SPOOR's MOSTERDI Spoor Szwi'sVrsch'eKa DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Twee auto's op elkaar te plet ter gereden. Niemand ge kwetst. Woensdagmiddag reed op den Rijksweg bij Naarden de auto van mr. A. W. Ger- rifcs'e uit Amsterdam, waarin behalve de chauffeur de eigenaar en diens gezin ge zeten waren. Op ongeveer dertig Meter voor deze auto reed de vrachtauto van de firma Kamp en de Vries uit Amsterdam. Plotseling wilde de chauffeur dezer vracht auto de Meersteeg in rijden, een weg, wel ke links van den Rijksweg is gelegen. Door de groote vaart kon de chauffeur van den heer G. niet meer voorkomen, dat een botsing ontstond. Beide wagens werden nagenoeg versplinterd. Geen der inzitten den van beide auto's bekwam letsel. Onder een tractor geraakt en gedood. Te Ganzedijk is de arbeider J. onder een tractor geraakt en op slag gedood. Kind van een wagen gevallen en gedood. Gistermiddag om zes uur is in de Ves- puccistraat te Amsterdam een 6-jarig meisje, dat op Ten vrachtauto zat, door het zwenken van den wagen er af gevallen. Door het achterwiel van de auto werd het kind overreden. Het is eenigen tijd daarna op weg naar het Wilhelmiriagasthuis over leden. Knaapje onder een auto. Te Winschoten geraakte een zoontje van den heer L. P. Haan onder een auto en werd ernstig verwond aan beenen en hoofd. Het knaapje is in het R. K. Zieken huis opgenomen. DOODELIJK ONGEVAL IN HET STADION. Een renner bij het trainen om het leven gekomen. Gisterenmorgen was de motorrenner E. Helders op de baan in het Stadion te Am sterdam bezig met trainen. Door onbeken de oorzaak is de renner het stuur van zijn race-motorrijwiel kwijt geraakt en van de baan geslingerd. In zeer ernstigen toestand werd hij naar het Tesselschadeziekenhuis vervoerd, waar hij aan de bekomen ver wondingen is overleden. Verdronken. Te Schiedam is uit den Noordvestsingel opgehaald het lijk van den vijfjarigen A. v. d. W. Hoe de jongen te water is geraakt is niet bekend. Gistermiddag omstreeks 4 uur waren twee jongens aan de Greuns, onder Leeu warden, met een zeilboot aan het varen. Door verkeerd manoeuvreeren met het roer door een van hen, had een aanvaring plaats met een ledige modderschuit, welke werd gesleept. Beide jongens geraakten te wa^er. Een van hen, de 18-jarige K. W., werd door opvarenden van de modder praam gered. De andere jongen, de 18-jarige J. Brand- stra, uit Huizum, verdronk. Na eenigen tijd werd het lijk opgehhald. Te Britswerd (Fr.) is het 4-jarig zoon tje van de weduwe A. R. bij het spelen te water geraakt en verdronken. Te Finsterwolde is het lijk opgehaald van den 19-jarigen Jurjens, die Dinsdag bij het ploegen met zijn tractor in de berm- sloot reed en onder de machine terecht kwam. Niemand had het ongeval gezieq. Aan de gevolgen overleden. De 63-jarige de W., die in de vorige week aan het Haantje onder de gemeente Rijs wijk van een dak is gevallen, is thans aan de gevolgen bezweken. Voorzichtig met kinderen achter op de fiets. In de Oostachterstraat te Dinteloord wilde mej. K., gezeten op haar' rijwiel en met haar zoontje achter op den bagage drager, uitwijken voor een van den tegen- overgestelden kant naderend rijwiel, bij welke manoeuvre zij echter kwam te val len. Het droevig gevolg hiervan was, dat haar zoontje vóór een achter haar komen den voermanswagen terecht kwam, waarbij een der wielen den kleinen over het borstje reed. Bewusteloos en zwaar gewond werd de jongen een woning binnen gedragen, waar medische hulp moest worden ontbo den. KINDERVERLAMMING, Te Vlaardingen. Het zesde geval van kinderverlamming is te Vlaardingen geconstateerd. Het pa tiëntje is in de barakken opgenomen. Ook te Smilde is een geval van kinder verlamming geconstateerd. Bij een zes-jarig kindje te Dongen heeft zich een geval van kinderverlamming voorgedaan. Spoor's gestampte Nfcïyes Brand in een lakstokerij. Gisteravond om half tien is een felle brand uitgebroken in de bijgebouwtjes van de lakstokerij van de N.V. v.-h. K. Kiewit de Jonge aan den Friéschen Straatweg te Groningen. De brandweer bestreed het vuur met 4 stralen op de waterleiding. De brand liet zich ernstig aanzien, zoodat een tweede motorspuit gerequireerd werd. Vele ledige terpentijnvaten zijn verbrand, de laksto kerij zelf is behouden gebleven. De oorzaak van den brand is onbekend. De verzekering dekt de schade. DE DOODSLAG TE DEURNE. Hoe alles zich heeft toegedragen. Omtrent het verloop van de Zondag avond te Deutne plaats gehad hebbende vechtpartij, waarbij de acht- en veertig jarige stucadoor W. K. op zoo droevige wijze om het leven kwam, verneemt de „Tijd" nog het volgende: Omstreeks elf uur dien avond was het vooral in de Stationsstraat bij het café van v. Os en Haldermans nog al rumoerig en werd er door verschillende .personen twist gezocht. De op de markt surveillcerende politie, het rumoer in de Stationsstraat hoorende, spoedde zich daarheen en trof twee perso nen op den grond liggend aan. Toen veld wachter Pynen, deze van elkander trok, kreunde de onderste: „U heeft den ver keerde vast, die daar ginds loopt, heeft mij gestoken". Deze wegvluchtende persoon, die al spoe dig werd aangehouden, bleek te zijn de zeven-en-twintigjarige L. A. L., bankwerker, geboren te Tegelen, doch wonende te Hel mond. Inmiddels had Keysers het bewustzijn verloren en vond de verschenen genees heer, dr. Wiggersma, den toestand dusda nig, dat hij onverwijlde opname in het gast huis noodzakelijk achtte. Ter plaatse zijn door de politie direct na het voorval enkele personen aangehou den, o.w. ook de persoon, die door veld wachter Pynen van Keysers was getrok ken. Dit bleek te zijn de zes-en-dertigja.-:- ge chauffeur J. M., uit Helmond. Verschillende der aangehouden personen 2ijn .na cadergar.n verhoor wederom op vrije voeten gesteld, terwijl als vermoede lijke daders in verzekerde bewaring zijn gesteld de aangehouden L. en M., die ech ter beiden pertinent ontkenden. (Later hèeft L. echter bekend de daad bedreven te hebben). Het mes van L. werd ter plaat se door voorbijgangers teruggevonden. K., die een diepe steekwonde in de lin kerborst had, is in den morgen van Maan dag, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in het gasthuis overleden. Ernstige vechtpartij. In het café van T. v. d. Velden aan den Grondheerendijk te R'dam is Dinsdag avond twist ontstaan tussohen een café houder en den kellner J. Bakker van den Katendrechtschen Lagendijk eenerzijds en 7 Duitsche zeelieden van het in de Petro leumhaven liggende motorschip Fulda an derzijds. Weldra werd er geducht gevoch ten en het resultaat was, dat de caféhou der zich met een gebroken neusbeen en een hoofdwond onder de behandeling van zijn huisarts moest stellen, dat de kellner een zware hoofdwond heeft en dat de 23- jarige kok J. D. met een hoofdwond en de 20-jarige steward F. L. met een hoofdwond en een hersenschudding naar het zieken huis aan den Coolsingel zijn vervoerd. Laatstgenoemde is in ernstigen toestand opgo»'men. De Fulda is gistermorgen vroeg vertrokken. Ergerlijke vernieling in het gebouwtje bij de Zwolsche schietbanen. Toen de afdeeling Zwolle van den bij zonderen vrijwilligen landstorm Dinsdag avond bij de schietbanen aan den Schreven- weg kwam voor hun wekelijksche oefening, bleek de deur van het daar staande ge bouwtje geforceerd te zijn. Hierin werden bewaard de schietschijven en andere be- noodigdheden, geweren en pistolen en veelal eenige munitie. Alles bleek overhoop te zijn gehaald en zooveel mogelijk ver nield. Geweerriemen waren doorgesneden en de geweren overal neergeslingerd. Daar eenige vereenigingen hier schieten, kon nog niet worden vastgesteld, of er geweren of pistolen vermist worden. Bij het gebouw tje lagen breekijzers en vijlen. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben omwonenden lawaai op het terrein gehoord. De marechaussee stelt een onder- WED. C. A. BRESIJN-VAN ZUUREN. Mej. De Wed. C. A. Bresijn, geb. van Zuuren, de oudste Nederlandsche inwoon ster, die, zooals wij reeds meldden, dezer dagen in den ouderdom van bijna 105 jaar te Otterlo (gemeente Ede) kwam te over lijden. Oneerlijke werkvrouw. Woensdag werd door een slager te Amersfoort bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat den laatsten tijd uit een in een kast in de huiskamer staand kistje, geld werd vermist, tot een totaal bedrag van ongeveer 1200. De werkvrouw, die bij de familie in dienst is, werd aangehouden. Zij bekende tén slotte Woensdagmorgen nog 12.50 te heb ben weggenomen. Bij een onderzoek in haar woning werd een bedrag van 150.ge vonden. Dit geld is in beslag genomen. TE BRUMMEN werd op 9 en 10 September een groote land- en tuinbouw-tentoon- stelling gehouden met concours hippique. Echte Geldersche belangstelling DE „SPELERS VAN STAD EN LANDE" (dir. Anton Verheijen) zijn Woensdag uit Den Haag vertrokken voor een tournee door Ned.-Indië. V. 1. n. r.mevr. Verheijen, Anton Verheijen, Van Dongen. Piene Beider (met bloemen)daarachter Bob van Leersum, Marianne van Dam (met bloemen) en mevr. R. Kohier (met bloern-n) TE UTRECHT wordt van 10 tot 17 September de lichtweek gehouden. Lichtmast van „Philips" op de Neude. Op den voor grond een der leeuwen van het hoofd-postkantoor H. M. DE KONINGIN EN H. K. H. PRINSES JULIANA hebben een bezoek gebracht aan de groote Land- en Tuinbouw-Tentoon- stelling te Brummen. De vorstelijke bezoeksters op de versierde tribune

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5