ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURAN'i EERSTE BLAD PAG. 2 RIJKSUITKEERING AAN DE GEMEENTEN. Berekening en regeling der betalingen. Alg. maatregel van bestuur. In Stsbl. 357 is afgekondigd de alge- meene maatregel van bestuur, bedoeld in de artikelen 19 en 20 van de wet, regelende de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten. In eerstgenoemd wetsartikel wordt ge zegd, dat hetgeen de gemeentefondsbelas ting in een gemeente, tengevolge van hare. rangschikking in de 2e of 3q klasse, ?n hoofdsom meer opbrengt dant zij zou heb ben opgebracht bij indeeling in de. lsie klasse, rechtstreeks aan de gemeente uit gekeerd wordt, volgens regelen, bij algc- meenen maatregel van bestuur te stellen. Op grond van den thans afgekondigden algemeenen maatregel van bestuur zal de zuivere opbrengst van het aandeel van de gemeenten in de hoofdsom der grondbe lasting en in de hoofdsom der gemeente- fondsbelasting worden berekend en uitge keerd per boekingstijdvak, opgevat in den zin van art. 20 van de Comptabilileitswet- 127, waarin gezegd wordt, dat, als het be lastingjaar niet samenvalt met het dienst jaar, het bedrag der kohieren naar even redigheid over de twee dienstjaren ver deeld wordt. In den vorenbedoelden algemeonen be stuursmaatregel is voorts bepaald, dat in afwachting dat de zuivere opbrengst over een boekingstijdvak kan worden vastge steld, bij wijze van voorschot, voorloopige uitkeeringen plaats hebben. Daartoe wordt de zuivere opbrengst geraamd en uiterlijk in den loop van de 16e maand van het boe kingstijdvak nader geraamd, door den in specteur der directe belastingen. De aldus geraamde zuivere opbrengst wordt aan de gemeenten uitgekeerd in 15 termijnen. Aan de hand van de, in bovengenoemd Stsbl. afgedrukte tabel, zal, te beginnen met 1931, aan de gemeenten worden uitge keerd, wat het 3/4e gedeelte van de zuive re opbrengst van de hoofdsom der grond belasting betreft, 5 pet. over elk der maanden Januari, Februari, Maart, April, Mei, Juli en October. Over Juni, Augustus, September, November en December wordt dan telkens 10 pet. van het straks aange geven gedeelte der grondbelasting uitge keerd. In 1932 wordt over Februari, Maart en Mei telkens 5 pet. uitgekeerd, waarmede dan de 15 termijnen verrekend zijn. Juli 1931 eerste uitkeering uit het gemeentefonds. Wat de uitkeering inzake de gemeente fondsbelasting betreft, zal de eerste uit keering (5 pet.) plaats hebben over Juli 1931. Over Augustus, September, October en November 1931 wordt eveneens telkens 5 pet. uitgekeerd. December 1931 belocft een goede maand voor de gemeentekassen te worden, omdat naast de IC pet. van de grondbelasting, ook 10 pet. van de fondsbe lasting (als hierboven aangegeven) zal worden uitgekeerd. In 1932 wordt de uitkeering wat de Fondsbelasting betreft (voor de gemeen ten, welke, zooals art. 19 d°i wet aan geeft, in de 2e of 3e klasse der Fondsbe lasting zijn ingedeeld) als: 5 pet. over Januari, April, Augustus, September en November en 10 pet. over Februari, Maart, Mei en Juni, waarmede dan ook de 15 ter mijnen dier belasting verrekend zijn. De regeling is aldus opgezet, dat. over het jaar, waarin het boekingstijdvak aan vangt, 85 pet. van de grondbelasting en 35 pet. van de fondsbelasting wordt uitge keerd, terwijl in het jaar, waarin het boe kingstijdvak eindigt, 15 pet van de grond belasting en 65 pet. van de fondsbelasting aan de gemeenten wordt uitgekeerd. Nog is bepaald, dat, indien op eenig tijd stip in den loop van het boekingstijdvak een gemeente meer heeft genoten, dan zij volgens de laatst gedane raming had mo gen genieten, het verschil zoo spoedig mo gelijk met haar verrekend wordt. De uitkeeringen zullen plaats hebben op den 25sten van de maand, waarin zij moe ten worden gedaan. Het verschil tusschen de werkelijke zui vere opbrengst en de, op grond van de ge raamde opbrengst gedane uitkeeringen, wordt met de gemeente verrekend in den loop van de twintigste maand na den aan vang van het boekingstijdvak. Dit besluit treedt in werking met 1 Ja-, nuari 1931. De tabel van uitkeering, waar aan de hierbovenvermelde vitkeeringen voor de jaren 1931 en 1932 ontleend zijn, wordt om de drie jaren opnieuw vastgesteld voor het eerst weder vóór 1 Januari 1934. R. K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR EN WINKELBEDIENDEN Verschenen is de propagandabrochure no. 8 van bovengenoemden Bond. In eenige duidelijke, korte en klare beschouwingen worden verschillende redenen aangegeven, waarom een katholieke bediende lid moet zijn van den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Wij hopen, dat dit brochuurtje op rui men schaal verspreid, veel succes zal heb ben. KERKNIEUWS Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Maandag en Donderdag der volgende week geen audiëntie verleenen. SPORT VOETBAL' B. K. FEDER ATIE. Jubileumwedstrijden S. J. C. Zondag zet S. J. C. haar Jubileum-wed strijden voort en ontvangt te 2.30 uur Graaf Willem uit Den Haag. Waar dit elftal be kend staat als één der besten uit de eer ste klasse R. K. F. mogen wij wel op een spannenden en fraaien wedstrijd rekenen, waarbij naar wij vertrouwen het aan be langstelling niet zal ontbreken. Na dezen wedstrijd speelt S. J. C. III nog een wedstrijd tegen O. V. V. III uit Oegstgeest, zoodab het programma voor dezen raiddag is: 2.30 S. J. S. C. IGraaf Willem 2 I 4.— S. J. O. III—O. V. V. II. Om den Trianon-beker. De wedstrijden om den Trianonbeker zijn gisternamiddag voortgezet met dem wedstrijd Leidsche PolitieBelastingamb tenaren. De Politie won dezen wedstrijd met 41 en komt dus nu tegen het 6e Reg. Veld Artillerie uit. STADSNIEUWS VOOR ZWAKKE KINDEREN. Morgen, speldjesdag voor het R. K. Huisvestings-Comité, dat zich ten doel stelt de uitzending van zwakke Leidsche kinderen zwakke kinderen, zooals er zoovelen zijn, en wien een verblijf buiten de gezondheid kan terugschenken. De aanvragen zijn talrijk, uit alle klas sen en standen, ook van hen, die weinig of niets zelf kunnen betalen. Moet dezen laatsten worden geweigerd? Het antwoord daarop hangt méde af van de vrijgevigheid van onze Leidsche lezers, morgen, als hun een speldje wordt aange boden. Koopt een speldje, en geeft uw gave met milde hand, om mede te werken met dat schoone, de gezondheid hergevende werk, voor zwakke kinderen. HET A.S. 3 OCTOBER-FEEsr. De optocht. Over eenige dagen sluit de inschrijving voor deelname aan den optocht van de 3 October-Vereeniging. Hoewel zich reeds tal van deelnemers aanmeldden, is er voor alle afdeelingen nog gelegenheid om zich op te geven. Hoe grooter het aantal deel nemers wordt, des te grooter zal de aan trekkelijkheid van den optocht zijn. Wij wekken vereenigingen en persoon lijke deelnemers gaarne op zich alsnog ten sppedigste op te geven. Met het oog op de goede regeling, maar ook voor vermelding in het programma, dat binnenkort zal ver schijnen, is het dringend noodzakelijk om de inschrijving een dezer dagen te sluiten. Daarna worden geen verdere deelnemers meer aangenomen. Er blijkt bij verschillende deelnemers een misverstand te bestaan. Men vergete niet, dat het in de bedoeling ligt dat zij, die zich aanmelden zelf voor de versiering (die in hoofdzaak uit bloemen moet be staan) hebben zorg te dragen. Persoon lijke deelname kan o.a. geschieden per auto, rijwiel, wandelend in groepjes enz. Ten slotte verwijzen wij naar de adver tentie, welke in dit blad voorkomt. De Afdeeling Leiden en Omstreken van de Kon. Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft een ver guld zilveren medaille voor den 3 Octo- ber-optocht ter beschikking gesteld. Uitdeeling haring en wittebrood. Wij herinneren er nog even aan, dat er vanavond tusschen 6 en 10 uur in de ves tibule van de Stadsgehoorzaal gelegenheid bestaat om zich op te geven voor de uit deeling van haring en wittebrood op 3 October a.s. Zooals men weet bestaat er maar één keer gelegenheid zich hiervoor op te ge ven, zoodat zij, die verzuimen vanavond aanwezig te zijn, niet meer voor deze uit deeling in aanmerking kunnen komen. Voor verdere gegevens zie men de aan plakbiljetten die overal in de stad zijn aangeplakt. Plaatselijke Commissie-Ziektewet. De Federatie van Bedrijf&vereenigingen voor Ziekengeldverzekering heeft een aan tal Plaatselijke Commissies ingesteld be staande voor de helft uit werkgevers en voor de helft uit werknemers. Aan deze Commissie is opgedragen, zoo dikwijls de Federatie of een bij de Federa tie aangesloten Bedrijfsvereeniging dit wenscht, advies te geven ten aanzien van de behandeling van ziektegevallen betref fende personen, die voor risico van een bij de Federatie aangesloten Bedrijfsvereeni ging verzekerd zijn. Bovendien kan aan de Plaatselijke Commissie onder meer worden opgedragen het instellen of doen instellen van controle op de hierbedoelde verzekerden gedurende hun ongeschiktheid tot werken. De Plaatselijke Commissie voor Leiden e.o. is als volgt samengesteld: J. M. C. de Roo, voorzitter, Driftstraat 31a, Leiden. N. C. F. van Ginkel (Koninklijk Neder landsche Grofsmederij), plaatsvervangend voorzitter, Leiden. J. C. A. Binnendijk (Sajelfabrieken P. Clos Leembruggen), Dan. Parmentier (fa. Joh. Parmentier), C. J. v. d. Spall (N.V. Leidsche Duinwaterleiding Mij.), leden- werkgevere. OPENBARE PROMOTIE STEDELIJK GYMNASIUM. Rede van den Rector. De moderne paedagogiek maakt slachtoffers van kinderen en ouders. In tegenwoordigheid van curatoren, leeraren, ouders en leerlingen had gistermiddag in den foyer van de Stadsgehoorzaal de plechtige opening plaats van den 74sten cursus van het Stedelijk Gymnasium. Burgemeester en Wet houders van Leiden waren vertegenwoordigd door de wethouders Tepe en Reiraeringer. Dr. D. E. Bosselaar, rector van het Gym nasium, hield een rede, waarin hij na een hartelijk welkom aan allen, speciaal aan de autoriteiten, er op wees, dat voor het eerst na 26 jaar de promotie en prijsuitreiking weer in het openbaar plaats heeft op aandrang van het college van curatoren, die van meening waren dat de school aan dergelijke hoogte punten behoefte heeft. Spr. heeft aanvankelijk wel een weinig te gen dezen dag opgezien, omdat hij er een beetje huiverig voor was, een traditie die zoo lang begraven is geweest weer in eere te her stellen, Curatoren hebben echter zoo meege holpen om alle moeilijkheden uit derx weg te ruimen, dat hij tenslotte voor den aandrang is bezweken. Spr. wijst er dan op, dat weliswaar de wet op het middelbaar onderwijs dezelfde is ge bleven ook gedurende deze laatste 26 jaar, maar dat noodwendig het onderwijs met zijn tijd is meegegaan en gemoderniseerd is. Ook anderszins zijn er gröote verschillen .aan te wijzen. De positie van de curatoren is op het eerste gezicht nog dezelfde gebleven, maar toch is zij gewijzigd, zooals spr. met enkele voorbeelden aantoont. Ze is meer democra tisch geworden. Intuschen is het een krachtig en belangstellend college, dat niet, zooals dat .in vele andere plaatsen het geval is, een or nament is geworden. De positie van de leeraren is heel veel ver anderd. Ze is er zeker niet gemakkeijker op geworden. Vroeger hadden de leeraren minder lesuren en waren de klassen veel beter te overzien dan thans het geval is. De oorzaak hiervan zoekt spr. in de wijziging van de economische omstandigheden. De houding van de ouders tegenver de kinderen, die ze slap en toegeflijk behandelen en tegenover de school, waarin ze niet genoegzaam vertrou wen schenken, is geheel veranderd. Vroeger was het huisgezin veel minder centrifugaal dan tegenwoordig. De jeugd heeft in dezen modernen tijd een eigen meening die geres pecteerd moet worden. De kinderen gaan naar schouwburgen, bioscopen en bals op een leef tijd waarop ze aan iets heel anders moeten denken. G. B. staat op sommige invitaties, geen bagage meebrengen, en daarmede worden de ouders bedoeld (applaus van leerlingen zijde). De hoofdschuldige van dit alles is de moderne paedagogiek. Spr. geeft hierna een verslag over de afge- loopen cursus. Het is een moeilijk jaar ge weest, waarin men veel met ziekte van de do centen te kampen heeft gehad. Aan de school is ontvallen door den dood de heer Cohen,, aan wien spr. warme woorden van gedachte* nis wijdt. Dr. van Eek is als leeraar afgetre- dne. Hij is bij het eind van den cursus gehul digd. Onder applaus der aanwezigen felici teert spr. dr. de Jor:" met zijn conrectors benoeming. De toestand van het schoolgebouw is lan gen tijd onhoudbaar geweest, maar gelukkig zijn daarin belangrijke verbeteringen tot stand gekomen. Evenwel komt men reeds thans weer een lokaal tekort en spr. vraagt zich ernstig af of niet de tijd gekomen is, dat tot den bouw van een nieuw gymnasium moet worden overgegaan. Tenslotte richt spr. eenige afscheidswoor den tot degenen,, die de school met einddi ploma gaan verlaten. Met een gevoel van blijdschap en van weemoed en ook van nieuwsgierige belangstelling ziet hij hen gaan en hij hoopt dat het hun in de toekomst goed moge gaan. Hierna sprak de eerste van elke klas een woord van dank en hulde tot de leeraren en da curatoren, in verschillende talen, terwijl ook namens degenen die de school met het einddiploma verlaten hebben een enkel woord werd gesproken. Prof. dr. P. C. F. van der Hoeven, presi dent-curator, reikte daarna de verschillende prijzen uit, waarbij hij er op wees, dat de waarde van deze prijzen niet gelegen is in het bedrag dat ze kosten, maar in de herin nering. In dit opzicht zijn ze zeer beteekenis- vol. Ze worden verstrekt niet voor het rap port met de hoogste cijfers, maar voor ijver, toewijding en volharding. De knapste brengt het niet altijd het verste. Met de zooeven ge noemde eigenschappen kan men het dikwijls veel verder brengen. De prijzen vielen ten deel aan W. J. Gun ning (la), A. W. Bol (1b), Lientje de Graaf (2a), J. P. v. d. Stoel (b2), Liesbeth Rafaël (3b), W. F. K. Mens (4a), J. H. Vergrogt (4b), H. J. Vriezema (4b), Josephine Visser (5b) en L. Doekes (3b). Met een woord van dank tot de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en een opwekking tot de leerlingen om thans weer met lust en liefde aan het werk te gaan, sloot daarna de rector deze bijeenkomst. KONINGINNEFEEST OP RH IJNGEEST. Gisteravond werd de verjaardag van de Koningin gevierd in het Sanatorium Rhijn- geest. Des avonds om acht uur begon het feest met een concert, aangeboden door het Oegstgeester muziekkorps van de Zuid-Hoi- land§che Tram. De met^ lampions en vlagge- doek versierde muziektent stond in het park voor het gebouw der tweede klasse. Patiën ten en personeel, gezeten onder de veranda's en op de balkons, hoorden met groole aan dacht het goed verzorgde programma aan en dankten na ieder nummer met een luid ap plaus. In de pauze werd een stoet geformeerd en maakten een groot aantal patiënten, zus ters, broeders, doctoren en gasten, allen voor zien van lampions een ommegang over het sa natorium-terrein, door niet lampions versier de laantjes, langs idyllische plekjes, door bengaalsch vuur verlicht en tenslotte langs het vijvertje dat met vetpotjes geillumineerd was. Vooral het z.g. slangenbruggetje gaf een zeer fraai effect en weerspiegelde zich met zijn lichtjes mooi in het water. Verscheidene zus ters en damespatiënten hadden zich in leuke maskeradelcostuumpjes gestoken; de jongste patiënt van Rhijngeest reed in de stoet mee, gezeten in een met bloemen versierde kinder auto, getrokken door een (pseudo) Volendam- mer-echtpaar. Na afloop van het concert werd op het voorterrein een wel bescheiden, doch toch mooi vuurwerk afgestoken: vuurpeilen, fon teinen, draaiende wielen, enz. ontlokten tel kens een handgeklap, dat het geknal van het vuurwerk in geluidsterkte evenaarde. Na het vuurwerk liet het* muziekkorps nog eenige po pulaire wijsjes hooren, die aanleiding gaven tot een rondedans om de muziektent. Het feest werd besloten met het gemeen schappelijk zingen der volksliederen en een driewerf herhaald: „Leve de Koningin". Het was een aardig, zeer geanimeerd feest, dat zonder eenige wanklank verliep. De ge- neesheer-directeur sprak tot slot woorden van dank tot het muziekkorps en tot allen die aan het welslagen van het feest hadden mee gewerkt, in het bijzonder tot de geneesheeren van Rhijngeest, dr. Oort en dr. Borgerhoff Mulder, die de leiding op zich genomen had den. De burgemeester van Oegstgeest, de heer v. Gerrevink woonde met mevrrouw 't feest bij welk blijk van belangstelling algemeen op prijs werd gesteld. Heden wordt het Koninginnefeest der ge stichten voortgezet met een tuinfeest voor de patiënten van Endegeest en Voorgeets; op de wei achter het kasteel Endegeest zijn weer evenals verleden jaar verschillende kraampjes en een draaimolen gezet; daar worden olie bollen gebakken en wedstrijden gehouden. Wij hopen Maandag een kort verslag-van dit feest te geven. ST00MV/ASSCHERIJ „NOOIT GEDACHT". Het zilveren jubileum. Vandaag is op feestelijke wijze het zil veren bestaansfeest herdacht van de stoomwasscherij „Nooit Gedacht" der hee- ren P. P. J. van Remundt, Zijlsingel 23. De eigenlijke herdenkingsdag was 1 Sep tember, maar vanwege de drukte in het bedrijf werd de viering er van uitgesteld tot heden, den meest rustigen dag in het wasscherijbedrijf. Niettemin mocht de heer Remundt reeds Maandag en ook de volgende dagen reeds tal van blijken van belangstelling in ontvangst nemen, zoodat het als het ware een geheele fcestweek is geworden. Vandaag was het echter d e dag en zco- als bij ons gebruikelijk, werd de dag op echt-Katholieke wijze ingezet met een H. Mis, hedenmorgen in de Mon Père-kerk op gedragen. Na de H. Mis vereenigden allen, de fa milie van Remundt en het geheele perso neel zich aan een gemeenschappelijk ont bijt ten huize van den patroon, waar het, zooals niet anders te verwachten was, recht gezellig toeging. Tal van bloemstukken, cadeaux van ver sehillenden aard en schriftelijke gelukwen- schen waren toen reeds aanwezig, wel een bewijs, dat „Nooit Gedacht" niet alleen overal bekendheid maar ook sympathie ge niet. Toen allen zich aan het ontbijt vereenigd hadden, nam de boekhouder der firma, de heer H. Lombert, het woord. Spr. zeide, dat het hem aangenaam was en het zich tot een eer rekende een woord tot de feestvierende familie te mogen rich ten en wel op de eerste plaats als vriend des huizes en op de tweede plaats namens het personeel en als hiertoe behoorende. Heel goed begreep spr., dat aller hart op dit oogenblik moest overstelpt zijn van vreugde en dankbaarheid, nu men den dag mocht herdenken, waarop voor 25 jaar de grondslag werd gelegd van de zaak, welke zich thans reeds in zulk een bloei mag verheugen en waarop de familie te recht trotsch mag zijn. Na er op gewezen te hebben, dat de ju- bileerende patroon en patrones reden tot dankbaarheid hebben jegens God, die hen in de afgeloopen 25 jaar zoo zichtbaar ge zegend heeft, herinnert spr. er aan, hoe ongetwijfeld alle beproevingen en kruisjes uit de vervlogen jaren thans aan den geest voorbijgaan, maar zij worsen once- twiifeld overstemd door den blijden juDei, dat na kommer en zorgen de heerlijke zon van Gods liefde en genade zooveel glans rijker mocht gaan schijnen. Ook aan hen werd bewezen, dat niemand boven zijn krachten beproefd wordt en op de zoreon en stormen van het leven volgde de rust en de blijheid van den zegen en den voor uitgang. Hierna herinnert spr. er aan. dat zij beiden hebben gearbeid in het zweet huns aanschijns, niet alleen overdag, maar ook des avonds en des nachts. Nooit was ce arbeid hun tot last, nooit .-chrikten ze terug voor moeiten cn zorgen. Daarbij Komt. dat zij hun arbeid hebben geadeld volgens hun ideale Roomsche opvatting, waardoor hun werk iederen dag opnieuw geheiligd werd voor tijdelijke en geestelijke belan gen. Vervolgens roemde spr. hun liefde tot den naaste, want bij al hun zorgen sloiea ze nimmer de oogen voor den lijdenden evenmensch. Al dat werken, al die liefde, al dat me delijden met den evenmensch ziet spr. voor hen beloond in Gods zegen or»V in hun echtelijk leven, in hun kinderen vooral. Onder de velen, die van hun sympathie en genegenheid voor den jubilaris blijk ga ven en vandaag van harte juichen en jube len, behoort niet op dc laatste plaats het personeel. Ook voor het personeel was de familie Remundt steeds een voorbeeld, niet alleen door liefde voor den arbeid, maar ook door vriendschappelijken en aangenamen omgang. Zulk een verhouding tusschen werkgever en werknemer wordt slechts weinig gevonden. Mede namens het personeel wenscht spr. de feestvierende familie dan ook van harte geluk met het zilveren feest en uit hij den wensch, dat ook in de toekomst Gods zegen op den arbeid moge rusten en gaarne gaf hij de verzekering, dat het per soneel hiertoe het zijne zal bijdragen. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Webhouders van Lei den, gezien het verzoek van Tie Texas Company om vergunning tol het/oprichten van een ondergrondsche be/aarflaats voor benzine in het perceel EÉjnstfurgersingel No. 39, met aftapinichtinf vóór dat per ceel, geven kennis aan ffet,|»bl^k, dat genoemd verzoek met dé? bijllgeyÊ op de Secretarie dezer gemeenfe/ teA-Jfisie legd is; alsmede dat op Zaterdag, d<yr^0en September e.k. des voorihiddaap^Te half elf uren in het perceel BreesUrfdt 125 (Bu reau van Gemeentewerk^^gelegenheid zal worden gegeven om beswaren tegen dit verzoek in te brengen. Agenda LEIDEN. Maandag, De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: De Jager, Janssens, Seret en Veldhuyzen. De Geneeskundige Dienst te Oegstgeest wordt, waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Sept. waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, Telef. 807. Hierna bood spr. als geschenk van het personeel aan een schilderstuk van J. J. de Smit, voorstellend de R.-K. kerk te Vo- lendam met kerkgangers. De heer Remundt dankte hartelijk voor de prachtige toespraak en het schoone ca deau, dat een oereplaats in het huis zou krijgen. De geheele dag werd in prettig samen zijn doorgebracht en een stroom van ge- lukwenschen, bloemen en cadeaux hield den geheelen dag aan. Hedenmiddag werd een druk bezochte receptie gehouden. Handelsregister K. v. K. Opheffingen: 1106. Sigarenmagazijn 95. „Sumatra", Noordwijk aan Zee, Hoofd straat 95. 4491. H. v. d. Vliet, Leiden, Kraaier- straat 16, slagerij. Wijzigingen: 2956. Gebr. van Schoo- ten, Noordwijkerhout, Kerkstraat 40, sla gerij. Overl. M.E.: A. van Schooten, Noord wijkerhout, d,d. 5 Dec. 1925, 887. J. G. Wijnbeek, Leiden, Haarlem merstraat 91, winkel in sigaren, tabak enz. Uittr. E.: J. G. Wijnbeek, Leiden, d.d. 1 Sept. 1930. Wijz. handelsn. thans: A. Ger ritsen Jr. 1262. S. C. v. Doesburgh, Leiden, Brec- straa-t 14, Boekhandel en Uitgeverszaak. De afdeeling Uitgeverszaak is omgezet in een naamlooze vennootschap onder don naam: Naamlooze Vennootschap S. C. van Doesburgh. Nieuwe inschrijving: 5589. Naamlooze Vennootschap S. C. van Does burgh, Leiden, Breestraah 14, uitgeversbe drijf, met inbegrip van alles wat in den ruimstën zin gerekend raag worden daartoe te behooren. Dir.: H. E. Stenfert Kroese, Noordwijk-Binnen. Comm: Mr. W. H. Sten fert Kroese, Rotterdam. Maatsch. kap.: ƒ30.000 geheel geplaatst en gestort. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent drie koeien, die gisteren op de markt zijn achtergebleven. Programma van het concert in het Plant soen op Dinsdag a.s. te 8 uur. No. 1. „Semi- ncle", marsch, Alstyne. 2. Ouverture „Mann- schaft an Bord Suppé. 3. „Sourire d Orvril" wals. Depret. 4. Fantaisie ..Frühiingslu'1.*', Reiterer. 5a. Gavotte, 5b. Mazurka, Kocho! ki- Geijp, 6. „Kusswalzer", Strauss. 7. „Luctor et Emergo marsch, Geijp. BIOSCOPEN. T.-ianon. Trianon geeft na een heel aardig voor program voor de pauze: Mama's tweede jeugd met in de hoofdrol Florence Vidor. Deze geschiedenis van een flirtende mama zal aan geestelijk volwassenen geen ergernis geven, omdatde ergernis ei- te dik opligt, 't Is een roman' ïetje van een flirt erij, zooals er zoovele dergelijke romannetjes zijn, die door een zeker pu bliek worden verslonden. De liefdes-historie in de film na de pauze: Bloed en Zand is van eenzelfde kwaliteit als de vorige, niets meer en niets minder. In een gelukkig huwelijksleven van een Spaanschen stierenvechter treedt een sluwe karakterlooze vrouw, die op moedige tereador verliefd is geworden. Ten slotte, als de toreador ia de arena wordt gewond en stervend bij zijn vrouw wordt gebracht, betreurt ij zijn rampza lige trouweloosheid. In de vertooning van do stierengevech ten deed de cinematografische kunst van dezen tijd zich van een harer technisch- uitstekende zijden zien. VRAGENBUS Vraag. Hoe is het adres van het hoofd bureau der directe belastingen te Utrecht? Antwoord. Het Kantoor van den In specteur der directe belastingen (le afd.) is gevestigd: Drift 4.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2