DINSDAG 9 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DIOC. HAARL. BOND. R. K. SPORTVEREENIGING V. V. L. Viering eerste lustrum. Onder zeer groote belangstelling beeft V. V. L. Zondag haar eerste lustrum ge pierd. De dag werd ingezet met een Alg. E. Communie, waar natuurlijk de ruim 50 leden allen present waren. Daarna ge meenschappelijk ontbijt, waar aldra de goede stemming niet ontbrak. Vervolgens gingen weder allen ter Kerke, waar de Hoogmis werd opgedragen voor de leven de en overledene leden. Des middags re- cipiëerde het Bestuur, waarbij verschillen de vooraanstaande personen en tal van organisaties blijk gaven van hun belang stelling. Ook waren vele schriftelijke ge- lukwenschen binnengekomen en enkele prachtige bloemstukken. Om 3 uur nam op het sportterrein de wedstrijd Duiven ILeiden I een aan vang, begeleid door de lustige tonen der St. Laureutius Harmonie. De wedstrijd had een zeer aangenaam verloop, ook dank zij de uitstekende leiding van den heer Haverkorn. De sterke wind deed echter veel afbreuk aan het spel. Duiven toonde zich overwegend sterker en won met 5—0, hoewel de Leidenaars voor hun harde werken wel een tegenpuntje ver diend hadden. Toen trokken allen weder naar ..Het Eigen Huis", alwaar de prijsuitreiking plaats vond. Onder geestige toespraken en hartelijke beantwoordingen werden daar de prijzen aan de verschillende win naars uitgereikt. Hierna zorgde ieder voor den inwendigen mensch, waarna het Lof werd bijgewoond. Na het Lof een schit terende feestavond in het verenigingsge bouw. De zaal was geheel bezet door ge- noodigden en belangstellenden. Nadat de Voorz. den avond had geopend met een zeer propagandistische rede en verschillenden personen zijn dank had be tuigd was het woord aan het Adriani En semble, dat zich op uitnemende wijze van zijn taak kweet'. Dit gezelschap bracht hu moristische, doch daarnaast ook op zeer hoog peil staande kunst ten gehoore, wat zeer werd gewaardeerd, hetwelk bleek uit de ademlooze stilte tijdens de num mers en het daverend applaus aan het slot der nummers. Tijdens de pauze sprak de oud-Geest. Adviseur, kapelaan Lohman, enkele woor den-van opwekking en dank. Alles bijeen een schitterend geslaagde dag, en uit de groote belangstelling is het Bestuur ge bleken, dat het op den ingeslagen weg kan voortgaan. 0. V. V. naar de tweede klasse. Naar wij vernemen is de R. K. Sportver- eeniging O. V. V. voor de a.s. competitie ingedeeld in de tweede klasse fan den D. H. V. B. Voor de Oegstgeestenaren zeker aanleiding, om dit seizoen eens extra voor den dag te komen. O .V. V. zal in haar afdceling uitkomen met V. V. L. I, D. O .S. I, St. Bernardus I, Lisse II, Wilhelmus II en Graaf Floris II. KON. NED. VOETBALBOND. „Alphia". Aan de Zondag door de L. S. V. Leer dam aldaar uitgeschreven wedstrijden om den zilveren wisselbeker, waaraan werd deelgenomen door O.S.S. (Dordrecht), Al phia (Alphen aan den Rijn) en de vereeni- ging „Culemborg" werd de uitslag als volgt: Alphia—O.S.S. 4—0. Alphia—Culemborg 7—2. Door dezen uitslag werd Alphia voor den tweeden keer houdster van den beker. DenemarkenDuitschland 6—3. Ongeveer 25.000 toeschouwers woonden den vijfden landenwedstrijd tusschen De nemarken cn Duilschland in het Stadion te Kopenhagen bij. Het Deensche Ko ningspaar was eveneens aanwezig en ge tuigde van zijn belangstelling. Reeds in de eerste minuut weet Dene marken te scoren, Kleven kopt over den Duitschen doelman ii? het doel. De Denen spelen schitterend samen, moreel gesterkt door den snellen voor sprong. Bij de Duitschers brengt alleen R. Hoffmann er iets van terecht. In de middenlinie der Denen blinkt Paul Jansen uit. Jörgensen schiet na een kwartier, als hij alles gepasseerd is, on houdbaar nummer twee in het Duitsche doel. Denemarken blijft in de meerderheid, bij de Duitschers moet het van Hofmann komen, ondanks dat hij een uitstekende bewaking geniet weet hij een tegenpunt te scoren met het hoofd. Direct daarop scoort Nielsson nummer drie voor de Denen. Kort voor de pauze breekt Kund door en lost vlak voor doel een schuin schot, dat doel treft. Met een 32 stand voor Denemarken gaat de rust in. Na de pauze domineeren de Denen weer onmiddellijk. Zij spelen in de W,-formatie. Als de Duitsche back Sfcubb slechts een doelpunt kan voorkomen door Uldall voor het doel vast te houden, geeft scheidsrech ter Olson penalty en Jörgensen zorgt vooi 42. Duitschland is geslagen, de Denen blijven in de meerderheid. Jörgensen maakt nummer vijf en als R. Hofmann nog 'een tegenpunt heeft gemaakt schiet Jörgensen in de laatste minuut num ztes aohter V/enz. Met 63 wint Dene marken volkomen verdiend. Bij de Denen waren Jörgensen cn Uldall de bestfen, de gastheeren speelden behoor lijk samenspel en hadden een goeden baltechniek. De middenlinie blonk indi vidueel niet uit, doch als linie was zij zeer sterk. De verdediging was uitste kend. Bij de Duitschers alles matig. Hof mann en Sobeck poogden individueel nog wat er van terecht te brengen. De opvolger van Ir. Kips. Volgens de „Sportkroniek" heben' de de zer dagen in gecombineerde vergadering bijeengekomen bestuursleden der verschil lende belangenverenigingen besloten al len dr. Van Prooye candidaat te stellen voor den voorzitterszetél, wanneer Ir. Kips aftreedt. De Engelsche League. De uilslagen der gisteren gespeelde wed strijden zijn: Eerste afdeel ing. Leeds Un.Manchestor City 42 Leicester CitySheffield Un2—2 Sheffield Wedn.—Chelsea 1—1 West Ham Un.Middlesbrough 0—3 Tweede afdeeling. BradfordPort Valo 51 BurnleyNotts Forest 52 Cardiff CityEvertnn 12 MillwallBeading 40 OldhamAthl.Southampton 21 Preston N.E.Tottenham H21 Swansea TownCharlton Athl11 West Bromwich A.Bradford C10 WolverhamptonStoke City 51 ATHLETIEK DE INTERN. VROUWENSPELEN TE PRAAG. Nieuw wereldrecord speer werpen. Mej. Schuurman tweemaal tweede. Gisteren in de ochtenduren werden de wedstrijden te Praag voortgezet. Wederom kon men het weer niet al te gunstig noe men. Ongeveer 2000 toeschouwers woon den de wedstrijden bij. In de finale speerwerpen wist mej. Rom- "bouts zich te plaatsen met een worp van meer dan 30 Meter. Voorts vond het ver springen plaats. In den namiddag was he-t bezoek druk ker. Geschat wordt het aantal toeschou wers op ongeveer 10.000. Als eerste bijzondere prestatie zouden wij kunnen noemen den worp speerwerpen van mej. Schuurman, die niet minder dan 42.32 Meter bereikte, hetgeen een nieuw wereldrecord beteekende. Of dit record- echter erkend zal worden worclt sterk be twijfeld, daar er nog al een sterke wind mee stond. De belangstelling concentreerde zich natuurlijk op de finales 100 en 200 Meter hardloopen. Bij de 100 Meter nam mej. Walasiewicz (Polen) onmiddellijk de leiding en stond deze niet meer af. Mej. Schuurman en Frl. Gelius streden om de tweede plaats, de Hollandsche wist te winnen met slechts handbreedte verschil. Tijd 12.6 sec. Mej. Ter Horst werd zesde. Op de 200 Meter toonde mej. Walasiewicz wederom haar kracht, de strijd werd be slist op de laatste dertig Meter en met 0.1 sec. verschil werd de Poolsche eerste. Tijd van mej. Schuurman 25.8 sec. De 800 Meter hardloopen werd gewon nen door Miss Lunn van Engeland in 2 min. 21.9 sec. De S0 Met-er horden was voor mej. Jacobson Zweden in 12.4 sec. De 4 X 100 Meter estafette werd een gemakkelijke overwinning voor Duitschland in den tijd van 49.9 sec. Mej. Hitomi won het num mer vèrspringen met 5.90 Meter. De drie kamp wed strijden werden tenslotte voort gezet. ZWEMMEN BOKSEN EEN WEDSTRIJD SCHMELING-DEMPSEY? In Juni 1931. Volgens een bericht uit Chicago schijnt het voornemen van Jack Dempsey om bin nen afzienbaren tijd tegen den wereldkam pioen Max Schmeling uit te komen, wer kelijkheid te zullen worden. De tegenwoor dige manager van Dempscy, Gene Normile, schijnt reeds geruimen tijd onderhandelin gen te voeren om een kamp tusschen Schme- ling en zijn cliënt tot stand te brengen. Verstrekkende besprekingen met den ver- trouwensman van Schmeling, Joe Jacobs, j hebben plaats gehad. De millionair Jeremiah Utley te Detroit schijnt de finantiecle garantie voor dezen j wedstrijd op zich te nemen. Promotor zou j zijn Floyd Fitzsimmons. Als datum zou zijn vastgesteld Juni 1931. De verdere gang van zaken zal men moeten afwachten. Geen wedstrijd Paolino—Camera. De met veel ophef aangekondigde zwaar gewichtswedstrijd tusschen Paolino en Camera te Barcelona zal niet doorgaan. Paolino is niet meer de bokser van vroe- gar en de noodzakelijk voor deze kamp beschikbaar te stellen beurzen schijnen in verband hiermede niet los te komen. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM Om het kampioenschap van Leiden. Ook dc tweede partij van de match W. DemendalG. Bosscha is door Bosscha ge wonnen. Deze heeft nu een aardigen voor sprong gekregen. Het verloop dezer partij was als volgt: d4 opening. Wit: W. Demmendal, zwart: G. Bosscha. 1. d4 d5 2. Pf3 Pd7 3. Lf4 c6 4. Pbd2 Pgf6 5. c3e6 6. Dc2 "Ph5 7. Lg3 f5 8. e3 Le7 9. c4 Pg3: 10. hg3: Pf6 11. Pe5 Ld6 12. Pdf3 Da5t 13. Kdl 0-0 14. co Le5: 15. Pe5: Pdl 16. Pd3 Dc7 17. f4 Pf6 18. Le2 Ld7 10. g4 fg4: 20. Peö hö 21. Ld3 Le8 22. Ke2 b6 23. Lg6 Lg6: 24. Pg6: Te8 25. cb6: ab6: 26. Hhcl Tac8 27. b4 Da7 28, Peö DaOf 29. Dd3 Db7 30 a4 Pd7 31. Pd7Dd7: 32. Thl Df7 33. a& baö: 34. Ta5: g6 35. Tel Kg7 36. Tac5 Db7 37. Dc3 Tb8 38. b5 Te7 39. bc6: Db2t 40. Db2: Ïb2:t 41. T-c2 Tc2:t 42. Tc2: Tc7 43. «3 Kf6 44. e4 del: 45. Tc5 Kc7 46. Ke3 Kd6 47. Tg5 Tc6: 48. Tg6: Tc3t 49. Ke4: Tg3: 50. f5 Tgl 51. Te6:t Kd7 52. Th6 Thl 53. Kf4 Tflt 54. Kg3 Tf5: 55. Kg2 Ke7 56. Tc6 Kf7 57. Th6 Kg7 58 Ta6 Tf6 59. Ta 5 Kg6 60. Ta 3 Td6 61. Td3 Td5 62. Ta3 Kg5 63. Kg3 h4t 64. Kg2 Td4: 65. Ta2 h3t 66. Kg3 Tr3f 67. Kh3 Kh4 68. Ta4 Td2t 69. Kgl Td5 70. Kh2 Te5 71. Tc4 Kg5 72. Kg3 Te3t 73. Kh2 Te2t 74. Kg3 Tg2t Nieuw wereldrecord 4 X 200 meter vrije slag. Tijdens de internationale zwemwed strijden te Boedapest werden uitstekende prestaties verricht. Zoo verbeterde het Hongaarsche estafette-team het wereld record 4 X 200 meter vrije slag estafette en zwom dezen afstand in 9 min. 30.6 sec. Heb oude wereldrecord stond op naam van Amerika, die dat wereldrecord maakte tijdens de Olympische Spelen te Amster dam 1928 in 9 min. 36.2 sec. - De tweede aankomende ploeg, Italië, zwom den afstand in 9 min. 39.4 sec., en verbeterde daarmede het ïtaliaansche record. De U. T. E. Boedapest zwom de 3 X 100 meter vrije slag in 3 min. 38 sec., hetgeen eveneens een nieuw Hongaarsch record was. Dr. Barany ten slotte zwom de 100 meter vrije slag in den uitstekenden tijd van 58.6 sec. SCHIETEN UIT DE OMGEVING Leidsche Burgerwacht De wedstrijden prijsschieten met scherpe patronen 1930 worden gehouden op de ba nen te Katwijk. I. Vrije baan (per serie van 3 schoten 15 oent). Ieder lid van do B.W. ontvangt één serie van 3 schoten gratis. Deze wedstrijd heeft plaats op banen 5 en 8, van 58 uur nam. op Zaterdag 20 en 27 September. II. Personeele baan, (alleen voor „trou we" schutters, d.w.z. die schutters, die minstens 10 keeren gedurende Mei, Juni, Juli en Augustus 1930 aan de schietoefenin gen hebben deelgenomen) op banen 5 en 8, van 5—8 uur nam. op Zaterdag 20 en 27 Sept. a.s. (5 patronen, n.l. 3 in liggende cn 2 in knielende houding). III. Alle schutters behalve behoorende tot afd. IV worden beschouwd als behoo rende tot klasse B (Zie regeling der BAV. 1930 (schutters 'boven de 60 jaar 10 sec. meer). IV. Zij die nog geen twee jaar lid zijn der L.B.W. 6 patronen houding naar keu ze, baan 5 of 6 (volgens regeling schietwed strijd 1930 Klasse C). V. Er wordt geschoten op schijf B.W. af stand 100 Meter, ieder schiet 6 patronen houding naar keuze, desgewenschl 1 proef- schot bij III cn IV op tijd. Zaterdag 4 Oct. 1930 van 57 uur, schie ten om den „Pijnacker-Hordijk-beker" en om 3 uur afleggen van schietvaardigheids- proeven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kinderoptocht. Het bestuur der Oranjevereeniging verzoekt mede te doe len, dat de route van den optocht dei- schoolkinderen eenige wijziging heeft on dergaan. De nieuwe route is als volgt vast gesteld: Aantreden op het Kerkplein, fn optocht langs Kerkstraat, Achterweg, Voorstraat, Nieuwsteeg, Wassenaarsche- weg, Commandeu'rslaan, Oommandeurs- pad, Kerkstraat, Zeeweg, Feestterrein. Na afloop der spelen terug langs: Nieuwe Com mandeurslaan Commandeurslaan, Peper- steeg, Groote steeg, Voortraat, Brugge- traat, alwaar de stoet ontbonden wordt. Tuschen een staaldraad bekneld. Ecu zoon van den heer Z., die als schippers knecht werkzaam is, had Zaterdag het on geluk met zijn been tusschen een staal draad bekneld te raken. Op zijn hulpgeroep liet de schipper den motor dadelijk met volle kracht achteruit slaan, waardoor voorkomen werd, dat het been geheel werd afgekneld. Met een auto werd de jongen naar de ouderlijke woning vervoerd, waar dr. Hueting geneeskundige hulp verleende. Posterijen. Op Donderdag 11 Sept. a.s., ter gelegenheid van het Koninginne- feest, zal het Hulppostkantoor des namid dags na 2 uur voor den postdienst gesloten zijn, uitgezonderd telegraaf en spoedbehau- delingen. Tevens zal de laatste bestelling niet plaats hebben. NOORDWIJKERHOUT. j Openlucht-concert. Door de Muziek- ver. Harpe Davids, dir. de lieer v. Velzen, i cn de Chr. Zangver. Concordia, dir. de heer B. J. Verdoorn van Leiden, zal op Woensdag a.s. ten 8 uur in de muziektent een uitvoering worden gegeven. De vol gende zangnummers zullen ten gehoore worden gebracht: Psalm 98 van Hubert Cuypers; Feestzang van Leo Mens; Zacht zingt de Zee van Zijderlaan: Domino Sal- vam fact, Reginam nostram van v. d. Gic- zen; O Gulen Hoofd van Bonset; Zangors- marsch van Trube. Geboren: AcLrieanus Leonardus, z. van J. P. van den Burg en Ohr. W. Rcdc- ker. Maria Jacoba, d. van H. J. Parlc- vlieb en M. J. Lindhout. Cornells Phi-' lippus, z. van J. van Elk en M. Hoogka mer. Hendrika Martina, d, van J. van den Berg en M. J. Lampe. Petronelln Wilhelmina, d. va C. J. van der Togt eii A. Sfcratgen. Getrouwd: E. A. van Duin 2 2j. en L. W. Eckert 27 j. E. J. Bakker 25 j. en A. M. O. Schulte 28 j. iï. J. Verbeek 53 j. en A. P. Knijnenburg 62 j. Overleden: A. van Lent 81 j. M. H. Nulkes 4 j. G. M. Granneinan 12 d. I P. J. A. Beaufort 58 j. De Raad vergaderde gisteravond te 1 7.30 uur. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. Huldiging weth. Warnaar. De voorzitter opende de vergadering met een woord van gclukwcnsch tot- wet houder Warnaar, die in deze vergadering herdacht, dat hij 25 jaar geleden tot raads lid werd gekozen. Van die 25 jaar heeft spr. er tien meegemaakt jaren van sa menwerking innig en oprecht van harte, waarvoor spr. hartelijk dank zegt. De gemeente bezit in den jubilaris een persoon, die, uitgerust met een helderen geest cn een hart van goud, de zaken van de gemeente behartigt op een wijze als zijn weerga niet vindt. Spr. hoopte, dat O. L. Heer den heer Warnaar geven moge nog vele jaren van volharding, van kracht en liefde om de belangen der gemeente voor te staan. Het is allen een bijzondere vreugde ge weest, aldus spr., dat aan den heer War naar een koninklijke onderscheiding is ten deel gevallen. Wij weten allen, welk een belangstelling en opoffering de heer War naar steeds voor de belangen van de Bol lenstreek in zijn geheel heeft betoond. Namens de gansche gemeente besloot spr. met een woord van hulde aan het adres van den heer Warnaar (applaus). Weth. Warnaar zeide bijzonder getrof fen te zijn door de kiesche en recht-har- telïjke manier, waarop hij is toegespro ken. Wij hadden ons dezen avond heel anders voorgesteld, aldus spr., maar van deze plannen is niets gekomen. Wij moe ten in deze zwijgen. God regelt onze plan nen en wegen. Terugziende op de afgeloopen jaren, zeide spr., buitengewoon blij te zijn, dat onze gemeente zoo gezegend is geweest. Al die jaren heeft spr. vele burgemees ters leeren kennen, en het verheugt spr. deze 10 jaren met burgemeester Gouver neur te hebben mogen samenwerken als met. een persoonlijken vriend. Ook de verhouding in den Raad was plezierig en goed, met alle waardeering voor eikaars overtuiging. Spr. dankte voor de ondervonden groote waardeering van de gemeente en van den burgemeester. Spr. hoopte nog vele jaren mede te mogen werken aan het bestuur dezer gemeente (applaus). De voorzitter betuigde nog zijn blijd schap over het feit, dat de heeren Speel man en v. Breda in goede gezondheid in den Raad waren weergekeerd. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was het verslag van de Wijkverpleging, waaruit bleek dat er een batig saldo was van 383.96. Voorts een schrijven van den heer Kie- bert als aannemer van het Raadhuis, dat op zijn rekening van directie-wege ver schillende posten z.i. onrechtmatig waren bekort. Adressant verzocht den Raad hem een bedrag van 1739.75 alsnog uit te betalen. De voorz. stelde voor eerst in lichtingen te vragen bij de architecten, waartoe werd besloten. Medegedeeldwerd, dat de verkooping van het badhuis-terrein hoek Cliarbonlaan heeft opgebracht 1900. In een schrijven van de N. Z. H. T. M. werd medegedeeld, dat het de bedoeling is de geheele lijn gelijktijdig in electrificatie te brengen. Dc gemeenterekening 1929 werd voor- loopig vastgesteld. Namens de commissie maakte de heer Verkleij enkele opmerkingen. De levering van grint zag de commissie gaarne aan besteed; het benzinegebruik werd zeer hoog geacht, en nog enkele andere opmer kingen. De voorzitter zal deze zaken onderzoe ken. Een huis voor den parkwachter. Voorstel tot verkoop van, een stukje grond aan de Kerklaan aan den heer M. Benschop tegen den prijs van 5.per M2. De heer Benschop verzocht met de gemeente samen een dubbel huis te bou wen. B. en W. gevoelen veel voor dit plan, omdat anders een stukje grond overblijft en op deze wijze een beter aanzien wordt verkregen. Deze gemeentewoning zou kunnen worden betrokken door den park wachter. De heer v. Zonneveld vond het fröbel- schooltje geen sieraad voor de gemeente. Is de tijd niet gekomen, dat de gemeente steun verleent om een beter schooltje te krijgen? Weth. Warnaar zeide, dat het gemeen- j tebestuur niet het initiatief heeft te ne men tot steunverleening. Hoewel indertijd een plan van het schoolbestuur tot ver plaatsing der school werd uitgelokt, is van dat bestuur noeit iets vernomen. De heer v. Breda achtte het niet op den weg der gemeente te liggen een woning voor den parkwachter te bouwen. Is het niet mogelijk, dat de heer Benschop een mede-bouwer in de gemeente vindt. Spr. zou het schoolbestuur willen waarschuwen, dat de naastliggende grond te koop is. De voorz. antwoordde, dat B. en W. de plaats voor een fröbelschool, daar niet erg gunstig achten. Weth. Warnaar achtte het een voor deel, dat de parkwachter dichter bij het park komt te wonen. De heer Speelman opperde do moge lijkheid om in het park een passend huisje te zetten. Het voorstel van B. en W. tot samen bouwen werd daarna met alg. stemmen aangenomen. Besloten werd tot conversie van ver schillende geldleeningen. Tevens werd besloten 2 kleine geldlee ningen voor het gasbedrijf af te lossen. De leges-verordening kwam wederom in behandeling. De Minister had verschil lende opmerkingen gemaakt; bovendien stelden B. en W. enkele wijzigingen voor, zooals in de vorige vergadering bespro ken. Goedgekeurd. De breedte van de Beukenlaan. Voorstel Beukenlaan tot 18 M. te ver broeden cn daartoe van de nog onverkoch te perceelen 6 M. diepte minder te verkoo- pen en van de reeds verkochte perceelen 6 M. terug te koopen. Tot. dit laalsto heeft de gemeente het recht bij den verkoop voorbehouden. Het voorstel werd aange nomen. De vergrooting der „Groote Kerk". Taxatie Hervormde School. Indertijd is de wensch naar voren gebracht de Herv. School weer in eigendom te doen over gaan aan de Ned. Herv. gemeente. Daar toe moet een taxatie geschieden. Taxateurs waren de heeren Kiebert, Marseille en Alb. Moolenaar. De waarde van de school is geraamd op 10.000, gezien de er op rustende servituten; zonder servituten op 17.000. De kerkvoogdij is genegen de school voor 10.000 over te nemen. De heer Speelman vroeg of het gebouw wordt verkocht niet de er voor liggende grond. Spr. had daar een klein parkeer terrein gedacht. De heer v. Zonneveld achtte het woon huis een leelijk sta-in-den-weg. Spr. zag gaarne de toestand daar verbeterd; de weg is er erg smal. Ook de heer A. Warnaar j'uichte een dergelijke verbreeding toe. De heer v. d. Voet zeide, dat dc bedoe ling, is in de naaste toekomst de kerk uit te breiden; dan moet de school verdwijnen. De wethouders Bader en Warnaar dron gen aan op een indiening van een plan door het Herv. Kerkbestuur. De heer Bisschops deed een goed woordje om de teekenschool dezen winter nog in de oude school te laten. De heer v. d. Voet achtte het 't beste zoo spoedig mogelijk te praten met het kerkbestuur; de plannen tot uitbreiding der kerk zijn er. Weth. Bader achtte geen bezwaar dc lokalen aan de teekenschool lijdelijk af te staan. Dit wordt goedgekeurd. De voorz. sloot daarna de discussies. Handhaving minimum-verkoopprijzien gronden aan dc Beukenlaan, enz. na 1 October 1930. B. en W. waren lot- deze datum gemachtigd tot. verkoop. De heer v. Zonneveld was er voor de grond op 6.per M2. minimum te stel len. Hiertoe werd besloten. Aan de W. Warnaar-laan worden twee nieuwe huizen gebouwd. De rooilijn werd bepaald op 6 M. uit het hart van den weg. Het verlengde van de Rusthoflaan werd gedoopt als Lindelaan. De Rusthoflaan van de Bcukolaan tot de bocht bij de Lindelaan werd gedoopt als Kerklaan. De Zandslootkade worclt verbreed. B. en W. hebben een onderzoek inge steld naar reconstructie van de Zand- slotkade. De aanwonende eigenaren zijn bereid ccn strook grond af te staan lor verbrecding van den weg en den aanleg van een trottoir. De adressanten stellen ook als voorwaarde, dat de weg van een stofvrij dek zal worden voorzien. Na eenige bespreking werden B. en W. gemachtigd het werk te doen uitvoeren. Na rondvraag ging de Raad in geheime zitting. WARMOND. Philosophicum. Op het philosophicum alhier zijn reeds een 50-tal leerlingen uit Heemstede gearriveerd en de lossen heb ben ook roods een aanvang genomen. Het geval van verdrinking. In aan sluiting op ons bericht van gisteren kun nen wij mededeelen, dat de heer A. Tim mermans die bij het zwemmen in het Zwei- land alhier door verdrinking om het lo ven is gekomen, vermoedelijk is verdron ken tengevolge van een hartverlamming, daar hij slechts tot zijn middel in het wa ter stond en plotseling het bewustzijn ver loor. De temperatuur van het water was vpoe het zwemmen dan ook niet bijster gesohikt. Winterhandelsavcndcursus. Naar het bestuur van de R. K. Middenstandsvereeni- ging de Hanze alhier ons mededeelde zal ook dit jaar wederom een winterhandels- avondcursus gegeven worden, waartoe men zich kan aanmelden bij de Hoofdonderwij zers Burcksen cn de Vries. Kostelooze inenting. Op Woensdag 17 September a.s. zal in de lokalen der O. L. School alhier een kostelooze inenting en lierinenling plaats vinden voor kinderen. NOORDEN. Veroordeeld, Door den politierechter Ie Utrecht is G. K. alhier veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf, wegens beleedi- K'ng. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. E. Pieterse behaalde de vorige week het di ploma voor coupeuse. Besmettelijke ziekte. Bij het 21/2-ja rig zoontje van C. Plomp alhier doet zich een geval voor van de besmettelijke ziek te diphtheritis.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7