Blackjtat BINNENLAND ALLEEN VOOR BLACK CAT ROOKERS KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING Agenda MAANDAG 15 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 CHINA. DE CHINEESCHE CHAOS De Times verneemt uit Sjanghai: De regee ring van Nanking verklaart in een officieel bericht, dat de troepen der Kwomintsuun (het Noordelijke leger) van het Oosten, Zuiden en Westen ingesloten zijn en dat de terugtocht naar het Noorden door de Gele Rivier wordt afgesloten, waarin het water nu zeer hoog is gestegen. Het blijkt evenwel, dat de Noordelij ke troepen (van Feng Joe Sjiang) nog even strijdlustig zijn als tot dusver. De Times verneemt uit Sjanghai, dat de ge neraal van het leger der regeeringstroepen, die in Hqenan opereert, wel heeft verklaard, dat hij een groote overwinning had behaald, waar bij tienduizenden communisten gedood werden, terwijl de overblijvenden volkomen op de vlucht gedreven waren, maar dat de laatste berichten melden, dat de communistische strijdkrachten nog steeds in staat zijn op verschillende punten aanvallen te ondernemen. DE HAAGSCHE BURGEMEESTERS- VACATURE. Oud-Minister Kan en de Leidsche burgemeester genoemd. Het „Vaderland", aldus de „Bes." deelt mee, dat oud-minister Kan ernstig in aan merking komt voor burgemeester van Den Haag. We hebben ernstige redenen om aan te nemen, dat deze mededeeling „histoire paasèe" is en laten we onmiddellijk daar aan toevoegen: „helaas". En het blad vervolgt dan: Zijn onze informaties juist, dan zou mr. Kan het burgemeesterschap wel geam bieerd hebben en zou men ook wel ge neigd zijn geweest hem te benoemen. En we zijn overtuigd, dat deze benoe ming in onze gemeente bij de overgroote meerderheid der bevolking met sympa thie zou zijn begroet. Maar de benoeming is afgesprongen op de financiën. De burgemeester van Den Haag geniet een jaarlijksch inkomen van 18.000, wat intusschen veel te laag blijkt om aan alle eiseheu, welke aan een burgemeester in onze stad worden gesteld te voldoen. De ontwikkeling van Den Haag als in ternationaal centrum eischt van den bur gemeester groote offers op het gebied der representatiekosten. We hoorden zelfs de zer dagen een bedrag van 20.000 poemen dat burgemeester Patijn in de laatste ja ren boven zijn inkomen had moeten uit geven. Het ligt natuurlijk voor de hand, dat op die wijze de kring, waarin een bur gemeester voor onze gemeente moet wor den gezocht, aanzienlijk beperkt is, wat des te meer moet worden betreurd, wijl begrijpelijkerwijze het aantal geschikte candidaten voor dit belangrijke ambt niet zoo groot is. Het is intusschen wel jammer, dat men op deze wijze in het zoekeh naar een ge schikt burgemeester zoozeer gehandicapt wordt, te meer waar ten slotte dit bedrag representatiekosten op onze gemeentebe groeting, welke een eindcijfer heeft van <55*/a millioen, weinig uitmaakt. Men schijnt er intusschen niet in ge slaagd te zijn de moeilijkheid van deze financieele representatiekosten te onder- Tangen. Op dit oogenblik wordt zeer ernstige genoemd als opvolger va-n den heer Patijn de Leidsche burgemeester, my. v. d. Sp-nde Bakhuyzen, aldus de ..Res.", voor wier rekening deze mededee ling geheel blijve. EEN ZILVEREN PERS-JUBILARIS. Vandaag viert de heer S. Bruysten den dag, waarop hij 25 jaar aan de Residen tiebode is verbonden, sedert 1917 als hoofdredacteur. Den hooggeaehten collega onze harte lijke golukwenschen Wij mogen zonder overdrijving const-a- teeren, dat de heer Bruvsten in zijn 25- jarige werkzaamheid heel veel heeft we ten te bereiken voor zijn blad de Residen tiebode; aan de residentie een Katholiek dagblad heeft weten te schenken, waar aan Katholiek 's-Gra-venhage zeer veel heeft te danken. Wij stemmen volkomen in met wat de voorzitter der R. K. Journalistenver. Za terdag schreef in het „Huisgezin". „Indien principieel een superlatief toe liet, zou men dezen aan den heer Bruysten willen toekennen; hij weet van geen tran- sigeeren. Hij heeft sterke sympathieën en anti pathieën, ook in vrije kwesties, en er zijn enkele vraagstukken, waaromtrent zijn in zichten door slechts weinige zijner colle ga's worden gedeeld. Maar dit belet niet, dat hij bij allen hoog staat aangeschreven om zijn nobel karakter, waarvan onbaatzuchtigheid en bescheidenheid sterk sprekende trekken zijn". Moge de heer Bruysten nog zèèr vele jaren zijn talenten en werkkracht kunnen geven aan de Katholieke pers! R. K. WERKLIEDENVERBOND. De eindstand der ledencijfers toont vol- ens de „Volkskrant" het volgende aan: I Januari j.l. 154.859, 1 April 160.083, 1 Juli 165.349. HET GESCHIL TUSSCHEN DE V.A.R.A. EN DE RADIO-OMROEP CONTROLE COMMISSIE. De uitzending verboden. Zooals bekend, zou Zaterdagmiddag de V.A.R.A. het demonstratief congres van de S.D.A.P. en het N.V.V. te Den Haag draad loos uitzenden. De Radio Omroep Oontrole Commissie had inzage gevraagd van de uit te spreken redevoeringen. Dit was door de sprekers van Zaterdagmiddag geweigerd, welke weigering door het V.A.R.A.-bestuur aan de Radio Omroep Controle Commissie was medegedeeld, waarop ten slotte werd gewezen op den inhoud van de aan te ne men resoluties. Zaterdagmiddag kort voordat het con gres een aanvang nam, heeft het V.A.R.A.- bestuur het volgende telegram van de Ra dio Omroep Controle-Commissie ontvan gen: „Aangezien gij de Radio Omroep Controle-Commissie niet in de gelegen heid hebt gesteld Uw programma te onderzoeken, kan op grond van artikel 7 van het Radio Controle-reglement niet tot uitzending van het demonstra tief congres van Zaterdagmiddag wor den overgegaan. Namens de Radio Omroep Controle commissie w.g. Weber." Het V.A.R.A.-bestuur heeft daarop be sloten Het congres niet aan te sluiten, zoo dat geen uitzending plaats had. Het V.A.R.A.-bestuur heeft verder aan den Minister van Waterstaat een telegram gezonden, waarin het bestuur kennis geeft van het telegram, dat van de Radio Om roep Controle-Commissie is ontvangen. Ver woord op het beroep van de VARA op den het telegram aan den Minister het vol- „Onder verwijzing naar Uw Excel lentie toegezonden afschriften van de telegrammenwisseling doen wij een dringend beroep op Uwe Excellentie deze beslissing ongedaan te maken. V.A.R.A.-bestuur heeft Controle- Commissie gewezen op in de pers ge publiceerde resoluties, waarvan rede voeringen toelichting zullen zijn, zoo dat geest daarvan bekend mag worden geacht. Congres vangt aan hedenmid dag half twee. w.g. V.A.R.A.-bestuur. Rede van den voorzitter der V.A.R.A. afgebroken. De Minister van Waterstaat heeft in ant woord op het beriep van de VARA on den minister, om de beslissing van de Radio Omroep Controle Commissie tot niet uit zending van het Demonstratief Congres, ongedaan te maken het volgende geant woord „De minister blijft vaiy meening, dat hij zich van tusschenkomst betreffende beslissingen van den radïo-omroepcon- troleraad moet onthouden." De VARA heeft in de plaats van de uit zending van het Demonstratief Congres een ander programma uitgezonden. Dit program ma bevatte allereerst een verklaring van den secretaris den heer Zwertbroek en voorts gramofoonplaten en voordrachten. In den namiddag heeft de voorzitter van de VARA, de heer A. de Vries, een rede gehouden. Deze rede, die een half uur zou duren,' is evenwel na 25 minuten op last van de Radio Omroep Controle Commissie verbroken. In de rede heeft de heer de Vries mededeeling gedaan o.a- van den in houd der resoluties, die op het Demonstra tief Congres in Den Haag werden behan deld en heeft hij verder critiek geoefend op de beslissing van de Radio Omroep Con trole Commissie. Na de verbreking werd de zender voor een half uur niet meer ter beschikking van de VARA gesteld, doch na protest van de VARA is deze tijd, in verband met de af werking van het gewone programma, terug gebracht tot een kwartier. Daarna is de zonder weer ter besohik- king van de VARA gesteld. Ook Zaterdagavond is de uitzending van het Demonstratief Gongves van de SJXA.P. en N.V.V. niet doorgegaan. Hiervoor werd een ander programma in- gelaaoht. Het Sovjet-embleem op het Koninklijk Paleis. Zaterdagnacht hebben belhamels kans gezien np den achterkant van het Konink lijk Paleis bij de Paleisstraat te Amsterdam op twee plaatsen in roode menie 't Sovjet- embleem, n.l. een hamer en een sikkel te schilderen een en ander zonder dat de wacht van het paleis, die om het half uur de ronde doet, om het gebouw, daarvan iets heeft gemerkt. Gistermorgen waren enkele manschappen van de militaire poli tie druk doende de ongerechtigdheid van de muren te verwijderen, hetgeen nog heel wat moeite veroorzaakte. Te Scheveningen wordt deze week een R o t a r y-conferentie gehouden voor Europa en Noord-Afrika onder voorzitter schap van den gouverneur van het „dis trict Holland", den heer E. H. Krelage, voorzitter van de Alg. Vereen, v. Bloem bollencultuur. In het gebouw voor Kunsten en We tenschappen in Den Haag is Zaterdagmid dag het. demonstratief congres van S. D. A. P. en N. V. V. gehouden. Pater dr. J. Stein S. J., de nieuw benoemde directeur van de Vaticaanse he Sterrewacht, is in het St. Ignatius-college te Amster dam op grootsche wijze gehuldigd door de astronomische vereenigingen van Neder land. Afd CADEAUX THE BLACK CAT 528 Rijswijkscheweg DEN HAAG Adres VIRCIN IA(M)ICARETTEH iö voor 20a 20 VOOR 40c! KWAI.ITErrs SIGASETTEN'- S TAN HAARD FORMAAT-KWAHTFITICADFAUX Benoemingen Paters Capucijnen. In het voortgezet Provinciaal Kapittel der Paters Capucijnen werden benoemd: respectievelijk tot Gardiaan en Vicar- rius te Velp de paters Rufinus en Accur- sius; te Handel Emilianus en Fabianus; te Langeweg Floribertus en Mauritius; te Tilburg Valerianus en Silverius; te Bab- berioh Eleutherius en Jozef; te Breda Theodosius en Gaudentius; te Helmond Libertus en Benvenutus; te 's-Bosch Oae- 9arius en Mansuetus; te Sluiskil Innocen- tius en Victor; te Rilland Polycarpus en Angelus; te IJmuiden Richardus en Er- nestus; te Amsterdam Antoninus en Otho; te Udenhout Chrysostomus en Vitus; te Rotterdam (Charlois) Robertas en Engel- bertus tot Praeses te Katendrecht: Cajetanus. Tot Secretaris Provinciaal en tevens Oeconoom-Provinciaal P. Albertus; tot Procurator van de missies P. Anastasius. KATWIJK AAN DEN RIJN. Motorrijder gewond. Zaterdagmiddag had aan den Noordwijkerweg op de brug over het kanaal een ernstig motorongeluk plaats. De motorrijder H. v. W., wonende Voorstraat 20a alhier, kwam omstreeks half één van Noord- wijk. Toen hij de brug over het kanaal zou passeeren, naderde van de andere zijde een auto. Om nog voor de auto het nauwe ge deelte te passeeren, vergrootte v. W. zijn snel heid. Hij schijnt toen het beheer over zijn mo tor verloren te hebben en is tegen het ijzeren hekwerk van de brug opgereden en ernstig gewond blijven liggen. Ijlings werd genees kundige hulp ontboden, terwijl tevens de zie kenauto werd opgebeld. De beide doctoren W. en J. Hueting waren spoedig ter plaatse en legden een voorloopig verband. Een pink was bijna afgescheurd, terwijl het rechterbeen even boven den voet was gebroken. Met de zieken auto werd hij naar Leiden vervoerd. Nader vernemen wij, dat v. W., na in het ziekenhuis behandeld te zijn, weer naar zijn woning is vervoerd. KATWIJK. Gewestelijke schietwedstrijden. Op de in Den Haag, aan Waalsdorp gehou den schietwedstrijden voor de burgerwachten in de Provincie Zuid-Holland, gehouden door den Bond van Burgerwachteen, werden uil den kring „DuinUnd" prijzen behaald door de Burgerwachten: in B door Voorschoten, Oegst- geest en Rijnsburg. Evenzoo behaalde de Bur gerwacht Oegstgeest in de klasse C den vier den prijs. Tevens werden door verschillende leden uit „Duiniand" personeele prijzen ge wonnen. De opkomst was over het algemeen dit jaar niet zoo groot dan in 1929. Schietwedstrijd. De jaarlijks le houden plaatselijke schietwedstrijden door de Katwijk- sche Burgerwacht zullen dit jaar gehouden worden op Zaterdagen 20 en 27 Sept. Aanvang des namiddags-te half twee. De belangstelling voor deze wedstrijden is ieder jaar bijzonder groot. De schutters worden, naar gelang van hun prestaties, verdeeld in 3 klassen. Iedere Zater dag worden 3 series geschoten, n.l. 1 knielend, 1 liggend en 1 staand. Die zes series bepalen den totalen uitkomst. Er is o.m. ook een rozen- prijs te behalen door de schutters, die de mees te rozbn behaald heeft in de twee staande se ries, benevens een rozenprijs voor het meeste aantal rozen in alle series totaal. Het belooft als steeds een interessante wedstrijd te worden Commissaris der Koningin. Woensdag 17 Sept. n.m. 3.30 uur, zal de Commisaris der Ko ningin in de Prov. Zuid-Holland een officieel bezoek brengen aan deze gemeente. VALKENBURG. Koninginnefeest. Ook deze gemeente bleef niet achter in het feestelijk vieren van den 50sten verjaardag van H.M. de Koningin. Dit had Zaterdag 1.1. plaats. De kinderfeesten vormden hel hoofdnummer. Alles is goed ge slaagd. HILLEG0M. Auto-zegening. Woensdagmiddag te 4 uur zal alhier op het speelterrein bij de Teresia-school begonnen worden met de ze gening van vracht- en luxe auto's. Wij ver trouwen, dat zeer velen daarvan zullen ge bruik maken. De eenvoudige plechtigheid beteekent geen demonstratie. De eerste auto-tocht voor de ouden van dagen. Het comité, dat deze tocht organi seert, mag zich verheugen over de buitenge wone sympathie en medewerking, die zijn plan nen ondervinden. Het programma luidt als volgt: Vertrek Dondermiddag 1.30 uur van de Endelaan door Molenstraat, Hoofdstraat, Sta tionsweg, Vogelenzang, Zandvoorterstraat naar Groenendaal, waar gepauzeerd zal worden. Vandaar gaat het over Haarlem en Bloemen- daal naar Zandvoort (Groot Badhotel) waar ruim een uur vertoefd zal wordeen. Van Zand voort wordt langs de Zandvoortschelaan en den Rijksstraatweg gereden naar Hillegom te rug. Behoudens goedkeuring en toestemming van den burgemeester, zal de Hillegomsche Harmoniekapel bij de Pastoorslaan de stoet opwachten en zich aan het hoofd daarvan op stellen. Onder vroolijke marschmuziek wordt via de Hoofdstraat en de Molenstraat naar de van de Endelaan gemarcheerd. Terwijl de mu ziek in het midden der laan plaats neemt, rij den de auto's rond, waarna de deelnemers worden thuis gebracht. Hopen we dat mooi weer de opgewektheid moge verhoogen. Mond- en klauwzeer. Bij een tweetal vee houders alhier heeft zich mond- en klauwzeer onder het vee geopenbaard. Rijwielen ontvreemd. Weder zijn alhier een tweetal fietsen gestolen. Van één is de dader opgespoord; een jongen van 12 jaar; de dader van het tweede karretje wordt nog gezocht. Men zij voor de zooveelste maal gewaarschuwd Santos-bloempje. Zondag werd alhier het bekende Santosbloempje verkocht. De op brengst bedroeg 150.86, Ofschoon dit bedrag wel even lager is dan vorig jaar, kan het co mité tevreden zijn. Een dankwoord aan de ijve rige verkoopstertjes vinde hier een plaats. Liefdadigheidspredicatie. Zondag werd onder alle H.H. Missen in de St. Martinuskerk een liefdadigheidspredicatie gehouden door den weleerw. heer missionaris Stam. De daar op gevolgde collecte bracht het mooie bedrag op van ruim ƒ711. Machineschrijven. Vpor het diploma ma- chinescfirijven systeem „Mercurius" slaagden mej. M. C. de Haas en de heer F. J. van der Hulst. Beiden werden opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jzn-, alhier. Geboren: d. van M. M. Barnhoorn Stroombevgen d. van A. J. v. d. Linden— Teeuwen z. van C. M. van der Geest Coenen z. van A. J. van Amerongen Steenvoorden i. van J. LangelrJong- Ondertrouwd: Th. A. van der Putte en A. A. Blom. Getrouwd: J. van Woerden en J. Schilpznad A. van Riek en M. J- Reeu- wijk R. J. Veldhuyzen van Zanten en E. M. Kraay. LISSE. Personalia. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben aan mej. C. van Kesteren op haar verzoek eervol ont slag verleend als schoonmaakster der O. L. school, alhier, en in haar plaats benoemd mej. A. M. van Kesteren-de Bruijn. Collecten. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben aan het be stuur van de plaatselijke afdeeling van Her wonnen Levenskracht vergunning verleend tot het houden van een speldjesd-ag, bege leid met muziek, op Zaterdag 20 Septem ber a.s., alsmede aan het bestuur van het R. K. Kruisverbond om op Zondag 28 Sep tember a.s. met bloempjes te loopen voor de R. K. kerken, alhier. Geboren: Guurtje Aryaantje, d. van L. de Vreede en B. v. Zalingen. Maria Cornelia, d. van A. van der Meer en C. S. van Kampen. Helena Cornelia, d. van E. C. Bakker en E. de Jong. Nico- laas, z. van C. Lagerweij en A. van Beek. Ondertrouwd: F. C. Lommerse en A. A. R. M. de Meulder. J. Guldemond en C. Marinus. Gehuwd: M. Beijk en C. G. M. Ver haar. J. Zaneveld en N. Molenaar. J. de Kooker en G. Daudey. P. J. v. d. Velde en G. van Haaster. Gemeentelijke Aankondigingen Verzetting Veemarkt en Kaasmarkt, Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Vee markt en de Kaasmerkt, rwelke zouden worden gehouden op Vrijdag 3 OctoWïr as., in verband met de berdenkin gvan Leidei's ontzet, in plaats vaoi op ienoem<i%j] zullen worden gehouden c»p Woens* October 1930. AUG. L. REIMERINGE Weth. LojjjBdfgeineester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 September 1930. Donderdagavond, Ledenvergadering R.K. Vrouwenbond, Kleine Stadszaal, 8 uur. Vrijdag, R. K. Handelsreizigersver. „St. Christoffel", ledenvergadering lei- opening seizoen, Zomerzorg, 8.30 nur. Vrijdag, R. K. Metaaibewerkersbond, afd. Leiden; Bondsgebouw, S uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Re ijst, Steen straat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, Tel. 1313. OEGSTGEEST. Officieele opening gymnastieklokaal. Zaterdagnamiddag te twee uur had de officieele opening plaats van het nieuwe gymnastieklokaal door burgemeester van Gerrevink. Tegenwoordig waren vele officieele per sonen o.a. Wethouder Rubenkamp, de hee- ren Lubbe, Varenkamp, Bakker, de inspec teur van het L. O., de heer Baak en de in specteur van de Lichamelijke Opvoeding. Kap. van Schaik was door uitstedigheid verhinderd deze bijeenkomst bij te wonen namens de R.-Iv. Gymnastiekvereeniigng. De voorzitter, de heer Kraan, hield een rede, waarin hij hartelijk dank bracht aan het gemeentebestuur, den burgemeester on den oud-burgemeester voor de verleende medewerking en voorts aan allen, die aan de totstandkoming van deze inrichting hadden bijgedragen. Hierna hield burgemeester van Gerre vink een rede, waarin hij de beoefening der gymnastiek warm aanbeval. Na deze rede die met groote aandacht gevolgd werd, bood men de thee aan. Vervolgens spraken nog de heeren Baak- inspecteur van het L. O. en de inspecteur van de Lichamelijke Opvoeding te Don Haag. De voorzitter sprak het slotwoord, dankte de aanwezigen voor hunne belang stelling en het strijkje voor de belanglgo/.c opluistering. VOORHOUT. Geboren: Maria Wilhelmina, d. van H. Bakker en M. A. Dekker. Wilhelmus Marie, z. van G. Rutgrink en M. C. van Ruiten. Catharina Maria, d. van C. J. Zonneveld en Q. A. Oostdam. Apoioqia Elizabeth, d. van W. H. van Wouw en E. de Brabander. Nicolaa-s Theodorus, z. van J. G. Beugelsdijk en Th. O. van Meij- gaarden. Overleden: C. J. van der Post, 35 j., echt-gen. van C. van Wieringen. Gevestigd: C. van Steijn uit Oegst geest. J. O. J. Abeling uit Nederwoert. - P. A. M. Blomjous uit Oisterwijk. W. S. ten Bosch- uit 's-Gravenhage. S. Rul man uit Grootebroek. A. A. J. Dresmé grit Utrecht. J. M. van Eijndhoven uit Til burg. G. J. Geerits uit Blerick. C. J. Geluk uit Schoten. A. C. Glaubitz uit Rotterdam. F. C. Al. Heggcr uit Af stel-duin. P. J. Al. Hens uit 's-Graveu- hage. C. Hoogeveen uit Ocglgeest. A. Huijbers uit Gemet. C. Jacques uit Haarlem. J. A. Janssen uit Arnhem. J. Koeren uit Venlo. H. Kleinponning uit Bergh. J. O. van dor KUygt uit Noord- wijkerhout. A. W. Kooijman uit Amster dam. H. T-h- Korse uit Bodegraven. Th. B. Kraan uit Zwamemr-dam. J. J. A. van Leeuwen uit Rotterdam. L. T. Paanackjcer uit Heomstede. Al. H. van der Poll uit Oudenbosch. W. M. van der Preijdt uit Heemstede. A. E. van Riel uit Rotterdam. T, J. AT. la Rooij uit Amsterdam. G. 'G. en J. H. van Rooijen uit Alontfoort. W. Al. van Ruijnen uit 's-Gravenhage. H. H. Scheper uit Roi- terdam. W. O. A. Schepers uit Roozen- daal. J. W. van Yeghel uil Rot-tterdam. H. W. G. van Velzen uit Oegstgeest. P. J. de Vries uit Wijk aan Zee en duin. J. J. Voort uit Bergen. J. Weiiers uil Bergen. P. E. Werkhoven uit Utrecht-. - - J. Willemsen uit Rotterdam. G. J. F. Dijkstra uit Leiden. A. A. AL van der Pas uit 's Gravenltage. J. L. on B. 0. de Vos uit Halteren. L. Popp uit Doid- reoht. B. J. A. Seurs uit Veghel. H. AL Villen uit Apeldoorn. L. C. Tromme len uit Zevenbergen. C. A. van Werkho ven uit Noord wijk. J. AL de Bruijn uit Alkeinade. W. J. Alanschouwer uit Amersfoort. J. A. M. van der Eerden uit Arnhem. S. J. Ranke uit Sehagen. A. J. Westgeest uit Wassenaa^r. G. J. J. Brouwer uit Sneek. Vertrokken: P. C. van Leeuwen naar Heiloo. N. C. Zoel en gezin naar Noordwijkerhout. C. J. M. van Reijzeu naar Bodegraven. J. AI. Klomp naar Helmond. A. C. Steenvoorden en gezin naar Noordwijkerhout. H. J. van dei- Plas en gezin naar Haarlem. N. Aleijland naar Noordwijkerhout. A. A. J. Dresmé naar Utrecht. B. A. A. Belgers naar IJmuiden. G. H. G. van Kesteren naar Terborg; J. Groenen naar Aalst. P. J. Sicking naar Warmerveld. M. Henitz naar Rotterdam. A. J. Kraaivanger naar Lichtenvoorde. L. J. Jansen naar Bever wijk. P. Floris naar Lichtenvoorde. G. A. J. Schellings naar Amsterdam.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2