VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 SPORT R.K. SPORTWEEK 1930 R. K. ATMLETIEK- EN SP0RT- VEREENIGING „R00D-WIT". Singelloop 1930. Zooals wij in een vorig bericht beloof den geven wij thans ten gerieve van de toeschouwers eene volledige opgave van de startnummers, waaronder de deelne- mers'aan den Singelloop 1930 zullen uitko men. Deze nummers luiden als volgt: M. Knapc 1; G. Haack 2; J. Flipsen 3; P. Hakkaart 4; W. Kraan 5; H. Smit 6; Jos. Dobbelaar 7; A. Mulders 8; G. Bonke 9; W. Vessies 10; S. Brakel 11; A. Visser 12; Jos. Mathot 13; Thonus 14; A. Slinger land 15; A. Leune 16; P. van Dam 17; J. van der Poel 18; Th. Stijnman 19; B. God- dijn 20; B. Geels 21.. B. Alberts 22. De startnumniers worden op den rug gedragen, zoodat een ieder de loopers dui delijk zal kunnen herkennen. Tevens laten wij hierbij nog ten over vloede eenige wenken volgen voor het goed verloop der wedstrijden. De start heeft- plaats om 15.30 uur vanaf den Morschsingel bij den Morschweg. De finish is bij het Bureau van het Leidsch Dagblad op den Witten Singel. Als ordemaatregelen gelden de volgende: Het is verboden met de loopers mede te loopen of te rijden, zich tusschen groepen loopers of auto's te begeven en zoodoen de de deelnemers of de jury te hinderen. Den toeschouwers wordt beleefd verzocht zich niet op te houden op bruggen, weg gedeelten zonder trottoirs, of vlak bij den start en de finish. Ook wordt nadrukkelijk verzocht den wedloop slechts te volgen vanaf de stoepen of trottoirs op de plaatsen waar deze zijn aangelegd en op de plaatsen waar deze niet zijn buiten den rijweg te blijven. Bij de finish wordt beleefd verzocht de stoep langs het hek van de Zeevaartschool zooveel mogelijk vrij te laten tot aan de Weddesteeg, opdat de loopers ongehinderd het kleedlokaal zullen kunnen bereiken. Automobilisten en wielrijders worden beleefd verzocht bij kruispunten achter de afzetting te blijven, totdat de laatste volgauto is gepasseerd en niet tusschen de loopers of de volgauto's door te willen rijden. R. K. Sportvereenjging „Meerburg" (Hocge Rijndijk). Morgen, Zaterdag, nemen 6 onzer leden aan den singelloop te Leiden deel. Zooals het programma uitwijst komen de aller beste lange afstand-loopers aan den start, hetgeen dus wijst op een geweldigen strijd. Onze leden, Slingerland, v. d. Poel, Bra kel, Leune, Hakkaart en Visser zorgen dus om uiterlijk iwart voor 3 (nieuwe tijd) aan het kleedlokaal aanwezig te zijn en direct hun startnummers in ontvangst, te nemen, daar om 3 uur de afgifte dezer nummers sluit. Een laatste woord van opwekking. Jongens, loopt, voor wat jullie waard zijn, allen moeten den loop volbrengen, doch minstens drie nnzer loopers moeten bij de eerstaankomenden behooren. Weest allen bezield met den echten wedstrijd-geest, den vasten wil om te winnen. Tanden op elkaar en doorzetten tot den eindstreep! Feestavond R. K. S. V. „Leiden". Sportweek-feestweek, dat is één. Daarom heeft het bestuur der R. K. S. V. „Leiden" gemeend, den feestavond in de feestweek te geven. En wel op Zondagavond a.s. in „De Graanbeurs" om 8 uur. ITet welver zorgde programma bestaat uit hét optre- wijs, dat het de Leidsche Politie ernst gaat worden. Vat we niet*, anders dan kunnen toejuichen. Onder alle sporten, die door politie-menschen beoefend worden of kun nen worden, moet het zwemmen een eer ste plaats innemen. We hebben er reeds meer op gewezen zwemmen kunnen moet als een der vele eischen aan den politieman gesteld kunnen worden en wedstrijden als gisteravond kun nen niet anders dan bevorderlijk zijn om algemeen zoover te komen. Het feit, dat de directie van het Tria- non-theater een beker beschikbaar had ge steld voor een nummer gekleed zwemmen, was oorzaak, dat gisteravond deze wed strijd werd gehouden. Ondanks het reeds vergevorderd seizoen waren er toch nog een zevental deelnemers voor dit nummer ingeschreven en de belangstelling van de zijde van het publiek was inderdaad aar dig. De voorzitter van de Zijl, de heer F. van der Mark, heette hen allen welkom en zei- de verder liet zeer op prijs te stellen, dal het politiecorps zich flink in het zwemmen oefent onder leiding van het zwemperso- neel. Meer echter nog waardeerde hij hel, dat de agenten na zulk een korte oefening reeds hun liefde voor het zwemmen, hun liefde ook voor hun taak ten opzichte van het algemeen belang wilden toonen. De secretaris der Leidsche Politiesport- vereeniging, de heer J. Zwart, dankte ver volgens de vereeniging de Zijl, die zooveel voor de L. P. S. V. heeft gedaan door steeds behulpzaam te zijn bij het oefenen en bij de wedstrijden. Spr. is ervan verze kerd, dat succes niet zal uitblijven. Dit jaar hebben weer eenige agenten leeren zwemmen en zij zullen trachten het diplo ma voor geoefend zwemmer te behalen. Dank brengt spr. hierna aan de zwem meester Arnoldus en van Weeren, die steeds bereid waren te helpen bij het oefe nen. Dank brengt spr. ook voor hun tegen woordigheid aan de aanwezigen, aan den commissaris van politie en verdere supe rieuren, aan den directeur van Markt- en Havendienst, den heer Mennes, terwijl hij een bijzonder woord van dank richtte tot de directie van het Trianon-Theater, die den mooien beker heeft beschikbaar ge steld. Hierna werd een aanvang gemaakt met den wedstrijd: 30 M. gekleed zwemmen in uniform, waarvan 10 M. met drenkeling. Na het startsein moesten de deelnemers hun sabel en gordel losmaken en starten. De zeven deelnemers waren in twee groe pen verdeeld. Slechts één hunner bracht 't slechts tot den drenkeling, doch hij kon kern niet meenemen. De mooiste prestatie werd geleverd door v. d. Berg, die zich het eerst van zijn wapenen had ontdaan en daardoor enkele seconden vroeger dan dc overigen te water sprong. Hij maakte den heel goeden tijd van 43 3/5 sec., daarmee voor een jaar beslag leggend op den Tria- non-beker. De tijden der overigen luiden: 2. T. G. K. Troost 52 4/5 sec., 3. J. O. Huis man 61 sec., 4. Deys 67 2/5 sec., 5. Straat hof 721/5 sec., 6. Harteveld 76 sec. Hierna werd nog diploma gezwommen voor geoefend zwemmer(ster) door S poli- agenten, 12 meisjes, 3 jongens eu 1 heer. De proef werd met goed gevolg afge legd door de .agenten A. J. v. d. Berg, J. v. d. Tuuk, J. C. Huisman, D. Verstraten en T. G. K. Troost. Drie konden de proef niet volbrengen. De overigen slaagden allen, n.l. de meis jes R. Klinkhamer, A. v. Leeuwen, J. Huis man, C. J. de Roode, Jo Montanus, A. Mon- tanus, R. Montanus, M. Stakenburg, Gr. Lancel, J. de Wit, M. v. Hout en N. Cor net. Verder der heer Ph. '.Trap en de jon gens H. Hasselbach, C. Booro, P. Hen driks, L. Mieremet en J. v. Strien. AVOf DE KOXINGINNEFEESTEN. De Woensdagavond is besloten met een concert op de gemeentelijke muziektent in het dorp. De Chr. Zangvereeniging „Con cordia" en de Chr. Muziekvereeniging „De Harpe Davids" gaven om beurten zang en muzieknummers ten gehoore die door een dankbaar publiek aandachtig werden aangehoord. Donderdagmorgen om 9 uur werd door de schoolkinderen, vergezeld van onderwij zers en onderwijzeressen en van het ge- heele Oranje-comité, begeleid door de Chr. Fanfare en de R. K. Harmonie een op tocht door ht dorp gehouden. De stoet- trok veel bekijks. Heb was dan ook een heerlijken aanblik, die honderden kinderen in oen onafzienbare rij, zwaaiend met- vlaggen en gesierd met oranjelinten en sjerpen. Na afloop ontving elk kind een reep chocolade. Onmiddellijk daarna be gonnen de volksspelen. Aan het tonknuppelen voor hoofden van gezinnen werd door 54 personen deelge nomen. Uitslag: le ton: Thomas Duiven voorde, C. Dieben (prijs), J. Heemskerk Pz. 2e ton: F. Broekhof, P. Koele wijn (prijs), C. Guldemond. 3e ton: Ant. Dui venvoorde Pz., Jozef Meier (prijs), G. Turk. Ie ton: Chr. Westrik, Ant. v. d. Berg Hz. (prijs), J. Nulkes Sr. 5e ton: J. v. d. Berg Cz., G. v. d. Berg Jz. (prijs), B. v. Den-zen. 6e ton: Th. v. Roode, A. v. d. Niet (prijs), P. Barnhoorn. De prijswinners ontvingen een deken, de overigen drie pond spek. Gelijktijdig werd de wedstrijd in ring steken per fiets gehouden voor dames en heeren. Aan de versiering was veel zorg besteed. Verschillende hadden daarvoor een heel aardig idee uitgedacht en dit idee mooi uitgewerkt. Voor de versiering der damesfietsen wei'd de uitslag als volgt Corry v. d. Klugt, 2. Nelly v. d. Meer Jd. 3. Jans v. d. Raadt. 4. Ali Warmer dam Gd. 5. Mina Oostdam. 6. Marie v. d. Putten. 7. Ja-na Hoogervorst. 8. Ali Brama. 9. Lena v. d. Putten. 10. Marie Immerzeel. 11. Corn. Hoogervorst-. 12. S. Westrik. 13. Brigit-ta v. d. Putten. 14. An na de Winter Ad. 15. Jo Peters. Het nummer ringsteken damesfietsen gaf het volgende resultaat: 1. Dirkje Smit. 2. Jeanne v. d. Raadt. 3. Corry v. d. Bosch. 4. Corry v. d. Klugt. 5. Lena Dui venvoorde. 6. Mietje Hoogervorst. 7. Ali de Winter. 8. Geertje v. d. Burg Jd. 9. Marie v. d. Berg. 10. Jo Peters. 11. Coba v. Eeden. 12. Coba Heemskerk. 13. Lena Brama. 14. Pietje Oostdam. 15. Brigitta v. d. Putten. Voor dit nummer waren 59 deelneemsters. Voor versiering heerenfietsen was de uitslag: 1. Nic. Duivenvoorde Jz. 2. Adr. Oostdam Dz. 3. Jac. v. Stijn Cz. 4. Cor Oostdam. 5. P. Uitendaal. 6. Th, v. Til burg. De wedstrijd in ringsteken voor heeren fietsen gaf als resultaat: 1. Nic. Dissel dorp. 2. Hein Broekhof Pz. 3. J. Vrolijk. 4. P. Ka.ptein Wz. 5. Jac. v. Stijn. 6. D. v. Tilburg. 7. Henk v. Denzen Jz. 8. Adr. Oostdam Dz. Gelijktijdig werd geschoten op het ter rein tusschen Nieuwe Duinstraat en Ju- lianaplein op een tweetal aldaar opge stelde vogels. Uitslag: eerste vogel: romp: P. Jansen Rz., linkervleugel: Jac. Duiven voorde Wz., rechtervleugel: H. Duiven voorde Jz., staart: P. Brama Pz., kop: P. Heemskerk L.Pzn., vlag: Jac. Duiven voorde Wz. De tweede vogel werd in de morgenuren niet geheel .afgeschoten. Ramp en staart bleven onwrikbaar vast zitten aan de. ijzeren spil. Om 2 uur werd daarop door geschoten, nadat eerst aan den romp een dwarse richting was gege ven. Het pleit was nu spoedig beslecht. De staart werd afgeschoten door Jan Hoogervorst (Langeveld) en door denzelf den later den romp. De eerste vleugel had afgeschoten C. Meiland, de tweede Th. v. Schooten, de kop P. Nulkes en de vlag C. Meier Sr. Op het terrein tusschen Havenstraat en Hardepad had 's middags plaats het hard- loopen met hindernissen voor grootene jongens. Uitslag: 1. W. Broekhof Ez. 2. Cor Balk. 3. C. v. d. Slot. 4. J. Vrolijk. 5. Floor Broekhof. 6. G. Bouwmeester. Het blaastrappen voor meisjes, waar voor 14 deelneemsters gaf als uitslag: 1. Marie v. d. Slot Jd. 2. Leida v. Tilburg. 3. Ali v. d. Berg Cd. 4. Marie Bakker Jac.d. 5. Aaltje v. d. Berg Ad. Intusschen werd in de Dorpsstraat te genover het Rechthuis de wedstrijd in ringsteken met paard en tilbury en ook, dit jaar voor 't eerst, met automobielen, 19 deelnemers van de eerste en 24 van de tweede. Niet allen, doch wel de meesten hadden hun rijtuigen versierd met groen en bloemen, sommigen zeer origineel. Dc uitslag voor versiering van paard en tilbury was: 1. J. Borst. 2. Nic. Duiven voorde. 3. B. Duivenvoorde Nz. 4. J. v. Eeden. Voor auto's: 1. J. W. v. d. Klugt. 2. Jos. Wösten. 3. C. Zonneveld. 4. Nic. Hoogervorst. Voor het ringrijden was de uitslag: 1. G. Duivenvoorde Bz. en Neeltje Romijn inet 6 ringen; 2. Nic. Duivenvoordee Jz. en Truus v. d. Weijden mt 5 ringen; 3. Bart Zandbergen en mej. Zandbergen met 5 rin gen; 4. C. J. Borst en mej. Borst met 5 ringen; 5. P. Duivenvoorde en Anna de Raad; 6. Cor Pennings en Marie Kap- tein; 7. B. Duivenvoorde Nz. en Nelly Duivenvoorde; 8. A. Duivenvoorde Nz. en Keetje Duivenvoorde; 9. Nic. Duiven voorde Nz. en Betje Duivenvoorde. Heb allerlaatst stond op 't program fietsrijden met lange pijpen voor jongens en het allervermakelijkste pop-aankleeden voor meisjes. Voor het eerste: 1. C. J. Bergman; 2. Sam Bergman; 3. A. Oost dam Dz.; 4. P. Meijer; 5. Cor Balk. Voor het pop-aankleeden: 1. Dora v. Gijlswijk; 2. Mina Bakker; 3. Jo Wessels; 4. Mina Oostdam; 5. Corry Slobbe. Te ongeveer half negen had de prijs uitreiking plaats. De edelachtbare heer burgemeester A. A. C. M. v. Iersel hield vanaf de tribune die tegenover het Recht huis was opgesteld en waarachter dc verschillende prijzen stonden uitgestald een feestrede tot de omstanders. Het Oranje-comité was geheel tegenwoordig. Allereerst bracht spr. dank voor het vele werk wat zij de laatste dagen onvermoeid hadden gedaan. Dan werd ook dank ge bracht aan de onderwijzers en onderwij zeressen der betrokken scholen, alsmede aan de verschillende andere dames, die zoo hulpvaardig geassisteerd hadden bij de kinderspelen, welke Dinsdag gehouden waren. Ook den beide muziekkorpsen „de Harp" en „Jeanne d'Arc" werd een woord van dank gebracht voor de opluistering der verschillende feestelijkheden. Het was dit jaar een jubileum-verjaar dag van Hare Majesteit, wier vertegen woordiger spreker was. Men had daarom gemeend ook iets bijzonders op het pro gram te moeten plaatsen. Dat was dan geweest de verlichting van den toren der Herv. kerk en van het nieuwe Raadhuis. Dit had vele kijkers gelokt, zelfs uit de omgeving. Spreker hoopte dat na afloop van het komende decennium,- wanneer onze Vorstin haar zestigste verjaardag mope vieren, wederom deze gebouwen aldus verlicht zullen zijn. Nadat „de Harpe Da vids", die zich opgesteld had op de mu ziektent tegenover de feesttribune, plech tig het Wilhelmus had gespeeld werd overgegaan tot het uitreiken der verschil lende prachtige prijzen door mevrouw van Iersel. Elke eerste prijs werd met feest klanken begroet. Hiermede was het officieele programma afgeloopen. Alleen volgde dan nog het traditioneels vuurwerk, dat even door een zachte regen bedreigd werd, welke regen echter spoedig bedaarde. Spoedig schoten daarna de pijlen vuur en de knallende bommen de lucht in en wierpen sproeiende lichtfonteinen en vuur molentjes hun hellen schijn in 't rond. Tot slot natuurlijk de beeltenis van H. M. in een regen van vuur, een handgeklap en hoera-geroep en ook dit was weer afge loopen. Nog lang daarna bleef de gezel lige drukte en de vroolijkheid heerschen in ons dorp. KATWIJK. Zanghui de. Behalve dat de Chr. Zang- vereen. „Alleluia" op 16 Sept. a.s. zal deel nemen aan de zanghulde voor de Koningin, zal ook de Christelijke Meisjesvereen. op Geref. grondslag „Psalm 90" dien dag aan de Vaandelgroct voor H. Majesteit deel nemen. Koninginnefeest. Men maakt er ons opmerkzaam op, dat bij de prijwinsters op den eersten dag der Koninginnefeesten abusievelijk zijn vergeten „Meisjes 6de klasse: Lena v. Paridon en Rina Meijer. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Voor den tuinbouw had de handel deze week een gunstig verloop. Wel konden de prijzen van vorige week Vrijdag voor de bloemkoal niet gehand- liaafd blijven, doch deze waren toch alles zins redelijk te noemen. En het weer is naar wensch, gelukkig uiet die erge warm te. Ook bospeen, een der hoofdproducten, bleef goed gevraagd. In de blocmbollenbe- drijven gaat het minder naar wensch. Tul pen is het artikel nog waar handel in is, al is het tegen lager prijzen dan men re delijker wijze zou wenschen, d-och met Hya cinthen en Narcissen is het al zeer slecht gesteld. Hiervoor is geen vraag met het gevolg een nog meer dalen der prijzen. Dat de gewassen der bollen zeer goed ge weest zijn en aan de vraag gemakkelijk kan worden voldaan, komt thans wel tot uiting. Het is intuschen voor velen een te genvaller. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er is nog geenszins reden om ten opzichte van de tuinbouwuitkomsten een juchtoon te laten hooren. In de late aardappelen komt nogal ziekte voor en de prijzen zijn laag, vaiïeerend van 2.40 tot 3.60 per 100 K.G., de vroege bloemkool bracht over de massa te lage prijzen op, terwijl er ook aan de gewassen nogal wat mankeerde. Evenzoo gaf de bloementeelt allesbehalve gunstige uitkomsten. Vooral de warmte in Augustus heeft veel bedor ven. Er werden voor den broei in den a.s. winter reeds veel bollen aangekocht, aan zienlijk meer dan vorige jaren. Dit in ver band met de lage prijzen der bollen, die voor meerdere soorten wel van 40 tot 50 pet. lager zijn dan vorig jaar. Het risico is voor den trekkers daarom niet zoo groot dan b.v. in 1929 met zijn abnormaal hooge prijzen. Thans worden al veel bollen voor den broei in de kistjes geplant. SASSENHEIM. Geboren: Willem, z. van A. Vogelaar en C. Mulder. Henrica Johanna, d. van H. J. Goddijn en R. Landman. Jacobus Wilhelmus, z. van W. van Beek en Th. Burgmeijer. Jan, z. van A. Wierdsma en Z. Horrel, won. te Huissen. Eilsabeth Johanna, d. van H. C. J. van Ginhoven en C. A. van Dijk. Nicolaas Wilhelmus Johannes, z. van M. Herreur en M. C. Steenvoorden. Cornelia Margaretha Wil- helmina, d. van C.J. Honders en W. Knörr. Wilhelimna Theodora Maria, d. van W. van Hage en C. W. Gardien. Gevestigd: G. C. Weidner en gezin, J. P. Gouverneurlaan 50 van Voorburg. D. J. Roskam en gezin, J. P. Gouverneur laan 56, van Amerika. B. van der Land en gezin, Kastanjelaan van Bennebroek. Mej. P. van der Heiden, Charbonlaan 5 van Veur. Vertrokken: C. Smit en gezin, van Menneweg naar Noordwijk. Mej. M. A. Herbos, van Rijksstraatweg 18 naar Lingen a. d. Erns. O. Verschoor van Hoofd straat 50 naar Anna Paulowna. A. H. Veelenturf van Hoofdstraat 253 naai' Zwammerdam. M. Heijdeman geb. yan der Stok van Florisschoutenstraat 13 naar Leiden. Mej. M. M. Elstgeest van Floris- schoutenstraat 24 naar Oegstgeest. Zeg mij, wejte tabak gij rookt, en ik'zal U zeggen, wie gij zijt. fteokt gij STER-TABAK dan zijt gij. een ^boker van smaak, dan ajt gij een kenner," die sL^chts het beste verlangt^#/ STER!/ TABAK pk /jjy MAAKT WASSENAAR. Rectificatie. Onder de bekroningen van de Wassenaarsche Tentoonstelling stond vermeld, dat de heer J. A. v. d. Voort te Lisse een 2e prijs behaalde in de aid. Boter. De inzender was echter de heer J. A. v. d. Voort te Zoeterwoude. WARMOND. Bevolking. De bevolking dezer Ge meente bedroeg op 1 Augustus j.l. 2954, terwijl gedurende de maand Augustus een vermeerdering heeft plaats gevonden van 5 mannen en 16 vrouwen, zoodat de bevol king dezer Gemeente thans bedraagt 2975. Waar binnenkort de 3000 zielen bereikt zijn is het zeker dat het aantal Raadsle den zal worden uitgebreid tot 11. Ontslag veldwachter. Aan den heer Commissaris der Koningin dezer Provin cie is door den heer B. G. Steekers, Ge meente-veldwachter, alhier als zoodanig eervol ontslag gevraagd. Aanrijding. De heer de W. alhier had het ongeluk met zijn rijwiel tegen een auto aan te rijden, waardoor het rijwiel totaal werd vernield. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. ZOETERMEER. Inenting. Gelegenheid lot koslelooze in- en herinenting bestaat op Dinsdag 16 September a.s., des morgens 9 uur, ten huize van dr. W. E. Stuw. Aanbeveling verdient het eventueel trouwboekje mede te brengen. „Doodloopende weg". Vanwege den A. N. W. B. en de K. N. A. C. is bij den ZwaardslootschewegBroekweg een bord geplaatst met het. opschrift „doodloopende weg". Dit is voor de onbekenden, die den Zwartenweg, het verlengde van den Broekweg, beschouwen als den verkeers weg naar Leiden. LAND- EN TUINBOUW Cursussen in Landbouwboekhouding. Zeer aanbevelenswaard voor onze Boeren. Naar men ons mededeelt, heeft dc Ne- derlandsche Heidemaatschappij, evenals in vorige jaren, aan een groot aantal la-nd- bouwvereenigingen een circulaire verzon den, waarin de aandacht wordt gevestigd op de door deze maatschappij georganiseer de cursussen in eenvoudige landbouwboek houding. Nu men allerwege hoort van malaise en crisis in den landbouw, lijkt het ons ge- wenscht, de aandacht van de landbouwers op de bemoeiingen dezer maatschappij op dit gebied te vestigen. Het wordt meer dan tijd, dat iedere landbouwer of boer, zoo hij zulks nog niet mocht doen, tot het bijhouden van een boekhouding van zijn bedrijf overgaat. Ge legenheid om het te leeren, is er in het aanstaande winterseizoen weer voldoende. Ook wanneer men meent, dat een opge legde belasting-aanslag te hoog is, kan al leen d&n met vrucht daartegen worden op gekomen, wanneer een volledige en duide lijke berekening van de bedrijfsuitkomsten kan worden getoond. En dit laatste is al leen mogelijk aan de hand van een goed opgezette en bijgehouden boekhouding. De Directie der Nederlandsche Heide maatschappij te Arnhem zal gaarne alle inlichtingen over de hierboven genoemde cursussen verstrekken. Boycot van Duitsche goederen in Denemarken? De Vcreenigde Electriciteitswerken van Z.W. Jutland hebben een aanbieding voor de levering van een generator door een Duitsche firma afgewezen met de mede- deeling, dat Denemarken zich moet ver dedigen tegen de Duitsche handelspolitiek, omdat deze schade berokkent aan het Deensche economische leven. Dit geval, schrijft het „Ilbl." schijnt het voorspel te zijn van een Deensche boycot tegen Duitsche goederen, want tegelijker tijd heeft de Zuid-Jutlandsche Boeren- Bond, die zijn zetel heeft te Kolding, een motie aangenomen, waarin de centrale Deensche organisatie van Boerenbonden, benevens de Landbouwraad worden uitge- noodigd, een algemeen boycot tegen Duit sche goederen te orgauiseeren. den van den welbekenden en beroemden conferencier Louis Contran in zijn schitte rend repertoir. De muziek staat onder lei ding van Jan Gordijn. De entree, die zoo laag mogelijk is ge steld (60 cent plus rechten) zal niemand verhinderen dezen avond bij te wonen. De zaal moet uitverkocht zijn. De voorverkoop van de kaarten is bij Jac. Janson, Pieterskerkhof 30 en 's avonds aan de zaal voorzoover er nog voorraad is. Wij verwachten veel bezoekers, dus men wacht niet tot Zondagavond met het kaar ten koopen. Het kon dan wel eens con te genvaller worden. Leden van „Leiden", zorgt hedenavond op tijd te zijn in tenue. Houdt „Leiden's" naam hoog. Laat dat ons parool zijn. ZWEMMEN OM DEN TRIAN0N-BEKER. A. J. van den Berg wint in mooien tijd. De Leidsche Politie-Sportvereeniging is gisteravond voor het laatst in dit seizoen in het openbaar opgetreden voor den wed strijd om den Trianon-beker. En ook dit laatste optreden in dc zweminrichting „Dc Zijl" kunnen we bescbouwcji als een be^ WIELRENNEN DE WEDSTRIJDEN IN HET STADION. Nederland wint den landenwedstrijd. In het Olympisch Stadion te Amsterdam werd gisteravond een groot wielerprogram ma verwerkt. Ongeveer 15000 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. Het program ma bevatte een sprintwedstrijd voor ama teurs in vier ritten over 1 K.M., een in haalwedstrijd voor amateurs van twee rit ten over 4 K.M. en een tripletwedstrijd voor beroepsrijders en pnafhankolijken, terwijl het hoofdnummer van den avond gevormd werd door een landenwedstrijd voor slayers achter motoren tusschen Frankrijk, Duitschland en Nederland, te verrijden in drie vitten over 30 K.M. De tripetwedstrijd had als altijd de bij zonder belangstelling van het publick. Na drie ritten waarin steeds veel spanning zat, werd de wedstrijd tenslotte gewonnen door het trio HoevensAnspach en Bak ker met 6 punten, voor BrilmanBouquet en van Hengel met 7 punten, IlcelaarDen Hartog en Hijzelendoorn met 8 punten cn Ooom-Adam en Kr under met punten. De inhaalwedstrijd voor amateurs werd na een spannende finale gewonnen door het viertal L. Buis, J. Visser, J. dc Wolf cn J. Engelmeer.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8