DONDERDAG 11 SEPTEMBER Landverhuizers naar de Ver. Staten. Een waarschuwing. De directeur van het bureau der Ned. Ver. „Landverhuizing", gevestigd Bezui- den'houtscheweg 97, 's-Gravenhage, schrijft het volgende: Pas ontvangen berichten uit de Ver* Stalen van Amerika noemen de aldaar heerschende werkloosheid zóó ernstig en do kans op het vinden van loonend werk zóó uiterst gering, dat, voor dit jaar althans, aan een ieder moet worden ont raden om naar dat land te emigreeren. Zij, die voornemens zijn in de Ver. Sta ten een bestaan te zoeken, zullen hun vertrek ten minste moeten uitstellen tot •het voorjaar van 1931. Zij zullen goed doen ook dan niet tot de afreis te beslui ten, vóórdat zij bij bovengenoemde Veree- niging inlichtingen hebben ingewonnen of en, zoo ja, in hoeverre er verbetering in den toestand is ingetreden. Thans kecren vele landgcnooten teleur gesteld en verarmd uit de Ver. Staten terug. Vandaag is door den Deken van Rot terdam een Kath. Lyceum voor Meisjes geopend, onder leiding der Zusters van J. M. J. UIT DE OMGEVING TER AAR. Dee toestand van den tuinbouw onder de loupe. Vorige week werd een bijeenkomst ge houden van belanghebbenden, hiertoe uit- genoodigd door de heer Hugenholtz, te Lei den, die zich, mede met enkele andere heeren, voor onze cultuur zoodanig interes seerde, dat tot deze vergadering 'besloten werd. De heer Hugenholtz leidde als voorz. de besprekingen in, waaruit bleek, dat hij van den crisistoestand in Ter-Aar en Om streken goed op de hoogte is. Hieruit te geraken of althans de middelen te bera men om hiertoe te geraken, wil spreker met deze bijeenkomst trachten te berei ken, waarvoor hij de medewerking vraagt van de aanwezigen. Uit de besprekingen, welke hierop vol gen, worden vooral de punten vastgelegd, welke buiten het bereik der nationale of liever internationale crisis liggen. Deze niet weinige en zeker niet onbelangrijke misstanden uit den weg te ruimen of het hoofd te gaan bieden, is een kwestie van breedvoerige besprekingen. Een zeer be zwarend feit, hetgeen reeds jaren lang door den tuinbouw hier ter plaatse wordt gevoeld en waartegenover de tuinbouw machteloos staat, wordt besproken n.l. de verkoop van doperwten. Dit artikel, dat voor SO a 90 pet. wordt geconserveerd, brengt geen loonenden prij op. Concurren tie op de veilingen is uitgesloten, daar de bond van Ned. Conservenfabrikanten slechts één vertegenwoordiger stelt voor den inkoop en na de veilingen het kwantum onderling wordt verdeeld. Tweedens komt hierbij, dat elders in de laatste jaren dit artikel bij massa's wordt verbouwd. De kwaliteit van die 'erwten schijnt belang rijk minder te zijn, doch de opmerking wordt gemaakt, dat de smaak wordt goed gemaakt door etiketten waarop vermeld „Ter Aarsche Doperwtjes". Voorts wordt als noodzakelijk aange merkt een teeltwijziging in te voeren. Hiertoe ontbreekt de noodige kennis, waarin de tuinbouwcursussen kunnen voor zien. Noodzakelijk is echter, dat den tuin ders het nut van het volgen dier cursussen onder de oogen wordt gebracht, daar door den tuinbouwleeraar zeer geklaagd wordt over de deelname hiervan. Wil men nog eens tot de stichting van een tuinbouw- winterschool geraken, dan zal allereerst meer aandacht aan de gewone cursussen moeten worden geschonken. Algemeen was men het er over eens, dat de onderlinge verdeeldheid in liet veilingwezen negatief werkt op den bloei van den tuinbouw. Veel zou gedaan kunnen worden wanneer deze strijd ten einde was. Een en ander wordt breedvoerig bespro ken, waarna wordt overgegaan tot de be noeming van een voorloopige commissie, waarin zitting nemen de heeren Hugen holtz, Leiden, C. v. d. Bosch Bontje, Al phen aan den Rijn en Jonker, tuinbouwlee raar Ter Aar, terwijl de heeren Khoeman, Rijkstuinbouwconsulent te Aalsmeer en Leinkes te Alphen aan den Rijn mede gevraagd zullen worden zitting te nemen in de commissie. Door deze commissie zal met de verkregen gegevens getracht wor den een vast plan te vormen, dat kan ïei- den tot verbetering van den huidigen toe stand. Besloten wordt binnen korten tijd wederom een vergadering te beleggen om daarna een hlgemeene tuindersvergadering op te roepen en deze de plannen voor te leggen. De heer Hugenholtz brengt dank aan de aanwezigen voor hun belangstel ling, hij spreekt zijn tevredenheid uit over de gevoerde besprekingen en sluit hierna de vergadering met den wensch dat de eerst stap tot verbetering gedaan nog door vele moge gevolgd worden, opdat ten slot te de financieele toestand der tuinders hierdoor gunstiger worde. De verstrooide professor kookt z'n ei. 193L WASSENAAR. HET 25-JARIG BESTAAN DER KONINGIN WILHELMINA VEREENIGING. Voortzetting der feesten. Gistermorgen werden om ca. S.30 uur Vaderlandsche liederen en koraalmuziek ten gehoore gegeven door de Muziek-ver- eeniging „Excelsior", op het Dorpsplein, waar verder om 9.30 uur de schoolkinderen zich verzamelden. Een optocht werd ge vormd, bestaande uit het Bestuur, de Mu- zielok-Vereeniging „Excelsior", en de schoolkinderen, onder geleide der klasse- onderwijzers. De optocht trok door ver schillende dorpsstraten en splitste zich daarna in tweeën. De kinderen der lo en 2e klassen der Lagere Scholen begaven zich naar het Centraal-Theater, ter bijwo ning van de feestvoorstelling, terwijl het overige gedeelte van den optocht naar het feestterrein ging, waar den kinderen pof fertjes en wafelen werden aangeboden, alsook een ritje in den draaimolen. De kermis was vanaf 's morgens reeds in vol len gang, en het dorp was vol feestgan gers, terwijl overal een echt gezellige stem ming heerschte. De volks- en kinderspelen namen in middels ook een aanvang, en wel met Vo gelschieten, om 10 uur voorm., waarvan de uitslagen als volgt zijn: 1. W. Wensveen, romp; 2 Theo Vermeulen, kop; 3. A. Stroo ker, rechtervleugel, 4. P. Ruigrok, linker vleugel; 5. L. A. v. d. Berg, staart, 6. W. de Jong, vlag. Voortgezet werd met den Grabbelton, voor meisjes van 7 tot 10 jaar 's middags om 2 uur; wedloop met wagentje voor meisjes van 1012 jaar, stoelendans voor meisjes van 1315 jaar; ringsteken met rijwielen voor meisjes van 16 jaar en ouder, kuipjesteken voor jongens van 79 jaar; ruiter te paard voor jongens van 1012 jaar; en „het eerst aan den trein" voor jongens van 1315 jaar. Een en ander vond natuurlijk grooten bijval en de jeugd, alsook de ouders, amu seerden zich kostelijk. Verscheidene kin deren wonnen fraaie prijzen. Deze dag werd besloten met een concert aangeboden door de Muziek-Vereeniging „Excelsior", aanvangende om 8 uur des avonds, in de muziektent op het Burcht plein. Tot laat in den avond bleef men in het Lunapark bijeen, terwijl in het dorp op aardige wijze de aandacht werd getrok ken door een F ede ral-Truck-vraohtau to van de firma Riem Co., waarop een fraai verlichte Essex-wagen werd tentoonge steld. Deze auto reed overdag steeds door de dorpsstraten. Ook deze tweede feestdag werd voort durend door prachtig weer begunstigd. De bekroningen op de ten toonstelling. Voor den tuinbouw werden de prij ken als volgt toegekend Groep A. Handel: Gr. gouden medaille "W. Maarsen; Zilveren medaille Gezamen lijke Bloembollenkrweekers te Wassenaar; Gr. gouden medaille A. G. van Tol; Verg. zilv. med. A. G. van Tol; Gr. gouden med. Kweekerij Boschgeest; Verg. zilv. med. Gebr. Bouw; Verg. zilv. med. Kweekerij Clingendaal; KL gouden med. J. Bats; Verg. zilv. med. W. P. v. d. Kof; Zilveren med. L. Gaarkeuken; Bronzen med. J. G. Ballego; Bronzen med. G. van 't Slot. Groep A (buiten): Gr. gouden med. N. Groenendijk; KL gouden med. Gebr. Zoe temelk; Kl. gouden med. Kweekerij Al- pina; Verg. zilv. med. G. Koster; Zilveren med. Firma Endtz. Groep B: Gr. gouden med. P. Zegwaard; Bronzen med. J. Anderson,; Verg. zilv. me daille M. Sjouke; Zilv. med. A. J. Duiven voorden; Bronzen med. G. van Egmond; Gr. gouden med. A. H. Aartsen; Gr. gou den medaille D. de Gans; Zilv. med. J. H. Lourens; Zilv. med. P. Poldexmann. Groep A: Eereprijzen: Med. van H. M. de Koningin W. Maarsen; Gouden med. Gebr. Bouw; 25.Vereenigde Bloem bollenkweekers; Kunstvoorwerp: N. Groe nendijk; 10.Gebr. Zoetemelk; Kunst voorwerp M. Sjouke; Verg. zilv. med. R. Laarman; idem Kweekerij Alpina; idem Kweekerij Clingendaal; idem J. Bats; Verg. zilv. medaille W. v. d. Krof; Zilv. med. Bloembollenclutuuridem W. Maar sen; idem P. Zegwaard; idem R. Laarman; idem Florigaza; idem expositie Hongaar- sche kleedjes; idem L. Pool; idem M. Sjouke. Groep B.: Eeremedailles: Med. Koningin Moeder P. Zegwaard; Gr. gouden med. A. H. Aartsen; Gouden med. D. de Gans. V eetentoonstelling. Afd. A. Vet Vee: le W. Kroes te Over- schie2e idem. Afdeeling. A II. Fijnste en zwaarste Os (niet' afgewisseld): 1. G. J. de Kroes te Vootburg; 2. W. de Kroes te Over schie; 3. Idem. Afdeeling A III. Fijnste en zwaarste koe (afgewisseld): 1. J. C. Hoogeveen te Wassenaar, tevens kampioen; 2. A. L. Graafland, te Overschie; 3. Idem. Afdeeling A lila. Fijnste en zwaarste koe (zes breede tanden): 1. W. Hooger- brugge te Overschie; 2. J. C. Hoogeveen te Wassenaar; 3. J. L. de Groot te Zoe te rmeer. Afdeeling A IV. Fijnste en zwaarste koe (4 breede tanden): 1. J. C. Hooge veen te Wassenaar; 2. Idem; 3. Idem. Afdeeling A V. Fijnste en zwaarste koe (twee breede tanden): 1. J. C. Hoo geveen te Wassenaar; 2. W. Iloogerbrugge te Overschie; 3. Adr. van der Marei te Wassenaar. Afdeeling A VI. Fijnste en zwaarste half: 1. Adr. van der Marei te Wasse naar; 2. C. Mastricht te Leiden; 3. Idem. Afdeeling Dikfeil1. Adr. van der Marei te Wassenaar; 2. Jac. de Kroes te Overschie. DE LEIDSCHE COURANT De beste 12 stuks: Collectie J. C. Hoo geveen te Wassenaar, le prijs. Afdeeling B. Gebrui'ksvee. De beste melkkoe Zwart witkop Gron. Veeslag: 1 G. J. van der Stoel te Wasssenaar; 2. Idem; 3. C. C. Breukink te Voorscho ten. Afdeeling B VIII De beste schot zwart witkap Gron. Veeslag: 1. G. J. van der Stoel te Wassenaar. Afdeeling B IX. De beste vaars zwart witkop Gron. Veeslag: 1. A. Pruissen te Haarlemmermeer; 2. W. Nell te De Kaag. Afdeeling B X. De beste melkkoe zwart bont Holl. veeslag (afgewisseld): 1. P. C. Nel] te Wassenaar; 2. C. H. van Vliet te Voorschoten; 3. C. J. van Leeuwen te Stomp wijk. Afdeeling B 12. De beste vaars zwart bont Holl. Veeslag (twee tanden): 1. A. Pruissen Rijk, Haarlemmermeer. Afdeeling B 13. Vier beste melkge vende koeien (zwart witkop Holl. Vee- slag): 1. P. van der Marei te Wasse naar; 2. G. J. van der Stoel te Was senaar. Afdeeling B 14. De vier beste melk gevende koeien zwart Bont Holl. Vee- beslag: 1. G. A. M. van Wissen te Was senaar; 2. C. H. van Vliet te Voorscho ten. Afdeeling B 15. De beste en fijnste Guiste Koe (het meest geschikt voor de mesterij): 1. C. Nell te Wassenaar; 2. W. Nell te De Kaag; 3. M. de Graaf te Voorschoten. Afdeeling B 16. De vier beste en fijnste Guiste Koeien (het meest geschikt voor mesterij): 1. A. van Straalen te Wasse naar; 2. M. de Graaf te Voorschoten; 3. 0. H. van Vliet te Voorschoten. Afdeeling C. Fokvee: 1. S. van der Sboe'l te Wassenaar; 2. P. Roodenburg te Wassenaar; 3. P. van der Marei te Was senaar; Eervolle vermelding E. Ka.hn te Wassenaar. Afdeeling C 20. De vier beste kalfkoeïen (7 maanden drachtig): 1. G. J. van der Stoel te Wassenaar; 2. H. J. van Wissen te Den Haag. Afdeeling C 21. Het fijnste en zwa-arste Pink: 1. M. de Graaf te Voorschoten; 2. G. van Leeuwen te Valkenburg; 3. A. Pruissen Rijk te' Haariemmèrmeer. Afdeeling C 22. De vier fijnste en zwaarste pinken: 1. C. van Leeuwen te Valkenburg: 2. M. 'de Graaf te Voor schoten; 3. C. C. Breukink te Voorschoten Afdeeling C 23. Het f'iinste en zwaarste Graskalf: 1. C. Breediik te Waddinx- veen; 2. 0. Nell te Wassenaar; 3. C. Breedijk te Waddinxveen. Afdeeling C 24. De vier fijnste en zwaarste gras kal veren1. C. Breediik te Waddinxveen; 2. W. Nell te De Kaag; 3. C. Nell te Wassenaar. Afdeeling C 25. De fijnste en zwaarste stier (geb. vóór 1928): 1. C. H. van San ten te 'Voorschoten; 2. C. J. Knijnenburg te Wassenaar. Afdeeling C 26. De fijnste en zwaarste stier: 1. J. Kool te Wassenaar; 2. C. Breedijk te Waddinxveen; 3. J. J. Konst te Zevenhoven. Afdeeling O 27. De fijnste en zwaarste stier (geb. in 1929): 1. O. Cohn te Wasse naar; 2. C. J. van Leeuwen te Stomp- wijk; 3. H. J. van Wissen te Den Haag. Afdeeling C 28. De fijnste en zwaarste stier- (geb. in 1930): 1. J. J. Konst te Zevenhoven. Afdeeling D. 29. Schapen. De zes fijnste, zwaarste en vetste schapen. 1. G. J. van der Stoel, te Wassenaar, 3. A. Binnendijk, te Wassenaar. Afdeeling D. 30. De zes fijnste en zwaar ste weidelammeren. 1. N .A. den Hollan der te Wassenaar, le en extra L. van Reeuwijk te Hoofddorp, 2e Jac. Kroon, te Overschie, 3. P. Verboom, te Voorschoten. Bestuursprijs M. Nell, te Wassenaar. Afdeeling D. 31. De zes fijnste en zwaar ste zuiglammeren. 1. W. Nell, te De Kaag, 2. P. M. te Leidschendam, 3. G. J. van der Stoel, te Wassenaar. Afdeeling D. 32. De beste fokram gebo ren voor 1930. 1. L. van Reeuwijk te Hoofd- dorp, 2. W. Nell te De Kaag, 3. G. J. van der Stoel te Wassenaar. Afdeeling D. 33. De beste fokram gebo ren 1930. 1. L. v. Reeuwijk te Hoofddorp, 2. P. M. Vrij te Leidschendam, 3. idem. Afdeeling D. 34. De zes fijnste fokscha pen. 1. L. van Reeuwijk te Hoofddorp. 2. S. van der Stoel te Wassenaar, 3. C. Breukink te Voorschoten. Bestursprijs M. P. Vrij.te Nootdorp. Afdeeling E. Varkens 35. De vier fijnste en zwaarste vette varkens. 1. G. J. van der Stoel te Wassenaar, 2. C. Nell, te Wasse- Afdeeling E. 36. De zes fijnste zouters (20-100 KG.). 1. L A. v. d. Berg, te Wassenaar. 2. G. Knijnenburg te Wasoe- naar. Afdeeling E. 36a. Meest geschikt voor slagerij, te zwaar voor zouters. 1. C. Nel], te Wassenaar, 2. L. A. van der Berg, te Wassenaar, 3. C. Nell, te Wassenaar. Afdeeling E. 37. De zes best schrammen. 1. Jhr. H. Loudon, te Wassenaar, 2. A. Binnendijk, te Wassenaar, 3. G. Knijnen burg, te Wassenaar. Eerv. vermelding G. van Santen, te Was senaar. Afdeeling E. 38. De beste zeug met min stens 8 biggen. 1. A. C. Dijkman te Voor- s/choten, 2. P. Verboom te Voorschoten. 3. J. Ivortekaas te Wassenaar. Afdeeling E. 39. De beste drachtige zeug. 1. C. Nel], te Wassenaar 2. J. Prosman en P. G. Riem te Wassenaar. 3. A. Binnendijk, te Wassenaar. Afdeeling E. 40. De beste beer geboren m 1929 of vroeger. 1. C. Neel te Wassenaar, 2. J. Prosman en P. G. Riem, te Wasse naar. 3. J. Kool te Wassenaar. Eervolle vermelding C. Wassenaar te Noordwjjk. Afdeeling E. 41. De beste beer geboren in 1930. 2. C. Nell te Wassenaar, 3. G. A. M. van Wissen, te Wassenaar. Afdeeling E. 42. De twee beste zeugen ge boren in 1930. 1. Wed. A. E. Westgeest, te Wassenaar, 2. C. Nell, te Wassenaar, 3e. G. A. M. van Wissen, te Wassenaar. Eervolle vermelding C. Nell, te Wasse naar, id., idem. Afdeeling geiten. De beste melkgevende geit. 1. Lenie Vogels, te Wassenaar, 2. A. Blok, te Voorschoten, 3. idem. Afdeeling zuivel. Afdeeling Goudsche kaas 2 kazen gemaakt na 1 Jan. 1930 en voor 25 Juni 1930. 1. Wed. C. Nell, te Voor schoten, 2. P. Roel of s, te Oude-We tering, 3. G A. M van Wissen, te Wassenaar. Afdeeling Goudsche kaas. 2 kazen, 9 Iv.G. of lichter. 3. G. A. M. van Wissen, te Wassenaar. 2 kazen van 9 K.G. of lichter gemaakt na 20 Juli 1930. 1. H. M. van Zwieten, te Al pen, 2. L. de Wit, te Alpen, 3. J. Kool, te Wassenaar. Goudsche kaas. 2 kazen van 9 KG. of lichter gemaakt na 20 Juli 1930. 1. C. J. Kempen, Aarlanderveen. 2. Wed. C. Nell, te Voorschoten, 3 Wed. A. E. Westgeest, te Wassenaar. Leidsche kaas. 2 kazen zwaarder dan 6 KG. gemaakt na. 1 Januari voor 25 Juni 1930. 1. A. J. Verkleij, Sassenheim, 2. P. Roelofs, te Oude-Wetering. Leidsche kaas. 2 kazen van 6 K.G. of lich ter gemaakt na 20 Juli 1930. 1. W. G. Duy- nisveldt, te Voorschoten 2. W. Heemskerk, te Lisse., 3. C. H. van Vliet te Voorscho ten. 2 kazen van 6 K.G. of lichter gemaakt na 1 Juli 1930. 1. J. van Noort, te Lisse. 2. A. J. Verkleij, te Sassenheim, 3. W. G. Duynisveldt, te Voorschoten. Afdeeling Boter. Een pot boter ïnh. 5 K-G. 1. J. Rotteveel, te Lisse, 2. J. A. v. d. Voort, te Lisse, 3. G. M. Rotteveel, te Oude-Wetering. RECHTZAKEN Verkiezingsrelletjes te Nieuwerbrug bij Bodegraven. In Juli 1929, dus aan den vooravond van de Kamerverkiezingen hadden onder de ge meente te Nieuwerbrug verkiezingsrelletjes plaats. Ten gevolge daarvan stonden voor de Utrechtsche rechtbank verscheidene ver dachten terecht. Eerst J. v. d. B., houtzager, 20 jaar, te Nieuwerbrug en G. de K., 26 jaar, schipper te Nieuwerbrug, wegens beschadiging van een auto ten nadeele der afdeeling Alphen der S. D. A. P., v. d. B. tevens wegens mis handeling van P. A. O. en J. T. V. Hoewel vele getuigen kwamen verklaren dat ver dachten het roode doek van de auto hadden gescheurd en de mishandeling wel degelijk had plaats gehad, ontkenden verdachten pertinent. Het O. M. eischte tegen v. d. B. 60 boe te subs. 30 dagen en tegen v. d. K. 40 subs. 20 dagen. D. de V., 36 jaar, schippersknecht, stond daarna terecht wegens mishandeling van 2 meisjes bij dezelfde gelegenheid als boven. Ook hier bezwarende getuigen en getui gen a. décharge. Van de laat sten beweerde er een dat verdachte, toen anderen de S. D. A. P.-ers uit elkaar sloegen, het Wilhelmus had staan zingen. Het O. M. eischte hier 100 subs. 50 dag gen. Dan stond terecht P. de V., 19 jaar, koop man, te Bodegraven, die ook den rooden doek van de auto der S. D. A. P. zou heb ben afgerukt. Hier eischte het O. M. 40 subs. 20 da gen. Tenslotte stond terécht J. V., 53 jaar, aannemer te Nieuwerbrug, die bij 't zelfde relletje opgeruid had mqt de woorden: „Slaat ze dood! Verzuipt ze! Trapt ze de sloot in". Verdachte ontkende met nadruk. Het O. M. eischte 200 su'bsidair 100 da gen hechtenis. In alle deze zaken uitspraak 23 dezer. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Johannes Diederik, z. van J. D. Slijkhuis en A. Keijzer. And-ries Frederik, z. van J. Korenhof en C. G. Baa- ten. Hendricus Cornelis, z. van C. H. J. Hogervorst en M. v. d. Heuvel. Henri Johan, z. van F. W. Korten en H. C. E. Schippers. Arde, z. van J. Stouten en A. Brouwer. Hendricus, z. van A. Klaassen en G. E. Hartlief. Jobs. Wilhs. Adrs., z. van A. R. Brockhau» en C. van Vliet. Arend Paulus, z. van P. van Duuren en S. Zwiers. Erica, d. van J. A. Knete- mann en S. C. de Groot. Antonius Jo- sephus, z. van S. van Weeren en G. v. Put ten. Maria Dina, d. van S. v. d. Voorden en M. A. v. Sonderen. Johanna Petro- nella, d. van J. C. de Rooij en H. Meijer. Wilhelmina, d. van D. P. R. Massaar en M. Paauw. Johanna, cl. van A. van 't Wout en J. Varkevisser. Ja nJozef, z. van J. J. Hoogendoorn en W. v. d. Vring. Johannes, z. van J. W. van Wilgen en A. Perridon. Charlotte, d. van A. Teljeur en S. C. Laucr. Hendrik, z. van G. J. va iLVliet en M. v. Hooidonk. Lodewijk Bernardus, z. van L. B. Brussé en J. B. Schippers. Johanna Maria, d. van T. H. M. Pleij en F. M. J. v. d. Voorden. Hends. Jobs. Anths., z. van J. II. Roose en G. E. v. Rijn. PetronelLa, d. van D. Voorzaat en E. die la Rie. Corns. Johs. Maria, z. van L. H. Heetvelt en S. M. L. Bernard. Mars. Petrus Jozef, z. van G. P. Bergers en J. M. P. v. Bruggen.. Gehuwd: J. Chaudron jm. en C. Slijk huis jd. F. Dörr jm. en T. H. Nijsman jd. M. A. v. Egmond jm. en A. M. Dickhoff jd. H. A. Henzing jm. en C. J. Freeke jd. M. Keijzer jm. en G. Galjaard jd. P. Sjardijn jm. en J. S. Duk jd. M. Ver hoog jm. en C. G. Hoppenbrouwer jd. C. Zuidhoek jm. en G. v. Rossum jd. Overleden: E. Kiel, dr. 3 dagen P. van Beijerenv. Oest vr. 66 jaar M. M. W. Heemskerk dr. 1 maand -r- L. DERDE BLAD PAG. 10 van Egmond zoon 13 jaar W. C. v. d. Werf-Vink vr. 30 jaar M. H. J. de Wolff zn. 71 jaar W. Barentsen dr. 13 jaar J. M. Spoel dr. 83 jaar C. J. v. Wilgen man 60 jaar H. D. Schrijver zn. 6 jaar. Personen te Leiden gevestigd. G. A. M. Aalbersberg, stuurman, J. van Goyenkade 3 8J. C. Aalbersberg, onder wijzeres, idem S. B. Akmamgelar, Rood- bprststraat 30 J. S. Ardesch van Hamel concertzangeres, Johan de Witstraat 35 B. Baselt, H. Rijndijk 55 C. J. Beerman, N. Ac. Ziekenhuis A. Benner, dienstbo de, Lammermarkt"!5 K. E. W. Bobe, slager, Seringenstraat 24a M. Bousma en familie, kaas venter, A'oldersgracht It)d H. Braggaar en familie, chef-fitter, Re- sidastraat 12 K J. Briedé, Rapenburg 1 J. M. Floor, Steenstraat 59 G. Frei, kinderjuffrouw, Plantage 3 II. B. R. Frieling, Leeuwerikstraat 37 J. Ouwe hand, idem A. K. FruchtenDam, So- phiastraat 84a A. C. Don, Hoogewoerd 27a M. van Ginneken en familie, arb., rang N. S., Lombokstraat la H. Greven, Was straat 28 S. G. Hellreich, Haarlem merstraat 268a C. J. Grader, Jan van Goyenkade 39 F. H. Th. Jasperse, on derwijzer, 3 Octoberstraat 20a G. Jere- miasse, suppoost, Hoogl. Kerkgr. 17 - A. Knake, leerl. Klerk N. S., AVitte Rozenstr. 58 J. Kuijl, onderwijzer, Langegracht 204 H. J. Labree, Langebrug 1 E. E. Ma- Ajong, Merelstraat 5 C. Th. Möllers, Oude Rijn 87 AV. Nieder, Chauffeur, Ra penburg 101 G. Plagmeijer, dienstbode, Steenstraat 59 A. Rietbergen, los werk man, Baatsstraat 19 AV. Ritmeester huisschilder, Doelengracht 12 J. M. Scheerboom de Haan, Zoeterw. Singel 8a S. N. van de Scheur, Kraaierstraat 3 E. G. ElshofVan Schie, Haarlemmerstr. 139a B. SlothouwerAArestendorff, Rijn en Schiekade 93 ,J. M. Spoel, N. Rijn 76a I. Stam, dienstbode, Morschsingel 3 D. Verweij, Langestraat 34 H. AVind, instrumentmaker, Maredijk 88a L. de Visser en familie, kwartiermeester, Prins Hendrikstraat 17a. Personen uit Leiden vertrokken. E. J. Akse, Amsterdam, Biesboscbstr. 3611. H. P. Arends, den Helder, Kon. Instituut. E. J. M. van den Berg, Zwolle, Julianastr. 41. P. Beukers, Haarlem, Schrae veliusstr. 24. C. Boel, Houten, Folmina Paviljoen AVijk O 84a. M. Böke, AVassenaar, Deijelrweg 1. H. van den Bol, Baarn, Brinkstr. 24. F. A. van •der Boog, Katwijk, Missie College. J. W. Boon, Delfzijl, Zeevaartschool. H. J. Boonacker, Oegstgeest, Julianalaan 10. AAL C. Braat, Oegstgeest, Emmalaan 37. A. R. Brandsma, Xeeuwarderadeel, Huizem Shrans 82. K. Brouwer, Delft, Corn. Trompstr. 38. L. J. Th. Bruijns, Hengelo (O.), Enschedeschesbr. C. P. Burghoorn, Ve nezuela. -P. G. Donleben, den Haag, Sportlaan 121. A. F. M. A. Döpp, Haar lem, St. V er cmica ge s tich t. H. van Dadel, Amsterdam, N. I. Ziekenhuis. A. M. G. Dussee, Tilbugr St. Josephgesticht. L. Eckert, Noordwijkerhput, Kort Bochtstr. 3. J. A. Eekhof, Bodegraven, Kerkstr. 2. G. C. Ferwerda, Schiedam. D. Fleischer, N. O. I. E. Gebauer, Katwijk, AVasse- naerkade 58. L. M. van Gelderen, Arn hem, Broerestr. 18. H. E. G. Goebel, N. O. I. J. W. Groot Enzerink, Helmond, Pr. Hendriklaan 19a. A. B. de Gunst, Me- gen. J. C. Gijsman, Maastricht, Akerstr. 9b. E. Hans, Arnhem, Zijpendalscbeweg 91. L. W. Hildernisse, Alphen a. d. Rijn, Zaalbergstr. 62. S. J. van der Hoeven, Arnhem, Paul Krugerstr. 1. B. Holswil- der, Haarlemmermeer, Nieuw Vennep. E. Huij, Amsterdam, N. Keizersgracht 110. A. de Jager, Zoeterwoude, Vrouwenweg 78. J. C. Jonker, Delft, Corn. Trompstr. 38. J. 'M. Jonker, Noordwijk, Oranje weg 34. AV. Jonker, den Haag, Statenlaan 23. A. J. AV. Kaas, Oegstgeest, Terwee- van Buerenstr. 2. J. van Keppel, Nijme- weg 78. M. L. Kennedy, den Haag, Anna gen, St. Jaoobslaan 416. J. AV. Keslör, den Haag, Parinsengr. 77. E. Kleijmeij- Biesma, Maarsseveen, Looidijk 15. M. van der Kolk, Amsterdam, Adm. de Ruijter- weg 419 I. P. H. Kouw, Zeist, Huis ter Heide. P. Kunst, den Haag, v. Hogen- houcldaan 74. M. Lens, den Haag, Nas sau Zuilensteinstr. 45. H. P. Linthorst Homan, Assen, Kloosterstr. 1. B. van der Meulen, den Haag, Aclelheidstr. 236. P. H. M. O. Monneé, Haarlem, Zonnelaan 51. A. de Mooij, Oegstgeest, de Kem- penaerstr. 109. M. de Mooij, Oegstgeest, de Kempenaersir109. J. Overduijn, LTtrecht Homoeopatisch Ziekenhuis. H. Pflips-Martin, den Haag, v. Boetzelaerlaan 181. H. Praamsma, Joure, Boterstr. E 9. A. Renkema, Rotterdam, Raampoortstr. J. M. Goris-van der Reijden, Voorburg, v. d. Wateringenlaan 172. E. Richter, Dortmund. F. M. L. Ruempol, Rotterdam, Beukelsdijk 78 B. J. A. de Ruiter, Rot terdam, Gouvernestr. 36 b; E. J. Rut gers, Amsterdam, 3e Helmersbr. 6. M. S. L. Schoof, Amsterdam, Koninginneweg 54. W. J. Snijders, den. Haag, Zusterstr. 63. A. M. L. Sommers, Oegstgeest, Em malaan 51. G. W. H. Soos, Megen, Gym nasium. C. W. Spanjer, Rotterdam, Beijerlandischelaan 87. J. Termaten: Amsterdam, v. Tuijl van Serooskerkenweg 64. I. L. Uitenhout, Oegstgeest, Emma laan 74. M. A. P. de A'aan, Venraij,' St. Annagesticht. J. Verdoorn, Voorburg. Essensteinatr. 195. J. A. D. Verloop, den Haag, Oostduinweg 65. J. AV. Verver, Baarle Nassau, Misisehuis. -M. Aris, AVas senaar, Katwijbsckeweg. E. van Wel bergen, den Haag, Merkusstr. 190. O. M. Westen, Haarlem, Ripperdostr. 3. M. P. de Wilde, Haarlem, Kleverlaan 86. AAL H. Willems, N. Amerika. N. Wit- sen Elias, den Haag, Kon. Emmakade 199. J. AVolmerstefct, den Haag, Rijswijksche- weg H. T. O. Jhr. F. C. K. de AVijker- slooth de AA'eedesteijn, Maastricht, Wdlhel- rninasingel 32. J. van der Zeeuw, Schie dam, Geervlietschestr. 40a.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10