. F. C.Zeeburgia 06 Hollandia—T. O. G. 4—1 Tweede klasse B. ZandvoortBloemendaal 34 HerculesVelox 32 HaarlemB. F. O. 3—0 Derde klasse D. AlphiaVriendenschaar 11 H. V. C.—Zeist 3—1 VoorwaartsOlympia. 36 AFDEELING II. Eerste klasse.' R. C. H.—K. F. C. 1—3 A. D. O.Hilversum 02 H. V. V.—E. D. O. 2—1 V. S. V.Blauw Wit 14 Tweede klasse B. GoudaO. D. S. 93 FortunaS. V. W. 62 V. D. L.—S. V. V. 2—2 Derde klasse A. T. H. B.—Schoten 1—3 L. F. C.—U. V. S. 5—1 Vierde klasse A. D. V. S.Archipel 10 Res 2e klasse A. S. V. V. IIFortuna II 20 U. V. S. II—Quick II 2-3 H. V. V. Ill— A. D. O. II 2—6 R. F. C. II—H. B. S. III 1—1 R e s.,3 e klasse A. Alphen IIH. V. V. IV 7—1 Delft IIConcordia II 42 A. D. O. Ill—B. E. C. II 5—1 AFDEELING III. Eerste klasse. EnschedeRobur et Velocitas 41 Go-AheadP. E. C. 14 Z. A. O.Vitesse 03 AFDEELING IV. Eerste klasse. P. S. V.Longa 82 N. O. A. D.Eindhoven 22 De ValkWilheljpina 43 AFDEELING V. Eerste klasse. Be QuickLeeuwarden 21 G. V. A. V.-M. S. C. l^l AlcidesFrisia 70 VeendamFriesland 72 Om den Zilveren Bal. FeijenoordSparta 20 L. F. C.-U. V. S. Slecht weertje. Regenbuien om hopeloos te worden, geen wonder dat A. S. C. en Lugdunum hierdoor vacantie kregen, al leen L. F. C. genoot de eer hiervan ver stoken te blijven, en dus kon de vermaar de plaatselijke strijd tegen U. V. S. aan het Haagwegkwartier plaats hebben. Een kalme strijd, welke voor de blauw-witten eerst na de rust noodlottig is geworden. Er is niet veel ontleedkunst voor voetbal noodig om in te zien, dat het een bedroe vend einde voor de gasten beteekende. L. F. C. heeft gewonnen. Denk echter n?e.f. dat dit elftal buitengewoon sterk was, er was bij deze withemden meer enthousias me. Eerlijk gezegd, deze wedstrijd was een groote teleurstelling. Vele bezoekers had den onwillekeurig verwacht een interes sante spannende match. Voorloopig schijnt het. verlangen om het wankelend voetbalspel op wat hooger peil te brengen voor deze clubs nog wat moeilijk. Ontegen zeggelijk was deze strijd fair, en dat. is reeds een waardeering waard. Heel even tjes had een der voorhoedespelers van L. F. C. bij een aanval een idee om keeper Kramp middendoor te loopen, voor de rest was het een sympathieke ontmoeting. L. F. C. is de aanval begonnen, doch Graafmans is degene die handig ingrijpt, en met een verre trap direct zijn voorhoe de den bal aanbiedt, de ontstane aanval is echter tevergeefseh. Wederom is het L. F. C. dat zeer gevaarlijk voor Kramp's doel zweeft, en op een gegeven moment begaat de achterhoede een fout, en de linksbuiten Blom jaagt het eerste doel punt in de U. V. S.-touwen (10). Gerui- men tijd blijft L. F. C. de meerdere, doch Kramp heeft succes en weigert een doel punt te aanvaarden. De U. V. S.'er Cris Laman schiet onverhoeds zeer handig in de linkerhoek, doch Duffels werkt corner. Even daarna een keurig schot van spil van Deursen, doch dit ketst tegen den paal. Thans maakt de L. F. C.-aohterhoede een onvergeeflijke fout en Borno maakt daar een dankbaar gebruik van en scoort den gelijkmaker (11). L. F. C. speelt snel en vol actie, een schot op 't U. V. S.-doel glipt door de handen van Kramp tot corner, zonder eenig succes. Een hevige stortbui ontlast zich over de menschen, een ieder zocht een veilig heenkomen, doch helaas de overdekte ruimte is zeer beperkt op het L. F. C.-terrein, en menigeen moet. zijn bezoek met een nat. pak boeten. Tijdens deze bui is de rust ingetreden. Na de hervatting is zooals wij reeds schreven de opstelling bij U. V. S. veran derd. Het spel is aan weerszijden sobertjes. Bij een aanval van L. F. C. wordt back v. Duijl in 't nauw gedreven, hij maakt hands en hierdoor ontstaat de beruchte penalty die door Nagtegeller in een doelpunt wordt omgezet (21). Siebert passeert even daar na de achterhoede en het is 31, om één minuut daarna er 41 van te maken. U. V. S. onderneemt nog eenige aanvallen tegen LF. C. maar succes blijft uit. Te notee- reii valt nog een prachtsehot van Chris Laman, en het opvallende spel van Harte- velt. Weder een stortbui, spelers en scheidsrechter zijn onvermurwbaar en spe len verder. Tien minuten voor het einde maakt Nagtegeller er 51 van. Met dezen stand kwam gelukkig het einde. BelgiëTsjecho-Slowakije. Te Antwerpen vond gisteren de Ianden- weclstrijd BelgiëTsjecho-Slowakije plaats. Met rust leidden de Tsjechen met 31, de eindstand was 32 voor Tsjecho-Slowakije. KORFBAL BELGIE—NEDERLAND 1—11. Gisteren werd ter gelegenheid van de Belgis-che Eceuwfecstcn in het Daringsta- dion te Brussel de korfballandenwedstrijd BelgiëNederland gespeeld., welke door de Hollanders met 111 werd gewonnen. De ruststand luidde 51. De landenwedstrijd werd vóór een voet balwedstrijd in het Daringstadion ge speeld, zoodat vrij veel publiek getuige was van een gemakkelijke zege van Holland, Het weer was nog al twijfelachtig. Om twee uur traden de beide twaalftallen aan. De heer Beets van den Belgischen Korfbal Bond sprak de spelers en speelsters toe, waarna de beide aanvoerders bloemstuk ken wisselden. Scheidsrechter de Bruyn (België) laat beginnen en na eenige Belgische aanvallen komt Holland meer in den aanvaJ en fraai gecombineerd worden vele aanvallen on- nernomeh. De Dordrechtenaar De Mey scoort het eerste doelpunt en niet lang daarna heeft hij ten tweede male succes. Dan ondernemen de Belgen, in de nieuwe opstelling, enkele goed opgezette aanval len en uit een daarvan kan Filiz tegen- scoren. Onmiddellijk daarop verhoogt Arends de score tot 31. Wederom kan gewisseld worden en is het Zuidenviertal in den aanval. Na een vrije worp is het Mej. Klamer, die ïum- mero vier noteert. De Belgen zijn in het veld niet zwakker, maar het schot ont breekt totaal en ook qua baltechniek moe ten onze Zuiderburen nog heel wat leeren. Na fraai samenspel tusschen Dorsman en Mej. Richel weet de laatste ten vijfde maal de Belgische korf te doorboren. Er is dan 32 minuten gespeeld. In den resteeremlcn tijd wordt er niet meer gescoord. Na de pauze maakt mej. Voordenberg met een prachtig schot. 61 van. Haar club genoot Wedemeyer sqoort nummero zeven. De Belgen vertoonen al teekenen van ver moeidheid, en al komen zij nog al eens in de nabijheid van den Nederlandschen mand. alles gaat over of naast. Dan wordt Hol land sterker en tot hefc einde toe blijven de Hollanders in de meerderheid. De D.D. V.-er Bakker doelpunt tweemaal, België zakt steeds verder in en Looy en Mej. Richel weten ieder nog eenmaal den mand te vinden. Zoo komt het einde met een 111-overwinning der Nederlanders na een vrij hoogstaande partij van hun kant. LAWN-TENNIS NEDERLAND—BELGIE. De Ned. dames winnen met 84. Te Breda werd Zaterdag en Zondag de lawntenniswedstrijd voor dames tusschen Nederland en België gespeeld. Het resul taat van den eersten dag was, dat Neder land. een 52 voorsprong behaalde. Giste ren werden daaraan nog drie overwinnin gen toegevoegd, terwijl België slechts twee winstpunten boekte, zoodat Nederland won met 84. De uitslagen van Zaterdag waren: Dames enkel: Mej. Belzer slaat mej. Mon- tulet met 97, 61; mej. Spit slaat mevr. Ittner met 75, 75; mej. Canters slaat mej. '1 Hoest met 6—1, 6—3; mej. Rolin Co- querque slaat mevr. Storms met 61, 61; mej. Mntulet slaat mej. Spit met 4—C, 7—5, 10—6. Dames dubbel: Mevr. Ittner en mej. Nauts slaan mej. Spit en mej. Jurema met 63, 61; Mej. Rollin Couquerque en mej. Canters slaan mevr. Storms en mej. '1 Hoest met 62, 64. De uitslagen van Zondag luiden: Dames enkel: mevr. Ittner slaat mej. Belzer met 26, 62, 64; mej. Rollin Coquerque slaat mej. '1 Hoest met 6—4 ,86; mej. Can ters slaat mevr. Storms met 60, 63. Dames dubbel: Mevr. Storms en mej. '1 Hoest slaan mej. Spit en mej. Jurema met 61, 61; mej. Rollin Coquerque en mej. Canteis slaan mevr. Ittner en mej. Nauts met 61, 9—7. ATHLETIEK R. K. G. V. Jeanne d'Arc. Gisteren zijn eenige onzer Athleten Ier wedstrijd geweest op de wedstrijden uit geschreven door de Athletiekver. Rood- Wit ter gelegenheid van de Sportweek ge houden op het A.S.C.-terrein te Oegs'tgeest. Onder de allerongunstigste omstandig heden gelukte het J. Bekkering en J. Raap horst met speerwerpen respectievelijk nog een 3en en een 4en prijs te behalen. Deze wedstrijd vas een waardig slot van het sei zoen. Denkt er nu aan, jongens, de slappe wintermaanden komen aan, doch de athle- tiek mag ook in onze vereeniging niet ver slappen. Zorg er dus voor met 't voorjaar allen weer zonder uitzondering met goeden moed in training te gaan, opdat 1931 nog succesvoller voor ons moge zijn dan dit jaar. WATERPOLO A. Z. degradeert naar de tweede klasse. Gisteren werd gespeeld de wedstrijd A.Z. tegen Gouda, die in gelijk spel eindig de 3—3. De Amsterdamsche Zwemclub degradeert naar de tweede klasse. Gouda heeft we gens een onrechtmatig toegekende straf- worp aan A.Z. een protest ingediend. WIELRENNEN Leidsche Ren-'en Toeristvereen. „Swift". In verband met het slechte weer en mede in verband met de slechte opkomst is de 100 K.M.-rit om het clubkampioenschap niet doorgegaan en uitgesteld tot Zon dag a.s. Er werd nu pl.m.. 35 K.M. gereden, waar in J. Riethoven zich le wist te plaatsen in 1 uur 13 m. 17 sec. 2e E. Sladek, 3. J. v. Wezel, 4. A. v. Egmond. Het Junior-lid R. Riethoven was de eenige in zijn categorie die opgekomen was en reed in z'n eentje 'n 20 K.M. Bravo!! Moeskops wint van Michard. Op de Buffalo-baan te Parijs was Moes kops gisteren in voortreffelijken vorm. In de finale der eersten werd de Neder lander e^n vóór Michard op driekwart lengte en Faucheux. Finale der tweeden: 1. Möurand, 2. Ber- gamini, 3. Piani. Finale der clerden: 1. Kaufmann. SCHERMEN OM HET DEGENKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Luit. J. D. Schepers winnaar. Zaterdagmiddag werd in de groote zaal van het Nut van 't Algemeen aan de Steen- schuur het degenkampioenschap van Lei den verschermd, dat, georganiseerd door den heer Gijsberti Hodenpijl, onder lei ding stond van den heer joosten uit Am sterdam. 't Mag een verheugend verschijnsel ge noemd worden, dat de belangstelling voor het schennen in de laatste jaren veel le toegenomen, niet alleen voor wat betreft het deelnemen aan dergelijke wedstrijden, maar ook ten aanzien van de belangstel ling van de, zijde van het publiek, niet in het minst van vele jongeren. Dat mochten we althans Zaterdagmiddag wederom con- stateeren bij dit geslaagde schermtournooi. Een woord van hulde aan den heer Gijs- verti Hodenpijl, die de laatste jaren zoo veel voor de beoefening van de scherm- sport in de Sleutelstad heeft gedaan, mag hier zeker niet achterwege blijven! Ook nu weer bleek allerduidelijkst, dat de organisatie van een dergelijk tournooi alleen mogelijk is geworden, doordat de heer Gijsberti de laatste jaren vele jonge ren voor de schermsport heeft gewonnen en wijl hij velen zelf opgeleid heeft, kan hijzelf het best beoordeelen, of het houden van een dergelijk tournooi reden van be staan heeft. Bleek dit nu reeds bij de wedstrijden om het kampioenschap op floret, ook nu bij de" degenwedstrijden was de deelname bevredigend te nomen. Niet minder dan tien schermers hadden zich doen inschrijven waarvan er één wegens een opgeloopen blessuur jammer genoeg niet kon deelne men. Er bleven er dus negen over, die al len dadelijk in de finale kwamen. Als de grootste concurrenten voor den titel kwamen in aanmerking H. van Duu- ren Sr. (kampioen van het vorig jaar), J. F. Stapel, kapt. Bruins en Luit. J. D. Sche pers. Laatstgenoemde begon echter niet al te best. Reeds spoedig had hij twee verlies- partijen op zijn liaam, zoodat men zijn kansen niet hoog meer aansloeg. Temeer niet, wijl zijn concurrenten Stapel. Van Duuren en Bruins zich beter hielden, voor al daar deze laat-ste van Schepers had ge wonnen. Toen Schepers echter van v. Duren wist te winnen en.-door een gelukkige beslis sing van de secondanten ook won van Sta pel, had hij een mooien voorsprong op hen veroverd. Alleen kapt. Bruins bleef toen de beste kans behouden en ieder dacht reecis aan een overwinning van hem, toen hij tegen de verwachting in van den ove rigens weinig presteerenden Stellwagen verloor. Ook Stapel werd geheel uitgescha keld door een nederlaag tegen Öwaan, die op tijd won. Luit. Schepers won tenslotte den titel door slechts één ontvangen treffer minder dan van Duuren en het totaal-resultaat werd tenslotte: 1. J. D. Schepers 6 gew. part. 7 ontv. 14 geg. tr.; 2. H. van Duuren Sr. 6 gew. part., 8 ontv. en 14 geg. tr.; 3. -E. J. Bruins 6 gew. part., 9 ontv. en 13 geg. tr.; 4. J. F. Stapel 5 gew. part., 8 ontv. en 13 geg. tr.; 5. J. J. Swaan Jr. 4 gew. part., 12 ontv. en 10 geg. tr.; 6. R. J. Beer 3 gew. part., 11 ontv. en 9 geg. tr.; 7. L. Stellwa gen 2 gew. part., 13 ontv. en 9 geg. tr.; 8. Jhr. van Eysinga 2 gew. part. en 13 ontv. en 6 geg. tr.; 9. W. C. de Boer 2 gew. part. 14 ontv. en 7 geg. tr. Nadat de heer Gijsbert'i Hodenpijl het esultaat had bekend gemaakt reikte hij en winnaar van het tournooi, luitenant 'chepers, den fraaien beker over onder har- ?lijke gelukwenschen en vervolgens de erschillende prijzen aan de opvolgenden, erwijl hij den hoofdsecondant, den heer oosten, een herinnering aanbood. Nadat luit-. Schepers den heer Gijsberti dank had gezegd voor het organiseeren van het. tournooi kwam het einde. PAARDENSPORT RENNEN DUINDIGT. Gouden jubileum Kon. Ned. Harddraverij en Renvereeniging. Ondanks het ongunstige weer was er vrij veel belangstelling voor de jubilcum-cour- ses tér gelegenheid van het 50-jaiig bestaan van de N.N.V. en B.V. De heer Vrijlandt sprak namens de vereeniging van eigena ren en bood het bestuur van de jubileeren- de vereeniging een fraai schilderstuk race den hengst Henriot, aan, vervaardigd door den kunstschilder G. Nolte. Het bestuur had verder nog felicitaties van de vereeni ging Het Legerpaard, Nederl. Hippische Sportbond en de Ivoninkl. Militaire Sport- vereeniging, welke hun gelukwenschen lie ten vergezeld gaan van fraaie kransen. Tegen drie uur kwam Z. K. H. den Prins der Nederlanden een bezoek aan de wed strijden brengen en werd verwelkomd door Baron Heemstra. De fraaie Cup in 1878 door wijlen Ko ning Willem III geschonken werd gewon nen) door Cernunnos van den heer C. F. Ockhorst. De uitslagen luiden: September aanmoedigingsprijs. Afstand 1690 M. 4e klasse. Prijzendraverij. Inge schreven 7, uitgekomen deelnemers: 1 Eureka 1650 M. eig. D. de Vlieger (J. de Vlieger) tijd 2 m. 54 sec.; 2. Quercncia 1690 M. eig. N. Sohermerhorn (N. van Leeuwen) tijd 2 min. 54 sec. Jubileumprijs. Uitnoodigingsprijs voor hengsten en merriën van alle klassen. Heat draverij. Afstand 1610 M. le heat: 1 Begonia 1690 M. eig. L. J. Eikhuizen (G. F. Ockhorst) tijd 2 m. 34 sec.; 2 Siem Claudy 1610 m. eig. Stal O (L. A. F. Prins). 2e heat: 1 Sister Patrick H 1610 M. eig. Jac. Klarenbeek (L. Ensing) tijcl 2 m. 30 8,10 sec.; 2. Queen H 1630 M. eig. A. Vrin- ger (eig.). 3e heat: 1 Sire Axworthy K 1630 M. eig. J. Kruithof (Kruihohf Sr.) tijd 2 m. 32 8.10 sec.; 2. Present H 1690 M. eig. Stal C (J. M. v. d. Berg). 4e heat: 1 Cernunnos 1650 M. eig. C. F. Ockhorst (eig.) tijd 2 m. 35 8,10 sec.; 2 The Harvester PI 1610 M. eig. Mevr. de Wed. J. Oosting (A. F. v. d. Veen). Beslissing: 1 Cernunnos 1650 M. (O. F. Ockhorst) tijd 2 m. 30 8,10 sec.; 2 Sister Patrick 1610 M. (L. Ensing); 3 Sire Ax worthy 1630 M. (J. Kruithof Jr.) Paulinaprijs: Handicap 3e en 4e klasse over 20Q0 M. Ingeschreven 12, uitgekomen 8 deelnemers: 1. Numas M. 2040 M. eig. P. v. d. Knoop (J. L. v. d. Knoop) tijd 3 m. 18 8,10 sec.; 2. Quil Ptrick 2000 M. eig. A. M. L. Vogelensang (eig.) tijd 3 ni. 19 4,10 sec. Kampioenschap Turmacprijs. Te loopen door de vier winners van de vier op Duin- digt geloopen Tufmacprijzen. Ingeschreven 4, uitgekomen 3 deelnemers: 1 Petit Due eig. Lt. G. O. Immink (eig. 65 K K.G.) tijd 2 m. 18 sec.; 2. Arnhemia eig. Lt. M. J. van der Hoog (eig. 65 y. Kg.) op 1,50 leng ten. Jubileum-ren. Afstand 2000 M. Ingeschre- van 10, uitgekomen 8 deelnemers: 1 Helle bore eig. W. Jochems (J. C. Kuiper 51 Kg.) tijd 2 m. 19 2,10 sec.; 2 Croquette eig. P. J. Koneijnenburg (J. de Boodt 45 en 4 Kg.) op halg-lengten. Palladium-prijs. Afstand 2S00 M. Horde ren voor paarden van vier jaar en ouder. Ingeschreven 7. Uitgekomen 5 deelnemers: 1 Theocrite, eig. H. C. Lintveld (J. Belzer 704 kg.) tijd 3. m. 28 2,10 sec.; 2. La Besquce eig. Jul Segers (Gerrard 79.50—4 kg.) op kleine hoofdlengte. SCHAKEN Om het kam;:R:;ischap van Leiden. De derde partij van den match om vier winstpunten tusschen W. Demmendal en G. Bosscha is remise geworden, zoodat de stand thans is: Bosscha 2.5 p., Demmendal 0.5 punt. Ook deze partij nam wederom zeer veel tijd in beslag, twee speelavonden Demmendal had deze partij kunnen win nen, doch koos in tijdnood niet de beste voortzetting. Het verloop was als volgt: Reti-opening. Wit: G. Bosscha, zwart: W. Demmendal. 1. Pf.3 b6 2. b3 Lb7 3. e3 Pf6 4. Lb2 c6 5. Le2 c5 6. O—0 Pc6 7. d4 Lc7 8. c4 d5 9. cd5: Pdö: 10. dco: Lf6 11. Dd2 bcö: 12. Tdl De7 13. Pa3 Tad8 14. Lb5 0—0 15. De2 Pc3 16. Pc3: Lc3: 17. Tacl Df6 18. Pbl Tdl: 19. Tdl: Peö 20. Pe5: Le5: 21. f4 Lb8 22. Pa3 Td8 23. Td8 Dd8: 24. Ld3 Df6 25. Dc2 g5 26. Lh7 Kg7 27. g3 gf428. gf4: Dalt 29. Dbl Dc3 30. Pc4 f5 31. Ddl Lc6? hier kon zwart winnen door Kh7: wit kan wel eenige keeren schaak geven, doch de zwarte koning komt op f8 en dan staat zwart gewonnen. 32. Kf2 Df6 33. Dh5 Df7 34. Dh4 Le8 35. e4 fe4:ï Dh5 was hier de zet, 36. Le4: Lf4: 37. Dh7t KfS 38. Df7:f Kf7: 39. h3. h3 Kf6 40. Kf3 Lc7 4_L Ke3, Kg5 42. Lf3 Lg6 43. Le4 Lf5 44. Lfö: ef5: 45. Kf3 Kh4 46. Pe3 Jvg5 47. h4t Kh4: 48. Pf5f Kg5 49. Kei Kf? 50. Pe3 Ke6 51. Pel Lb8 52. Kd3 Lf4 53. a4 Kd5 54. Pb2 Le5 55. Pc4 Lf4 56. Pa3 a6 57. Pc4 Lg5 58. Pb2 Lf6 59. Pc4 Lg5 60. Pa.3 Lf6 61. Pbl Lg7 62. Pd2 Le5 63. Pe4 Ld4 64. Pg3 Lfö 65. Pe2 Le5 66. Pgl Ld4 67. Pf3 Lf2 68. Pd2 Lgl 69. Pe4 remise. Winterwedstrijd Leidsche Schaakclub „Philidor". Op Maandag 6 October a.s. zal de win terwedstrijd van bovengenoemde club aan vangen. Reeds 24 leden hebben voor deel name ingeschreven. Deze zijn naar specl- sterkte in 4 groepen verdeeld. In de sterk ste groep zijn geplaatst: H. I. de Nie, W. F. Snieder, E. W. v. d. Burgh, P. J. v. d. Zeeuw, J. de Boer en J. Stol.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6