VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT JERDE BLAD PAG. 10 UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. WILHELMIXAFEEST. De eerste dag van het Wilhelminafeest is alhier in de allerbeste stemming ge vierd. De opening geschiedde door den bur gemeester der gemeente, waarbij o.m. aanwezig waren het bestuur der Ver een iging en alle schoolkinderen onder leiding van het. onderwijzend personeel. De heer Maurits beantwoordde als voorzitter den burgemeester en stelde voor een telegram te zenden aan H. M. de Koningin, dat luidde als vol'gt „Wilhelminavereeniging te Noorden, Z.-H., met Burgemeester bijeen ter fees telijke viering van 50sten verjaardag, bieden Uwe Majesteit, onder betuiging van trouw en aanhankelijkheid, eerbiedig gelukwenschen aan." Onder luiden bijval werd hiertoe be- sio'ten, waarna men in optocht met alle kinderen, voorafgegaan door "herauten te paard, het telegram naar het postkan toor bracht. Den geheelen voormiddag weid. daarna besteed aan tractatie en wedstrijden voor de kinderen. Om 214 uur begon het openluchtspel. Vooraf werd de echtgenoote van den bur gemeester door mej. E. Pietersen na mens het bestuur van de Wilhelmina vereeniging een keurige bloemenmand aangeboden, die hiervoor zeer getroffen dankte. Alvorens het spel een aanvang nam, hield burgemeester Van der Weijden de volgende toespraak: Ik gevoel mij gedrongen voor deze groote menigte feestgenooten twee zaken te herhalen, die ik vanmorgen bij de opening reeds mocht noemen. Allereerst heb ik mij volgaarne naar dit feestterrein begeven, omdat deze da gen zijn toegewijd aan ons aller Land- voogdesse, onze geëerbiedigde Koningin, wier 50ste verjaardag hier wordt her dacht, maar ook omdat- door die feest viering tot uiting komt de goede geest, die hier in Noorden heerscht, een geest van aanhankelijkheid aan het Vorsten huis en van trouw aan overheid en gezag. Maar er is meer. U gaat namelijk in beeld brengen een stuk geschiedenis, en wel een der roemrijkste momenten uit de oude Heerlijkheid Nieuwkoop, Noorden en Achttienhoven, waaraan wij reeds meer dan 214 eeuw met trots terugden ken. Het was toch in 1672* dat de Baljuw Hendrik van Seven'hoven met zijn man nen slag leverde, daardoor het ge'heele vaderland aan zich verplichtte en redde van een wissen onderga'ng. Het is een mooie daad van Nocrden, om dit schoone feit aan d« vergetelheid te ontrukken en daarbij tevens aan de voorvaderen den dank, de eer en de hulde te brengen, waarop zij aanspraak ma ken en welke gij door uw openluchtspel en uw optocht spontaan gaat brengen. Ik feliciteer u met dit ondernemen en het is mijn oprechte en innig gevoelde wensch, dat spel en optocht geheel naar uw verlangen mag slagen. Feest verder vroolijk en werkt allen mee, dat alles waardig en eervol verloopt, bot voldoening van uw vereeniging en tot eer van het mij en u zoo dierbare dorp Hoorden. Toen het applaus bedaard was, dat hierop volgde, beantwoordde de heer Mourits den burgemeester en sprak zijn dank uit voor de waardeerende woorden, geuit aan het adres van de Wilhelmina vereeniging en aan de Noordenaars. Daarna nam het spel een aanvang, waarvoor de belangstelling enorm was. Het spel speelt op 28 December 1672. Het terrein stelt voor een kampement van Hollandsc-he soldaten, dat geleide lijk vol loopt, waaronder ook Isaac, de Fransche spion, die zich als koopman voordeed. Een vendel soldaten onder leiding van een officier rukt aan en ondertusschen gaat het er vroolijk langs, waarbij een vedelaar allerlei grappen verkoopt, en de aanwezigen ook laat zingen. De Bal juw met den Schout komen aangeloopen, waarbij de eerste een drietal passcerende boeren tot reden brengt, die er slecht over te spreken zijn, dat men het land onder water heeft gezet om de Franschen te keeren. Daarna voert de vedelaar jnet de aan wezigen e.en klompendans uit. Tntusschen komt een ruiter aangesneld met een bericht van den Prins van Oranje, dat de Franschen over het ijs bij Woerden in Holland zijn gevallen, welk bericht groote angst teweeg brengt. Men bidt, men smeekt met zang. Vluch telingen komen aangeloopen met have en goed, schoten weerklinken in de verte en onderwijl wordt alarm geblazen en maken de Nieuwkoopers, soldaten en bur gers, zich tot den opmars oh en aanval gereed. Voortdurend hoort men schieten, op een drietal plaatsen ziet men rook en vlam men opstijgen. Men ziet de vlag halen van den toren der nabije R.K. kerk en enkele minuten later wordt ook de klok van die kerk geluid. Na eenigen tijd vermindert het. schie ten en komen de Nieuwkoopers terug, in zegepraal met zich voerend enkele ge vangen genomen Fransche soldaten. Isaac, de Fransche spion, ivordt terecht gesteld. De Baljuw deelt het vreugdevol beriefcfc mede, dat de Franschen op de vlucht geslagen zijn en op Zwammerdam aantrekken. Plechtig treden nu aan de Nederland- sche Maagd, vrouwe Maria van Poel geest, echtgenoote van den Baljuw Hendrik van Sevenhoven, de Vrede, de Gerech tigheid en de zeven Provinciën, gepersoni fieerd in elf rijk uitgedoste dorpsmeisjes, waarvan de drie eersten een toepasse lijke hymne zeggen. Daarna zingen alle aanwezigen de eerste strophe van het Wilhelmus, waarna de Prins van Oranje met gevolg in hoogst eigen persoon de dapperheid der Nieuwkoopers komt hul digen, waarna tot slot de tweede strophe van het Wilhelmus gezongen wordt. Een enthousiast applaus weerklonk, wat was verdiend. De scène was mees terlijk ineengezet, de deelnemers uitste kend geoefend, de costumeering van de 125 deelnemers volkomen af. De wind was tegen, waarom temeer het gemis werd gevoeld van een loudspeaker, het geen om de kosten was nagelaten. Me vrouw Schuling, die tijdens het spel den zang accompagneerde of een hannonium, wordt een mooie bloemenmand aange boden. De daarna gehouden optocht, vooraf gegaan en gesloten door 2 agenten le paard, met landauers voor het gemeente bestuur en voor de bestuursleden van de commissie, was bepaald luisterrijk en trok de aandacht van duizenden toeschou wers1. Na afloop complimenteerde de burge meester persoonlijk de heeren A. Schu ling, H. A. Ofcto, de actieve secretaris van de vereeniging, en L. van Koert, de organisator van de optocht. Des avonds werden den lieer en mevr. Schu ling in hotel „Het Vliegende Paard" te Nieuwkoop een diner aangeboden. SPORT VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". Zooals reeds te voren al vermeld is, gaat de R. K. S. V. „Teijlingen" naar Antwer pen, om daar Hooger Op F. C. te ontmoe ten. A.s. Zaterdagmorgen om 9.30 uur ver trekt het gezelschap van 40 personen, w.o. de Geestelijk Adviseur, kapelaan Rietveld vanaf Sassenheim, om dan om 2 uur Ant werpen te bereiken. Zoo kan dan in den namiddag en avond wat van Antwerpen bezichtigd worden. De Zondagvoormiddag zal ook zeker benut worden, waarna om 2.30 uur de voetbalwedstrijd tusschen beide vereeni- gingen gespeeld zal worden. Het zal niet a-an belangstelling ontbreken, daar vernomen hebben, dat verschillende nee- ren auto-bezitters uit Sassenheim Zondag morgen vroeg naar Antwerpen tuffen om dien wedstrijd bij te wonen. Door de vereeniging Hooger Op F. C. is een prachtige beker beschikbaar ge steld, welke a.s. Zondag wordt verspeeld. De Sassenheimers zullen zeker hun uiter sten best doen om den beker voor een jaar in het bezit te krijgen, want er moet meer dermalen om gespeeld worden, zoowel in België als in Holland, om eigenaar te wor den. Zoo belooft een en a-nder een paar pret tige dagen, wat de vereeniging Teijlingen toch zeker geen nadeel zal zijn. Goed weer is nog onze eenige wensch! GOLF DE N00RDWIJKSCHE G0LFWEEK. In de gisteren voortgezette golfwedstrij- den om den Palace Hotel Wisselbeker had de halve eindstrijd tusschen Ir. F. G. Wal ler (18) en H. Horstman (12) een overwin ning van eerstgenoemde op de 19de hole tot resultaat. In de finale komen dus de heeren J. W. Henny (20) en Ir. F. G. Waller (18). Halve eindstrijd om den W. F. van Heukelom- wisselbeker: Mevr. Noorduyn (16) slaat mevr. Carp (24) met 1 up; Mevr. de Bruine Groeneveldt (16) slaat mevr. Furneé (28) met 5 en 4. In de approach en butting competitie werd de eerste prijs behaald door Jhr. W. H. den Beer Poortugael; tweede werd de heer E. Cremers. ATHLETIEK Wereldrecord Discuswerpen. Tijdens de Amerikaansche kampioen schappen te New York wierp Paul Jessup den discus 51.58 M., waardoor het wereld record van Erik Kreuz (Amerika) van 49.90 M. gebroken is. Wereldrecord 20 K.M. Nurnii sloeg te Stockholm het wereld record 20 K.M. hardloopen, in 1 uur 4 min. 38.4 sec. Oud record Sippila (Finland) 1 uur 6 min. 29 sec. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Touristvereen. „Swift." De nationale wedstrijden. De wedstrijden, welke de L. R. en T. V. „Swift" Zonclag a.s. organiseert, beloven een buitengewoon succes te worden. Niet minder toch dan 63 renners binden Zondag den strijd aan. De prijzen door Swift daar voor disponibel gesteld mogen gezien wor den. De waarde daarvan bedraagt ruim 200..zoodat het alleszins de moeite loont, zich daarvoor in te spannen. Haast de wedstrijden voor onafhankelij ken en amateurs, is er ook nog een wed strijd voor nieuwelingen, terwijl het be stuur er extra, eenige wedstrijden heeft in- gelascht voor de Swift-leden, waarvoor een echte Leidsche wollen deken als hoofd prijs geldt. Waar deze dag staat in het teeken der propaganda ran de wielersport, daar wek ken wij onze lezers op eens een kijkje te gaan nemen. De laatste recordrit. De uitslag van den laatsten recordrit luidt: 1. T. Verschoor in 30.55, 2. E. Sladek in 32.26, 3. T. Riethoven in 32.42, 4. T. van Wezel in 33.48, 5. Th. Wurzer in 34.57. SCHAKEN DR. EUWE IN INDIE. Dr. Eu we, de Xederlandsche schaakkam pioen, die momenteel een reis door Ne- derlandseh-Indië maakt, gaf te Bandoeng een simultaan seance aan 46 borden. Hij won 43 partijen, speelde twee remise en verloor een partij. De seance duurde 4 uur en een kwartier. BOKSEN Leidsche Boksvereeniging „De Pugilist". Op Dinsdag 16 September a.s. organi seert bovengen, vereeniging Bokswedstrij den in Café-Rest. „Concordia" aan de Steenstraat te Leiden. Kwamen op vorige wedstrijden hoofdzakelijk Hagenaars in den Ring, thans zullen o.a. een 8-tal Am sterdammers aan de wedstrijden deelne men. Vooral voor Leiden zal het een bij zondere attractie zijn, dat de bekende Leidsche bokser v. d. Vlist na 'geruimen tijd in Den Haag en ook verschillende wed strijden in het buitenland gebokst te heb ben, wederom in den Leidschen Ring zal verschijnen. De partijen zijn als volgt sa- mengest eld: J. v. d. VlistC. Faassen; A. Heusden H. Faassen; P. Marijsv. d. Woude; Roe- landseGoojaards; Freekede Vroome; v. Weizende Bruin; GaljaardWitvliet; DidemaGill; PijtakFloris; Nieuwkuik Kruiskamp; Reserve-partij: Verbeek De Leeuw. Voor verdere bijzonderheden zie adver tentie van Zaterdag. PAARDENSPORT VIERDAAGSCHE AFSTANDSRIT. De vierdaagsche afstandsrit, georgani seerd door de Koninklijke Militaire Sport vereeniging en de Burgerruitersportver- eeniging is gisteren voortgezet. De deelne mers zijn gistermorgen uit Oldebroek ver trokken en zijn gistermiddag in Ommen gearriveerd. De militairen legden een afstand af van 65 K.M. met een gemiddelde snelheid van 12 K.M. per uur, terwijl de burgers 53 K.M. aflegden; hun snelheid bedroeg gemiddeld 10 K.M. De cross-country voor militairen ging over de Lemelerberg en had een afstand van 8 K.M. De uitslagen luiden: 1. Luit, v. d. Hoog, 15 min. 7 sec.; 2. Ritmeester Bischof 17 min. 42 sec., 3. Luit. Pahud de Montanges IS min. 3 sec., 4. de heer Hertzbergen (bui ten mededinging) 18 min. 25 sec., 5. Luit. Heken 20 min. 48 sec., 6. Luit. Heerma- van Vos, 20 min. 49 sec. Burgers: 1. Mr. Hoogenbergh 20 min. 10 sec., 2. Mej. van Stolk 25 min. 20 sec., 3. Mej. Tideman 26 min. 54 sec., 4 en 5 de heer en mevr. Reinders 30 min. 5 sec. De cross-country had plaats op geacci denteerd terrein, en ging zeer moeilijk. LUCHTVAART HET VLIEGONGELUK AAN DE SPAANSCHE KUST. Acht inzittenden gedood. Omtrent het vliegtuigongeluk aan de Spaansche kust, wordt nader gemeld, dat acht leden van de bemanning van het toestel den dood hebben gevonden, o.w. vice-admiraal Jaime Plana. Twee mannen hebben zich nog uit de in zee gestorte ma chine kunnen redden. P00LSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Bestuurder en monteur gedood. Gistermorgen is in een voorstad van Warschau een Poolsch' militair vliegtuig van het type Bregout bij een poging om te dalen, welke noodig was, daar de motor haperde, tegen een schoorsteen van een huis geschoten en vervolgens in de dra den van een hoogspanningsleiding ver ward geraakt, zoodat het op het dak rus lende bleef liggen. Eén oogbenblik later voog het vliegtuig in brand, terwijl door de brandende ben zine, die naar alle kanten omspatte, een beneden het vliegtuig gelegen, loods 'in brand geraakte. De bestuurder en de monteur van het vliegtuig konden slechts als lijken worden geborgen, terwijl zes personen, die zich in de loods bevonden, hevige, brandwonden bekwamen Men vreest, dat bovendien nog een persoon zich in de brandende loods heeft bevonden en om het leven rs geko men. EEN VLIEGTUIGVERBINDING NANKING—BERLIJN. Volgens een bericht van Indo Pacifique uit Sjanghai heeft de -vertegenwoordiger van een Duitsclie luchtvaartmaatschappij met den Chineeschen minister van verkeer* wezen een overeenkomst gesloten over de oprichting van een vliegdienst Nanking Berlijn. Er zal een gemengd Chineesch- Duitsche maatschappij worden opgericht. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Ida Geertra, Maria d. van H. C. M. de Groot en M. C. Trienekens Cornelia d. van F. Boeff en E. Buitendijk Izaak z. van I. Veilbrief en G. M. Men- sink Johanna Susanna d. van P. Bave- laar en A. Teske Elisabeth d. van P. •H. Kiel en E. M. Hendriksen Gerrit z. van N. van Kampen en C. de Feij Ger- ritje d. van I. C'ardol en G. Boontjes Cornelia d. van P. H. Kwant en W. C. Miiller Apolonia d. van J. Slootweg en J. Velthuyzen Maria Cornelia d. van H. J. Bijleveld en M. C. ran Vliet Ma ria Johanna d. van J. W. de Gunst en M. Ivlandermans Hendricus Leonardus z. van J. de Vos en E. Van Leeuwen Hen- drika Wila. Catha. d. van J. L. J. Muller en A. M. H. v. Ovérdijk Johannes z. van A. Zwart en C. Op den Dreest Johanna Maria d. van J. M. Bokkers en J. M. Vo gelenzang Ella Betha d. van D. A. Ep- penga en G. W. de Haas Leonardus Cornells z. van P. J. v. d.'Voort en C. A. E. v. d. Berg Paulus z. van M. D. Sta- fleu en L. M. Stafleu Hendrikus z. van H. Vinkestijn en A. Streefland Wilhel mus Theodorus z. van W. T. Homburg en S. de Wekker Adriaan z. van P. G. Sa- bee en M. C. van Kerkhof Jaco'bus Franciscus z. van L. la Lau en M. Ouwer- kerk Jan Willem z. van W. Geleijnse en P. M. Klompe Janny Gerda d. van G. Schmidt en G. A. van Bekkum Hendrik z. van W. Zitman en J. de Vrind Pe- tronella. Catharina d. van H. C. Brummel- kamp en P. C. Poptie Catharina Corna. Petra. Wilha, d. van H. F. J. Mentink en T. C. Veeren Jacobus z. van C. Fa vier en G. de Wolf Antoinetta d. van H. van der Lucht en J. Weber. Ondertrouwd: M. Keijezer jm. Nen G. Galjaard jd. H. A. Henzing jm. 29 j. en C. J. Freeke jd. 29 j. J. M. Gosse jm. 25 j. en A. M. \V. Wemmers jd. 33 j, A. Labordus jm. 27 j. en C. van Rossen jd. 24 j, L. Don gesch. m. 55 j. en M. M. Ju jd. 45 j. J. Chaudron jm. 24 j. en C. Slijkhuis jd. 21 j. P. Sjardijn jm. 29 j. en J. S. Duk jd. 28 j. B. J. Veldhuijzen van Zanten jm. 30 j. en B. G. van oHeken jd. 27 j. Gehuwd: H. J. Goris jm. en J. M. v. d. Reijden jd. W. C. v. d. Laan jm. en P. H. M. C. Monnee jd. J. H. Barends jm. en J. G. Siebert wed. J. G. H. v. Daalen jm. en H. M. Dekker jd. J. Jans- sen jm. en J. Meijvogel jd. J. de Lange jm. en C. Huisman jd. J. Lut jm. en S. v. d. Broek jd. G. M. Montanus jm. en A. A. Rauckes jd. C. Rietbergen jm. en J. Sommeling jd. P. Tegelaar jm. en J. M. Coret jd. T. Vernet jm. en J. C. Gijsman jd. Overleden: C. Net m. 74 j. C. M. Beurzevan der Spek vr. 36 j. J. B. Hasselbach wedr. 77 j. G. J. Boeken- oo'gen jm. 62 j. P. S. F. Slegtenhorst m. 77 j. H. Gouclberg 2. 7 j. J. de Meij m. 74 j. J. A. Olivier m. 47 j. C. Ro mein m. 39 j. P. Hanselaar m. 76 j. M. Kwestro—-Sloos vr. 49 j. J. P. Rijne- ker wedr. 73 j. H. M. E. Dijkman d. 30 j. L. P. Tol z. 4 mnd. J. D. Schul- ler wedr. 79 j. W. Bonter m. 35 j. J. de Vries z. 30 j. J. W. v. Loon m. 84- j. M. C. van Lise van Waardhuizen v. 30 j. Uit Leiden vertrokken. A. M. AenmeijSmit, Noordwijk, St. Je- roensgesticht Th. Akerboom, Oegstgeest Rijnzichtweg 11 A. J. van Bachum de Boer, Zeist, Acasialaan 2. Th. C. W. M. v. Bemmelen, Haarlem, Spruitenboschstr. 13 J. Bremer, Poerwakarta J. C. Bol- derdijk, Voorburg, v. Arembergestraat 69 J. C. van den Bussche, Rotterdam, Ro- chussenstraat 235b C. H. Bresser, Oegst geest, Endegeesterstraatweg 7 R. Bröc- ker, Noordwijk, Kerkstraat 66 A. Drex- ler, Den Haag, Vosmaerstraat 68 C. van Dijk, Lisse, Zwartelaan 3 G. J. F. Dijk stra, Voorhout, Nijverheidsschool P. A. FuchsSchaap, Katwijk, Kerkplein 1 A. P. Funke, Den Haag, van Lennepweg S G. Geukes, Rotterdam, Ziekenhuis, Cool- singel M. W. Goldbach, Den Haag, Car- pentiestraat 172a C. N. Grootes, Am sterdam, Alb. Thijmstr. 26 hs. C. W. Harmans, Den Haag, Korte Molenstraat 3 F. S. L. Henneman, Amsterdam, Breestraat 19l M. J. van Hoven, Hoo- ge Rijndijk 221f, Zoeterwoude S. M. Huisman, Den Haag, Loosduinen Oud Ro zenburg P. de Jong, Den Haag, Schalk- burgerstraat 437 S. van Kampen, Lei derdorp, v. d. Doesstraat 48 S. E. J. Keuter-Kruger, H. O. I. C. A. Veene- mansKromwijk, Amsterdam, Brahmstraat 22 P. van der Linden, Gorinchern, Boe- renstraat 32 W. van der Linden, Alphen aan den Rijn, Hoorn 32S G. Logeman, Rotterdam, Hovenierstraat IQj; W. F. Louwrier, Amsterdam, Sumatra straat 121 II M. S. Moewalladi, Den Haag, Sie- bergstraat 20 K. van Moürik, Amsteri dam, Over Amstedstr. 7 II W. H. van der Nat, Coevorden, Hotel Ba ving Buiten M. P. Odijk, Katwijk, Zeeweg 1 A. Oostdam, Oegstgeest, Rhijngeesterstraat- weg 113 M. J. O. Paats, Wassenaax', Wittenburgenveg 62 M. P. Plantenga, Den Haag, Heerenstraat 13 L. C. H. Reekers, Almelo, Oranjestraat 5 R. M. Ribbius, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 17 H. Rijkhoek, Amsterdam, Marcusstraat 10 I W. Schaap, Katwijk, Kerkplein 1 H. J. R. Soeters, Den Haag, Wald. Pyr- montkade 13 IT. A .M. Speet, Maastricht Brusselsoheweg 119 H. A, M. Staats, Arasterdam, Ceintuurbaan 436 hs. J. Stern, Wassenaar, Schouweg 83 A. M. W. Stroeve, Den Haag, Azaliastraat 77 J. Ph. Taal, Grijpskerk D. A. Treur, Spanje M. Valkenburg, Loosduienen, Oud Rozenburg A. van Voorden, Ka merling Omneslaan 120a, Schiedam G. van der Vos, Huize Westerhout, De Zijpe E. de Vries, Den Haag, Schuijtstraat 330 J- G. de Waal, Rotterdam, Dier gaardelaan 13b J. G. van Weelden Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 11 J. van Weizen, Apeldoorn, Troelstra-oord A. A. M. Witt, Heerlen, Vlotstraat 2 G. van Wolde, Den Haag, v. Limburg Stirum- straat B. ZandbergenWesselink, Val- kenburgh (Z.-H.)., Kerkplein 27. In Leiden gevestigd; B. A'hrens, 2e Haverstr. 61 A. J. van Berge Henegouwen, smid, Hoogewoerd 169 M. H. W. v. d. Bosch en fam., Drie Oc- toberstraat 61 Th. J. W. Bots, koopman, H. Rijndijk 2 C. M. van Wingerden i Col pa, H. Rijndijk 115 G. Crispijn, los werkman, L. Agnietenstraat 9 Ch. J. van Deventer, reiziger, Garenmarkt 26 C. G. de Goede, Heerensingel 27g C. Griekspoor, Voorstraat 47 C. Chr. Hak- stege, mil. Pol., Weddesteeg 2 J. M. HemmenFrijlink, H. Rnijdijk 48 C. Hogendoorn, Zoeterwoudsche Singel 8b J. W. van Hoogenvest, monteur, Haarlem- merslraat 46a R. HupjeRoelofs, 3 Oc- toberstraat 31 M. H. JanssenOtto, Pr. Hendrikplein 1 St. P. C. de Jongh, Haarlemmerstraat 201 E. A. M. M. Kel- lenaers, voordracht-kunstenaar, Witte Ro zenstraat 24 A. J. Leferink, etaleur, Heerenstraat 118 T. P. van Manen, Vliet 47 Anna Milchrahm, hulp in de huish., Oude Vest 151 L. W. Muller, instrumentmaker, Aloëlaan 45a F. J. R. F. M. J. Peerboom, Roodborststraat 34 M. C. van Rietvan Bemmelen, Hout straat 7 P. de Groot en fam., Roombur- gerweg 6 M. A. de Rijk, dienstbode, Jan Vossensteeg 34 W. C. Schneider, huishoudster, Oude Vest 171 W. F. van der Spree, bakker, Morschweg 158a L. P. M. Verhoef, Steenstraat 1 J. J. Wial- da, dienstbode, Doezastraat 10 M. Wehr dienstbode, Terweepark 4 K. W. Werk man, bakker, Haarlemmerstraat 216a J. P. W. Witting, mil. pol., Wittepoort- kazerne S. Zoethout—de Leeuw, Java- straat 74a. LEIDEN. Gevonden voorwerpen. Huissleutel, portemomxaie met inhoud, portemonnaie (led'g). '"Tersleutel, badpak met handdoek, rijjelastingplaatje in étui van W. Slijpe, a jiitasch inh. studie boeken, rijwiel belasting plaatje, rijwiel- belastingplaatje in étui, kosteloos rijwiel- belastingplaatje, zilveren damesarmband horloge, blauw strandschoentje, nagelgar nituur, wit kindermutsje, zakmes, bronzen militaire medaille, zijden kraag met kant, macnhetknoop, rozenkrans, bankbiljet a 10.zilveren halskettinkje met aanhan ger, mantelceintuur, leerboek der He- breeuwschc taal, eenig geld in papier ge-\ pakt, rijwielspatscherm, sleutel in étui, ta bakspijp, regenjasje van Zitman, vulpen houder, damesparapluie, doublé dames- armbandhorloge, zilveren broche (sabel), slinger van een auto, rieten tasch inh. paar pantoffels, voetbal, bruin damestaschje inh. rozenkrans, vischnetje, eind koper draad, kindertaschje met inhoud, gummi regenmantel, zeildoeken tasch, bewijs van Nederlandschap van G. P. van Leeuwen, paar dainesschoenen, blauwe cape, contri butieboekje van W. van Loeff, zilveren da meshorloge met zwart, bandje, 2 matton- kloppertjes (speelgoed), gulden, witte zeemlederen dameshandschoen, gouden broche, booromslag, mesje, armband, zil veren dameshorloge aan blauw bandja, lorgnet, gouden zegelring, rijwielmand, fruitmandje, gouden medaillon en R. K. medailles aan veiligheidspeld, pakje inh. schildersjas enz., Zeeuwsche broche, rij wiel pomp, hoornen bril, duimstok, blauwe overal regenjas, nieuwe groene mantelsein- tuur, vrouwenzak inh. sleutels, insigne, kin derschoentje met rubberzooi, tennisracket, postduif. Gevonden in de Electrische Tram (Stads- lijn): Parapluie, blauwe gummi cape, groe ne gummi c&pe, paar handschoenen. Gevonden in een autobus van Stadsver keer^ Blauw kindertaschje, bruin dames taschje inh. odeurfleschje. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten Politiebureele alhier, eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. VRAGENBUS Vraag: Omtrent het premie-aandeel uitmakende van de leening 1904 der Hol- landsche Grondcredietbank. A n w oord: Katholiek Nederland is niet van het tapijt verdwenen. Integen deel iedere twee maanden verschijnt daar in een publicatie van de trekkingen van deze leening. Ook de Hollandsche Grond credietbank, thans gevestigd Stationsweg 147 te Den Haag, geeft trekkingslijsten uil. Vraag: Hoe is de mooiste weg van Lisse per auto naar het Gooi over Bus- sum 2 An woord: Deze vraag is in de Cou rant van Dinsdag 4 September beantwoord. V raag: Welke is de mooiste weg per auto van Lis-se over Utrecht naar Apel doorn en over Haarlem terug? Hoeveel K.M.? Antwoord: Lisse, Leimuiden, Al- hen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, De Bildt, Soesterberg, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthuizen, Oud en Nieuw Millingen, Apeldoorn. Afstand 125 K.M. Apeldoorn, Voorthuizen, Amersfoort, Soest, Hilversum, Bussum, Muiden, Amster dam, Halfweg, Haarlem, Hillegom, Lisse. Afstand 123 K.M. Wie ziet beter dan een mensch 2 Een adelaar. Best, en wie hoort beter? Een kat. Wie ruikt beter? Een viooltje.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10