SPORT MARKTBERICHTEN DE LEIDSCHE COURANl EERSTE BLAD PAG. 3 M BAROMETER éët* naar waarnemingen in den morgen van 30 Aug. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogsle barometerst.: 773.7 te Wisby. Laagste barometerst.: 761.5 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 31 Aug.: Zwakke tot matige aanvankelijk nog meest Zuid-Oostelijke wind, tijdelijk Wes telijke tot Noord-Oostelijke wind met toe nemende bewolking en kans op onweer en afkoeling, vooral in het Westen. In het Oosten droog, behoudens kans op onweer. Iets koeler. LUCHTTEMPERATUUR: 25.2 gr. C. I WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21 gr., 12 uur 22 gr. en 3 uur 23 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 19.5 gr., 12 uur 20 gr. en 3 uur 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 8.22 uur tot Zondagmorgen 5.39 uur en van Zondagna middag 8.20 uur tot Maandagmorgen 5.40 uur. KON INGINNE-VER JAARDAG. De viering van den verjaardag van H M. de Koningin zal hier ter stede evenals in andere plaatsen officieel op Maandag a.s. geschieden door de Vereeniging „Konin ginnedag". De feeslelijkheden zijn nog steeds op be scheiden voet opgezet. Zooals het bestuur in heb voorwoord tot het programma op merkt, zou het gaarne een grootscher feest organiseeren, maar door de bescheidenheid harer middelen ziet de vereeniging zich daarin belemmerd. Daarom wordt op alle Leidenaars, die het wel meenen met ons Vorstenhuis, een beroep gedaan om de Vereeniging zooveel mogelijk te'steunen! Het feestprogramma voor Maandag ziet er als volgt uit: 9.15 uur: Aubade aan den burgemeester door de leerlingen van de Leidsche Lagere Scholen, georganiseerd door de Gem. Com missie voor heb Kinderfeest. De stoet ver trekt daarna naar do Stadsgehoorzaal, waar het jaarlijks'che kinderfeest zal plaats hebben. 2.30 uur: Wedstrijden op het sportterrein Zoeterwoudsche Singel voor kinderen van 1016 jaar en voor leden van sportvereeni- gingen. De wedstrijden zullen worden opgeluis terd door het Leidsch muziekcorps en Or pheus. Na afloop der wedstrijden zal een groote ballonwedstrijd gehouden worden, waarvoor men de bijzonderheden leze in het feest programma. D.30 uur: Lichtstoeb met serenade aan den burgemeester door -verschillende Leid sche Vereenigingen. Vertrek 9.30 uur van de Kaasmarkt. De bewoners van den Rijn en Scliiekade vieren vandaag reeds Koninginnefeest. Er is weer een prachtige versiering aange bracht van lampions en vlaggen. Dat zal hedenavond weer een interessant gezicht opleveren. Ook het bestuur van de Buurtvereeni- ging „Eensgezindheid" heeft feestelijkheden uitgeschreven. Om half drie hedenmiddag vingen de diverse 'kinderspelen aan, na dat uit de Van Speykstraat de afmarsch naar de verschillende plaatsen, waar de spelen werden gehouden, had plaats ge had. Ook hier na afloop ballonnenwedstrijd. Vanavond 8 uur concert door het Leidsch Politiemuziekgezelschap, na afolop waarvan te circa 10 uur rondgang door de buurt. Het bestuur van Jeann ed'Arc schrijft ons Door bijzondere omstandigheden kon het bestuur voorloopig niet besluiten, deel te nemen aan den Lichtstoet; hoewel zeer laat, werd alsnog besloten hieraan mede te doen. Het bestuur roept langs dezen weg alle dames- en heeren-leden c.. adspirant-leden op, om Maandag 1 September des 's avonds half negen in turncostuum aanwezig te zijn in de oefenzaal. Aangezien het een deel name betreft in een lichtstoet, worclen de daanes en meisjes, alsmede de jongsadspi- ranten verzocht 20 ets. mede te brengen, waarvoor van bestuurszijde dan een lam pion wordt verstrekt. Leden van Jeanne d'Arc. het geldt hier een openbaar optreden uwer vereeniging; gij kent dus uw plicht, n.l. te zorgen dat Jeanne d'Arc weer, zooals steeds, een schit terend figuur maakt. Daarom allen, zon der éón uitzondering, Maandagavond pre sent. De Commissaris van Politie brengt ter kennis, da-t Maandag, 1 September a.s. van plan. 8.30 tot 10.30 uur v.m., ter gelegenheid van de kinder-aubade, het Rapenburg Westzijde tusschen Noordeinde en de Ivai- serstraat voor het verkeer zal worden af gesloten. Zij, die naar de aubade komen luisteren, ikunnen zdoh het best opstellen op heb Ra penburg Oostzijde, waar zoo noodig evenmin rijverkeer zal worden toegelaten. Programma voor het concert op 1 Sep tember te 8 uur op de Korenbeurs, te ge- van door de Harmonie-kapel „Werkmans Wilskracht". Wilhelmus. 1. Sang Gaulois, Marsch, G. Allier. 2. Lustspiel Ouverture, Keler Bela. 3. La Grap Via, Wals, Jul. Fuckie. 4. Gran de FantaisTe>,Pastorale", Solo voor Alt- Saxophone, Singelie. 5. Jubileummarsch (met tambours en bazuinblazers), G. Dik. 6. „Egmonb'-Ouverture, Beethoven. 7. Hereinspaziert, Wals, Zierher. 8. Grande Fantaisie sur les motifs de l'Opéra „Zau- berflöte", Mozart. 9. Manoeuvremarsch, G. Stenz. Programma van heb concert op Maandag 1 Sept. op het terrein Musis", Plantsoen, te 8 uur. No. 1. „Pro Lilierbate ct Patria", marsch, Geijp. 2. Lustspiel Ouverture, Ke- ler-Bela. 3. Koningin Wilhelmina, wals, Geijp. 4. „Indianola", Onivas. 5. Potpourri van Hollandsche Volkszangen, Geijp. 6. „Spermint", marsch, Turine. 7. „Valse En- chanbre", Berger. 8. Volkspotpourri, Ooms. 9. „La Mousmé", Ganne. 10 „Ons Rood, wit en blauw", marsch, Geijp. MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX. Daar het ons gebleken is, dat in Leiden en naaste omgeving nog menigeen onbekend is met datgene wat M. S. G. aan onderwijs biedt aan hen, die de lagere school doorloopen heb ben en voor het latere leven speciaal voor het bouwbedrijf, het machinevak en de electro- techniek een meer uitgebreide theoretische kennis zouden willen verkrijgen, geven wij in verband met de advertentie van heden, eerT verkort programma van de leervakken, die in de verschillende plassen van M. S. G. on derwezen worden. Ie kl. Nederlandsch, schoonschrijven, cijfe ren, rekenkundige vraagstukken, hand- en lijnteekenen. 2e kl. Voortzetting van het voorgaande; verder algebra en meetkunde. 3e kl. Voortzetting van het voorgaande. 4e kl. Algebra, meetkunde, stereometrie, natuurkunde, scheikunde, electriciteitsleer, werktuigkunde, beschrijv. meetkunde, hand- teekenen en vakteekenen. 5e kl. Voortzetting van het voorgaande; ver der goniometrie, trigonometrie, stoomwerktuig kunde en technologie. Na de 5e klasse wordt een eindexamen af genomen, speciaal voor de theoretische vak ken. (Hiervan wordt een diploma uitgereikt). Er zijn 2 vervolgcursussen, n.l. een 2-jarige cursus voor de bouwkunde; een 3-jarige voor de electrotechniek. Schooltijden: zomerhalfjaar 1 April30 Sept; winterhalfjaar 1 Oct.31 Maart. Aan vang der lessen 6.30 u. n.m. Schoolgeld: bij een inkomen van 450 650 ƒ4.50 per jaar; 6501000: ƒ8, ƒ1000 1250: 12, 1250—1500: 12 4, ƒ1500 -1750: ƒ16 -f 4, 1750—2000: 20 4. ƒ2000—2500: ƒ24 4, ƒ2500—3000: 28 4, 3000 en meer 32 4. Kinderaftrek afhankelijk van aantal kinderen. DE RADIO-DISTRIBUTIE. Aan den llaacl van de gemeente is het volgende adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te kénnen, ondergeteekende Cornelis Ter Meer, domicilie houdende te zijnen huize, Bovneostraat 2a. alhier, dat hij uit de pers heeft kennis genomen van het praeadvies van B. en W. en hét daaraan verbonden voorstel van dit geacht College betreffende Radio-Dislributie hier rer stede; dat hem uit dit praeadvies is gebleken, dat B. en W. niet in het minste rekening hou den met zijn belangen; dat hem voorts uit dit praeadvies is ge bleken, dat het College van B. en W. al leen spreken van na taxatie overnemen van de bestaande netten, terwijl over bedrijfs schade en vergoeding wordt gezwegen dat, mocht dit voorstel werkelijkheid worden, hij niet alleen broodeioos wordt gemaakt, doch daarnaast met een groote schuldenlast blijft staan, daar hem door de zen maatregel alle inkomsten worden ont nomen, dringt er bij uwen raad met klem on aan, dit voorstel van het College van B. cn \V. niet aan te nemen." Bij dit adres is een uitvoerige memoiie van toelichting gevoegd. Gouden dienstjubileum. Den 12den September a.s. hoopt de heer C. A. Wagemans alhier den dag te her denken, waarop hij voor 50 jaar op 12-ja- rigen leeftijd als magazijnknecht in dienst trad bij de N.V. A. W. Sijthoff's Uitgevers maatschappij. Dankbetuiging. Onze hartelijke dank aan de parochia nen van de St. Petruskerk nu de gulle bij drage van 487 voor onze rectorale kerk te Haastrecht. God zal u daarvoor loonen. Pater CLEMENS, rector der Passionisten. „Ruim Baan". Wij vestigen de aandacht op een ad vertentie in dit nummer van „Ruim Baan" aankondigende de-repetities van „Ruim Baan". Diefstal van kuikens. Ten nadeele van den heer H. P. aan den Morschweg, zijn gisteraacht uit een schuur, staande in een weiland achter de spoorbaan, vijftig kuikens ontvreemd. Gisteren zijn -op do VeemarlA 5 scha pen achtergebleven, welke bij den heer Dieben zijn geschut. Afscheid bij de politie. Gistermiddag heeft de agent van politie le klasse W. Post, die ongeveer dertig jaar bij het korps heeft gediend, den dienst met pensioen verlaten. Verschillende superieu ren en zeer vele collega's hebben door hun aanwezigheid in de theoriozaal bewezen, welk een goed hart zij Post toedragen. De eerste, die van zijn gevoelens cn waardee ring blijk gaf was dc agent Zwart, die in een vlot toespraakje den scheidenden col lega dank bracht voor de steeds van hem ondervonden kameraadschap. Dat gij, aldus spr., in uw 30-jarigen werkkring bij de Leidsche politie, u vele vrienden hebt verworven, is ons gebleken, toen het denkbeeld naar voren werd ge bracht u bij uw afscheid een stoffelijk aan denken mede to geven. Met den wensch, dat Post nog vele jaren van zijn welver diend pensioen zou mogen genieten, bood spr. hem een ameublement voor de huis kamer van zijn woning aan. De voorzitter van het politie-muziekge- zelschap, de hoofdagent Dragt, dankte Post voor alles wat hij voor dit corps' heeft ge daan, niet alleen als ijverig voorzitter en bestuurslid, maar ook als trouw lid, dat vrijwel nooit op de repetities heeft ont broken. Als blijk van erkentelijkheid bood spr. een fraaie hanglamp aan. Namens de afdeeling Leiden van den Neutralen Rond sprak de voorzitter, agent Bruinsma den vertrekkenden bondsmakketf toe, hem schetsende als een goed organisa- tie-mensch. Ook deze spreker bood een ge schenk aan, dat inmiddels reeds ten huize van Post was bezorgd. Namens de superieuren sprak de inspec teur, de heer Duval zijn groote tevredenheid uit over de arbeidsprestaties van Post, hem verder een zonnige toekomst toeweu- schende. Tenslotte dankte Post voor de vele sym pathiebetuigingen en wekte op om door eensgezinde organisatie heb leven van den politie-agent op een hooger peil te bren gen. De lessen aan de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst zullen Dins dag 2 September worden hervatdie der directrice echter eerst Dinsdag 9 Septem ber. Van 2—9 September is zij echter da gelijks van 14 uur aan de Muziekschool te spreken voor alle zaken -de school be treffende, alsmede voor het inschrijven van nieuwe leerlingen. Zie verder advertntie. De Leidsche Belasting-ophaaldienst heeft in de afgeloopen mand aan den Rijksontvanger een bedrag afgedragen van 18.693.41. Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 3906. Zij, die zich alsnog wenschen aan le sluiten, kunnen zich daartoe opgeven aan het 'bureau Breestraat 81, waartoe be halve gedurende de gewone kantooruren ook 's Woensdagsavonds van 7 tot 8 uur de gelegenheid bestaat. Verschuldigde aanslagen moeten worden medegebracht. Men wordt verzocht,niet te wachten tot de vervolging, daar dan eerst de ver schenen termijnen vooruit moeten worden voldaan. Hedenmiddxig maken de jeugdleden van den R. K. Bouwvakarbeidersbond ,.St. Jo seph" en ook do elden, die er belang in stelden, een excursie naar het Geologisch Museum. Te kwart voor drie verzamelde de deelnemers zich in het gebouw van den R. K. Volksbond, Steenschuur 15. Gistermiddag te 3.15 uur is op de Bree straat nabij de Pieterskerkkoorsteeg een paard, gespannen voor een met kisten beladen groentenwagen van den lieer C. B., op hol geslagen. Heb dier werd na-bij de Wolsteeg gegrepen door den koopman R. P. De kisten waren gedeeltelijk van den wagen geslingerd, terwijl het lemoen was gebroken. BIOSCOPEN. Trianon. De groote zomerhitte deed gisteravond afbreuk aan het bezoek aan het Trianon- thealer waar zelfs dank zij de nieuwe exhauter installatie voor luchtverver- sching een dragelijke atmosfeer heerschte. Zoo kan het gezellige programma naar waarde worden genoten De hoofdschotel was de zeer goede film „De Vier Veeren", een film die zich hoofd zakelijk afspeelt in liet barre Arika, waar de Britten vechten tegen de inlandsche op standelingen. Feversham, de zoon van den genraal heeft van zijn drie vrienden de veeren der lafheid ontvangen, omdat hij bij het uit breken van den oorlog in den Soedan ont slag uit den dienst heeft genomen. En zijn wraak is, dat hij op eigen gele genheid naar Arika gaat, waar hij de drie vrienden, die hem de veeren zonden, één voor één uit het grootste gevaar redt cn hen daardoor dwingt de veeren terug te nemen. Hoe hij dit doet laat het meester lijke spel van Noah Beery zien, die hier vecht als een waanzinnige om do smet der lafheid af te wisschen. Het is een prach tige film, die aan Beau Geste doet denken. De andere film „Als het schermopgaat" is alleen amusant, omdat Bébé Saniels de hoofdrol vervult. Het scenario is nogal stumperig en de vechtpartij tusschen de beide actrices wansmakelijk, maar verder zorgt Bébé Daniels voor aardig verloop. Vooraf gaat een uitgebreid journaal on een gezellige screen-song, die altijd de moeite woord zijn om te zien en te hoo- ren. Luxor. Ondanks de warmte hebben de bezoe kers van het Luxor-Theater gisteravond een aardigen filmavond meegemaakt. Het voornaamste gedeelte van het programma is wel de hoofdfilm: „Wie is de dader?" Met deze vraag houdt zich een deteotieve bezig, nu eens een vrouwelijke detective, terwijl een ongelukkige verloofde van een aardig meisje aangezien wordt voor den moordenaar van een Russischen viool- virtuoos, prof. 'Veronsky. Het is een heel aardige detectivegeschiedenis met span nende momenten en heel goed spel. Voor de pauze wordt vertoond een sportfilm „De Schuilhoek" genaamd, in beeld brengend het- leven van een stu dent, die een dubbel leven leidt, niRar ten slotte door zijn oprechte sport beloond wordt. Het programma wordt geopend met een veelzijdig journaal en een aardige teeken film. Op het tooneel bracht het duo Olan- da, een zongduo van goede kwaliteiten, eenige goed gekozen en gezorigen nummers ten gehoore. 's AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag van 12 tot 4 uur is het gebouw geopend tot het bezichtigen van de ten toonstelling. Maandag van half zeven tot acht uur Rechtskundig bureau. Dinsdag van half 8 tot 9 uur inschrij ving van leerlingen voor de teekenschool. Dinsdag. Ledenvergadering St. Paulus. Woensdag van half 8 tot 9 uur- inschrij ving van leerlingen voor de teekenschool. Donderdag van half 8 tot 9 uur inschrij ving van leerlingen voor de teekenschool. Donderdag uur ledenvergadering werkmeesters. Vrijdag 8 uur Repetitie R. K. Zangver- eeniging „Pulchri Studio". Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Brandstoffencommissie van 8—9 uur in het kantoor. De prijzen dor cokes volgens noteering Lichtfabrieken en niet volgens prijscou rant. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gozellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Geen zitting St. Josephsspaarkas. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur maandelijksche afrekening voor de zelateurs van het St. Petrus Liefdewerk Eveneens voor de zelateurs van het Kem- permanfonds. Voortzetting der Damwed- strijden. Dinsdag S.30 uur vorpliehto maandver gadering Afd. Gehuwde Gezellen die lid zijn of lid willen worden van het zieken fonds worden verwacht. Agendapunt: Het ziekenfonds in verband met de nieuwe Ziektewet. 8.30 uur repetitie tooneelclub Adolf Kol- ping 3de cn 4de bedrijf. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. 8.30 uur maandvergadering Raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 8 tot. 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelin gen. 8.30 uur vergadering commissarissen Afd Gezellen. Vrijdag. Symphoiiie Frans Schweitzer repetitie om 8.30, uur. Van 8—10 uur turnclub Oranje-Zwart lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub De Pocdelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeeiingenDe eerstvolgen de maandvergadering voor do afd. Gezel len is op Dinsdag 9 Sept. e.k. De recollec tie voor oud-retraitanten op Donderdag 11 Sept. e.k. Waar het retraite werk bloeit gaat het ook dó vereeniging goed! ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. De bibliotheek zal na 25 Juli tot 1 September gesloten zijn. Bemidtlelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving cn 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.30—11 uur des morgens. R. K. REIDANSCLUB „UTILE DULCI". Maandag geen repetitie. ATHLETIEK De wedstrijden van L.V.B. en L.A.K. Voor de wedstrijden op het A.S.C.-veld van Zondag a.s. hebben zich ruim 80 deel- .•nemers opgegeven, aldus over de nummers verdeeld: 30 op de 100 M., 25 op de 300 M., 22 op de 400 M. voor voetballers; 6 op de 400 M. algemeen, 4 op de 80 M. junio res, 8 estafetteploegen voor de 4 X 100 M.j 12 op driesprong, 13 op verspringen voor voetballers; 5 op verspringen alge meen; 11 op hoogspringen; 22 op doeltrap pen, 12 op kogelstooten; 20 op speerwer pen; 12 op dribbelen met den bal. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Niet afgekeurd voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor Volwassenen. Estafette dwars door Leiden. De jaarl'ijksche estafetteloop „Dwars door Leiden", uitgeschreven door den Leidschen Athletickkring, is vastgesteld op Zaterdag 13 September. De inschrijving staat open tot 10 September bij den heer Ph. v. d. Loff, Oude Singel 62. LEIDEN, 29 Aug. Groentenveillng. Per ïoo stuks: andijvie 13, kroten 12 komkommers 815, bloemkool I 510, bloemkool II 21, roodekood f 3—5, sa- voyekool 48, groenekool f*25, me loenen 235, pieterselie 1—2, prei 1 2, selderie 23, kropsalade 2—5, wortelen 510, perziken 515, per 100 kg.: snijboonen 1046, stokbooncn 1026, pronkbooncn 46, stamboonen 8—15, postelein 5S, spinazie 2—3, spruiten 1013, aardappelen 2—5. 30 Aug. Boter. De prijzmi Van boter op de heden gehouden markt» waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 1.70 prima boerenboter 1.601.70, goede boerenboter 1.451.55 per kg. Aange voerd 74/8 en 13/16 vaten, wegende 1605 Kg. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 4653 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 6.05 6.80 en eendeneieren 5.05—5.S0 per 100 stuks. Handel goed. Turfmarkt van 25 lot cn met 30 Aug. Aangevoerd 90.000 stuks laiïgo turf, prijs 7.508.00 per 1000 stuks. BOSKOOP, 30 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia S—12 cent, Golden Ophelia 0—15 cent, Hadley 1026 cent, Claudius Pernel 1622 cent, Columbia 6—13 cent, Butterfly 10—15 cent Mac Keiler 813 cent, Willi. Kordcs 715 cent, Mad. Jules Bouclié 12 cent, Rosalan- dia 30—37 cent, K. A. Victoria 10 cent, Phoebe 24—30 cent, Polyanfharozen 24 40 cent. Diversen: Dahlia's grootbloemig U—17 cent, Chrysanten, grootbloemig 14 15 cent per tak, Chrysanten tros 610 cent per tak; Gladiolen 3—8 cent; Lelies lanoifolium 7—10 eent por tak; Clematis Durandi 1622 cent, Anjers 712 cent, Physalis Franchetti 43—51 cent, Gerbera 43 cent, Monbretia 7 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Aug. Groen- tenveiling. Due of York per kist van 25 kg. 6080 cent, Eigenheimers idem 0.70 1.30; peen per 100 bos 6.40—8.90; bloem kool Isle soort per 100 2.60—7.90. Aan voer: 635 kisten aardappelen, 2650 bos peen, 56.300 bloemkool. VEUR, 30 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 3.50—5.30, 2e soort 1.80—2.50, 3e soort 50—80 cent, wankl. J 1.00—1.50, stek 10—23 cent; Gele kom kommers le soort 2.803.60, 2o soort J 1.00—1.30, 3e soort 50—70 cent, stek 10 cent, kropsla le s„ort 1.30—2.80, 2o soort J 1.—, peen 13.50—15.10, le soort 5.30 S.ÖO, 2e soort 2.00—2.30, uitschot 1 Tomaten mid. 1.00—5.30, gr. ronden f 4— 4.20, 2e soort 4.40—5.20, 3e soort f 1.00— 1.80, honken 2.60—3.90, rijp f 4.00—5.00 andijvie per ]00 2.50—3.30, spinazie 28— II oent, postelein 3.30—4.10, rabarber per ÏOO bos 3.00—4.00, snijboonen li lt), specieboonen 12—18, radijs f ".00- 3.00, meloenen 28—58, druiven 2Ï—31. ZEVENHOVEN, 30 Aug. Vrije veiling. Aanvoer eieren 5398. Kipeieren 5.856,50, Eendeieren 5.35—6. Kaas 36 ct. per pond. Hanen 5674 ct. per stuk. Konijnen 1.90 Bloemen 10—24 ct. per bos. Handel vluó ALPHEN AAN DEN RIJN, 29 Aug. Groen- tinveiling. Spinazie 3—7, Heerenboonen ƒ5—22, Snijboonen 3—13, Pronkbooncn 3.50—4, Postelein 1—6, per 100 KG. Peen J 3—14, Kroten 2.50—3, Andijvie 4—4.40 per 100 bos. Kropslajj I 36, Komkommers I f 8—12. Bloemkool I 1.50—12, per 100 stuks. Meloenen 1441. 28 Aug. Eierenueiling. Aanvoer 10500 stuks. Kipeieren 5.50—6.60, Eendeieren 5 —5.70. NIEUW VENNEP, 29 Aug. Eierenvei- ling E. N. V. Aanvoer 9542 eieren. Prijzen 8960 kippeneieren 5.00—7.60 cn 582 een deneieren 4.50—5.30 per 100 stuks; jon- gehanen 2L—70 cent, eenden 55—65 cent en konijnen 0.851.25 per stuk. Handel vlug. iWÜ5SELN OTEER1N GEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.26 Londen 12.0816/.^ New York 2.481/,'" i*ar>ls 9.7Hó/1B Brusse 34.69 Zwitserland 4s.24i/2 Milaan 12.991/0 Madrid 26.35 Oslo 66.0II/0 Kopenhagen 66.521 Stockholm 66.72Vo Weenej 35 j(, Boedapest Gevraagd een net 2833 MEISJE pl.m. 15 jajir, liefst van bui ten, van 812.3o (of later). Brieven met opgaaf van leeftijd en loon voor Woens dag a.s. onder no. 2833 bur. aan dit blexi.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3