MAANDAG 15 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ALPHEN— LUuDUNUM 4—3. Deze eerste competitiewedstrijd werd door Alphen in een kleine overwinning omgezet, al werd deze lang niet gemakke lijk verkregen. Beide ploegen wogen veelal tegen elkander op. De aanvallen der Leid- sclie voorhoede waren lang niet zonder gevaar, doch meestal ontbrak het haar aan goede schutters, waardoor vele kansen om hals werden gebracht. Van den Berg in doel heeft tal van scholen behoorlijk ver werkt. Hij leek ons echter wat nerveus. Bij Alphen wilde het vooral in de eerste helft niet. vlotten. De doelpunten, die gemaakt werden, waren echter onberispelijk. Hes- seling beging nog al eens de fout om te ver op te dringen, waardoor hij zich me nigmaal liet passeeren. Binnehkamp op de midvoorplaats had er dezen middag wéér bijzonder zin in. Hij nam alle vier doelpunten voor zijn rekening. Intusschen hebben de Rijn'bewoners de competitie goéd ingezet door de beide puntjes thuis te houden. Over de wedstrijd' het volgende: Onder leiding van den heer A. C'. Ros wordt begonnen. Alphen verkiest eerst te gen wind te spelen, waardoor Lugdunum dadelijk aan de overzijde op bezoek gaat. Alphen neemt het leder weldra over. Een goede voorzet van haar linksbuiten wordt niét benut. Enkele malen zien we dan de Leidsche voorhoede aanvallend optreden, doch ook deze aanvallen worden teniet ge daan. Na pl.m. 10 min. volgt plots een doorbraak van Alphen, haar midvoor krijgt het leder toegespeeld en met een hard schot jaagt hij den ba-1 langs den uitloo penden van den Berg in het doel. (10). Lugdunum speelt niet ontmoedigd verder. Snel trekt haar voorhoede ten aanval, maar Hesseling is nu op zijn post om den bal van richting te laten veranderen. Aan de andere zijde is de voorhoede een an- dere meening toegedaan. Als de midvoor nl. het leder te pakken krijgt, plaatst hij den bal langs den verbluften keeper keu rig in het net (20). De Leidenaars heb ben dan het genoegen uit een voorzet van rechts den achterstand te verkleinen (21) Het spel gaat nu eenigen tijd meer gelijk op, maar doelpunten blijven steeds uit, waardoor met 21 voor Alphen de rust aanbreekt. In de tweede helft is het begin eenigszius sensationeel want nauwelijks zijn er enkele minuten gespeeld of de Leide naars scoren door hun linksbuiten reeds den gelijkmaker in de touwen (22). Eeni gen tijd neemt Lugdunum het spel nu in handen, haar voorhoede kan echter daarbij het net net vinden. Bij een hierop volgen de doorbraak der thuisclub bezorgt de midvoor zijn club andermaal de leiding (32). Alphen is nu iets sterker en her haaldelijk moet de Leidsche verdediging handelend optreden. Onverwacht volgt dan een doorbraak der Leidenaars. De verde diging der thuisclub, die te ver. is opge drongen, wordt gepasseerd en de stand is weer gelijk (33). Aan beide zijden wordt nu hard om den winnenden goal gewerkt. Alphen is daarbij de gelukkige. Na her haalde aanvallen der thuisclub is het nogmaals Binnenkamp, die zijn club de leiding bezorgt (43), waarna onder groo- te spanning het einde komt. Scheidsrech ter Ros leidde matig. R. V. C. II—ALPHEN II 4-6. Het is den Alphen-reserven gelukt de competitie met een overwinning in te zet ten door het Haagsche R. V. C. op eigen veld te kloppen. Onder leiding van scheids rechter Arnoldus trapt Alphen af. Beide ploegen ontwikkelen direct een vurig spel letje, waarbij aan weerszijden gevaar ont staat. Alphen wordt geleidelijk sterker, doch een doorbraak wordt den bezoekers noodlottig, wanneer Grobbe met een on houdbaar schot wordt gepasseerd. De vreugde blijkt van korten duur, want bin nen een minuut heeft de midvoor van Al phen, reeds den gelijkmaker gescoord. Hierdoor aangemoedigd nemen de bezoe kers het spel geheel in handen, maar voor doel gekomen is hun voorhoede de kluts geiegeld kwijt. Even voor rust wordt de linksbinnen van Alphen binnen het beruch te gebied unfair aangevallen, wat den scheidsrechter riet ontgaat. Deze straf schop wordt in een doelpunt omgezet (12) waarna onveranderd de rust komt. Na de hervatting speelt Alphen stukken beter. Er zit thans veel meer verband in de voorhoede, die goed samenspelende tel kens het R. V. C.-doel in gevaar brengt. Toch i3 het R .V. C. die de score opent. Na een doorbraak lost de linksbuiten der Ha genaars een geweldig schot, dat Grobbe te machtig is (22). Geheel niet ontmoedigd speelt Alphen verder en ontwikkelt een goed open spel, waardoor achtereenvol gens door van Wilgen drie en de Greef éénmaal het R. V. C.-doel wordt gevonden (26).* Alphen schijnt liet nu welletjes te vinden, waarvan R. V. C. dankbaar profi teert om den achterstand met 2 doelpun ten te verkleinen (64). Daarna komt einde van dezen spannenden en prettig gespeel den wed;ïtrijd. Scheidsrechter Arnoldus leidde tot. beider genoegen. De Engelsche League. Eerste a f d e e 1 i n g. Birmingham—Manchester City 32 BlackpoolMiddlesborough 32 Bolton WanderersAston Villa 11 Grismby Town—Sheffield Wednesday 23 Leeds United-Blackburn Rovers 42 Leicester CityPortsmouth 31 LiverpoolHuddersfield Town 14 Manchester UnitedNewcastle 47 Sheffield UniledDerby County 33 SunderlandArsenal 14 Westham UnitedChelsea 41 Tweede afdeeling. Bradford CityBristol City 11 Charlton AthleticBarnslej 11 BurnleyReading 81 Notts ForestStoke City 30 Oldham AthleticMill wall 3i Plymouth Argile—Southampton 23 Port ValeCardiff City 20 Preston HirtzendWolverhampton 54 Swansea TownBurey 52 Tottenham HotspurBradford 32 West Bromwich AlbionE verton 12 DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. S.N.A. Het is S.N.A. gelukt om de uitgeloofde prijzen in Sbompwijk te houden. Om 1 uur speelde S.N.A. II tegen V.V.B. II. Na on geveer een kwartier spelen neemt S.N.A. de leiding door een mooi schot van den linksbuiten. V.V.B., hierdoor geprikkeld, zit er nu goed op en werkelijk hebben ook zij succes. Bij een snellen aanval maakt hun midvoor gelijk. Nog voor de rust neemt V.V.B. de leiding uit een strafschop wegens hands. Na de rust gaat de strijd weer ge lijk op en om beurten zijn beide partijen in den aanval. Na ongeveer een kwartier is de keeper van V.V.B. iets te langzaam en de rechtsbinnen van S.N.A. maakt gelijk. Dan volgt een harde strijd om de leiding, waarbij S.N.A. wel iets sterker is. Doch de V.V.B.-keeper is steeds op zijn post. Ver- echillende schoten worden door hem keu rig retour gezonden. Toch weet de links buiten een minuut voor het einde den win nenden goal te maken, zoodat S.N.A. II met 32 won. Hierdoor verdiende zij een keurigen lauwertak, uitgeloofd door een S.N.A.-supporter. Dan komen S.N.A. I en V.V.B. I in het veld voor het spelen van een bekerwed strijd. Het was jammer, dat de regen het veld zoo glad had gemaak, zoodat goed spel onmogelijk was. V.V.B. had twee in vallers, S.N.A. heeft er één. Al dadelijk lost de S.N.A.-midvoor een goed schot, dat even goed door den V.V.B.-keeper wordt gehóuden. Na een kwartier moet gestept worden voor een fikschen bui. Als er tien minuten gepauzeerd is, wordt weer begon nen. Voor de rust weet geen der partijen te doelpunten. Na de rust gaat, evenals voor de rust-; de strijd gelijk op. S.N.A. ver oorloofde zich de weelde om een penalty te missen. Als er nog 16 minuten te spelen zijn zendt de scheidsrechter een V.Y.B.- speler uit het veld voor het opzettelijk een tegenstander schoppen. V.V.B. kon hiermee geen genoegen nemen, omdat huns inziens de leiding partijdig was, en zij verlieten als protest het veld, zoodat de scheidsrechter den wedstrijd moest staken. Hierdoor kwam S.N.A. in het bezit van den f raaien beker, die uitgeloofd was door den heer v. Es veld. Het was jammer, dat zoo'n fraaie beker met zulk een stand aan S.N.A. moest toegekend worden. De S.N.A.-junioren gingen naar Zoeter- woude om de A.S.C.-junioren te bekampen. In een prettigen wedstrijd wisten zij met 31 te zegevieren. Alles bij elkaar was het een gelukkige dag voor S.N.A., daar alle elftallen gewonnen hebben. R.-K. S. V. „Meerburg" Hooge Rijndijk. A f d. Athletiek: Zaterdag was een mooie dag voor onze lange-afstandloopers. Zes onzer athleten namen deel aan de Sin- gelloop (afstand 6 K.M.) en alle 6 wisten het eindpunt te bereiken. Weliswaar hadden wij van enkele loo- pers een betere plaatsing ver-wacht, doch waar nu allen de allerbeste loopers uit ons Bisdom aan de start verschenen, was het een prachtige pestatie om de Nos. 8, 9, 10, 13, 14 en 16 te bezetten. Onze athleten Slingerland, Brakel, v, d. Poel en Hak kaart ontvingen een prachtige medaille, terwijl wij tevens de vereenigiiigs-prijs wis ten te winnen. Leune viel met één nummer buiten de prijzen, terwijl onze jongste loo- per Visser in keurige stijl en conditie het eindpunt bereikte. „Meerburg" kon dus met 5 prijzen tevreden zijn. Een oprecht woord van hulde aan de ver. „Rood Wit" voor de werkelijk volmaakte organisatie van deze belangrijke sportge beurtenis. A.s. Zondag komen wederom ver schillende onzer jongens op de Nationale Athletiek-wedstrijden van Rood Wit uit en bevelen hun aan deze week nog eens een extra handje te leggen aan hun training. Al onze afstand-loopers verwachten wij he denavond halfnegen in het Patronaat voor een belangrijke bespreking in verband met verdere wedstrijden. Het is echter noodza kelijk dat iedere looper aanwezig is. A f d. Gymnastiek: Onze ploeg meis jes-junioren en enkele senioren namen gis teren deel aan de massa-demonstratie Gym nastiek te Leiden, georganiseerd door de Leidsche Sport-commissie. Onze meisjes deden wat wij van hen ver wacht hadden en voerden de oefeningen onberispelijk uit. Nu maar ernstig oefenen voor de a.s. wedstrijd-en, dan zal ook deze afdeeli^g niet achterblijven in het behalen van successen. October a.s. hervatten wij wederom de lessen gymnastiek voor heeren-senioren en verwacht onze voreeniping-lcider, de heer Th Bergers, zoo spoedig mogelijk opgave van die leden, welke hieraan wenschen deel te nemen. We hopen dat deze opgave zéér groot is, te nicer daar wij zoovele goe de gymnasten onder ons tollen. .Senior-gym nasten ook jullie behooren mede te werken aan de opvoering van de sportieve presta ties onzer vereeniging. A f d. Voetbal: Ons eerste en tweede elftal waren gisteren te gast bij onze na buur A. S. C. te Zoeterwoude-dorp. Het tweede elftal maakte een gelijk spel n.l. 22, hetgeen minder was dan wij ver wacht hadden. De elftal-commissie zal hier geen gemakelijke taak hebben voor de sa menstelling van het competitie-elftal, doch de eerstvolgende wedstrijd van dit tweede elftal, hetwelk thuis zal worden gespeeld, zal moeten uitmaken wie gekozen zal wor den. Ons eerste elftal deed beter. Met niet minder dan 9—1 werd A. S. C. versla gen en wijst ook deze uitslag er op, dat wij met dit elftal gerust in zee kunnen gaan. Als dit elftal een beetje aan elkaar gewend is. kunnen wij hiervan in de compe titie pl ei zier beleven. Doch oen eerste eisch is allen altijd opkomen, blijft de homogene ploeg vormen, die jullie thans zijt. We heb ben nu een elftal die het onze tegenstan ders heusch niet gemakkelijk zullen maken. Ook over 14 dagen speelt dit elftal thuis tegen een sterk elftal. BI. Zwart 1—0. V, V. I 4—3. De wedstrijd vangt om 3 uur onder lei ding van scl—rdsrechter Ploeg aan. O.V.V. trapt af en BI. Zwart neemt het leder over en trekt ten aanval. Verscheidene BI. Zw.- aanvallen volgen, waaruit de midvoor doel punt (10) BI. Zw. blijft de meerdere en spoedig maakt de BI. Zw.-linksbinnen er 2—0 van. De O.V.V.-achterhoede verdedigt goed doch de BI. Zw. rechtsbinnen zet goed voor en rechtsbinnen maakt het derde doelpunt (3—0). O. V. V. werkt zich los cn de BI. Zw.-keeper heeft eenige moeilijke schoten te verwerken, hetgeen hem goed afgaat. Vele BI. Zw. aanvallen gaan te niet door buitenspel en het goed werken van de O.V.V.-achtefhoede. Bij een BI. Zw.-aan vul Wordt de bal door den O. V. V.-links- baek op den keeper teruggespeeld en de Bl. Zw. midvoor is er als de kippen bij en komt alleen voor den O.V.V.-keèper U- staan. Toch schiet hij nog naast. In het strafschopgebied wordt een O.V.V.-speler gehaakt en de toegekende penalty wordt door O. V. V. zeer sportief zacht ingescho ten. Hierna is het rusten. Na de thee trapt Bi. Zw. af. O. V. V. trek't ten aanval, Toch kan zij het niet vérder brerfgep dan de backs. O. V. V. wordt geheel teruggedrongen' en zij moet verdedigen om doelpunten te voorkomen De Bl. Zw. midvoor komt voor den O. V. V.-keeper te staan, doch hij schiet weer naast. Een vrije trap op het Bl. Zw.-doel wordt door den O.V.V.-midvoor in een doelpunt omgezet (31). Uit een corner op het O.V.V-doel wordt de bal door een O. V. V.-speler in eigen doel gewerkt (4—1). O. V. V. werkt zich los en de Bl. Zw.-keeper moet uitloopen om een doelpunt te voor komen. Aan den anderen kant wordt den O.V.V.-keeper eens aan den tant gevoeld, hetgeen hem goed afgaat. Bij een O.V.V.- aanval doelpunt de O. V. V.-midvoor uit een voorzet van den rechtsbuiten (42). Spoedig maakt de O. V. V.-linksbinnen het derde doelpunt 43). Nog eenige aanvallen van O. V. V. en Bl. Zw., waarna de scheids rechter liet einde floot van dezen vriend- schappelijken wedstrijd. Blauw Zwart IIV, A. P. II 24. V. A. P. trapt met wind-voordeel af. De eerste aanvallen zijn voor V. A. P. waaruit zij een doelpunt weten te maken (0—1). Kort_hierop maakt Bl. Zwart gelijk (1—i). Het is echter van korten duur want spoe dig maakt V. A. P. er 12 van. Hierop volgde spoedig het derde doelpunt (13). Na de rust krijgt Bl. Zwart wel de kan sen om den achterstand in te halen doch zij weet ze niet te benutten. Uit een nieu wen aanval maakt V. A. P. het vierde doel punt (1—4). Bl. Zwart maakt liet 2de doel punt (24). Nog eenige aanvallen volgen, waarna do scheidsrechter het einde fluit van dozen prettigen wedstrijd. D. 0. S. I—Lisse II 1—1. Een regenbuitje had het veld cr niet be ter op gemaakt. Toch was het weer tijdens den wedstrijd zeer goed. Onder leiding van den heer Huigsloot stellen beide ploe gen zich op. D. O. S. miste Boeker en Rijnsburg. Toch komen ze al direct goed opzetten en uit een mooien voo_zct weten ze de leiding te nemen (1—0). Lisse laat zich ok niet onbetugd en onderneemt me- nigen aanval, doch de Koning is niet te passeeren. Als D. O. S. dan enkele cor ners forceert, welke zeer goed werden ge nomen, weet de Lisse-achterhoéde steeds Alles weg te tverken. D. O. S. krijgt dan een penalty doch deze wordt in 's keepers handen gerold. Na de rust pakten beide ploegen flink aan en het Lisse-doel is steeds in gevaar. D. O. S. is thans zeker de sterkste, doch doelpunten komen maar niet. Succes komt aan den anderen kant. Als bij een Lisse-aanval de D. O. S.-achterhoede blijft staan wegens een buitenspel geval, loopt de midvoor door cd brengt de partijen op gelijken voet (1—1). D. O. S. krijgt dan een penalty, maar Bosman schiet keihard t egen den Lisse-keeper. Steeds denken we D. O. S. te zien scoren, doch door Fortuna gehol pen, weel de Lisse-keeper en achterhoede steeds erger te voorkomen. Met een bele gering van het Lisse-doel komt. het einde van dezen alleszins prettigen wedstrijd. De medaille werd daarna aan den Lisse- aanvoerder overhandigd, die hartelijk dank te en D. O. S. nog vaak hoopte te ontmoe ten. D. O. S. II bracht hel er beter af, en stuurde de A. V. V.-coinbinatie met. 50 naar huis, want. al was D. O. S. II niet vol ledig, 7.ij, die er waren, lieten zien, dat door goed samenspel en doorzetten veel te bereiken is. WIELRENNEN Van de Rijswijksche baan. V egens het slechte weer zijn de wieler wedstrijden tot onbepaalden tijd uitge stald. Het is waarschijnlijk, dat dit sei zoen geen wedstrijden meer op de Rijs wijksche baan plaats vinden. KORFBAL OM DEN MAAS- EN SCHELDEBEKER. Rotterdam wint met 100 van Antwerpen. Op het Henegouwerplein te Rotterdam had gisteren de jaarlijksche ontmoeting plaats om den Maas- en Scheldebeker R otterdamAntwerpen. Even over twee uur stellen de twaalftal len zich op. Nadat Antwerpen den toss had gewonnen, werd met een goeden aan val van Antwerpen begonnen. De Rotter- damsche ploeg bleek, hoewel de Antwer penaren met pech en ook van het door den herhaalden regen gladde terrein te kampen hadden, sterk in de meerderheid te zijn. De rust ging dan ook in met 40 voor Rotterdam. Na de hervatting zijn het ook de Rot terdammers weder welke den stand gelei delijk opvoeren, zoodat het eiude komt met 100 voor Rotterdam. Door den Voorzit ter der R. K. B. werd de beker met een toepasselijke speech aan de winnaars over handigd. Trots de herhaalde regenbuien bestond er nogal belangstelling voor dezen wedstrijd. FI uks—D e etoi, 2—7. De competitie is weer begoimen, én Fluks moest zijn eersten wedstrijd verlie zen tegen het sterke Deetos. Dat dit gebeu ren zou, was te voorzien. Van Bemme.l speelt niet meer, evenalB enkele dames. We zagen dan ook een drietal nieuwe speel sters, van wie echter geen enkele eerste klasse spel vertoonde. Zij maakten goed samenspel onmogelijk, terwijl in de Deetos- gelederen de dames keurig spel leverden. Maar ondanks dezen achterstand consta teerden we bij Fluks veel meer vuur, dan verleden jaar bij het begin der competitie. En dat is een verblijdend teeken. Voor de pauze hebben de Leidenaars zich kranig geweerd, al waren ze in de minderheid, zoodat rust inging met 11. Na rust kwam de inzinking, die grooter werd, naarmate Deetos meer succes had. Dat zich laten ontmoedigen moeten de Fluksers afleeren: het werkt slechts nadeelig op den uitslag. De wedstrijd had plaats onder leiding van scheidsrechter Kostering op een zeer glad terrein. Kort na het begin nam Dee tos de leidfcig. Doch na tien minuten maak te Van Wezel met een mooi ver schot ge lijk. De nieuwe Deetos-aanval is best-, maar mist zuiver schot. De Fluks-aanval komt bijna niet tot doelen. Zoo komt vóór rust geen verandering in den stand. Na rust neemt Deetos wederom de leiding door Zwaan, die een fout in de Fluks-verdediging benut. Dan volgt spoedig het 3de doelpunt van Deetos, terwijl na wisselen De Graaf heel mooi voor het vierde zorgt. ReSsenaar in den Fluks-aanval mist allen steun, maar weet toch onverwacht het tweede punt voor Fluks te maken. Dan vergroot echter mej. Voord ênberg tot tweemaal toe don Dordt- schen voorsprong en is in het ontmoedigde Fluks alle fut weg. Door slecht verdedigen kan Deetos nog het zevende doelpunt ma ken, waarna spoedig het einde komt. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN DE A. V. A. C. Nieuw Ned. record 1500 M. Gistermiddag vonden op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam de laatste baanwedstrijden van .dit seizoen plaats. Niettegenstaande het ongunstige weer kon een recordverbetering genoteerd wor den. De Haarlemmer Hoogcwerf liep op de 1500 Meter een pracht-parcours en bracht het record, dat ten name van Zee- gers met 4 min. 10.6 seö. stond, op vier minuten 8.6 sec. Een prachtprestatie, hoe wel hierbij vermeld dient te worden, dat Zeegers te Brussel uitkwam en zijn kansen dus niet verdedigen kon. Voor de overige resultaten verwijzen wij naar de volgende uitslagen: 100 M.: F. W. Hummél, Trekvogels *11.2 sec.; 2. A. van Welsenes, Haarlem, 11.4 sec.; 3. A. Zwolsman, Blauw-Wit. 1500 M.: 1. A. Hoogewerf, Haarlem, 4 min. S.6 sec. (nieuw Ned. record); 2. A. Brandenburg, idèm, 1 min. 32.6 scc.; 3. W. F. Schmidtke, A. V. 1923. 3 X 1000 M. estafette: 1. A. V. 1923, 8 min. 30.6 sec.; 2. D. O. S., 8 min. 35.6 sec.; 3. A. A. C. GYMNASTIEK R.-K. G. V. „Jeanne d'Arc". Zondag, de tweede Zondag der Sport week was voor onze ver. een onvergetelijke dag. Het was de dag van ons jaarlijksch gemeenschappelijk ontbijt. Reeds dagen tevoren was men al druk doende geweest met de noodige voorberei dingen. Onder leiding van mej. Meershoek hadden de tafels een waarlijk feestelijken aanblik verkregen terwijl in 't midden der hoofdtafel met artistieke band door den heer Bekkering de naam onzer vereeniging in bloemversiering was aangebracht. Het was een waar feest van bloemen en ver heugde gezichten. Om circa 9 uur, toen allen gezeten wa ren, werd door den voorzitter een kort welkomstwoord gesproken en aan alle noodigden en leden een smakelijk ontbijt toegewenscht, terwijl een vroolijk stukje muziek de stemming nog verhoogde. Na ta fel werd door den heer Tobé als voorzitter van de R.-K. Commisie van Lichamelijke Opvoeding het woord gevoerd. Drie jaar ge leden, aldus memoreerde hij, werd in den R.-K. Volksbond de eerste steen gelegd van 't jaarlijksch ontbijt met een aantal leden wat nu ongeveer aan één van de vier ta fels was aangezeten. Ook op godsdienstig gebied was „Jeanne d'Arc" niet achter ge bleven, want de Algemeene H. Communie van dezen morgen was werkelijk algemeen geweest. Na den heer Tobé werd er nog door verschillende afgevaardigden van vereenigingen het woord gevoerd waarna de heer Castelein allen een hartelijk dank- woord toesprak voor hunne waardeerende woorden cn in 't bijzonder mej. Meershoek en haar staf van helpsters en helpers har telijk dankzegde, vooral niet te vergeten de dames, die als buitenstanders der ver. geheel belangeloos haar medewerking had den gegeven. Daarna ging men allen verzadigd huis waarts om circa 1 uur des middags allen weer bij elkaar te komen, op het A.S.C.- t er rein vpor de turndemonstratie die on danks hefc ongunstige weer toch goed ge slaagd mag heeten. ROEIEN DE „HOLLANO-BEKER"- WEDSTRIJDEN. De voorwedstrijden. Zooals gewoonlijk heb geval is bij de „Holland-Beker"-wedstrijden te Amster dam, waren ook Zaterdag de weeersom- standigheden verre van gunstig. De be langstelling aan beide Amsteloevers was dan ook niet groot. Later op den middag ging de wind liggen en kwam de zon door. Men ziet, ook op dezen regel bestaan uit zonderingen De wedstrijden, georganiseerd door de „Holland-Beker Wedstrijdvereeniging", in samenwerking met den „Amsterdamscheu Rocibond", hadden een internationaal ka rakter door de groote deelneming van Duitsche röeiploegen. Begonnen werd met het nummer Jonge Skiff B, waarvan de eerste heat ging tus- schen de Frankfurter Regatta Verein (K. Timpe) en Het Spaarne (D. A .C. Her- meijer). De eerste race van Zaterdagmiddag is volkomen mislukt. Onmiddellijk na de start loopt Timpe uit en heeft op 500 Meter een voorsprong van 1 1/2 lengte. In zijn poging om den achterstand te verkleinen bestuurt Hermeijer zich enkele malen en komt in aanraking met den walkant. Hij stuurt weer bij, roeit echter zóó slecht, dat op 800 Meter zijn boot omslaat. Na wnt gé- spartel wordt de onfortuinlijke sculler op gepikt, terwijl de Duitscher rustig zijn baan uitroeit in.den tijd van 7 min. 2.4 sec. Uitslag: 1. Frankfurter Regatta Verein (K. Timpe) 7 min. 2.4 sec. De twee heat ging tusschen Argo (v. d. Scheer) en De Amslel (Viedevoort). Uitslag: 1. Argo 6 min. 43 sec., 2. De Amstel. De derde heat (halve eindstrijd) gaat tussohen Deutscher Ruder Verein in Ara sterdam (Musohter) en Die Leythc (Nauta) De Leidenaar slaat een hooger tempo dan Muschter en legt met zijn pittigen langen slag weldra een lengte vóór. Op de 1000 Meter is het verschil al aanmerkelijk grooter. Het schijnt even of Muschter's krachten zich begeven, maar hij herstelt zioh en spurt krachtig bij. Nauta staat geen terrein af en wint met 1 lengte in 6 min. 44.8 sec. Uitslag: 1. Die Leythe (Nauta) 6 min. 44.2 sec., 2. Deutscher Ruder Verein in Amsterdam (Huschter). Oude Skiff (le heat) Boei 1. Berliner Ruder Club ,Boet/.elen)boei .2. Frankfur ter Ruder Verein (Paul). Paul wint in den tijd van 6 min. 5 sec. (Hierbij zij er aan herinnerd, dat het Ne- derlandsoh record 6 min. 6 sec. bedraagt on op naam staat van den oud-skiffour JSyken, gevestigd in 1928). 2e heat: boei 1. Arsa (Boerrna), boei 2. Laga (Westendorp). Uitslag: 1. Arsa, 2. Laga (Westendorp), gcdisqualificcerd. Achtriemsgieken: 1. Mainz Kaslelerru- derverein; 2. Maas. Uitslag: 1. Mainz Kasteler R. V. 6 min. 27.4 sec.; 2. de Maas op anderhalve lengte. Tweede heat: Aan den start verschijnen Willem III en Deutsche T. U. R. V. Met een neuslengte wint Willem UI in 6 min. 37.6 scc. Dubbelscull Seniores. Aan den start ver schijnen 1. Berliner Ruderclub en 2. Frank furter Ruderverein. De Berlijners gaan als eerste door de finish in 5 min. 47 sec. Dubbelscull Juniores (eindwerlsti'ijd) 1. Nautilus (It'dani), 2. Spaarne. Uitslag: 1. Spaarne 7 min. 4 sec. De einriwedstrijden. Gisteren begonnen de eindstrijden. Even als Zaterdag liet het weer alles te wen schen over. De resultaten luiden al volgt: Dubbel skiff. 1. Altwerder (Maagden burg) G. van Dusterlho, H. BnhtZ2. Ber liner R. C. (Meyer, Boetzelen). Uitslag: 1. Altwerder in 5' min. 48 sec., een mooe tijd. Jonge Skiff A. Aan den start: 1. Argo (Van der Scheer); 2. Die Leythc (Nauta). Van der Scheer nam direct een voor sprong door slecht sturen van Nauta, die onmiddellijk na den start een verkeerde richting insloeg en zelf een boot moest vermijden. Van der Scheer had weldra een lengte te pakken. Hij roeide beter dan zijn tegenstander, wiens trekken een zeer ver moeiden indruk maakte. Het gevolg was dan ook dat het verschil gaandeweg groo ter werd en van strijd geen sprake was. Van der Scheer won in 6 min. 39 3/5 sec. Om den Willem Hultzer-bekcrAan den start: 1. D. T. U. R. Verein, Rotterdam 2. De Hoop. Willem II trok zich terug. De Rotter dammers wonnen in 7 min. 34 sec. Overnaadsclie Skiff. Aan den start: 1. Amstel (Bocrnia)2. De Hoop (Zeegers). De Hoop wint met vel lengten. Tijd 7 min. 23 4/5 sec. Arasterdamsohe vieren. Aan den start: 1. Arsa2. Willem III. Uitslag: l. Willem III in 8 min. 10 3,5 s. Oude Skiff. Aan den start: 1. Frankfur ter R. V. (Paul); 2. Dusterlho (Altwerder R.C., Maagdonbiu'g). Uitslag: 1. Frankfurter li. V. in 6 min. 20 3/5 sec. Jonge Skiff B. Aan den start: 1. Frank furter R. V. (Timpe); 2. Deutscher R. V. (Muschter). Timpe won in 7 min. 47 scc. Het slot van den dag werd gevormd door de race der achten. Aan den start kwamen: 1. Maas, 2 Wil lem ITT, 3. Mainz Kasteler. Litslatr: 1. Mainz Kasteler in 0 uiiu. 46 sec.2. V illem III3. Maas.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7