MAANDAG 1 SEPTEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 slachtoffer; van de hitte. Te Berlikum (Fr.) is de 67-jarige H. Hylkema, die op een bouwakker aan het werk was, door de warmte bezweken. KINDERVERLAMMING. Tc Xieuwleusen (O.) is een vierde geval van kinderverlamming geconstateerd. Te Terappel (Gron.) is verlamming geconstateerd bij een kindje van een rijks ambtenaar. Te Delft overleed Vrijdag een 21/2- jarig meisje aan kinderverlamming. BRANDEN. Suikerfabrieken der firma Wittouck Co. te Breda in vlammen opgegaan. Ander halve -ton schade. Zaterda-gvond omstreeks 8 uur is een zware brand uitgebroken in de suikerfa brieken der firma Wittouck en Co. aan de rider Mark gelegen, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. De brand is vermoe- delk ontstaan in de herstellingswerk- plaats der drijfriemen, waar vele licht ontbrandbare stoffen aanwezig waren. De brand heeft zich onmiddellijk uitgebreid over het kantoorgebouw en de magazijnen, waar een ontzaglijke hoeveelheid materieel voor de komende campagne was opgesla- gen. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse en heeft met drie motorspuiten den brand bestreden. Van allle zijden was het gebouw bereikbaar, zoodat met twaalf straalpijpen water kon worden gegeven. Omstreeks half tien had men brand onder de knie. Het geheele gebouw is uitgebrand. De snijmachines, die in het benedengedeelte waren opgesteld, heben ernstig van het vuur geleden. De schade wordt op ander halve ton geschat. De suikerfabriek Wittouck is een doch teronderneming van de Centrale Suiker Mij. Indien de schade niet vóór 1 October is hersteld, zal er gedurende deze suiker campagne niet worden gewerkt en de bie- tenvoorraad bij zustermaatschappen wor den verwerkt. Dit brengt een belangrijke schade mede voor honderden Bredasc-he werklieden, die gedurende de campagne aan dezo suikerfabriek werk vonden. De fabriek is niet tegen bedrijfsschade verzekerd. Gebouw en inventaris zijn voor een kwart millioen verzekerd. De oorzaafc van den brand is onbekend. Nader wordt nog gemeld: De brand deed zich aanvankelijk ern stig aanzien. Een geweldige vuurzuil steeg ten hemel, die uren in den omtrek zicht baar was, terwijl een dichte vonkenregen een voortdurend gevaar voor de belenden de gebouwen vormde. Door de groote ac tiviteit der Bredasche brandweer bleven gelukkig de raffinaderij en het laborato rium gespaard. De magazijnboekhouding is mede door het vuur verloren gegaan, terwijl de boekhouding van het hoofdkan toor gedeeltelijk is gered. De heer Asselsbergs, directeur der fa brieken, die den geheelen avond op het ter rein aanwezig was, deelde mede, dat de schade zeer groot was.'ln het magazijn was voor een waarde van 100.000 aan poets middelen, vetten, oliën, rubber, leer enz. opgeslagen. Dat alles verschafte een gre tig voedsel aan den brand. Gelukkig kon den verscheidene vaten olie tijdig worden gered. Boerderij afgebrand. Zaterdagmiddag te half vier ontstond te Apeldoorn brand in de boerderij van P. v. Amersfoort aan het kanaal in de Beemte. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch huis en inboedel, alsmede groote voor raden hooi, een schuur en havermijt gin gen in de vlammen op. Twee varkens en een paar konijnen verbrandden eveneens. Oorzaak is het spelen met lucifers door een vierjarig kind. Huis en inboedel wa ren slechts laag verzekerd. Waterstokerij uitgebrand. Gisteravond om half twaalf is een felle brand uitgebroken in de waterstokerij van G. van Uden, gevestigd in pand Nijver heidsstraat 96A te Botterdam. De wa/ter- stoberij brandde in korten tijd geheel uit. Dank zij de krachtige bestrijding van het vuur door de brandweer, die 5 stralen wa ter gebruikte, kon de bovenverdieping, waarvan de vloer reeds was doorgebrand, behouden blijven. Wel hebben de bewoners dezer verdieping eenige oogenblikken in groot gevaar verkeerd, doch zij konden ten slotte allen, zij het ook gedeeltelijk in nacht* gewaad over de trap ontkomen. Kapperswinkel uitgebrand. Gistermiddag ongeveer 6 uur brak plot seling brand uit in de kapperszaak van den heer v. d. P. te Dongen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet ver hinderen, dat het geheele pand uitbrand de. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Vechtpartij te Zaandam. Te Zaandam is de kermis begonnen raefc een hevige vechtpartij op den hoek van de esl zijde en de Ged. Gracht, waarbij de politic zich genoodzaakt zag van de blanke sabel gebruik te maken. De aanleiding was de arrestatie van ze keren J. B., die zich daarbij met geweld verzette. Toen ook enkelen uit het publiek tegen de politie partij kozen, ontston^ een vechtpartij, waarbij rake klappen wer den uitgedeeld en zelfs bloed vloeide. De politie., die inmiddels versberkingi had ontvangen, bleef meester van het ter rein. MOORD OF ZELFVERDEDIGING? Dronken vader door een zoon met een stoel doodgeslagen. Van Zaterdag op Zondag des nachts on geveer 20 minuten voor 2 werd den plaats vervangend commissaris van politie te Breda, den heer J. P. C. Mansveldt mede gedeeld, dat zich in perceel no. 30 in de Terheydenstraat, bekend in den volksmond als dc „Vinkenbuurt" 'n lijk zou bevinden. De heer Mansveldt spoedde zich direct naar het gemelde perceel, teneinde een onderzoek in te stollen. Hij vond ter plaatse het lijk van E. W. in een plas bloed onder aan een trap in de keuken. Bij een verder onderzoek bleek o.a., dat van de buitendeur een plank, waaraan het slot zat bevestigd, was afgerukt, terwijl een viertal ruiten aan de voorzijde der woning waren ingeslagen. Voorts bleek bij het onderzoek, dat herhaaldelijk huiselijke twisten voorkwamen tusschen den versla- gene en vrouw en kinderen. De verslagene, die vader is van acht kinderen, stond niet zeer gunstig bekend. Bij twisten met zijn vrouw sloeg hij deze herhaaldelijk. De vers-1 agene was 51 jaar en was van beroep schilder. De heer Mansveldt had intusschen den officier van justitie met een en ander in kennis gesteld en de sub stituut officier baron mr. Speeyart van Woerden w^s spoedig ter plaatse. Het lijk van B. W. werd gistermorgen naar het stedelijk ziekenhuis overgebracht, waar het waeht op een onderzoek van da*. Hulst uit Leiden, die inmiddels ontboden was. Uit een verklaring van een achttal ge tuigen is komen vast te staan, dat jj. Vrij dag weer een huiselijke twist had plaats gehad en dat E. W. ook nu 's nachts 1 uur weer dronken was thuisgekomen. De deur was echter gesloten. E. W. sloeg toen en kele ruiten in en trapte toen de dehr ope-n. Vervolgens ging hij naar binnen. Moe der en een der dochters, welke beneden sliepen, vluchtten uit angst toen de trap op en zochten bescherming bij een daar sla- penden zoon, eveneens E. genoemd. Met drieën zagen zij E. W. senior nu, ge wapend met een stoel, die hij aan een poot vasthield dreigende, allen te zullen vermoorden, naar boven komen. Toen de verslagene boven aan de onge veer 15 treden hooge trap was gekomen, rukte de 16-jarige zoon E. de stoel bij de leuning grijpende, deze uit zijns vaders hand en gaf hem daarmede 'n slag, zoodat deze ■de trap afviel, waar hij bijna onmiddellijk dood moet zijn geweest. De vrouw van E. W. senior was intus schen door een dakraam op het dak ge vlucht, vanwaar zij door een buurman met behulp van een ladder in veiligheid werd gebracht. De 16-jarige E. W. junior verklaarde uit noodweer te hebben gehandeld. Hij achtte zijn moeder, zuster en zich zelf in gevaar. De 16-jarige E. W. junior is arbeider en zeer flink voor zijn leeftijd. Hij is in voor- loopig arrest gesteld. Onderzocht wordt nu of hier uit zelfverdediging is gehandeld. Natuurlijk bracht het nachtelijk drama geheel de buurt op de been. „Mndmrg." ALKMAAR IN REP EN ROER. Van een goedgeloovig meisje en een „handelaar in blanke slavinnen". De „Alkm. Crt." geeft een omstandig ver haal van de ontvoeiüng van een twee en twintigjarig meisje uit Noord-Scharwoude, waaraan wij het volgende ontleenen: Op het bureau van de gemeentelijke ar beidsbeurs verscheen dezer dagen een aeht en dertigjarig man, die verklaarde Buis te heeren, uit Indië te zijn gekomen en een huishoudster te zoeken. Hem werd het adres gegeven van mej. M. Jansonius, een meisje van twee en twin tig jaar uit Noord-Scharwoude. Genoemde heer Buis had inmiddels van den heer Van den Idzert in de Reguliers laan een huis gehuurd en voorgegeven, dat hij va-n zijn vrouw gescheiden was en zijn kindje met een baboe bij een broer van hem in Zeist had achtergelaten. Den huiseige naar verzekerde hij, dat hij via de Twent- sche Bank hem vooruit huur zou betalen. Bij den autohandelaar Tasche kocht hij in een minimum van tijd een auto voor 3000. Hij verklaarde ook daar, dat hij den anderen dag op de Twentsche Bank zou betalen en vroeg, van hetzelfde merk een demonstratiewagen met een chauffeur, om in Alkmaar verschillende inkoopen te doen. Den geheelen dag heeft hij met den chauffeur rond gereden en op zijn uitnoo- diging vergezelde mej. Jansonius hem, om hem van advies te dienen bij het aankoo- pen van meubilair vóór het inrichten van het gehuurde huis. In den loop van den dag kocht hij voor niet minder dan 15.000. De autohandelaar Tasche, wien het ver dacht was voorgekomen, dat de verkoop van de auto nog geen vijf minuten had ge vorderd, had inmiddels aan de Bank van Wisselink verzocht, hem inlichtingen over den genoemden Buis te verstrekken. Deze bank telefoneerde naar Zeist en al spoe dig bleek, dat de man een gefingeerd adres had opgegeven. Buis was inmiddels met de auto en het meisje naar haar ouders in Noord-Schar woude gereden en daar vertelde hij, dat hij te Heiloo een villa bewoonde. Hij zeide, dat de chauffeur het meisje den volgenden dag zou halen en verzocht haar al vast bij de inrichting van het huis behulpzaam te willen zijn. Den volgenden dag weigerde de auto handelaar echter den chauffeur opdracht te geven om het meisje te halen. Hij had inmiddels de politie met het geval in ken nis gesteld, die onmiddellijk inlichtingen inwon bij de winkeliers, die wel met elkan der voeling hadden gehouden, maar de po litie niet met de zaak in kennis hadden ge steld. De Bank van Wesseling won op verzoek va.n de winkeliers ook bij de bijkantoren van de Twen-tsche Bank inlichtingen in en ook daar bleek, dat de rekeninghouder Buis Toen in den loop van den dag den heer Jansonius te Noord-Scharwoude bleek, dat uit Zeist daar niet bekend was. genoemde Buis hem als borg voor de inkoo pen had opgegeven, en het bericht van de behouden aankomst van zijn dochter uit bleef, (zij zou met den heer Buis inkoopen te Alkmaar doen) kreeg hij argwaan en begon ook hij inlichtingen in te winnen. Het bleek hem toen, dat Buis niet in Heiloo woonachtig was. Hij waarschuwde dadelijk do politie tc Noord-Scharwoude, die zich oogenblikkelijk naar Alkmaar be gaf en zich aldaar met de Alkmaarsche politie in verbinding stelde. Aangezien mej. J. zich in het bezit had gesteld van een Engelsche pas, en Buis zich er over had uitgelaten, dat ze later samen naar Londen zouden gaan, heeft de Alkmaarsche politie zich na kennisne ming van het vermoeden van den burge meester van Noord-Scharwoude, dat men hier te doen had met de ontvoering van een meisje, onmiddellijk in verbinding ge steld met de politie in de verschillende ha venplaatsen. Er werd ernstig gevreesd, dat het meisje in handen was gevallen van een hande laar in blanke slavinnen en dat zij zich reeds te Londen zou bevinden. 't Was niet zóó erg. Nader wordt gemeld, dat het verdwenen meisje Vrijdagavond is teruggevonden. Na dat het signalement van den man, die met haar zulke groote inkoopen voor zijn nieu we woning gedaan had, per radio verspreid was, meende een kellner in Bergen den ge zochte te herkennen in een van de gasten, die daar dien nacht voor zich en zijn huis houdster twee kamers besteld had. Het meisje was met den man in Amster dam inkoopen gaan doen en de politie, die inmiddels gewaarschuwd was, wachtte den man in het hotel op en arresteerde hem. Het bleek een fantast te zijn, die voor een dergelijk feit reeds eerder onder bewaking gesteld waa. Door zijn goed gedrag in de psychopa- teninrichting te Leiden en Heilo werd hem Woensdagmorgen toegestaan een korte- wandeling te maken, waarvan hij niet meer in het gesticht terugkeerde. Aan het mi nisterie en den officier van justitie te Alk maar was van zijn verdwijning kennis ge geven. Het meisje bleek geheel onder den fascineerenden invloed van den man ge handeld te hebben. Zij is gelukkig onge deerd uit dit avontuur 'gekomen, en ver toeft weder bij haar ouders, die overgeluk kig zijn, dat zij hun dochter weer terug hebben. GEVAARLIJKE SMOKKELAARS. Dynamietaanslag te Worm. Tegen twee uur Vrijdagnacht is in de buurtschap Worm, gem. Moksieen, op een huis een dynamietaanslag gepleegd, zeer waarschijnlijk door smokkelaars, die ver moedden, dat zich in de woning beambten bevonden. De aanslag is .vermoedelijk geschied door personen, die pen groore nachtelijke smokkelaffaire op touw hadden gezet. Even voor de ontploffingen, werd door beamb ten een Hollandsche auto aangehoaiden, waarineen bekend Duitsch smokkelaar was gezeten. Deze auto diende blijkbaar om het terrein te verkennen. De smokke laar is in arrest gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. Door den dynamietaanslag is veel mate- rieele schade aangericht. Geen persoonlijke ongelukken. Een politiehond heeft een spoor gevolgd tot op Kerkraadsch grond gebied, op een plaats, waar geregeld de smokkelauto's geladen worden. Jacht op inbrekers over de daken. Bewoners van den Nieuwen Binnenweg te Botterdam waarschuwden in den afge- loopen nacht de politie, dat er inbrekers waren in de woning boven een kunsthan del aan den Nieuwen Binnenweg. Onmid dellijk stelde de politie een onderzoek in, waarbij bleek, dat twee inbrekers de vlucht hadden genomen over de daken. Een wilde jacht, waarbij de politie nog eenige malen schoot, volgde. De inbrekers wisten even wel te ontkomen. Later bleek, dat een hunner zich toe gang verschaft had tot de woning van de fam. v. D. in de Heemraadstraat en voor dat deze de politie had kunnen waarschu wen de straat wa<s opgevlucht. Eenigen tijd later is in een zijstraat wel nog aangehouden den 30-jarigen zeer ongun stig bekend staande J. G. Gebleken is, dat in den kunsthandel verschillende goederen gereed waren gezet om meegenomen te worden. - BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN ERNSTIG ONGELUK BIJ EEN VUURWERK. Motorboot in brand gevlogen. Naar uit Lissabon gemeld wordt heeft bij een groot feest, waarvan een vuurwerk op de Cavado-rivier in Portugal het hoog tepunt vormde, een ernstig ongeluk plaats met gepavoiseerde motorbooten, waarop zich een groot aantal kinderen bevond. Bij het beproeven van een stuk vuurwerk vloog plotseling de geheele voorraad in brand, waarop spoedig een boot in lichte laaie stond. De opvarenden werden door een paniek bevangen. Er waren meer dan veertig kinderen aan boord die luid schreiende met brandende kleeren heen en weer liepen. De meesten volgden het voorbeeld van de volwassenen en sprongen te water. In tusschen waren ook andere vaartuigen toegeschoten en werd het reddingswerk aangevangen. Als door een wonder is geen der kinderen verdronken. Twaalf hunner hebben ernstige brandwonden opgeloo- pen en moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De boot, waarmede het onge luk plaats had, is gezonken. Mijnontploffing, 4 dooden. In een kolenmijn bij Bantyre (Schotland) werden door een ontploffing 14 mijnwer kers bedolven. Auto tusschen tramwagens gekraakt. Een ontzettend verkeersongeval, waarbij twee personen levensgevaarlijk en rijf an dere ernstig gewond werden, heeft Zater dagochtend te Oharlottenburg plaats ge had. Een particuliere auto is nL in de Gue- rickerstrasse tusschen twee tramwagens beklemd geraakt en volkomen verbrijzeld. De twee personen, die in den auto zaten, werden in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De vijf andere gewonden waren trampassagiers. Toeristen In de Zillentaler Alpen omgekomen. In de Zillentaler Alpen werd sinds 8 Aug., drie toeristen, o.w. de zonen van den directeur eener fabriek te Kassei en een gids, vermist. Gisteren is het een groep gidsen gelukt een der vermisten, een zeke ren Holzberger uit Judenberg, te vinden. Daar zijn touw gebroken is, neemt men aan, dat de andere vermisten in een glet- scherkloof liggen. ZESTIG SLACHTOFFERS DER HITTE GOLF IN ENGELAND. Heb was gisteren veel frisscher ook in Engeland en de lucht was bewolkt. Heb totale aantal slachtoffers van de hitte der afgeloopen dagen bedraagt zestig. MacDonald, die per vliegmachine van Londen naar Lossiemouth wilde terugkee- ren, was door een dreigende onweersbui ge dwongen een noodlanding ie maken te Cat- terick. Het huis, waarin hij een schuil plaats haal gevonden, werd door den blik sem getroffen; een geweldige slag werd gehoord, alle zekeringen sloegen door en het electrisohe licht ging uit. Niemand werd echter gekwetst. De premier zeide nog nooit zulk een zwaar weer te hebben meegemaakt. DERTIG SOLDATEN DOOR EEN ZONNESTEEK GETROFFEN. Bij een transport van Fransche militai ren naar Lotharingen zijn dertig soldaten door een zonnesteek getroffen. Eén van hen is reeds aan de gevolgen overleden. Drie anderen verkeeren in levensgevaar. De overigen herstelden na korten tijd. GROOTE FABRIEKSBRAND TE SEDAN. Vierhonderd arbeiders werkloos. Zaterdagavond heeft een buitenge woon hevige brand in de lakenfabriek de la, Sorille te Sedan gewoed. De fabriek in het hartje van de textielwijk te Sedan gelegen, besloeg een_ oppervlakte van 6000 vierk. M. en bad drie bovenverdiepingen. De brandweer van Sedan werd geassis teerd door die van Charleville. Haar ge meenschappelijk optreden vermocht wel is waar niet, de fabrieksgebouwen te be houden, doch een groot belendend gebouw bleef gespaard. De te Sedan in garnizoen liggende militairen waren behulpzaam bij het overbrengen van een grooten voor raad laken. De schade wordt geschat op ongeveer tien millioen francs. Door de stagnatie van het bedrijf kqmen vierhonderd werk lieden op straat. Een goederentrein in brand. Op het goederenstation Noord te Nanno- ver is gistermiddag in een der loodsen een hevige^ brand uitgebroken. Het vuur ont stond in een petroleumtankwagen. Daar de wagen niet snel genoeg uit de loods ge haald kon worden, stond de ongeveer 300 meter lange loods in een minimum van tijd in vlammen, die spoedig, daar de wind on gunstig was, ook de belendende loodsen en huizen oversloeg. De fabrieken van de continentale caout- chouc-maatschappij, die slechts door de breedte van enkele rails van haa-r terrein van den brand verwijderd liggen, liepen groot gevaar. Op het brandende terrein hadden voortdurend ontploffingen van va ten petroleum en benzine plaats. NA ACHT MAANDEN UIT HET POOLIJS BEVRIJD. De lotgevallen van de „Stawropol". Na een verblijf van 13 maanden in de Noordelijke IJszee is het Russische schip „Stawropol", dat acht maanden lang ten Noorden van Oost-Siberië ingevroren is geweest, eindelijk te "Wladiwostock gear riveerd. Omtrent de lotgevallen van ge noemd schip meldt de „Krasnaja Gazeta" dat de „Stawropol" na in Juli 1929 te zijn uitgevaren, in het midden van de maand November van genoemd jaar door het ijs werd omringd en zich niet meer wist los te werken. Herhaaldelijk werd het schip door sneeuwstormen geteisterd, doch de koude was, volgens daar heerschende be grippen, niet buitengewoon hevig, daar de laagste stand van den hermometer 44 gra den onder nul was, terwijl in die streken 6 graden vorst iets heel gewoons is. Den langen winter door hield de beman ning zich onledig met de jacht op ijsbe ren alsmede met het brengen van bezoe ken aan den Amerikaanschen schoener „Nanook", die twee mijl van de „Stawro pol" verwijderd, eveneens in het ijs zat op gesloten. In dien tijd stierven twee leden der bemanning, de een tengevolge van pleuris, en de ander door een ongeval tij dens de jacht. Medio Juli van dit jaar kwam er plot seling werking in het ijs en dreven de ijs massa's uiteen, zoodat de „Stawropol" zich kon vrijmaken en dezer dagen WJadi- wostock wist te bereiken. Van Lear Black's lijk gevonden? Volgens een bftricht uit New York aan de „Neue Freie Presse" zou het lijk van Van Lear Black, die zooals men weet. van boord van zijn jacht gevallen en verdron ken is, thans gevonden zijn. Verscheiden booten van de kustwacht hebben aan de speurtochten deelgenomen, terwijl ook vliegtuigen hebben meegezocht. Bevestiging van dit bericht is evenwel van andere zijde niet ontvangen. Een zesjarige moordenaar. Te Poitiers heeft een jongen van zes jaar een landarbeider met een jachtgeweer doodgeschoten, toen deze een flesch wijn dronk en gekheid met den jongen maakte. De schuldige heeft eerst na een langdu rig verhoor bekend. Aanvankelijk beweer de hij dat de arbeider zelfmoord had ge pleegd. Afnemende dronkenschap in Engeland en Wales. Het Britsche ministerie van Binnenland- sche Zaken heeft een statistiek gepubli ceerd over Eet aantal gelegenheden, waar op 1 Januari drank mocht worden ver kocht in Engeland en Wales. Er zijn 78.307 vergunningen voor lokalen, waarin sterken drank wordt verkocht voor gebruik ter plaatse of elders en 22.171 vergunningen buiten de plaats van verkoop. Het totaal veroordeelingen wegens openbare dronken schap bedroeg in Engeland en Wales ver leden jaar 51966 tegen 55642 in 1928, welk jaar reeds het laagste cijfer sedert 1918 vertoonde. Van de veroordeelden zijn 84 1/2 pet. mannen. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Personalia. Te Den Haag slaagde voor het examen coupeuse mej. M. Nieu- wenhuizen alhier. Verslaafd. Zaterdagmiddag werd aan de Hyacinthenlaan iemand aange troffen die zoo beschonken wast, dat. hij per handwagen naar het politiebureau moest worden vervoerd. De man was in dezen kennelijken staat gekomen door het drinken van spiritus. VEUR. Geboren: Johannes Franciscus Wil helmus -z. van Q. J. Bleijs en A. Janzen Maria Gerburgis Francina d. van M. v. Oosten en M. Solleveld Wilhelmus Hen- dricus z. van A. de Korte en A. Paarde- kooper Anna Adriana d. van J. A. van Beek en M. G. Brandsma. Ondertrouwd: C. W. Vermeer en M. K. Verschoor. Overleden: C. J. v. Kan 31 j. ZOETERMEER. JUBILEUM ZUSTER CYPEIANA'. De eerw. zuster Cypriana vierde giste ren den dag, waarop zij voor 40 jaren tot hoofd der R. K. Meisjesschool te Zoeter- meer werd aangesteld. De feestdag werd begonnen met een gezongen H. Mis aan heb rijik versierde altaar in de parochiekerk. Te 10 uur kregen oud-leerlingen en be langstellenden gelegenheid om de eerw. jubilaresse te feliciteeren in de versierde bewaarschool. Het kerkbestuur, tevens schoolbestuur feliciteerde bij monde van den voorzitter de eerw. zuster met dit zeldzaam feest en bedankte haar voor alles wat zij gedu rende die 40 jaren voor de opvoeding iu het onderwijs der R. K. jeugd in Zoeter- meer had gedaan en bood haar een ge schenk aan voor de kapel der eerw. zus ters, waarvoor het geld door oud-leerlin gen en ouders van leerlingen was bijeen gebracht. Uit naam der zelatrioen der verschil lende broederschappen in de parochie, waarvoor de jubilaresse ook veel heeft geijverd, werd een beeld van het H. Hart ten dienste der school aangeboden. Een groot aantal belangstellenden w.o. de edelachtbare heer burgemeester der gemeenten Zoetermeer en Zegwaart maak ten van de gelegenheid gebruik om ge- lukwenschen te komen aanbieden. Van den heer Inspecteur van het Rijks- schooltoezicht, die pensoonlijk niet aan wezig kon zijn, was een schrijven van ge- lutwensch binnengekomen. Na afloop van de receptie brachten de eerw. zusteirs het verdere gedeelte va-n den dag onder elkander door. De leerlingen der R. K. Meisjesschool zullen binnen enkele dagen dit jubilé van haa-r hoofd vieren. ?egwaart. Botsing. Op den hoek van den Mo lenwegDorpsstraat had een gecompli ceerde botsing plaats tusschen een stil staande auto en eenige rijwielen. Een autobestuurder uit Hazerswoude bracht zijn auto tot stilstand en opende een dei- portieren, zonder acht. te slaan op pas- seerenden. Een wielrijdende dame uit den Haag kwam tegen het portier aan, kwam te vallen, bezeerde zich, terwijl het rijwiel werd beschadigd. Haar zuster, die naast haar fietste, werd in den val meegesleept. Van een nieuwsgierig meisje, dat bij het o geval kwam kijken, werd het rijwiel be schadigd, toen de auto wegreed. De auto bestuurder verklaarde zich bereid de aan gerichte schade te vergoeden. Een kwade hond. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden bij de vee houdster V. alhier van de 16 konijnen een twaalftal doodgebeten. Men had het ge luk den dader, een hond, te vangen. De eigenaar daarvan zal minder pleizierig konijnenbout eten.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10