RA SPORTWEEK 1930. I ill 1 A.s. ZONDAG 14 SEPTEMBER (terrein A.S.C. al.Kenipaerstr.) I uur: Massa-Demonstratie Gymnastiek. 2/« uur: Junioren-Voetbalwedstrijd LEI3EN- 3v. uur: INTERNATIONALE VOETBALWEDSTRIJD LEIDEN I—ANTWERPSCH ELFTAL UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Internationaal. Brussel: BelgiëNederland. AFDEELING L Tweede klasse A. Z. V. V.—West-Frisia; D. E. O.—A. F. C.; ZeeburgiaH. R. C.; T. O. G.W. F. C. Tweede klasse B. Haarlemde Spartaan: Bloemendaal Baarn; VeloxZandvoort; V. V. A.^Her cules; D. W. S.B. F. C. Derde klasse D. VriendenschaarUtrecht; ZeistA'lphia D. O. S.—H. V. C.; Olympia—U. V. V.; L. S. V.Voorwaarts. AFDEELING II. Tweede klasse A. V. I. O. S.B. M. T.; Steeds Hooger Unitas. Tweede klasse B. OvermaasV: D. L.; R. F. C.C. V. V.; O. D. S.—D. C. L.; S. V. W.—Gouda. Derde klasse A. Schotcn-B. E. C.; U. V. S.—T. H. B.; ZeemeeuwenL. F. C.; AlphenLugdunum Vierde klasse A. ArchipelLeidsche Boys; H. D. V.D. V. S.; R. C. L.Celeritas. Res. tweede klasse A. Fortuna II—R. F. C. II; B. M. T. II— S. V. V. II; A. D. O. II—U. V. S. II; H. B. S. Ill—H. V. V. III. Om den Zilveren Bal. Rdain: FeijenoordSparta. R. K. FEDERATIE. DE MISSIEFINALE TE HOORN. Zondag 21 September wordt te Hoorn de finale gespeeld van de Missie-wedstrij den en wel tusschen de vertegenwoordi gende elftallen van het Diocees Haarlem en het Diocees Den Bosch. Voor het eerst in de geschiedenis van de Missie-wedstrij den speelt Haarlem in de finale en do resultaten in den wedstrijd tegen Limburg en tegen het Duitsche elftal in Loosdui nen, wettigen het vermoeden, dat Haarlem een goede leans maakt om ook in den eind- strijd te zegevieren. Dat is echter niet het voornaamste. Mede dank zij de belangstelling van bui ten, heeft de Missie-wedstrijd te Amster- .dam een zeer gunstig financieel resultaat gehad. Ook de wedstrijd in Hoorn moet financieel slagen en daartoe moeten alle katholieke voetballers uit het Haarlemsche Diocees medewerken. Het is een prachtige gelegenheid voor de verschillende vereenigingen om een uit stapje tc maken. Als alle Amslerdamsche clubs Zondag een tocht naar Hoorn orga- niseeren, is het succes verzekerd. De heer F. J. van Veen, Wilhelmina- straat 216, Amsterdam, verstrekt den ver eenigingen hierover gaarne inlichtingen.- Geen enkele club mag achterblijven. De Missie-Sportdag in Amsterdam werd een groot succes. Ook Hoorn moet slagen! DIOC. HAARL. BOND: R. K. Sportvereniging S. N. A. A.s. Zondag wordt het weer een drukke dag voor de S. N. A.-elftallen. Om één uur spelen de reserves tegen de dito's van St. Bernardus om een lauwertak, uitgeloofd door een S. N. A,-supporter. Aangezien de reserves met een veranderd elftal moeten uitkomen, daar zij een paar spelers af heb ben moeten staan voor het eerste elftal, kunnen we een gelijken strijd verwachten. We zulen hopen, dat de overigen bezield zijn met den wil om te winnen dan zal de lauwertak wel in Stompwijk blijven. Hierna speelt S. N. A. I tegen St. Ber nardus I om een fraaien beker, uitgeloofd door den heer J. van Esveld, caféhouder van het Blessepaard. We zijn geneigd een nederlaag te voorspellen, gezien de laatste prestaties. Maar nu het eerste elftal een verjongingskuur heeft ondergaan kon het wel eens beter uitkomen. Als allen op het appèl zijn en spelen voor wat zij waard zijn, dan heeft Bernardus nog niet gewon nen. We zullen hopen op goede sport en eerlijken strijd. Ook vertrouwen wij op de supporters om hun favorieten aan te moe digen. De Junioren gaan naar A. S. C. om daar ie één uur de A. S. C.-junioren te ontmoe ten. We zullen hopen, dat de Junioren re vanche nemen voor de in Stompwijk gele den nederlaag. Het gezamenlijk vertrek if bepaald op half één van het Blessepaard per fiets. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". A.s. Zondag zullen het eerste ert tweede elftal van „St. Bernardus" een bezoek gaan brengen op het S. N. A.-tcrrein te Stomp wijk. Het eerste elftal moet kampen te gen S. N. A .1 vtor dezen wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld. Het tweede elf tal moet spelen tegen S. N. A. II, voor deze wedstrijd is een lauwertak beschikbaar. Dus V. V. B.-spelers zet a.s. Zondag uw beste beentje voor en zorgt dat de prij zen die beschikbaar gesteld zijn mee ko men naar Groenendijk. Het eerste elftal der junioren krijgt thuis bezoek van de Junioren der „Al- phensehe Boys". Ook gij junioren die ver leden Zondag tegen Lisso I het onderspit moest delven, zorgt dat gij nu de punten thuis weet te houden. De aanvang van den wedstrijd is vastgesteld te 2.30 uur (O. T.). Entrée: Tribune f I.Iste Rang f 0.50, 2e Rang 10.25, Jongens f 0.15 R. K. Sportvereeniging D. 0. S. Morgen om 3 uur wordt op het D. O. S.- terrein een medaillewedstrijd gespeeld, D. O. S. I zal spelen tegen Lisse II. Ook in de competitie entmoeten deze twee elftallen elkaar, zij kunnen het daarom als een oefenwedstrijd beschouwen, en eikaars krachten eens peilen. Jammer, dat D. O. nog niet volledig uit kan komen. Aanvang van den wedstrijd te 3 uur. D. O. S. II wordt om ha lf twee op het terrein verwacht, om een wedstrijd te spe len tegen een D. V. V.-combinatie. KORFBAL NEDERLANDS CHE KORFBALBOND. Competitie-overzicht. Op denzelfden dag als de K. N. V. B. brengt ook de N. K. B., om het maar eens ouderwetsoh uit te dx*ukken, het competi tierad aan het draaien. Wat het nieuwe seizoen zal brengen is natuurlijk voor allen een open vraag. Daar r valt aan het begin van een nieuw sei zoen moeilijk iets te zeggen, wijl van sterkte der verschillende twaalftallen niets bekend, is. Reeds eerder toch bleek, dat men op prestaties in een vorig seizoen weinig staat kan maken. We zullen dus maar eenige Zondagen rustig afwachten, om de eerste resultaten eens wat nader te kunnen beschouwen. De competitie-indeeling levert overigens weinig stof tot bespreking op. Alleen valt te vermelden de fusie van twee oude Am- sterdamsche vereenigingen. D. T. V. en D. E. Y. onder den naam D. T. V. We twijfe len er niet aan of dit zal toch ongetwijfeld wel van invloed zijn op de wedstrijdresul taten. De Leidsche Korfbalclubs beginnen mor gen eveneens het seizoen. De wedstrijden van Vitesse en Fluks zijn zelfs de eenige in de Zuid-Hollandsche eerste klasse. Wat zij zullen opleveren? Alweer die zelfde open vraag, die zich altijd in moei lijke gevallen voordoet. We weten nog niets van de samenstel ling der Leidsche ploegen en dat doet er ook hoegenaamd niets toe, want namen zeggen ons in deze toch niets. Een goede training in de zomermaanden zegt immers veel meer! Intusschen krijgt Fluks al dadelijk den zwaren wedstrijd tegen Deetos, terwijl Vi tesse het oogenschijnlijk gemakkelijker heeft tegen D. K. C. De resultaten zullen we maar rustig afwachten. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Westelijke afdeeling. Eerste klasse Noord. HerculesD. V. D.; SwiftD. D. V.; WesterkwartierOlympia. Eerste klasse Zuid. D. K. C.Vitesse; FluksDeetos. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. Z. K. G.'t Overschotje; Noviomagum Onder Ons. Eerste klasse B. Rigtersbleek—A. K. C.; Oranje Zwart— H. K. O.; Achilles—Naas. GYMNASTIEK Jeanne d'Arc. Gisteravond is de R. K. Sportweek 1930 ingeluid met een keurig geslaagden op tocht. Morgen heeft om 1 uur de gymnas- tiekdemonstratie plaats op het A. S. C.- terrein. Hieraan wordt deelgenomen door alle leden van Jeanne d'Arc. Deze dag wordt door onze leden ingezet met een Algemeene H. Communie om 8 uur in de Lodewijkskerk. Alle dames en meisjes ko men in hun turnpakjes, terwijl de heeren en jongens in hun gewoon costuum ver schijnen. Na de H. Mis begeven allen zich naar de Graanbeurs, waar het gemeen schappelijk ontbijt plaats heeft. Nog worden allen erop gewézen zeer tijdig in de kerk aanwezig te zijn, daar zij anders zeker geen plaats meer kunnen krijgen, omdat iedereen toegang heeft; allen dus op tijd present. MOTORSPORT De Ganzebordrit I! der Motorclub „Arnhem en Omstreken". Evenals het vorige jaar, zal ook dit jaar weer bovengenoemde rit worden verreden en wel op 21 September a.s. Over het suc ces van den eersten rit behoeven we niet te spreken. Ruim 70 automobilisten, na men er aan deel en allen waren na afloop even enthousiast over den gezelligen tocht met zijn vele geestige wendingen, zoowel ten goede als ten kwade. Geen wonder dan ook, dat reeds thans weer van alle zij den aanvragen om inlichtingen en inschrij vingen binnenkomen. De rit zelf loopt over de mooiste ge deelten van de Veluwe. Het is geen wed strijd of betrouwbaarheidsrit, doch een gewoon genoeglijk geluksspelletje, geheel in elkaar gezet op de wijze van het ouder- wetsc'he ganzebordspel. Iedereen kan er aan deelnemen. Men behoeft hiertoe geen lid van de een of andere club te zijn. Voor inlichtingen wende men zicht tot het se cretariaat der Arnhemsche Motorclub, Bronbeeklaan 47, Arnhem. WIELRENNEN Leidsche Ren- eri Touristvereen. „Swift." Morgen zullen de A- en B-klassers den strijd aanbinden om het clubkampioeon- schap over den korten afstand. Hiervoor is als eerste prijs disponibel gesteld een zilv. medaille plus een tweeden en derde prijs. De Junioren rijden een wedstrijd over 500 Meter. De sameïikost is 8.30 uur in het clublo kaal bij den heer J. van Meizen, Nieuwe Beestenmarkt, vertrek naar de startplaats te 9 uur. DE OLYMPISCHE SPELEN 1932. Reeds 35 landen ingeschreven. Naar het Amerikaansehe Olympisch Co mité mededeelt, hebben reeds vijf en der tig landen bun voornemen te kennen ge geven deel te nemen aan de spelen van de Tiende Olympiade, die van 30 Juni tot 14 Augustus 1932 te Los Angeles zullen plaats hebben. Deze antwoorden zijn ontvangen op de uitnoodigingen, die het Comité in Februari j.l. heeft verzonden. Tegelijkertijd had de regeéring te Washington mededeelingen gezonden aan de regeeringen van alle Olympische landen, waarin de aandacht op de officieele uitnoodigingen werd geves tigd. De Organisatie-Commis-sie is zeer vol daan over de snelle en enthousiaste aan vaarding van haar uitnoodigingen door zoo vele landen. Deze spoedige antwoorden, bijna twee jaar voordat de Spelen aanvan gen, zijn een duidelijk bewijs van de in ternationale belasting voor de Olympische Spelen en de Commissie heeft dan ook een speciaal waardeeernd schrijven gezonden aan elk nationaal Olympisch Comité. De Organisatie-Commissie deelt verder mede, dat thans reeds journalisten en ver tegenwoordigers van sportorganisaties uit vele landen naar Los Angeles komen om de noodige voorbereidingen voor de Olym pische Spelen te treffen. UIT DE OMGEVING Juffrouw, die koffie smaakt als cho colade. O, dan heb ik misschien thee in plaats van koffie gegeven. VEREENIGING VOOR KARWEI- VERBOUWERS TE HAARL.MEER EN OMSTREKEN. Te Hoofddorp heeft onder leiding van den heer Ch. Reinders Folmer te Heem stede een vergadering plaats gehad van de Vereeniging van Karweiverbouwers te Haarlemmermeer en Omstreken. De voorzitter bracht verslag uit van de werkzaamheden, die zijn verricht en de resultaten die zijn bereikt, zoowel met de veemen als de Nederlandsche Bank voor de finaeiering van het zaad en wees ver der op de noodzakelijkheid, dat verdere samenwerking ten zeerste gewenscht is. De heer Barlage, voorzitter van de Vereeni ging van karweiverbouwers te Groningen, wekt in een vurig pleidooi op tot samen werking, zoowel hier als in Groningen en Zeeland. Besloten werd het voorstel van de Land- bouw-organisaties om bespreking te houden met de verschillende organisaties in ons land, te steunen, en zoo spoedig mogelijk een vergadering ter zake uit te schrijven. Ter sprake wordt gebracht de berichten welke zijn verspreid, als zou door enkele leden'reeds zaad zijn verkocht. Deze be richten zijn onderzocht en zijn onjuist ge bleken. De vergadering spreekt haar groote verontwaardiging uit over het feit, dat op deze wijze getracht is de vereeniging in discrediet te brengen. Beslotenwordt alsnog geen zaad af te geven. Mocht iemand echter beslist zijn zaad willen verkoopen, dan moet dit via de betrokken commissie geschieden. Voorts wordt op voorstel van den heer Barlage besloten geen zaad van den oogst 1931 in voorkoop af te geven, daar dit be slist de actie der vereeniging zou scha de n. Nadab nog enkele zaken ter sprake zijn gebracht, sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dank, in het bijzonder tot de heeren Barlage en Veenstra, land- bouwconsulent van Noord-Holland. HOOGMADE. De Harmonie. Zondag j.l. hield de Harmoniever. „De Heerlijkheid Hoogmade" een muzikale rondgang door het dorp, bijge staan door enkele leden van het muziek gezelschap „Perosi", dat zich gratis be schikbaar had gesteld. Het doel dezer rondgang was een collecte te houden, ten bate van de kas der Harmoniever., die „in staat van armoede" verkeerde. Ook hadden zich enkele dames beschikbaar gesteld te collecteeren. De collecte heeft opgebracht de somma van 59.06. Aan de milde ge vers zegt het bestuur hartelijke dank. Doch het bestuur betreurt, dat he det verafgele gen plaatsen niet kon bereiken, en hoopt binnen korten tijd die afgelegen plaatsen een bezoek te brengen, teneinde om 'n klei ne bijdrage te komen vragen. Gaarne had het bestuur 'n serenade gebracht bij het be reiken van den 90sten verjaardag aan de Wed. Berg, doch daar het Maandag Pa troonsfeest was kon het wegens kerkelijke plechtigheid niet doorgaan. Wij wenschen haar nog vele jaren toe. Voor de tooneel- club kunnen zich nog enkele jongelui op geven bij den secretaris der Harmoniever. tot uiterlijk 19 September; ook niet-leden der Harmoniever. Degenen, die onderdee- len van muziekinstrumenten, lessenaars of insignes onder hun beheer hebben, worden beleefd verzocht deze zoo spoedig moge lijk af te geven bij den secretaris der Har moniever. Ook kunnen zich nog leden op geven, die genegenheid gevoelen voor de Harmoniever.; ook oud-leden zijn welkom. WOUBRUGGE. DE KONINGINNEFEESTEN. De tweede feestdag volgde met de tra- ditioneele volksspelen als: Roeiwedstrijd met hindernissen voor knapen en roeiwed strijd voor meisjes, schietwedstrijd, ton- trekken, blaastrappen, stoelendans, stroop happen, sprietloopen, touwtrekken en ring- rijden, waarvoor steeds veel belangstel- ling was. Soms vermakelijk om aan te zien was het, hoe velen zich beijverden een prijsje te winnen. De burgemeester reikte met een toepas selijk woord van gelukwensch aan ieder winnaar of winster een prijs uit. Ringrijden met paard en tilbury: le pr. J. Buitenhuis en mej. M. Buitenhuis; 2e pr. H. v. d. Lip en mej. C. v. d. Lip; 3e pr. M. van Rijn en mej. M. van Rijn; 4e pr. H. Angenent en mej. Arendonk. Ringrijden per fiets: 1 pr. A. Stigter, 2e K. Blom, 3e C. v. d. Berg. Idem dames: le pr. A. Overvliet, 2e M. He enk, 3e M. Dam. Roeien, heeren: le pr. J. v. d. Lip, 2e. D. Oprei, 3e K. Blom. Idem dames: le pr. M. van Staveren, 2e N. v. Klaveren, 3e J. v. d. Lip. Tontrekken: le pr. B. Bokhoven, 2e J. Bontebal, 3e W. van Zaal. Blaastrappen: le pr. J. v. d. Laan, 2e C. Kammeraat, 3e D. Brunt. Sprietloopen: le pr. T. v. Luiing, 2e J. Schijf, 3e Th. Westdijk. Touwtrekken: le pr. G. Boer, 2e J. Zijl stra, 3e L. Boon. Stoelendans: le pr. N. Terhorst, 2e C. Overvliet, 3e A. v. d. Lip. Stoelendans boven 18 jaar: le pr. A. Ver boom, 2e N. van Vliet, 3e M. v. d. Nagel. Schietwedstrijd: le pr. H. v. d. Lip, 2e A. Boon, 3e W. G. Terhorst, 4e P. Ver kade. HAZERSWOUDE. DE KONINGINNEFEESTEN. Begunstigd door mooi weer hebben al hier de Koninginnefeesten een aangenaam verloop gehad. De flinke deelname aan de volksspelen en het concours hebben hier niet weinig toe bijgedragen. De uitslagen der volksspelen zijn als volgt: Ringrijderij versierde tilbury's. Heer en dame: le pr. heeren A. A. v. Geest, 2e pr. O. Rietveld, 3e pr. D. Lauwers, 4e pr. L. v. Gorkum Lzn. Dames: le pr. Maria v. d. Steen, 2e pr. Oor de Boer, 3e pr. M. Com- pier, 4e pr. S. van Vliet Cd. Ringrijderij per fiets: le pr. M. Gordijn, 2e pr. Rika Sol, 3e pr. A. A- v. Geest, 4e pr. A. de Kort. Stoelendans voor meisjes: le pr. A. Fase, 3e pr. S. v. Vliet, 3e pr. L. C. v. Geest, 4e pr. Anna Loomans. De uitslagen van het concours luiden: 4e afd. Fanfare „Wilhelmina", Abbenes, 300 p. le pr., 2e afd. Fanfare „Eendracht maakt Macht", Capelle a. d. IJsel, 314 p. le pr., 4de afd. Mannenkoor „De Lofstem", Ameide, 302 p. le pr., 2e afd. Gem. Koor „Looft den Heer", Ter Aar, 282 p. 2de pr„ le afd. Gem. Koor „Excelsior", Waddinx- veen met 324 p, le pr., 3e afd. Fanfare „Prinses Juliana", Purmerland, 320 p. 1c pr„ le afd. Fanfare „Juliana", Stompwijk 334 p. le pr., id., id. „Concordia", Wad- dinxveen, 285 p. 2e pr. Eere-afd. Harmo nie „Kunst en Strijd", 's-Gravenzande, 368 p. le pr., id. Fanfare „Oud-Over", Loos- drecht met 289 p. 2e pr., 3e afd. Harmo nie „Kunst en Vriendschap", Zoetermeer- Zegwaard 345 p. le pr. Uitslag marschwedstrijd: Fanfare „Wil helmina", Abbenes, 39 p., le pr„ Fanfare „Concorda", WacCdinxveen 36 p. le pr„ Fanfare „Oud-Over", Loosdrecht 45 p., le prijs. 45 was in deze het maximum-aantal punten. De dag werd besloten met een mooi vuur werk. De Rijnlandsche processie naar Kevelaar. Onder begunstiging van prachtig weer is de Rijnlandsche Processie op de aange geven tijd te Kevelaar aangekomen. Nadat de pelgrims zich eerst in hun hotel had den opgefrischt, trokken allen weer naar het station, waar de processie werd op gesteld, om gezamenlijk onder zang en muziek zich naar de kerk te begeven, waar de directeur, Pastoor Sprengers, al len hartelijk welkom heette in het Genade oord van Kevelaar. Zijneerw. hoopte, dat allen verhooring van hunne intentie mor.Tï- ten ontvangen. Mocht men, in hetgeen men hoopte, geen verhooring vinden, dan zal Maria van haar Goddelijken Zoon we: z?en te verkrijgen, om met geduld het lot ic- dragen. Zoo zal toch niemand ongetroost hier van daan gaan. In het Lof des avonds werd door Pas toor van Dijk, van Nieuwkoop, de lof van Maria verkondigd tot wie men in alle nood zijn toevlucht kan nemen. Verder werden de oefeningen volgens de voorgeschreven dagorders uitgevoerd. De tweede dag Hoogmis, waaronder dn eerw. directeur de predicalie hield. Des namiddags Kruisweg met predicatie door de Deken van Alphen, des avonds fakkel optocht welke met zulk prachtig weer uit stekend tot haar recht kwam Dien laateten dag werd een gezongen H. Mis van Re quiem opgedragen, waarna men gezamen lijk naar het kerkhof ging waar de predi catie werd gehouden door den kaneiaan van Boskoop. Des middags te half vier verzamelden allen pelgrims zich weder in de Kaarsenkapel, waar door den direc teur heb afscheidswoord werd gesproken. Zijneerw. hoopte, dat niemand ongetroost dat Genadeoord zal verlaten en sprak te vens den wensch uit, dat het volgende jaar nog veel meer pelgrims de bedevaart zul len mede maken. Ook was Zijneerw. ver heugd, dat hij van verschillende zijden mocht vernemen, dat het bij de Rijnland sche Processie zoo ordelijk toegaat. Na de zegen met het Allerheiligst Sa crament begaf men zich weer in processie met muziek naar het station, om h»i- waarts te keeren. KOUDEKERK. Gehuwd: Jan Mulder 27 j. van Ha zerswoude en Johanna Smit 26 j. Bene Eelerna 28 j. van Delft en Cornelia Dor repaal 28 j.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14