UIT DE OMGEVING De Slavin van het Zwijgen VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 LEIDSCHENDAM. XO'SriiraiNNEFEESTEN. Donderdag 4 September, de laatste dag, werden de feestelijkheden besloten mot een ringrijderij met auto's en met paard en tilbury, ook thans kwam wederom een vroolijk zonnetje de feestvreugde verhoo- gen. Des morgens te 9 uur had de ringrijderij met auto's plaats, waarvoor zich vele deel nemers hadden opgegeven. Ook nu waren er velen op het terrein aanwezig, die vol spanning de ringstekerij volgden. Vurig werd er door alleen om de prijzen gekampt en met elke rit steeg de spanning, wie de prijswinnaars zouden worden. Ten slotte werden de prijzen behaald, als volgt: le pr. J. Meijer en mej. N. Meijer 2e pr. W. J. Jansen en mej. Wessel, 3e pr. D. van Zon en mej. Dina van Zon, 4e pr. G. Voorsluis en mej. PI. van Zon. Des middags te 2 uur verzamelden zich voor café „Het Eiland" de deelnemers voor de ringrijderij met paard en tilbury. On der de vroolijke tonen der Harmonie trok ken de vele keurig versierde tilbury's in optocht door het dorp naar het feestter rein. Zooals ieder jaar bleek ook nu weder om, hoe populair deze ringrijderij nog steeds is, daar zich een groote menigte rond de touwen hadden geschaard, welke vol belangstelling de verrichtingen der da mes en heeren volgden. Na vele en spannende ritten werden de prijzen behaald, als volgt: le pr. A. v. VelthoVen en mej. Westgeest, 2e pr. A. Olieman en mej. van Woerden, 3e pr. .T. van Rijswijk en mej. Wijnandus, 4e pr. N. Olsthoom en mej. Hooymans. Een prijs, uitgeloofd voor het mooist versierde rijtuig werd gewonnen door A. Olieman en mej. v. Woerden. Te 6 uur werden de prijzen der ring rijderij met auto's en te 8 uur de prijzen der ringrijderij met paard en tilbury door den voorz. met eenige hartelijke en toe passelijke woorden aan de winnaars uit gereikt. Spr. dankte de deelnemers voor de me dewerking. Hij hoopt, dat deze medewer king steeds zoo zal blijven, dan zal ook het bestuur deze ringrijderij steeds blijven handhaven. Hij kan zeggen, dat de feesten schit terend geslaagd zijn en alles netjes ver- loopen is; hij vertrouwt, dat ook den ver deren avond keurig zal zijn, opdat er geen wanklank moge worden gehoord en men steeds zal moeten zeggen, dat Leidschen- dam goed kan feestvieren. Hij dankt bijzonder het bestuur voor het vele werk en verder allen voor de me dewerking tot het welslagen dezer feesten en spreekt hierbij den wensch uit, dat deze medewerking steeds zoo moge blijven tot groei en bloei der Wilhelnünayereerjiging. Hiermede behoorde een en ander weder om tob het verleden en mag gezegd wor den, dat alles een aangenaam vérloop had, waarvoor het bestuur alle hulde toekomt. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool alhier is be noemd mej. J. M. van den Bosch van Nieuwkoop. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool alhier is benoemd mej. P. H. Vreeburg te Leiden. Bollendiefstal. In verband met de bij den heer P. Akerboom alhier plaats gehad hebbende diefstal van bloembollen zijn een drietal alhier woonachtige tuinders in ar rest gesteld. Zij zullen naar Haarlem wor den overgebracht. Bekend. Naar wij vernemen heeft de onlangs door de gemeente-politie gearres teerde L. T., die thans in het Huis van Bewaring te Haarlem is opgesloten, een volledige bekentenis afgelegd. Het betreft hier de diefstal van bloembollen ten na deel e van den heer R. FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 34) Kwaadaardig keek Bcrrington om zich heen; alle leden van de bende waren ver- dweilen; alleen Satoris zat met een dui- velschen glimlach op het gezicht in zijn ziekenstoel een sigaret te rooken. De sou pertafel in den hoek was verdwenen en ook het lichaam op de middentafel. Die was nu bedekt met een rood tafelkleed en er stond een groote vaas met bloemen op. „De wonderen zijn de wereld nog niet uit hè?", spotte hij. „Ik druk op een knop je en het is gebeurd. U hebt hier in de kamer menschen gezien en een voorwerp op tafeldaar kunt u toch een eed op doen, hè?" „Natuurlijk kan ik dat", verklaarde Ber- rington grimmig. „Waar zijn ze dan? Wie is hier behalve mijn nederig persoontje, die altijd verheugd is als hij zijn geachte vriend, kolonel Ber- rington ontmoet." Berrington gaf geen antwoord. Het scheen hopeloos om met dien kleinen schurk, die alle mogelijke helsche midde- 'en tot zijn beschikking had den strijd aan e binden. Hij keek naar den vloer alsof iij daar iets verwachtte te zien maar het a troon van het Turksche tapijt was on geschonden, de groote koperen pennen in N00RDWIJK. KONINGINNEFEESTEN. Geheel Noordwijk is weer in feesttooi, allerwege ziet men de driekleur wapperen, terwijl Kerkstraat en v. Limburg Stirum- straat op een keurige wijze versierd en in den avond verlicht zijn; een voorbeeld voor meerdere straten ter navolging. De feeste lijkheden werden Dinsdagavond ingezet met een concert op het Lindeplein door de Eerste Leidsche Accordeonvereniging „Onderling Kunstgenot"; wij hebben zel den nog zoo'n groote belangstelling gezien bij een concert en het spontane applaus bewees wel, dat het gegevene bij de be langstellenden in den smaak viel en wij kunnen dan ook niet anders getuigen, dan dat het gezelschap Noordwijk een genot en kunstvollen avond heeft verschaft. De lampion-verlichting op het Lindenplein was keurig in orde en leverde bij het prachti ge avondweder een schitterenden aanblik. Woensdag, den eersten dag der feesten werd ingezet met Koraalmuziek vanaf de toren door het Fanfarekorps „Excelsior"; het devies steeds hooger brachten de mu sici dubbel ten uitVoer door heel hoog te klimmen en door heb geven van eenige ver dienstelijke nummers. Het mooiste der feesten brak nu aan en wel de muzikale rondwandeling der kinderen door het dorp, de glunderende gezichten en fraaie groepjes, welke verschillende scholen had den georganiseerd, gaven een aardig as pect aan dezen optocht, waarbij de beide plaatselijke muziek-korpsen voor muziek zorgden. Na een flinke rondwandeling werd den kinderen op de scholen een tractatie aan geboden hetgeen 'eveneens keurig in orde was. In den namiddag'had een schitterend bloemencorso plaats, waaraan een 30-tal deelnamen. Dank zij het ijverige werken van het bestuur, kunnen wij zeggen, dat het Bloemencorso van thans er mocht zijn en vele mooie wagens, zoowel groot als klein in allerlei genre, waren er te bewonderen. Dat er belangstelling voor dezen optocht was laat zich begrijpen; in iedere straat stónd eeti haag van bewon deraars. Alleen was jammer, dat, waar het 1 uur aantreden was, de optocht pas om kwart over drie een aanvang nam. De jury, bestaande uit de heeren J. v. Wilden, L. N. de Older uit Leiden en B. v. Delft Azn. uit Rijnsburg, kenden de volgende prijzen toe. Groep groote voertuigen: 1. H. dc Groot 40.2. G. Plug 30.3. C. Alkemadc 20.4. Jac. de Groot 15.— 5. Voetbal- vereeniging S. J. O. 12.50, 6. H. Oliemans 7.50, 7. J. Zuiderduin 5. Groep kleine voertuigen: 1. Th. van Went 10.2. P-. de Groot 9.3. P. J. de Groot S.4. H. Sleeboom 7. 5. B. Nijenhuis 6.50, 6. L. Sleeboom 5.50, 7. H. Wiecherink 4.50, 8. G. v. d. Schalk 4.9. B. Vermeulen 3.50, 10. J. Chau- four 3.11. E. H. van Spanje 2.50, 12. -Joh. Alkemade 2.50; 13. J. van Woer- sum 2.14. L. v. d. Meer 2^-. Aan de niet-prijswinnaars werden- een tweetal troostprijzen uitgereikt bestaande uit een doos bonbons. Te 6 uur had in Hotel Royal de prijs uitreiking plaats door den Burgemeester v. d. Mortel. Alvorens Z.E. Achtbare tot de prijsuitreiking overging moest hij zijn spijt uitdrukken, dat hij door uitstedigheid, niet geheel en al heeft kunnen medewerken, doch de regeling scheen bij het Bestuur in goede handen te zijn, daar hij een groote en goede verandering met vorig jaar mocht constateeren; het corso was bij vo rig jaar vergeleken veel beter. Spr. vond dat men op den goeden weg was en hoopte dat hot zoo voort moge gaan en binnen en kele jaren het corso zóo zal zijn, dat het onze Bloemen8treek ten volle waardig is. Met een driewerf hoera voor onze Koningin reikte hij hierna de prijzen uit, allereerst aan de deelnemers van .den etalage-wed strijd, waarvan wij van cle 9 groepen de le prijswinnaars vermelden. Prijzen étalage-wedstrijd: 1. Electr. Strijkbout, Jac. Vink; 2. Schemerlamp, H. Bouwknegt; 3. Lauwertak, H. A. Mathot; 4. Vaas Kunstaarde, A. J.'v. d. Putten; 5. Bloempot, G. A. Janson; 6. Bitterste!, P. Zoutenbieré 7. Electr. Fietslantaarn, Th. de hoeken en langs den haard zaten op hun plaats. „Er zijn meer dingen in de hemel en de aarde, dan waar gij in uw filosofie van ge droomd hebt, Horatio", citeerde Satoris. „In den regel is een militair iemand zon der veel verbeelding en daardoor bent u er toegekomen u met deze zaak in te laten, waarschijnlijk denkend dat Satan voor le dige handen alaijd wel wat kwaads te doen heeft. Maar overigens bent u niet wat de wereld een slechte kerel noemt. In tegendeel, dat ben ik. Ik houd u zelfs voor een man van eer. Geef me uw eerewoord als officier dat u niets zult zeggen over wat u vanavond hier gezien hebt en u bent vrij om te gaan." Berrington keek lachend om zich heen. „Wie zou me tegenhouden?", vroeg hij. „U schijnt zeker van uw zaak te zijn. Als u geen invalide was, zou ik u de krachtda digste aframmeling geven, die ik ooit in mijn leven iemand heb toegediend. Ik denk er niet aan om u mijn eerewoord te geven." „Dus u maakt misbruik van mijn zwak heid en gaat heen vroeg Satoris. „Zoo gauw mogelijk," antwoordde Ber rington. „Ik wensch u goeden nacht." HOOFDSTUK XXII. De gevangene wordt gefolterd. Satoris bleef onbeweeglijk in zijn stoel zitten. Er was iets van een glimlach op zijn gezicht, alsof de sigaret die hij rook te hem beter smaakte dan gewoonlijk. Hij keek terloops in de richting van de deur en verrolde zijn stoel een klein eindje. I Toen gleed zijn hand omlaag. I „De sterken winnen niet altijd den Taskin; 8. Nikkel Theestel, Gebr. v. Dam; 9. Kunstschaatsen, L. Banck. Eereprijs zilv. beker, A. J. v. d. Putten; zilv. lauwert. Gem., Taskin; Plaquet Bur gemeester, Gebr. van Dam; idem v. Stirum, Mathpt. Waarna de prijsuitreiking plaats had voor de deelnemers van het Bloemencorso. De Burgemeester sprak na afloop nog als eere-voorzittcr een woord van dank tot de jury, welke een moeilijke taak had gehad, den wensch uitsprekende dat hun taak steeds moeilijker moge worden, want als dit het geval is zal ook ons corso steeds mooier worden. De Voorzitter der O. V., de heer Mathot bracht den eere-voorzitter dank voor de moeite door hem getroost en hoopte dat de O. V. steeds op zijn medewerking mag rekenen. Te 8 uur had in den tent op het Linden- plein een zanguitvoering plaats door de Chr. Gem. Zangkoren „Advendo" en „Soh Deo Gloria", waarvoor ook nu weer groote belangstelling bestond. Hiermee was 't programma van den eersten dag, on der begunstiging van het prachtig weder, beëindigd en velen begaven zich nog naar het feestterrein met haar diverse vermake lijkheden. De keuring der straatversiering had tot uitslag, dat de le prijs werd toegekend aan de Kerkstraat en de 2e prijs aan de Van Limburg Stirumstraat. N00RDWIJKERH0UT. De a.s. feesten. De feesten, welke Don derdag. 11 September zullen gehouden worden beloven schititerend te worden. Een zeer mooe collectie prijzen voor de verschillende volksspelfcn is aangekocht en tentoongesteld in de étalage van den heer C. v. Dam aan de Havenstraat. Zaterdag avond a.s. te 7 uur kan men zich opgeven voor deze spelen in café „Het Wapen van Noordwijkerhout". In de tc houden kinderfeesten zal dit jaar een kleine wijziging plaats vinden. Zoo zullen Dinsdag 9 September, des mor gens om half 10 alle kinderen van de eer ste en tweede klasse aanwezig moeten zijn op de speelplaats van de Christelijke school. Met deze kinderen worden dan enkele spelletjes gedaan, versnaperingen worden verstrekt, een tooneelvoorstelling zal worden bijgewoond en na- afloop zal ieder kind een prijsje kunnen meenemen. De kinderen van de overige klassen der St. Josephschool moeten des namiddags om half twee bij hun school aanwezig zijn. Daar deze scholen nog vacantie hebben wegens de verbouwing wordt verwacht dat al'le ouders hun kinderen toch tijdig aan wezig doen zijn. Deze splitsing is noodig wegens het groote aantal kinderen, te groot om allen op één middag te laten deelnemen. Naar de Missie. Onze dorpsgenoot de weleerw. .pater _C. de Klerk C.s.s.R. zal 3 October a.s., gelijk met-, twee andere pa ters Redemptoristen naar. de missie van Suriname vertrekken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. Een wagen met zand, be stuurd door de knecht van den voerman v. d. G. kantelde langs den Valkenburg- schen weg en kwam in de sloot terecht. De wagen werd beschadigd doch de voer man kwam er goed af. Inenting. Donderdag 11 Sept. is er aan het gemeentehuis gelegenheid tot kos- telooze in- en herinenting. Trouwboekje meebrengen. KATWIJK AAN ZEE. Monument. De onthulling van het monument voor gevallen zeelieden, een geschenk van H. K. H. Prinses Juliana, zal, naar we vernemen, binnenkort door H. K. H. zelf worden onthuld. strijd", zei bij met een Onderwijzende klank in zijn stem. „Maar als nw uw woord niet, geven wilt, moet ik het er zonder stel- Jèn. Goeden avond, meneer, slaap lokken," Berrington vertrouwde Satoris' bedoeling absoluut niet, maar hij stapte toch naar de deur en legde de hand op den deur- kilop. Een onuitsprekelijke pijn greep hem als 't ware van het hoofd tot de voeten, a-is in klemmen van gloeiend ijzerhet scheen alsof zijn hersens in brand stonden. Ver geefs trachtte hij zijn hand te bevrijden, zo scheen aan de deurknop vastgeklonken te zijn. Mol zijn tanden in de onderlip ge drukt trachtte hij den kreet van pijn te weerhouden, die bij hem opwelde, maar hot was een boveninenscheiijkc poging. Pas na den derden of vierden kreet, toen hij op het punt stond te bezwijken, hield dc mar teling opeens op en hij hoorde Satoris hoonend lachen. „U voelt zich niet erg goed, hè", riep de invalide. „Als u nog loopen kunt,komt dan bij mij, dan zal ik u wat bfandy gc ven; daar knapt u heelmaal van op." Berrington was niet meer in staat tot verzet; hij was op naar ziel en lichaam. Hij liet zich uitgeput in een stoel vallen en hijgde naar adem. Satoris sloeg hein onbewogen gade ..Uw hart is er niet zoo erg aan toe als u denkt", zei hij. „Als de druk uit uw lon gen weg is, zult u zich al veel beter voe len. Dit was een nieuwe proefneming van mij, waarbij mijn grondige kennis van de eleotricileit mij goêdon dienst heeft bewe zen. Tot nog ioe had ik dit middel niet toegepast. Voelt u zich al wat beter?" Berrington knikte, erd kwam wat kleur op zijn wangen en het pijnlijke gevoel in UIT DE RADIO WERELD Programma's voor Zaterdag 6 September. Huizen. Tot 1 uur 298 M. Uitsluitend K.R.O.-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.001.30 Concert K.R.O.-Trio. I.302.00 Gramofoonplaten. 2.003.15 Kinderuurtje. 3.153.45 Vraaghalfuurtjc voor de jeugd. 5.006.00 Gramofoonplaten. 6.016.15 S. P. J. Borsten: „Kanaal- zwemmen". 6.156.55 Gramofoonplaten. 6.557.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.157.30 Gramofoonplaten. 7.30S.30 Huib en Theo Luns: „Het Rijksmuseum". 8.0111.00 Concert. K.R.O.-Concert. Jan Verheijen (declamatie). 9.30 Nieuwsberichten. 11.0012.00 Gramofoonplaton. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend V. A. R. A.-uitzending. 8.00 Orgelspel door Joh. Jong. 9.00 Gramofoonplaten. 10.15 Voordracht door Martha Polder- mans. 10.30 Ziekenuurtje. II.30 Gramofoonplaaten. 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert V.A.R.A. Septet. 1.45 V.A.R.iV-liedjes voor V.A.R.A.-kiu- deren. 2.45 Concert. V.A.R.A.-Orkest. 4.15 D. v. Kreveld: „Wat zullen wij fotografeeren". 4.45 Landre„Ons huis een Tehuis". 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 Ed. Polak: „Verdient het Speeltuin werk Overheidssteun?". Medew. van Kna pen-Fanfare ncorps. 6.25 Kinderuurtje. 7.25 B. E. La verman: „Hoe staat het met de zorg voor Invaliden van Overheids wege?" 7.45 Politieberichten. S.00 Bij de Pomp. Teun dc Klepperman. 8.15 Uitz. van het Bondsfeest van den Boncl van Arbeiders Muziekverenigingen vanuit Musis Sacrum" te Arnhem. 10.00f V.A.R.A-Varia. Daarna Persbe- berichten. zijn borst verminderde. De brandy werkte heilzaam. „Jouw kwaadaardige schurk", hijgde hij. „Ik zou do mensohheicl een dienst bewij zen als ik je bij do keel pakte en het lo ven uit de rukte." „Als i' zin heb!, dan gaat u uw gang maar. Ik ben maar een miserabel kreupel mannetje en u bent groot en sterk. Toe dan." De uildagoing had geen uitwerking. Er was iets fascineerends in dat vreemdo kleine kereltje. „Alle uitgangen van dit huis", vervolg de hij, „werken op dezelfde manier. Ik hoef den stroom maar in te schakelen en u bont machteloos. U bent in mijn handen. Als u mij aangeraakt had, zooals ik zei dat u gerust doen mocht, zoudt u nu dood aan mijn voeten gelegen hebben. Maar hoe vreemd het ook moge lijken, ik^heb in dit verschrompelde lichaam nog een hart. Ik ben niet altijd zoo geweest als ik nu oen. Er was oen tijd, dut ik een heel ander menach was." „Dat is onmogelijk", viel Berrington hartstochtelijk uil. „Het kwaad moet er altijd gezeten hebben; anders had u zóó niet kunnen worden." „Nu, we zullen over dit punt niet ver der discussieeren. Een slechte man en een slechte vrouw en een gevecht hebben me dit van me gemaakt. Maar nu ter zake. Het is en blijft een feit dat u te veel weet. U staat tusschen ons en een plan, dat mij jaren gekost heeft om het uit te werken. De vraag of dat plan in verband staal niet Sir Charles Darryll, kunnen we laten ruston. Maur in ioder geval: u weet te veel. IWat bent u van plan te doen?" „Zoo gauw het mij mogelijk is, alles wat Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.0511.20 Lezing. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert, Orkest. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Berichten. 7.00 Sportberichten. 7.05 Trio-Ooncert. 7.20 Lezingen. 7.50 Koorzang. 8.20 Ooncert. 10.00 Nieuwsberichten. 10.15 Lezing. 10.30 Berichten. 10.4012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i b", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.05 Dansmuziek. 9.05 Solisten-concert, kwartet. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonplaten. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.3512.15 Gramofoonplaten. 12.30 Graïnofoonplaten. 1.252.50 Orkestconcert. 5.506.50 Ooncert. Mandoline-orkerst en tenor. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tob 12.20: Dansmuziek. 12.201.50 Gramofoonpl. (Dansmuziek.) Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.20 Kinderuurtje. 3.505.50 Concert. Orkest en Piano. Zang. 8.200.20 Dansmuziek. 9.4010.10 Piano-recial. 10.2511.25 Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 3.20 Concert. Orkest en Solisten. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Conoert uit de Kurzaal te Ostende. Z e e s 0 n, 1635 M. 6.057.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonplaten. 10.502.20 Berichten. 2.202.50 Gramofoonplaten. 2.504.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. S.20 Concert. Koor, orkest en sojisen. ik weet ruchtbaar te maken", riep Ber rington. „Zoodat ik Mary verliezen zal. O, ik weet wel dat u nog stoeds van haar houdt on niet rusten zult voor zij uw vrouw is. Maar u schijnt geen rekening te houden met het feit dat zij erg aan mij gehecht is en als mij kwaad overkomt door u, zal zij nooit uw vrouw worden." „U kunt mij hier toch niet eeuwig hou den", merkte 'Berington koel op. „Ik kan u in elk geval hier houden tot mijn plannen uitgevoerd zijn", antwoordde Satoris. „Ik zou u ook kunnen vermoorden zonder dat een haan er naar kraaide." Berrington dacht aan Field en glimlachte Totnogtoe had hij zijn kracht niet gezocht in diplomatie, maar nu veranderde hij van tactiek. „Gedeeltelijk hebt u gelijk", zei hij. „Ik weet veel, heel wat meer zelfs dan u denkt Maar ik heb mij niet zoo maar roekeloos in gevaar begeven. Ik wist -wat ik begon en met wien ik te doen zou krijgen. Ik heb mijn maatregelen genomen. Hebt 11 wel eens van verzegelde orders gehoord „Ongetwijfeld Maar wat heeft dat er mee te maken?'1 „Alles. Wanneer een admiraal een ge deelte van zijn vloot in oorlogstijd weg stuurt, geeft hij verzegelde orders mee, dit alleen in bepaalde omstandigheden ge opend mogen worden, Als die omstandig heden zich niet voordoen, worden die or ders vernietigd Daar ik niet wilde dat miii medewerker in deze zaak te veel wist, h»l ik hem zulke verzegelde orders gegeven Als ik op een bepaald tijdstip niet terug gekeerd ben, moet dat stuk geopond wor don. Begrijpt u me?" (Wordt vervolgd) SASSENHEIM. Geboren: Joannes Cornelia z. van J. M. Berg en G. Grimborgen Henna- nus Cornelia z. van A. Slaap en M. Rink (won. te A'dam) Cornelis z. van W. Smit en J. de Jong. Ondertrouwd: Johannes Jaoobus Kipping 25 j. en Elfriede Luise Ritter 18 j. Gevestigd: P. Bons en gezin van Haarlemmermeer Mej. G. van Zuijlen van Oegstgeest Mej. P. O. J. Buijze van Zierikzeq Mej. J. M. A. Langelaan van Oegstgeest. Vertrokken; B. O. W. Peeters naar Heemstede Mej. J. C. Mondriaan naar Breda. WARMOND. KONIXG1XXE-FEE.STEX. De derde, laatste dag der Ivoninginne- fceslen was speciaal gewijd aan de alom bekende harddraverij. Toen het wedstrijd programma verscheen bleek dat 13 paarden aan den wedstrijd zouden deelnemen waaronder zeer bekende dravers. Vooraf gegaan door de. Warmondsche fanfare begaven de deelnemers en belangstellon- den zich naar de wedstrijdbaal! waar spoedig een aanvang werd. gemaakt met de wedstrijd. Evenals vorige jaren viel er weder van zeer goede sport te genieten en het lijkt wel of de stal de Vlieger in deze gemeente het monopolie voor den eersten prijs1 bezit. Toch moest om dezen prijs nog scherp worden gestreden, want Idijlle van Pronk uit Rotterdam was een eimstige mede dingster naar den eersten prijs. Er bestond voor de wedstrijden zeer veel belangstel ling ook van de zijde van de bewoners van omliggende plaalsen. Toen circa 6 uur de wedstijdon waren afgoloopen werden door den Burgemeester de prijzen uitgereikt. Alvorens hiertoe echter werd overgegaan bracht deze een woord van hartclijken dank aan allon die tot liet wolslagen van deze harddraverij hadden modegewerk. Een bijzonder woord van dank bracht spreker aan don Heeren Olij en Bennink die hun baproefde krachten weder in dienst der commissie hadden willen stel len. Verder aldus spreker rest mij nog een woord van dank aan do Warmondsche Fanfanre die zoo welwillend is geweest deze feesten met muziek op te luisteren, hetgeen er zeker toe heeft bijgedragen de feeststemming te verhoogen. Niet verge ten wil ik de Warmondsohe Politie en do aanwezige Rijkspolitie die door hun tact vol optreden mede hebben medeworkt aan een zoo'n prettig verloopen dezer feesten. Hierna ging spreker over tot uitreiking der prijzen aan de volgende prijswinnaars: le prijs D. De Vlieger met Uniform. 2e prijs D. Pronk mot idijlle. 3e prijs S. v. d. Oord met Ladij Ohimcs. De vierde prijs word broederlijk gedeeld. Nadab deze plechtigheid was afgeloopen begaf men zich in optocht weder naar het feestter rein 11a eerst nog oven met muziek een rondwandeling door het dorp te hebben gemaakt. Op de baan werd de stoet ont bonden en nu begon pas de werkelijke pret want alles liep vol en overal heerscli- te een prettige en opgewekte stemming. Warmond heeft feest gevierd op waardige doch vroolijke wijzo en wij zijn do commis sie dankbaar dat zij ons deze dagen be reid heeft, Laten wij hel volgende jaar daadwerkelijk onze dankbaarheid toonen door flink op de aan te bieden lijsten in le teekenen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9