UIT DE PERS De Slavin van het Zwijgen MAANPAG 1 SEPTEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 HET VL00TPLAN. Het Centrum schrijft In 't kort werd reeds uiteengezet, waar om geen lid der R. K. Staatspartij mee kan doen aan de agitatie van sociaal-de mocratische zijde tegen den minister van Defensie, of liever tegen de Regeering in haar geheel op touw gezet. Vooral het vlootplan van den minister moet het ontgelden en het bedrag, dat voor jde uitvoering daarvan aan uitgaven wordt becijferd, uitgaven, die over een tiental jaren zijn verdeeld. Het zal zaak zijn tegenover deze cam pagne goed onderscheid te maken tus- schen het voorstel tot den aanbouw van een kruiser voor Oost-Indië en een flottielje- vaartuig voor West-Indië en het vlootplan, door den minister ontwikkeld. Dit vlootplan is toch inderdaad niet meer dan een plan, een schema. Er wordt dus van de Volksvertegen woordiging niet gevraagd zich daarop vast te leggen, zooals men zich zou bin den door een wet. De Kamer blijft vrij, om telken jare bij de begrooting over de uitvoering te be slissen. Bij het in 1923 afgewezen vlootplan was zulks niet het geval. Hierop kan niet genoeg de aandacht worden gevestigd. Het is, zooals de „Ned." dezer dagen schreef: „De Minister heeft openhartig en breed zijne inzichten uiteengezet. Maar de Sta ten-Generaal blijven tegenover deze inzichten vrij sterker, ook de Minister blijft vrijIndien veranderingen in de tech niek of in de politieke of economische om standigheden hem later tot wijziging zijner inzichten mochten brenoen, zal hetgeen hij thans, als zijn voornemen, ontvouwde daartoe geen beletsel vormen". Het is goed, dit voor nu en voor latere jaren nadrukkelijk in 't licht te stellen, en vast te leggen. De katholieke partij zal er te allen tijde op bedacht zijn overeenkomstig haar pro gram de militaire uitgaven te beperken tot hetgeen strikt noodzakelijk is. En van de vrijheid, welke haar daarbij telken jare gelaten is bij het vaststellen der begrooting zal zij hiervan mogen wij ons overtuigd houden ook steeds het juiste gebruik weten te maken. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Twee kinderen overreden en gedood. Vrijdagmiddag is te Susteren het vierja rig jongentje J. Swillens uit Susteren af komstig door een vrachtauto van den kie zelexploitant L. Muyres. eveneens uit Sus teren afkomstig, overreden en op slag ge dood. Den chauffeur treft geen schuld, daar het kind pardoes onder den wagen liep. Zaterdagmiddag is een driejarig jon getje, dat met zijn achtjarig broertje den rijweg in de Westzaanstraat te Rotterdam overstak, onder de wielen van een melk- auto geraakt. Het kleine ventje werd dood opgenomen De bestuurder van den wagen heeft het lijkje en het broertje, dat geen letsel had, naar de woning der ouders ge bracht. Oude vrouw overreden en gedood. Bij het oversteken van een straat in de kom van St. Oedenrode is Zaterdag de ongeveer 70-jarige mej. J. V. overreden door een vrachtwagen van den heer C., welke uit de richting 's-Hertogenbosch kwam. De ongelukkige was op slag dood. Aan wien het ongeval moet worden gewe ten staat nog niet vast. Ernstig auto-ongeluk. Chauf feur gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den Rijksweg even voor het via duct te Sittard een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe wagen, bestuurd door den heer Ch. S. uit Sittard, komende uit de richting Nieuwstadt, trachtte in groote vaart een voor hem rijdende auto te passeeren, doch kon hierdoor de zeer ge vaarlijke bocht onder 't viaduct niet meer halen, waardoor hij door de langs den weg bevindende houten afrastering heenreed en in een greppel terecht kwam, waardoor de auto over den kop ging. Zwaar gewond werd S. uit de auto gehaald. Hij overleed kort daarna. De auto is geheel vernield. Door een auto overreden en gedood. De 64-jarige B. J. van Asten is Zaterdag avond op het Vasteland te Rotterdam toen hij achter een tram om het trottoir wilde bereiken, door een auto gegrepen en op slag gedood. Zijn lijk is naar het zieken huis aan den Coolsingel overgebracht. Den bestuurder van den auto trof geen schuld. Vischhandelaar door een auto gegrepen. ROOD—WIT—BLAUW Op 't gouden Koninginnefeest. Nd wappert weer het rood-wit-blauw Als teeken van oprechte trouw, Als uiting van een blijden geest Op 't gouden Koninginnefeest. Wij zien op dezen blijden dag In onze Nederlandsche vlag 't Symbool van een onbreekb'ren band Tusschen Vorstin en Vaderland. Wij loven en wij danken Haar, Die nu reeds meer dan dertig jaar, Een echte Moeder is geweest Tol heden op haar gouden feest. Wij blijven met dat rood-wit-blauw Ook aan Oranje immer trouw, En heel ons hart zingt met Haar rhee De oude wijs; Je maintiendrai TROUBADOUR. Van een wagen geslagen. Op slag gedood. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 2 September. Huizen. Na 6 uur 1071 M. (Uitsl. KRO.-uitzending.). 8.009.15 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.001.30 Concert K.R.O.-trio. I.302.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 5.006.00 Gramofoonpl. 6.016.15 Sportkwartiertje. Dr. A. C. Vroom: „Medische Sportkeuring". 6.156.30 Gramofoonpl. 6.306.40 Koersen. 6.407.15 Gramofoonpl. 7.157.45 Zeereerw. ^ater Drs. Const Speet O.Carm.: „De afscheiding van Bel gië". 7.458.00 Gramofoonpl. 8.0111.00 Concert K.R.O.-orkest. 9.30 ca. Nieuwsber. II.0012.00 Gramofoonupl. Hilversum, 1875 M. (Uitsl. AVRO-uitzending). 12.152.00 AVRO-kwintet. Optreden van Louis Noiret. 2.002.30 Voor de dames. 3.004.00 Gramofoonpl. 4.001.30 Lezing. 4.30—5.00 Piano-studiemuziek door Eg- bert Veen en Louis Schmidt. 7.007.15 Gromofoonpl. 7.157.45 Rad?5 Volksuniversiteit. Sem. Dresden: Beethoven-cyclus. 8.01 Concert door de Kon. Militaire Ka pel. 10.00 Persber. 10.1511.30 Aansl..van het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag. Uitz. gedeelte van de revue: ,,'t Is voor den Bakker". 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. D a v e n t r y, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert (mezzo-sopraan), E. Bebb (tenor). 12.50 Orgelspel door E. CHenry. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.252.50 Gramofoonpl. 4.20 Dansmuziek. Vrijdagavond is te Stein de ruim veertigjarige B. S. bij het zwemmen in de Maas, plotseling voor de oogen van eenige omstanders in de diepte weggezonken. De heer. J. H. Hermans begaf zich gekleed te water en wist den ongelukkige- op het droge te brengen. Dr. Govaerts uit Stein was spoedig ter plaatse, doch het gelukte hem niet de levensgeesten op te wekken. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Te Winschoten is Vrijdag een doch tertje van den schipper Kuiper in de ha ven verdronken. Aan de Ramplaan te Haarlem is Vrijdagavond een anderhalf jarig kindje spe lenderwijs in een sloot geraakt en verdron ken. De 22-jarige dekknecht W. H. Lode- ma te Rotterdam, die zich op de Maaa aan boord van de motorboot Z. 1" bevond, is overboord geslagen en verdronken. Gistermiddag te ongeveer 12 uur is op heb strand gedeelte van Velsen, bezuiden Wijk aan Zee verdronken de 24-jarige land arbeider Johannes Zonneveld, wonende te Beverwijk. Om drie uur is zijn lijk aan het zelfde strand gedeelte aangespoeld. De jonge man was om half twaalf uit Beverwijk vertrokken. Kort na twaalven werd een fiets en een pak kleeren gevon den, terwijl niemand in de nabijheid in het water werd opgemerkt. In een der zakken werd een kerkboekje gevonden, waarin de familienaam van den jongen voorkwam. Bij nader onderzoek te Bever wijk is zijn identiteit vastgesteld. Een broer van het slachtoffer heeft het lijk herkend. 4.50 Orkest concert. 535 Kinder uurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.00 Trio-concert. 7.207.40 Lezingen. Fluitspel door Edith Penville. 8.20 Concert'. 10.00 Berichten. 10.15 Lezing en berichten. 10.4012.20 Dansmuziek. Par ij s „Radio Pari s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M, 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 5.50—6.50 Orkest concert. 8.50 „Der rote Hahn". Tragi-comedie van Gerhart Hauptmann. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.20—5.20 Orkestconcert en declamatie. 8.209.35 Orkestconcert en zang. 9.3510.10 „Mod Aften". Hoorspel van T. Neiiendam. 10.3011.05 Kamermuziek. II.0512.50 Dansmuziek. Brussel, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 650 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Orkest en tenor. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. Z e e s e n, 1635 M. 6.057.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 10.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Lezingen. 2.20—3.20 Gramofoonpl. 3.201.50 Lefzingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 „Himmel und Holle". Vroolijke avond m.m.v. solisten. 9.35 Orkestconcert. 10.35 Lezing en berichten. Voet verbrijzeld. De landbouwer Aupperlee te Middelhar- nis had Zaterdagmiddag het ongeluk uit te glijden en terecht te komen in het ron sel van een stoomdorschmachine, waar door zijn eene voet werd verbrijzeld. Hij is naar een der ziekenhuizen te Rotterdam overgebracht. Kokende thee over het lichaam. Zaterdagmiddag is de jeugdige zoon van O. K., wonende te Almkerk en werkzaam in den polder „Boerenverdriet" onder Nieuwendijk, getroffen door een oinval- lenden ketel thee, waardoor nij ernstige brandwonden bekwam. Het slachtoffer is in bedenkelijken toestand naar de ouder lijke woning vervoerd. Ongeluk bij den brugbouw te Maastricht. Gistermiddag is bij den bouw der nieu we Maasbrug te Maastricht ren der stut ten van een ijzeren damwand, welke een put vormt, bezweken, zoodat de put waar in gewerkt werd vol water is geloopen. De arbeiders konden zich nog bijtijds in vei ligheid brengen zoodat er alleen malc- rieele schade en tijdverlies te betreuren is. Ontsporing. Te Amersfoort is Zaterdagmorgen een rangeerende locomotief met eenige goe derenwagen door een stootblok gereden. De palisadeering aan den Soesterweg be zweek evenals het stootblok, doch de ma chine kwam niet op den straatweg. De oor zaak is nog niet opgehelderd. Machinist en stoker sprongen van de lo- comotief af en daardoor kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. De vischhandelaar V. uit Maassluis, die geregeld met zijn wagen over den Maas dijk komt, ten einde in het Westland han del te drijven, is door een vrachtauto ge grepen en zóó ernstig verwond, dat hij in het ziekenhuis aan de gevolgen bezwe ken is. Motorongeval. Twee gewonden. De motorrijder de K„ wonende in de Pannebuurt te Hoek van Holland, reed Donderdagavond met een duorijder, zekere v. d E. uit 's-Gravenzande, den voor het verkeer gevaarlijken bocht Sandambacht- straatZeestraat te 's-Gravenzande om, toen uit de Langestraat een vrachtauto van den heer H. v. d. Ende met groote vaart naderde. De motorrijder, die geen acht had geslagen op den naderenden auto reed met kracht tegen den auto op, waar door hij onder den motor terecht kwam. De duorijder werd van den motor geslingerd. De slachtoffers werden onmiddellijk bij dr. van Rijn binnengedragen, die de eerste hulp verleende. De K. bleek verschillende zware hoofdwonden bekomen te hebben, terwijl de duorijder met een enkele hoofd wonde en den schrik vrij kwam. Door een vrachtauto in de sloot geslingerd. De kweeker H., wonende a»a de Lee- weg te Naaldwijk, is door een vrachtauto aangereden en werd daardoor met een flinke vaart in de langs den weg loopende sloot geslingerd. H. brak bij zijn val de armen en kreeg verder verschillende lich te verwondingen. De politie uit Naaldwijk" maakte tegen den bestuurder van den auto. zekeren B. uit 's-Gravenzande, proces-verbaal op. Ijsventer bekneld tusschen zijn kar en een motorfiets. Zaterdagavond omstreeks kwart over negen heeft aan de Leidsclie Vaart te Haarlem een motor-ongeluk plaats gevon den, dat een ijsventer het leven heeft ge kost. De 26-jarige voerman P. A. J., wonende te Heemstede, kwam met zijn motorrijwiel uit de richting Zandvoortsche Laan gere den. Hij heeft den 57-jarigen gehuwden ijsventer, die met zijn karretje huiswaarts keerde, niet tijdig opgemerkt en heeft den man in den rug aangereden. Het slachtoffer geraakte tusschen het motorrijwiel en zijn wagen bekneld en werd ernstig gewond naar het St. Eilsabeths Ziekenhuis overgebracht, waar hij bij aan komst reeds bleek te zijn overleden. Het motorrijwiel werd geheel vernield, terwijl ook het ijswagentje verbrijzeld werd. P. K. J. liep een lichte hoofdwonde op, doch kon, na in het ziekenhuis verbonden te zijn huiswaarts keeren. Toen de een-en-twintigjarige G. Ganke- ma Zaterdagavond terwijl hij melk ver voerde naar de Zuivelfabriek te Bathmen op den Rijksweg met zijn melkwagen reed, 'sloeg zijn paard op hol. Gankema kwa ramet zijn borstkas tus schen den zwaarbeladen .vagen en een boom. Hij was bijna op slag dood. Autobus tegen een boom. Twee gewonden. Uit Groningen wordt gemeld: Gister morgen om 9 uur reed een autobus van de G. A. D. O. door het- springen van den rechtervoorband in volle vaart tegen een boom en even later tegen 'n anderen boom, onder Noordhorn. Van de twee inzittende passagiers werd de 55-jarige J- Tjoelker, wonende te Grijps- kerk zeer ernstig aan het hoofd gewond, doordat hij, naast den chauffeur gezeten, door de voorruit werd gedrukt. Zijn toe stand is zorgwekkend. De andere passagier, mej. Poppema, uit Niezijl, bekwam een scheur in het hoofd. De chauffeur bleef wonder boven wonder ongedeerd. De auto is door de politie in be slag genomen. Hard rijden van een hellenden weg. De Gebr. B. uit Utrecht kwamen Zondag middag half 6 per motor den Utrechtschen- weg af, richting Amersfoort. Rechts van den weg stond een auto stil. Van de rich ting Amersfoort kwam een auto en deze passeerde juist den stilstaanden auto toen de andere met volle vaart naderde. De mo tor raakte juist de stilstaande auto en sloeg over den weg. De bestuurder werd met een gebroken been opgenomen en de duorijder met een hoofdwonde; beiden in. bewusteloozen toestand. Na voorloopig verbonden te zijn werden beiden naar het St. Eilsabeth Ziekenhuis overgebracht. De motor was geheel ver nield. Motor over den kop. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur reed de heer M., zittende op een motorfiets met duorijder, over den Krispijnschen weg te Dordrecht. Plotseling kwam er een houd voor het wiel. Misschien wilde de heer M. daarvoor wijken. Hoe het zijn, de fiets sloeg over den kop en de berijder werd, vermoe delijk met zware hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. De duorijder, hoewel zeer onder den indruk van het gebeurde, kwam er met den schrik af. VERDRONKEN Te Wijk bij Duurstede is Vrijdagavond de 18-jarige zoon van den heer van B. bij het baden in de Lek verdronken. FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 30 Maar de inspecteur trachtte niet de boodschap te ontcijferendeed wat an ders. Hij sloop zacht naar het huis, liep het grasveld over en ging achterom, zoo als hij den vorigen keer gedaan had. De kans dat hij zou kunnen binnekomen leek hem niet groot, maar de bewoners waren er, tot Field's groote vreugde, niet op be dacht geweest om de zinken plaat er weer te laten inzetten een onbegrijpelijke nalatigheid of durfden ze zoo iets riskee- ren en hij was vrij om binnen te gaan. Het was een waagstuk, maar als het lukte en hij Berrington te spreken kon krijgen, zou dat ruimschoots tegen de moeite en het gevaar opwegen. Field was al in het huif voor hij een plan gemaakt had, wat hij doen zou. Het was doodstil in de villade bedien den schenen nog niet terug te zijn. Misschien vwas er wel iemand anders dan Berrington, opgesloten in een van de bovenkamers Als dat zpo was, zou het niet onmogelijk zijn dat h'j bij hem kon komen en mis schien zelfs bevrijden. Voorzichtig sloop 'e inspecteur de gangen door, scherp luis- erend. Hij was nog niet ver of hij hoorde een geluid alsof iemand aan kwam. De per soon kwam in zijn richting, dat was zeker. Field begon zich al verwijten te doen, dat hij zoo dwaas geweest was om het huis binnen te gaan. Als hij' nu in een val liep, zou alles bedorven zijn. Hij liep een zijgang in zonder het flauwste idee te heb ben waar hij heenging en kwam tenslotte in een verlichte kamer, aan het eind waar van zich een prachtige wintertuin bevond, vol bloemen. De wintertuin was aan de zijde van de kamer open, zoodat het wel een prieel van bloemen leek. Aan een kant was een groo te groep azalea's, hoog en dicht genoeg dat Field zich er achter kon verbergen. Hij zat er nog niet of hij hoorde een krakend geluid, de deur werd opengeduwd en Carl Satoris kwam in zijn stoel binnenrijden. Met groote moeite kroop hij in een arm stoel, waarna hij uit zijn zak een valschen baard en een pruik en een bril nam, waar hij zich snel vermomde. Een oogenblik later hoorde de inspecteur in de hall pra ten. „Meneer Satoris is in den wintertuin, juf frouw", zei iemand en Field herkende on middellijk de stem van dokter Bentwood. „Wilt u hierheen komen Field wenschte zichzelf geluk dat het toeval hem dezen wag had doen inslaan. Van achter de azaleagroep kon hij auoo goed zien wat er in den wintertuin ge beurde zonder zelf opgemerkt te worden. Een knap meisje met blond haar en leven dige oogen kwam binnenze scheen in het minst niet verlegen. „Het is heel vriendelijk van u om mij te ontvangen", begon het meisje, „maar als u niet wel genoeg bentr om me nu te woord te staan, kan ik wel terugkomen, meneer Satoris". Satoris antwoordde niet direct. Het leek Field toe dat hij lichamelijk pijn had. Hij beschaduwde zijn bebrilde oogen met den bevende hand alsof het licht te sterk voor hem was. „Het is me absoluut niet te veel", zei hij eindelijk. „Ik heb u op dit late uur laten komen, omdat ik waarschijnlijk morgen ochtend vroeg naar het buitenland ga A dat gebeurt, is het voor langen tijd.' Field was het niet met hem eens. Hij had andere plannen met den spreker. Toch was hij verbaasd over dit voornemen hij scheen toch nog lang niet tot op den bodem van dit mysterie doorgedrongen te zijn. „Ik heb een uur den tijd", deelde het meisje mee. „Om negen uur moet ik in Londen terug zijn." „Dat zal wel gaan. Zooals u al uit mijn brief weet, ben ik een heel oude vriend van uw vader. We hadden samen verschil lende speculaties ondernomen en sommigen er van waren zeer gelukkig. Heeft hij mijn naam wel eens genoemd?" „Ik kan het mij niet herinneren" zei het meisje na even nagedacht te hebben. „Enfin, misschien heeft uw vader niet over mij gesproken, omdat op het laatst onze vriendschap door verschillende om standigheden verkoelde. Het was eerst zelfs de bedoeling dat ik uw voogd zou worden als uw vader kwam te overlijden. Maar dat doet nu niets ter zake." „Ik geloof dat Sir Charles Darryll mijn voogd was", merkte het meisje op. „Dat weet ik", vervolgde Satoris. „Een eigenaardige keuze voor een man, die zoo'n helder zakenhoofd had als uw vader." „Maar dat had hij heelemaa] niet", riep het meisje uit. „Mijn vader was een kind in geldzaken. Zelfs ik moest hem wel eens raa<d geven. Ik zou zeggen dat er geen man was, die zoo gemakkelijk voor den gek gehouden kon worden in zaken als mijn vader." „Is dat waar?", liet Satoris zich ontval len. „Ik ben ik bedoel.... in andere opzichten was hij toch heel intelligent. Maar in elk geval:'Sir Charles Darryl was uw voogd. Bent u veel met hem in aan raking geweest?" „Ik heb hem haast nooit gesproken en over zaken heelmaal niet." „Zoo riep Satoris. „Dus u weet dan zeker ook niet dat zekere documenten, die aan uw vader behoorden, in Sir Char les' handen zijn gekomen? Heeft uw va der nooic over bijzonder waardevolle stuk kon gesproken die hij bezat?" „NooitHij heeft alleen wel eens schert send gezegd, dat ik aandeelen en hypo theken en zoo krijgen zou, als hij stierf. Ik moest er Sir Charles maar naar vragen." „Hebt u ooit de moeite genomen om dat te doen?"* „Eenmaal. Eenmaal heb ik ei* met hem over gespoken en toen zei hij dat alle papie ren, die onder zijn berusting waren, bij zijn advocaten waren gedeponeerd." Weer hield Satoris de hand boven de oogen. Field zag dat zijn vingers beefden. Toen vroeg hij aan het meisje of ze den familieadvoeaat bedoelde. „Neen", zei ze eenigszins aarzelend. „De famüieadvocaten wilden voor zoover ik weet de laatste jaren Sir Charles' zaken niet meer behartigen ze konden zich niet vereenigen met zijn financieele opvattin gen. De advocaat dien ik bedoel is iemand, in een van de Inns, Gras' Inn of Clemt's Inn, die Sir Charles crediteuren op een afstand hield. Maar zijn naam kan ik me niet herinneren." Satoris mompelde iets dat verdacht veel op een vloek leek. Field begon de situatie te begrijpen. Papieren en waarschijnlijk waardevolle papieren die aan Sir Charles toebehoord hadden en die voor het wel slagen van de duistere plannen van deze bende onmisbaar waren, moesten opge spoord worden. „Daar kan ik misschien wöl achterko men", zei Satoris toen hij zijn zelfbeheer- sching had teruggekregen. „Als ik daarin slaag, zult u er geen nadeel van hebben, Meer dan dat durf ik op het oogenblik niet te zeggen, mijn lieve jonge dame, want zulke dingen komen wel eens heel an ders uit dan men hoopt en verwacht. Als u zich den naam van dien advocaat maar wist te herinneren.... dat zou de zaak veel vergemakkelijken." „Misschien schiet die mij nog wel te bin nen", antwoordde het meisje. „Ik heb een goed geheugen, vooral voor kleinigheden. Als de naam mij te binnen schiet zal ik u even schrijven. Weet u, u doet mij denken aan iemand, dien ik in Indië gekend heb. Hij was veel jonger Wan u en ook anders Maar telkens als ik naar u kijk en uw stem hoor, moest ik aan hem denken." „Ik ben nooit in Indië geweest", zei Sa toris haastig. Er was een scherpe klank in zijn stem. die het meisje verbaasd deed op kijken. Satoris lachte, hij begreep, dat het dom geweest was om zich zoo te laten gaan. „Neemt u mij niet kwalijk, ik heb vanavond verschrikkelijken last van neu ralgie; daar lijd ik vaak aan." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9