DINSDAG 2 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Uit een auto geworpen en beroofd. Een 32-jarigc vreemdeling heeft te Am sterdam aangifte gedaan, dat hij met twee personen, die hem geheel onbekend wa ren, een autotocht had gemaakt. Ergens aan den buitenkant der stad, vermoedelijk bij den Zuidelijken Wandelweg of Kalf jeslaan, is hij door hen van zijn porte feuille, inhoudende papieren en 150 Mark, beroofd en daarna uit de auto geworpen. Hij had een bloedende wonde aan het hoofd. In verband hiermede is een 38- jarige bewoner der Prinsengracht aange houden. Te laat voor den trein. Zaterdagavond zijn naar schatting on geveer 200 menschen te Den Haag te laat gekomen voor den laatsten trein in de richting naar Amsterdam. Door de drukte waren zij zóó lang in de tram opgehouden, dat de aangegeven tijd verstreken was. De meesten hunner moesten naar Lei den en daarvan charterden groepjes auto's, maar er waren er ook onder voor Haar lem en Amsterdam. Voor hen zat er niet anders op dan een'hotel te zoeken om den nacht door te brengen. □e warme Augustusdagen. De filiaal-inrichting van het K. N. M. I. te Amsterdam meldt: Nu de warmteperiode geëindigd is en het er niet naar uitziet, dat het koeler weer voor een nieuwe hitteperiode zal plaats maken, geven wij hieronder nog een kort overzicht van de maxima en mi nima der temperatuur van de afgeloopen dagen, zooals die in den Hortus Botanicus te Amsterdam zijn waargenomen: 26 Augustus 29.1 gr. C 84 gr. F. Max. 17.5 gr. C. 64 gr. F. Min.; 27 Augustus 32-4 gr. C. 90 gr. F. Max. 17.8 gr. C. 64 gr. F.min.; 28 Augustus 32.7 gr. C. 91 gr. F. Max., 18.7 gr. C. 66 gr. F. Min. 29 Augustus 31.8 gr. C. 89 gr. F. Max., 18.6 gr. O. 65 gr. F. Min.30 Augustus 30-6 gr. C. 87 gr. F. Max., 15.8 gr. C. 60 gr. F. min. Zondag 31 Augustus werd slechts een maximum van 18.2 gr. C. 65 gr. F. be reikt met een minimum van 12.8 gr. C. 55 gr. F. Het meest merkwaardige van deze temperatuurserie is, dat zij over een be trekkelijk lang tijdperk aan het eind van de maand Augustus voorkwam. De regenval bedroeg 130 m.m. tegen 88 gemiddeld; zeer nat waren Augustus 1909, 1912, 1917, 1920, 1924 en 1927 met achtereenvolgens 112, 200, 141, 136, 181 en 130 m.m "regen. HET FEESTVARKEN- Wat de politie-macht te wachten stond, Rrrrrrrrr Politie Hillegersberg! Mijnheer, er zijn vermoedelijk inbre kers' bezig in de voetbalkeet aan den Kleiwegik hoor tenminste verdachte geluiden. Dank u, we gaan er heen. Rrrrrrrr Politie Ovei'sohie! Mijnheer, er zijn inbrekers aan het werk in de voetbalkeet aan den Klei weg.. het is er een gestommel! Dank u voor de mededeeling. We gaan terstond kijken. Een weinig tijds eneen viertal Hil- legersbergsche en Oversohie-sche politie mannen naderen et.il maar doelbewust 't terrein, waar inbrekers trachten hun slag te slaan. Een verdacht gestommel wordt inder daad gehoord. De keet wordt omsingeld, zoodat niets en niemand kan ontsnappen. Met man nenmoed wordt getracht de deur te for- ceerendoch het mocht niet lukken. Daar het gestommel bleef aanhouden, werd een koen besluit genomen, om een der raampjes uit te snijden. Een der po- litie-mannen werd aangewezen om met een geladen revolver het geheimzinnige vertrek te betreden.... de andere drie zouden hem vogen. De geladen politiedienaar, aldus de „Msb.", bewust van den ernst, die mis schien te wachten stond, wrong zich tus- schen de spijlen. Zoodra hij weer bodem onder zijn voeten had, trachtte hij licht te ontsteken, hetgeen na minuten van angstige spanning gelukte. Maar wie beschrijft de ontsteltenis van de vier dappere mannen, toen zij inplaats- van inbrekerseen groot varken za gen staan in een der hoeken van de keet. Het dier zag er zonderling toegetakeld uit. Deszelfs stoppcllijf was gehuld in 'n zwarte sfaartjas. Een grillige hooge hoed was met vier touwen op den kop gebon den. Onder den staart hing een emmer te bengelen, terwijl het krulstaartje met eenige dahlia's- tot een stil leven was ge maakt. De puzzle van het gestommel was di rect opgelost. Krulstaart had als een be zetene getracht zich van zijn avondtoilet te ontdoen, maar het was niet gelukt tenslotte heeft de gezamenlijke politie macht het. dier bevrijd. Het feestvarken werd het land inge jaagdwaar het waarschijnlijk nog ligt te knorren over deze belhamelstreek. de politie trok met lood in de schoenen poE'twaarts, met het vaste besluit een ernstig onderzoek in te stellen naar dit onhousch optreden, dat ongetwijfeld in strijd met de dierenbescherming zal wor den geacht.. Processen-verbaal zullen zeker volgen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ ST. LOUIS. Elf dooden, dertig gewonden. Gisteravond is een trein van de lijn St. LouisSan Francisoo ontspoord. Elf personen werden gedood, dertig gewond. Na een. onderzoek te hebben ingesteld verklaarde de lijksohouwer dat het onge luk veroorzaakt was doordat er een groote stapel rotsblokken op de rails was ge plaatst op een wijze die toonde dat hier aan boos opzet moet worden gedacht. Trein in Londen op een stootblok geloopen De nachttrein uit Glasgow is in Londen op een stootblok geloopen. Verscheidene reizigers moesten in het hospitaal wor den opgenomen wegens verwondingen of schrik. De machinist en de stoker werden bedolven onder de kolen, die uit den ten der naar voren vlogen. Auto door sneltrein gegrepen. Zondag werd op den spoorwegverweg bij Leu- fen in Oberbayern een auto door een sneltrein gegrepen. De drie inzittenden, twee man nen en een vrouw werden gedood. De snel trein had twee uur vertraging. Zondagavond is op 't station van Chartres een sneltrein in vrij groote vaart op 'n stilstaande lo comotief gereden. De locomotief en een perso nenwagen van den sneltrein ontspoorden en werden ernstig beschadigd. De machinist en een conducteur van den sneltrein werden ge dood. De stoker werd ernstig gewond. Een aantal reizigers kreeg eveneens min of meer ernstige verwondingen. Mijnongeluk; zes dooden. Zondag heeft, in de Auchenraith-mijn, te Blantyre, in Schotland, een hevige ont ploffing plaats gehad. Zes mijnwerkers werden gedood. Een reddingsbrigade is onmiddellijk na de ontploffing in de mijn afgedaald. Zij wist tien arbeiders naar boven te bren gen, van wie eenigen ernstig gewond wa ren. Een van hen is later overleden. Pleizierboot bij Los Angelos gezonken. Zaterdag j.l. is een zich op zes mijlen buiten Los Angelos in volle zee bevinden de pleizierboot ten gevolge van een ont ploffing gezonken. Volgens den eigenaar bevonden er zich 350 pérsoDen aan boord, die echter allen gered konden worden. Men is van plan, een duiker te laten zoe ken naar de vijftig duizend dollar baar geld, die zich, naar verluidt, aan boord moeten bevinden. De „Wiltle Kaiser" maakt nog meer slachtoffers. Uit Innsbruck wordt gemeld: In het gebied van den Wilden Kaiser zijn giste ren de arbeider Georg Kottner en zijn verloofde in deerniswekkenden toestand aangetroffen. Beiden kwamen bij het be klimmen van den berg terecht in een steen lawine, welke was losgemaakt door een vorig toeristengezelscha-p. Van het meisje werd door een rotsblok de rechterarm afgerukt: zij verloor het evenwicht, stortte neer en bleef met verbrijzelde ledematen liggen. Rottner werd eveneens zwaar ge wond en is reeds overleden. In dit jaar zijn reeds twintig bergbeklimmers bij het bestijgen van den Wilden Kaiser om het leven gekomen. Moord en zelfmoord. Een ontzettend familiedrama, dat aan vier menschen het leven kostte, heeft zich Zaterdagnacht afgespeeld in het zuid oosten van Berlijn. Aldaar heeft een tram conducteur na een woordenwisseling zijn 32-jarige vrouw en twee zoons van 2 en 1 jaar met messteken gedood, daarna sprong de man in het Teltowkanaal en verdronk. De rust was in de woning van den conducteur sinds enkelen tijd ver stoord, doordat zijn 70-jarige moeder, die bij hem inwoonde, niet meer met haar schoondochter kon opschieten. Zaterdag had de man, wat. hij anders nimmer deed, tamelijk veel gedronken en in beschonken toestand heeft hij de daad gepleegd. Zeven goederentreinen uitgebrand. Op het goederenstation Hannover-Nord zijn eenige loodsen uitgebrand, waar zeven, deels reeds geladen, goederentreinen ston den. Het vuur, dat in een der middelste wagons ontstond breidde zich zoo snel uit, dat binnen vijf minuten alle treinen in brand stonden. Door de geweldige hitte werden zware ijzeren constructies volko men verbogen, terwijl het glas van de vensters .smollt. Een arbeider, 4die aan vankelijk vermist werd en van wien men vreesde, dat hij was omgekomen, is weer gevonden. ANDREE'S LAATSTE TOCHT. Het dagboek bevat slechts enkele bladen. De „Bratvaag'', met de stoffelijke over blijfselen van Andrée en zijn metgezellen, is reeds te Skjervöy, ten oosten van Trom- sö, aangekomen en werd Maandagmiddag te Tromsö verwacht. Het is nog niet bevestigd, dat de lijken zoo goed bewaard zijn gebleven, als aan vankelijk weid gemeld; volgens sommige berichten zou het hoofd van Andrée van de romp zijn gescheiden, terwijl anderzijds wordt gemeld, dat slechts de rechterkaak is verdwenen. Van Strindberg en Frankel zou niet veel meer over zijn dan de ske letten. Uit het dagboek, dat men bij An drée vond, blijkt echter duidelijk, dat hier geen vergissing in het spel is. De wetenschappelijke commissie zal haar werk niet aan boord van de „Brat vaag" verrichten, doch men zal de lijken en het overige, dat gevonden is, te Trom sö aan land brengen. De Oostenrijksche professor Stern, die zich voor het onderzoek van het Noorder licht te Tromsö bevindt, heeft zich bereid verklaard fotografische opnamen van het gevondene in natuurlijke kleuren te ma ken. Bij aankomst van de „Bratvaag" te Hasvik verzamelde zich bijna de geheele bevolking aan de haven. Aan een vertegenwoordiger van een blad uit Stockholm deelde dr. Horn de volgende bijzonderheden mede: De lijken liggen in zeildoek en ijs gewikkeld. Voor de veiligheid he'bben wij ze vastgebonden. Het zeildoek en al het andere dat wij vonden, bevindt zich nog in goeden toe stond. Over het lot van de ballongroep van de „Italia" deelde dr. Horn mede, dat deze zich naar zijn meening niet bevindt, in de streek, waar de expeditie van Andrée is gevonden. Het eerste wat de aandacht van Horn trok was een primus-toestel met een Zweedsch fabrieksmerk. Hij zag toen de beenen van Frankel uit de boot steken en ontdekte later Andrée's lijk, zittende onder de bescherming van een rots; het scheen, alsof de Poolreiziger hem aankeek. Vol gens dr. Hom heeft Andrée's lichaam bijna geen verandering i ondergaan. Het is opmerkelijk, d&t een kapitein drie weken vóór Horn eveneens een be zoek aan Gilles-land heeft gebracht en niets heeft ontdekt. Nadien zijn groote hoeveelheden ijs gesmolten. Een Noorsch blad schrijft- heden: „De „Bratvaag" keert terug van haar tocht in de IJszee met de Noorsche vlag halfstok. Ons volk groet Andrée en zijn metgezellen op hun laatste reis". Het blad meldt verder, dat het dagboek moeilijk te lezen zal zijn, daar het een onherkenbare massa vormt. Dr. Hom is echter van meening, dat de meeste aanteekeningen nog ontcijferd kunnen worden, en gelooft, tevens, dat er zich nog meer voorwerpen op het Gilles eiland bevinden. Hij stelt daarom een nieuwe expeditie voor. Hij heeft nog ge tracht voor een tweede maal te landen, doch door 'de hooge zee was dit niet mo gelijk. Volgens dr. Horn is Andrée op ongeveer honderd K.M. ten X. van het. White-eiland geland en is toen naar dit eiland geloopen, waar hij waarschijnlijk in September is aangekomen. De expeditie leden zouden niet lang geleefd hebben en een van hen is voor de andere twee ge storven, door dezen begraven en met zware steenen bedekt. Dr. Hom is er met zeker van, dat hij drie lichamen bij zich heeft, daar de inhoud van de boot niet onderzocht, is. Het dagboek van Andrée bevat slechts enkele pagina's en is klaar blijkelijk slechts een deel van een dikker boek, dat op het White-eiland is gebleven. verhoogen, wanneer zij voor open doel staat, maar de bal wordt hoog over ge schept, zoodat ook deze kans is verloren. Hoe beide partijen ook werken, de st-and blijft gehandhaafd. Na nog vele kansen van beide zijden en mooie momenten fluit scheidsrechter v. d. Lans einde. Wanneer Te ijlingen den volgenden Zon dag 7 September zich zoo handhaaft tegen Hooger Op F. C. in Antwerpen, behoeven wij niet ontevreden te zijn, doch de voor hoede mag wel wat actiever zijn, anders vreezen wij het ergste. Nog zij vermeld, dat allen die medegaan naar België, a.s. Donderdagavond om 8.30 worden verwacht in het verenigingsge bouw K. S. A. om daar de verdere reisge legenheid te 'bespreken. Niemand verzui- me dezen avond te komen. Teijlingen IISantpoort II 21. Ook deze wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. De uitslag had echter evenzoogoed andersom kunnen zijn. Het was ook een wedstrijd niet vele mooie kansen welke ook wel niet benut werden, doch de spanning bleef er in tot het einde toe. Voorde rust wisten beide partijen een maal het doel te vinden, zoodat de stand was 11. Na rust doen beide ploegen er nog een schepje op. Had keeper Schoo, niet zoo actief geweest, dan waren er zeker meerdere doelpunten gemaakt. Thans ech ter werkte dc voorhoede van Teijlingen ook wat zij kon en in deze periode maakte zij nog een mooi doelpunt. Nog 10 minuten moet er gespeeld worden en hoe Sant poort ook werkt de stand blijft 21. Seriewedstrijden Junioren. Leiden 1—0. V. V. I 2—0. Onder leiding van den heer A. v. Velen wordt begonnen, Leiden met 10 man, O. V. V. met 8 man. Het blijkt alras, dat 10 meer is dan 8 en zoodoende is Leiden overwe gend sterker, doch het spel laat nog veel te wenschen over, maar dat komt wel weer in de a.s. competitie. Al zoo heeft Leiden zich in de volgende ronde ge plaatst. Teijlingen A Jun.—Meerburg A Jun. 21. Om 5 uur werd met dezen wedstrijd aan gevangen onder leiding van den heer A. van Velen. Dit was een spannende strijd waar wer kelijk de gelukkige heeft gewonnen. Met wat meer fortuin had zeker Meerburg ge wonnen. doch de paal redde ook wel eens. SPORT VOKTBAL rust toen hij in de voorhoede speelde werd hem pen bal tegen den buik geschoten, waardoor hij genoodzaakt was de kleed kamer op te zoeken. Behalve dit is het een prettige en kalme wedstrijd geweest en het resultaat was dat de Post won met 51. Rust 30. De leiding was dezen keer in handen van den heer Graafmans, di© zich voorbeeldig van zijn taak heeft ge kweten. De stand luidt nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „TEIJLINGEN". Teijlingen I—Santpoort l 1—1. In een prettig gespeelden wedstrijd, on der leiding van scheidsrechter P. v. d. Lans bracht het einde van dezen wedstrijd een gelijk spel, wat de verhouding juist weergaf. Al was de voorhoede van Sant poort wel wat meer waard dan van Teij lingen, toch ontbrak het juiste moment van schieten, doch dit is te begrijpen, daar Santpoort weer voor het eerst in het veld kwam. In den beginne stevent Teijlingen recht op het doel van Santpoort af, doch het schot gaat naast. Aan de andere zijde het zelfde. Wanneer de half linie van Teijlin gen aan de voorhoede overgeeft, is het de rechtsbinnen, die keihard inschiet (1 0). Als is afgetrapt wordt Santpoort sterker en Teijlingen moet even alles op alles zet ten., fiksche schoten van den linksbinnen vangt Paardekooper naar behooren. Weer is het Santpoort, dat voor den doelmond van Teijlingen zweeft en de rechtsbinnen kogelt onthoudbaar in (11). Dan is er een kwartier gespeeld en beide ploegen raken aan elkaar gewoon Het spel gaat verbazend snel van doel tot' doel, doch beide achterhoeden weren zich geducht, zoodat alle onheil wordt voorkomen. Als de linksback van Teijlin gen in het beruchte gebied een speler van Santpoort vasthoudt, wordt hiervoor een penalty toegekend, welke hard naast de paal vliegt. Na de thee kregen wij een mooier wed strijd te zien, dan vóór de rust, De spelers hebben iets meer balcontrole. Als de voor hoede van Santpoort een schot lost redt Paardekooper subliem. Dit herhaalt, zich enkele malen. Ook Teijlingen, dat een schitterende kans krijgt, ziet zijn schot vlak naast de paal rollen. Eenige corners van beide zijden werden weggewerkt. Sant- poort krijgt nu gelegenheid om de score te Scheids rechters 6e R. Y. A. De Post Politie DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag waren door den R. K. Volksbond met medewerking van het Bestuur van A. V. V. liefdadigheidswedstrijden georgani seerd ten bate van Herwonnen Levens kracht. Om 12.15 uur speelden A. V. V. aS. N. A.b. Beide ploegen gaan mooi tegen elkaar op en om beurten moeten de verde digingen handelend optreden. Na ongeveer 1 kwartier maakt een der S. N. A.'ers hands in het beruchte gebied en uit de penalty maakt A. V. V. er 10 van. Met dezen stand wordt ook gerust. Na de rust eenzelfde spel, doch hoe er aan beide zijden ook gewerkt wordtj doel punten blijven verder uit en met 1—0 voor A. V. V. komt het einde, die hiermede in het bezit kwam der uitgeloofde medaille. Hierna speelden A. Y. V. IIS. N. A. II. Er ontwikkelt zich direct een vlug spel en beide elftallen zijn aan elkaar gewaagd. Ook hier maakt A. V. V. na ongeveer 1 kwartier 1—0 uit een penalty wegens hands Spoedig hierop weet A. V. V. den voor sprong te vergrooten. Na enkele gevaar lijke S. N. A. aanvallen, die door de A. V. V. achterhoede worden afgeslagen, komt de rust. Na de rust pakt S. N. A. stevig aan eu weet spoedig den achterstand te verklei nen om spoedig daarna den gelijkmaker in het net te deponeeren. Er wordt dan hard gestreden om het winnende punt, wat ten slotte aan A. V. V. gelukt, zoodat ook zij door een 32 overwinning in het bezit kwamen der medaille. In beide wedstrijden had een gelijk spel een betere verhouding geweest. Tot slot werd gespeeld A. V. V. IS. N. A. 1. Aan beide zijden wordt terstond flink aangepakt, doch de verdédigingen zijn aan elkaar gewaagd .-en de strijd voltrekt zich hoofdzakelijk op het middenveld. Als ech ter de A. V .V.-rechtsbuiten den bal krijgt toegespeeld, weet hij in moeilijke positie mooi te doelpunten (10). Met dezen stand wordt gerust. Na rust pakt A. V. V. flink aan en spoe dig hebben zij wederom succes (20). S. N. A. zet er dan alles op om den achter stand te verkleinen, doch het juiste schot is zoek. A. V. V. neemt het spel dan in handen en spoedig is de stand 40. Niet tegenstaande dezen achterstand houdt S. N. A. moedig vol, doch het zit hun niet mee en na eenige wederzijdsche aanval len fluit de scheidsrechter einde. Zeer zeker had S. N. A. een tegenpunt ver diend. Door de 40-overwinning kwam A. V. V. in het bezit van den mooien Beker van den R. K. Volksbond. Na afloop werden de prijzen door den Voorz. van den R. Iv. Volksbond uitge reikt, waarbij hij dank bracht aan S. N. A. en A. V. V. voor hun medewerking tot het welslagen van dezen dag. Een woord van dank komt zeker ook toe aan de Harmonie „St. Cecilia", die den laatsten wedstrijd welwillend met eenige mooie nummers opluisterde. Om den Trianonbeker. Gisterochtend werd de wedstrijd Belas tingende Post gespeeld. Beide elftallen waren onvolledig en met invallers ver schenen. Van het Belastingelftal waren maar 8 spelers aanwezig. Naderhand wer den de open plaatsen aangevuld. Keeper Ouwerkerk had geen gelukkigen dag. Voor de rust liep hij een blessure op, en na de 2 2 9—4 4 2 2 5—3 4 2 1—1 6—3 2 1 1 2—5 3 3 5—12 Het Internationale Programma. De volgende internationale wedstrijden zijn al officieel vastgesteld, d.. w. z. ze zijn door beide betrokken landen aan de F. I. F. A. opgegeven. 1930. 7 September: Kopenhagen: Denemarken Duitschland. 14 Sept., Brussel: BelgiëNederland. 21 Sept., Oslo: Noorwegen'Denemarken. 21 Sept., Antwerpen: BelgiëTsjecho Slo wakije. 28 Sept., Dresden: DuitschlandHongarij© 28 Sept., Helsingfors: FinlandZweden. 28 Sept., Luik: BelgiëZweden. 28 Sept., Stockholm:, ZwedenPolen. 26 Oct., Boedapest: HongarijeTsjecho Slowakije. 26 Oct., Praag: Tsjecho Slowakije (am.) Polen. 2 Nov., Genève: ZwitserlandNederland. 2 Nov., Breslau: DuitschlandNoorwegen 7 Dec., Parijs: FrankrijkBelgië. 1931. 15 Maart, Parijs: Frankrijk—Duitschland. 26 April, A'dam: NederlandDuitschland. 14 Juni, Kopenhage: DenemarkenNeder land. De beide wedstrijden NederlandBelgië (op 29 Maart en 3 Mei 1931) staaft er dus nog niet bij. De Belgen blijken inmiddels weer goed voorzien. Opvallend is ook, dat op 28 September Zweden liefst drie wed strijden tegelijk speelt. „Sportkr." Internationale statistiek. World's Football, het officieel orgaan van de F. I. F. A., geeft een tabel van de van 1 Januari tot 1 Juli 1930 gespeelde wedstrijden. Wij zien daaruit o.m. dat de Nederland- solie scheidsrechters weer in tel gekomen zijn. Zoo wordt Boekman vermeld als re feree bij LuxemburgFrankrijk B., Ey- mers bij HongarijeOostenrijk en Mutters zelfs bij drie wedstrijden, aldus schrijft de „Sportkr.", De meeste wedstrijden staan op naam van den Zwitser Ruoff, die niet minder dan 5 wedstrijden geleid heeft. Voorts hebben de Belg Langenus en de Duitscher Bauwens er drie achter hun naam staan. De Belg Van Praag staat tweemaal ver meld, evenals de Engelschman Rous. Kenmerkend is weer het 1 ijst je der hef fingen, die 7.5 pet. \an de recettes bedra gen. Twee thuiswedstrijden van Holland staan daarin nl. bovenaan. Ziehier de wed strijden, die het meeste voor de F. I. F. A. hebben opgeleverd: 1 Nederland—Italië 480.36 2 Nederland—België 480.06 3 DenemarkenZweden 394.28 4 ArgentiniëUruguay 348.61 5 Duitschland—Engeland 341.68 6 DuitschlandItalië 305.76 7 Oostenrijk—Engeland 296.74 8 ItaliëSpanje 271.21 9 België—Nederland 255.98 10 HongarijeItalië 252. En als tegenhanger een paar wedstrij den, die met de minimum-bijdrage (5 dol lar) moesten volstaan. JoegoslaviëRoemenie, Joegoslavië— Burgarije cn België B—Luxemburg. In totaal vermeldt de lijst 47 wedstrij den; er is dus internationaal verkeer ge noeg. De Engelsche League. De uitslagen der gisteren gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse. Aston VillaSheffield Wedn. Blackburn R.Portsmouth Bolton Wand.Arsenal Huddersfield T.—Grimsby Town Leicester CityBirmingham West Ham Un.Liverpool Tweede klasse. BarnsleySwansea Town Charlton Athl.West Bromwich SouthanmptonNotts Forest Stoke CityBradford Tottenham H.Burnley W ol verhamptonMill wall .2—0 2—1 1—0 0—4 0—0 2—0 ATHLETIEK De estafette dwars door Leiden. De estafette dwars door Leiden is 14 dagen uitgesteld en bepaald op Zaterdag 27 September. Jeanne d'Arc. Gisteren, ter gelegenheid van de Ko- ninginnefeesten op het Sportpark aan den Zoeterwoudschen Singel zijn onze Junio ren Athleten uitgekomen in een e3tafette- ploegj waar ze den 2den prijs voor ver- eenigingen in de wacht wisten te sleepen. Jaap Nierop wist bovendiea een 6den prijs te behalen in de 1500 Meter. Het was weer eens een mooie prestatie. Gaat zoo voort jongens en toont in de a.s. 1 Sportweek, dat ook de athleten van Jeanne d'Arc een woordje meespreken. Dan zal het zijn: Onze idialen zullen zegepralen, Lang, lang leven Jeanne d'Arc. Tevens zij medegedeeld dat Zaterdag- middag de gelegenheid bestaat tot trai- l ning op het Leiden-terrein.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6