DINSDAG 9 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 TREILER TE IJMUIDEN GEBOYCOT. De visch ver onder den prijs verkocht. Om een geschil bij den verkoop van een partij makreel ter waarde van 150 is een conflict ontstaan tusschen de Visch- handel-Vereeniging te IJmuiden en de Reeaerij van den Stoomtrawler „Libera", waarbij eerstgenoemde dreigde hel schip te boycotten. Teen Maandagmorgen de „Libera" haar lading, bestaande uit driehonderd kisten, aan den Rijksvischafslag loste, is dit drei gement uitgevoerd. Leden der Vischhan- deivereeniging kochten niet en slechts een deel der lading vond tegen zeer lage prij zen afnemers. In totaal was do opbrenst ruim 1200, terwijl normaal de beraming ongeveer 5000 had moeten bedragen. De verdere ontwikkeling van dit conflict wordt met belangstelling afgewacht. Bedreiging tegen het leven. Naar de „Nwsbron" verneemt zijn door den heer Hoeienbos, directeur van de ge meentelijken dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon te 's-Gravenhage, in de laatste week van Augustus twee dreigbrieven ont vangen. Deze dreigbrieven waren beide cLoor dezelfde (verdraaide) hand geschre ven en waren in Den Haag gepost en ge adresseerd aan het privé-adres van den heer Hoeienbos. In den \nhoud beklaag- de(n) de schrijver(s) zich over „de onheb belijke manieren van optreden van de amb tenaren van Maatschappelijk Hulpbetoon, die nie-t anders dan pure liederlijke kapi talisten zijn". Na een geweldige scheldpartij tegen Maatschappelijk Hulpbetoon en tegen den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst, en na 'n ophemeling van de toestanden in Rusland, constateeren de schrijvers dat „het hier nog erger is dan in Moskou". De sohrijver(s) deelt(en) voorts mede, dat besloten is den heer Hoeienbos en vier met name genoemde ambtenaren van zijn dienst „uit den weg te ruimen". ■«'Met een opwekking aan „d-e proletariërs aller landen, om zich te vereenigen", be sloot het schrijven, dat- onderteekend was door „de Haagsche geheime Anarchisten- vereeniging". De heer Hoejenbos heeft dit schrijven in handen gesteld van de Haagsche politie. Deze was eenerzijds geneigd de bedrei gingen niet als ernst op te nemen. Anderzijds echter werd. de mogelijkheid niet uitgesloten geacht, dat ongure elemen ten eenige geestelijk minderwaardigen voor de uitvoering van hun bedreigingen zouden weten op te zweepen, vooral ook omdat met name de heer Hoejenbos reeds eerder door geestelijk minderwaardigen is lastig gevallen. Ook in dat geval bleven de eigen lijke aanstichters achter de schermen. Met het oog hierop zijn door de politie uitgebreide maatregelen genomen en wordt een streng onderzoek ingesteld. De heer Hoejenbos en zijn in het schrij ven met name genoemde ambtenaren wor den, evenals bun huizen, streng bewaakt, en door rechercheurs beschaduwd. Boven dien is hun vergunning verleend, met het oog op hun persoonlijke veiligheid, een vuurwapen bij zich te dragen. Het politie-onderzoek naar de(n) schrij ver^) heeft tot op dit oogenblik geen re sultaat opgeleverd, doch duurt nog steeds voort. 104-jarige overleden. Te Ot.lerlo (gem. Ede) overleed de oud ste inwoonster van ons land, mej. de wed. K. Bresijnv. Zuuren, die 31 Oct. a.s. 105 jaar geworden zou zijn. Zij werd 31 Oct. 1825 te Dirksland geboren. BUITENL. BERICHTEN zen derhalve, dat er besmettelijke ziekten zullen uitbreken. Tot dusver zijn 2800 lijken geborgen. Men gelooft echter, dat het totale aantal slachtoffers omstreeks 5000 za lbedragen. De cijfers omtrent het totale aantal ge wonden varieeren tusschen 5000 en 15.000. De dooden liggen nog 3teeds in groote massa's langs den oever van de rivier, die midden door de stad loopt. De vierhonderd huizen die overeind zijn gebleven, en de ziekenhuizen en kerken, waaronder de ka thedraal, die het gebeente van Oolumbus bevat, zijn overvol met zieken en* gewon den. De eerste fotografieën van do verwoeste slad, die gisteren zijn gemaakt, werden draadloos naar New York doorgezonden. Deze fotografieën zijn uit de lucht geno men en toonen groote oppervlakten onher kenbare puinhoopen, waaruit balken in alle richtingen opsteken. Slechts hier en daar is de vorm van een nog niet geheel verwoest huis te zien. Het reddingswerk wordt op groote schaal georganiseerd. Vanuit Porto-Rico, Cuba en Haïti zijn reeds reddingsbrigades naar Santo Domingo onderweg en zelfs zijn de eerste colonnes reeds aangekomen. Een twaalftal schepen brengt geneesmiddelen, voedsel, kleeren en bedden aan en de eer ste vaartuigen hebben hun welkome la ding reeds aan wal gezet. De strooming in de rivier was echter zoo sterk, dat de schepen niet konden aanleggen en zoo doende hebben zij hun vooraden aan wal moeten brengen met behulp van kleine roeibooten. De assistent-directeur van het Ameri- kaansche Roode Kruis, die veel ervaring heeft van reddingswerk bij orkaanrampen, is gisteren uit Washington' naar Florida vertrokken, vanwaar hij morgen per vlieg tuig naar Santo Domingo zal gaan. De president van San Domingo heeft een beroep gedaan op alle vriendschappe lijk gezinde landen om hulp te verleenen aan de geteisterde bevolking. Uit Willemstad wordt gemeld, dat het Nederlandsche marinevaartuig „Arend" naar Santo Domingo vertrokken is voor het verleenen van hulp aan de slachtof fers. Het schip heeft levensmiddelen en verbandmiddelen aan boord. Twee doctoren maken de reis mede. NIEUWE VONDSTEN OP HET WITTE EILAND. Geslaagde tocht van de pers-expeditie. Het vermoeden van dr. Horn, dat .er zich nog meer overblijfselen van de expeditie- Andrée op het Witte Eiland zouden bevin den, is, volgens hetgeen Zweedsche en Noor- sche bladen berichten, bevestigd, door de nieuwe vondsten, gedaan door de persex peditie aan boord van het Noorsche schip „Isbjörn". Den vijfden September vond deze expeditie bij het doorzoeken van het eiland een kamp van Andrée, nogvten deele onder het ijs van een afsmeltenden glet- scher verborgen. In de ineengestorte woning, welke uiterst primitief van drijfhout en zeildoek was op getrokken, vond men behalve boeken, dag boeken en brieven een uiteengevallen ske let, dat waarschijnlijk dat van Frankel is, en verscheiden instrumenten, wapens, werk tuigen en deelen van de uitrusting, alsme de deelen van den gondel, kleeren, brieven en aabteekeningen van Strindberg en Frankel. Alles wijst er op, dat de luchtballon „Adelaar" op of nabij het eiland is gedaald en dat de expeditie er geruimen tijd heeft geleefd en haar lot door een plotselinge catastrophe, een sneeuwstorm of iets der gelijks, bezegeld zag. De persexpedibie wordt op zijn vroegst over zeven, acht dagen im Tromsö terug verwacht. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aanrijding door de Gooische. Vrachtrijder ernstig gewond. Gistermorgen te kwart over zeven ver liet de vrachtrijder Vonk uit Bussum met zijn vrachtauto het erf van de stalhouderij van Gelder aan de Couieniuslaan te Naar- den. Hij werd door de Gooische benzine tram, die van het station Bussum kwam, gegrepen. De vrachtauto werd tusschen de tram en liet ijzeren hek en een boom ge kraakt. De tram en bijwagens schoven nog 20 M. verder. Vonk werd onder de overblijfselen van zijn wagen te voorschijn gehaald en met een ernstige linkerbeen- fractuur naar dc Majellastichting ver voerd. De bestuurder van de tram heeft signalen gegeven en meende dat de signa len van Vonk van -een achterop rijdende automobilist kwamen. JJet uitzicht van uit de stalhouderij is zeer slecht. Auto in een sloot gereden. De familie Doude van Troostwijk te Breukelen, per auto uitrijdende, kwam na bij het buiten „Cromwijck" aan het Zand pad, in de sloot terecht, nadat de chauffeur die voor een wielrijder wilde uitwijken en daarbij met de auto in een kuil van den weg terecht kwam, de macht over zijn stuur had verloren. Een aanstonds geroepen geneesheer con stateerde bij mevrouw Doude van Troost wijk eenige gebroken ribben. De overigen kwamen er met eenige schrammen af. De auto was sterk gehavend. Verdronken. Te Manenswaard onder Wageningen is Zaterdag uit den Rijn opgevischt het lijk van den 24-jarigen J. W. B., uit Eist, die Maandag.te Huissen is verdronken. Zondagnamiddag is ter hoogte der Belgische grens nabij Borgharen uit de Maas opgehaald het lijk eener vrouw van nog jeugdigen leeftijd. Het lijk moet reeds eenige dagen in het water hebben geiegen. 'n Vijftal dagen geleden werd uit de Maas een dames-boodschappentasch opgehaald, waarin zich een ledige beurs een appel, doeken en 'n doosje met naalden bevond. Het is niet onmogelijk, dat een en ander aan de verdronken vrouw behoord heeft. Het lijk werd overgebracht naar het zie kenhuis Calvariënberg. Gistermorgen te circa half elf is te Bussum uit het water langs het Rozen laantje een onbekende vrouw opgehaald van ongeveer 40-jarigen leeftijd. De vrouw bleek nog niet overleden te zijn zoodat kunstmatige ademhaling werd toegepast. Deze leverde echter geen gunstg resultaat meer op. Door hagelkorrels getroffen. De 21-jarige B. van Kampen te Steen- wijk is, toen hij op een boschwal bramen stond te plukken, door hagelkorrels uit het geweer van den op patrijzen schieten den jager L. W. in een oog getroffen. Hij is ter behandeling naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Felle uitslaande brand te Utrecht. Gisteravond heeft te Utrecht een felle uitslaande brand gewoed aan de Mengel berglaan. Het vuur ontstond op de boven verdieping van het royale hoekpand, dat door genoemde laan door de Haagstraat wordt begrensd en wel nabij de kantoor lokalen der clichéfabriek van Jansen en Biegelaar. Ook de privé-vertrekken der fa milie Biegelaar waren in dit huis geves tigd en naar verluidt zou de dochter des huizes bezig zijn geweest met het reinigen van een japon door middel van benzine, toen plotseling brand ontstond. Het meis je wist tijdig het perceel te ontvluchten en waarschuwde de politie. Dra teekenden lekkende vuurtongen zich tegen den donke ren avondhemel af, zoodat spoedig een groote menigte het fantastisch schouw spel van uit de verte volgde. De brand weer, onder leiding van haar commandant, den heer Vleming, was spoedig met motor- spuit en ladderwagen ter plaatse en slaag de er binnen het uur in de situatie meester te worden. De bovenverdieping brandde totaal uit. Brandstichting te Oss. Gisternacht werd de brandweer te Oss gealarmeerd voor een brand, in een leegstaand huis, op den Berchemschen weg. Toen zij aankwam was de brand door de buren reeds gebluschfc. In het-huis vond de politie stroo, gedrenkt met petroleum. In de Kapelsteeg ontstond terzelfder tijd brand in twee huizen, bewoond door Verhagen en Dietz. Beide huizen brandden geheel uit. Bijna niets kon gered worden. De politie heeft eenige personen in arrest genomen, verdacht van brandstichting. Brandstichting? Op verzoek van de Politie te Apeldoorn heeft de Haagsche recherche zekeren R. aangehouden. Deze aanhouding houdt ver band mei liet afbranden van een villa te Nieuw-Milligen, onder Apeldoorn, op 5 Mei j.l. In deze villa waren voor ruim hon derdduizend gulden aan schilderijen en kunstvoorwerpen verzekerd. Vermoedelijk heeft R. helpers gehad, waarnaar thans wordt gezocht. Verdachte is naar Zutphen overge bracht. MEISJE MEEGELOKT OP EEN FIETS. De dader aangehouden. Zondagavond werd de omgeving Wol- phaertsbocht te Rotterdam in rep en roer gebracht, door het alarmeerende bericht, dat een tien-jarig meisje werd vermist, van wie speelgenootjes vertelden da-t zij door een man, achter op een fiets was mee genomen. De kinderen hadden met haar gespeeld nabij de Waalhaven. Een man op een fiets was bij de spelende kinderen komen staan en had hen gevraagd om de beurt een eindje mee te rijden. De kinde ren hadden er wel ooren aar. Een voor een zijn ze toen met den man een eindje mee gereden, doch het laatste meisje was nog niet teruggekeerd. Tenslotte werd de politie met het geval in kennis gebracht, die in de omgeving een uitgebreid onderzoek instelde. Ofschoon om pl.m. half tien het vermiste meisje bij haar ouders aan de Clomensstraat was thuisgekomen en zij had verteld, dat ze een eindje met een man achter op zijn fiets was meegereden, zonder dat deze haar eenig kwaad had gedaan, bleef de politie de omgeving afzoeken. Later op den avond is het haar mogen gelukken den bewusten man aan te houden. Hij had toen echter geen fiets meer bij zich. De man is in ver zekerde bewaring gesteld. DE KERKDIEFSTAL TE UDEN. De dader een ontvluchte uit een gesticht. De als gevolg van den radio-oproep ge arresteerde dief van de sieraden uit de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Linde te Uden is de 35-jarige chauffeur en mon teur van K. uit Tilburg. Hij werd aange houden in een logement te 's-Hertogen- bosch. Enkele der gestolen kettingen had hij te Vught voor 30 verkocht. Hij kocht daar van zelf een ring en horloge. De politie heeft alles in beslag genomen. Van K. is uit een rijksgesticht ont vlucht. „Msbd." Inbraken. Gisternacht is ingebroken in een per ceel aan de Sleedoornstraat te 's-Graven hage. Vermist worden 12 zilveren vorken en 10 zilveren lepels. Ook is ingebroken in een keet, staande bij de Binnenhaven. In verband met laatst bedoelde inbraak is aangehouden de 17-ja- rige C. J. M. van V., die reeds wegens an der misdrijven door de politie gezocht werd.. Van V. heeft bekend, in den laatsten tijd verschillende inbraken te hebben ge pleegd. Mislukte schilderijendiefstal. De politie heeft te Amsterdam een man aangehouden, die op het eind der vorige week een poging heeft gedaan om eenige schilderijtjes uit de Kon. Academie voor Beeldende Kunsten aan de Stadhouders kade te stelen. Hij had de doekjes afge nomen, ingepakt en het pak reeds onder den arm genomen, toen de diefstal ontdekt werd. De man bemerkte, dat men den dief stal ontdekt hadhij wist het pak nog neer te werpen en weg te loopen. Een paar da gen daarna is hij evenwel gearresteerd, mede in verband met den diefstal van een tooneelkijker uit een perceel aan de Hee rengracht. De dader, een recidivist, is ter beschikking van de justitie gesteld. Hij ontdekte een zwijntjesjager! v. d. M. was Zondagmorgen aan den kant van den Dordtschen straatweg te IJsselmonde voer aan het snijden voor zijn konijntjes. Zijn rijwiel had hij aan den kant van den weg geplaatst en hij ging zoo op in zijn arbeid ten bate van zijn huisdier tjes, dat hij zijn rijwiel geheel en al ver gat. Plotseling werd zijn aandacht getrok ken door een sinjeur, die zich met meer dan gewone haast op een rijwiel voort spoedde. „Een zwijntjesjager" flitste het den gras snijder door het hoofd. Hij vergat plotse ling zijn konijntjes en het gras en rende naar den straatweg, charterde een auto en begon een jacht op den fietsendief, die in de richting Rotterdam verdwenen was. Werkelijk slaagde men er in den man op de Willemsbrug te achterhalen. Hij werd aan een politieagent aangewezen en inge rekend. Wie schetst echter de verbazing van den vrijwilligen rechercheur, toen hij tot de ontdekking kwam, dat hij onbewust den dief had achtervolgd van zijn eigen rijwiel. De verklikkende rijwielkaarten. In de nabijheid van de Brabantsoh-Bel- gische grens nabij Chaam waren een dei- nachten der vorige week een drietal leden van het smokkelgilde in het getouw om een partij suiker frauduleus de grens over te brengen. De smokkelkarwei geschiedde per rijwiel Plots klonk over de heide door de nachtelijke stilte het geroep „Halt!" van op dienst zijnde Nederlandsche grens beambten. De smokkelaars gaven er, in de hoop te ontsnappen, de voorkeur aan hun rijwielen mitsgaders ruim vijftig K.G. sui ker in den steek te laten en een goed heenkomen te zoeken. Edochzij had den vergeten, dat in hun rijwicltasch de provinciale weggeldkaar ten waren opge borgen. De ambtenaren hadden nu slechts van deze kaarten de namen af te lezen om te weten wie de leden waren van het eerzame smokkel gild. Den volgenden och- ten ontvingen drie menschen reeds vóór dag en dauw bezoek van de ambtenaren Tegenover de verklikkende rijwielkaarten was inderdaad elke ontkenning vruchte- ONGELUKKEN Twintig inlanders in Marokko bedolven. Uit Marraskesj wordt gemeldDoor een instorting op een bouwwerk, gelegen langs den weg naar Amismiz, werden 20 inlan ders, die op twintig meter diepte werkten, bedolven. Reeds zijn twee lijken te voor schijn gehaald, terwijl naar de andere slachtoffers nog wordt gezocht. GROEIENDE ELLENDE TE SAN DOMINGO. Vele dooden nog niet begraven. De omvang van de ramp te Santo Do mingo blijkt bij elk nieuw bericht steeds grooter te worden. Men vreest, dat er nog talrijke dooden onder de ruïnes van de stad begraven liggen. Alles bijeen genomen is een vierde" gedeelte van de geheelo bevol king van de stad het slachtoffer geworden van dezen orkaan, die slechts drie uur ge duurd heeft. Het leger, de politie en tal rijke vrijwilligers werken met wanhopige haast om de lijken te verzamelen en te verbranden, ten einde zoodoende het uit- barsen tvajï besmettelijke ziekten te voor kómen. Het Amerikaansche Roode Kruis heeft naar Miami en vandaar per vlieg tuig naar Santo Domingo groote hoeveel heden serum gezonden, welke zijn aange komen. In weerwil van deze maatregelen ster ven er honderden bij gebrek aan een be hoorlijke geneeskundige behandeling. De doctoren hebben niet voldoende chirurgi sche instrumenten te hunner beschikking en opereeren met gewone messen. Ook do voorraden ohliroform enz. zijn uitgéput. De geamputeerde ledematen worden in zee geworpen. In de geh£ele stad hangt de lucht der tallooze tot ontbinding overgaan- I de lijken der slachtoffers, die zich nog in 1 de puinhoopen bevinden. De doctoren vree Litausch dorp in rep en roer. In het Lilausche dorp Daukajdoeng in hei district Schaulen is het tot een bloe dige botsing gekomen, waarbij niet min der dan zeven personen werden gedood en 35 gewond. Enkele weken geleden stierf in het dorp je oen waarzegster, die alvorens voorgoed de oogen te sluiten een vloek over het ge hucht uitsprak. Toen daarop drie weken lang geen droppel regen viel, schreef de bijgeloovige" bevolking dit onverwijld aan den vloek der overleden waarzegster toe. Besloten werd, de kist te openen en de doode met het gelaat naar beneden te leg gen, ten einde aldus aan den vloek zijn kracht te ontnemen. Geruchten over dit snoode plan dron gen echter tot de nabijgelegen stad door en een 25 man sterke politiemacht haastte zich naar het dorp, om te trachten de lijk- schennis te verhinderen. Toen de beambten te Daukajdoeng aankwamen, vonden zij de geheele bevolking ap het kerkhof bijeenge stroomd, waar vijf jonge boerenkerels juist bezig waren de lijkkist te openen. Daar de bevolking aan de sommatie om uit een te gaan geen gevolg gaf en een drei gende houding tegen de politie aannam, werd oor deze met scherp geschoten. De boeren gingen daarop de beambten met knuppels te lijf. Er ontspon zich een ver woed gevecht, in het verloop waarvan twee agenten werden gedood, terwijl de overigen werden ontwapend en geboeid. Vervolgens brak men de lijkkist open en draaide de doode om, in de stellige ver wachting, dat thans alle leed geleden zou zijn. Terwijl men og druk bezig was het graf weer te sluiten, rukte echter een afdee- ling militairen het plaatsje binnen. Ook de soldaten zagen zich genoodzaakt op de woedende menigte te schieten, met net gevolg dat vijf personen dood ter aarde stortten. De aan handen en voeten gebon den politiemannen werden vervolgens be vrijd, terwijl dertig inwoners van Daukaj doeng werden gearresteerd. Een ongeluk voorkomen. Men meldt uit Berlijn: Toen gisteravond een vrachtauto met leden van de Rijksbanier, die een propa- gandatocht naar Treuenbrie-tzen hadden gemaakt, naar Berlijn terugkeerde, ont dekte de man, die naast den chauffeur zat, plotseling even voorbij Michendorf, dat er een dik touw over den straatweg gespan nen was. De chauffeur remde uit alle macht-, zoodat hij slechts ternauwernood met het touw .in aanraking kwam. Toch werden door den schok eenige leden van do rijksbanier licht gewond. De politie die verwittigd werd, nam het touw in beslag. In republikeinsche kringen vermoedt men bier met een daad van nationale socialisten te doen te hebben. Een nieuw veer tusschen Denemarken en Zweden. Men meldt uit Stockholm: Reed-s lang bestaande plannen voor een nieuw veer over de Oresund tusschen Dra» gör, even ten zuiden van Kopenhagen, en Limhamn bij Malmö zijn thans in een nieuw stadium gekomen cn zullen vermoe delijk spoedig verwerkelijkt worden. Hoe wel van verschillende zijden betoogd is, dat de bestaande verbindingen voldoende zijn, heeft zich in alle stilte een Zweedsch- Deensch consortium gevormd, dat dezer dagen zoowel van de Zweedsche als van de Deensche autoriteiten concessie voor een verbinding DragörLimhamn heeft gekre gen. Er bestaat in Zuid-Zweden en te Dra gör groote belangstelling voor het plan cn het benoodi-gde kapitaal is reeds voor een groot deel toegezegd. Het veer zal voor namelijk dienen voor het overzetten van auto's en reizigers. LUCHTVAART WEER EEN ERNSTIG VLIEGTUIG ONGELUK. Er is opnieuw een ernstig ongeluk ge beurd met- een watervliegtuig van den dienst TriestZara. Dit is bij het ver rek uit Triest over den kop geslagen en gezonken. Een sleepboot was dadelijk op de plaats des onheils aanwezig, en wist vier menschen te redden. Twee passagiers zijn echter omgekomen. De minister van lucht vaart heeft een onderzoek gelast. Bekend vlieger verongelukt Uit Philadelphia wordt gemeld: Giste ren is een vliegtuig, bestuurd door majoor Donaldson-, tijdens het uitvoeren van lucht-aorobatische oefeningen omlaag ge stort. De bestuurder kwam hierbij om het leven. Hij was een bekend vlieger uit den wereldoorlog, waarin hij acht overwinnin gen behaalde en door den prins van Wales met een Britsche onderscheiding werd ge decoreerd. SPORT VOETBAL R.-K. FEDERATIE. DE MISSIEFINALE TE HOORN. Bisschoppelijke belangstelling. Het Missiccomtié te Hoorn bericht ons, dat de finale tusschen de bondselftallen van Haarlem en den. Bosch op 21 Septem ber zal worden bijgewoond door Z.D.H. Mgr. A. Verstraeten, Apostolisch Vicaris van de Kleine Soenda-eilanden. Aan den wedstrijd zal een optocht met opmarsch en défilé van ongeveer 30 sport verenigingen het muziekcorpsen vooraf gaan. De bestuursleden van de R.K.F. en Haarlemschen en Diocesanen Bond, de co mité-leden en de beide elftallen zullen om 2 uur officieel ten Raadhuize door het ge meentebestuur van Hoorn worden ontvan gen. Zondagmorgen wordt een autotocht ge maakt door West-Friesand en naar de drooggelegde Wieringermeerpolder. Het Brabantsche gezelschap en andere genoodigden worden Zaterdagavond ont- i vangen. Logies bij particulieren te Hoorn. Eeti eere-coraité is samengesteld, be staande uit de ZeerEerw. Hecren pastoows, de katholieke burgemeesters, doktoren en notarissen uit West-Friesland. Voorzitters van het eere-comité zijn de HoogEerw. Heeren J. P. Huibers en C. M. Jonck bloedt, resp. Deken van Hoorn en van Wognum. De propaganda wordt in West-Friesland en Nnord-Holand met- kracht gevoerd. Op een Zondag te Alkmaar gehouden bijeen komst bleek groote animo voor medewer king te bestaan in Alkmaar, Den Helder, Volendam enz. In gehepl West-Friesland worden de kaarten ijverig verkocht. De prijzen der plaatsen zijn 1 en 0.50, jon genskaarten 0.15. Deelnemers aan den optocht betalen 0.25 en 0.10. Het Comité verzoekt opgave voor lo gies zoo spoedig mogelijk te doen. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Algemeen Secretariaat Draafsingel 43, Hoorn. R.-K. Sportvereeniging „Leiden". De leden van de R.-K. Sportvereeniging „Leiden" worden er aan herinnerd, dal Vrijdag a.s. dc R.-K. Sportweek officieel geopend wordt, met een optocht door de -straten van Leiden. Vertrouwd wordt, dal allen, zonder uit zondering, aan den optocht zullen deejne men. De" deelnemers worden Vrijdagavond om 8.10 uur verwacht op „Den Buvcht", waar gelegenheid bestaat tot verkleeden. Leden van „Leiden", werkt er door uwe trouwe opkomst aan mede, dat deze pro- paganda-optocht een groot succes wordt.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6