Leidsche Ren- en Toupj^tveree^iging „SWIFT". Nationale Wielèi^wr^dstrijtien MAANDAG 1 SEPTEMBER 1930 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ZONDAG 7^EPTEWrfeES op het sportterrein A. S. C. te Oegstgeest. --jSifört-, Inhaal-, Handicap en Premiewedstrijden 40 Deelnemers Opening dej>46T<etien 12.30 uur. Aanvang 2 uur. KON. NED. VOETBALBOND. OM DEN RIJNSTREEKBEKER. Alphen I—V. I. 0. S. I 2—3. Zooals we hadden gedacht., heeft Al phen tegen deze Haagsche tweede klasser het onderspit moeten delven, al was de overwinning niet. bijster groot en hebben de Hagenaars zelfs hard moeten werken, om den beker voor een jaar mede te ne men naar de Residentie. Beide ploegen wogen veelal tegen elkaar o.p hoewel de bezoekers het in snelheid wonnen en zij bovendien het spel goed open wisten te houden. Vooral de beide vleugelspelers vormden een voortdurend gevaar voor de verdediging der thuisclub, die zich even wel dapper heeft geweerd. Omstreeks 2 uur wordt, onder leiding van scheidsrechter P. Leguit begonnen. De eerste aanval is van de bezoekers. Alphen neemt het leder weldra over en bij den aanval, die volgt, wordt de bal naast geschoten. Eenigen tijd blijft het spel op de V. I. O. S.-helft, waar de verdediging herhaaldelijk moet ingrijpen. Er is dan pl.m. 30 min. gespeeld, al« uit een doorbraak dor bezoekers do linksbinnen zijn club de leiding weet te geven. Een tweede aaiival van V. I. O. S. levert groot gevaar op. Van Leeuwen kan het leder echter, dat dicht bij doe1! zweeft, nog tijdig wegwerken. De bezoekers nemen nu het spel eendgen tijd in handen. Tel kens dringt hun voorhoede gevaarlijk op en eenige felle schoten worden door van Leeuwen gekeerd. Toch moet hij ten tweede male voor een hard schot der be zoekers zwichten. Alphen speelt niet ont moedigd verder en snel verplaatst zij het leder naar don overkant, waar Plantfeber den bal doorgeeft naar v. Kooyk, die on houdbaar doelpunt. Met 21 voor V. X. O. S. komt weldra rust. In de tweede helft, ontstaat weldra voor het doel der thuisclub een hoogst gevaarlijk moment. Wanneer de rechts buiten van V. I. O. S. goed voorzet, ver kiest een toeloopende V. I. O. S .-speler heb leder tegen de bovenlat te schieten en weer is voor Alphen het gevaar getweken. Bij een snelle doorbraak va-n de Alphen- voorhoede wordt de V. I. O. S.-keeper uit zijn doel gelokt, zoodat Binnenkamp het leder maar voor het intrappen heeft (22). Aan beide zijden wordt mi hard om den winnenden goal gewerkt, waarbij de Hagenaars de gelukkigen zijn. Uit een hunner aanvallen ontstaa.t ntl. een cor ner, die zij op keurige wijze weten te be nutten. Enkele gevaarlijke schoten worden nog door van Leeuwen op kranige wijze verwerkt en ook aan de andere zijde ont snapt het doel nog eenige malen aan groot gevaar, doch in den stand komt geen ver andering meer, zoodat het. einde aan breekt met «en 3—2 overwinning der Re- sidenti e-betwoners A. S. C.—L. P. S. V. Woensdagavond wordt een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tusschen een elftal van A. S. C. en een elftal der L. P. S. V. De wedstrijd vangt aan om 6.30 uur nam. op het terrein aan de Kempenaer- straat te Oegstgeest. Het tournooi om den Zilveren Bal. De uitslagen der gisteren om den Zilve ren Bal te Rotterdam gespeelde wedstrij den luiden als volgt: V. O. C—Quick 02; FortunaExcel sior 30; H. V. V.Xerxes 02; Beer schotD. F. C. 01; FeijenoordVeloci- tas 30.; SpartaHermes-D. V. S. 42. Om het A. R. 0. L.-tournooi. De gisteren te Amsterdam gespeelde wedstrijden om den A. R. O. L.-beker had den het volgende resultaat: D. E. C.—H. F. C. 1—1 (D. E. O. wint na loting); H. B. S.Zeeburgia 11 (H. B. S. wint na loting); A. F. C.Robur et Velocitas 05; N. A. C.V. V. A. 51; Blauw Wit—Z. A. C. 1—0; D. E. O.—N. A. C. 0-4. Voorzitter van Velocitas geroyeerd uit den G. V. B. In de Zaterdag gehouden vergadering van den Groningschen Voetbalbond is met 95 stemmen voor, 9 tegen en 11 blanco een motie aangenomen, waarbij de voorzitter van de Groningsche voetbalclub Velocitas en oud-afgevaardigde voor het Noorden naar de Iv. N. V. B.-vergaderingen, de heer R. Watjer, als lid van den Groning schen Voetbalbond is geroyeerd wegens laakbare gedragingen tegenover den Gro ningschen Voetbalbond hetgeen van schadelijken invloed was op de voetbal sport iu het algemeen. WIELRENNEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE BRUSSEL. De Duitscher Möller wereldkampioen. Gisteren werd op de Brusselsche wieler baan de finale verreden om het wereld kampioenschap wielrennen met motorgang- making over 100 K.M. De volgorde bij den start is: 1. Lauppi, 2. Möller, 3. Paillard, 4. Krewer, 5. Grassin. Paillard neemt de tweede plaats en gaat zonder moeite aan den kop. Möller wil hem volgen, doch stuit op Lauppi. Grassin snelt dan den Zwitser voorbij en komt daardoor op de tweede plaats. Krewer is al spoedig door Paillard ingehaald. Bij de tiende ronde komt Möller in ac tie. Na scherpen strijd komt Paillard bij Krewer, doch het gelukt hem niet deze te passeeren, al dringt hij ook drie ronden lang aan. Bij de 24ste ronde gelukt het ten slotte en gaat hij tegelijkertijd langs Pauppi. Grassin volgt hem van zeer nabij. Weer doet MöJler de aandacht op zich vestigen. Grassin wordt gevolgd door Lauppi. In de 39ste ronde ga-at Paillard voor de tweede maal voorbij' Lauppi. Weer valt Grassin den leider even aan. Möller gaat meteen geweldige snelheid bij de 45ste ronde voorbij Grassin en Paillard, zoodat de Duitscher de leiding neemt. Ook Gras- sin passeert Paillard en komt op de twee de plaats- De volgorde wordt dan Möller, Grassin (op 1/4 ronde), Paillard. Möller gaat ver bazend snel en wint aldra de twee ronde op Lauppi en Krewer. De eerste 10 K.M. werden afgelegd in 9 min. 15 sec. De 20 K.M. in 18 min. 23 2/5 s. Möller komt reeds in de buurt van Pail lard. Een aanval wil hij echter niet wagen. De volgorde bijft dus ongewijzigd. Möller, Grassin (op 275 M.), Paillard (300 M.), Krewer (op twee ronden), Lauppi op 3 ronden. De geestdrift der renners is dan wat verminderd en thans is het tempo meer regelmatig. Möller gaat als tweede naar voren en komt vlak bij Paillard die zich wanhopig verdedigt. 30 K.M. wordt afgelegd in 28 min. 3 3/5 seconden. In het eerste half uur waren 31.590 M. afgelegd. De 40 K.M. worden verreden in 37 min. 44 seconden. Als er nog 150 ronden verreden moeten worden gaat Paillard voorbij Grassin, die zijn gangmaker moet loslaten. Möller maakt van deze gelegenheid gebruik om vijf ronden later Grassin voor de eerste maal in te halen en Paillard te benaderen, die veel moeite heeft om voorbij den Duit scher Krewer te komen. Grassin waagt een tegenaanval op Möller, maar het mis lukt. De -50 K.M. zijn gepasseerd na 42 min. 201/5 sec. Het gerucht gaat 'dat Mölltr van motor moet verwisselen, doch dit schijnt niet het geval te zijn. De reserve-motor kan weer vertrekken. Grassin valt herhaaldelijk aan, doch hij heeft geen enkele maal geluk. Möller blijft dus nog steeds met eigen gangmaker voortrijden en de volgorde blijft daardoor Möller, Paillard (op 20 me ter), Grassin (1 ronde), Krewer, Lappi (6 ronden. Weer wil Grassin aanvallen maar tever geefs. Pailard stuit op den Duitscher Kre wer. Möller tracht Paillard te achtervolgen, cloch slaat Lauppi en komt tot bij Pail ard. Tot een aanval komt het echter weer niet. De 60 K.M. zijn afgelegd in 57 min. 14 sec. In het uur werden afgelegd 63.240 M. De 70 KM. in 1 uur 6 min. 18 1/5 sec. Er komt geen verandering in de volg orde alhoewel Paillard en Krewer goed doorzetten. De 80 K.M. zijn verreden in 1 uur 56 sec. Als er nog 45 ronden zijn te verrijden geeft Paillard teekenen van vermoeid heid. De stand blijft onveranderd. 90 K.M. wordt afgelegd in den tijd van 1 uur 24 min. 9 sec. Het einde nader en Paillard schijnt zich bij de nederlaag neer te leggen. Bij de laatste 10 ronden versnelt hij wel het tempo, maar het resultaat is: 1. Möller in den tijd van 1 uur 32 min. 55 sec.2. Paillard op 300 meter3. Grassin op 1 ronde: 4. Pauppi 11 ronden; 5. Kre wer op 12 ronden. WERELDKAMPIOENSCHAP OP DEN WEG. Binda kampioen der beroepsrenners. Zaterdag had te Luik onder de auspi ciën van het Comité van Organisatie voor het Wereldkampioenschap langs den weg 1930 over een route van 210,6 K.M. plaats. Het traject liep GrandhalleurLaroche, Hotton Aywa-ille Theux Sprimont Chenee Luik! 1. Binda (Italië) 7 uur 30 min. 45 sec.; 2. Guerra (Italië) 1/2 lengte, 3. Ronsse (België), (winnaar 1929) op 1 lengte; 4. Stoppel (Duitschland) 7 uur 30 min. 46 sec.; 5. Grandi (Italië) 7 uur 30 min. 58 sec.; 6. Montero (Spanje) 7 uur 31 min. 6 sec.; 7. Oanardo (Spanje) 7 uur 32 min. 5 sec. 8. Haemerlinck (België) 7 uur 32 min. 10 sec.; 9. Ch. Pelissier (Frankrijk) 7 uur 32 min. 30 sec.; 10 Bulla (Oostenrijk) 7 uur 32 min. 40 sec.; 11. Lebecq (Frankrijk) 7 uur 32 min. 45 sec.; 12, Muller (Luxem burg) 7 uur 35 min. 40 sec.; 13 Buse (Duitschland) 7 uur 37 min. 30 sec.; 14. An- tenen (Zwitserland); 15. Fransen (Neder land). Er waren totaal 26 deelnemers. Uit de betrekkelijk geringe verschillen der diverse rijtijden blijkt ten duidelijkste, dat het bij dezen wedstrijd allerminst aan spanning heeft ontbroken. Matarno wereldkampioen amateurs. De uitslagen van den wegwedstrijd ama teurs om het wereldkampioenschap (af stand 194 K.M.) luidt: 1. Matarno (Italië) 7 uur 6 min. 37 sec.; 2. Gestri (Italië) 7 uur 6min. 37 2/5 sec.; 3. Riisch (Duitschland) 7 uur 6 min. 38 sec.; 4. Legresves (Frank rijk) 7 uur 12 min. 7 sec.; 5. Buchi (Zwit serland) 7 uur 12 min. 7 2/5 sec. De winnaar van verleden jaar, de Ita liaan Bertalozzi, werd negende in den tijd van 7 uur 14 min. 12 sec. Er waren 41 deelnemers. Brusselsche wielerbaan. Na afloop van het stayer-nummer om het wereldkampioenschap te Brussel werden nog enkele wielerwedstrijden gehouden, waarvan de voornaamste uitslagen luiden: Omniumrace: 1. Van Kempen (Neder land)Frankenstein (Duitschland) 19 pun ten. 2. Blanchonnet (Frankrijk)Mouton (Frankrijk) 21 punten. 3. Van Hevel (Bel gië)Maemerlink 25 pnt. Amerikaansche afvalrace: 1. Aarts Nietzke. 2. Deneefvan Nevele. 3. Maas Möller. 4. Gebr. van Kempen. 5, Degraeve Hazendonk. LEIDSCHE REN- EN TOURISTVER. „SWIFT". De wedstrijden van gisteren. Gistermorgen liet „Swift" haar leden een sprintwedstrijd rijden over 500 M. in match deux. Hierbij werden zeer mooie sprints geleverd. De uitslag is geworden: 1. W. Graafmans 4 punten, 3e J,. Riethoven 5 p., 3. E. Sladek 6 p., 4. A. v. Egmond 7 p., 5. I. Verschoor 8 p. Bij de B.-klasers was het C. A. Slierings, die den le prijs wist te behalen in een wedstrijd over denzelfden afstand, C. Keij- zer was tweede geplaatst. De Junioren reden ook een wedstrijd over 500 M. in ritten match a deux. R. Riethoven wist in goeden vorm de le piaai.s te behalen met 4 punten, 2e C. Paats met .punten, terwijl H. Riethoven *en C. Roeiandse elk als 3e geplaatest werden met 7 punten. O. A. Sierings, die zeer zeker z'n uiter ste best doet, mag wegens het dezen mor gen behalen van z'n derden Isten prijs, in hei vervolg bij de A-klasers starten. Verschoor wist zich Zaterdag j.l. op de Bossche wielerbaan 1ste te plaatsen in den klassementswedstrijd. Grasbaanwedstrijden. Ter gelegenheid van het 11-jarïg be staan van „Swift" op 19 Juli j.l is er een commissie gevormd om plannen te vormen tot het houden van grasbaanwedstrijden. Deze commisie, bestaande uit de heeren A. J. Graafmans, G. J. de Graaf en G. Hendriks is daarbij dan ook vergevorderd, datop Zondag 7 September a.s. deze her denking gehouden zal worden. Hiervoor heeft het bestuur van A. S. O. het sportterrein gelegen aan de Kempe- naerstraat te Oegstgeest afgestaan. On middellijk hierop werd de inschrijving opengesteld voor amateurs en onafhanke- 1 ij ken, nieuwelingen en clubleden. A.s. Woensdag zullen de namen der deelne mers worden bekend gemaakt. De wedstrij-den die gereden zullen wor den door de amateurs en Gnafhankelijken bestaan uit sprint-, inhaal- en premiewed strijden, die der nieuwelingen inhaal- en atvalwedstrijden, terwijl door leden der ju- bileerende vereeniging een persoonlijke wedstrijd zal worden gereden over 20 ron den. Buiten de vele kunstvoorwerpen zijn er ongeveer 150 disponibel gesteld voor de amateurs en onafhankelijken. „Swift" hoopt dat zij succes op dez^n dag mag hebben. GOLF DE N00RDWIJKSCHE G0LFWEEK. Onder gnoote belangstelling werd giste ren te Noord wijk aangevangen met de door de Noordwijksche Golfclub georganiseerde golf week. Gespeeld werd om den Palace-Hotel wis selbeker, een wedstrijd open vocxr heeren, handicap matchplay 18 holes. De uitslagen luiden: H. Binnendijk (han dicap 13) slaat den bekerhouder 1929 H. Boelie Këssler (7) met 8 en 7. J. W. Frowyn (19) verliest van Jhr. R. Quarles van Uf- ford (24) met 4 en 3. J. W. Henny (20) wint van W. Redelmeyer (20) op 19de hole. J. K. Tod (Schot) (5) verliest van E. Gremers (13) met 3 en 1. A. Tieleman (22) slaat F. Cremers (17) met 5 en 4. H. Horstman (12) slaat M.r J. P. H. Everwijn (24) met 9 en 7. H. von Loebenstein (Berlijn) (24) wint van M. B. Vos met 1 up. Ir. F. G. Waller (18) wint van G. van Tienhoven (17) met 5 en 4. ATHLETIEK VELDLOOP „LEIDEN". Th. Stijnman winnaar. Gistermiddag werd op het terrein nabij Hoeve „Veldheim" de aangekondigde veld loop van de R.-K. Sportvereeniging „Lei den" gehouden over een afstand van 3 1/2 K.M. Het parcours was uitgezet over het voetbalterrein en aangrenzende weilanden, een afstand van 584 M., die 6 maal geloo- pen moest worden. Van de 13 ingeschreven deelnemers waren er 12 uitgekomen, leden van „Lei den", Rood Wi,t, Meerburg en URLO. Toen het startschot gevallen was nam P. van Dam onmiddellijk de leiding, ge volgd door G. Dubbelaar, Th. Stijnman, F. Hakkaart en A. Slingerland. Dit groepje bleef het langst bij elkaar. Hakkaart was de eerste, die van het hoofdpeleton afviel. Na de tweede ronde gaf van Oerle, die toen de achtste plaats bezette, op. In de derde ronde ging Stijnman naar voren, om den kop te nemen, terwijl Dubbelaar eveneens van Dam wist te passeeren. Daar achter volgde Slingerland. Deze drie laatsten gin gen de vierde ronde nagenoeg naast el kaar in, terwijl Stijnman maav steeds met gering verschil de leiding behield. Toen kwamen echter de uitvallers. Eerst was 't Brakel, daarna Jansen, terwijl ook Visser, v. d. Poel en Alberts den strijd opgaven. Het resultaat was ten slotte als volgt: 1. Th. Stijnman (Rood Wit), in 14 min. 43 sec., 2. P. van Dam (Leiden) in 14 min. 46 sec., 3. A. Slingerland (Meerburg), in 14 min. 49 sec., 4. G. Dubbelaar (URLO), 5. F. Plakkaart (Meerburg), 6. B. Goddijn (Leiden). De heer Jac. Janson dankte na afloop de deelnemers voor hun deelname en ging vervolgens tot de prijsuitreiking over. ATHLETIEKDAG L. V. B.—L. A. K. Een mooie sportmiddag. Het was gistermiddag heel goed voor de athletiekbeoefening. Na de hitte der voorgaande dagen was het gisteren een meevaller, dab de temperatuur wat flink afgekoeld was. De Leidsche Voetbalbond en de Leid sche Athletiekkring hadden over de deel name aan de jaarlijksche Avedstrijden niet te klagen, doch opmerkelijk is het wel, dat sommige vereenigingen zoo ruim deelne men, terwijl andere vereenigingen geheel op het appèl ontbreken (Lugdunum en L. F. C.), terwijl A. S. C. slechts één verte genwoordiger telde. Er was een uitgebreid comité van jury, die onder leiding van den heer S. J. Koop- mans voor een goede afwerkjng had zorg te dragen. Aanvankelijk ging zulks wel goed, doch naarmate het eind naderde, trad er eenige verslapping in. De deelnemers voor de diverse nummers waren somtijds moeilijk bij elkaar te krijgen en het lijkt ons niet ongewenscht, dat de wedstrijdlei der maar eens terdege van zich afspreekt en zijn bedreigingen van uitsluitingtot deelname doorvoert. Wat de Avedstrijden zelf betreft, zij ver hieven zich niet boven het middelmatige. Toch was er in diverse nummers, vooral de loopnummers, wel spanning. De beste athieten van Donar en LT. V. S. bestreden elkaar herhaaldelijk de eerste plaatsen en zij kregen begrijpelijkerwijs het leeuwen aandeel in de successen. Na de athletiekwedstrijden werd nog een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen A. S. G. I en R. C. L. I. Het resultaat was 4i, nadat de rust met 22 was ingegaan. De volledige uitslagen luiden: 100 M. hardloopen: le serie: 1. A. Butt- ler (Donar) 12.2 sec.; 2. J. van Velzen (R. C. L.) 12.5 sec. 2e serie: 1. G. Anokkee (U. V. S.)) 12.2 sec., 2. J. Schluss (R. C. L.) 12.4 sec. 3e serie: M. Hoexum (Donar) 12.2 sec., 2. H. A. Bonte (Donar) 12.3 sec. 4e serie: 1. F. Jutte (A. S. C.) 12.2 sec., 2. H. Brussée (R. C. L.) 12.3 sec. 5e serie: 1. J. Arbouw (U. V. S.) 12.3 sec. 2. L. Boom (U.. V. S.) 12.4 sec. De nos. 1 en 1 snelste tAveede kAvamen in de finale, doch aangezien twee loopers in denzelfden tijd als tweede waren aan gekomen liepen er 7 deelnemers in de finale. De uitslag werd: 1. H. Buttler 0onar) 12.3 sec.; 2. F. Jutte (A. S. C.) 12.3 sec.; 3. G. Annokkee V. S.); 80 M. hardloopen juniores: 1. S. Borger- ding (Donar) 11.8 sec.; 2. J. Mulde'r (R. C. L.) 12 seo. Hoogspringen: 1. W. Gravendeel (Do nar) 1.65 H., 2. S. Meerburg (U. V ,S.) 1.50 M., 3. H. Brussée (R. C. L.) 1.45 M. 800 M. hardloopen: le serie: 1. H. He- merik (Donar) 2 min. 21.4 sec.; 2. A. van Es (U. V. S.) 2 min. 22.4 sec.; 3. S. Swa- nenburg (U .V. S.) 2 min. 24.8 sec.; 4. M. Verhoog (Donar), 5. J. C. Jansen (Donar). 2e serie: 1. G. de Lange (U. V. S.) 2 min. 28.2 sec., 2. W. Roman (R. C. L.) 2 min. 29.1 sec., 3. P. v. d. Steen (U. V.S.) 2 min. 31.1 sec., 4. M. Hoexum (Donar), 5. P. van Kampen (U. V. S.). Finale: 1. M. Hoexum (Donar) 2 min. 13.6 sec., 2. M. Verhoog (Döna-r) 2 min. 17.8 sec.; 3. G. de Lange (U. V. S.) geen tijd. Extra prijs voor eerstaankomende voet baller gew. door G. de Lange. Baldribbelen: 1. J. Varkevisser (Quick Boys) 20 sec., 2. D. Stavleu (Quick Boys) 24.2 sec., 3. F. Jutte (A. S. C.) 25.2 sec. 400 M. hardloopen (algemeen): le serie: 1. M. Hoexum (Donar) 58.6 sec., 2. P. M. Janssen (Donar) 60 sec. 2e serie: M. Verhoog (Donar) en J. C. Janssen (Donar) beiden geplaatst wegens niet uitkomen van J. v. d. Linden (Donar). Finale: 1. P. M. Janssen (Donar) 59 sec., 2. M. Hoexum (Donar) 61.2 sec. 400 M. hardloopen (voetballers): le se rie: 1. P. J. Teske (U. V. S.) 60 sec., 2. J. Annokkee (U. V. S.) 61 sec. 2e serie: 1. H. Peter (U. V. S.) 61 sec., 2. L. Boom (U .V. S.) 61.4 sec. 3e serie: 1. G. Kaaij (U. V. S.) 59.4 sec., 2. I. Beekman (U. V. S.) 60.4 sec. 4e serie: 1. J. Lacourt (U. V. S.) 66 sec., 2. N. J. Beekman (V. O. S.) 67.8'sec. 5e serie: 1. G. Annokkee (U. V. S.) 61.4 sec.; 2. H. Brussé (R..-C. L.) 61.6 sec. 6e serie: 1. J. Arboinv (U, V. S.) 64 sec., 2. Th. Lescenoord (Zoetermeer) 64.6 sec. De nrs. 1 van elke serie en 2 snelste tweeden kwamen in de finale: Demi-finale, le serie: 1. G. Kaaij, 2. G. Annokkee, geen tijd. 2e serie: 1. I. Beekman 60.2 sec., 2. H. Peter 60.4 sec. Finale: 1. G. Kaaij 59 sec., 2. H. Peter 60.8 sec., 3. G. Annokkee 60.8 sec. Speerwerpen: 1. S. Meerburg (U. V. S.) 42.46 M„ 2. W. Gravendaal (Donar) 38.57 M., 3. E. A'an Hensbergen (R. C. L.) 35.46 meter. 4 x 100 M. estafette, le serie: 1. U. V. S. I 49 sec., 2. Donar 1 49 sed. 2e sex*ie: 1. U. V. S. III, 2. Donar II geen tijd. Finale 1. Donar I 49 sec., 2. U. V. S. I 50.4 sec., 3. Donar II, 4. U. V. S. III. Doeltrappen: 1. H. Barnhoorn, 2. D. Stavleu, 3. J. Varkevisser (allen Quick Boys). Verspringen Seniores (voetballers): 1. E. Harland (U. V. S.) 5.74 M., 2. F. Jutte (A. S. c.) 5.73 M., 3. H. Peter (U. V. S.) 5.55 M. Vèrspringen seniores (algemeen): 1. W. Gravendaal (Donar) 6 M.S 2. H. A. Bonte (Donar) 5.80 M,, 3. D. Roozendaal (Donar) 5.79 M. Vèrspringen juniores: 1. J. Mulder (R. C. L.) 4.40 M., 2. J. Verboom (R. C. L. 3.60 Meter. Driesprong: 1. W. Gravendaal (Donar): 12.37 M., 2. M. Hoexum (Donar) 12.19 M., 3. E. Harland (U. V. S.) 11.90 M. Kogelstooten: 1. W. Gravendaal (Donar) 9.85 M., 2. H. Poter (U. V. S.) 9.22 M., 3. D. Stavleu (Quick Boys) 9.09 M. DAMES ATHLETIEKKAMPIOEN SCHAPPEN EN NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Zeven records verbeterd. Gisteren vonden op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam, de dames athletiekkampioenscha-ppen plaats, welke met enkele nummers voor heeren, aange vuld Averden. De publieke belangstelling liet ook heden, zooals dit in Amsterdam bij de meeste a.thletiekwedstrijden het geval is, te wensohen over en was zeer matig. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op, wethouder Abrahams, de heer van Paree- ren, voorzitter van den A. B. L. O., den heer Moorman, voorzitter der K. N. A. U. en den heer Pijper, penningmeester van de K. N .A. U. Het programma, dat met zorg samengesteld Avas, verliep onder leiding van den wedstrijdleider, den heer E. H. Huizinga vlot en alle nummers werden prompt op tijd verwerkt. De Avelbekende megafonist, de heer N. J. M. Munzert, hield ook bij deze wedstrijden het publiek en de pers op de hoogte van hetgeen er geschiedde en verkondigde met luide stem de uitslagen: De 80-Meter hordenloop voor dames bracht in de eerste serie een overwinning A'an MeAT. A. de Jong-Zondeiwan, die in haar eigen record-tijd liep. De tAveede se rie werd gewonnen door ïnej. Bosman. De finale bracht de dames Olga du Jour, H. Leeksma en Bosman en Mevr. de Jong— Zondervan aan den start. Het resultaat van deze zeer spannende finale was een over winning van meA'r. A. de JongZonder van (QuickHuizum), die dus ook dit jaar weder kampioene is. Tweede werd het A. D. A.-lid Olga du Jour. Het nummer 100 Meter bracht een groo- te verrassing. Hierbij wist mej. Schuurman van U. D. I. uit Drachten, die nog slechts zeer kort in de athletiekwereld A'an zich heeft doen hooren, nadat zij in haar serie reeds het Nederlandsch record met 0.2 sec. gebroken had, dit in de finale nogmaals te verbeteren. Met dit record evenaart zij eveneens het wereldrecord, hetgeen dus een zeer schitterende prestatie genoemd kan worden. De tweede prijs werd be haald door mej. Ter Horst, die in haar éigen recordtijd liep. Mej. Schuurman was blijkbaar echter met dit eene record niet tevreden, zij liep nl. in het nummer 20Ó Meter buiten mededinging mede en slaag de erin het bestaande record van mej. N. Groos met 1 sec. te verbeteren en op 25.6 sec. te brengen. 'Als tAveede arriveerde in den tijd xan 27.7 sec. mej. N. Groots (Hy giea, Den Haag), die daar mej. Schuurman buiten mededinging liep, kampioene Averd. Het nummer 800 Meter, dat o.i. voor dames te zwaar is, werd gewonnen door de kam pioene van het vorig jaar Mej. A. J. Mal- lon in den tijd van 2 min. 38.2 sec. De 4 x 100 meter estafette, die in tAvee series geloopen werd, bracht een 12-tal vereenigingen aan den start. Zij werd ge wonnen door Hygiea (Den Haag) in den tijd van 53.4 sec., die hiermede voor dit jaar het kampioenschap behaalde. Ook het nummer kogelstooten bracht een verras sing. Hierbij wist de welbekende A. T. B.- ster mej. H. P. Munnikes haar eigen re cord met niet minder dan 0. 765 M. te ver beteren en dit op 9.665 M. te brengen. Verder wist mej. Wevers (A. V. Twente) met een fraaie worp van 33.86 M. haar re cord met 2.15 M. te verbeteren, hetgeen eveneens een schitterende prestatie te noemen is. Ook de heeren lieten zich niet onbetuigd en wisten eveneens een drietal records te verbeteren. De welbekende snelwandelaar Gubbels (Pro Patria) die buiten mededin ging meeliep Avist na een zeer spannenden strijd met zijn clubgenoot Engelman zijn record op de 1000 Meter snelwandelen te verbeteren en dit te brengen op 3 min. 55.1 sec. Bij de 3 x 1000 M. estafette wist de Haarlem-ploeg bestaande uit de heeren Ef- fern, Brandenburg en HoogerAverf het op naam van hun vereeniging staande record met 11.6 sec te verbeteren en te brengen op 8 min. 6.2 sec. Ook het record der Olympische estafet te (800400200200 M.) dat sedert. 1926 op naam der A. V. 1923 stond, moest er aan gelooven en werd door de Haarlem- ploeg, bestaande uit de heeren Hooge/werf, v. d. Booren, Benz en Berger op 3 min. 37.1 sec. gebracht. Na afloop dezer alleszins geslaagde Aved strijden, Averden de prijzen door den voor zitter der K. N. A. U. den heer Moorman uitgereikt. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt 80 M. hordenloop (dames) Ned. Ree. 12.6 sec.: 1. A. de Jong-Zondervan (Quick, Huizum) 12.8 sec., (kampioene 1930). 2. Olga du Jour (D. A. D.) 13.6 sec. 3. Bos man (A. T. B.) 100 Meter hardloopen (dames): 1. T. Schuurman (U. D. I.) 12 sec.- (Kampioene 1930, Nieuw Ned. record, evenaring we reldrecord)., 2. E. Ter Horst (A. V. Twente) 12.7 sec.; 3. I. Martin (K. N. A. V.) 12.8 100 Meter hardloopen (dames) open num mer: 1. B. du Mee 13.4 sec.; 2. C. Bronder (Olympia, WieringerAvaard) 13.8 sec., 3. T. Booy (A. D. A.) 14 sec. 200 Meter hardloopen (dames): 1. N. Grooss (Hygiea, Den Haag) 27.7 sec.; kampioene 1930), 2. Rie Briejer (Brunhilde, Leiden). Mej. Schuurman liep buiten mededin ging mede en legde den afstand af in 25.6 sec. waardoor zij een nieuw record ves tigde. 800 Meter hardloopen (dames): 1. A. J. Mallon (Quiek, Gouda) 2 min. 38.2 sec. (kampioene 1930), 2. Dijkman6 (A. D. A.) Mej. Budding arriveerde als tAveede in den tijd van 2 min. 41.2 sec., doch liep bui ten mededinging mede. 4 x 100 meter estafette (dames): 1. Hy giea (Den Haag) 53.4 sec. (kampioene 1930) 2. Quick (Huizum) 54 sec., 3. A. D. A. (Am sterdam) 54.3 sec., 4. A. V. Twente (En schedé).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6