UIT DE OMGEVING UUN DERDAG 4 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT 1WEEDE BLAD PAG. 6 DE AVONTURIER.BANDIET DIAMOND Omtrent het verhoor van Jack Diamond, dat gisteren plaats had, deelt de Aken- sehe recherche mede, dat Diamond van zijn plan, om den overtocht met. de „Bre men'' te maken, afzag, wijl zich veertig politiemannen aan boord van dit schip hadden begeven. Hij ging daarom aan boord van de „Belgenland" onder den naam „Jack No lan", verried zich echter doordat hij che ques afgaf met zijn werkelijken naam. Hij kwam naar Aken met een pas, waar op de naam John Jack Diamond en als doel van de reis: Maagdenburg, stond aan gegeven. Hij gaf toe, dat de motiveering, die de New-Yorksche politic van zijn reis gege ven had, juist was; hij was inderdaad ver trokken, omdat zijn troep niets meer van hem weten wilde. Daar hij het steeds zoo aanlegde, dat, men nooit bewijzen kon, dat hij direct bij de hem ten laste gelegde misdrijven be trokken was, is hij officieel slechts schul dig aan den moord op den herbergier Westwiu, dien hij vermoordde, omdat deze geen bier van hem wenschte to betrekken, en aan een samenzwering tegen den staat. Nu de Amerikaansche autoriteiten niet ciseben, dat Diamond wordt uitgeleverd, hebben de Duitsche politie-autoriteiten besloten, Diamond als een lastigen bui tenlander uit het land te zetten. Men zal hierbij echter rekening houden met zijn gezondheidstoestand. Men heeft opdracht gegeven, hem aan een genees kundig onderzoek te onderwerpen. Mocht het inderdaad noodzakelijk zijn, dat hij gaat kuren, dan zal hem voor zijn vertrek uit Duitschland nog een termijn van vier a zes weken worden verleend, om hc-ni in de gelegenheid te stellen, in- tusschen een kuur te maken. Bi: de beoordeeling van deze aangele genheid, zal men er rekening mee hou den, dat Diamond zich tijdens zijn verblijf in Duitschland aan geen strafbare feiten liceft schuldig gemaakt. Nader wordt gemeld: De recherche van Aken deelt mede, dat Diamond niet, zoo als voorwaardelijk was toegestaan, vier k zes weken in Duitschland zal mogen door brengen, maar dat hij zoo spoedig moge lijk uit het land gezet zal worden en daar om aan boord gebracht zal worden van een schip, dat naar Amerika vaart. Een achtergelaten zuigeling. Uit Huil wordt gemeld, dat, toen Dins dagmiddag de London Express uit Goole vertrok, een vrouw op het perron achter bleef met een baby van drie maanden in haar armen. De baby was haar kleinkind, dat zij even had vastgehouden voor haar dochter, de moeder van de zuigeling, die het kind van de grootmoeder had willen overnemen, juist toen de trein zich in beweging stelde. De stationschef wist echter raad. Een motorrijder werd gerequireerd, die de baby onder in z'n zijspan legde en in razende vaart achter den sneltrein aanging, den breeden weg naar het Zuiden op. Tot zijn geluk kreeg de trein eenigen tijd later een defect aan de reminriohting en had daardoor een kort oponthoud. De motorrijder kon hierdoor den trein inhalen cn reikte door het coupéraam de dankbare moeder de achtergelaten zuigeling' toe. Het winstgevend bedelaarsberoep. Bij de gerechtelijke schouwing van het lijk van een man, genaamd Manson, te Li verpool, die bedelaar van beroep was, is ter sprake gekomen wat bedelaars door hun hand op te houden verdienen. Hanson heeft zelfmoord gepleegd en een brief achtergelaten, waarin hij mededeelt waarom hij de hand aan zichzelf geslagen had. Hij was het slachtoffer van de afdrei gingen van een vrouw, schreef hij. Zij wist dat hij van 4 tot 5 p.St. in de week ver diende en hij had er genoeg van, om haar stilzwijgen over iets dat hij misdaan had, te koopen. In zijn brief aan den lijkschou wer beschreef Hanson verscheidene typen van bedelaars die hij gekend had. Een van hen, die er verwaarloosd uitzag, liet altijd een baard van een paar dagen staan. Met een paar veiligheidsspelden, in plaats van knoopen, hield hij zijn kleeren bij elkaar en daarmee wist hij het publiek in een medelijdende stemming te brengen. Hij haalde zooveel op, dat hij op eiken dag van de week genoeg geld bij zich had om gemakkelijk een pond te wisselen. Hij liep rond met een paar doosjes lucifers en een stuk bordpapier, waarop veiuneld stond, dat hij een omlaag gezonken oorlogsheld was, die in den slag bij Bergen (Henegou wen) had meegevochten. Een ander" van dezelfde kliek had slechts één arm. Hem kou aien hooren pochen dat als hij van 7 uur tot 10 uur 's avonds 50 shillings ophaal de, dit nog een armzalige opbrengst was. Een ambtenaar van een weldadigheidsver- eeniging bevestigde dat bedelen een winst gevend beroep was. Een man dien hij kent, rijdt met een eigen auto tot vlak bij de plaats waar hij staat te bedelen. Een an der maakt 000 tot 700 p.St. in het jaar. Dan is er een, die een mooie villa in Highgate bewoont en een auto kan houden, dank zij hetgeen hij op twee of drie dagen in de- week in Oxfordstreet te Londen bij elkaar bedelt. Ook ontwikkelde mannen varen wel bij het schrijven van bedelbrieven. Een van die soort, dien hij kent, heeft een helper voor het verzenden van zijn bedelbrie ven. Hij oefent zijn beroep niet alleen in Engeland, maar ook in Amerika uit. Er is niets tegen zulke menschen te beginnen, wanneer niet iemand een klacht indient. De slotsom, waartoe Hanson in zijn brief kwam, was dat de bedelaar, die het minste succes heeft, toch altijd nog beter eraan toe is dan een werkman wien het goed gaat. De lijkschouwer, die besliste dat Han son zelfmoord gepleegd had, zeide dat uit zijn brief bleek, dat hij tamelijk ontwikkeld was, en dat hij volkomen gezond van geest leek. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR In de gistermorgen gehouden vergade ring van den Raad waren afwezig de hee- ren van der Kroft, Prins en Vogels, de bei de eersten met kennisgeving. Bij de ingekomen stukken is' o.m. bericht van Ged. Staten, houdende vaststelling van de rekening der gemeente over 1927, en vrijstelling van het geven van onder wijs in lichamelijke oefening aan de open bare U.L.O.-school tot 1 Jan. 1931. De voorzitter deelt mede, dat het in de bedoeling ligt dit onderwijs van 1 Januari af te geven in het gymnastieklokaal van de nieuwe O. L. school. De heer Vogels neemt ontslag. Van den heer J. V. Vogels is bericht in gekomen dat hij ontslag neemt als lid van den gemeenteraad. Bij zijn schrijven zegt hij dank voor de ondervonden genegen heid en belangstelling en uit hij de beste wenschen voor de leden van den Baad. Een verzoek van een drietal ingezete nen, om bijaldien de wegen in het park De Kieviet door de gemeente in onderhoud worden overgenomen, in aanmerking te mogen komen voor de betrekking in ge meentedienst wordt voor kennisgeving aan genomen. De heer Boender informeert naar den staat van zaken ten opzichte van dc over name. De voorzitter antwoordt, dat de onder handelingen gaande zijn. Aan het bestuur van de St. Vincentius- vereeniging wordt op haar verzoek koste loos in gebruik afgestaan het voormalig jongelingsgebouw aan den Duinrellweg voor den opslag van oud-papier, onder voorwaarde dat zij het gebouw zal onder houden. Schietoefeningen in de school. Door de burgerwacht is toestemming ge vraagd, om de openbare U.L.O.-school te mogen bezigen voor het houden van schiet oefeningen. B. en W. stellen voor het ver zoek in te willigen. De heer Boender verzet zich tegen dit voorstel, op grond dat elders de school kinderen vaak patronen in handen hebben gekregen en de lokalen zullen worden ver ontreinigd. De heer van Tol wijst er op, dat het de bedoeling is den zolder te gebruiken, een lokaal, dat voor kinderen niet toeganke lijk is. Na deze toelichting wordt het voorstel goedgekeurd. Op een verzoek van de Schoolcommissie van den Ned. B.-K. Politiebond afd. Veur en Omstreken om de beschikking te mo gen erlangen over een gemeentelokaal voor hot houden van een vakcursus met vrij vuur en licht wordt gunstig beschikt. De aanwijzing van de lokaliteit wordt aan B. en W. overgelaten. Wordt besloten aan G. G. Knijnenburg ontheffing van schoolgeld toe te kennen tot een bedrag van 12.50. Op een drietal verzoeken om onthef fing van voorschriften der bouwverorde ning wordt gunstig beschikt. Vastgesteld wordt het kohier van het re- tributiegeld wegens het bezoeken door leerlingen uit deze gemeente van de Haag- sche Onderwijsinrichtingen tot een be drag van 2516.14 voor M. O. en 2697.97 voor Voorbereidend Hooger Onderwijs. De pensioensgrondslagen van een aan tal ambtenaren worden vastgesteld. En de wegen krijgen namen.... Aan enkele nieuw aangelegde of aan te leggen wegen worden namen gegeven en wel aan enkele wegen in het plan Teijlin- gerhorst, de Kerkeboschlaan, de Bloem- karnplaan, Teijlingerhorstlaan, de Brem- horstlaan, aan den geprojecteerden ver bindingsweg tusschen Kerkstraat en Kat- wijkscheweg „Storm van 's-Gravensande- weg den geprojecteeerden verbindingsweg tusschen Gravestraat en van Zuijlen van Nijeveltstraat „Johan de Wittstraat". Herbenoemd worden tot leden van de commissie voor openbare werken de hee- ren Ruijs, Versteeg en Wouters en van de Commissie voor de Bedrijven de heeren van Leeuwen, Ruijs, van Tol en Ver steeg. De restauratie der Ned. Herv. Kerk. Ter tafel komt vervolgens een verzoek van het College van Kerkmeesters der Ned-Herv. Gemeente te Wassenaar om 10 pet. te willen bijdragen in de kosten van gedeeltelijken herbouw en algeheele restauratie van het kerkgebouw met to ren van de Ned. Herv. Gemeente Wasse naar. De totale kosten worden geraamd op 60.000. De voorzitter merkt op, dat B. en W. voorstellen op het verzoek gunstig te beschikken, omdat het kerkgebouw be hoort tot de monumenten van geschiede nis en kunst en het dus een gemeentebe lang moet worden geacht, aan de instand houding medewerking te verleenen, even wel onder voorwaarde, dat het Rijk 45 pet. en de Provincie 20 pet. der kosten zul len dragen. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. Wordt besloten tot overname in eigen dom en onderhoud van den verbindingsweg tusschen Bloemkamplaan en Groot Hoef ijzerlaan. Een los- en laadplaats voor vuilnis. Hierna is aan de orde het voorste] van B. en W. tot het inrichten van een los- en laadplaats voor vuilnis aan de Haven over eenkomstig het door den dienst van Ge meentewerken opgemaakt plan. Dit omvat: a. het maken van een ver hoogd terrein, begrends door een 17 a 18 M. lange stortplaats van gewapend beton' met een overstek van 1 Meter boven een te maken haventje. b. Het maken van een toegangsweg en den aanleg van een weg naar het opslag terrein. c. het verbreeden van de Zijlwatering met het maken van een beschoeiing. d. Hei aankoopen van een weegbrug tot 10.000 K.G. draagvermogen. De begrooting van deze werken is ge raamd op 32380. De heer Wouters vreest dat de aanwe zigheid van de stortplaats dicht bij do ha ven bezwaren zal opleveren. De heer Boender deelt deze meening, maar is van oordeel, dat vee! kan worden verholpen door het terrein niet opgaand hout te beplanten. De voorzitter antwoordt, dal het vesti gen van een dergelijke inrichting ook op een andere plaats bezwaren zal opleveren. Men mag evenwel niet vergeten, dat het vuil onmiddellijk in een schuit zal worden gestort en dat deze zoodat zij vol is, zal worden weggevoerd. Het aanbrengen van een beplanting is een middel om de inrichting uit het ge zicht te krijgen. Zonder hoofdelijke stem ming wordt daarop het voorstel aangeno men. Op een verzoek van J. F. IT. Greup in Meijendell, om een vergoeding van 50 per jaar voor elk zijner kinderen in de kosten van het bezoeken van een school in Scheveningen, wordt gunstig beschikt. Het weiderecht op de Schulpweide wordt voor het tijdvak van 14 Augustus tot 31 December 1930 verleend aan M. Nell voor ƒ100. Aan B. en W. wordt een crediet ver leend van 450 voor kosten van de volks telling van 9000, voor kosten afvoer straat vuil en afkoop contract L. Noort en van 250 voor het toekennen van een bij drage in de kosten van het bijzonder bui tengewoon lager onderwijs. De voorz. deelt mede, dat B. en W. bin nenkort een overeenkomst met een andere gemeente ter zake van het bezoeken van kinderen uit deze gemeente van inrichtin gen voor openbaar buitengewoon onderwijs elders zullen aanbieden. Verkoop en verhuur van gemeentewoningen. De heer van Leeuwen betuigt zijn erken telijkheid voor de vlugge afdoening dezer aangelegenheid. Ten slotte komen ter tafel de voorwaar den omtrent verkoop en verhuur van ge meentewoningen en de verordening tot het verstrekken van hypotheek.' De in aanbouw zijnde woningen bestaan uit 5 typen, waarvan de kosten bedragen respect, 3300, 32.00, 2900, 5000 en 3100. Met inbegrip van den grond, welke op f 7 per M.2 wordt geschat, worden deze prijzen dan 4000, 3900, 3600, 6400 en 3800. De huurprijs wordt bepaald op S pet. Voorgesteld wordt bij verkoop ten hoog ste 86 pet. der stichtingskosten als hypo theek te verstrekken tegen een rente van 5 pet. en af te lossen in uiterlijk 25 jaren. De heer Boender acht den grondprijs te hoog. De voorzitter zegt, dat het terrein niet diep is, terwijl de kosten van het plein voor de woningen niet in rekening zijn gebracht. Een prijs van 7 voor den onder- liggenden grond acht hij dan ook niet te hoog. De heer van Leeuwen juicht het toe, dat er naar gestreefd wordt den kleinen man aan een eigen woning te helpen. Hij acht het evewe] onjuist, dat het particu lier initiatief geheel op zijde wordt gezet. Hij 'meent, dat particulieren, wanneer zij grond kunnen koopen tegen redelijken prijs en de toezegging voor hypotheek zul len ontvangen, voordeeliger kunnen bou wen. Dit heeft voor de gemeente dan het voordeel, dat zij minder risico heeft dan bij eigen bouw. Hij is van oordeel, dat er allicht patroons zullen zijn, die over vaste arbeidskrachten beschikken, in staat, om wanneer zij geen werk hebben, arbeiders woningen te bouwen. Hij beveelt de door hem ontwikkelde ge dachten ter overweging aan. De heer Drop meent, dat particulieren, die arbeiderswoningen wenschen te bou wen, zich niet op de gemeente behoeven te beroepen. De heer van Leeuwen is van oordeel, dat het van belang is, dat aannemers, wanneer zij geen werk hebben, woningen kunnen bouwen op gemakkelijke voorwaar den. De voorzitter begrijpt uit hetgeen de heer van Leeuwen heeft gezegd, dat het niet is als critiek op het voorstel. Vervol gens wijst hij er op, dat ut de gevraagde adviezen is gebleken, dat het een particu lier niet mogelijk- is hier te bouwen voor een huurprijs van 6. Hij wijst er voorts op,' dat de controle moeilijk zal worden. De heer van Leeuwen stelt daarop de vraag, hoe het mogelijk is, dat zulks in Den Haag wel kan geschieden. De heer Drop antwoordt, dat particu lieren niet succes zouden kunnen bouwen, als de mogelijkheid bestond van boven- en benedenhuizen te stichten. De heer Wouters is dezelfde meening toegedaan en geeft in overweging wijziging van de bouwverordening. Hierna worden de voorstellen van B. en W. aangenomen. De gemeenteraad naar het Pompstation. Na afloop der vergadering begaven de leden zich naar het pompstation der wa terleiding waar onder deskundige voor lichting van den Directeur het bedrijf werd gedemonstreerd en de gebouwen en toren werden bezichtigd. WARMOND. KONINGINNEFEESTEN. Was het weer in den vroegen morgen van den 2den dag een beetje dreigend, Pluvius heeft zich over onze feesten er barmd, zoodat onder een stralend zomer zonnetje de tweede feestdag een aanvang kon nemen. Te circa negen uur bewogen zich reeds honderden kinderen in de Dorpstraat, om deel te nemen aan de volksspelen. In den voormiddag werd overgegaan tot Stoeltje wisselen, een spel dat tot de meest grappige momenten leidt, tonkruien en wortelknuppelen. Dit laatste spel stond voor het eerst op de lijst van feestelijkheden der commissie en het mag gezegd worden dat de commissie met dit spel eer heeft ingelegd, want de om standers gierden hei dikwijls uit van de pret. Als van ouds prijkte weer op het programma „Tobbetjesteken", waarvoor ook dit jaar evenals vorige jaren zeer groote belangstelling bestond. Nu, het is inderdaad geworden een waterfestijn van je welste en de lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht Men kon hier zien dat men in het waterland was, en in het veen kijkt men niet op een turfje, redeneerde men waarschijnlijk, want wan neer een mededinger door tegen de ton te steken een bak met, water over het lichaam had gekregen, had hij dikwijls op het einde der baan nog een paar ex tra emmers toe te nemen. De commissie had voor dit jaar tevens een prijs uitge loofd voor het meest geestige of origi- neele costuuni en ofschoon zich hiervoor maar twee liefhebbers hadden opgegeven was dit toch een zeer aardig idee, want beide mededingers hebben zeer goed be grepen wat ole bedoeling der commissie was. Nadat deze spelen in den voor middag waren afgewerkt werd in den namiddag overgegaan tot ringsteken zoowel voor tilbury's als voor rijwielen. Ook hier was een prijs uitgeloofd voor de mooist versierde tilbury of het mooist versierde rijwiel. Waar deze spelen zeer veel tijd in beslag namen, was gezorgd voor een prettig stukje muziek, waarvoor Mathias weer welwillend zijn medewer king had toegezegd. In het andere ge deelte van het dorp was hierin voorzien door een versterkte luidspreker, aange bracht door den heer J. W. Schrijvers, en waarvoor dezen dan ook een woord van oprechten dank toekomt. De muziek kwam schitterend door en het was wer kelijk een lust om er naar te luisteren. Toen ook deze spelen teneinde waren trok men in optocht met' de muziek naar het oude raadhuis, waar de prijzen door den eere-voorzit ter, den heer A. J. K. Ketelaar, burgemeester, zouden wor den uitgereikt. Alvorens hiertoe werd overgegaan nam de voorzitter der Oranje- commissie, de heer H. L. van Delft, het woord en sprak als volgt: Dames en heeren. Het is mij een be hoefte in de eerste plaats u allen harte lijk dank te zeggen voor uw bijdrage aan de Oranje-Commissie, waardoor deze wederom dit feest heeft kunnen organi- seeren. Met een bijzondere vreugde vieren wij ditmaal dit feest omdat wij thans herdenken den 50en verjaardag van onze Koningin. Ruim 32 jaren heeft zij ons land geregeerd op een wijze ten voor beeld waard, zij heeft met ons gedeeld lief en leed, want, was zij "iet steeds de eerste die bij rampen als- watersnood, groote ongelukken hulp bood en in alles steeds groote belangstelling toonde, alzoo medelevende met haar volk. In haar wapen voert zij de spreuk „Je maintien- drie, Ik zal handhaven". Welnu, laten wij haar helpen deze spreuk steeds tot waar heid te maken. Ik noodig u allen uit een driewerf hoera uit te brengen op onze geliefde Vorstinne. Allen stemden hartelijk hiermede in en uit alle kelen klonk een krachtig „Lang zal zij leven". Rest mij nog, aldus spreker, een woord van dank aan onzen eere-voorzitter, die weder bereid gevonden werd de prijzen uit te reiken, benevens een woord van dank aan Matthias, doch vooral ogk aan de mede-bestuursleden, die geen zorgen en moeiten hebben gespaard om dit feest weer zoo luisterrijk mogelijk te doen slagen. De burgemeester dankte den voorzit ter voor de door hem gesproken woorden en ook hij bracht nogmaals' een woord van dank aan allen, die op een of andere wijze hebben medegewerkt dit feest zoo schitterend te doen slagen. Hierna ging de eere-voorzitter over tot uitreiking van de prijzen, die waren toegekend als volgt: Stoeltjewisselen: 1. N. Moerkerk, 2. A. van Egmond, 3. D. Hartveld, 4. J. Zwet sloot, 5. N. Stijnman. Tonkruien: 1. A. Nieuwenhuis, 2. S. Dijkema, 3. S. Landman, 4. N. Versluijs. Wortelknuppelen: 1. N. Moerkerk, 2. G. Meijer, 3. A. Duijnhoven, 4. J. v. Beek Tobbetje steken: 1. J. v. Leeuwen, 2. T. Moerkerk, 3. T. dé Winter, 4. K, Land man, 5. D. van Dijk.. Rins teken met tilbury. Dames: 1. C. Breedijk, 2. N. Verkleij, 3. A. Verkleij; Heeren: 1. B. van Schie, 2. J. Bouma, 3. C. van Donk. Versiering: 1. De Haas—Juffermans, 2. Mej. DijkemaTijssen. Ringsteken met rijwielen. Dames: 1. Mej. Beugelsdijk, 2. Mej. R. Struijs, 3. Mej. T. Verbeek; Heeren: 1. Stijnman, 2. M. Star, 3. Verkalk. Versiering: 1. Mej. Tolido—Moerkerk, 2. Dames Tijssen. Na afloop der prijsuitreiking ging men met muziek voorop het dorp door en ver spreidde het publiek zich over het feest terrein. Nog zeer langen tijd bleef men gezellig bijeen en allen waren vol lof over de wijze waarop de Oranje-Commissie ook dezen dag weder tot 'n waren feest dag had weten te maken. Rcsf thans nog de laatste en derde dag, die speciaal geweid is aan de harddraverij, waarop wij morgen zullen terugkomen. Zomepsppoeten ver dwijnen spoedig dptffeen pot SpPUtol. Bij al]* Drogisten. (Reel.) 386 LEIDSCHENDAM. KON ING LNNEFEESTEN. Woensdag 3 September werden de fees telijkheden ter eere der Koningin te Leid- schendam voortgezet. Ook thans was het mooi weer en kwam eefi vroolijk zonnetje aan de feesten de noodige luister bijzetten. Om 9 uur verzamelden zich de kinderen der O. L. school en der R. K. Jongens- en Meisjesschool op de Damlaan, watirna on der de vroolijke tonen der Harmonie „St. Cecilia" een optocht werd gehouden door het dorp. Het was een mooi en prettig ge zicht de pl.m. 900 schoolkinderen, allen getooid met oranjesjerpen, linten en mut sen en de gezichten blij en glunderend, achter de muziek te zien inareheeren. Vol verwachting trok men naar het feestter rein, waar de kinderen elkaar om aardige prijzen en prijsjes zouden bekampen. Hier hadden zich reeds zeer velen rondom de afzetting geplaatst om de kinderen in hun verrichtingen gade te slaan en het was inderdaad prettig te zien, hoe fel deze elkaar bekampten, terwijl de ouders hun spruiten aanmoedigden en vol spanning de verrichtingen volgden en geheel mede leefden met de kleinen en dikwijls even blij waren als dezen, wanneer een prijs of prijsje werd gewonnen. Gedurende den morgen werden alle kin deren getracteerd op limonade, chocolade en poffertjes, wat de vreugde niet weinig verhoogde. De uitslag der kinderspelen was als volgt: le klasse jongens, knikkerbord: le pr. B. Uit-ten'broek, 2e pr. J. Bontje en 3e pr. H. Meester. 2e klasse jongens A, knikkerbordle pr. J. v. Leeuwen, 2e pr. O. Heemskerk en 3e pr. J. van Heiningen. 2e klasse jongens B, knikkerbord: le pr. Frits Rabeling, 2e pr. K. van Woerde- kom en 3e pr. H. Roosmalen. 3e klasse jongens, klompje slaan: le pr. A. de Groot, 2e pr. H. v. d. Berg en 3e pr. KI. Lakkerwa. 4e klasse jongens, hardhoepelen: le pr. W. Veugels, 2e pr. Th. de Kok en 3e pr. J. v. d. Meer. 5e klasse jongens, sprietloopenle pr. K. Blom, 2e pr. G. Remmerswaal en 3e pr. P. van Leeuwen. 6e klasse jongens, zakloopen: le pr. J. Rimmelzwaan, 2e pr. Gr. Arkesteijn en 3e pr. Frans Hörters. 7e en 8e klasse jongens, zakloopen: le pr. C. van Delft, 2e pr. J. Kappetein, 3e pr. J. Strampraat. le klasse meisjes A, ballen dragen: le pr. Jo Meester, 2e pr. M. van Haastrecht en 3e pr. Lena van Heiningen. le klasse meisjes B, ballen dragen: le pr. Jo v. d. Berg, 2e pr. Toos Strampraat en 3e pr. A. Noordermeer. 2e klasse meisjes A, ballen werpen: le pr. Annie Smits, 2e pr. Beb Noordermeer en 3e pr. Jo Remmerswaal. 2e klasse meisjes B, ballen werpen: le pr. Hessie Peschier, 2e pr. To v. d. Drift, 3e pr. Marie Hörters. 3e klasse meisjes, ballen werpen: le pr. Cl. Bontje, 2e pr. Jo Hilgersom, 3e pr. Coba van Zanten. 4e klasse meisjes, turfrapen': le pr. Jo v. d. Berg, 2e pr. Greta Ruiterman, 3e pr. Sien Teunissen. 5e klasse meisjes, tonnetje rijden: 1-e pr. N. van Beek, 2e pr. A. van Leeuwen, 3e pr. A. van Veen. 6e klasse meisjes, muiltje loopen: le pr. Mien Spigt, 2e pr. Jeanne Erie, 3e pr. Lena van Hoeven. 7e klasse meisjes, draadje knippen: le pr. Cor van Leeuwen, 2e pr. Mien Rimmel zwaan, 3e pr. Marie Hendriks. Des middags te 2 uur verzamelden zich de deelneemsters en deelnemers voor de volksspelen voor het café „Het Eiland'', waarna men wederom in optocht onder de vroolijke tonen der Harmonie naar het feestterrein trok, waar reeds vele kijk'lus- tigen aanwezig waren, die vol belangstel ling de verschillende spelen volgden, waar bij vooral de stoelendans aller aandacht had, welke ook de aanwezigen menig span nend en vroolijk oogenblikje bezorgde. De uitslag der verschillende spelen werd ten slotte als volgt: Stoelendans voor dames: le pr. Annie Hendriks, 2e pr. AÜe Vieveen. 3e pr. Jo Hakkaart. Ringsteken per fiets voor dames: le pr. Dina van Zon, 2e pr. Marie v. d. Plas en 3e pr. Mëj. Huntman. Stoelendans voor jongens: le pr. Jo Blom, 2e pr. P. van Heiningen, 3c pr. L. Hendriks. Na afloop werden de prijzen met eenige hartelijke en toepasselijke woorden aan de winnaars uitgereikt. Hiermede waren de spelen voor dezen dag ten einde; een en ander had een aan genaam en prettig verloop en zeker mag deze eerste dag als welgeslaagd beschouwd worden en kan het bestuur der Wilhelmi- navereeniging met trots en genoegen op dezen dag terugzien. Hierna ging men van de vele attracties, welke zich op het feestterrein bevonden, genieten, waarbij het vroolijk en gezellig toeging. Electriciteit. Naar wij uit goede bron vernemen, zullen B. en W. bij de behan deling der begrooting den Raden voor stellen den prijs van de electriciteit te brengen op 33 cent, thans 35 cent.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6