SPORT LUCHTVAART ONDERWIJS UIT DE OMGEVING Agenda WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 het normale accres der middelen zal in de naaste toekomst stop staan. Reeds dit stemt tot ernst, daar het normale ac- bres der uitgaven zich wèl zal blijven doen gevoelen. Nog bedenkelijker zal de toestand worden, indien de middelen als totaal genomen in volstrekten zin terugloopen. De moge- lijkheid hiervan is aller minst uitgesloten, al zal het niet terstond geschie- d e n. De fiscale inkomsten verhouden zich in menig opzicht tot de welvaart, als het daglicht tot de zon. Het tijdstip van ondergang der zon is niet het tijdstip, waar op de duisternis intreedt. Er is een periode van milde nawerking. Aldus is het ook, vooral onder eon gedifferentieerd belasting stelsel als het onze, met de opbrengst van de middelen bij een dalende conjunctuur. Maar op den duur zal, indien de depressie blijft aanhouden, aan een absoluten terug gang van het totaal der middelen toch niet zijn te ontkomen. Hoogere kosten voor onderwijs. Daartegenover blijven dan anderzijds gelijk gezegd de uitgaven haar normaal accres 'behouden, reeds wegens den groei der bevolking. Men denke o.a. aan het toe nemend aantal kinderen, dat ieder jaar lager onderwijs komt vragen, in verband waarmede dan ook de begrooting van On derwijs b.v. dit jaar weder eenige millioe- nen hooger is moeten geraamd worden dan het vorige jaar, terwijl, naar de huidige stijging berekend binnen een achttal jaren voor dit hoofdstuk het cijfer bereikt zal zijn, waarop in 1910, de geheel e Rijksbegroo ring was uitgetrokken. Naast het normaal accres der uitgaven staan bovendien de nieu w e uitgaven, met name van socialen aard, welke, zooals ten vorigen jare werd medegedeeld, in het voornemen liggen. Geen belastingverzwaring. Belastingverzwaring bij een dalende con junctuur zou den toestand nog vererge ren cn wellicht zelfs de bronnen, waaruit de middelen ten slotte moeten komen, voor een groot deel in gevaar brengen. En dit te eer, indien sommiger meening wordt bewaarheid, dat de huidige wereldcrisis ten slotte zal blijken te moeten worden gezien als een verdere liquidatie van den oorlog, in dien zin, dat de prijsdaling zich over de geheele lijn zal uitstrekken en dat op een dichter bij het vóóroorlogsche niveau gele gen peil van prijzen en olonen straks het evenwicht zal worden hersteld. Het ligt voor de hand, dat bij een dergelijke a?ge- meene beweging naar beneden zich een voortgezette verlaging der belastingen meer passend zou aansluiten dan een nieuw-ingeluide verhooging daarvan. Indien men dit alles te zamen overweegt en daarbij ook niet voorbijziet, dat de thans ingediende begrooting door een scherpe Taming van inkomsten en uitgaven minder elasticiteit zal blijken te bezitten dan menige van haar voorgangsters is de conclusie onafwijsbaar, dat over 's Rijks financieelen toestand, zooals die zich op 't oogenblik voordoet, een donkere schaduw hangt. Voor overmatige bezorgdheid is ook nu nog geen reden voor verzorging des te meer. De Regeering is er diep van over tuigd en doet een ernstig beroep op hen, op wier medewerking zij daarbij is aange wezen. VERHOOGING VAN DEN ACCIJNS OP GEDISTILLEERD. Een meerdere opbrengst van 4 millioen verwacht. Ingediend is het in de Rijksbegrooting 1931 genoemde wetsontwerp tot verhoo ging van den accijns van gedistilleerd. Bij de wet van 7 Febr. 1929 is de gedis tilleerd-accijns met ingang van 1 Maart 1929 verlaagd van 300 tot ISO per H.L., gedistilleerd a 50 pet. Daardoor is de frau de, die op zoo groote schaal werd bedre ven, blijkens de opgedane ervaring tot staan gebracht. Doch de verdwijning der fraude heeft ook de opbrengst krachtig beïnvloed. Ware dit niet het geval ge weest, dan had een verlaging van den ac cijns van 300 tot 180 de opbrengst moe ten doen dalen van f 45 tot 27 millioen. In stede daarvan werd het 37 millioen. Van herstel der oude opbrengst k ƒ45 millioen moet nu worden afgezien. De 180 zou daardoor tot 220 moeten worden op gevoerd; al is dit nog een heel stuk bene den het oude tarief, zoo moet toch wegens de kans, dat aan de tot stand gekomen sa neering van den toestand weder eenige afbreuk zou worden gedaan, hiertoe niet worden overgegaan. Daarentegen is een verhooging tot 200 (alzoo met een-negen de van het vigeerend bedrag) alleszins ver antwoord. In de jaren, aan de verlaging van 1 Maart 1929 voorafgaande, hebben de pleit- voerders voor een verlaagd tarief steeds het cijfer van 200 genoemd als geheel voldoende om de fraude te overwinnen, Zekerheidshalve is toen verder gegaan en een accijns van ISO aanvaard. Nu de be staande wijdvertakte fraude de kop is in gedrukt, bestaat er geen bezwaar en wordt voorgeleid, den accijns op het aanvanke lijk gedachte cijfer van 200 te stabilisee- ren, waardoor de teruggang in de opbrengst althans voor ruim 4 millioen (een-negen de van 37 millioen) zal worden ongedaan gemaakt. UIT DE DEPARTEMENTS- BEGR00TINGEN. Aan de begroetingen der verschillende departementen zijn de volgende nieuwe posten en verhoogingen ontleend. Buitenlandsche zaken. beWoit de wenschelijkheid der oprichting van oen beroeps-consulaat-generaal te Dus- scl'lorp. Voorgesteld wordt ,aan de Car- Mcg'estichting ten behoeve van de biblio- theok van het Vredespaleis een subsidie van 5000 over 1931 toe te kennen. Justitie is bijna een half millioen hooger geraamd dan voor 1930 is toegestaan. Een bedrag van 13.500 is uitgetrokken voor uitbreiding van rechtbanken. In verband met een herziening van de geestelijke verzorging van gedetineerden is voor gevangenissen en rijkswerkinrichtingen 11.000 meer uitgetrokken. Binnenlandsche zaken en landbouw vraagt o.m. voor de statistiek bijna negen ton en voor den landbouw bijna drie ton meer. Voor de volkstelling wordt zes ton gevraagd. OnderwijB, kunsten en wetenschappen is bijna zes millioen hooger geworden, waar. van vier millioen voor het lager en een millioen voor het nijverheidsonderwijs. Verbetering en verruiming van de huis vesting van de scheikunde aan de Techni sche Hoogeschool is dringend noodzake lijk. De eerste termijn voor deze voorzie ning wordt aangevraagd, 50.000 voor de inrichting van hot laboratorium voor de electrotechniek der T. H. is noodig als eer ste termijn voor inwendige verbeteringen. Aan Rijkssteun voor orkesten is 20.000 meer uitgetrokken. Tien mille is uitge trokken voor opdrachten aan hedendaag- sche kunstenaars; vijf mille voor een expe ditie van de Leidsche sterrewacht naar Midden-Afrika. Waterstaat stelt o.m. verbetering in uitzicht van den Neder-Rijn, van de Oude Maas ten be hoeve van den waterweg van Dordrecht naar zee, van het Hellegat, van den wa terweg Rotterdam naar zee (kosten 11/4 millioen over 1931 en 1932, waarvan 1/3 ten laste van Rotterdam komt), van de Vecht, van de havens van Breskens en Zoutkamp en van de boordvernieuwingen van het Merwedekanaal (voor het laatste wordt een eerste gedeelte ad 90.000 aan- raagd). Er is een post uitgetrokken r uitbreiding van de kanaalhavens te Terneuzen. Wij vinden voorts bedragen uitgetrokken voor verbetering van de Maas, den aan leg van het Julianakanaal, de Maasbruggen, het verbindingskanaal in bet Bosschevekl te Maastricht, de Twenthekanalen en de herstelling van de Oostsluis te Hansweert. Zoodra het wetsontwerp betreffende den aanleg van een scheepvaartverbinding van Amsterdam met den Boven-Rijn ten be hoeve van de Rijnvaart en verbetering van den vaarweg naar Vreeswijk ten behoeve van de binnenscheepvaart tot wet zal zijn verheven, wordt de voorbereiding voor de uitvoering zoo krachtig mogelijk ter hand genomen. Ten einde alsdan geen tijd ver loren te laten gaan hetgeen het geval zou kunnen zijn, indien voor het beschik baar stellen van de noodige fondsen eerst nog een suppletoirs begrooting behoorde te worden ingediend worden reeds thans gelden voor dit werk aangevraagd. Zoo lang vorenbedoeld wetsontwerp niet is aan genomen, zal van die gelden geen gebruik worden gemaakt. Arbeid stelt uitbreiding van het personeel der Ar beidsinspectie in het vooruitzicht. Ten aanzien van de voorlichting bij be roepskeuze is inrichting van een centraal punt voorbereid, van waaruit gegevens aan de bureaux zullen worden verstrekt. Plannen zijn uitgewerkt tot oprichting van een economisch instituut voor den mid denstand. i Voor een organisatie ter bestrijding van kinderverlamming is dertig mille uitge trokken. Het Groene Kruis krijgt weer tien mille. Defensie. De defensie-uitgaven worden voor 1931 slechts een bedrag van 1.7 millioen hoo ger geraamd dan het vorige jaar en komen daarmede op 101.731.907. Van zoo goed als alle paftijen kan worden gezegd dat er vrij en gbed en „pittig" werd gebokst. Vooral de partij van der VlistSalfisch- bergen was zeer goed. Salfischbergen is nog een jonge bokser, die nu pas zijn acht sten wedstrijd bokste en nu zijn eersten nederlaag leed. Waar hij zelf had verwacht een knock-ouLnederlaag te zullen lijden, was het resultaat lang niet slecht. Sal fischbergen bokste uitstekend en slechts met een klein puntenverschil kon van der Vlist de overwinning behalen. De extra prijs voor den moedigsten bok ser werd toegekend aan Langerak uit Rot terdam en de twee extra prijzen voor de •beste stijl aan van Weizen uit Leiden en Goojaards uit Amsterdam. De volledige uitslagen luiden: Pijtak (den Haag) wint op punten van Floris (Amsterdam); Goojaards (Amster dam) wint op punten van Roelandse (Lei den); Freeke (Leiden) en de Nijs (Amster dam) bokten onbeslist; de Bruin (den Haag) wint van v. Weizen (Leiden) wegens opgeven in de 2e ronde; Heusden (Leiden) wint op punten van H. Faassen (Amster dam); Witvliet (Amsterdam) wint van Galjaard (den Haag) wegens disqualifica- tie van Galjaard in de le ronde; van der Vlist (Leiden) wint op punten van Sal fischbergen (Rotterdam); O. Faassen (Am sterdam) wint op punten van Langerak (Rotterdam); P. Marijt (Leiden) wint op punten van de Vroome (Amsterdam). DE LUCHTTAXI DER TOEKOMST? Engeland gaat een nieuw luchtschip bouwen. Het Britsche ministerie van Luchtvaart laat thans een groot luchtschip bouwen, waarvan men hoopt dat het de „Lucht taxi der toekomstzal worden. Het lucht schip wordt zoodanig geconstrueerd, dat het mogelijk zal zijn om verticaal te star ten en te landen. Het wordt uitgerust met een 400 P.K. motor en zal een snelheid kun nen ontwikkelen van 240 K.M. per uur. VRIENDSCHAPPELIJKE LUCHTRACE Nieuwe Non-stop vluchten naar Australië. Vijf Britsche piloten hebben onlangs be sloten een vriendschappelijke luchtra-ce te houden over 10.000 mijl, naar Australië, in de hoop dat het door Hinkler gevestigde duurrecord van 13.5 dag te verbeteren. F. J. Matthews, een der constructeurs van de Londensche Aero-clu'b, die Miss Amy Johnson in de aviatiek onderrichtte, zal heb eerst vertrekken. Hij stelt zich voor morgenochtend vroeg te CrcJydon op te stij*- gen. De tocht zal in een puss Moth-aero- plaan worden ondernomen. Dr. J. Pierson Jr. hoogleeraar te Utrecht. Naar Aneta verneemt, is aan het fonds ten behoeve van Indologische studiën aan de Rijksuniversiteit te Utrecht bij Ko ninklijk besluit van 15 Augustus 1930 toe stemming verleend om een bijzonderen leerstoel te vestigen in de Japansche taal I en letterkunde. I Curatoren van het Fonds hebben als I bijzonder /hoogleeraar voor dezen Leer- I stoel benoemd den heer dr. J. L. Pier son Jr. BOKSEN Wedstrijden van „De Pugilist" In de groote zaal van het gebouw „Con cordia" op de Steenstraat werden gister avond weder bokswedstrijden gehouden, uitgeschreven door de Leidsche boksver- eeniging „De Pugilist". Deze keer was voor een meer uitgebreid en dus belangrijk programma gezorgd door boksers te laten komen uit Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, zoodat het nu met Leiden een kamp tusschen vier steden werd. Bijzondere aantrekkelijkheid voor deze wedstrijden werd verleend door het weder optreden van den Leidschen bokser van der Vlist, die na een conflict met den pro motor van „De Pugilist" zijn club den rug toekeerde om in den Haag zijn bokscar- rière voort te zetten. Tevens trad toen de heer van der Vlist Sr. als voorzitter van „De Pugilist" af. Het conflict was echter bijgelegd en de van der Vlisten, vader en zoon, waren dus weer present. Aan dit weder optreden van den be kenden bokser werd nu een bijzonder cachet gegeven door een huldiging, die de wedstrijden voorafging. Door den scheidsrechter Limburg uit Amsterdam werd een hartelijke toespraak gehouden, waarbij aan de heeren van der Vlist bloemen werden aangeboden, terwijl de heer van der Vlist Jr. tevens een mand fruit en^een aschbakje ten geschenke ont- ving. Hierna konden de partijen, elk drie ron den van drie minuten, aanvaqgen. Scheidsrechters waren de heeren Schar- roo uit den Haag en Limburg uit Amster dam, die om beurten enkele partijen leid den. KATWIJK. Goedgekeurde Raadsbesluiten. Naar wij vernemen is door Gedeputeerde Sta ten het Raadsbesluit tot aankoop van Groot Badhotel, Pavillioen en bijbehooren- de gronden goedgekeurd. Ook hebben Gedeputeerde Staten be richt, dat er voor dit college geen aan leiding bestaat om het Raadsbesluit be treffende afbraak van de Kwakelbrug ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Van een kar gevallen. De tuinder de V. uit Valkenburg passeerde aan de Sandt- laan met zijn hit-tenkar een draaiorgel, waar de hit schichtig en onwillig door werd. Hij draaide met de wagen een paar malen in het rond en de V. viel hierdoor van den wagen. Het bleek dat hij zich ernstig bezeerd had. Dr. Hueting werd on middellijk ontboden die o.m. constateerde dat het been uit de kom was. Na geholpen en verbonden te zijn adviseerde dr. H. ver voer naar het Ziekenhuis te Leiden, waar de V. per ziekenauto van de Katwijksche Ziekenverpleging heen werd vervoerd. Personalia. De ontvanger der Dir. be lastingen en accijnzen D. P. W. v. Heuven te Twello is bij beschikking van den Mi nister van Financiën verplaatst naar het kantoor der belastingen alhier. WASSENAAR. Villa afgebrand. Dinsdagmiddag ongeveer drie uur is I brand uitgebroken in de villa „Maria- hoeve", Leidschestraatweg te Wassenaar, i eigenaar de heer Van Laten. De brand weer van Wassenaar was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de geheele villa uitbrandde. De inboedel kon worden gered. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De brand is ontstaan door het omvallen van een brandende lainp. 0EGSTGEEST. R. K. Jaarboekje. In het R. K. Jaar boekje voor Leiden, dat binnenkort bij „De Leidsche Courant" zal verschijnen, zullen ook de gegeven omtrent het Katho lieke leven te Oegstgeest worden opgeno men. Daar alleen deze gegevens voor de samenstelling van het boekje nog ontbre ken, worden de secretarissen van alle sociale-, liefdadigheids-, sport- en andere R. K. vereenigingen alhier dringend ver zocht, nog deze week opgave te doen van den juisten naam hunner vereeniging, be stuursleden met adres event, telefoon nummer, doel der vereeniging en eventueel daaraan verbonden onderafdeelingen, bu reaux of cursussen. Men wordt verzocht de opgaven zoo uitgebreid en volledig mogelijk te doen. Om opname in het Jaar boekje mogelijk te maken is het noodza kelijk, de opgave zoo spoedig mogelijk te doen aan de Admin, van „De Leidsche Courant" afd. R. K. Jaarboekje. NIEUWE WETERING. Kinderverlamming. Alhier is in het gezin van den heer J. R. bij een 2-jarig kind een geval van kinderverlamming waargenomen. OUDE WETERING. Industrie. Naar we vernemen is door een Handels Mij. 2000 M2. bouwgrond aangekocht, gelegen nabij het terrein als Het ligt in de bedoeling het terrein als opslagplaats te gebruiken, waarboe de noodige bergruimte zal worden aange bracht. Tevens zal er een woning voor den Directeur dor Maatschappij op worden ge bouwd. Het betreft hier het meest weste lijk gelegen gedeelte van het terrein. LISSE. Tentoonstelling Wijkverpleging. Gis teravond had onder groote belangstelling van g-snoodigden de opening plaats van de tentoonstelling der prijzen ten bate van de R. K. Wijkverpleging, welke ge houden wordt- in de groote zaal van het Patronaatsgebouw. Onder de aanwezigen merkten we op de pastoors der beide pa rochies, de kapelaans pater Bouman uit Huize Pius, dr. Haase, de eerw. zuster Josepha en zuster Birmen van het Groene Kruis, weth. Warmerdam en vele anderen. Alle prijzen waren keurig langs de wan den en in het midden der zaal gerang schikt. Te 8 uur heette pastoor Thomann alle aanwezigen welkom. Hij deed uitko men, dat de ziel van deze tentoonstelling zuster Jozepha is onder wiens leiding alle artikelen door een aantal jonge dames uit Lisse belangeloos zijn vervaardigd. Zijn- ëerw. hoopte dat velen gelukkig zullen zijn met de gewonnen prijzen. Dank bracht spr. aan zuster Jozepha en hare helpsters, benevens aan dr. Haase, die te samen met zuster Jozepha er steeds op uit zijn den lijdenden menschheid te helpen. Hij deed uitkomen dat het den wensch is van dr. Haase een nieuw flink wijkgebouw te stichten, waarvoor dan ook een gedeelte der gelden van deze tentoonstelling zal beschikbaar worden gesteld. Hierna ver klaarde hij de tentoonstelling voor geopend en verkreeg dr. Haase het woord. Deze zeide, dat het hier gaat om de zaak der R. K. Wijkverpleging. Men kent ze! Goe de wijn behoeft geen krans! Zuster Joze pha werkt dag en nacht voor dit schoone werk, ja, had een dag 36 uren, zuster Jo zepha zou ze benutten. Ook voor deze ten toonstelling heeft zuster Jozepha gewerkt. Lat enwe haar voldoening geven voor dat werk! Spr. dankte haar voor haren ijver. Ook bracht hij dank aan den heer Bern. Theisen voor zijn kundige leiding bij de opsteling der prijzen, alsmede aan den heer Groenewegen voor de versiering. Spr. stelde de vraag: waarvoor is deze verlo ting? Deze heeft verschillende doeleinden. En hierbij denken we ook aan Zuster Pia, die in de troopische gewesten voor de lijdende menschheid werkt. Zijn redvoering voortzettende kwam dr. Haase te spreken over de plannen van een R. K. Wijkgebouw. Onze afdeeling in do Pius wordt te klein, we hebben reeds een hoogtezon, een Röntgenafdeeling en we staan er werkelijk verwonderd over hoe alles door zuster Jozepha in zulk een kleine afdeeling nog klaar gespeeld wordt. Aanvankelijk dachten we aan een zieken huis maar daar we onder de rook van groote steden leven met volmaakte zieken huizen is dit overbodig. Een flink Wijk gebouw is ons ideaal. En daar zal zich dan in bevinden een Röntgenafdeeling, een hoogtezon-afdeeling, enkele mannenkamers en enkele vrouwenkamers, een afdeeling voor kleine operaties, een verloskudige afdeeling, een afdeeling voor kinderen cn alles wat er verder bij hoort. In de zaal waren enkele teekeningen aanwezig waaraan we konden zien hoe het worden moet. Zoo de plannen zijn zal het een cn ander ongeveer 50.000 kosten. Onnoodig te zeggen dat in dit gebouw een vrije artsenkeuze heerscht en dat iedereen van welke gezindte ook daar toe gang zal vinden en door eigen arts be handeld zal worden. Spr. eindigde zijn rede met den wensch, dat deze tentoonstelling naast- de vele andere doeleinden ook mag bewerken, dat hier de eerste steen wordt gelegd voor een Wijkgebouw voor Lisse. Hierna werd een rondgang langs de i prijzen gemaakt welke ieders bewondering I trokken. Eenige jonge dames dienden voorts een heerlijke kop koffie rond, welke men zich g oed liet smaken. Een langen 1 tijd heerschte er een gezellige drukte in de zaal, terwijl een in de zaal aanwezige j grabbelton meermalen aanleiding gaf tot j uitbundige hilariteit. Wij sluiten dit ver- I slag met onze dorpsgenooten, die om hun milddadigheid bekend staan, aan te sporen deze tentoonstelling met een wel- gevulde beurs te bezoeken. Gemeentelijke Aankondigingen BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Lei den maken bekend, dat een kiezer, met inachtneming van het in de Kieswet be paalde, bevoegd is bij volmacht t-c stem men, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of al thans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werk zaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, mils zijn afwezigheid, indien hij gedurende het tijd vak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die ge meente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de bovenver melde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaam heden, afwezig pleegt t-e zijn. De kiezerslijst wijst aan, welk* kiezers bevoegd zijn bij volmacht te stcAnen en voor welke verkiezing zij daartoe jrevoegd zijn. De aanwijling geschiedt niet darwiadat de belanghebbende eqn daartoe strikand met redenenl omkleed verzoekschrift aan het gemeentebestuur ïheefft ingedienc* de indiening medt geschieden 'Vóór 1 Januari en niet eerdej- dan 1| Octdfcer van yiet voorafgaande jjaar. Ftrmulieien voor lde bedoelde verzoekschriften zijp van 15 Sep- jf tember tot enlmet 31 Vjecerrtber ter g®«? meente-secretcfrie kostcKoos ^oor de kkp zers verkrijgbar. J De belanghebbende, dic-r een ve^oêk- y" schrift als bo\^nbedoeld heeft ia^diendr en die van de gevraagde bevoea^fneid J1-1* bruik wil maken, doet daarvar^rn peg) médedeeling ter secretarie vaarde gemeen te, op welker kiezerslijst hjf moefc^voorko- men, aan den burgemeester of/aan den daartoe door dezen a^ngewercn ambte naar. De mededeelingylfan speldden zoo dra het verzoek is ^ïigedijBricl, doch niet later dan een weqjr na dag" der candi- daatstelling. Hij*geeft daarbij oQ^naam en voornamen, dagteekening en pbffïts van geboorte van hem zelf en van chfli door hem aangewezen gemachtigde. jf Van de aamwijzing wordt een schrifte lijke volmacht opgemaakt. De volmacht wordt door den kiezer en door den bur gemeester of den door dezen aangewezen ambtenaar onderteekend. Een afschrift van de volmacht wordt, den kiezer uitgereikt. De gemachtigde moet in persoon ter secretarie van de gemeente mededeelen, dat hij de volmacht aanneemt. Van de aanneming wordt aanteekening gedaan onder het origineel der volmacht; deze aanteekening wordt door den gemachtigde en door den burgemeester of den door de zen aangewezen ambtenaar onderteekend. Indien de aanneming niet reeds gelijktijdig met de aanwijzing heeft plaats gevonden, geeft de burgemeester of de door dezen aangewezen ambtenaar onverwijld van de aanwijzing kennis aan den gemachtigde met oproeping om binnen vijf dag-en ter secretarie de volmacht te komen aanne men; is binnen dien termijn de volmacht niet aangenomen, dan is zij vervallen en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Als gemachtigde mogen slechts aange wezen worden zij, die in de gemeente be voegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. Indien de kiezer een gemach tigde heeft aangewezen vóór de vaststel ling van de kiezerslijst, en na de vaststel ling dier lijst mocht blijken, dat dc ge machtigde niet aan dezen eiscli voldoet, wordt de volmacht- als vervallen beschouwd en kan de ldezer niet opnieuw voor dezelf de verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Een kiezer mag niet meer dan één aan wijzing als gemachtigde aannemen, behou dens dat hij een tweede aanwijzing mag aannemen, indien beide, aanwijzingen zijn geschied door personen, die tot zijn huis- genooten behooren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leidéti, 16 September 1930. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeeney^eïïnjs, dat- door hen de beslissing op h/t verzolpk van a. de firma Backer en Co. jblp verajinning tot het oprichten van teen ^liuiuielfabriek in de pcrceelen CaecSiastraat 59^ en Turfmarkt- No. 8, kada$t#ial Wfken^ Sectie H. No. 2819 en É?2lierrV>. dejfijwa Dros en Gebrs. Tielemln 'om ^u^gflning tot het oprichten van zeepfaiflfek op het perceel Zoetenvoudsfthe wKadas traal bekend Sectie O. No. ,e w0r- AUG. L. REIMERLNGER, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 September 1930. LEIDEN. Donderdag. Ledenvergadering R.-K. ,Vrou- wenbond, Kleine Stadszaal, 8 uur. Vrijdag, R. K. Handelsreizigersver. „St. Christoffel", ledenvergadering ter opening seizoen, Zomerzorg, 8.30 uur. Vrijdag, R. K. Metaal-bewerkersbond, afd. Leiden; Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, Tel. 1313.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2