UIT DE OMGEVING VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 KATWIJK AAN DEN RIJN. DE KONTNGINN EFEESTEN. De tweede dag. Zooals we reeds meldden was er Don derdagmorgen te 7 uur koraalmuziek van den toren. Met den gunstigen, Noordelij ken wind, was dit over het geheele dorp goed hoorbaar en voldeed goed. Na het verzamelen dan van versierde fietsen enz. op het terrein der Tuinbouwver. K. en O. was het de taak der jury om te beoordee- len. De uitslag hiervan was: 1ste prijs Marie Zwaan, 2e H. de Kluever, 3e Jan Zwaan, ie Bep van Klaveren. De Harmo nie was intusschen gearriveerd en men ging in optocht, auto's, versierde fietsen, en paarden, waarmee ringsteken zou plaats hebben, onder de vroolijke tonen der Har monie die op een grooten auto had plaats genomen, door het dorp naar het feestter rein aan den Callaoweg. Daar hadden de verschillende volksspelen plaats waarvan de uitslag waren als volgt: Ringsteken per fiets voor dames le prijs Lena Luyten, 2e Rika Zwaan, 3e Henny v. d. Eijkel, 4e Arendje Prond. Ringsteken per fiets voor jongens: le Cor v. Leeuwen Dzn, 2e Gijs Vreeburg, 3e Jan Kloos, 4e Cor Koelewijn Wz. Ringsteken op het losse paard: le M. Schoneveld, 2e Karei v. d. Does, 3e A. Spie renburg, 4e Gijsb. v. d. Does. Na afloop hiervan was het aantrekkings- punt de muziektent, waar een tweetal Zangvereenigingen hun beste beentje zou den voorzetten. Jammer, dat de Directeur van de Christ. Dameszangver. „Echo der. Duinen" de heer Mize te Leiden, niet was opgekomen. Men moest zich tevreden stel len met hetgeen „Soli Deo Gloria" gaf. Doch alleen dit was al voldoende om vol doening te schenken aan de honderden die zich rondom de muziektent hadden op gesteld. Alle nummers werden genotvol op gevangen door luistergrage ooren van een auditorium, dat een en al enthousiasme was. Een dankbaar aplaus volgde na ieder nummer. Gezongen werden „Avondstilte" van Nienhuis, „Volle kracht" van dezelfde componist en Zomeravondlied" van v. Rheenen. Dan ging men huiswaarts om den in- wendigen mensch te versterken. Te 2.30 uur vingen wederom volksspelen aan. Ringsteken in auto's, stoelendans voor dames en touwtrekken voor jongens boven 14 jaar. Vooral dit laatste trok enorme belangstelling en het was intusschen half zes eer dit alles weer beëindigd was. De uitslagen waren: Stoelendans_ voor dames: le D. Schaap, 2e G. de Ruyter, 3e Cuna Peet, 4e Catr. Minnee; 2e groep: le Coba Hogewoning, 2e A. van Rijn, 3e Ida Hou wer, 4e N. Noort. Tontrekken: le. Piet Lange, 2e Arie Slin gerland, 3e A. Verkley, 4e P. Durieux Mz., 5e N. Noort. Ringsteken in auto's: le Cor Koelewijn Gz., 2e Jo van Rijn, 3e J. Jansen, 4e Mien v. Maaneh. De prijzen werden na afloop door den voorzitter der Oranjever. de heer 1 A. Wassenaar in het gebouw der Jonge lingsver. aan de Voorstr. met eenige toe passelijke woorden uitgereikt. Alle spelen werden den geheelen dag weer opgeluisterd door de Harmonie Kat wijk, die heusch geen gemakkelijken taak had. Te half acht des avonds had de opstel ling plaats van den lichtstoet met ver sierde voertuigen, fietsen en verder alle voetgangers gewapend met een lampion. Aan den Commandeurslaan, bij de opstel ling, had de beoordeeling plaats door de jury bestaande uit de heeren P. H. Cas- tenmiller, J. v. d. Perk en Dr. W. Hueting. Er was werkelijk heel wat werk van ge maakt. Toegekend werden de volgende prijzen: 1. „Laat bloemen uw tolk zijn" een magnifiek versierde auto van de firma Heemskerk en v. d. Meij; 2. „Bloemen hulde" van een groep jongemeisjes". 3. „De Zwaan en de Slak" van een groep schoolkinderen der Gereformeerde school. 4. „Vuurtoren" een auto waarop door een groep jongemeisjes uitgebeeld was het vis- schersbedrijf met een vuurtoren. 5. een wagen waarop een groep jongemeisjes voorstelden „de vlucht uit de Poppen kast'^ Te ongeveer 8.15 stelde de stoet zich in beweging en kort daarna dreigde de regen den mooien avond te verstoren. Het was gelukkig van korten duur, want spoedig werd het weer droog. Tijdens de omgang door het dorp kwamen de Edel- Achtb. heer Burgemeester en Mevr. Schok king, de gemeente-secretaris, de heer Boekhoven en Mevr., en de beide wethou ders met hun echtgenooten in rijtuigen een rondrit door het dorp maken om de ver siering en verlichting in oogenschouw te nemen. De Harmonie Katwijk was het die ook thans nog tot bijna elf uur de gezellige stemming er in hield. Het gemeentehuis was van gemeentewege op schitterende wijze verlicht en ook het dorp bood met zijn ontelbare lampions en hier en daar aangebrachte illuminatie een fantastischen aanblik. Te elf uur was het feest ten einde. Het bestuur der Oranjevereeniging, de versie- rings- en verlichtingscommissie kan met voldoening op haar vele en moeizame werkzaamheden terugzien en heeft de in woners zeer aan zich verplicht. Ook de Harmonie Katwijk heeft aan het slagen der feestelijkheden veel bijgedragen en verdient hiervoor zeker waardeering. Dat het bestuur der Oranjevereeniging op deze wijze doorwerkt is ongetwijfeld de wensch van allen. ZOETER MEER— ZEGWAART. DE KONINGIN NEFEESTEN. Onder begunstiging van prachtig na- jaarsweder werd Woensdagmiddag het Koninginnefeest voortgezet. Bij hotel „de Jonge Prin§" stelden de deelnemers aan de nationale ringrijderij en volksspelen, alsmede de gymnastiekvereeniging „Pro Patria" zich op. Vandaar werd onder de t-onen van de muziekvereeniging naar het feestterreein aan de Vlamingstraat ge marcheerd. Zooals altijd mocht de ringrijderij en de volksspelen, zoomede de verrichtingen van „Pro Patria", bestaande uit gymnastiek- verrichtingen en lichte athletiek, in groote belangstelling zich verheugen. De uitslag van de ringrijderij was als volgt: le prijs de heer en mevrouw M. Ver beek, Zoetermeer; 2e pr. de heer S. On derwater, Stompwijk en mej. Vollebregt, Zegwaart; 3e pr. A. de Vrij en mej. D. de Vrij te Berkel; 4e pr. de heer I. Heems kerk en mej. E. Ooms te Zegwaart. Voor de mooist versierde rijtuigen wa ren ook prijzen uitgeloofd. De gelukkigen waren: le prijs de heer J. Slik te Berg- schenhoek; 2e pr. de heer A. Groenheijde; 3e pr. de heer J. Nouens. De volksspelen hielden dee delnemers en toeschouwers in spanning. Vooral de nummers boegsprietloopen en touwtrek ken over een sloot hadden een groot suc ces. Groote hilariteit was er als de deel nemers in het natte element terecht kwa men. Om 6 uur waren de spelen afgeloo- pen. Om 8 uur werd met muziek, vanaf hotel „De Gouden Leeuw" weer naar het terrein gemarcheerd. Een duizendhoofdige menig te was des avonds daar aanwezig. Men kon daar profiteeren van een bioscoop voorstelling of wel van de daar aanwezige vermaken. Met het afsteken van een prachtig vuurwerk werd die avond be sloten. N00RDWIJK. De verordening op de winkelsluiting. Gedeputeerde Staten hebben aan het ge meentebestuur medegedeeld, dat zij de verordening van den Raad op de winkel sluiting ter vernietiging hebben voorge dragen aan de Kroon. Gezondheidscommissie Katwijk. Dooi den Commissaris der Koningin is benoemd tot lid van de Gezondheidscommissie, ge zeteld te Katwijk, ter aanvulling der vaca ture ontstaan door'het ontslagnemen van dr. H. van Nes alhier de heer H. G. Jon ker, arts te Rijnsburg. Openb. begraafplaats. B. en W. zijn voornemens aan den Raad voor te stellen een nieuw lijkenhuis te bouwen op de openbare begraafplaats. PRINS HENDRIK OP DE TENTOONSTELLING TE WASSENAAR EENIGE JONGEDAMES WOR DEN OP DE TENTOONSTEL LING AAN DEN PRINS VOORGESTELD. NAAST Z. K. H. BURGEMEESTER WIEGMAN. Donderdagmorgen werden de feestelijk heden weder voortgezet. Op den Duinrellweg hadden de deelne mers voor het ringsteken met paard en tilbury zich niet hun versierde rijtuigen opgesteld om door de jury beoordeeld te worden. De uitslagen voor de versieringen luiden als volgt: le prijs D. Nell; 2e pr. H. van der Ham, 3e pr. H. Overdevest, 4e pr. C. H. Compeer, 5e pr. W. van Santen. Hierna werd onder muziek van Excelsior een korte rondgang door het dorp gemaakt naar het feestterrein, waar de dames hun best moesten doen om de ringen te bemachti gen. Hiervan waren de uitslagen: le prijs G. Knijnenburg met dame, 2e G. Alkemade met dame, 3e prijs P. AVestgeest met daiuc en 4e pr. H. van der Ham met dame. Des namiddags te ruim 3 uur werd ver volgens de tentoonstelling met een bezoek vereerd van Zijne Kon. Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden, vergezeld van zijn Adjudant Jhr. Laman Trip. Zijne Ko ninklijke Hoogheid werd door den Burge meester ontvangen en door deze rondge leid, gevolgd door het geheele bestuur der Koningin Wilhelmina-Vereeniging en van het Tentoonstellingscomité. Bij den ingang der Middenstandsafdeeling werden Z. K. H. bloemen aangeboden door mevr. van den Berg en een programmaboekje door mej. Hoek. Tijdens de rondwandeling langs de stands onderhield Z. K. H. zich eenigen tijd met den oud-Burgemeester Jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravesande en diens doch ter alsmede den heer en mevrouw D. Ruys. Bij het tentoonstellingsterrein aangeko men speelde de muziekvereeniging Excel sior het Wilhelmus, waarop de Burgemees ter een driewerf hoera liet uitbrengen op H. M. de Koningin, die in persoon van Z. K. H. van haar belangstelling deed blij ken. Tenslotte werden de afdeelingen land- en tuinbouw bezocht, waarbij Z. K. H. zich ook nog onderhield bij de afdeeldng Roode Kruis met Jhr. J. K. von Weiier en Dr. Baart de la Faille. De Prins betuigde zijn groote tevreden- hed over deze tentoonstelling en zijn ad judant, Jhr. Laman Trip, merkte nog op, dat deze tentoonstelling zeer zeker met die der groote steden kon wedijveren. Bij de consumptietent werd de hooge be zoekers de eere-wijn aangeboden, waarna de Prins weer vertrok naar het Loo. Hierna werd overgegaan tot de volks spelen. De stoelendans voor dames boven 20 jaar trok veel bekijks. Hiervan waren de uitlagen: le prijs Annie Konings, 2e pr. Anna van Leeuwen, 3e pr. Alie Groenen dijk, 4e pr. Cor Verhagen, 5e pr. Co Tiem- stra en 6e pr. C. Konings-Vervoorn. Bij de behendigheidswedstrijden met rij wielen waren de uitslagen als volgt: le prijs Jan van der Ham, 2e pr. Bertus de Kie viet, 3e pr. Harry Goor, 4e pr. Jacob Krosse, 5e pr. J. G. de Kieviet. Ook het kuipjesteken voor mannelijke personen boven 30 jaar trok veler belang stelling en wanneer door een ongelukkige stoot een nat pak werd gehaald, gierde men het uit van de pret. Hiervan waren de uitslagen: le prijs Piet Ruigrok, 2e pr. Joop Koning, 3e pr. Gijs Remmerswaal, 4e pr. W. de Groot en 5e pr. G. J. de Vink. De prijzen van kuipjesteken en behen digheidswedstrijden werden des avonds te 7 uur door den Burgemeester uitgereikt. Tot slot werd te 11 ure een prachtig vuur werk afgestoken dat door duizenden werd aanschouwd en buitengewoon geslaagd ge noemd kan worden. We besluiten og eens met hulde te bren gen aan de regelings-commissiën voor de schitterende organisatie der feesten en ten toonstelling, waar alles vlot van stapel is geloopen en het geheel zoo'n prachtig suc ces is geworden. Tot laat in den nacht trokken nog vroolijke troepjes door het dorp tot ten slotte toch eindelijk de rust weerkeerde, waarmede de jubileumfees ten der Koningin Wilhelmina-Vereeniging weder ten einde waren. UITHOORN. DE MALVERSATIES. Hoe de bankdirecteur leefde. Eenige dagen geleden deed in het rusti ge Amstel-dorp Uithoorn het gerucht de ronde, dat de directeur van het bijkantoor der Rotterdamsche Bankvereeniging was gearresteerd, omdat hij groote sommen gelds verduisterd had.. Voor velen mocht deze mededeeling misschien nieuw klinken, er waren verschillende dorpelingen, die deze uitbarsting voorzien en voorspeld hadden. De heer J. v. S., een man tegen de veor- tig jaar, was in Uithoorn gezien en ge wild. Niet zoozeer om zijn beminnelijkheid, maar om zijn royaliteit en handigheid in het uitgeven van geld. Hij was algemeen bekend als de „gentleman" en gedroeg zich daar ook naar. De bankier bracht de nieuwste Parijsche modes in het dorp aan den Amstel, hij leerde den boeren manie ren en hij vertelde soms lange verhalen, druipende van genot en luxe. Hij was een hartstochtelijk liefhebber van week-enden. Jagen op de Veluwe deed hij regelmatig, in den zomer vond hij Scheveningcn of Ostende zeer aantrekkelijk, voor Antwer pen had hij ook een zwak en zijn leven was dikwijls zoo bedrijvig, dat hij 's avonds om 9 uur uit Ostende terug kwam en om elf uur weer per auto in Amsterdam toerde. De dorpelingen zagen „mijnheer" graag in hun zaken, omdat er dan altijd goed geld te verdienen was. Hoewel er verschillenden waren, die hdt „zaakje niet vertrouwden", durfden en konden ze niets zeggen, omdat Uithoorn nu eenmaal klein is, een zakenman in een glazen kastje woont en de bewijzen geens zins voorhanden waren. Hoewel zijn salaris, zeker voor een dorp, niet onbelangrijk was, kon hij er niet mee rond komen en hij zocht naar een nieuw middel om contanten in handen te krij gen. Dit vond hij op de wijze als wij reeds hebben medegedeeld. Het accountants-onderzoek is nog in vollen gang, de juiste bedragen zijn slechts moeilijk uit te zoeken, zoodat een officieel rapport vooreerst nog niet te verwachten is. Er is intusschen een nieuwe directeur van het bijkantoor benoemd. De vrouw van v. S. is het vorige jaar pas gestorven, hij bleef toen met di"ie kin dertjes achter, die thans bij zijn broer ver toeven. In Uithoorn heeft deze kwestie zeer veel opzien gebaard en is nog steeds het ge sprek van den dag, de gebeurtenis van dit jaar. Het vertrek van den bankdirecteur wordt algemeen betreurd, omdat met hem een der royaalste inwoners van het dorp vertrokken is. LISSE. Toelatingsexamen Rijkstuinbouwschool. Geslaagd bij het- op 9 en 10 September 1930 gehouden toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollen cultuur te Lisse: Voor de eerste klasse: W. P. Barnaart, Bergen; J. Noordam, Heemstede; J. de Bruin, Voorschoten; W. le Grand, W. v. Zonneveld, Sassenheim; D. J. v. d. Heuvel, Nieuw-Vennep; H. G. Hylkema, C. v. Zij- verden, Hillogom; D. Jongejans, G'. Slot, Hoofddorp; W. Montagne, Lisse; H. J. Post, Gorinchem; Th. Sabelis, Haarlem; W. J. H. Verhoeven, Utrecht; J. A. Zwaan, Voorburg. Afgewezen werden drie candi- daten. Voor de tweede klasse: A. P. Preenen, Hillegom; W. v. Marle, Rotterdam, C. H. W. Pieper, Castricum. Met ééq candidaat wordt het examen nog voortgezet.. Na afgelegd herexamen werd nog tot de tweede klasse toegelaten de leerling H. Poen, Haarlem. Na afgelegd herexamen werden nog tot de derde klasse toegelaten de leerlingen: N. G'aptein, Heemstede, N. Frijlink, B. Kapteyn, Sassenheim; J. Isbrücker, Sche- j veniugen; D. Wesseling, Haarlem. NOORDWUKERHOUT. Ned. Herv. Kerk Het pannen dak van de Ned. Herv. Kerk zal a.s. week vervangen worden door een leien bedek king. Reeds staan Stapels leien gereed. Het werk wordt uitgevoerd door de heer I C. de Jong, leidekker te 's-Gravenhage. TENGEVOLGE VAN EEN AANRIJDING tusschen wagens van lijn 5 en 14 op den Amstel te Amsterdam, kwam de wagen van lijn 5 onrustbarend dicht op den walle- kant tot stilstand. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Met man en macht brengt men den wagen van de gevaarlijke plek OP HET TERREIN AAN DE MARE TE TUIN DORP—VREESWIJK te Rotterdam wordt een tentoonstelling gehouden van land- en tuinbouwproductie, fruit- en sier gewassen. Een decoratieve inzending van de Pomologische Vereeniging, district Zuid Holland

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7