DINSDAG 9 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 KERKNIEUWS PATER HAGEN S.J. t Oud-directeur van de Vaticaansche Sterrewacht In de kliniek Quirisara te Rome, waar hij ter verpleging was opgenomen, is over leden de oud-directeur der Vaticaansche Sterrenwacht, pater J. Hagen S.J. Enkele dagen geleden werd de hoogbejaarde lij der uit voorzorg voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden. Gisterenmorgen werd het stoffelijk over schot naar de kerk van den H. Ignatius overgebracht. Aldaar werd een stille H. Mis van Requiem voor de zielerust van den overledene opgedragen. Pater J. Hagen S.J. werd den Gen Maart 1847 te Bregenz in Oostenrijk geboren; hij bereikte derhalve den leeftijd van 83 jaar. In 1880 werd hij priester gewijd en ver- tiok korten tijd daarna naar Amerika, om als leeraar op te treden aan het H. Hart College te Prairie du Chien in Wisconsin. In 1888 volgde de benoeming in zijn func tie, welke van zulk een groote beteekenis zou zijn voor zijn verder leven; de Geor- getown-universiteit nabij Washington riep hem namelijk voor de leiding harer ster renwacht. Door zijn werkzaamheden als directeur dezer sterrenwacht is juist de aandacht op pater Hagen gevallen; daar aan is het wel in hoofdzaak te danken, dat hij op aandringen van Kardinaal Maffi die destijds president was van de opnieuw gestichte Pauselijke Sterrenwacht, naar Rome werd ontboden, om er in '06 de lei ding te nemen van de reorganisatie der „Spècola Vaticana". Vooraf bezocht hij de voornaamste ster renwachten van Europa; doch do astro noom, die in Amerika arbeidde, had het contact met het oude werelddeel nooit ge heel verbroken. 0.a. vertoefde hij in 1896 te Valkenburg, waar hij in het bekende college der Jesuieten een sterrenwacht stichtte en inrichtte; verder nam hij deel aan verschillende belangrijke Europeesche congressen. Pater Hagen heroverde de reputatie der vroegere Pauselijke Sterrenwacht, die zij ten tijde van pater Secchi genoot en die zij na de bezetting van Rome, vrijwel dreigde te zullen verliezen. Z. H. de Paus liet voor den jubilaris een gouden herinneringsmedaille slaan. De voorkant draagt de beeltenis des Pau sen. Al was hij geen directeur meer en al zag wellicht niemand minder dan pater Hagen uit naar de komst van zijn opvolger en medewerker, gedurende zooveel jaren, pater Stein, toch had hij geen afscheid willen nemen van zijn sterrenwacht, dat deel van zijn levenswerk, dat hij echter met het oog zijner gezondheid niet verder durfde te bewaken. Hij zou terugkomen om, ontlast van de zorgen der leiding, zijn laatste levensda gen nog te kunnen wijden aan zijn studie der „Kosmische Wolken". God heeft ech ter de ziel van zijn priester, die Hem en Zijn Kerk predikte in de wetenschap tot zich geroepen. Zilveren kloosterfeest. De weleerw. Pater fr. Clemens van den Berg. kapelaan der parochie van den H. Xicolaus en Gezellen te Delft, heeft Zon dag zijn zilveren Ordefeest gevierd. Zilveren kloosterjubileum. Gisteren herdacht de eerwaarde Zuster Maria Louise, Overste van het Liefdege sticht, te Grootebroek, haar zilveren feest als zuster van de Congregatie O. L. Vrouw Moeder van Bermhartigheid. Reeds op zeer jeugdigen leeftijd trad Zuster Louise (mej. Schols, uit 's-Graven- liage) in genoemde Congregatie en werd, kort nadat zij de H. Geloften had afge legd, reeds benoemd tot Overste van het Piusgesticht, te Amsterdam. Na hier ver schillende jaren werkzaam te zijn ge weest, werd zij tot de belangrijke taak be roepen van Novicemeesteres in het Moe derhuis dier Congregatie te Tilburg. Om gezondheidsredenen was zij later genoodzaakt ontheffing van die zware taak te vragen, waarna zij achtereenvol gens als Overs!c werkzaam was in eenige huizen van deze Congregatie, o.a. 1e Liempde (N.-Br.) en Ie Grootebroek (N.H.) STADSNIEUWS VEREENIGING „KONINGINNEDAG". Uitslag van den Ballonwedstrijd. De eerste prijs (een foto-toestel) is ge wonnen door Marie van Straalen, Cobet- straat 52. Haar ballon is gedaald te Düs- seldorf. 2e prijs Willy de lloo, Acaciastraat 9. 3e prijs: Maarten v. d. Pol, Leliestraat 2. 4e prijs: Piet Nieboer, OudeSingel 214. 5e prijs: Marie Latcrveer, Schclpenkade 61. Ge prijs: Jaap Huner, Roodenburger- straat 6. 7e prijs: Annie Bink, Pioenstraat 9. 8e prijs: Maartje Wins. Stei-rewacht 8. 9e prijs: Gerrie van Veen, Breestraat 74. 10e prijs: Adric den Heeten, Nieuwe Rijn 103. De prijzen kunnen worden afgehaald Woensdagmiddag van 3 tot 4 uur n.m. Bil- derdijkstraat 9. Totaal zijn 45 kaarten te rug gekomen. Aan de overige adressen wordt als troostprijs een foto van H. M. de Koningin gezonden. Voor de traditioneele uitdeeling van haring en wittebrood op 3 October hebben zich dit jaar ongeveer 2500 deelnemers aan gemeld Dat is bijna 300 meer dan vorig jaar. DE HANZE. Een slechte inzet van het winterseizoen! Nog weinig belangstelling, zeer weinig en als direct gevolg daarvan een vergadering, die ruim een half uur na het precies aangegeven aanvangsuur begon. De Hanze-leden zijn blijkbaar nog in zomer stemming en we hopen niet anders dan dat zij de volgende vergadering in grooter getale zul len opkomen. De voorz., de heer Th. Bergers, heette de aanwezigen hartelijk welkom waarna de notu len der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrij ven van den R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph te Amsterdam, behelzend een veTzoek tot steun aan de R.K. Steenzetters aldaar in hun strijd tegen de Communisten. De voorz. deelt naar aanleiding hiervan me de, dat de heer F. J. L. vaD Noort zich bereid heeft verklaard bij den leden rond te gaan met een inteekenlijst. De heer H. P. Janssen stelde voor, wijl het hier een principieele kwestie betreft, dat de Hanze zelf het voorbeeld geeft om te steunen. De voorz. zegt veel voor dit idee te voelen, doch hij weet niet, of de kas een flinke uit gave toelaat. De heer F. J. L. van Noort stelde voor, dat de Hanze en alle vakafdeelingen een bedrag beschikbaar zouden stellen, maar daarnaast vroeg hij verlof om toch bij de leden te mogen aankloppen. Een voorstel-Bik om de Hanze bovenaan met 50 te laten teekenen, kreeg geen steun, wijl de meeste aanwezigen zulks niet tactisch genoeg vonden. Besloten werd tenslotte eerst bij de leden rond te gaan, waarna de vereeniging aanvul lend zal optreden om een behoorlijk bedrag te kunnen afdragen. De secr. las hierna het jaarverslag voor van de R.K. Schilderspatroonsvereeniging St. Lucas Hierna kwam ter tafel de bespreking der viering van het vierde lustrum der vereeniging. De destijds benoemde commissie yan voor bereiding had hiervoor plannen ontworpen, welke in de bestuursvergadering voorloopig waren goedgekeurd. Het ligt in de bedoeling op 8, 9 en 10 Octo ber een Triduum te houden in een of «andere zusterkapel. Op Zondag 12 October zal er een algemeene H. Communie gehouden worden, waarna gemeenschappelijk ontbijt. Des mid dags zal er receptie gehouden worden, terwijl de feestavond is bepaald op Maandag 13 Oc tober. Deze avond zal eenigszins afwijken van vroegere avonden. Het ligt n.l. in de bedoeling dezen avond uitsluitend toegankelijk te stel len voor leden, terwijl ieder slechts één huis genoot mag meebrengen. De Geest. Adviseur, die wegens uitstedigheid niet aanwezig kon zijn, had den secretaris een brief gezonden, waarin hij nog eens nadrukke lijk herinnerde aan de bisschoppelijke voor schriften betreffende de kleeding der dames. Het plan voor de lustrumviering werd na een korte bespreking aldus vastgesteld. Hierna had een bestuursverkiezing plaats in de vacature-P. Brugman, in wiens plaats werd gekozen de heer G. Molkenboer. Voorstellen voor den Centralen Raad waren er niet ingediend. Nadat door den heer J. Schoondergang namens de kascommissie gun stig rapport over de financiën was uitgebracht werd overgegaan tot bespreking van het punt: bestrating van de Haarlemmerstraat. De heer H. P. Jansen zeide naar aanleiding hiervan, dat 't hem verwonderde, dat dit punt op de agenda voorkomt, terwijl over twee be langrijke kwesties uit de laatste dagen: de straatbelasting en de gemeentelijke radio-dis tributie niet wordt gesproken. Daarover had hij liever een vergadering uitgeschreven gezien. De Voorz. antwoordt hierop, dat deze laat ste onderwerpen zoo laat bekend werden, dat er bijna geen tijd over was om er over te spreken. De heer Molkenboer wijst erop, dat het in de bedoeling ligt bij de gemeente de asphal- teering van Stationsweg, Steenstraat, Bree straat en Hoogewoerd te laten vóórgaan. Maar spr. is bang, dat er dan geen geld meer is en daardoor komt de Haarlemmerstraat als win kelstraat leelijk in het gedrang. Daarom zag spr, liever een bestrating met z.g. koperslak keien, maar voor alles moet de middenstand door zijn Centrale steeds weer de aandacht van hei Gemeentebestuur hierop vestigen. Nog verschillende andere klachten over de Haarlemmerstraat werden geuit, waarvan de voorz. nota nam om deze ook in de Midden standscentrale te bespreken. Bij de rondvraag bracht de heer F. van Noort de Hoogewoerd en demping van het Leven daal ter spra" e. Er zal voorloopig nog wel niet veel aan te doen zijn, maar daarom zou spr. er ten sterkste op aan willen dringen voor de Hoogewoerd een één-richting-verkeer in te voeren en dus het verkeer van de Breestraat naar den Hooge Rijndijk via het Levendaal te leiden. De heer B. Feld bracht de stadhuiskwestie ter sprake, speciaal in verband met de over blijvende winkels op de Vischmarkt. Gewezen werd op de groote onbillijkheid, die de gemeente zal begaan, door het stadhuis zoover op de Vischmarkt te brengen als wordt voorgesteld. Wanneer een winkelier een hal ven meter buiten de rooilijn wil bouwen, krijgt hij geen vergunning, maar de gemeente heeft het recht in handen en verplaatst de rooilijn naar believen! Nog meer onbillijkheden kwamen vervolgens naar voren. De heer Jansen wees erop, dat de schutting voor het afgebrande stadhuis als re clame-schutting werd verhuurd. Toen spr. op hel bureau van Gemeentewerken om de condi ties vroeg, werd medegedeeld, dat er slechts een tweetal reclames aangebracht mochten worden. En nu zit de schutting vol! De voorz. zegt ten aanzien van al deze kwesties onderzoek toe. De heer van der Spek vroeg, of er iets be kend was over een e.v. dispensatie tot het openhouden van de winkels op 1 November a.s. De voorz. zegt, dat hieromtrent niets be kend is, doch het hoofdbestuur zal om inlich tingen gevraagd worden. De heer van der Spek vroeg tenslotte nog eens nadrukkelijk, of er door het hoofdbestuur niet bij het Episcopaat kon worden aangedrongen om de Katholieken dringend te verzoeken op dergelijke feestdagen toch nimmer te koopen. Dan zad de schade voor den middenstand ook niet zoo groot zijn. Hierna volgde sluiting der vergadering met een dankwoord van den voorzitter. Spoorwegbrug over het Nieuwe Kanaal defect. Zaterdagmiddag is de spoorwegbrug over het Nieuwe Kanaal in de lijn Leiden Woerden defect geraakt, zoodat zij niet meer geopend kon worden. De brugwach ter, die deze brug bedient, had Zaterdag middag de brug geteerd en haar daarvoor dicht gedaan. Toen hij haar weer voor het scheepvaartverkeer wilde openen gelukte zulks niet. Onmiddellijk werd het bureau „onder houd bruggen" te Amsterdam van het ge beurde in kennis gesteld en in den avond kwamen ingenieurs en werklieden om een en ander op te nemen. Het bleek, dat een wormas, die het 12-ton zware gewicht in- en uittrekt was gebroken doordat er op onverklaarbaare wijze een ijzeren ring tusschen was geraakte. De heffing zelf is evenwel intact. De betrokken deelen werden zoo spoe dig mogelijk gedemonteerd en naar de werkplaatsen gezonden Hedenmiddag zou men met het herstel ter plaats beginnen. Voor de scheepvaart met grootere door vaart hoogte dan 2.45 2.50 M. bracht dit euvel ernstige stagnatie teweeg. Aan de sluis te Leidschendam en te Rotterdam werd onmiddellijk kennis van de strem ming gegeven en moesten de betrokken schepen van Rotterdam naar Amsterdam v.v. omvaren over Gouda. Evenwel kort nadat het defect was ge constateerd kwamen voor de spoorbrug twee groote zolderschuiten, waarop gele gen waren de twee klappen voor de groo te nieuwe Havenbrug. Deze schuiten kon den met hun vracht niet onder de spoor brug door, evenmin onder de trambrug en de spoorbrug over de Trekvliet. Door deze stremming zou het werk aan de Groote Havenbrug, waarvoor juist de drie eerste dagen dezer week stremming van de vart was aangekondigd wegens het opstellen van den bovenbouw, aanmerke lijk vertraagd worden Toen dan ook Za terdagnamiddag bleek, dat het defect aan de spoorbrug enkele dagen zou duren werd besloten gisteren om te varen. Het geen geschiedde. Daarvoor moest echter de trambrug gisteren geopend worden, het geen anders overdag nooit gebeurt, maar de spoorbrug kan niet geopend worden, zoodat de schepen bij de N.V. Uonstructie- werkplaatsen met ballast moesten wor den verzwaard. Nadat dit gebeurd was konden de schuiten met haar last onder de brug door, maar het was al avond, toen de lading haar bestemming bereikte. Het voor de havenbrug gisteren aangenomen extra-personeel was dus den geheelen dag werkeloos. De Leidsche Winkelstand. Onder veel belangstelling heeft de heer J. M. Krol gisternamiddag zijn nieuwe zaak in perceel Breestraat 149 geopend. Dit eertijds oude heerenhuis heeft een heele gedaantevex-andering on dergaan. Een sierlijke önderpui is tihans aangebracht, slechts behtaande uit brons, marmer en glas in lood. Dat geeft onge twijfeld cachet aan de zaak en het werk is onder leiding van den architect, den heer v. Heijden, op bekwame wijze uit gevoerd door de aannemersfirma Bik en Breedeveld, die vier maanden geleden met het werk begonnen. Een paar keurige etalages stellen een keurcoilectie schoenen van eerste klas huizen ten toon en de voorraad is, ver geleken bij dien van de oude zaak, nog heel wat uitgebreid. Het interieur ziet er al even mooi uit als de gevel. Door het groot aantal bloem stukken, ongeveer veertig in getal, lever de het geheel een söhoonen aanblik op. De zooveel ruimere winkel en paskamer geven bovendien gelegenheid heel wat meer menschen te helpen dan in de vo rige zaak. Den heer Krol wenschen we van harte geluk met. deze prachtige verbetering! R.-K.Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio". Het bestuur maakt den leden bekend, dat het voor a.s. Vrijdagavond vastgestel de concert op „Rhijngeest" niet door gaat. Dus a.s. Vrijdagavond zal er gewoon repetitie gehouden worden in het Bonds- gebouw. Men gelieve hiervan goed nota te nemen. Handelsregister K. v. K. Opheffingen: 2802. AVed. J. Waaijer. Voorschoten, Voorstraat 51. Gros sier in boter, margarine en kaas. 1723. J. P. Stikkelman Leiden, Visch markt 19. Huishoudelijke artkelen. Doordat er kortsluiting ontstond in den startkabel, ontstond gisterenmiddag te half vijf brand in de Boskoopsche auto bus van de fa. Middelkoop, welke aan het station alhier stond. Met een blusch- apparaat uit de bus werd het vuur ge- blusoht. Er werd weinig schade aange richt. Twee passagiers, die zich in de autobus bevonden, konden tijdig het voer tuig verlaten. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een kano, welke in de Trekvliet drijvende is gvonden. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Voetbal. L.l. Zondag speelde D.I.O. II een vriendschappelijken wedstrijd op eigen terrein tegen Texas III van VGra- venfoage. De belangstelling was- zeer groot Precies 1.30 uur blaast scheidsrechter Kooi beginnen en beide partijen gaan met vollen moed tegen elkaar in. Texas speelde voor rust met wind mee, en al spoedig staat het spel 02 voor Texas. Met alle macht werd door D.I.O. de bal geweerd, inaar de sterke wind van de zen middag deed de bal harder teruggaan dan dat hij door D.I.O. vooruit werd ge schopt. Nog behaalde Texas 2 doelpunten, cn rust komt met 04. Na rust kreeg D.I.O. wind mee en er werd wederom met groote animo gespeeld en al spoe dig staat het spel 14. Na een kwartier spelen krijgt D.I.O. nogmaals een mooien bal en het spel komt te staan op 24. De bal wordt van het Haagsehe doel op het Nootdorpsche doel gewerkt en ook Texas krijgt nog een doelpunt. Einde komt met 25 voor Texas. Zoodra deze wedstrijd 'geëindigd was kwamen weer nieuwe krachten in het veld. Deze 2e wedstrijd werd gespeeld door D.I.O. I tegen Texas II. Het pu bliek was steeds grooter geworden. Scheidsrechter was do heer P. Rietkerk van de Leidsche Voetbalbond. Om 3.15 blaast de scheidsrechter beginnen en ook deze partijen speelden in groote spanning. Al spoedig behaalde D.I.O. een doelpunt. Beide doelpunten waren beurtelings in gevaar, en menige vlugge aanval werd even vlug onschadelijk gemaakt. Rust komt met 10. Na rust werd het spel steeds vux-iger en na een kwartier komt het spel gelijk. Maar ook D.I.O. wist het 's-Gravenhaagsche doel nog eens te vinden en met een luid hoera van het pu bliek werd de stand 21. Alsof Texas ook een hoeratje verlangde werd door Texas met zoo'n geweld gespeeld, dat het spel wederom gelijk kwam te staan. Even voor einde krijgt Texas nogmaals den bal en het einde komt met 23 voor Texas. Collecte. De alhier gehouden col lecte op Zondag 31 Augustus 1.1. voor de nieuwe R.K. kerk te Wassenaar heeft op gebracht het mooie bedrag van ruim f 385 Geboren: Joannes, z. van L. Slie- dreoht en J. Holtkamp. Overleden: Willem Bonter, 35 j. Adrianus van der Meer, 10 mnd. Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig 9 leden. Afwezig de heeren L. Limburg en J. J. Dijkman, laatstge noemde met kennisgeving. De notukn der twee la-ttsie vergade ringen worden gekven en na een opmer king van den heer J. Braggaar vastge steld. Ingekomen stukken. Een vijftal missiven van Ged. Staten, goedkeux^ende eenige genomen raadsbe sluiten, o.a. het verleenen van een sub sidie tot reconstructie van de Ned. Herv. begraafplaats, enz.; en een proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvan ger op 5 September j.l., meldende alles in orde te hebben bevonden. Tevens is ingekomen een. missive van de Ned. Ver eeniging tot bescherming van dieren. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verslag van den toe stand der gemeente over 1929, wat ter visie zal worden gelegd voor de leden van den raad. Ingekomen is een schrijven van de commissie tot nazien der rekening en der gemeentebedrijven over 1929, mel dende deze rekening in orde te hebben •bevonden. Dc rekening wordt daarna voorloopig vastgesteld op de voorgedra gen cijfers. Daarna bieden B. en W. den raad de begrooting aan, die bij de leden zal circuleeren. Een schrijven is ingekomen van de commissie van toezicht op het Middelb. Onderwijs alhier, waarin wordt gemeld, dat het aftredende lid Dr. R. Birlohoff, zich niet meer herkiesbaar stelt en de commissie voor deze benoeming voor draagt: als no. 1 Dr. M. van der Stoel, no. 2 J. den Herder. Benoemd wordt met algemeene stemmen Dr. M. v. d. Stoel. Badhuis-commissie opgeheven. Punt 3 der agenda vermeld: „Benoe ming leden oommissie Badhuis", doch B. en W. stellen den raad voor deze com missie op te heffen, daar gebleken is, dat deze commissie niet noodzakelijk is, doch B. en W. stellen er prijs op dat dit besluit wordl genomen met instemming der ledexx dier commissie, daar het niet gaat tegen de leden dier commissie van bijstand, doch alleen omdat, gebleken is-, dat een dergelijke commissie alhier niet noodzakelijk is. Geen der leden dier com missie heeft bezwaar deze commissie op te heffen, zoodat. dit voorstel van B. en W. met algemeene stemmen wordt aan genomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor aan den rijksveldwachter voor het dienstjaar 1930 een gratificatie te verlee nen van f 25.voor bewezen diensten aan de gemeente. Aldus aangenomen. Door het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden is verzocht om een bijdrage ad f 405.25 in de kosten dier school over het jaar 1928 ter zake van het bezoeken van zes leerlingen uit deze gemeente per RECHTZAKEN KANTONGERECHT HAARL.MEER. Wie de voorrang had? W. A. v. M. te Haarlem is in verzet ge komen van een vonnis, waarbij hij tot 15 of 15 dagen was veroordeeld. Vei*d. is ten laste gelegd de veiligheid van het ver keer in gevaar te hebben gebracht. Verd. had gereden met een aanhangmotorwagen en had tusschen twee auto's door gereden op 27 Febr. 1930 op den Heerenweg te Hillegom naar Lisse. Verd. verklaar de, dat het motorrijtuig 300 meter van hem af was toen hij ging passeeren. De weg zoii dan nooit vrij zijn om te passee ren. Verd. meende de voorrang te hebben gehad om te passeeren. De zaak wordt aangehouden, omdat de getuige niet was verschenen. Gemeentelijke Aankondigingen Verkiezing Werkliedenreglement. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Brengen ter kennis van belanghebbenden dat de stemming en de eventueele herstem ming ter verkiezing van twee leden en twee plaatsvervangende leden der Commissie van Onderzoek, bcdoebk in artikel 22 van het Reglement voo6 he Werklieden in dienst der GemeentV Leid#i, zql plaats hebben in e-en der lokaSen/vmnde Stads- timmerwerf, het OpenBaa^1 Slagfcthuis, de Gasfabriek, het gcsticlfr'Eiidajeest <jn den Gemeentelijke Rcinigiixo^üénst, respec tievelijk op Woensdaa^rT September en Woensdag 24 September a.s. van des voor- middags 912 uren. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Lo.-Burgemeester VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 8 September 1930. Agenda LEIDEN. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenma- kerspatroonsverceniging „St. Jo seph", kring Leiden, Gebouw „Concordia", 5 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van. Maandag 8 tol en met Zondag 14 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek: M. Boekwijt, Visch markt 8, telefoon 552. VAN VOORSCHOTEN jaarleerling f 86.94. B. cn W. advisccrcn den raad om billijkheidsredenen aan dit verzoek te voldoen. Wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Wethouder C. Eggink Sr. stelt den raad voor om ook de „commissie ad hoe" op te heffen, daar de strijd voor of tegen de stichting eencr nieuwe algemeene be graafplaats thans1 in uitgevochten, omdal Ged. Staten goedkeuring hebben ver leend aan de reconstructie der Ned. Herv. begraafplaats, zoodat de commissie thans kan worden opgeheven. Wordt aldus besloten. Daarna wordt op verzoek van Ged. Sta'ten eenige wijzigingen van adminis'tra- tieven aard aangebracht in de verorde ning op de heffing van rechten voor ka bels, enz. Grondaankoop in de Treubstraat. B. en W. stellen den x-aad voor een strook grond aan te koopen, bestemd voor openbaren weg van mej. de wed. A. de Graaffvan der Walle, groot on geveer 30 M2., ad f 10.per M2., der- halve tot eon totaal bedrag van f 300. liggende in de Gebroeders Treubstraat alhier. De heer G. Duijnisveld vraagt of het te veel is f 10.per M2. te betalen, wat door den voorzitter wordt bestreden, daar het maar een klein aantal meters bedraagt en ieder geval op zich zelf moet worden beoordeeld. Wethouder Eggink meent, dat deze prijs voor een hoekje midden in de kom der gemeente billijk is. Wethouder Mens meent, dat, wanneer de gemeente dergelijke hoekjes niet uit koopt, wanneer de gelegenheid zich voor- doet, het in de toekomst bij een even tueele verbreeding zou voorkomen dat de gemeente dieper in den zak zou moeten tasten en meent dus dat het zeer prak tisch is, aldus te handelen, waarna de heer Duijnisveld zich bevredigd verklaart en het voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Door 'het. bestuur der vereeniging van de H. Catharina van Senen tc Bijdorp alhier is verzocht om gelden beschik baar te stellen voor 2 stel nieuwe gor dijnen, geraamd op' de kosten van f 535. B. en W. adviseeren •den raad op dil verzoek gunstig te beslissen. Wordt aldus besloten. Daarna wordt het le suppl. kohier hondenbelasting 1930 vastgesteld op f25.- en worden nog eenige besluiten compta biliteit genomen. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Braggaar eenige inlichtingen omtrent hel kantoor der bedrijven, waar, naar men zegt, een persoon werkt, die niet is aan gesteld. De voorzitter weet van niets en "1 een onderzoek instellen en in do vxigende vergadering antwoorden, waarna de open bare vergadering wowii geslo'en en de reeds in besloten zitting overgaat. Een wildeman. A. A. K., melkslijter te Lisse, is verd. op 6 Juni gereden te hebben op en bij dc 2e Poellaan te Lisse en daar op zeer roe kelooze manier het verkeer in gevaar te hebben gebracht. Verd. is ten laste gelegd te snel te hebben gereden, waardoor twee menschen op zijde moesten springen. Ook was verd. een anderen auto verkeerd ge passeerd. Verd. erkende een stilstaande auto x-echts te' hebben gepasseerd in plaats van links bij 't inhalen. Getuige verbalisant der verkeerspolitie had verd. gesommeerd te stoppen, maar inplaats van te stoppen, had verd. getracht te ontkomen. Een knechtje reed zonder rijbewijs. Door 't trachten te ontkomen had verd. vex-keerd gereden. Getuige mej. M. Warmerdam, verklaarde, dat verd. haar bijna omreed. Het O.M. was van ooi-deel, dat verd. zeer roekeloos reed. Eisch 30 of 1 maand te gen den jongen (een broer van verd.) werd 10 of een week tuchtschool geëischt. Uit spraak 30 of 1 maand, 't broert je zonder straf teruggegeven aan de ouders.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2