DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ZUID-AMERIKA DE OMWENTELING IN PERU. Leguia naar een eiland overgebracht. Ex-presiclent Leguia van Peru is met zijn zoon Juan op het eiland San Lorenzo geland. Hij is ziek en zal er gedurende liet hoogverraadproces in hechtenis wor den gehouden. Vreemde diplomaten hebben te zijnen behoeve stappen gedaan bij de nieuwe re geering. GEEN MILITAIRE OPSTAND IN ARGENTINIË. Geruststellende verklaring. Do in het buitenland gepubliceerde be richten, volgens welke hooggeplaatste of ficieren to Buenos Aires zouden zijn ge arresteerd, zijn volkomen onjuist. Slechts vier officieren waren voor een onderzoek ter beschikking van de burgerlijke autori teiten gesteld, doch zijn na eenige uren weer vrijgelaten. Een generaal, die den vroegeren minister van Oorlog verdacht was voorgekomen, is door den Minister van Binnenlandsche Zaken ondervraagd. Zijn verklaringen namen alle verdenking tegen hem weg, waarna de minister van Oorlog aftrad. Alle vrees voor een militairen op stand, zoo wordt verklaard, is verdwenen. Intusschen zijn de militaire voorzorgs maatregelen der regeering nog strenger geworden sinds het aftreden van den Mi nister van Oorlog. Ook in de Dominicaansche republiek een complot. De correspondent van de Associated Press meldt uit Santo Domingo: Mr. Cor- dero Infante een bekend advocaat is ge arresteerd onder beschuldiging een samen zwering op touw te hebben gezet tegen het leven van den president der Domini caansche republiek. Nog drie andere personen zijn gevan gen genomen wegens deelneming aan de samenzwering, die thans verijdeld is. BINNENLAND ONZE LANDBOUW EN DE HANDELS POLITIEK DER AFNEMENDE LANDEN. Comité van economisch ver weer uit de Nederland^che landbouw-organisatie opge richt. Verzet tegen de bui- tenlandsche douanepolitiek. Daartoe uitgenoodigd door het Ivon. Nederl. Landbouw Comité, heeft gisteren te Amsterdam het Dagelijksch Bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Zuivel- bond (F.N.Z.) onder voorzitterschap van den heer dr. F. E. Posthma, een vergade ring gehouden met afgevaardigden der Centrale Landbouworganisaties ter be spreking der te volgen gedragslijn inzake de moeilijkheden, welke voor den Neder landschen landbouw ontstaan uit de tegen woordige handelspolitiek der afnemende landen. In beginsel wei-d beslotqn tot de oprich ting van een comité van economisch ver weer, waarin de land- en tuinbouworgani saties zullen worden uitgenoodigd zitting te nemen. In verband met de ontwikkeling, welke thans de douane- en verdragspolitiek van Duitschland ten aanzien van het invoer recht. op boter neemt, werd besloten zich tot de Ministers van Binnenlandsche Za ken en Landbouw en van Buitenlandsche Zaken te wenden, teneinde van de Be geering te vernemen, of en zoo ja, welke maatregelen zij met hét oog op den oogen- blikkelijken toestand van plan is te ne- Intusschen zal contact worden gezocht met de Deen^ehe landbouworganisaties om den door de jongste Duitsch-Finsche over eenkomst voor den boter-export van bei de landen ontstanen toestand te bespre ken. AMSTERDAM IN CIJFERS. Volgens bet jongs verschenen Maandbe richt van het Bureau van Statistiek der gemeente Amsterdam telde de gemeente Amsterdam op het. einde van het tweede kwartaal 1930 752.765 inwoners, waarvan 363.535 mannen en 389.230 vrouwen tegen 362.970 mannen en 388.912 vrouwen in het begin van het kwartaal, zoodat de bevol king is toegenomen met 883. Het aantal levend geborenen bedroeg 3325, tegen 3338 in het eerste kwartaal 1930. De zuigelin gensterfte was minder dan in het. eerste kwartaal (130 en 148). Er vertrokken 10.132 personen uit de stad en er vestigden zich 9218 personen in de stad, zoodat er een vertrekoverschot was van 914 tegen 1447 in 1929. Huwelijken werden er in grooter aantal gesloten (1889 tegen 1685). Het aan tal echtscheidingen bleef even groot, na melijk 174. Er kwamen 754 gevallen van besmettelijke ziekten voor, welk getal groo ter is dan in het tweede kwartaal 1929 (525) doch geringer dan in het eerste kwar taal 1930 (1072). Voor zoover zij ter kennis van de politie kwamen, hadden er 2151 verkeersongevallen plaats, waarvan 12 met doodelijken afloop, (tegen 1937 verkeers ongevallen in het tweede kwartaal 1929 met 18 met doodelijken afloop). De jaarvergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Gisterochtend werd de algemeene ver gadering van den Koninklijken Nederland schen Middenstandsbond te Groningen voortgezet- In behandeling kwamen de raDoorten van verschillende door den Bond ingestel de commissies. Het. rapport van de commissie inzake 't verplicht lidmaatschap van vak- en standsorganisaties stelt een systeem voor om de organisaties te versterken, doch de middelen, welke zij zelf aanbeveelt, zullen naar zij in het rapport mededeelt, slechts na moeizaam arbeiden en na langen tijd tob het gestelde doel kunnen voeren. De meerderheid van de commissie meent, dat niet het gildesysteem kan worden inge voerd. De commissie heeft gemeend, dat zij de voorstellen der Staatscommissie inzake dit onderwerp niet kan aanbevelen en dat het toch gewenscht is om den strijd voort te zetten, en te moeten zoeken naar nieuwe mogelijkheden van bestrijding. Het Bondsbestuur stelle aati de Alge meene Vergadering te Groningen voor, dat deze als de meening van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond zal uitspreken: a. dat de conclusies en de voorstellen van de Staatscommissie tot onderzoek van het cadeaustelsel in hun geheel niet kun nen worden aanvaard; b. dat een nieuw onderzoek, zoowel naar de opvattingen hier te lande over het ca deaustelsel als naar omvang en uitwerking daarvan, van regeeringswege, doch op veel uitgebreider schaal, dient te worden gehouden; c. dat zoo ook dan de wenschelijkheid en de noodzakelijkheid van het nemen van bepaalde maatregelen tot beteugeling van het stelsel komen vast te staan, de uit voering dient te geschieden door: 1. het verleenen van sanctie door den wetgever aan de besluiten van door dezen erkende organisaties, genomen in op nader te bepalen wijze geconvoceerde ledenver gaderingen en met een overwegende, bij de wet verzekerde meerderheid van stem men van alle betrokken vakgenooten, of: 2. het invoeren van een vergunningsstel sel, waarbij het cadeaugeven in den han del slechts toegestaan wordt bij een door de Kamers van Koophandel en Fabrieken te verleenen vergunning, waaraan bepaal de voorwaarden kunnen worden verbonden ter vermijding van de thans bestaande euvelen, terwijl de erkende organisaties in het betrokken vak advies zullen uitbren gen over de wenschelijkheid van het ver leenen der vergunning en de voorwaarden daaraan te verbinden. Het volgende rapport had betrekking op oneerlijke concurrentie en uitverkoop wezen. De commissie heeft als uitvloeisel van haar onderzoek gemeend als conclusie van haar onderzoek naar de wijze waarop eventueel de bestrijding van de oneerlij ke concurrentie kan worden verscherpt, te moeten adviseeren stappen te doen tot het doen wijzigen van het wetboek van strafrecht, om de gewenschte verbeterin gen te krijgen. Gedurende het overige gedeelte van den dag behandelde de vergadering verschil lende voorstellen van aangesloten organi saties, waarover door het bestuur prae-ad- viezen waren uitgebracht. Gisteravond hadden een officieele maal tijd en een avondfeest plaats. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Politie. Door de politie zijn in den loop der maand Augustus 27 processen- verbaal opgemaakt, waaronder vele we gens overtreding der Visscherijwet. Vleeschkeuring. In den loop der maand Augustus zijn ter secretarie aange geven de volgende slachtingen. Bedrijfs- slachtingen 19 runderen en 17 varkens. Noodslaehtingen1 rund, 1 kalf, 29 var kens, 4 schapen, 1 lam, 1 big, 2 geiten. In gevoerd werd 90 K.G. vleesch. Aan keur loon werd ontvangen 279. Gevestigd: A. van der Stel en gezin van Lisse. A. Bok van Avereest. W. J. van Wijk van 's-Hertogenbosch. E. J. van Steyn van Zevenhoven. M. C. A. Baker van Leiden. M. J. Cozijn van Amsterdam. Vertrokken: S. N. van de Scheur naar Leiden. E. M. Wouters naar Baardwijk. M. A. M. van den Heuvel naar Nijmegen. I. J. Deenen naar Nij megen. A. W. Steenvoorden naar Den Haag. J. J. Hoogenboom naar Sassen- heirn. C. Th. M. Wagenaar naar Den Bosch. J. P. Pouw naar Heemstede. M. W. Doeswijk naar Aalsmeer. A. C. Pennings naar Noordwijkerhout. J. van Pelt en gezin naar Leimuiden. J. M. de Bruyn naar Voorhout. P. J. L. Badoux naar Heiloo. C. J. Moerenhout en gezin naar Haarlemmerliede en Spaarnwoude. LEIDSCHENDAM. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Dezer dagen hield A. V. V. hare jaarvergadering onder leiding van den Geestel. Adviseur, wegens verhindering van den voorzitter. De notulen werden onveranderd goedge keurd, waarna door secr. en penningm. verslag wordt uitgebracht, waarvoor bei den applaus en dank hebben te acceptee ren. Bij de bestuursverkiezing werd het ge- heele bestuur bij acclamatie herkozen. Hierna volgde samenstelling der elftallen en verkiezing aanvoerders. Intusschen was de voorz. ter vergadering gekomen, welke de leiding overnam en een woord van dank sprak tot de leden voor het vertrouwen in het bestuur gesteld. Ook bracht hij dank aan de leden voor de goede prestaties, welke in het afgeloopen seizoen zijn ge leverd, daar 3 fraaie bekers en 1 lauwer krans zijn behaald. In de a.s. competitie zullen de elftallen uitkomen als volgt: het le elftal in de 2e klasse; het 2e en 3e elftal in de 4e klasse en het 4e en 5e elftal in de Juniorenklasse. Na de rondvraag, waarvan een ruim ge bruik werd gemaakt, werd den leden een consumptie aangeboden en een verloting gehouden, welke een prettig verloop had. Hierna sloot de voorz. met e^n opwek kend woord en een woord van dank deze goed bezochte vergadering op do gebrui kelijke wijze. H00GMADE. De Harmonie. De Harmonicvereen. „De Heerlijkheid Hoogmade", die om ver schillende reden een poosje gerust heeft, hield een vergadering in het café van den heer Opdam. Daar de voorzitter bedankt had werd deze vergadering geopend door den len secretaris den heer J. v. Goozen Gzn., die allen welkom heette en den wensch uit sprak, dat deze bijeenkomst moge leiden tot wederopbloei van de vereeniging. Vervolgens werden de notulen van de laatste vergadering gelezen, die onveran derd werden goedgekeurd. Daar het bestuur niet meer voltallig was werd dit eerst aangevuld en had tot uit slag dat tot voorzitter gekozen werd de heer P. Zwetsloot Bz.. Joh. J. v. Goozen Gzn., le secr., F. Otte Jzn. 2e secr., J. L. v. Goozen Pzn., le penningm. en W. Bank, 2e penningm. Uit het verslag van den penningm. bleek dat de kas er niet best voor stond. Er werd besloten, om alles in het werk te stellen, opdat de Harmonie weer die be langstelling en medewerking moge heb ben, welke zij vroeger genoot. Daarom zal er ook worden deelgenomen aan de Vaan- delgroet van H. M. de Koningin in den Haag. En op Zondag 7 September zal een muzikale wandeling door Hoogmade wor den gehouden, waaronder dan door eenige dames een collecte zal worden gehouden tot steun aan de vereeniging, daar hoog noodig eengie instrumenten groote repa ratie moeten ondergaan en er een paar nieuwe aangekocht moeten worden. Daar de vereen, op heden nog over niet vol doende krachten beschikt, zullen eenige leden van de zusterver. „Perosi" uit Lei den haar bijstaan. Deze muzikale wande ling zal om 12 uur 's middags beginnen vanaf de Baan. Vervolgens werd besproken om in het najaar weer een uitvoering te geven; zij, die daaraan mee willen werken, kunnen zich bij het bestuur opgeven, voor zoover er plaats is. Er wordt een oproep gedaan aan oud-leden-muzikanten en anderen om zich als werkend lid op te geven, opdat de vereen, weer in goede toestand kome. Nadat nog eenige vragen waren gesteld en beantwoord sloot de voorzitter met dankzegging voor de opkomst en mede werking de vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Als bedrijfsleider aan de pas opgerichte fabriek van asbest- en ethernitplaten aan den Valkenburgerweg is benoemd de heer G. Varkevisser, alhier. Ongeval. De zeer bejaarde B. uit het Veereinde, niet meer in het algeheele be zit van alle zintuigen, zou bij den Achter weg op de reeds in beweging zijnde tram stappen. Dit ging niet en hij kwam met zijn knieën op de treeplank en hing aan de tram. Gelukkig hadden omstanders er tijdig erg in waardoor een ongeluk voorko men werd. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Baad der gemeen te vergadert op Maandag, 8 September 1930 des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken, 2 Be noeming lid van toezicht op het Midd. onderwijs, 3. Idem commissie Badhuis, 4. Voorstel inzake gratifies,tie rijksveld wachter, 5. Idem inzake subsidie chr. H. B. S. te Leiden, 6. Voorloopige vastel- ling Gemeenterekening 1929; 7. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van rechten voor kabels enz.; 8. Idem tot aankoop van grond in de Gebr. Treub- straat; 9. Idem tot verleenen van mede- king ex. art. 72 der L. O. web 1920 aan de vereeniging van de H. Catharina van Senen; 10. Vastelling le suppletoir kohier Hondenbelasting 1930; 11. Besluiten comptabiliteit; 12. Beclames schoolgeld. Antwoord telegram Koningin. In antwoord op het telegram, dat 1 Septem ber jl. aan H. M. de Koningin werd gezon den, mocht de Burgemeester van Voor schoten het volgende antwoord ontvan gen: Het Loo, 2 September 1939. Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen den Heer Burgemeester van Voorschoten Harer Majesteits oprechten dank over te brengen voor de aangeboden gelukwenscken. Met belangstelling vernam Hare Maje steit, dat door de burgerij een stamboom- paneel ten raadhuize is aangeboden. De particulier secretaris van H.M. de Koningin, (get.) van Geen. SASSENHEIM. Geboren: Wilhelmina Aldegonda d. van Adrianus Budolphus Jacobus Berbee en Anna Catharina Zwetsloot. Martha Alida Wilhelmina d. van Martinus Tlieo- dorus van der Hoorn en Matha Hubertha Langelaan. Johanna z. van Jacobus Koek en van Elisabeth Catharina Fiege. Martinus Petrus en Petrus Martinus zn. van Petrus Leonard us van der Geest en van Maria Simonit Witsenburg. Martha d. van Arie Eikelenboom en van Jacoba van Wieringen. Jacoba Catharina d. v. Martinus van Tol en van Jasoba Dorst. Gehuwd: Jacobus Saton, 27 j. en Ja coba Kuneman 26 j. Willem Kortekaas 30 j. en Cornelia Margaretha Schrama 25 j. Gevestigd: Leeuwenburgh geb. Kurpershoek, Johanna Alia Maria van van Leiden. Annigjo Natzijl geb. Stam van Brandwijk. Johanna Klimanek van Bussum. Gerrit Jan Meulenbrugge van Berkel en Bodenrijs. V ertrokken: Jacs. Gerardus van der Mark naar Langerak. Hendrika Kobbe naar Uijnackcr. Geertruida Frederika van het Bolscher naar Baardwijk. Pe- tronella Helena Laarhoven naar Botter dam. Lamberta Maria Johanna van Zantvoort naar Heeswijk. Gerrit Bc- suyen naar Voorschoten. Maria Corne lia van Biet geb. v. Bemmelen naar Lei den. Cornelia Margaretha Schrama naar Noordwijkerhout. WASSENAAR. DE TENTOONSTELLING. Hoe meer de dag nadert waarop de opening der Wassenaar- sche Nijverheidstentoonstelling zal plaats hebben, des te intenser wordt er door het Comité en de diverse sub-comité's gear beid, om te zorgen dat ales op tijd gereed zal zijn. De groote houten hall voor den Midden stand kwam deze week gereed en inmid dels beijveren de inzenders zich, om de 44 verschillende stands aantrekkelijk te maken. Op het terrein voor de tuinbouwafdee- ling verrijzen reeds de groote tenten welke weldra met een schat van bloemen en een keur van planten zullen worden gevuld. Deze afdeeling beslaat een oppervlakte van 70000 M.2 Het groote terrein, dat naar de meening van het comité ook de afdee- lingen Landbouw en pluimvee hda moeten opnemen, is inmiddels tengevolge van het groot aantal inschrijvingen voor de afclee- ling Landbouw te klein gebleken. Geluk kig, dat zich in de nabijheid nog een ter rein bevind ter grootte van pl.m. 3000 M.2 waar de afdeeling Landbouw kan worden ingericht. Niet minder dan 240 stuks kouwvee, 146 schapen, 141 varkens en 5 geiten zullen te bezichtigen zijn terwijl in een voor de landbouw ingerichte tent zuivelproducten en werktuigen zullen worden aangebracht. Het geheel belooft zeer aantrekkelijk te worden en een bezoek overwaard. De opening der tent zal plaats hebben Dinsdag 9 September a.s. des namiddags 2 uur door den eere-voorzilter, burgemees ter Wiegman. Nadrukkelijk zij er op gewezen, dat da afdeeling landbouw, wat. de veetentoonstel ling betreft, slechts één dag wordt go- houden en wel op Woensdag 10 September des morgens van 10 tot 's namiddags 6 uur De overige afdeelingen zijn geopend Dinsdag September van 2 tot 10, Woens dag en Donderdag 10 en 11 September van 10 tot 10 uur 's avonds. Bekend mag verondersteld, dat deze ten toonstelling een onderdeel vormt van de feesten ter viering van den.50sten verjaar dag van H. M. de Koningin en van het 25-jarig bestaan der Koningin Wilhelmina Vereeniging. Overigens bevat het programma nog veel aantrekkelijks. Woensdagmorgen heeft de kinderoptocht en kindertractatie plaats en des middags kinderspelen. De Donderdagmorgen is bestemd voor wedstrijden in ringsteken op rijwielen en met paard en tilbury terwijl des middags volksspelen zullen worden gehouden. Op den avond van dien dag zal het feest met een groot vuurwerk worden be sloten. Voor de Nijverheidstentoonsteling zijn nog de navolgende medailles ontvangen: zilveren medaille voor afd. Tuinbouw van J. J. M. Wiegman, burgemeester, id. van jhr. N. C. de Gijselaar, verguld zilv. me daille voor de afdeeling landbouw van de Wassenaarsche Courant, gouden med. voor de landbouw van de Koningin Wilhelmina- Ver., verg. zilv. med. voor de afd. tuin bouw van de Wassenaarsche Politie Schiet- vereeniging, idem van de muziekvereeni- ging Excelsior, zilv. voor tuinbouw, idem voor pluimvee en verg. zilv. medaille voor landbouw door J. C. van Biet, zilveren med. voor tuinbouw (Floralia) door G. J. v. d. Stoel, idem door B.-K. Veehoudersbond, id. voor tuinbouw, idem voor pluimvee en idem voor landbouw door Wassenaars lad, id. voor tuinbouw door B.-K. Politie bond „St. Michael", groote zilv. med. voor tuinbouw door Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, zilv. med. ter nadere bestem ming door Baron Schimmelpenninck van der Oiie tc Voorschoten, verg. zilv. med. door de Coöp. Boerenleenbank te Wasse naar, gouden med. voor de beste melk koe, door den Bond van Melkveehouders in Zuid-Hólland, gouden med. voor een der inzendingen in de rubrieken varkens, Coöp. Ver. „Samenwerking" te Wasse naar, zilv. med. voor een der rubrieken van 4 melkkoeien door N.V. Melkinrichting der Ver. van Zuivelbereiders te Scheve- ningen. Twee verg. zilv. medailles, onder scheidenlijk voor het kampioen slachtdier en de beste collectie vet vee, door de Amsterdamsche Vereeniging tot het hou den van Veetentoonstellingen en jaarmark ten en gouden medaille voor de vier bes te kalfkoeien door den Bond van Melk veehouders, afd. Wassenaar. LISSE. Concert. Wegens omstandigheden kon de Harmonie „Trou moet Blijcken" bij gelegenheid van Koninginneverjaardag geen concert geven. Dit zal zij thans ech ter doen a.s. Dinsdagavond te 8.15 uur in de muziektent aan de Veld'horststraat on der leiding van den directeur M. Bolder- dijk te Oegstgeest. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Wilhelmus, oude zetting; 2. The Gladiatoren Farewell van H. Blan kenburg; 3. Le Tresor der Incas, van F. Hoffman; 4. Wien, Weil und Gezang, wals van Joh. Strauss; 5. La Beine des Jours van A. Adam; 6. Lustspiel Ouverture van Kéler Bèla van M. J. H. Kessels; 7. Ans Meeress trande, Valse de Concert van Max Fischer; 8. Steadfort and Freie, marsch van C. Teskes; 9. Wien Neer- landsch Bloed, 10 Finale. N00RDWIJK. Rondrit ouden van dagen. De voldoe ning van 't vorig jaar heeft het comité er weer toe aangezet om ook dit jaar aan de ouden van dagen een genoeglijken dag te verstrekken, in dit loffelijke voornemen zijn zij w.eder ten volle geslaagd en volop heb ben onze oudjes Dinsdag van de heerlijke rit hen verstrekt genoten. Het vertrek zou plaats hebben te 10 uur vanaf de Voor straat en Lindenplein en reeds te acht uur zaten er al oudjes vol verwachting te wachten op de plaats van vertrek. Onder leiding van den heer Jan van Kan kwamen Gemeentelijke Aankondigingen Stremming scheepvaartverkeer bij Groote Havenbrug. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat in verband met het monieeren van de brug- klap van de GroolA| Ha«nbrug, het scheepvaartverkeer apf/ar <{p§ Maandag 8, Dinsdag 9 en Woensdag 10'Jéptember a.s. grootendeels gestrem/ zal g zi». Waar schijnlijk zal voor scApert jJLla^n Inrijdt ot passeeren bestaan dj» Móawlag^^voor 7 uur v.m., op een tijp^tip gelegpi tusschen ongeveer 11 uur v.m. en n.m. en nd, 9 uur n.m., terwijl ojia^Voensdag waar schijnlijk gedurende den geheelen dag een doorvaarthoogte van pl.m. 1.30 M. beschik baar zal zijn. AUG. L. BEIMERINGER, Weth. loco-burgemeestcr. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 September 1930. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Sept. waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, Telef. 807. de deelnemers van Zee en te 10 uur ver trokken er 32 auto's en 5 bussen, bemand met ongeveer 200 oudjes, bestuurders en comité in totaal 230. De reis ging over Haarlem naar Amsierdam om Artis te gaan bezoeken. In beide steden had de politie het verkeer schitterend geregeld en werd de stoet aan één stuk onder bege leide der politie veilig door het drukke verkeer geloodst. Op het- terras van Artis stond de koffietafel reeds gereed en het bakkie met koek ging er gretig bij allen in. Hierna verzamelden zich allen in de groote concertzaal van Artis, waar de warme tafel alle eer werd aangedaan. Hierbij' werd door den ceremoniemeester de heer J. H. v. d. Werf, de presidente van het comité mevr. S. A. v. Konijnen burg en den heer Adr. Dorsman gespeecht. Mevr. Konijnenburg bracht hierbij tevens dank aan allen die door giften en beschik baar stellen van auto's tot het slagen van dezen dag hebben medegewerkt. Terwijl men aan tafel zat, kwam er een telegram binnen van den edelachtbaren heer burge meester v. d. Mortel, waarin hij allen een genoeglijken dag toewenschte. Aan H. M. de Koningin werd het volgende telegram verzonden: „Ongeveer 200 ouden van da gen van Noordwijk-Binnen en Zee aan den feestdisch bijeen te Amsterdam in Artis, brengen Uwe Majesteit eerbiedige hulde. Namens allen mevr. S. A. v. Konijnenburg Plemp". Na afloop der tafel werd tot 4.30 Artis bezichtigd, waarbij zoowel oudjes als be geleiders kostelijk genoten hebben, alvo rens te vertrekken werd op terras nog thee, limonade, bier en gebakjes verstrekt. Als dank voor de goede verzorging bood juffrouw Waasdorp als oudste der vrouwe lijke den hotelier en mevr. v. d. Burg een bouquet rozen aan. Nadat allen veilig en wel in hun coupétje zaten vertrok men te 6 uur uit Amsterdam om te kwart over acht weder in Noordwijk te arriveeren, al waar nog een rit door Noordwijk binnen en Zee werd ondernomen. Welvoldaan zullen de oudjes nog menige keer over dezen schitterend geslaagden dag spreken. Koninginnefeesten. Een verslag van de Koninginnefeesten die prachtig zijn verloopen plaatsen wij morgen. Aanrijding. Gistermiddag wilde de heer v. W. met zijn vrachtauto met een flinke oplast vanaf de H. Geestweg de Kerkstraat indraaien. Door de overlast kwam hij hierbij in aanraking met ééu der steenen pilaren, welke aan het begin van het Kerkpad staan. Deze pilaar ter dikte van een halven meter, knapte door midden en de zware steenen bal. welke zich hier op bevond, viel in vele stukken. Het was gelukkig dat zich niemand ter plaatse bevond, waar de pilaar stond Het geval bepaalde zich thans alleen bij materieelc schade. Z0ETERMEER. Botsing. Op den Voorweg had tus schen twee wielrijders des avonds om 9 uur een botsing plaats. Een wielrijdster uit de richting dorp komende, rijdende zonder licht, botste tegen een van tegen overgestelde richting komende wielrijder, wiens fiets wel voorzien was van licht. De vrouwelijke fietser haar rijwiel werd flink beschadigd. Gemeenteraad. De vroedschap van Zoetermeer vergadert op Vrijdag 5 Sep tember a.s., des namiddags 7.30 uur ten Raadhuize. Punten van behandeling: le. Mededeelingen. 2e. Verkoop gemeente eigendom. 3e. Beslissing omtrent aanstel ling van een wegwerker voor den Middel weg, enz. 4e. Vaststelling pensioensgrond slag gemeente-geneesheer dr. W. E. Steur Verandering. De omgeving van de dorpsbrug, die Dorpsstraat en Vlaming straat verbindt, ondergaat een groote ver andering. De hooge en oude iepen in den tuin van het Raadhuis vallen onder der boomenrooiershanden, om plaats te maken voor een dokterswoning. Het atelier van den fotograaf Dekker, aan het begin van de Vlamingstraat is afgebroken en over gebracht naar Zegwaart, waar deze in een nieuw modern inglricht winkelhuis zijn zaak voortzet. Geboren: Cornelia Antje d. van G. Noordam en A. Bos Teuna d. van G. Burgstad en M. Hartog. Gehuwd: L. J. Füss 23 j. en H. P. Duinisveld 29 j. Overleden: Cornelia- Catharina On derwater, wed. van W. N. Ammerlaan, 66 j.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2