DINSDAG 2 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ontroerend moment vormde, hetwelk op de Koningin, naar men kon zien, een diepen indruk maakte. Do Koningin en de Prinses wuifden het publiek toe met de hand en met de groote bouquetten, die zij droegen, en toen hief plotseling de menigte het oude Wilhelmus aan, door Koningin en Prinses staando aan het coupéraam tot het laatst toe aange hoord en niet dan nadat de laatste klan ken verstomd waren, verliet de trein met de steeds wuivende en buigende Koningin en Prinses Juliana onder luide hoera's het perron. De trein zou in verband met de vertra ging plm. 2 uur op Het Loo aankomen. De vorstelijke personen brengen daar in den trein den nacht door. EEN BELGISCHE PERSSTEM. In een door het „Handelsblad van Ant werpen'' aan den SOsten verjaardag van onze Koningin gewijd artikel lezen wij o.m „In dit jaar 1930, in hetwelk België het eeuwfeest zijner ortafhanklijkheid viert, dus de honderdste veejaring zijner schei ding met Nederland, Voelen de Belgen meer dan ooit den plicht uit te roepen, dat z ijzich met hart en ziel aansluiten bij de hulde, die de Noorderburen aan het hoofd van hun Vorstenhuis brengen. Wij zijn Hare Majesteit, Harer Maje- steits's regeering en het broedervolk uit Nederland, diep erkentelijk voor het wer kelijk kiesche en keurige standpunt die zij, onder de verlichte leiding dor hooge Lands vrouwe, tegenover de Belgische feestvie ring hebben ingenomen. Geen hooger, geen waardiger, geen ver hevener had het kunnen zijn, geen waar mede Nederland meer zich zeiven tegenover de wereld had kunnen vereeren; het is allen een groot volk, dat alzoo handelen kan. Bij de viering onzer Onafhankelijkheids feesten hebben wij vele bewijzen van sym pathieke genegenheid ontvangen, doch geen is er die wij. hooger schatten dan die van Nederland HET HULDEBLIJK VAN DE WEERMACHT. Dé aanbieding aan de Koningin. De Koningin heeft gisteravond, negen uur, in het Koninklijk paleis aan het Noord einde de deputatie ontvangen welke Haar het geschenk der weermacht kwam aanbie den. Do afvaardiging bestond uit luit.-gcne- raal Insinger, commandant van het veld leger, vice-admiraal Quant, commandant der marine te Willemsoord, en kolonel Frankamp, van de infanterie van het In disch leger. Bij de aaubieding van dit huldeblijk heeft luit.-generaal Insinger de volgende woorden tot de Koningin gericht: „Heb zij mij veroorloofd, Uwe Majesteit onzen eerbiedigen dank te betuigen, dat het ons vergund is, als vertegenwoordigers van de zeemacht, van het leger hier te lande en van het leger in Ned.-Indië, U ter gelegenheid van dit bijzonder jubel feest, hulde te brengen. De behoefte om Uwe Majesteit to hul digen, kwam geruimen tijd geleden in alle geledingen der weermaoht naai" voren. De deelneming heeft echter elke ver wachting overtroffen. Reeds nu hebben zich hiervoor ongeveer 50.000 deelnemers aangemeld en nog steeds neemt dit aantal toe. Nochtans werd vermeend, in Uw geest te handelen, door het aan te bieden hulde blijk eenvoudig te houden. Een commissie uit de weermacht heeft getracht, in samenwerking met de glasfa briek te Leerdam en de fabriek van Wie ner te Amsterdam, de bedoeling van de hulde in deze vazen tot uiting te brengen. In den rand van de voetplaat is de op dracht vervat: „De Weermacht aan Hare Majesteit de Koningin 1880 31 Augus tus 1930". De driehoekige vorm van den rand duidt op de drieeenheid van de onderdeelen van de Weermacht, welke wil getuigen van haar onvergankelijke trouw aan Uwe Ma jesteit. Met de zonnig-groene kleur van het kris tal wordt bedoeld op de hoop, welke in de weermacht leeft, dat het Uwe Majesteit moge zijn gegeven nog langdurig het Op pergezag over de weermacht te voeren. De bloemen, waarmede de vazen zijn gevuld, mogen eindelijk getuigen van de groote liefde welke allen, van hoog tot laag, in hun hart koesteren voor hun geëerbie digde Vorstin". Do Koningin heeft hierop met een kort woord geantwoord, hartelijk dank bren gende voor dit schoone, zeer rijke geschenk en met verzoek, Haren dank wel te willen overbrengen aan alle onderdeelen onzer weermacht, welke tot het geschenk heb ben bijgedragen. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling, afbeeldingen van de aan Hare Majosteit aangeboden vazen te doen ver vaardigen, en deze uit te reiken aan alle onderdeelen onzer Weermacht die bij heb ben gedragen om het aanbieden van het geschenk mogelijk té maken. HET 5e LUCHTVAARTCONGRES IN DEN HAAG. Uit vrijwel alle landen van Europa zijn dezer da-gen de luchtvaartexperts naar Den Haag gekomen. In het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen was gisteren een plechtige ope ningszitting belegd. Tegen twaalf uur ver zamelden zich daar de gasten en vele ge- noodigden, o.w. de burgemeester mr. J. A. N. 'Patijn, de gouverneur der Residentie, generaal Insinger, ir. Damme, directeur- generaal der Posterijen, vele gezanten, en- ïccle officieren, de meesben met hun dames. Met het Wilhelmus van Nassaue, ge- ipoeld door leden van het Residentie-orkest onder leiding van Leo Ruygrok, werd de plechtigheid geopend. Minister Reymer hield hierna een rede. Koninklijke Hoogheid, Excellenties, Da mes en Heeren! De luchtvaart, aldus een passage uit de rede, welke wij hier daaraan ontleenen, is nog een zeer jonge wetenschap. Van de eerste schuchtere vlucht af tob op heden, zijn nog slechts 22 jaar verloopen, en in dien korten tijd welk een vooruitgang! En meer in het bijzonder, welk een enorme vooruitgang in de jaren sedert het vorige congres. De wereld omvlogen door lucht schip en vliegtuig; Oceaan vluchten aan de orde van den dag; luchtverbinding tus- schen Europa en Amerika eenerzijds, tus- schen Europa en Australië uit Azië ander zijds, en tusschen Europa en Kaapstad in de derde plaats, op het punt van verwe zenlijking! En dan ook welk een wonderbaarlijke vooruitgang in het individueele luchttoeris- me, mogelijk gemaakt door de ontwikkeling der kleine sportvliegbuigen. Waar dat alles toe leiden zal, valt niet te voorspellen, maar één ding is wel zeker, en dat is, dat het Congres, waar zooveel eminente man nen op luchtvaartgebied van gedachten zul len wisselen, er toe zal kunnen bijdragen de luchtvaart vooruit te brengen en ver der te helpen ontwikkelen tot het machtige verkeersmiddel, dat zij kan zijn en moét worden ter bevordering van beter inter nationaal begrijpen en het scheppen van betere internationale verhoudingen. De Nederlandsche regeering, dames en heeren, volgt de ontwikkeling van de lucht vaart van nabij en met groote belangstel ling, reeds daarom, omdat voor het onder houden van de verbinding van moederland en koloniën een goed ontwikkelde lucht vaart een levenskwestie is. Ik verheug mij dan ook ten zeerste, dat ditmaal den Haag werd uitverkoren tob plaats uwer samen komst. De Kon. Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, die zich, op verzoek van de Regcenug, wel met de voorbereiding van het Congres heeft willen belasten, heeft u een welvoorzien programma voorgezet, waaruit blijkt, welke belangrijke onder werpen zullen worden besproken en op welke wijze getracht is geworden, het nut tige met heb aangename te vereenigen. Na de rede van den minister opende Prins Hendrik hot congres met een enkel woord en bij gebrek aan een hamer, klop te hij met de gebalde vuist op de tafel. Onmiddellijk daarna zette de muziek de Jubelouverture in. De minister van Water staat had voorgesteld ir. J. F. Vogel tot president te benoemen en met handgeklap hadden de deelnemers hun instemming be tuigd. Ir. De Vogel hield daarop in het Fransch oen rede, waarin hij o.a. Prins Hendrik dank zegde, dat hij het congres de eer heeft willen aandoen deze openingszitting bij te wonen en persoonlijk ons congres voor ge opend te verklaren. Hij hoopt dat het hem vergund moge zijn en hij was er zeker van uit naam van alle leden van het congres te spreken zijn eerbiedigste en vurigste gelukwen- schen voor H. M. de Koningin uit te spre ken welke hij den Prins verzoekt te willen overbrengen aan zijn hoogverheven gema lin. Vervolgens heette hij allen namens het organisatie-comité welkom. Inzonderheid de buitenlandsche leden van het congres en wees op den arbeid welke wacht en op de voornaamste onderwerpen, welke in den loop der werkvergadering in behande ling zullen komen. De groote vluchten de laatste drie jaren sedert het 4e congres ondernomen, hebben een enormen vooruitgang aangetoond en staan toe te gelooven, dat heb vliegwezen aan den vooravond staat van een niet ver moede nieuwe ontwikkeling. Practisch ge sproken bestaan er voor heb luchtverkeer geen onoverkomelijke hinderpalen meer hetgeen nog ontbreekt is hoogstens een volmaakte organisatie. Dit congires zal aan de ontwikkeling dier organisatie werken. Spr. besloot met de verzekering, dat men trotsch en voldaan kan zijn er in te zijn ge slaagd zooveel bevoegde personen ik aarzel niet te zeggen zooveel vermaard heden op het gebied van het vliegwezen bijeen te brengen. Het kan niet anders of door deze gelukkige omstandigheid is het succes van dit congres verzekerd. Op voorstel van den voorzitter zijn tot eere-voorzitter benoemd minister P. J. Reymer, tot vice-presidenten jhr. I. L. v. d. Berch van Heemstede, vice-president van de Kon. Ver. voor Luchtvaart, E. Th. de Veer, direoteur van den Luchtvaartdienst aan heb Dept. van Waterstaat, de vijf pre sidenten van de secties, t.w. de heeren prof. dr. J. Boeke, A. Plesman, dr. ir. E. B. Wolff, mr. J. Wolterbeek Muller en C. Kolff, en als buitenlandsche vice-presiden ten de 31 eerste gedelegeerden van de ten congresse vertegenwoordigende landen; tot secretaris-generaal de heer H. Wallaardt Sacré. Voorts is het volgende telegram aan de Koningin verzonden: „De leden van het 5e Internationale Congres voor de Luchtvaart, in openings zitting bijeen in de Koninklijke Residentie 's-Gravenhage, bieden met den meesten eerbied hun beste wenschen voor het ge luk van Uwe Majesteit en het Koninklijk Huis, den voorspoed van het Nederland sche volk en de toekomst van Nederland". Het congres is daarna in seoties gaan vergaderen. Na de sluiting door den president speel de het orkest de Piet Hein-rhapsodie. PROF. DR. VAN DER WAERDEN. Pref. dr. B. L. van der Waerden hoog leeraar in de faculteit der wis- en natuur kunde aan de universiteit te Groningen heeft zijn benoeming tot hoogleeraar'aan de universiteit te Leipzig aangenomen. Op 31 Mei 1931 zal hij zijn benoeming aanvaarden. DE AGITATIE TEGEN DE Z.G. VLOOTWET. De „Limburger Koerier" verklapt een vermakelijk gevalletje. We zaten dezer dagen in de tram van Vaals naar Maastricht. Twee socialisten, waarvan één een tijd lang deel uitmaakte van de Maastrichtsche vroedschap, maak ten ook het tochtje, met hunne vrouwen, en het toeval bracht liet gezelschap in onze onmiddellijke nabijheid. Zij hadden het over niets anders dan ons Indië, waar een der twee socialisten meerdere jaien scheen te hebben verbleven. Deze verklaar de met groote stelligheid, dat Nederland, tweede koloniale mogendheid van de we reld, naar evenredigheid de kleinste vloöt heeft en dat misbaar over verbetering c.q. herstel van het beschikbare materiaal in Indië absoluut misplaatst zou zijn. De anderen, ook de vrouwen, zwegen; zij gaven toe niet in staat te zijn, daar over te oordeelen. En de man had de waar heid meegedeeld. Maarwedden dat allen straks hunne handteekening geven voor het demago gisch petitionnement der sociaal-democra tie tegen de vlootplannen van onze regee- ring De heele agitatie is een sterk geval van demagogische volksmisleiding. REUZE-OCCASION OP DE HUWELIJKSMARKT. Nog voordeelger dan V. D. of C. A. Een advertentie in een onzer bladen: HUWELIJK. Zelden gunstiger gelegenheid. Ik zoek voor een Kath. jongen fabrikant met ge- neraal-vertegenw. uitermate degelijk eh vooruitstrevend, uit gegoede familie, met onbesproken verleden en zeer soliede le vensopvatting, goedmoedig, braaf en reiht- schapen karakter buiten zijn -.veten een passende LEVENSGEZELLIN, mot eenig vermogen in contanten. Is in het bezit van waardevolle patenten en fabrikaat. Verkrijgt doorloopend prima opdrachten van staat- en stadsbesturen. De fabricatie of algem. vertegenw. kan naar wensch naar elke mooie plaats met gunstige ver- keers-rriogelijkheid verlegd worden. Uitv. br. met foto, welke streng vertr. behan deld w, n. 8G704. Bemiddeling van ouders of geestelijken zeer gewenscht, 'n Zeldzame occasion, dames Buitenkansje. Spotgoedkoop. Prachtartikel tegen uit verkoopsprijs. Geluksloterij met één reuz^pnjs. Zeldzaam gunstige gelegenheid. Haast u er van te profitesren Alle condities voof wedevzijdsche vol doening aanwezig, spot „De Morgen". Eener zijdsfabrikant-generaal- vertegenwoordi ging, waardevolle patenten en' fabrikaat, prima opdrachten van staat- én gemeente besturen. Anderzijds: eenig vermogen in contanten. Dus alle garanties voor een echt gelukkig huwelijk, nierwaar? Het is een tijd vas zakelijkheid. Alles moet worden beschouwd uit zakelijk oog punt. Ook het huwelijk. Lyrische poëzie zooals o 'er twee zielen, gloeiend aaneengesmeed (goeie, oude Von del, wat is-ie hopeloos onderwetschen meer dergelijke sentimentaliteit en over liefde hebben afgedaanwat koopt u daar voor 1 Waardevolle patenten en vermogen in contanten zijn méér waard 1 Nëue Sachlichkeit Dames, die genegen zijn een generaal- vertegenwooi'diging met patenten, prima opdrachten etc. te brouwen, worden mits zij bereid zijn, er een statige ver schijning van 25 jaar gratis bij te nepen beleefd verzooh:. spoedig te sollicitee- ren Vooral met opgave van hun vermo gen in contanten. Het hoogste bod bos'ist. Mogen we alvast bij voorbaat felicitee- ren Bij de plechtigheid zaï de bruilofst- marsch uit „Lohengrin" worden gespeeld: „Treulich geführt. Zie het dahin. Wer euca der Segei der Liebe bewahr 1" „Geld." LETTEREN EN KUNST Restauratie Groote Kerk ie Dordrecht. Wijlen mr. dr. J. C. Overvoorde, archivaris der gemeente Leiden, op 9 Maart j.l. te Wasse naar overleden en voorheen archivaris der ge meente Dordrecht, op wiens initiatief in 1902 de restauratie van de, toen deerlijk in verval zijnde fraaie Groote Kerk aldaar is aangevan gen en die tot zijn dood een ijverig en toege wijd lid der Restauratiecommissie is gebleven, heeft bij laatste wilsbeschikking aan deze com missie een legaat vermaakt, groot 2000. De commissie heeft besloten, ter eering van zijn nagedachtenis en uit dankbaarheid voor al hetgeen hij ten behoeve van de restauratie heeft verricht, aa» dit legaat een bijzondere bestemming te geven. Daar in het thans in restauratie zijnde schip der kerk de gewelfschilderingen geheel zijn verdwenen, in tegensteling met het overige deel der kerk," heeft de commissie op voorstel van haar architecten besloten, dit legaat aan te wenden tot het aanbrengen van nieuwe gewelf- decoraties in de vijf traveeën van het schip. Deze schilderingen zijn ontworpen en zullen worden uitgevoerd door den heer Jacob Por, sierschilder in De Bilt, die reeds aan belang rijke restauraties heeft medegewerkt, o.a. aan het decoreeren van het koor der Nieuwe Kerk te Delft, de kerk te Rijswijk, die te Nisse e.a. De schetsen voor deze gewelfschilderingen zijn reeds door het Rijksbureau voor de Monumen tenzorg goedgekeurd. STADSNIEUWS TRIDUUM VOOR DE LEDEN DER SPORTVEREENIGINGEN. Enkele practische punten. De deelname aan ons triduum zal na^ fcuurlijk zeer goed zijn wij kunnen van de sportjongeren niet anders verwachten. Echter met al de leden der sportvereni gingen vullen we de heele Hartebrugskerk niet. We laten de open plaatsen over aan ouders en kennissen en belangstellenden. Voor de sporters geldt het volgende: de leden nemen plaats in dat gedeelte der kerk, dat achter het dwarspad gelegen is, te beginnen met de eerste rij van het middenschip; de meisjes nemen plaats aan de Evan geliezijde (middenschip); de jongens nemens plaats aan de Epis telkant (middenschip). De bestuursleden, en inzonderheid de Voorzitters worden vriendelijk verzocht een weinig op den goeden gang van zaken toe te zien en dus intijds aanwezig te zijn. Er wordt een kort Lof gehouden; na de preek volgt onmiddellijk de zegen met het Allerheiligste. Met nadruk zeggen we nog eens, dat deze driedaagsche oefeningen natuurlijk ook toegankelijk zijn voor al degenen, die belangstellen, en wij hopen, dat het er velen mogen zijn. De leden der sportveveenigingen kun nen hier het hunne voor doen. We zetten er nu dus alles op, dat Woens dag-, Donderdag- en Vrijdagavond geheel vrij worden gehouden om op tijd. nl. om half negen in de Hartebrugskerk aanwe zig te zijn. Zondag 7 September om 9 uur is dan de Algemeene H. Communie in de St. Lode- wijkskerk aan de Steenschuur. Daar zorge men voor het aanwezig zijn van de vlaggen en vaandels, en zoo dat mogelijk is, ook voor bloemen. Moge alles goed slagen! RECTOR GROOT. P.S. Openlijk zeg ik hier dank aan de zeereerw. heeren Pastoors Heiling en Beukers, die hun kerken ter beschikking stelden; aan de redactie van de Leidsche Courant, die ons wederom de gelegenheid gaf over dit Triduum de noodzakelijke mededeelingen te doen. DE VIERING VAN KONINGINNE- VERJAARDAG. De feestviering ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin is hier ter stede op heel bescheiden wijze gevierd, maar desondanks was het toch een groote drukte in de stad. Die belangstelling concentreerde zich gistermorgen rend den optocht door de stad en de aubade der schoolkinderen aan den burgemeester, terwijl ook de parade op het Schuttersveld, waaraan oider comman do van majoor Dames werd deelgenomen door het 6e Reg.. Veld-Art. en het 4e Reg. Infanterie, terwijl de inspectie geschiedde door den garnizoenscommandant overste Le Poole, veel kijkers trok. Groot er nog was de belangstelling in den middag bij de Kinderfeesten. Nog slechts zelden hebben we zooveel toeschouwers vereenigd gezien op het sportterrein aan den Zoeterwoudscho Sin gel. In dichte rijen stonden de kijkers langs de lijnen gegroepeerd, om de verrichtingen der vele kinderen bij de spelen gade te slaan. Het was prachtig weer, niet koud, maar ook niet zoo warm als vorig jaar. Behoeft het nog gezegd, dat er met animo is gestreden en dat de toeschouwers zich best. geamuseerd hebben? Onder leiding van den- heer S. J. Koopmans werden de diverse kinderspelen vlot afgewerkt. Zij bestonden uit 40 M. hardloopen, hindernis loopen, zakloopen, tonnetje kruien, pak jes dragen en kikvorsch wedloop voor jon gens en 30 M. hardloopen, hindernisloopen, blokjesrapen, hoepelwedstrijd met hinder nissen, wedloop van paren, eierenwedloop voor meisjes. Elke jongen of meisje mocht slechts aan twee dezer wedstrijden deelne men, wolke bepaling wel noodig was om een goede afwerking te waarborgen. Voorts waren er wedstrijden voor leden van sport- vereenigingen. De volgende nummers wer- den afgewerkt. 1500 M hardloopen, 4 maal 100 M. estafette en hoogspringen mot aan loop. De uitslagen luiden: Jongens: 40 Meter hardloopen: 1. No. 232 Sierat, 2. No.» 170 v. d. Linden; 3. No. 239 Borgerding4. No. 189 Oudshoorn5. No. 215 Van Strien. Hindernisbaan1. No. 211 Wassenaar; 2. No. 189 Oudshoorn; 3. No. 157 Dupuis; 4. No. 212 Eikerbout. Zakloopen: 1. No 221 G. v. Leeuwen; 2. No. 171 Westdorp; 3. No. 240 J. Witz 4. No. 226 J. Beer. Tonrijden: 1. No. 262 Haarlem; 2. No. 196 Stouten; 3. No. 195 Onderwater; 4. No. 197 v. Brummelen. Kikvorschspringen: 1. No. 246 Singeling; 2. No. 250 Otgaar; 3. No. 203 van Dam. Kofferdragen1. No. .217 Stol; 2. No. 162 K. Colpa; 3. No. 271 De Bree4. No. 165 Hol wer da. Meisjes: 30 M. hardloopen: 1. M. Otgaar; 2. Joh. Fuchs; 3. Ooba van Dalen; 4. Trie Kornet. Gemeentelijke Aankondigingen DIENSTPLICHT. Opgave van adres. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van onderstaande dienstplichtigéïC'i dat zij in hun eigen belang worden /ver- zocht aan de Afdeeling Militaipé^Zakeif der? Gemeente Secretarie, Breestifaai. no.^U9f hoek Wolsteeg, opgave te di/en i van f ifyn tegenwoordige verblijfplaats. lit Elbertus Marinus Koning, djenst^ichJi- ge van de lichting 1931 uit da geru^aiit» Leidenj' Cornelis Antonius JozePMRietmeyer, dienstplichtige van de lichting 1931 uit d« gemeente Leiden; Hermanus Krekelaar, dienstplichtige van de lichting 1931 uit de gemeente Leiden; Johannes Cornelis IJsbrand Nieuwen- huys, dienstplichtige van de lichting 1921 uit de gemeente 's-Gravenhage Cornelis Johannes de Leede, dienstplich tige van de lichting 1927 uit de gemeente 's-Gravenhage, en Derk Terwindt dienstplichtige van de lichting 1927 uit de gemeente Amster dam. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Hinderwet. B. en W. van Leiden; gezien het verzoek van: a. M. A. M. van Noort om vergun ning tot het oprichten van een banketbak kerij in het perceel Doezastra^t NqJte), ka dastraal bekend gemeente L®ide><( fSectie E. No. 1667b. Aa van Hulweijnf dm ver gunning tot het oprichten vafc een «etterij, drukkerij en binderij in fle "pjrceelen Morschsingel No. 14 en 15, Scadaslfaal be kend gemeente Leiden, Sec$e L. go. 1220. Geven kennis aan het pii»liek, ilat ge noemde verzoeken met de bijlagéfri op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat op Zaterdag 13 Septem ber te half elf in het perceel Breeslraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat A. O. Paardekooper, te Zoete rfcoude.ïeen ver zoek heeft ingediend ter beëoiïrfftg:-van ver lof voor den verkoop vgn, alcoholvrijen drank, voor gebruik ter pjkatse v«in ver koop, in het perceel PieterfkerkckSorsteeg 20, alhire. A. VAN DE SANDE/ BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 September 1930. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Sept. waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, Telef. 807. Hindernisloopen: 1. Frida Sladek 2. Joh. Fuchs3. Bets Hope. Blokjesrapen: 1. Fie de Boer; 2. Corry Schreuder3. Alida v. d. Laan4. Corry van Leeuwen5. Suzanna Schouten. Hoepelwedstrijd: 1. Suze Franken; 2. Cath. van Wijngaarden. Wedloop paartjes: 1. Cath. Colpa en Greta Hazenberg2. Ali Langezaal en Gre ta de Vries; 3. Nellie Langezaal en Bar bara Paardekooper. Eierloopen: 1. Ali v. Leeuwen; 2. M. Schimmel; 3. Ali Devilee; 4. M. Ligtvoet. Athletiek: Estafette 4 maal 100 M.: 1. U. V. S. I; 2. Jeanne d'Arc; 3. Ned. Pad vinderver. troep IV. 1500 M. hardloopen: 1. M. Hoexum (Do- nar) 2. G. de Lange (U. V. S.)3. S. Zwa nenburg (U.V.S.)4. G. de Bolster (U.V. S.); 5. J. Wassenburg (U.VjS.) 6. J. v. Nierop. Hoogspringen: 7. W. Gravendaal (Do- nar) 2. S. Meerburg (U. V. S.)3. M. Hoexum (Donar)4. G. Annokkee (U.V.S.) 5. S. Zwanenburg (U.V.S.) De prijsuitreiking zal morgenmiddag van 35 uur plaats hebben in de vestibule der Stadsgehoorzaal, alwaar tevens alle deel nemers een foto van H. M. de Koningin in ontvangst kunnen nemen. De wedstrijden werden opgevroolijkt door muziek van het Leidsch Stedelijk Muziekcorps en „Orpheus". Na afloop der wedstrijden was er een groote ballonwedstrijd, waaraan de deel name voor alle kinderen was opengesteld. Dat was een aardig gezicht die vele kleu rige ballonnetjes, alle voorzien van kaart jes met den naam van den afzender. Hei. wachten is thans op berichten betreffende aankomst der ballonnetjes waarvoor aar dige prijzen worden uitgeloofd. De balh.ns werden beschikbaar gesteld door de fa. B. de Koning, alhier. De lichtstoet. De fakkeloptocht der Vereoniging „Ko ninginnedag" met medewerking van diverse Leidsche Vereenigingen, b.aeht gister avond heel wat menschen in het centrum der stad op de been. De dee.name van ver eenigingen aan dezen optocht, met den weidsfhen naam van lichlsloet betiteld, viel ons wel mee en vooral betrof zulks het groot aantal deelnemers, zoodat het een lange stoet werd, waarin drie muziekkorp sen hun medewerking veneenden. De volgorde was als volgt: 1. Leidsch Harmonie-Gezelschap „De Post" 2. Bestuur van „Koninginnedag", in rijtuigen. 3. Scherm ver. „Willem van Oran je". 4. Dames Gymnastiekver. „Hestia". 5. Heeren Gymnastiek-ver. „Friednch Ludwig Jahn". 6. Kerkkoor Chr. Zang vereeniging „Ex Animo". 7. Chr. Nat, Werkmansbond. 8 R.-K. Textielarbeidersbond Lamber- tus". 9. R.-K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph". 10. Christelijk Harmonie-Gezel-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2