Haarlemmerstr. 245 VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 LEIMUIDEN. KONINGDTNEFEESTEN. Door stralend zomerweer begunstigd had de inzet plaats van het Oranjefeest alhier. Des morgens te negen uur kondigden de sonore klanken der trompetten van de herauten aan dat de feesten geopend wa ren. Te ongeveer tien uur stelde het plaat selijk muziekcorps zich op om een aubade te gaan brengen aan den burgemeester dezer gemeente. Ook het Oranjecomité schaarde zich achter de muziek. Bij het raadhuis gekomen sprak do voorzitter der Oranjevereeniging den' burgemeester har telijk toe en feliciteerde dezen met het heuglijk feit dat het gansche volk met blijdschap gevierd had. De voorzitter ging in het kort de ge schiedenis sinds 1880 na en eindigde met den wensch dat H. M. de Koningin noch vele jaren het Nederlandsche volk zou blijven regeeren. De Burgemeester die met zijn echtge- noote aan den ingang van het Raadhuis stond, beantwoordde de toespraak en be sloot met den wensch dat Nederland tot in lengte van dagen door een telg uit het oude Oranjehuis zou geregeerd worden. Altijd zijn het de Oranjes geweest dio in donkere tijden ons volk gered hebben. Wij mogen trotsch zijn op ons Vorstenhuis. Dat het Nederlandsche volk ait. doet is op on dubbelzinnige wijze gebleken bij de luis terrijke viering van Hare Majesteits vijf tigsten verjaardag. Een van de schoolkinderen bood daarna aan de echtgenoote van den burgemeester een mooi bloemstuk aan. Nadat de muziek het Wilhelmus en nog enkele volksliederen gespeeld had, werd het comité uitgenoodigd om in het Raad- huis de eerewijn te gebruiken. In het Raadhuis bracht de burgemeester dank aan de heeren W. Keesen, M. Vree ken en P. Keesen uit Aalsmeer, die over gekomen waren om de bloemen van de tentoonstelling te keuren. Hij vond het prachtig dat de Aalsmeer ders, die het zoo groot gewoon zijn, zich toch beschikbaar gesteld hadden om deze kleine tentoonstelling te beoordeelen. Nog geruimen tijd bleef men gezellig bijeen. Ondertusschen was het tijd gewor den om de zanghulde der schoolkinderen aan den burgemeester bij te wonen. Het spijt ons het te moeten zeggen dat de bij zondere school wederom niet aan deze zang deelnam. De kinderen brachten de liederen goed ten gehoore. In den namiddag werd een begin ge maakt met de volksspelen en kinderspelen. De uitslagen der volks- en kinderspelen zijn als volgt: Wedstrijd voor het mooist versierde rij tuig: le pr. H. Heenk. Het ringsteken met paard en rijtuig gaat wegens te weinig belangstelling niet door. Houtje rapen voor jongens van 68 jaar: 1. J. van Driel, 2. G. Bosman, 3. J. van Leeuwen, 4. J. Brus, 5. P. Visser, 6. G. Colijn. Zakloopen voor jongens van 810 jaar: 1. J. Visser, 2. G. van Berkel, 3. Jac. van Velzen, 4. W. Semp, 5. C. Overdevesb, 6. G. Dompeling. Hardloopen met hindernissen voor jon gens van 10—12 jaar: 1. J. van Veen, 2. B. de Graaf, 3. E. Knelange, 4. N. Overdevest, 5. B. Esvald, 6. C. van Iperen. Tonnetje rijden voor dames: 1. L. Hart veld, 2. A. Koolhaas, 3. N. Kamp. Houtje rapen voor meisjes: 1. A. Wol ken, 2. J. Klaren, 3. D. Colijn, 4. Jac. Dom peling, 5. J. van Heijningen, 6. Jac. van der Voort. Vlaggetje loopen voor meisjes van 810 jaar: 1. M. de Bruin, 2. J. Koot, 3. C. Vlas man, 4. J. Bergshoeff, 5. D. van der Voort, 6. M. Verheugd. Vaardigheidsspel voor meisjes van 10 12 jaar: 1. M. van Graas, 2. A. van Die- men, 3. J. van Veen, 4. B. Heenk, 5. T. Dompeling, 6. A. Bosman. Des avonds was er reeds een gezellige drukte in het dorp, de groote toevloed zou echter even als andere jaren den tweeden dag komen. Tweede dag. In tegenstelling met het vorige jaar was er thans niet veel te doen. De hoofdschotel van het programma was de opening van de bloemententoonstelling. Zooals men weet waren enkele maanden geleden kleine plantjes uitgegeven die door de menschen opgekweekt konden worden. De planten waren toen van loodjes voorzien zoodat van verwisseling geen sprake kon zijn. Het was leuk om te zien hoe veel er van de planten terecht was gekomen. Te ruim tien uur opende de Burgemeester, daartoe door den voorzitter van het feest comité uitgenoodigd, de tentoonstelling. Heb deed hem genoegen dat het Oranje comité er naar gestreefd had weer eens met iets anders voor den dag te komen. Klein in opzet zijn de verwachtingen van deze tentoonstelling ruimschoots over schreden. Niemand had verwacht dat er zooveel van de kleine plantjes zou terecht gekomen zijn. De Burgemeester besloot zijn openings rede met het aanhalen van het gedicht van den grooten Guido Gezelle: „Mij spreekt de blomme een tale, mij is het kruid be leefd, mij groet het altemale, dat God ge schapen heeft". De school waarin de tentoonstelling p'aato had was keurig met bloemen ver sierd. De uitslag van de tentoonstelling was als volgt: Fuchsia's: 1. L. S. Visser, 2. H. Heenk, 3. H. Kroon. Collea'6: 1. N. van der Snoek, 2. K. F. Lissenburg, 3. Wed. G. van Leeuwen. Geraniums: 1. H. Kroon, 2. L. S. Vis ser, 3. P. H. van der Kamp. Begonia's: 1. H. Heenk, 2. Wed. G. van Heijningen, 3. G. Charlet. Springeri's: 1. L. van Poelgeest, 2. K. F. Lissenburg, 3. N. van der Snoek. Het feestterrein midden in het doro gelegen was het centrum van de drukte; in den namiddag van den tweeden dag be gon deze hand over hand toe te nemen. Op het feestterrein waren verscheidene vermakelijkheden aanwezig vooral de zoo genaamde lustige tonnen hadden veel be kijks. De verschillende café's hadden voor een aardig strijkje gezorgd. In dat van den heer J. Keijzer weerde een Volendammer trio zich dapper. In den namiddag namen de volksspelen een aanvang. De uitslag daarvan melden wij morgen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Wat al alarmeerende be richten in het laatst der vorige week over het verloop in den tuinbouw. Het was dan ook door de warmte treurig gesteld. Maar gelukkig kwam er spoedig verande ring ten goede, koel weer en oploopende prijzen. Was Vrijdag de allerhoogste no teering voor bloemkool *7.90, Woensdag kon als hoogste prijs geboekt worden 21.20. Het kan verkeeren, en spoedig verkeeren. Doch intussohen heeft de hitte groote schade ^aangericht, ook in de late bloemkoolgewassen. Veel perceelen zullen te vroeg kool maken met een te licht ge was. Zoo zal het altijd wel wat zijn. Voor peen blijft goede vraag zoodat de teelt hiervan goed loonend is, terwijl gele kool en boonen geen prijs opbrengen. De nage- wassen moeten echter de omzet maken. Hiervan zal het voornamelijk afhangen of er reden tot klagen zal zijn. De Koninginnefeesten. Het officieele programma voor de Koninginnefeesten is thans door het bestuur vastgesteld en zal binnen enkele dagen onder de ingezetenen verspreid worden. We ontleenen er het volgende aan: 1ste dag, Kinderfeesten, aantreden Woensdag 10 Sept. nam. 1.30 uur op het Kerkplein. Langs een op het programma aangegeven weg aankomst te ongeveer 2.15 uur op het feestterrein waar Burgemeester Schokking een openings woord zal spreken. Na afloop der ver schillende kinderspelen in optocht langs aangegeven route naar de Bruggestraat waar de stoet wordt ontbonden. Des avonds is er dan concert in de nieuwe muziektent door de Harmonie Katwijk. De tweede dag, Donderdag 11 Sept., des morgens te 7 uur koraalmuziek van den toren. Te 8.30 uur aantreden op het vei lingterrein met versierde rijwielen. Na be oordeeling worden de prijzen vastgesteld. Dan vandaar in optocht door het dorp naar het feestterrein. In deze optocht gaan o.m. mee de deelnemers(sters) aan het ringrij- den per fiets en te paard. Te 11.30 uur zanguitvoering door de Zangver. „Soli Deo Gloria" en de Dames- zangver. „Echo der duinen". Na den inwendigen mensch te hebben versterkt beginnen te 2.30 uur de volksspe len als autoringrijden, tontrekken voor personen boven 14 jaar, stoelendans voor dames. Te 7.15 begint de fakkeloptocht. Hieraan kan worden deelgenomen door personen en groepen. Ook met versierde wagens, die dan verlicht moeten zijn met lampions. Hierachter volgt de „hossende menigte" allen met lampions. Ook voor dit nummer zijn mooie prijzen beschikbaar De optocht gaat volgens een aangege ven route. Bij do nieuwen Commandeurs- weg wordt de stoet ontbonden en dan volgt het concert in de tent door de Har monie Katwijk. Deze muziekvereeniging zal gedurende beide dagen de feestelijk heden opluisteren, bij kinder- en volksspe len, bij de optochten en des avonds door het geven van een concert. RIJNSBURG. Tuinbouw. De hitte van vorige week heeft door den snellen groei der bloemkool veler verwachtingen den bodem ingesla gen. De aanvoer was zeer groot en de prij zen buitengewoon laag. De groote massa is in het laatst der vorige week verkocht in de eerste kwaliteit voor 3.004.0 per 100. Dit gaf groote verliezen en nu de prij zen weer aanmerkelijk zijn opgeloopen pro- fiteerd daar maar een kleine groep tuin ders van. De aanvoer is aanzienlijk min der en zal voorloopig wel niet grooter worden. De teelt van late bloemkool is niet meer van zulke groote beteekenis. Thans varieerde de prijs van 8.50 tot 15.Met aardappelen is het nog even slecht gesteld en de kleiaardappels kun nen moeilijk koopers vinden en dan tegen lage prijzen van 2.403.50 per 100 Kg. Het is in het algemeen in den tuinbouw hier nog slecht gesteld. VOORSCHOTEN. Een zwerver door de tram aangereden en ernstig gewond. Hedenmorgen omstreeks 9 uur is te Voorschoten bij den tramoverweg aan de halte de Gouden Leeuw, een 65-jarige zwerver door de electrisclie tram uit Lei den gegrepen. Hij kreeg een zware sche delbreuk, een gecompliceerde beenbreuk en andere verwondingen en is na door de doktoren v. d. Stoel en Berkhof te zijn verbonden in zorgwekkenden toestand naar hot Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Het tramverkeer in de rich ting van Den Haag ondervond door dit ongeval drie kwartier vertraging. W0UBRUGGE. Brand. Bij den bloemkweeker H. ont stond brand in een zijner kassen, waardoor een paar manden met bollen teloor gin gen. Gelukkig werd dit spoedig bemerkt en kon men nog met eigen middelen den brand blusschen. De oorzaak zal wel weder liggen in het onachtzaam wegwerpen van een sigaret. Geboren Ernstje Johanna, dochter van J. M. Ru te veld en C. Klasma. Getrouwd: J. A. van den Berg jm 27 jaar en T. van der Bijl jd 25 jaar M. Fensen jm 37 jaar en W. A. Kroes jd 33 jaar A. Bijkers jm. 27 jaar en C. Ver- kade jd. 22 jaar. Overleden: T. O. Hoogenboom 1 j. Naast prima afwerking en goede modellen, vindt U voor de laagste prijzen, goede kwaliteit Manboezeroenen dJg Prima manssport hemden «1.09 Manch. en Eng. leer Mansbroeken 2.78 Khaky Overalls alle maten 3.75 Schilder^kialerf' 1.85 Witte j Kröi^e- niersjassen £.65 G r ij z e Kruide niersjassen Kappersjassej Slagers ja^rén, beste .3.g5 Koksbuizen 2J5 Blauwe jassen 2.35 Blauwe broeken 2.25 Roode zakdoeken Q_24 de 0EGSTGEEST. KONINGINNEFEESTEN. Was de traditie om op de verjaardag zelve Oranjefeest te vieren, die kon dit maal niet en we hebben het nu gisteren ge daan. De Oranjezon heeft er het hare toe bijgedragen om dit fpest volkomen te doen slagen. Het begon als gewoonlijk om 9 uur met kindertractalie in het Witte Huis. Hierna, werden de kinderen opgesteld voor het gemeentehuis voor een zangaubade on der de beproefde leiding van den kinder zangdirigent, den heer J. van Noord. Op het bordes van het gemeentehuis merkten we o.m. op behalve de burgemeester en echtgenoote, de beide wethouders met hunne echtgenooten, de gemeente-secreta ris en echtg, ds. Jansen Schoonhoven, Rec tor Groot, enkele leden van den Raad en mej. Pel. De muziek van de N.Z.H. had er intus- schen de stemming ingebracht waarna het plechtig „Wilt heden nu treden" on der ademlooze stilte werd gespeeld. Hier na zette de kinderen in met het Wilhel mus, vervolgens de Wet op het Verkeer enz. De onderwijzers hebben eer van hun werk gezien de steeds weer groote belang stelling voor dit programma en de wijze waarop dit wordt uitgevoerd, 't Is subliem. Onze nieuwe burgemeester nam toen het woord om de jeugd toe te spreken en het was als waren we weer midden in de instal latie van Z.E.A. Alleen met dit verschil, dat we Z.E.A. beter hebben leeren kennen en meer leeren waardeeren. Burgemeester van Gevrevink heeft de harten van oude ren en jeugd in den korten tijd van zijn ambtsvervulling gewonnen. Hij begon er op te wijzen dat het de tweede maal was dat hij de kinderzang hoorde. Voor de eerste maal was het hem een bewijs dat men zijn komst hier gaarne zag. Maar met deze zang is hij veel blijder omdat het wordt aangeheven ter eere van H. M. de Konin gin. Hij wijst vedvolgens op de geschiedenis der Oranjes, die onder alle tijden gced en bloed voor ons land hebben veil gehad ondanks het feit dat ons volk meermalen hun smaad hebben aangedaan. Hij wijst er op hoe we de Oranjes hoe we Koningin Wilhelmina niet kunnen mis sen. Het zou dan niet goed gaan mei land en volk. Hij brengt dank namens H. M. de Koningin voor de zanghulde haar gewijd. Er ligt een heilbede in besloten welke een belofte inhoudt voor de toekomst. Hij eindigt met de woorden: Oranje Nassau, blijft de kreet In nood cn dood, in lief en leed Geen andere lofzang gaat daarboven Dan waar wij God den Heer mee loven. Dp heer van Noord werd gecomplimen teerd met zijn succes. Nadat gemeenschap pelijk het Wilhelmus was gezongen gingen de kinderen in optocht door de gemeente, waarna een tweede onthaald aan 't Witte Huis. Het middagfeest begon om 1 uur op het terrein naast de R.-K. kerk. Daar was te zien dat het feest was. Allerhande at tracties zorgden voor gemoedelijk ver maakt en de muziek zorgde voor de goede stemming. Alles werkte mede tot een vlot verloop. In de gemeente was sinds heugenis toestemming verleend om muziek in de café's te geven. De uitslagen van de volksspelen, voor zoover bekend, luiden aldus: Het zakloopen, blaastrappen voor jon gens had veel succes. Malle Trees was een succesnummer bij uitnemendheid en de heer A. Koelman had veel eer met z'n idee, Bloempotloopen had tot utslag dat als prijswinsters uit den strijd kwamen mej. van Oord, mej. van Leeuwen, mej. Spel, mej. van der Luit en mej. van Rij. Bij „Sla de kop er af" kwamen de dames Dofferhof, Hoogervorst, Heemskerk, van Velsen e.a. met een prijs uit den strijd. Ringsteken voor meisjes met de velicope had veel bekijks ook al vanwege de mooie versiering. Versieringen le pr. F. Fiiippo, 2e pr. Annie v. d. Schrier, 3e pr. Coba v. d. Schrier, 4e pr. Cor Molenkamp nn 5e pr. Jo n Ees. Het tonknuppelspel voor mannen had veel bekijks. Het tradit-ioneele ringrijden voor paren met (versierde) rijtuigen trekt nog altijd drommen van menschen. Het terras van het Witte Huis was geheel be zet terwijl den weg eveneens geen open plaatsje meer bood. De 'jury bestaande uit de heeren J. Kamsteeg, A. T. Kraan en W. v. Egmond kende de volgende prijzen toe: Versierde rijtuigen le pr. tinstel, v d. Kwaak en echtgenoot, 2e pr., theestel, Cor Juffermans en verloofde, 3e pr., vaas met tafeltje, J. Werner en mej. Bakkor. Fraaisie costuums: le pr., toiletstel, Cor Juffermans en verloofde. 2e pr., klokje, J. Hogervorst en verloofde, 3e pr., inkstel, A. van der Hulst en echtgenoote. Het ringrijden gaf den volgenden uit slag. le pr. J. Heemskerk en dochter, bloe- menvaas, 2e pr., glassstel, A. van der Hulst en echtgenoote, 3e pr., lepeletui, Cor Juf fermans en verloofde, 4e pr. ringsteken, le peletui, A. Star en mej. Star. De heer C. akker, die zoo langzamer hand een jubileum viert op dit gebied had de hooge verhevenheid weer ingekomen en deed ondanks de blakerende Oranjezon zijn plicht. De voorz., dr. Timmermans, sprak wel verdiende woorden van dank voor al de medewerking voor het welslagen van dit feest, en wees op de medewerking van B. en W. en Raadsleden voor de moreele en financieele steun, zonder welk feest vieren onmogelijk zou zijn. Hij wees er voorts op hoe onze burge meesters steeds een warm Oxanjehavt had den en ook onze nieuwe burgemeester hier voor niet schijnt onder te doen, gezien zijn rede van hedenmorgen. Hij hoopte dat Z.E.xl. in deze richting opvoedend moge werkzaam blijve om trouw te blijven aan ons geh^d vorstenhuis. In verband met een omgeval moest de voorzitter hulp verleenen en met een toe passelijk woord reikte de heer Paarde- kooper de prijzen uit. Hierna ging men naar het A. S. C.-terrein om den voetbal wedstrijd tusschen de üegstgeester clubs bij te wonen. Het avondfeest werd op het terrein ge vierd, waarbij de beide muziekcovpsen medewerking verleenden. Het feest werd met een schitterend vuurwerk besloten. Als we alles overzien kunnen we de Oranjevereeniging feliciteeren met dezen welgeslaagden dag en een compliment voor de keurige wijze van organiseeren. Alleen de uitslagen aan de Pers verstrekken, is iets wat men niet schijnt te kunnen lee- R0EL0FARENDSVEEN. In memoriam D. Dobbe. Gisterenmorgen had de uitvaart en be grafenis plaats van wijlen den heer D. Dobbe. De overledene was een zeer geacht ingezetene die om zijn eenvoudigen levens wandel zeer gezien was. Naast zijn druk ken werkkring als aannemer wist hij altijd nog tijd te vinden om verschillende func ties in vereenigingen waar te nemen. Zoo was hij bestuurslid van de Pancratius-ver- eeniging, van het patronaat St. Aloysius, van het ziekenfonds „Voorzorg", van de Onderlinge Brandwaarborg Mij. „St. Pan- cratius" en voorzitter van de Woningbouw- voreeniging „Alkemade". Zeer veel heeft de overledene in het belang dezer vereeni gingen gedaan en de plaats, die door zijn heengaan is opengevallen, zal moeilijk kunnen worden aangevuld. Ook voor de Kerk had hij zeer vele verdiensten. Geen kerkelijke plechtigheid vond plaats zonder den steun en de belangelooze medewerking van D. Dobbe, die zich steeds beijverde, om aan het Huis van God immer meer luis ter bij te zetten. We hebben het dan ook gistermorgen kunnen zien, hoezeer de ingezetenen zijn verdiensten op prijs wisten te stellen. Vanuit het sterfhuis werd het stoffelijk overschot afgehaald door ruim 100 patro- naatsjoifgens. De lijkbaar werd gedragen door de leden van het Ziekenfonds „Voor zorg". Het was een lange en indrukwek kende stoet. Bij de kerk gekomen stelden de patronaatsjongens zich aan weerszijden op, om den overledene nog voor het laatst een stille hulde te brengen. Na de H. Mis van Requiem, die door den zcereerw. heer Pastoor werd verricht, had de begrafenis op het kerkhof plaats. De belangstelling was ook hier zeer groot. Na dat voor de zielerust van den overledene was gebeden, verlieten allen zeer onder den indruk den doodenakker. Zijn nage dachtenis zal bij velen nog langen tijd in dankbare herinnering blijven. Hij ruste in vrede! UIT DE RIJNSTREEK GROENENDIJK. DE AANRIJDING OP DEN RIJKS STRAATWEG Het slachtoffer overleden. De 30-jarige echtgenoote van den kaas handelaar van der Werf die, zooals wij gisteren melden door een auto werd aan gereden en ernstig verwond, is heden morgen in het Academisch Ziekenhuis aan de gevolgen overleden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Onbestelbaar. Brieven binnenland: M. van der Linden, Rotterdam B. P. Tepas, Amsterdam Bestuur Rijksverze keringsbank, Amsterdam. Briefkaarten binnenland: G. Gerritsen, den Haag H. Ferwerda, Wartena. Gevestigd: G. Waterlander van Wonseradeel F. V. P. Jens echtg. van J. van Beest, van Gorinchem J. M. C. Straathof van Zwammerdam W. van der Linden van Leiden D. H. Gobel en gezin van den Haag P. J. Keijzer van Nieuwe Tonge. Vertrokken: H. J. Wanders en ge zin naar Harmeien P. van der Lede naar Zwammerdam A. van Amsterdam naar Zwammerdam A. C. van Muiswin kel naar Oegstgeest Kinderen Wassinck naar Amsterdam L. van Rozen naar Ter Aar H. Ouderkerk naar Amsterdam K. Rodenburg en gezin naar Nieuwveen M. M. Boone naar den Haag P. Muit naar Wierden M. Schinkel naar Wou- brugge E. H. van Nood naar Arnhem C. Schijf naar Woubrugge G. Fok ker naar Nieuwkoop N. van Wagenjn- gen naar Woerden M. A. C. van Zeijl naar Hazerswoude. KOUDEKERK. Geboren: Josina Sophia d. van S. J. Pennings en C. van Leeuwen. Ondertrouwd: Pieter Jacob Schou ten 25 j. en Marijtje van der Lee 24 j. Gevestigd: A. van Krimpen van Zegwa^rt C. A. Pijnaker van Hillegom J. P. van der Velde van Hazerswoude. Vertrokken: P.' van Oosterom naar Alphen aan den Rijn L. Massop naar Gendringen K. Schalk en gezin naar Zaltbommel. KONINGINNEFEESTEN. De avond van den eersten dag der Ko ninginnefeesten werd besloten "met een gondelvaart. Het concert, wat hieraan voorafging, werd niet, zooals abusievelijk vermeld, op het feestterrein gehouden, maar op de Haven. De twee uitvoerende vereenigingen waren de Chr. Gem. Zang vereniging „Oefening en Stichting" (di recteur de heer H. van Rhenen) met de onderafdeeling Meisjeskoor en de Gem. Zangvereniging „Oefening en Stichting" (directeur de heer Joh. Maarschalkerweerd) eveneens met onderafdeeling Meisjeskoor. Na het zingen van een twintigtal liederen namen de beide vereenigingen op een tweetal verlichte schepen deel aan de gon delvaart die begeleid door muziek, een groot aantal toeschouwers trok. De be woners van de Nassaukade. waarlangs ge varen werd, konden "nu met trots op hun werk neerzien. De tweede dag der feestelijkheden bracht een nog grooter aantal menschen op de been. Ook in de middaguren was het bijzonder druk. De dag begon met een zanghulde dei- kinderen voor het stadhuis onder leiding van den heer J. A. Appeldoorn. Hierna werd in optocht, begeleid door muziek, naar het feestterrein gemarcheerd, waai de kinderspelen plaats hadden. Een flinke tractatie zorgde tevens voor den inwen digen mensch. Na afloop had de prijsuitreiking plaats voor de gelukkigen in de R. K. Jongens school. 's Middags had op het terrein het z.g. Ivaasboren plaats, een attractie, georga niseerd door de afdeeling Woerden van de Holl. Mij. van Landbouw, waarvoor een flink aantal deelnemers waren. Prijzen waren beschikbaar gesteld voor de mooist versierde voertuigen, kleederdracht of schoonst geheel. Voor heb spel zelf. werd een eerste prijs behaald niet 84 punten, een tweede prijs met 83 punten en een derde prijs met 82 punten. Van half vijf tot half zeven werd door de Oranjevereeniging „Pro Patria", die in optocht begeleid waren door de Mond harmonicaclub „Klein maar Dapper" uit Rietveld, een openluchtspel opgevoerd ge titeld -Leiden's Ontzet". Ook voor de jeugdige spelers was de haringeterij hier een voornaam iets. De Polo-demonstratie bij de Haven, ge volgd door gecostumeerde polo- en red dingsdemonstratie, voor dames-, aspiran ten- en heeren-zeventallen van de „W. Z C.", hadden weer veel bekijks. Het slot. van den avond was een zeer druk bezochte Volkszangdemonstratie op het excercitieterrein door de vereen, voor Volkszang, afd. LRrecht, onder leiding van den heer K. Sixma uit Amsterdam. Hier werd aan medegewerkt door het muziekkorps der afdeeling. Tot beslr-it der feesten werd een zeer schoon vuur werk afgestoken, waarmee het einde var deze goed geslaagde feesten daar was. Bi muziek en dans uerd door velen nog laa' doorgefeest

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6