De Slavin van het Zwijgen WOENSDAG 27 AUGUSTUS 193C DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 triduum voor de leden der r.k. sport-vereenigingen te leiden- Met bijzondere vreugde plaatsen wij deze woorden hier boven. Men is in de laatste jaren reeds ge woon geraakt aan het houden van een E.K. Sportweek. Di.fr jaar zullen we die Sportweek doen voorafgaan door een Triduum voor al de leden, vrouwelijke zoowel als mannelijke, van de R.K. Sport- vereenigingen in Leiden. Over het- doel van een triduum behoeven we niet uit te weiden; ieder weet, dat het goed is, ook eens in 't bijzonder te worden ge wezen op zijn plichten. Doel van dit schrijven daarom is op de eerste plaats bekendheid te geven aan het feit, dat er zulk een oefening plaats heeft. We hebben, omdat het Triduum gege ven wordt voor beoefenaars en beoefe- naarsters van de sport, aan den Hoog eerwaarden Pater Provinciaal der Fran ciscanen een specialen Pater daarvoor ge vraagd. En heel welwillend is ons geantwoord, dat de Z.E. Pater 'Alphonsus Vermeulen, uit Maastricht, daartoe is bestemd. Hij zal dus iemand ^ija, die op de •hoogte is van het sportleven, on daarom dus op doeltreffende wijze zijne predi cates weten te houden, waardoor deze vanzelf sprekend des te belangrijker zijn voor al degenen, die worden opgeroe pen naar dit Triduum te komen. De Zeereerw. Pater Helling, pastoor van de Hartebrugkerk, heeft welwillend toegestaan, dat dit Triduum in zijn kerk zal worden gehouden. Deze kerk ligt het meest in het centrum der stad en is dus voor allen het gemakkelijkst, te bereiken. De oefeningen zullen worden gehouden op Woensdag 3, Donderdag 4 en Vrijdag 5 Sepember a.s., des avonds om half negen. Wij sporen nu hierbij al de leden der Sportvereenigingen, nX die van de R.K. S.V. Leiden, van Jeanne d'Arc, van Klim- Op, van Rood-Wit, van Excelsior, van Urlo, ten krachtigste aan, te zorgen, dat. zij deze oefeningen medemaken. Het. zal ten hoogste tot het welslagen van dit Triduum bijdragen, wanneer ook de ouders van de sportlievende jeugd mede komen luisteren naar datgene, wat- hun ochters en zonen wordt voorgehou den. En wij laten het zeker aan het oor deel en aan de verantwoordelijkheid der ouders over, of zij hun zeer jeugdige kin deren van 12 tot 14 jaar naar deze oefe ningen zullen medenemen. Dat. zij ze alleen zullen sturen verwachten wij in het geheel niet. Bijzonder doe ik een beroep op de be sturen der sportvereenigingen, dat zij al hun invloed zullen aanwenden, om hun vereeniging een uitstekend figuur te doen slaan bij deze godsdienstige oefeningen. Het is iets bijzonders in Leiden; het is iets geheel nieuws. En dan slaagt het zeker, wat iedereen is natuurlijk belang stellend en verlangend. - - Het gaat nu niet om lichaamstraining, maar om een speciale zieletraining. Moge Gods zegen ook op dit onder nemen rusten. RECTOR GROOT GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN slachtoffers van het verkeer. Fietsend meisje overreden en ernstig gewond. Nabij Heerenveen werd Maandagmor gen omstreeks negen uur mej. T. Hoekstra uit Oudehaske op een kruispunt met haar .rijwiel door een uit de richting Leeuwar den komende auto aangereden. Met zware verwondingen werd het meisje naar het ziekenhuis overgebracht. Knaapje overreden. Aan de gevolgen overleden. Maandagmorgen werd het 8-jarig knaap je van Laarhoven, in de Juliana van Stol berglaan te Tilburg, toen hij plotseling achter een kermiswagen vandaan kwam, door een vrachtauto van den heer W., aangereden. Aanvankelijk meende men, dat de jongen slechts licht gewond was; men verbond een kleine schaafwonde aan de knie. Tegen den avond werd het ventje evenwel ernstig onwel en gisternacht om streeks vier uur overleed de kleine, ver moedelijk tengevolge van hersenschudding. Dame ernstig gewond bij een auto-ongeval. Gistermorgen omstreeks elf uur heeft nabij den Wageningschen berg een ernstig ongeval plaats gehad. Een dame en heer, die in Wageningen gelogeerd waren, maakten een fietstocht en reden den stei- len Wageningschen berg af. Onder aan den berg gaf de dame een teeken dat zij een zijweg wilde inslaan. Zij gaf dit teeken te laat en werd door een achter haar aan komende vrachtauto overreden en tegen den grond gesmakt. Zij bleef bewusteloos liggen. Toevallig passeerde een Roode Kruisauto uit Arnhem, zoodat direct hulp verleend kon worden. De dame had een diepe wonde aan het achterhoofd en vrij ernstige verwondingen aan de armen. Zij werd naar het ziekenhuis te Wageningen overgebracht. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto vernield. Gistermorgen is bij de Hulk onder de ge meente Hoorn een benzinetractor van den dienst ZaandamHoorn in botsing geko men met een fruitwagen, die den onbe- waakten overweg passeerde. De vracht wagen, behoorende aan den heer Blom te Schellinkhout, .werd eenige meters mee gesleurd, waarna deze tegen den wallekant terecht kwam en geheel werd vernield. De spoorwagen werd ernstig beschadigd. De passagiers kregen geen letsel. De chauf feur van de auto werd licht gewond. De treinen hadden 40 minuten vertraging. Bij het baden verdronken. Gistermiddag omstreeks half een is ten Noorden van de Noorderpier onder de ge meente Velsen bij het baden verdronken, de 28-jarige Martin Byeroffer uit Wijk aan Zee en Duin, arbeider bij de kunstmestfa- briek „Mecof" te Velsen. De man was met een kameraad gaan zwemmen. Deze laatste keerde echter spoe dig terug, terwijl B. naar de Noorderpier wilde zwemmen. Zijn krachten begaven hem echter met het noodlottig gevolg, dat hij verdronk. De stoomreddingboot is nog uitgevaren om het lijk te vinden, welke poging tot dusverre vruchteloos was. Het slachtoffer is van Duitsche nationaliteit. Door een schommel gedood. De 16-jarige Fokke Wiersma, te Oudega, is in een speeltuin met zijn hoofd met een luchtschommel zoodanig in aanraking ge komen, dat hij spoedig aan de gevolgen is overleden. Schilder omlaag gestort. Te Rotterdam was de 22-jarige schilder J. A. C. van V. uit de Ruiver.straat op de veranda van de tweede verdieping van een pand aan den Nieuwen Binnenweg aan het werk. Hij boog zich over de ver anda, toen plotseling het houten hekwerk meegaf en hij van 15 meter hoogte om laag stortte. Met zeer ernstige inwendige kneuzingen en e-en gebroken dijbeen heeft de G. G. D. hem naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Aan de gevolgen overleden. De fabrieksarbeider Linnenkooper die in de fabriek Erica te Oude-Pekela ern stige brandwonden opliep, is gisteren aan de gevolgen overleden. Treinontsporing. Gisterochtend halfnegen is een extra trein van de Maasbuurtspoorwegen bij het postkantoor te Venlo ontspoord. De trein kwam van Blerik met een reisgezel schap van 300 personen voor Nijmegen en ging over het verbindingspoor. Twee schilders met een lange ladder versperden deze lijn in de meening, dat de trein de richting naar het station zöu nemen; door het krachtig en plotseling remmen van den machinist brak een buffer en daar door ontspoorde het eerste rijtuig, dat den buffer verloor. Door onmiddellijk op treden van de directie van de Maasbuurt- spoor is het gezelschap per trein van ne gen uur van de Ned. Spoorwegen verder vervoerd. FABRIEKSBRAND TE TILBURG. De waterschade bedraagt 100.000. Dinsdagmiddag omstreeks half één werd door voorbijgangers opgemerkt, dat er vlammen sloegen uit de spinnerijgebouwen van de X.V. A. Broutvér's Lakenfabrieken aan de Korte Seheifstraat te Tilburg. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, tastte het vuur met zes stralen aan, dat dan ook zeer spoedig bedwongen was. De brandschade is niet groot, doch de waterschade daarentegen is zeer aanzien lijk en wordt geschat op omstreeks 100.000 INBRAKEN. Gisternacht hebben inbrekers een ba- zoek gebracht aan het Westland en op verschillende plaatsen getracht hun slag te slaan. Tegen middernacht is een deur geforceerd van de woning van den expor teur C. v. d. Wel aan den Monsterscheweg te 's-Gravenzande. Doch de inbrekers zijn daar zeer waarschijnlijk door een langs den weg komende motorrijder in hun be zigheid gestoord. - Eenige tijd later bemerkten de vrouw van den kweeker Van Antwerpen aan de Vlotlaan te Monster, dat zich indringers in de slaapkamer bevonden. Mej. v. Ant werpen werd door het geluid opgeschrikt en wekte onmiddellijk haar man, die de indringers achtervolgde. Dezen sloegen op de vlucht en lieten zich in de omgeving van de Vlotlaan niet meer zien. De inbrekers waren door deze twee te genvallers echter niet uit het veld gesla gen, en herhaalden hun pogingen voor de derde maal bij den kweeker T. v. d. Knaap aan den Kruisweg te Monster. Kier waren zij gelukkiger en wisten door middel van een sleutel, welke zij uit een kleedingsfruk van v. d. H. gehaald hadden, de brandkast te bereiken, waaruit een zeer aanzienlijk bedrag aan geld ontvreemd is. De politie heeft een nauwkeurig onder zoek ingesteld, doch. wordt daarin ten zeerste bemoeilijkt door het feit, dat de daders geen enkel spoor hebben nage laten. In den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks 3 thrr-i{Pro Schayk (N.-Br.) ingebroken bij den rijwielhandelaar F. Schroppema. Deze bemerkte onraad, zag door een raampje in den winkel een in breker en loste door het paneel van de deur, welke den winker van de woning af scheidt twee revolversohoten, waarop de inbreker, na eerst teruggeschoten te heb ben, verdween. Vermist werden een nieuw rijwiel, plm. 40 rijwielbanden en vele on- Uerdeelen. Op een landweg werd het rij wiel teruggevonden. Van den dader nog geen spoor. KRANIGE PAPA'S. Te Twekkelerveld, gemeente Lonneker, heben de vaders van een aantal kinderen, die de openbare scholen aldaar bezoeken, een stuk grond gehuurd, waar ze zelf een zweminrichting in orde hebben gebracht voor hun kinderen. Ruim 20 vaders, gewa pend met schoppen en kruiwagens hebben het. bassin, dat 15 bij 15 M. groot en 75 M. diep is, eigenhandig gegraven, aldus lezen we in de „N.. L. Crt." Inderdaad, kranige papa's en een kranige diepte UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 28 Augustus. Huizen. Tot 6 uur 298 M. 8.00—9.15 KRO. Gramofoonpl. 10.0010.30 NCRV. Zang door dames koortje. 10.3011.00 NCRV. Korte ziekendienst. 11.3012.00 KRO. Godsdienstig half uurtje. 12.001.00 KRO. Concert door het KRO- Trio. I.002.00 KRO. Gramofoonpl. 2.003.00 NCRV. Gramofoon. 4.00—5.00 NCRV. Ziekenuurtje. Lezing en koorzang. 5.006.30 Solistenconcert (sopraan, mez zo-sopraan, viool, piano). 6.306.40 Koersen. 6.40 Orgelconcert door G. ten Braake. 7.408.00 Gramofoonpl. 8.0011.00 Concert. C'hr. radio-orkest o. 1. v. P. v. d. Hurk. J. v. d. Ploeg, tenor. Lezing over de zorg voor het misdeelde kind. 10.00 Persberichten. Hilversum, 1875 M. (Uitsl. AVRO-uitzending). 8.019.45 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert door het orkest van het Rembrandt Theater te A'dam. 12.152.00 Concert AVRO-Kwintet. 2.002.30 Gramofoonpl. 3.004.00 Concert op orgel door Willem Zonderland. K. Kueter (cello). 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Gramofoonpl. 5.307.15 Concert door het Haagsch Harmonie-Orkest. 7.157.45 Radio-Volksuniversiteit. Huib Luns: „Kunst en cultuur". 8.00 Concert. AVRO-Vacantie Orkest. 8.158.30 Haagsch Gemengd Koor „On der Ons". 8.30-78.45 Vervolg orkestconcert. 8.459.00 Vervolg concert „Onder Ons". 9.009.35 Viool-recital door Albertina Ferrari. 9.3510.00 Vervolg Orkestconcert. 10.00 Persberichten. 10.1510.30 Vervolg Orkestconcert. 10.3011.30 Dansmuziek door Haarlem's Salonorkest. II.3012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. 1.20 Orgelspel door R. Foort. 2.202.50 Gramofoonpl. Maandag was W. A. J„ die Zondag avond te Heerlenbaan een moordaanslag op zijn vrouw zou hebben gepleegd, voort-; vluchtig. De politie te Heerlen heeft hem weten op te sporen en ter beschikking van de Justitie gesteld. VECHTPARTIJEN. Maandagnacht hebben te Lindenheuvel (Lutterade) twee vechtpartijen plaats ge had. Bij de eerste vechtpartij bekwam een Pool twee messteken. Bij de andere een Duitscher drie steken. De laatste werd in de hartstreek getroffen en is naar het Fransche klooster te Sittard overge bracht. Toen J. S. na afloop van een muziek feest te Balkburg, zijn meisje te Zuidwol- de wilde thuisbrengen, werd hij onderweg door een troep opgeschoten jongens opge wacht. Plotseling ontstond een schermut seling, waarbij S. met een mes een ge vaarlijke halswonde werd toegebracht. De dader is bekend. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Concert. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsber. 7.00 Zang door John Thorne. 7.207.40 Lezing. 7.50 yaudeville. 9.20 Concert. 10.05 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Berichten. 10.4512.20 Dansmuziek. 12.20—12.25 Televisie. Radio Paris" 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 3.20 Dansmuziek. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Viool-recital. 7.40 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Vocale en instrumental solisten. Kwartet. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert.. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.25—2.50 Concert. Orkest en zang (lied jes bij de luit). 5.50—6.50 Concert. Sopraan, celloen piano. 8.20 Orkestconcert. Daarna tot 12.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert'. 3.205.20 Orkestconcert en viool-soli. 8.358.55 Liederenvoordracht. 8.55—9.45 Moderne dansmuziek. 10.05—11.35 Vervolg moderne dansmuziek II.3512.50 Dansmuziek. 12.502.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.55 Gramofoonpl. 8.35 Kamermuziek. 9.20 Concert vanuit de Kurzaal te Ost ende. Z e e s e n, 1635 M. 6.057.20 Berichten. 7.207.50 Gramofoonpl. 10.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.15—2.20 Lezingen. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.504.20 Lezingen. 4.205.50 Concert. 5.508.50 Lezingen. 8.50 „Fata Morgana". Muzikaal allerlei. 9.50 Hoorspel „Vom Dirndl und Baam- fang". Schrammeltrio en solisten. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. ONGELUKKEN MIJNRAMP BIJ KATTOWITZ. Tien slachtoffers? Een ernstig mijnongeluk heeft gisteren plaats gehad op de Hildebrand-mijn in de buurt van Kattowitz door het '"nstorten van verscheiden mijngangsstutten. Vijftien mijnwerkers, die juist daar ter plaatse bezig waren, werden door het neervallend gesteente van de buitenwereld ifgesneden. Redidngscolonnes, die oogenblikkelijk aan den arbeid togen, slaagden er in nog vijf man levend te voorschijn te halen. Van de andere bedolvenen werden er drie leven loos geborgen, terwijl ook de overige als verloren worden beschouwd, daar zij on der geweldige steenmassa's zijn begraven. Met inspanning van ale krachten wordt echter met de reddingspogingen voortge gaan. Ongeval bij schietoefeningen. Door de ontploffing van een kanon tij dons schietoefeningen, welke te Messina werden gehouden, werden twee soldaten op slag gedood. Drie anderen moesten met zware verwondingen in het ziekenhuis wor den opgenomen. de moordaanslag te heerlerbaan. BU1TENL. BERICHTEN FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. „Wel", klonk zijn geprikkelde stem, „zijn jullie van plan me den heelen nacht te laten wachten? Dachten jullie misschien, dat een kreupele als ik alles alleen kan? Vooruit, help eens een handje, terwijl een van de anderen de tafel afruimt." Er volgde gerinkel van glas en porcelein en weldra was de tafel leeg. De Radjah, geholpen door Reggie en Richford, tilden daarop een groot, lomp, stijf en onbeweeg lijk voorwerp uit den koffer, dat in lakens gewikkeld was en even aan een mummie deed denken. Berrington haalde zwaar adem, terwijl hij toekeek. „Als we maar iets konden doen", mompelde hij. „Ik geloof, dat het niet moeilijk is om te raden wat ze daar hebben „Dat is inderdaad niet moeilijk", er kende Field. „Het is het lichaam van Sir Charles DarryllEr is hier een dieper mysterie aan den gang, dan we hebben gedacht. Ze leggen het lichaam op de ta fel, alsof er een of andere operatie moet gebeuren. Ik weet warempel niet wat ik er van denken moet; ik - „Doe die deur daar dicht!" zei Satorius scherp en bevelend, „er komt hier of daar een vreeselijke tocht vandaanEn dat mag toch volstrekt niet, nietwaar Bentwood?" Bentwocd antwoordde mompelend dat tocht wel heel ongewenscht was op dit oogenblik. De deur werd daarop met een smak dichtgegooid toen volgde er een stilte, die ten slotte verbroken werd door een zwakken kreet, als van een kind dat pijn heeft. Berrington sprong overeind hij stond op hel punt om de eetkamer uit te gaan en de hall over te steken, toen op eens een gestalte nader kwam, de figuur van een dame die geheel in grijs was ge kleed. Hel was de vrouw, die Beatrice bij het begin van het diner had gezien en die in den Parijschen schouwburg bij Mark Ventmore had gezeten. Ze wrong in wan hoop de handen. „O," mompelde ze in zichzelf, „als er toch maar iemand was om me te helpen, als ik nu,maar een goeden vriend had Berrington vertoonde zich in het licht schijnsel van de lamp die in de hall brandde. „Je bede is verhoord", zei hij met rus tige stem. „Ik ben hier om je te helpen, Mary HOOFDSTUK XVII. De Slavin van het Zwijgen. De raadselachtige vrouw stond daar, de hand tegen het hart gedrukt, de grijze, pathetische oogen groot van angst. Het duurde lang voor ze iets zei, hoewel het duidelijk was dat ze Berrington, ondanks zijn vermomming, herkend had. Hij had dan ook niet met een veranderde stem ge sproken. Ze zou zeker gevallen zijn als hij I niet zijn had uitgestoken had om haar te j steunen. „Wacht even", fluisterde Berrington. „Probeer niet te spreken. Je bent verbaasd me hier te zien, Mary. En toch is het heel natuurlijk ik heb je immers jarenlang gezocht. Waarom heb je me al dien tijd zoo zorgvuldig gemeden?" De dame in 't grijs bloosde. Field bleef op den achtergrond, hij was menschenken- ner genoeg om te begrijpen dat hij op het moment overbodig was. Hij vond dit inter mezzo verre van prettig. De inspecteur had voor zichzelf al een plan de campagne gemaakt en dat wilde hij liefst zoo spoedig mogelijk uitvoeren. „Denk er vooral om voorzichtig te zijn", fluisterde de inspecteur tegen Berrington. De dame in 't grijs schrok. „Wie is dat vroeg ze. „En hoe ben je hier gekomen?" „We zijn door het raam van de provicie- kamer in huis gekomen", legde Berrington uit, „en nu ik hier ben en je eindelijk ge vonden heb zuilen we toch eens een oogen blik samen moeten praten, Mary Hebt u bezwaar, inspecteur?" Field had er niets tegen, als zijn metge zel maar de noodige voorzichtigheid in acht nam. Hij begon te wenscnen dat hij een half dozijn stevige politie-agenten bij zich had. Zijn handen waren op het oogenblik gebonden; er zat niets anders op dan den loop der gebeurtenissen af te wachten. Hij brandde van verlangen orp te weten wat er aohter de gesloten deur van de eetkamer gebeurde, maar hij moest zijn ziel in lijdzaamheid bezitten. Berrington en de dame die hij als Mary had aangesproken gingen de hall in naar een kamer achter den salon. Deze kamer had openslaande deuren die naar den tuin I voerden en de dame in 't grijs opende 1 deze. „Als het noodig is, kan je hier door weg komen", zei ze. „Als er iemand aankomt, loop je den tuin maar in. En nu, Philip, vertel me nu hoe je me hebt gevonden." Berrington kon direct geen antwoord geven. Hij keek vol liefde naar het bleeke, lijdende gezicht van de vrouw tegenover hem. Hei was een mooi, aantrekkelijk ge zicht,, ondanks de droevige uitdrukking «lie het verstrakte en de grijze haren, die het omgaven. „Hoe lang is het geleden, dat we elkaar het laatste ontmoet hebben, Mary?", vroeg hij eindelijk. De vrouw zuchtte en haar oogen vulden zich met tranen. „Vier maanden, vier jaren, vier eeuwen", zei ze met een hartstochtelijke klank in haar stem. „Je bent toch niet boos, Phil Ik zou het vreeselijk vinden als je boos was." „Maar liefste, natuurlijk niet. Als ik je zie, kan ik geen boosheid voelen. Mijn God, wat moet je doorgemaakt hebben Je bent dezelfde en toch zoo anders. Je kleur is verdwenen, de lach is uit je oogen weg, de zachte lijnen om je mond. En toch ben je niet veel ouder dan dertig." Een-en-dertig ben ik", zei ze droevig. „En ik heb 'n gevoel alsof ik al zoo'n lang, lang leven achter mij heb. Je vindt natuur lijk dat ik je erg slecht behandeld heb, Phil „Mijn lieve Mary, hoe kon ik anders denken Je was mei mij verloofd, we zou den trouwen, de trouwdag was vastgesteld. Toen verdween je plotseling en liet alleen maar een briefje achter dat ik je verge ten moest en niet moest probeeren uit te vinden waar je was. Je achtte jezelf on- 1 waardig om de vrouw te worden van een 1 eerlijk man." „Als je mijn raad gevolgd had, zou je een heeleboel moeite en verdriet bespaard zijn, Phil." „Ja, maar je begrijpt toch wel dat ik dat eenvoudig niet kon", zei Berrington met vuur. „Ik wist dat je je op een of andere manier voor anderen opofferde. En toen ik merkte dat je broer verdwenen was, was ik er zeker van." „Heb je iets van hem ontdekt?", vroeg Mary met blijkbaren angst In haar stem. „Lieve Mary, er was niets te ontdekken. Je liefde voor Carl heeft je blind gemaakt voor zijn fouten. We wisten allemaal toch hoe hij was. Iedereen in Indic, die hem kende, kon je dat toch vertellen. Het is afschuwelijk om het to zeggen, maar hij werd door iedereen als een schurk, als een gewetenloos individu beschouwd. Als hij geen machtige beschermers had gehad, zou hij uit den regeeringsdienst zijn gejaagd, allang voor hij het oogenblik gekomen achtte om te verdwijnen. Hij is een slecht mcnsch, ik kan het niet anders zeggen." Er kwam een gloeiende blos op Mary's bleek gezicht. Berrington zag hoe zij de handen samenklemde. „Je hebt ongelijk", zei ze. „O, je hebt absoluut ongeiijk. Carl was misschien zelf zuchtig maar hij was zoo geweldig knap, zoo gezien. En toen hij verliefd werd op de rechte vrouw, toen was ik volkomen gelukkig. Hij hield zoo ontzettend veel van haar Berrington maakte een ongedudige be weging. Er was een bitteren glimlach om zijn lippen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5