DINSDAG 2 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S OP DE MALIBAAN TE DEN HAAG heeft op Koninginnedag de gebruikelijke Parade plaats gehad. Het afnemen van de Parade door Generaal Insinger Onderwijs. Als onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool alhier is benoemd mej. K. M. Becker. Dienstplicht Bij beschikking van den heer Minister van Defensie is aan den heer A. M. L. van Delft van de lichting 1930 met ingang van 1 October voorloopig voor den tijd van 1 jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens het ver vullen van een geestelijk ambt. Ongeluk bij het zwemmen. De heer K. P. had bij het zwemmen het ongeluk in een stuk glas te trappen waardoor een zijner teenen (groote) bijna geheel werd afgesneden zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Harddraverij. IsTaar wij vernemen zijn voor de harddraverij op Donderdag a.s. 17 paarden, waaronder de meest bekende goe de dravers, ingeschreven, zoodat te ver wachten is dat het een zeer spannende draverij zal worden en om de prijzen hard zal moeten worden gestreden. Ook voor de nationale ringrijderij bestaat veel lief hebberij zoodat Warmond zeer zeker een paar mooie Koninginnedagen te wachten staat. UIT DE RIJNSTREEK Het a.s. Koninginnefeest. Ter gelegenheid van den 50sten ver jaardag van H. M. de Koningin zullen mor gen de Koninginnefeesten gehouden wor den. Het met zorg samengestelde pro gramma is dezer dagen verschenen, en al les wijst er op, dat er geen moeiten of kosten gespaard zijn, om deze feestdag zoo goed mogelijk te doen slagen. Des morgens van 7.307.45 klokgelui. Hierna van 7.458.30 Koraalmuziek op het v.m. Torenpad, te geven door de Chr. mu- ziekvereeniging „Concordia". Van 9.159.30 zullen pl.m. 1200 school kinderen voor het Raadhuis, eenige liede ren zingen, welke begeleid zullen worden door de muziekvereenigingen „Concordia", „Excelsior" en „St. Ceacilia" waarna de schoolkinderen in optocht door het dorp zullen trekken, 's Namiddags 2 uur recla me-, historische optocht en bloemencorso opgeluisterd door de muziekver. „Excel sior", „Concordia" en „St. Caecilia". Na af loop van den optocht zullen de Chr. Gym- nastekvereen. „Hercules" en de Gymn. en Athl.ver. „Houvast" gezamenlijk een open luchtdemonstratie geven op het terrein van den heer H. Stuve aan de Burgem, Colijnstraat. 's Avonds van 810.30 concert door Har monie „Excelsior". Tot slot om 10.30 een schitterend vuurwerk hetwelk zal bestaan uit 12 nummers. Het dorp zal vanaf het nieuwe Raad huis tot aan de R.-K. kerk des avonds ver licht worden evenals het Raadhuis zelf. Concert. Gisteravond gaf de Chr. Mu ziekver. „Concordia" een concert in de schitterend versierde tent, op het terrein van garage „Neuf" aan de Zuidkade, ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin. De nummers, waaronder verschillende Vaderlandsche liederen werden opgevoerd, vielen zij den aanwezigen zeer in den smaak, hetwelk het luide applaus bewees dat telkens in ontvangst mocht worden ge nomen. „Concordia" mag met voldoening terug zien op deze schitterende avond. KOUDEKERK. Onderwijs. Met ingang van 1 Sep tember j.l. is tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare Lagere school alhier be noemd, de heer J. Jan-zen te Leiden. Concert. Ter gelegenheid van H. M. de Koningin's 50sten verjaardag, hoopt het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" op Donderdag 4 September a.s. des avonds te 8 uur, een openluchtconcert te geven in de muziektent alhier. Gevonden. Bij de gcmeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen om trent een gevonden gabardine regenjas. ALPHEN AAN DEN RIJN. KONINGINNEFEESTEN. Begunstigd door een schitterend Oran jezonnetje werd gisterenmorgen door het beieren van de klok der Ned. Herv. Kerk (Julianastraat) het programma van de feestelijkheden der Chr. Oranjevereeni- ging geopend. Om half negen gaf de Chr. Muziekvereeniging „Ati et Religioni" koraalmuziek. Reeds direct heersehte daar na in onze gemeente een gezellige feest en oranjestemming. Van de gemeentege bouwen wapperde reeds vroeg de vader landsche driekleur, cerwijl ook vele par ticulieren de vlag hadden uitgestoken wat onze gemeente in een ware feesttooi deed herschapen. Om halftien werd door alle kinderen der verschillende scholen in sa menwerking der Wilhelminavereeniging een aubade gebracht aan onze burgemees ter op het sportterrein van de Chr. H. B. S. Bij de-ze aubade merkten wij behalve de besturen der Chr. Oranjevereeniging en Wilhelminavereeniging en den Burgemees ter o.m. op alle geestelijken en de beide wethouders onzer gemeente. Nadat de kinderen met hun frissche stemmen de burgemeester een 4-tai nummers hadden toegezongen, heette de voorzitter der Oranjevereeniging den burgemeester en verdere aanwezigen hartelijk welkom. Spr. bracht allereerst woorden van dank aan den burgemeester en verzocht zijn edel achtbare a-ls vertegenwoordiger van H. M. de Koningin deze auibade der kinderen als een groote oranjebetooging te aan vaarden. De burgemeester dankte hierna de kinderen en de besturen der verschil lende vereenigingen eveneens in zijn kwa liteit als vertegenwoordiger van onze landsvrouwe en eindigde met een driewerf hoera „Leve onze Koningin" hetwelk bo vendien spontaan nog werd gevolgd met „Leve onze burgemeester". Hierna ver trokken de kinderen in optocht vergezeld van een 2-tal muziekcorpsen in optocht door onze gemeente naar het terrein van de Martha-Stichting waar de kinderen op ververschingen en versnaperingen werden onthaald. Het middagprogramma bestond wederom uit de traditioneele kinder- en volksspelen waarvoor zoowel wat deelname als wat belangstelling van het publiek betreft weer veel animo bestond. De verschillende spe len verwekte dikwijls de meeste hilari teit, vooral b.v. bij het kuipjesteken als zoo plots het ongewenschte bad kwam. In tegenstelling met andere jaren be vatte het middagprogramma dit jaar een zeer bijzonder nummer en wel caroussel- rijden en springconcours, welke nummers werden uitgevoerd met paarden door 16 onderofficieren onder leiding van een of ficier van het 6e Reg. Veld-artillerie te Leiden. Met medewerking van genoemde onderofficieren en den regiments-comman dant te Leiden was het 't bestuur van de Oranjevereeniging mogen gelukken hier voor de goedkeuring te verkrijgen van zijn Exc. den Min. van Defensie. Begrijpelij kerwijze bestond voor deze nummers een ongekende belangstelling waarbij wij me nig staaltje van ware ruiterkunst te zien kregen. De jury bestaande uit de heeren luit. Weyns, adj. Bakker, Leiden, en de res.-opperwachtmeester van Beek alhier hadden hierbij geen gemakkelijke taak, waarvan zij zich echter serieus wisten te kwijten. Het avondprogramma bestond uit een avondfeest op het terrein van de Mar tha-Stichting welk terrein geheel met vet potjes en lampions was geïllumineerd wat een prachtig en fantastisch gezicht ople verde. Door de muziekvereeniging „Ati werd hier wederom geconcerteerd, afge wisseld door volkszang en eenige nummers van het Alphenscb mannenkoor en een openlucht-bioscoo,p-voorstelling waarbij de gebeurtenissen van de Koninklijke familie in beeld werden gebracht. Als steeds heersehte er den geheelen dag een opge wekte en geanimeerde feeststemming, waartoe het- bij uitstek prachtige wede>- bijzonder toe medewerkte. Wij laten hieronder volgen de uitslag der verschillende wedstrijden. Versierde bloemenmandjes: 1. Wimpje de Jong, 2. Willy Stuivenberg, 3. Jennia Geertman, 4. MaarIje Zwaan. Kinderen met. versierde para-pluies: le pr. Tina v. d. Berg, 2. Bep van Doorn, 3. Dina van Brummen. Baldragen voor meisjes: 1. Gre Yier- bergen, 2. Hermina de Jong, 3. Maria Bal, 4. Ohr. Blom, 5. Marie v. d. Laarse, 6. Gijsje Waterlander. Kuipsteken, voor jongens van 12 jaar en ouder: le pr. M. Overvliet, 2. Johan Basiei, 3. Arie Pauw, 4. Karei Kom, 5. L van Dam, 6. C. A. de Geus. Zakloopen: le pr. C. Baart, 2. T. Kou- wenhoven, 3. J. v. d. Toorn, 4. W. Vaartjes, 5. M. Bos. 100 Meter hardloopen, voor heeren bo ven 16 jaar: le pr. H. Megchelse, 2. K. Schmall, 3. H. Kruijt, 4. T. v. Duuren, 5. P. Stehouwer. Ringsteken op de fiets, dames: le pr. Christina Bergshoef, 2. J. Boot, 3. M. de Wit. Ringsteken op de fiets, heeren: le pr. A. Bergshoef, 2. H. Megchelse, 3. C. de Kleer, 4. H. A. Wolfers, 5. R. van Brie- men, 6. L. v. Dam, 7. A. van Heusden, 8. H. Mol. Bald rij ven voor jongens van 1215 jaar: le pr. M. Brune, 2. T. v. Leeuwen, 3. H. Slootweg. Evenwichtsboom: le pr. Joh. Wybenga» 2. J. Zonneveld, 3. J. de Geus, 4. Jac. Ver- bree. Vliegende Hollander-wedstrijd van 68 jaar: le pr. K. Vergunst, 2. L. Kruijt, 3. Cornelis Langeveld. Idem voor meisjes van 46 jaar: le pr. Annie Hemsbergen, 2. Aartje Verkerk, 3. Niesje Bek. Springconcours: le pr. Fourier Broeke- raa met 0 strafpunten; 2. Wachtmeester v. d. Berg met 2 strafpunten; 3. Wachtmees ter v. d. Boon met 2 strafpunten; 4. Wacht meester Kraayenstein met 4 strafpunten; 5. Wachtmeester Mooy met 6 strafpunten. De wachtmeester Beverwijk kwam in de z.g. schaapskooi te vallen terwijl de wacht meester Stolk door het struikelen van zijn paard zandruiter werd. Alle deelnemers ontvingen een zilveren theelepel met het wapen van Alphen. Geboren: Catharina Theresia d. van J. M. Rijkelijkhuizen en C. G. A. Baars Geer- truida d. van J. C. W. Bons en E. van Dasse- laar Frouwkje d. van A. Brunselaar en C. Scholtens Klaas z. van M. P. Nicolai en P. Dijkstra Trijntje d. van G. Booy en G. H. de Jong Maurik z. van J. v, Hanswijk en W. den Boggende Johannes z. van C. Blanken en S. C. M. J. van Delft Gerrit z. van N. Oudshoorn en N. v. d. Voort Margje d. van H. ter Wal en P. den Hertog Pie- ter Albertus z. van J. Ch. Veerman en I. A. Waterland Maria Cornelia d. van J. K. Lagerwey en M. de Graaf. Ondertrouwd: P. v. Wilgen en P. C. Gruis H. L. Kok, den Haag en J. E. Bakker A. v. Toorn, Mijdrecht en N. E. v. d. Laken E. Voogt en A. v. d. Velde P. J. de Jong en R. van Bugt wed. A. Ambachtsheer. Getrouwd: G. W. Roest 26 j. en A. C. van Muiswinkel 22 j. A. v. d. Velden 34 j. en J. Bruijnes 22 j. A. Bogaard 25 j. en J. Molenaar 24 j. P. v. d. Lede 22 j. en A. van Amsterdam 20 j. A. Dissel 26 j. en F. Bos 21 j. Overleden: Gerrit Duiker 8 j. T. Kwakernaak echtg. van J .H. Boer 80 j. over leden te Nieuwveen. Ingekomen van: Curasao C. Donker en gezin Uithoorn: W. C. Hendrikse, brood- bakkerskn. Rijnzatèrwoude: W. Vet, schip- perskn. Haarlem: J. H. v. d. EntBraat, echtgen. van 'C. A. van Wieringen Boskoop: C. J. Pels en gezin, boomkweeker Leiden: Th. S. W. Planfeber en gezin, monteur Ta- roetoeng (N.O.I.): H. Ydens Bodegraven: C. Gentenaar en gezin Zijype: K. Rosbeek Leiden: M. Huisman, echtgen. van P. van Leeuwen Amersfoort: B. C. Banning. Vertrokken naar Oegstgeest: P. P. Kranenburg Rijswijk: H. J. Huibers Al- blasserdam: C. P. Jongenburger en gezin Utrecht: K. A. de Bruin Ooltgensplaat: Ch. Alblas Noordwijk: M. A. Stapper Noord- wijk: C. H. A. Westerbrink Haarlem: J. A. de Heus Heemstede T. J. de Jong Dor drecht: E. J. M. van Pol Bergen: J. P. M. van Leeuwen Utrecht: H. C. v. d. Waal en gezin 's Gravenhage: J .v. d Ende Wou- brugge J. E. Schijf. WOERDEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Vrijdag 5 September des namid dags 2.30 uur. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging Bouwverordening. 3. Onbewoonbaarverklaring. 4. Bedrijfs- verordening. 5. Rekening-courant-overeen komst. 6. Vergoeding auto directeur ge meentebedrijven. 7. Regeling verpleging TE DEN HELDER is op Koninginnedag groote troepenparade gehouden, op het Westplein. lijders besmettelijke ziekten. 8. Gelden voor aankoop banken Wilhelminaschool U. L. O. 9. Toetreding donateur Tucht- unie. 11. Ontsmettings- en ziektenveror- deningen. 12. Begrootingswijzigingen. 13. Verkoop grond Steenkuilen en Nieuwen- dijk. 14. Keerdam enz. sloot Nieuwendijk. 15. Restitutie schoolgeld. NOORDEN. HISTORISCHE OPTOCHT. De optocht, welke Woensdag na het openluchtspel dat om twee uur oude tijd aanvangt wordt georganiseerd, zal gaan vanaf het feestterrein naar Nieuwkoop (Hoogte), vandaar terug naar Noorden tot de O. L. school en vervolgens naar het feestterrein. De optocht is als volgt, ingedeeld: He rauten. Ruiters. Baljuw Hendrik van Se- venhoven met zijn gevolg. Prins van Oranje met zijn gevolg. Muziek, le wagen Zoete- laarstent met omgeving. 2e wagen groep Hollandsche soldaten. 3e wagen groep Soldaten. 4e wagen groep Burgers 5e wa: gen groep Burgeressen. 6e wagen Vede laars enz. met kinderen. 7e wagen groep Kinderen, behoorende bij de groep vede laars. 8e wagen groep Hollandsche solda ten. 9e wagen groep Burgeressen. 10e wa gen groep Burgers. 11e wagen groep Bur geressen. 12e wagen Praalwagen: Holland sche maagd, Gerechtigheid, Vrede, Vrou we Maria van Poelgeest, zeven provin cies. Vervolgens hef bestuur met genoo- digden. De opening van het feest zal in het dorp door middel van herauten worden bekend gemaakt. Bloemententoonstellng. Zondag werd van het Kruisverbond en Mariavereeniging het eerste lustrum gevierd, van de bloe mententoonstelling, waarvoor ieder jaar aan de kleinen een plantje wordt geschon ken om op te kweeken. Er waren 42 stuks ingezonden door deze kleine kweekers. De prijzen werden behaald door Lena v. d. Zwet le pr, Maria van Dam 2e pr., Mina Wansink 3e pr, 2e groep le pr. Martha Pieierse Jacd., 2e pr. Hanna v. d. Zwet, 3e pr. Rientje Koek, 3e groep le pra Mar tha v. d. Zwet, 2e pr. Martha Pieterse Jaccj. Vrije inzending le en 2e pr. Ant. No tenboom. Ingezonden planten le pr. R. Knaap, 2e pr. Gretha Pieterse en de extra hoofdpr. Cathina Plomp. In tuipders be haalde Elsje Pieterse J.d, den prijs. Voor ingezonden bouquetten werd de prijs be haald door Joh. Groenendijk. Als attractie was er nog aan verbon den het raden naar den naam van een mooie pop voor een groep volwassenen en voor de kinderen. De eerste prijs was een H. Hartbeeld, voor de kleinen de pop. Er waren 142 deelnemers onder de groo- ten, doch de naam Christophorus was niet geraden, zoodat tot loting werd besloten, de winnaar was Corn Vork. De anderen naam, voor de kleinen was Bobbie, en ook niet geraden, zoodat ook hier onder de 48 raders werd gelootde gelukkige was Ja- coba Boon. Een woord van dank komt zeker toe aan de heeren van het comité, Ant. Noten boom en G. Pieterse, die moeite noch tijd hadden gespaard om alles zoo goed moge lijk te doen slagen. Kapperszaak. Gisteren is een nieuwe kapperszaak alhier schuin tegenover de R.-K. kerk, geopend van Jos. van Capel, met een aparte salon voor heeren en da mes. De zaak is geheel naar de eischen des tijds modern ingericht, terwijl gelegen heid bestaat voor haarwasschen met elec- trische droger, voor haarverzorging, ondu- leeren, enz. ZEVENHOVEN. Bouwen. Bouwvergunnigg is verleend door B. en W. en W. aan den heer J. van Kempen tot het bijbouwen van zijn veestal ling. FAILLISSEMENTEN F. K. Betcke, drogist, Leiden: cur. mr. G. H. Wissenburg, Leiden. A. van Leeuwen, boomkweeker, Boskoop; cur. mr. C. M. Loef, Boskoop. H. Bakker, aannemer, Voorhout; cur. mr. M. B. Vos, Leiden. Opgeheven: J. v. d. Burg, Leiden. KONINGINNEDAG IN DE HOOFDSTAD. Het vuurwerk. IJS. „Geeft u ons alsjeblieft iets frisch te drinken!" „Mag ik ijs of koude lirnl" „Ik ben zoo warm, Moeder, maakt u mij eens frisch!" Het is de vraag, de klacht van alle kin deren, als het in de vacantie erg warm is. Maar niet alle jonge maagjes kunnen die koude dranken en ijsjes verdragen. Daar om schrijf ik u hier een paar recepten voor, om zelf na te maken. Ik wil wedden, dat dit de kinderen wel goed bekomt. Chocolade sorbet: 1/2 liter water, 2 ons cacaopoeder, 2 1/2 ons suiker, 1/2 liter room en 8 eiwitten. Roer de cacao en de suiker dooreen, maak er met bet water een gelijk mengsel van, kook dat even op tot de suiker opge lost is en laat het daarna koud worden. Klop nu de room met de eiwitten, roer er het koude chocolademengsel door, doe alles in de ijsbus met rondom een koud makend mengsel van ijs en zout en blijf roeren of kloppen tot de vloeitsof dik wordt. Deze sorbet moet in hooge, smalle glazen worden opgediend met een vanille wafeltje er bij. Groote menschen zijn dol op ice cream soda! Het lijkt zoo'n fantastisch brouwsel en het is zoo simpel ?ls u maar wilt; bo vendien kunt u er zelf tal van variaties in bedenken. Leg in een groot, hoog limonadeglas een bodem van vruchtenstukjes in een stroopje n daarop een schep roomijs, wat bij iede- :-en banketbakker te krijgen is cee^nwoor- dig; vul het glas- ver.'er met spuitwater; steek er een langstelige lepel en eenige riet jes in en hang een paar kersjes over den and van het glas of leg er een druifje ovenop. De variaties kri'gt r. 'door de ver schillende vruchter.stroopjes die u ge bruikt: aardbeien, kersen, druiven, fram bozen, sinaasappel, ananas, aalbessen, me- oen of een mengsel van allerlei soorten '.ooreen. Nu tot slot nog een heerlijk vruchten- laatje4 rijpe bananen, 1/2 pond aard beien, 1/2 litersblikje peren, het sap van j'2 citroen, 1 theelepel aronjebloesemwa- er, 1 lepel poeder-suiker. Houd van de schoongemaakte aardbeien een paar van '.-e mooiste achter om als garneering dienst e doen en werp de rest in een kristallen ompotcsehaal met de in schijfjes gesne en bananen en de in partjes gesneden pe en. Druppel er het citroensap over, strooi r de suiker op en laat alles een half uur taan. Breng ondertusschen het perensap an de kook, laat dit bekoelen, roer er het ranjebloesemwater door en giet deze saus voorzichtig over de „sla" liefst nog onder toevoeging van een lepelvol fijngehakt ijs. Leg er nu de overgebleven frissche aard beien als versiering hier en daar tusschen en dien de sla dadelijk voor. „Utrechtsch Dafibl."

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8