VICEROY GOUD BlackCat KWALITEIT CADEAUX GRATIS MAANDAG 1 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 VOORHOUT. Uitslagen volksspelen. De uitsla-gen van de volksspelen gehou den tijdens de Oranjefeesten alhier zijn als volgt: Prijsbiljarbenle prijs P. v. d. Berg Pzn.; 2e prijs P. Vlasveld; 3e prijs P. Heemskerk; 4e prijs J. Post en 5e prijs J. Angevaare Pz. Klompsjeslaan jongens: le prijs Daan Zoet; 2e prijs Jac. de Winter; 3e prijs J. Ouwehand Pz-n. Fietsrijden op de plank jongens: le prijs H. Bakx; 2e prijs Leo van Zanten; 3e prijs Jac. de Winter. Muiltje loopen meisjes: le prijs Mientje van Schaik; 2e prijs Riek van der Hulst; 3e prijs Corn, van Kampen. Ringsteken auto's, dames: le prijs Riek Jjangeveld; 2e prijs Jo Noman; 3e prijs mej. van der Vlugt. Heeren: le prijs M. van der Laan; 2e prijs C. van der Vlugt; 3e prijs J. van der Hulst Pzn. Stoelendans meisjes: le prijs Neel Ros kam; 2e prijs Miet de Groot; 3e prijs Marie Koppen; e4 prijs Neel van Went. Ringsteken tilbury, dames: le prijs C. Warmerdam, 2e prijs P. Hazalaar, 3e prijs Q. Langeveld; heêren: le prijs M. War merdam. 2e prijs M. Schulte; 3e prijs B. Hazelaar. Tobbetjesteken, gehuwde mannen: le prijs Jac. Zuidhoek; 2e prijs C. Kraakman; 3e prijs B. Augustinus. Ruiters te paard: le prijs M. van der Laan; 2e prijs B. Augustinus; 3e prijs J. van Dijk. Tobbetjesteken voor jongens: le prijs M. Eggen; 2e prijs J. v. d. Nouland; 3e prijs P. van Dijk Jzn. Tonknuppelen gehuwde mannen: le ton le prijs N. Bakker; 2e prijs A. Lemmers; 2e ton le prijs M. Zuidhoek; 2e prijs J. van Steijn. Touwtrekken voor tonknuppelaars: le prijs F. Angevaare; 2e prijs C. van Werk hoven; 3e prijs B. Augustinus. Versierde rijwielen: le prijs Bets Ves- ter; 2e prijs C. van der Laan; 3e prijs C. van Werkhoven. Ringrijden fiets, dames: le prijs mej. Rooiiakkers; 2e prijs Marie de Groot; 3e prijs Joh. Langeveld; heeren: le prijs P. van den Berg: 2e prijs M. Schulte; 3e prijs S. Dannijs. Stoelendans vrouwen: le prijs mej. G. Diemei; 2e prijs mej. P. v. Werkhoven; 3e prijs mej. A. v. d. Berg; 4e prijs mej. van Nobelen: 5e prijs mej. Hogervorst. Etalagewedstrijd: le prijs M. Jansen, 2e prijs C. Th. Huijts. 3e prijs F. M. An gevaare. 4e prijs A. G. Bergman, 5e prijs A. Heerings. De behaalde prijzen bestonden hoofdza kelijk uit kunstvoorwerpen en huishoude lijke artikelen, zooals theeservies; vloer kleed; tafelkleed enz. Door de warmte bevangen en overleden. Zaterdagmorgen werd de heer C. J. Post alhier zoodanig door de warmte bevangen, dat hij zijn werkzaamheden niet meer kon voortzetten en huiswaarts moest worden gebracht. In den nacht van 30 op 31 Aug. is hij aan de gevolgen overleden. Hij laat vrouw en 7 kleine kinderen achter. Brand. Zaterdagmorgen omstreeks half negen ontstond er brand in een riet- schelft van den heer P. J. Ruigrok, alhier. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist een belendende hooiberg en eenig ge bouwen voor brand te vrijwaren, door een slang op de waterleiding. De betrokken rietschelft brandde evenwel geheel uit. De burgemeester was ter plaatse. Geboren: Rina Catharina d. van D. Havenaar en M. Noort. Everard Ma rie zoon van H. A. G. Bots en M. J. H. van Schaik. Petrus Cornlus z. van J. de Groot en van J. G. M. Meijer. Marie Johanna d. van G. Witteman en C. van Schooten. Getrouwd: J. W. Groot Enzerink te Leiden met J. H. Klomp. A. J. van Vliet te Velzen met C. M. G. Warmerdam. Gevestigd: E. R. Moltzer van Amersfoort. A. J. H. en J. A. Hooger- vorst van Leiden. J. P. Westerhoven van Coin. J. M. J. Vester van Heemstede en K. L. de Lange van Noordwijk. Vertrokken: J. Hoogervorst en ge zin naar Zoeterwoude. A. G. M. Hollak van Amsterdam. H. J. M. Jansen Hen driks van Zeeland. P. van Leeuwen van Wassenaar. J. B. Terpstra van Noord- wijk. W. Kortekaas van Noordwijker- hout. H. Moeskops van Reek. M. Ha- genaart van Veghel. J. W. Hilders en gezin van Noordwijkerhout. KATWIJK AAN DEN RIJN. OM DEN ZILVEREN MISS BLAXCH- BEKER. Zaterdagmiddag had aan de Rijkssohiet- banen te Katwijk aan den Rijn de wed strijd plaats om den Zilveren Miss Blanch Beker. Deze Beker was 3 jaar geleden aan den Kring „Rijnland-Zuid" ten ge schenke gegeven door de Egyptian Ciga- retten Mij. Als gasten deden toen al mede aan den wedstrijd „Rijnl. Noord''. Deze kringen zijn thans opgeheven en daar voor in de plaats gesteld „Duinland" zoo dat de wedstrijd thans uitging van „Duin- land". Deelnemende Burgerwachten wa ren: Oegstgeest, Wassenaar, Voorschoten Katwijk, Leiderdorp, Valkenburg en E ijnsburg. De wedstrijd had plaats op schijf B.W. telling 1—10, afstand 100 M., houding naar keuze. Overste Westhoff, Comman dant der Burgerwacht Wassenaar had de algemeene leiding. De voorzitter van „Duinland" Burgemeester J. Schokking te Katwijk, sprak een openingswoord waarna Overste Westhoff eenige mede- deelingen deed ten opzichte dezer wed strijd. O.a. deze mededeeling dat het be stuur der Burgerwacht Wa-ssenaar een extra prijs had beschikbaar gesteld, eeni ge medaille, de beeltenissen van de leden b EegYiieuw Engelsch metaal L>ns Sau "Pf GeE - u:_ GRATIS VOOR 1. "VICEROY" GOUD Sigarettenkoker Elegaifo motief en afwerking 2(lOCcijpons V 2. "VICEROY" GOl® l Boudoirklokje, primS y> uurwerk - - -S25G 3. "VICEROY" GOUC^ Manucurestel - - 900 C< goud in het gebruik goud om te zien Gegarandeerd geen platewerk Hierboven staan zeven geschenken afgebeeld uit deze zeer aantrekke lijke seriehet zijn prachtge- schenken voor Uw vrienden. 4,. "VICEROY" GOUD Boudoir Handspiegel - 450 Coupons 5. "VICEROY" GOUD Haarborstel 420 Coupons 6. "VICEROY"GOUD U krijgt kwaliteit op twee Poederbowl en dons - 350 Coupons manieren als U Black Cat rookt. 7. "VICEROY" GOUD Kwaliteit's sigaretten—standaard Boudoir Haarkam - 200Coupons model— en kwaliteit's cadeaux. VIRCIN ia(M 'sigaretten 10 VOOR 20 VOOR 40 c! 50 VOOR FI.L- 5 GRATIS COUPONS Afd. CADEAUX. THE BLACK CAT. 528, Rijswijkscheweg DEN HAAG eve mij gratis en franco te zenden cadeaulijit en 5 coupons. IN FRAAIE. PLATTE BLIKKEN DOOZEN van het Koninklijk huis met het bekende gedenkboek over den stam van het Oranjehuis Deze prijs zou ten deel val len aan dat korps- dat de meeste rozen had geschoten. Dip, met uitzondering van het korps dat de Beker wint. Dan namen de wedstrijden, Beker- en vrije-ba an wed strijden een aanvang. Dat de wedstrijd zeer spannend was bewijst de uitkomst, reeds dadelijk, ge zien het kleine verschil in totaal der uit komst. der 7 korpsen. Hoogste korps en laagste een verschil van 25 punten. Na e«n spannende kamp was de uitslag dan als volgt: No. 1. Oegstgeest met 450 punten, no. 2 Katwijk met 449 punten, n-o. 3 Rijns burg met 449 punten, no. 4 Voorschoten met 440 punten, no. 5 Leiderdorp met 437 punten, no. 6 Wassenaar met 436 punten, no. 7 Valkenburg met 425 punten. Oegstgeest had ook het grootste aan tal rozen nl. 18 doch kwam als winn<# der Beker niet voor de rozenprijs in aan merking. Volgende was de Burgerwacht van Voorschoten met 17 rozen welk korps dus de extra prijs won. Aan de vrijebaanwedstrijd hadden 48 schutters deelgenomen. Maximum aantal punten was 30. De uitkomst was als volgt: 1ste prijs- J. Slingerland te Kat- wijk aan den Rijn met 30 punten met steunserie van 30 p., no. 2 G. v. Druten te. Oegstgeest met 3029 p., no. 3 H. Ra- vensbergen te Rijnsburg met 3028 p., no. 4 P. de Wit te Oegstgeest met 3027 p., no. 5 v. Klaveren te Rijnsburg met 30- 27 p., no. 6 J. Noort te Voorschoten met 30—25 p. Na afloop van den wedstrijd kwam men in de cantine bijeen waaronder toepasse lijke woorden door Overste Westhoff de Beker, rozenprijs en vrijebaanprijzen aan de respectievelijke winners werden uitge reikt. De Burgerwacht Oegstgeest had 'n extra felicitatie in ontvangst te nemen omreden deze Burgerwacht thans in het bezit is van de Miss Blahche-Beker, daar deze voor de derde maal achter elkaar door Oegstgeest werd gewonnen. De com mandant van Oegstgeest de heer Pelten- burg dankte in hartelijke bewoordingen voor deze felicitatie; en meende een woord van dank te moeten brengen voor de goede leiding van hedenmiddag door Overste Westhoff Dan bleef men nog wat gezellig in de Cantine bijeen. Opgemerkt zij dat Oegetgeest thans blijvend in het bezit is van „De Leidsche Beker", de „Rijnsburgsche Beker", de „lste Oegstgeester Beker" en thans de „MiBs Blanch Beker" zoodat we Oegst geest nog steeds de kampioen uit „Duin- land" mogen noemen. Proficiat. „D uinland". Door het bestuur van „Duinland" is een vergadering uitgeschre ven tegen Maandag 8 Sept. a.s., des avonds- te 8 uur in de groote zaal van 't Gemeentehuis. De agenda wordt n°g na* der bekend gemaakt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kinderfeesten. Door de speeltuinvereni ging „Bloemhof" zullen op Zaterdag 13 Sep tember e.k. voor de kinderen der leden fees ten worden georganiseerd, welke zullen be staan in het houden van verschillende kin derspelen, waarvoor een aantal fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Het bestuur dezer vereeniging heeft er indrdaad slag van de jeugd aangenaam te vermaken. Spiritusdrinker. Door de rijksveldwacht werd Zaterdagmiddag langs den Steekterweg aangehouden een bekende spiritusdrinker, die blijkbaar door de warmte wederom te veel aan bacchus had geofferd en in beschonken heidshalve werd de man naar het arrestanten- toestand langs genoemden weg lag. Veilig- lokaal in de Schoolstraat overgebracht, waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt, v Aanrijding. Zaterdagmiddag werd op den Gouwsluischenweg een zoontje van den kruidenier v, D. met zijn rijwiel door een luxe auto aangereden. De jongen kwam er zelf goed af, maar zijn rijwiel werd bijkans ver nield. Prijzen behaald. Op de landbouwtentoon stelling te Reeuwijk behaalde de landbouwer H. C. Kroft met 10 stuks rundvee zes eerste en een tweede prijs. BOSKOOP. Personalia. Voor de hoofdacte is ge slaagde onze vroeger plaatsgenoot de heer W. Boekraad, onderwijzer te Leidschendam. Gymnastiek. Naar wij vernemen, zullen de beide plaatselijke gymnastiekvereenigingcu Woensdag a.s. hun medewerking verleeneu bij de te houden feesten, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, welke zal beslaan in het geven van een gezamenlijke turn demonstratie. Concert. De rauziekvereen. Harmonie Excelsior gaf Donderdagavond een concert in den tuin van den heer J. H. van Straaten van Nes, hetwelk wederm zeer goed geslaagd mag heetn. De verschillende nummers, welk onder de bekwame leiding van hare directeur de heer H. v. d. Velden uit Leiden werden opge voerd, vielen bij de aanwezigen zeer in den smaak, wat het luide applaus bewees, dat tel kens in ontvangst mcht worden genomen. „Excelsior" kan wederom met voldoening terugzien op dezen goed geslaagden avond. Ter herdenking van den 50sten verjaar dag van H. M. de Koningin zal de Chr. Mu- ziekvereen. „Concordia" hedenavond een con cert geven in de versierde tent op het terrein van garage „Neuf". Benoeming. Voor het tijdvak van 1 Sept. 19301 Sept. 1931 zijn tot leeraren aan de Rijks Tuinbouwschool alhier benoemd de hee ren A. Frank, alhier en G. Bleeker te Sant poort. HAZERSW0UDE. Ernstige mishandeling. Zaterdagmiddag te ongeveer half vier heeft zich in den Galgpolder alhier een ernstig drama afgespeeld. De 17-jarige J, van Vliet verrichtte op het land werkzaamheden; in een tuin daarnaast arbeidde de tuinder A. Binnen dijk. Na een korte woordenwisseling over het wegwerpen van wat vuil, ontstak B. zoo in woedde, dat hij v. V. met een schoffel ver wondde, zoodat de ingewanden hem uit het lichaam puilden. In allerhaast werd genees kundige hulp ingeroepen. Dr. Zoete gelastte di recte overbrenging naar het St. Elisabethsge- sticht. Per ziekenauto werd de ongelukkige naar Leiden vervoerd, waar hem de laatste H.Sacram. werden toegediend. De toestand was heden naar omstandigheden redelijk wel. De getroffen was een zeer oppassend jongmensch. De deelneming en de verslagenheid was dan ook algemeen. B. werd onmiddellijk in het huis zijner ouders gearresteerd en per weiboot naar het arrestantenlokaal vervoerd. Hem langs Ide dorpsstraat te vervoeren achtte de politie niet gewenscht, daar het publiek een zeer dreigen de houding aannam. In den loop van den avond werd den dader door den burgemeester een verhoor afgeno men, waarbij hij een volledige bekentenis af legde. Door rijks- en gemeentepolitie werd hij daarna per auto naar het huis van bewaring in Den Haag vervoerd, KOUDEKERK. Aanrijding. Toen de melkrijder W. M., wonende in de Hoogewaard alhier, zijn vracht auto uit de garage reed, werd hij door een uit die richting komende luxe auto aangere den. Behalve eenige lichte beschadigingen, werd de vooras van de vrachtauto van M. zoodanig verbogen, dat verder rijden niet meer mogelijk was en de wagen eerst door den heer van Wijk te Hazerswoude moest wor den gerepareerd. De luxe auto bleek geen schade te hebben opgeloopen. Verzekering dekt de schade. NOORDEN. Uitstapje. Vrijdag heeft de Jeugdvereen. van de R.K. Drankbestrijding, jongens en meisjes van 1015 jaar, onder leiding van de besturen van het Kruisverbond en de Maria- vereeniging, haar jaarlijksch reisje gemaakt. De nieuwe motorschuit van de Gebr. Schut ter bleek een schitterend vervoermiddel, allen konden op het dek plaats nemen, zonder dat voor afvallen ook maar eenig gevaar aanwe zig was. Te 6 uur voer men, met 63 personen in ge tal, af; de heer G. Pieterse zorgde voor het muzikaal gedeelte, terwijl onderwijzer Vroon hof de meer directe leiding had. Na een gebed voor eeng oede reis, klonken al weldra de vroolijke liederen van de frissche jeugd over riet en plas. Zoo ging het door via Slik- kendam, langs Heinoomsvaart, Kockengen, Portengen, de Keulsche Vaart en Vecht, waar bij men passeerde Breukelen, Maarsen en Zui len, tot Utrecht. Na een korte wandeling ging men met ge reserveerde wagens per tram via De Bilt en Zeist naar Rijsenburg. Het eerste bezoek gold het bekende monument van dr. Schaepman, voor een goede reis, klonken al weldra de dom, alwaar de heer Vroonhof uitleg gaf. Daarna naar de kerk, alwaar een gezamen lijk gebed verricht werd, om vervolgens het bekende grafmonument te bezichtigen van de treurende maagd, een krans willende leggen op den grafkelder van de stichters van Rij senburg. In bevriende huize kon men zich nu verfris- schen en van het noodige voorzien, om dan te trekken naar het bekende Rijsenburgsche bosch, alwaar men genieten kon van de schil- j derachtige natuur en de heerlijke dennen- j lucht, van het heuvelig terrein, de Zwitsersche brug, de bloeiende hei. Het was alles als een openbaring voor onze jeugd en al te spoedig moest alweder aan de terugreis gedacht wor den. Van een bezoek aan Austerlitz moest wegens den beperkten tijd worden afgezien. Terug volgde men weder dezelfde route en mooi op tijd kwam men weer in de allerbeste stemming te Noorden aan. Het was een dag vol genot voor onze jeugd, maar ook een dag vol leering, hoeveel heerlijks Gods schepping biedt, hoeveel mooie plekjes op vrij korten afstand ons land bezit, maar ook en vooral hoeveel meer te genieten is van het geld, dat op ouder leeftijd zoo vaak be steed wordt aan sterken drank en bier. Diploma. Het diploma der Europeesche Mode-academie voor Costumière is uitgereikt aan onze dorpsgenoote mej. Corry Groenen dijk. WOERDEN. Winkelweek. Zaterdag is de winkelweek geopend met een muzikale rondgang door de stad. Deze winkelweek, uitgeschreven door de beide Woerdensche Middenstandsvereenigin-- gen, omvat 72 deelnemers. De prijzen bestaan uit een hoofdprijs van 40, een prijs van 20 en alle door de deelnemers beschikbaar ge stelde prijzen, die in de étalages zijn tentoon gesteld. Dit aantal is nog vermeerderd met diverse voorwerpen door particulieren en ver- cenigingen geschonken. De prijzen zullen publiek worden verloot in hotel Concordia op Donderdag 11 Sept. 's namiddags 8.30 uur. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een inbraak gepleegd in het ge bouw der veilingvereeniging „Woerden en Omstreken", gelegen aan den Oudelandsche Weg. De dader of daders, die door verbreking van een raam zijn binnengekomen, hebben een zeer goede buit gehad dezen keer. Uit de brandkast is een bedrag ontvreemd van niet minder dan 5200. In de buiten- en binnen wand van de brandkast, die resp. 3 mM. en 2 mM. dik zijn en van staal vervaardigd, werd een groot gat gemaakt, waardoor men het geld kon bemachtigen. De diefstal werd 's morgens te half zes het eerst ontdekt door den concierge van het gebouw. Deze waar schuwde onmiddellijk de politie, die terstond een onderzoek instelde. Verdere betrokken personen werden eveneens dadelijk op de hoogte gesteld. Dit is binnen een maand tijds j de derde inbraak, die hier plaats gehad heeft. En thans met succes. Verdere bijzonderheden kunnen, in het be- LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Sept. waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, Telef. 807. lang van het loopende onderzoek, niet worden medegedeeld. Diefstal. Zaterdagmiddag is in het zwem bad aan de Buitengracht een portemonnaie, inhoudende eenig geld, aan een der zwemmers ontstolen. De portemonnaie werd later ledig in het plantsoen teruggevonden. ZEVENHOVEN. Verkooping. Het café aan de Sluitkade met veerpont, landerijen en rietland, komt eerstdaags onder den hamer. STADSNIEUWS VAN EEN MOTORRIJDER, DIE VERZET PLEEGDE. Zondagnamiddag te 6 uur zag de agent wielrijder W. op den Stationsweg een motor rijder, wiens motor slechts voorzien was van nummerplaten met krijt. De agent verzocht den jongenman af te stappen, maar deze stoor de er zich niet aan en reed met een flink gan getje door, achtervolgd door den agent. Nabij de Blauwpoortsbrug gaf de agent W. zijn col lega-verkeersagent een teeken het verkeer stop te zetten, maar ook hieraan stoorde de motorrijder zich niet. Hij reed daarna de Haar lemmerstraat op. Een passeerende agent, S. genaamd, kwam daarop zijn collega te hulp door op de treeplank van een passeerende aifto te springen. De motorrijder reed ver volgens de Leege Werffsteeg in en ook de auto volgde, maar de agent op de treeplank viel er in den bocht af en viel zijn arm uit de kom. De motorrijder reed maar steeds door en kwam tenslotte op de Langegracht, waar hij zijn motor tegen een huis zette en naar binnen wilde gaan. Maar hij had buiten den moedig volhoudenden agent W. gerekend. Deze had hem steeds achtervolgd en wilde proces verbaal opmaken. De aangehoudene weigerde echter zijn naam op te geven, hij had rij- noch nummerbewijs en het nummer op den motor was gefingeerd. Hij verzette zich hevig tegen zijn arrestatie, zoodat de agent door een in de buurt wonenden collega moest worden bijge staan. De man werd daarop naar de politie post aan de Haven overgebracht, maar ook daar ging hij weer tekeer en beet den agent W. een stuk uit de kin. Inmiddels was natuurlijk ook het publiek zich met het geval gaan be moeien en er bleek meerdere politiehulp noo- dig, om den man naar het politiebureau over te brengen. Toen deze kwam werd de aange houdene geboeid weggevoerd. Het bleek te zijn de 21-jarige J. de la R., wonend aan de Waardgracht. Hij verklaarde hedenmorgen, dat hij bang was geweest voor een bekeuring en daarom doorgereden wasNu heeft hij verschillen de procesverbalen te pakken. Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Zaterdagmiddag heeft de buurtvereeni ging „Eensgezindheid" op de gebruikelijke wijze haar jaarlijksche kinderfeesten ge vierd en we mogen er dadelijk aan toe voegen, dat zij ondanks de hitte uitste kend geslaagd zijn. De kinderen lieten zich door de warmte weerhouden, om hun vreugde uit te jubelen. Het was een heer lijk gezicht die vele kleuters met elkaar te zien wedijveren om een prijsje te win nen. En er was zooveel te doenVoor de kinderen van diversen leeftijd waren er verschillende spelen, welke in ver scheidene straten werden gehouden, zoo dat de belangstelling door het straten- complex mooi verdeeld werd. Na afloop van de kinderspelen werden er een honderdtal ballonnen opgelaten. Voor de ballonnen die het verst' worden gevonden, zijn vijf prijsjes uitgeloofd. Het was een leuk gezicht zoovele luchtreizi gers tegelijk in het luchtruim te zien ver dwijnen. Des avonds gaf het Leidsch Politie- m uzi ekge zeis chap een concert, dat uit stekend heeft voldaan, en waarvoor de vereeniging zeer dankbaar mag zijn. Tot slot werd een rondgang gemaakt door alle straten, waarbij de lampions een aardigen aanblik opleverden. Het werd een ware succesdag voor de' Eensgezindheid en de kinderen, die allen met een prijsje gelukkig gemaakt werden, zullen met genoegen aan dezen middag terugdenken. De hoofdprijzen, welke voor de kinder spelen waren uitgeloofd, werden als volgt gewonnen: Zeilwedstrijd: (jongens van 6 en 7 jaar): Kees Wassenaar le pr., Hendrik Bakhuys 2e pr., Freddy Frank 3e pr., Jopie Cle ment 4e pr. Kikkerspringen: (jongens van 8 en 9 jaar): Willem Bauta le pr., Marinus El- derhorst 2e pr., Jo v. d. Hoven 3e pr., Ge- rardd Trouwee 4e pr., Roelof v. d. Berg 5e pr., Karei Flaman 6e pr. Zakloopen: (jongens van 10 en 11 jaar): Piet Wagenaar le pr., Barend Frank 2e pr., Jacobus Ribot 3e pr. Naar den trein (jongens van 12 en 13 jaar): Joost Boeloe le pr., Kobus Voge lenzang 2e pr. Tonnetje rollen (meisjes van 10 en 11 jaar): Jaantje Zoetebroek le pr., Corry de Bolster 2e pr. Waschdag (meisjes van 10 en 11 jaar): Annie Montanus le pr., Mientje Laman 2e prijs. Blaas schoppen: (meisjes van 12 en 13 jaar): Jo Montanus le pr., Marie Eiker bout 2e pr. Gisterenmiddag te 4 uur viel de 5-jarige J. B. spelenderwijze van de Zuidsingelbrug te water. Een voorbijganger, de heer H. Boom, bedacht zich geen oogenblik en sprong ge kleed in 't vuile water. Hij slaagde erin den haast zinkenden jongen te redden en behou den op den wal te brengen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2