De Slavin van het Zwijgen DINSDAG 2 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motor rijdt op stilstaander! auto. Op den Utrechtscheweg te Amersfoort reden de Gebrs. B. uit Utrecht per motor in de richting Amersfoort. Bechts van den weg stond een auto stil. Van de richting Amersfoort passeerde een auto juist den stilstaanden wagen, toen de motorrijders in volle vaart naderden. De motor kwam met laatstgenoemden auto in botsing, waardoor de bestuurder en de duorijder over den weg werden geslingerd en bewusteloos de eerste met een gebroken been, de ander met een hoofdwond, moesten worden opgenomen. Beiden werden na voorloopig verbonden te zijn naar het Ziekenhuis overgebracht. De motor was geheel ver nield. Aan de verwondingen overleden. Zaterdagnacht om uur reed de 19-jarige H. de Ruiter op den Rótterdamschen Dijk te Schiedam op zijn fiets, toen een auto bus hem achterop kwam. Waarschijnlijk is hij toen op de tramrails geslipt en in bot sing gekomen met de auto. Hij viel en bleef bewusteloos liggen. Een passeerende geneesheer constateerde een schedelfrac- tuur. De R. werd naar het gemeente-zieken huis overgebracht, waar hij Zondagmiddag aan de bekomen verwondingen is overle den. Aan de gevolgen overleden. De vischkoopman Vreugdenkil uit Maas sluis, die Donderdagmiddag op den Maas dijk onder de gemeente Naaldwijk door een vrachtauto werd overreden, is aan de bekomen verwondingen in het ziekenhuis overleden. Door een stoomtram doodgereden. Zondagnacht is te Deurne (België) een Nederlander door een stoomtram doodge reden. De man, V. K., uit Rotterdam, moet blijkens het onderzoek zich in dron ken toestand tusschen de tramrails te slapen hebben gelegd. Hoewel de stoom trammachinist krachtig remde, kon hij het ongeluk niet voorkomen. Kind verbrand. Te Seppe kreeg een kind van 11 maan den van J. een kan heete koffie over het lichaam. De kleine is aan de bekomen brandwonden overleden. Gevaarlijk speelgoed. Zondagavond gingen te Almelo eenige kinderen van den schoenmaker A. Flink spelen met overblijfselen van vuurwerk, dat Zaterdagavond was afgestoken, ter gelegenheid van het Koninginnefeest. Zij probeerden deze resten in brand te ste ken, waarbij een ontploffing volgde. De 13-jarige jongen Marinus werd hier bij zoo ernstig aan de hand gewond, dat deze moest worden geamputeerd. Verder kreeg de knaap brandwonden aan het hoofd. De andere kinderen kwamen met den sohrik vrij. Gevolgen van een huiselijken twist. De Geneeskundige' dienst te 's-Graven- hage heeft naar het ziekenhuis aldaar ver voerd een twee-en-veertig-jarige vrouw uit Gouda afkomstig, die volgens haar verkla ring na een huiselijken twist naar Den Haag was geloopen. Zij had zich te sla pen gelegd aan den kant van een sloot langs den Leidschenstraatweg nabij het Roomhuis. In haar slaap is zij van den berm afgerold en in het water terechtge komen. Door handreiking kon zij gered worden. VERDRONKEN. Aan het Stille Strand te Soheveningen is Zaterdag bij het zwemmen verdronken de 18-jarige H. S. uit de Gerard Dou- straat te Den Haag. Zijn lijk is Zondag morgen aangespoeld. Zaterdagmiddag is bij het zwemmen in zee onder de gemeente 's-Gravenzande de 19-jarige mej. P. B. uit die gemeente verdronken. Haar lijk is een uur later aan gespoeld. Bij het baden in de Leemputten aan Kalsdonk te Roosendaal, is de ruim 15-ja- rige P. S., wonende aan de Spoorstraat verdronken. Pogingen van eenige zwem mers om den knuaap nog të redden moch ten niet baten. Eenige uren later werd het lijk opgehaald. Uit de Zuid-Willemsvaart te 's-Her- togenbosch is het lijk opgehaald van mej. Gevers uit Hiatham, die vermoedelijk door de duisternis misleid met haar rijwiel is te water gereden. Bij Oss waren drie jongens in een we tering aan het zwemmen. Zij dreigden alle drie te verdrinken. De heer J. Mulders, die passeerde, begaf zich, hoewel hij niet zwemmen kon, te water en wist twee der jongens te redden. De derde, de 9-jarige W. Vissers, verdronk. Zijn lijk werd door den heer Schueler, die eveneens hulp trachtte te verleenen, boven gebracht. Uit de Waal onder Ubbergen is Zon dag opgevischt het lijk van een zeventien jarig meisje. Haar identiteit is nog niet vastgesteld. In de Waal is Zondag verdronken de twintigjarige onderwijzer Th. H., die met twee vrienden was gaan zwemmen op de zoogenaamde zandplaat. Bij een rijnaak was hij plotseling in de diepte verdwenen. Het zevenjarig zoontje van den heer K., te Velsen (Noord) is bij het spelen, na bij de Amsterdamsche Ballast-Mij., in het Noordzeekanaal te water geraakt en ver dronken. Eerst een dag later is het lijkje gevonden en naar de ouderlijke woning vervoerd. Tijdens afwezigheid der ouders is bij de Oostwolde-draaibrug, te Oostwolde (Gr.) het driejarig dochtertje van den heer P. Hamming in het kanaal geraakt en ver dronken. Ernstige val. Op de Groote Markt, te Breda, is een werkman van een 6 meter hoogen mast ge vallen, die daar geplaatst was ten behoeve van een koorddanser. De man is ernstig ge wond in het St. Ignatius-ziekenhuis opge nomen. Mast gebroken. Gistermiddag te omstreeks half zes is in de Oranjesluizen te Amsterdam binnen gesleept het zeiljacht „Kitty", welks mast gebroken was. Het schip had gistermor gen Enkhuizen verlaten met bestemming naar Amsterdam Door den hevigen wind brak plotseling de mast op drie plaatsen gelijk. Het zeiljacht „Neptuun" pikte het jacht op en sleepte het naar Amsterdam. Aan boord bevonden zich 2 dames en 2 heeren, alsmede de schipper. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. KINDERVERLAMMING. Te Baflo is bij een kind van den heer WieringaSchmidt kinderverlamming ge constateerd. Te Delft zijn eenige gevallen van kin derverlamming geconstateerd. In het St. Hippolytus-gesticht zijn drie gevallen in behandeling genomen, die echter slechts van lichten aard zijn. Daarnaast worden nog eenige gevallen thuis verpleegd. Een dezer patiëntjes, een twee en een half jarig dochtertje van den heer P., is over leden. BRANDEN. Boerderij afgebrand. 32 var- - kens verbrand. Zondagmiddag omstreeks 4 uur is door onbekende oorzaak de boerderij van den landbouwer Lutjens te Boshoven gemeen te Weert, door brand grootendeels ver nield. Twee en dertig varkens kwamen in de vlammen om. Voorts werden 20.000 K.G. hooi, een groote partij haver en rogge, alsmede een schuur en akkergereedschap en twee nieuwe karren een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Kapitale boerderij afgebrand. Te Princenhagen is gisteren afgebrand de kapitale boerderij met den geheelen voorraad hooi en granen van den heer v. d. Westen. De vonken sloegen over op een ruim 150 M. verder gelegen schuur van den landbouwer Martens, welke even eens met den inhoud een prooi der vlam men werd. De schade bedraagt 20.000. Winkel uitgebrand. Zondagmorgen is door onbekende oor zaak brand ontstaan in den winkel van religieuze artikelen, waaraan tevens een café verbonden is van den heer Th. B. Brand in het gehucht Kapel, gem. Heiloo. Toen de vrouw ui; de vroegkerk thuis kwam, ontdekte zij den brand. Zij waar schuwde haar man, die zich onmiddellijk naar boven begaf, om de slapende kinderen te redden. Het haar van de kinderen was reeds geschroeid. De geheele winkel brandde uit, slechts een paar beelden konden gered worden. Houtmagazijnen afgebrand. Te Valkenswaard zijn de houtmagazij nen der carosseriefabrièk der firma J. Bots afgebrand. De brandweer wist de fabriek te behouden. Woning afgebrand. De woning van den landbouwer J. Meek, te Zevenhuizen (Gr), is een prooi der vlam men geworden. Er is niets gered kunnen worden Verzekering dekt de schade. Brand in een bijenstand. Uit Breukelen wordt ons gemeld: In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft brand gewoed in een der gebouwen van de firma Hans Matthes' Bijenstand „De Bij". De Breukelsche brandweer was spoe dig ter plaatse en heeft door haa.r doortas tend optreden de andere gebouwen en het woonhuis kunnen behouden. Ook een paard werd met moeite uit de vlammen gered. Daar alle bijen op de heide zijn, liep hun leven geen gevaar. De schade wordt door verzekering gedekt. Oorzaak van den brand is onbekend. MOORDAANSLAG TE CÜLEMBORG. Te Culemborg is Zondagavond om streeks 10 uur de Rozenstraat in opschud ding gebracht door moordgeroep. Een zoon pleegde een moordaanslag op zijn bijna 66-jarigen vader. Hij bracht hem met een scheermes twee diepe sneden toe, n.l. in den hals en achter het oor, terwijl een over den rug niet tot de huid door drong. Het slachtoffer liep met een stoel naar buiten ter achtervolging van den dader. Dr. Wachters achtte opneming in het ziekenhuis vanwege de zware bloeding noodzakelijk. De daad moet gepleegd zijn onder den invloed van sterken drank. Re denen moeten gezocht worden in doorloo- pende huiselijke twisten. De dader is om half twaalf door de politie op straat ge arresteerd. Jeen misdaad. Eenige weken geleden werd te Wou- drichem de slagersknecht T. V. gevonden met een schot van een schietmasker in het hoofd. Aanvankelijk vermoedde men misdaad, doch thans heeft V. bekend zich zelf door het hoofd te hebben geschoten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's, voor Woensdag 3 September. Huizen, 1071 M. Uitsluitend N. C. R. V.-uitzending. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.30 Harmonium'bespeling door M. F. Jurjaanz. 12.302.00 Concert. Mevr. Hekkertvan Eijsden (sopraan), H. Hermann (viool), Jo Kolvers (orgel en piano). 2.002.55 Concert door het „Haagsch Trio". 2.553.25 Lezen van Ohr. Lectuur. 3.254.00 Vervolg concert. 4.005.00 Concert. Het Stafmuziekcorps van de Kon. Marine te Den Helder. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Gramofoonpl. 6.306.40 Koersen. 6.407.10 H. J. v. Engeland: „Gevaren van Electriciteit". 7.107.15 Gramofoonpl. 7.157.30 Technische causerie. 7.308.00 Dr. B. J. C. Rijnders: „Hij en Wij". 8.0010.15 L. Bodaan: „Onze groote kinderen en wij". Muzik. medew. Chr. Mu- ziekvereen. „Soli Deo Gloria" te Zaandam. 10.15—10.25 Persberichten. 10.2511.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. (Uitsl. VARA-uitzending). 8.00 Orgelconcert door Joh. Jong. 9.00 Gramofoonpl. 10.15 Lena Mol: „Vrouwenleed". 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert VARA-Septet. 1.45 Mevr. C. Schaake-Verkozen: „Door de lucht naar Berlijn". 2.30 Kindermatinee uit het Kurhaus Scheveningen. 3.30 „Maak het zelf"-les. 4.30 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 5.15 Concert. VARA^Orkest. Orgelspel. 7.00 A. M. de Jong: „Het Dagboek van Kos'tja Raptsjew". 7.45 Politieberichten. 8.00 Inleiding Kurliausconcert. 8.15 Concert uit het Kurhaus te Sche veningen. Inde pauze: Declamatie door Martien Beversluis. Na afloop concert: Persberichten, Dialoog m. m. v. Martien Beversluis en spreekkoor. Na afloop: Gra- mofoonplaten. Op vrije voeten. De zoon van E. W., aan de Terheyden- straat te Breda, die aanvankelijk werd verdacht van doodslag op zijn vader, is op vrije voeten gesteld. Inbraak in het Kurhaushotel te Scheveningen. Maandagnacht is ingebroken in het kan toor van het Kurhaushotel te Schevenin gen. Men heeft zich toegang verschaft aan de zijde van de Palacestraat en daaT door opensluiting in het kantoor weten te ko men. Men heeft een kast opengebroken en uit een aantal trommels een bedrag ont vreemd. Men kon niet precies nagaan, hoe veel er vermist wordt Het bedrag is ech ter niet groot, daar er uitsluitend wissel geld in de trommels was. Een brandkast waarin 13000 geborgen was, had men wel getracht te openen, doch dit was niét gelukt. Oplichter geknipt. Mej. C. M. te Laren deed bij de politie aangifte, dat zij vermoedelijk was opge licht door iemand die zich C. noemde. Met dezen C. was zij zes weken geleden in kennis gekomen. Hij vertelde haar, dat Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. I.20 Orkestconcert. 2.202.50 Concert. 4.20 Orkestconoert. 5.20 Gramofoonpl. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 7.00 Trio-conoert- 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. 9.05 Diversions. 10.05 Berichten. 10.20 Lezing en berichten. 10.45 Orkestconcert. II.2012.20 Dansmuziek. Radio Paris" 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Concert. Kwintet. 8.20 „La Mascotte" van Audran. Koor, orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestooncert. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.20 Josef Plaut-avond m. m. v. orkest. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestooncert.. 8.209.05 Concert. Strijkorkest. 9.30—10.00 Liederen-voordracht. 10.2014.20 Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Concert uit het Kurhaus te Ostende Z e e s e n, 1635 M. 6.057.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 9.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Lezingen. 2.202.50 Gramofoonpl. 3.053.50 Kindertheater. 3.504.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. Daarna: Berichten en tot 12.50 Dansmuziek. hij vertegenwoordiger was van een groote machinefabriek te Berlijn, spiegelde haar een schitterende toekomst voor en wist het meisje te bewegen zich met hem te verloven. C. kwam zich bij de familie, waar de jongedame in betrekking was, voorstellen, waar hij zich gentlemanlike voordeed en een uitstekenden indruk maakte. Op een gegeven oogeniblik scheen hij echter in geldgebrek te verkeeren; natuurlijk was hij van zijn fabriek geld te verwachten. Hij speculeerde op het ver trouwen, dat hij zijn meisje had ingeboe zemd en ten slotte gelukte het hem door het opdisschen van allerlei listige verha len zijn meisje over te halen hem eenige malen bedragen aan geld te geven. Op een avond deelde C. het meisje mede, dat hij voor zijn fabriek een tour nee door het land moest maken. Hij liet haar de brieven poste restante sturen. Hoewel hij haar brieven regelmatig be antwoordde, kreeg de jongedame, daar hij maar niet meer kwam opdagen, ten slotte argwaan. Ze deed aangifte van het voor gevallene en de politie wist den pseudo- vertegenwoordiger te Tilburg op te spo ren, waar hij tijdelijk in dienst was als knecht bij een circus. Toen kwam vast te staan, dat zijn naam niet C., doch K. was. Er werd tegen hem proces-verbaal op gemaakt wegens oplichting. Na dit ver hoor werd K. voor den commissaris van politie te Haarlem geleid, die in het po litieblad zijn opsporing had verzocht we gens verduistering. Tevens kwam aan het licht, dat K. gezocht werd voor verschil lende andere strafbare feiten. „Vad." FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 31) Het meisje mompelde een paar woorden van sympathie, stond op en liep naar de bel. Maar Satoris stak een hand uit en vroeg haar hem in zijn ziekenstoel te hel pen. Hij zonk achterover in zijn wagentje; met een zucht, die pijnlijk klonk. „Ik ga met u mee tot aan de deur", „Neen, dank u, ik kan mijzelf wel rijden. En ik hoop dat u me nog eens zult komen opzoeken; ik zal u laten weten wanneer het schikt. Vergeet niet dat ik de indirecte oorzaak kan zijn dat u een groot vermogen krijgt. Ik ben een heele oude man, mijn kind; wil je me een kus geven? Ik heb je toch niet beleedigd?" Het meisje lachte en bloosde toen ze zich bukte en Satoris' wang even met haar lip pen aanraakte. Een moment later was ze verdwenen. Field vond dat hij voor het oogenblik genoeg ontdekt had en dat het onzin was om zich, waar Satoris in de buurt was, aan gevaar bloot te stellen. Berrington was veilig; er was geen drin gende reden om zich met hem in verbifi- ding te stellen. Toen Satoris in zijn wagentje weggere den was, slaagde de inspecteur erin om on gezien de provisiekam er weer te berei ken en even later stond hij weer op straat. Hij keek nog eens naar boven, naar het venster waaruit de lichtsignalen waren ge komen, maar alles was donker en stil, hoe wel het nog niet laat was. „Die jongedame", mompelde Field, „is natuurlijk niemand anders dan de pupil van Sir Charles Darryll, Violet Decie, anders gezegd, Mis Adela Vane. We zul len nu maar eens naar den schouwburg gaan om te zien of ik ook een praatje met haar kan maken. Na afloop van de voor stelling. Ze is er nu zeker heengegaan ze moest immers om negen uur weer in de stad zijn." Het liep tegen tienen toen Field bij den schouwburg kwam. Het theater verheugde zich in een druk bezoek tegenwoordig, dank zij de „ster" juffrouw Adela Vane. Het programma bestond uit drie blijspelen met muziek, in de laatste waarvan Miss Adela Vane pas optrad. De twee eerste stukjes waren al afgeloopen en het gordijn zou juist voor het derde opgaan, toen Field zich aan de tooneelingang van het theater aanmeldde. De vraag naar Miss Adela Vane werd beantwoord door een norschen Cerberus, die vroeg wat er van haar ver langd werd. Als meneer soms dacht dat juffrouw Vane op deze manier bewonde raars ontving, dan vergist hij zich. Field glimlachte en vertoonde zijn pen ning. De uitwerking was geweldig, de grimmige wachter kronkelde zich nu letter lijk van beleefdheid. „Neemt u mij niet kwalijk, meneer", zei hij onderdanig, „maar jufrouw Vane moet direct optreden en ik hoop toch niet dat u verlangt Field begreep onmiddellijk wat de man [bedoelde en stelde hem gerust met de me- dedeeling dat er geen kwaad bij was en hij juffrouw Vane alleen maar wat wilde vragen. „Daar ben ik blij om", zei de man, die niet zoo kwaad was als hij er uitzag, „want een vriendelijker, liever meisje dan juf frouw Vane hebben we hier nog nooit ge had." „Als juffrouw Vane van het tooneel te rugkomt, zeg dan niet tegen haar dat ik naar haar gevraagd heb; anders zou ze zich maar noodeloos ongerust maken. Ik zal naar den hoofduitgang gaan en voor loopig maar beginnen met uit de stalles naar juffrouw Vane te kijken." Field liep aan den voorkant den schouw burg binnen, liet den bureaulist zijn pen ning zien en zei dat hij voor een half uur tje een plaats moest hebben. HOOFDSTUK XX. Brand De jongeman achter het loket kéék- ang stig naar Field's politie-penning. De schouwburg was tjokvolde jongeman hoopte maar dat er niets gebeuren zou wat de geregelde gang van zaken verstoren zou. „Wat dat betreft, kunt u gerust zijn", zei Field met een geruststellend lachje. „Het is me er alleen maar om te doen om iemand te zien; anders niet. En als er geen plaats is, is dat ook al niet erg; ik' kan wel in het looppad naast de stalles gaan staan." Toen Field de zaal binnekwam, was het derde zangspelletje juist begonnen. Hij keek den schouwburg rond met een oogen- schijnlijk onverschilligen blik, maar nam alles echter terdege in zich op. De meeste l menscheh in de stalles allemaal lieden uit de Londensche uitgaande wereld waren hem van gezicht en gedeeltelijk ook van naam bekend. In een loge rechts bo ven ontdekte hij het donkere gezicht èn de fonkelende oogen van den Radjah van Ahbad. Hij scheen iemand te zoeken, want zijn tooneelkijker was voortdurend in actie. Er was iets rusteloos in het doen en la ten van den Radjah, dat verried, dat hij zich niet geheel op zijn gemak voelde. „lederen dag leeren wijphilosopheer- de Field. „.Wat zou die hooggeplaatste en zoogenaamd achtenswaardige Oosterling wel zeggen, als hij wist wat ik de laatste da gen ontdekt heb. In het stuk zal wel een van zijn ballet-vriendinne meedoen. Aardig stuk overigens en aardige muziek Field behoefde het volgende kwartier niets anders te doen dan te kijken en te luisteren. Het duurde een heele poos vóór de hoofdpersoon, Juffrouw Adela Vane ten tooneele verscheen. Opeens klonken ach ter op het tooneel opgewonden stemmen, het vroolijke wijsje, dat de koormeisjes zongen werd abrupt afgebroken. Er klonk een gil en een klein rookwolkje kwam van tusschen de coulissen te voorschijn. In een seconde stond de heele zaal over eind, radeloos 'Van zinneloozen angst. Ge- kneter van hout werd hoorbaar, de rook nam toe en kleine vlammetjes begonnen aan het boschdécor te likken. Als een wer velwind waren de koormeisjes van het too neel gevlucht. Een oogenblik scheen het publiek ver bijsterd toen schreeuwde hoog op de galerij iemand „Brand"en het was alsof de paniek op dit sein gewacht had om uit te breken. Een heer met een militair uiterlijk stond in de stalles op en riep op bevelenden toon dat de menschen zich kalm moesten hou den. Er was geen gevaar als het publiek zijn zinnen maar bij elkaar hield. Op het tooneel verscheen een doodsbleeke em ployé van den schouwburg maar zijn beven de stem kwam niet boven het tumult uit. Hij trachtte de zenuwachtge menigte te beduiden dat er allerlei voorzorgsmaatre gelen genomen waren voor het geval van brand en dat er in het minst geen gevaar bestond, als men maar bedaard was. Maar het was te laateen door schrik bezeten gillende menigte drong reeds naar de hitgangen. De rook werd dichterde vlammen maakten de temperatuur in de zaal ondragelijk. Field kon de hitte in zijn gezicht voelen. Doordat hij in den zijgang had gestaan, bevond hij zich dichtbij den uitgang van de stalles en als hij gewild had, had hij gauw genoeg kunnen weg ko men. Maar hij beschouwde het natuurlijk als zijn plicht als politieman om te blij ven en hij posteerde zich met den rug te gen de deur. „Den eersten den besten, die probeert hier uit te komen, sla ik neer", waar schuwde hij met een krachtige slem. „Er is meer dan genoeg tijd. Om God's wil, houdt u toch kalm. Weten jullie dan niet dat de heele schouwburg in drie minuten ontruimd kan zijn als het publiek rustig weggaat Kom nu maar, één voor één en dring niet." De strenge autoritaire stem en het onbe wogen, energieke gezicht, misten hun uit werking niet en het publiek uit de stalles liet zich tot kalmte suggereeren. Het brandscherm was niet neergelaten om de simpele reden dat het niet functioneerde. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5