WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Het ongeluk met een lift in een hotel te Amsterdam. Gisterochtend is de jongen, die in de hotellift aanwezig was, toen daarin Maan- j dag een 19-jarige liftjongen bekneld raakte, door de politie gehoord over de toedracht van het ongeluk. Thans is komen vast te staan, zoo meldt het „Hbl.", dat een der oorzaken van het ongeluk zoo niet de eenige oorzaak, in de defecte machinerie van de lift moet heb ben gelegen. Blijkbaar heeft de thans over leden jongen getracht, in de lift te stappen, terwijl deze in (dalende) beweging was, hetgeen natuurlijk nooit mag. Hiertoe heeft hij, wellicht in een overmoedige bui, klaar blijkelijk de hekwerk-deur van den liftko ker trachten open te maken, hetgeen hem gelukt is. Een goede lift nu moet, wanneer deze afsluiting verbroken wordt, automa tisch tot stilstand komen; deze lift even wel blééf zakken en de jongen, die erin wilde stappen, raakte op de een of andere manier tusschen liftkooi en vloer bekneld, waarbij 1 terstond gedood werd. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Van den uitslag hiervan kan voorloo- pig al wgrden medegedeeld, dat, naar met zekerheid gebleken is, de lift niet alleen een mechanisch defect had (dus wat betreft de sluiting van de deuren) maar ook een electrisch defect. Na een bruiloft. Na een bruiloft bij den landbouwer v. E. te Harskamp ontstond ruzie tusschen den landbouwerszoon B. uit Stroe en den café houder H. uit Wekerom. Laatstgenoemde kreeg daarbij een steek met een mes in het hoofd, waardoor hij levensgevaarlijk ver wond werd. Dr. Beumer uit Otterlo deed hem per auto naar het ziekenhuis te Arn hem vervoeren. B. is door de militaire poli tie uit Harskamp gearresteerd en naar Arnhem overgebracht. Een vechtpartij uit minnenijd. In den nacht van Zondag op Maandag heeft te Kampen een vechtpartij plaats gehad tusschen boerenzoons uit den om trek, waarbij een duchtig gebruik is ge maakt van messen. Het slagveld was de Grafhorsterdijk op de grens van Kampen en IJselmuiden. De aanleiding tot het gevecht was min nenijd. Het ging tusschen twee groepen: de Onderdijkschen en de Bovenbrugschen. Van de vechtersbazen liep een viertal min of meer ernstige verwondingen op. Een 21-jarige jongeman kreeg een diepen messteek in den rug, die tot de long door drong. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd en verkeert in levensgevaar. Een andere is de polsaders doorgesneden. De rijks- en gemeentepolitie zijn vergeefs bezig ge weest om de daders te vinden. De messen zijn in de derde hand in beslag genomen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN DE AARDBEVING IN ZUID-ITALIE. Het juiste aantal slachtoffers. Volgens een officieel bulletin van de fascistenpartij zijn bij de aardbeving, die Zuid-Italië teisterde, 1475 menschen om het leven gekomen. Vijftien personen door gassen vergiftigd. TJit San Pedro (Californië) wordt ge meld: Bij het verrichten van schilders- werk in een in dok liggende boot kwamen twee personen door vergiftige gassen om het leven. Dertien personen moesten in het ziekenhuis worden opgenomen; de toe stand van drie hunner is ernstig. Toeristen verongelukt. In Vorarlberg is een toerist uit Steglitz die een rotswand wilde beklimmen naar beneden gestort en omgekomen. Uit Grenoble wordt gemeld, dat twee Duitsche juristen, die den Mont Blanc hadden beklommen op den terugweg door een lawine werden overvallen. Eén der beide Duitschers werd nader hand dood onder de sneeuwmassa van daan gehaald, terwijl de ander ernstig verwond naar een ziekenhuis werd over gebracht. Bij het beklimmen van den Montblanc zijn gisteren opnieuw twee toeristen, dit maal Fransche, door een lawine bedolven. Toen hulp ter plaatse kwam, bleek de een reeds gestikt. De tweede is gewond naar het ziekenhuis van Chamonix gebracht. Veerboot omgeslagen op het Connecticut-meer. Uit West Moreland (New Hampshire), wordt gemeld: Op het Conneoticutmeer heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een veerboot, die het meer overstak, sloeg om, ten gevolge waarvan een echtpaar, dat zich met zijn kinderen en een auto liet overzetten, zoomede een oudere man, om he* leven kwamen. De bliksem op het stadhuis van Brugge. Maandagavond is, op het oogenblik, dat in den Halletoren een beiaardconcert moest beginnen, een kort maar hevig onweer bo ven Brugge losgebroken. De bliksem viel op een der zijgevels van het stadhuis, met- het gevolg dat een bres in den muur werd geslagen en een hoeveelheid steenen naar beneden viel. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. HONGERSNOOD IN RUANDA. Omstreeks 40.000 menschen omgekomen. In het orgaan van de Afrikaansche mis sie der Witte Paters deelt mgr. Clasx mede, dat tijdens den jongsten hongers nood in Ruanda naar schatting 35 40 duizend negers zijn omgekomen, en dat zonder de hulp der Belgische regeering er minstens 100.000 dooden te betreuren zou den zijn geweest. Circa 70 k 80 duizend zwarten zijn tijdelijk naar Oeganda of het hooggebergte in het Noordwesten getrok ken. »Tel." Hittegolf in Spanje. In geheel Spanje heersoht een ondrage lijke hitte. Op sommige plaatsen wijst de thermometer 55 graden Celsius aan. Gezin uitgemoord. Een vreeselijk drama heeft zich in den nacht van Zondag op Maandag in de Pa- rijsche voorstad. St. Germain afgespeeld. Een 46-jarige fabrikant schoot aldaar in een aanval van waanzin zijn 38-jarige vrouw en zijn twee zoons neer, waama hij de hand aan zich zelf sloeg en zich een kogel door het hoofd joeg. Het 17-jarige dienstmeisje, dat in huis sliep, had in den nacht de schoten ge hoord. Toen zij Maandagochtend op den gewonen tijd de slaapkamer wilde bin nengaan, vond zij aan de deur met een touw een brief bevestigd, waarin de fa brikant bekende de moordenaar van zijn vrouw en kinderen te zijn, en haar ver zocht onmiddellijk de politie te waarschu wen. Het schijnt, dat economische zorgen oorzaak van de catastrofe zijn. Neger door 200 gemaskerden vermoord. Uit Taboro (N. Carolina) wordt gemeld: Tweehonderd gemaskerde en gewapende mannen zijn de gevangenis binnengedron gen en hebben een jongen neger meege sleurd, die er van beschuldigd was twee blanke meisjes te hebben aangevallen. De man werd aan een boom langs den weg gebonden en daarna met kogels doorzeefd. De zijrivieren van de Elbe wassen. Nu de stormen wat bedaard zijn en ook het water van de Elbe bezig was zijn nor maal niveau weer te krijgen, beginnen de zijrivieren en meeren hun enorme water massa's te spuien. Uit Dresden wordt gemeld, dat in Noor delijk Bohemen de bijrivieren van de Elbe in een buitengewoon snel tempo wassen. De Isar is buiten de oevers getreden. Woon huizen en fabrieksgebouwen in het Isar- dal staan onder water. Ook de Kleine Elbe, de Moldau en de Reneden-Elbe zijn aan zienlijk gestegen. Gevaar voor hoogwater op de Beneden-Elbe bestaat echter niet. Grensincident bij Nice. De Fransche bladen deelen mede, dat acht Fransche toeristen, vier dames en vier heeren, die een uitstapje maakten van de vallei van Vésubie naar het Boréon- dal, waarvan het hoogste gedeelte reeds Italiaansch grondgebied is, onderweg plot seling geroep hoorden, waarop zij echter geen aoht sloegen. Kort daarop vielen ver scheiden schoten en bemerkten de toeris ten tot hun schrik, dat zij door Italiaan- sche grenswachten beschoten werden. Ter wijl zes hunner dekking zochten achter hoo rnen, naderden de twee overigen het ri viertje, waaraan de Italiaansohe grens post gelegen is, waar zij een levendige discussie met de Italiaansche beambten hadden. Eerst toen de toeristen hun pas poorten hadden getoond, die in orde ble ken te zijn, konden zij hun tocht vervol gen. Leningrad dronkaards-stad. „Eiken dag en eiken avond snerpt het geluid van het politiefluitje door Lening- rads straten", zoo schrijft de „Krasnaja Gazeta" (van 13 Aug. j.l.) en een onver schillige menigte slaat dan het opbrengen van een of anderen dronkaard gade. En in welk van ongeveer 30.000 Leningradsohe huizen is er niet eiken dag een dronke mansschandaal! Ondanks de anti-alcohol plakkaten in de fabrieken, tehuizen en trams, wordt het aantal drinkers er niet minder op. De wodka wordt van uit de kroegen in de theehuizen, eetgelegenhe- den, bierhuizen en op de straat verkocht. In de politie-statistiek wordt officieel toe gegeven, dat het aantal kroegen toenemend is. Genoemd blad meldt dan voorts, dat er den laatsten tijd te Leningrad ook van gedenatureerden alcohol gebruik wordt gemaakt, met het gevolg, dat er b.v. op één feestdag 13 gevallen van alcohol-ver giftiging voorkwamen. En dit vergif drin ken niet alleen de onverbeterlijke alcoho lici, doch jong en oud drinkt het, tot op de fabrieken toe. Uit een statistiek is ge bleken, dat de misdadigheid onder de jeugd ten gevolge van het drankmisbruik de laatste maanden met tien procent in vergelijking met. het vorige jaar is toege nomen. Do aandaoht van de Leningradsehe drankbestrijdingsorganisatie wordt ten slotte gevestigd op het feit, dat de ont nuchteringslokalen in de politiebureaux altijd overvol zijn en dat er dagelijks te Leningrad 350 a 400 dronken personen worden aangehouden. Op dit aantal komt minstens één geval met doodelijken afloop ten gevolge van alcohol vergiftiging voor. En van de 130.000 personen, die jaarlijks wegens openbare dronkenschap worden gearresteerd, behoort 87 procent tot de arbeidersklasse, zoo besluit de „Krasnaja Gazeta.", Film van het Eucharistisch Congres te Carthago. Bij gelegenheid van den Duits oh en Ka tholiekendag die dit jaar van 37 Sep tember te Münster in Westfalen gehouden wordt, zal door de Leo-Filmmaatschappij uit München in het Emelka-theater een film vertoond worden over het Eucharis tisch Congres te Carthago, die door deze firma vervaardigd is onder den titel: „Een dagboek van het Eucharistisch Congres van Carthago 1930". Dit dagboek is een nieuwe vorm van de cultureele film die opgenomen is door dr. H. Rütters. Het is een buitengewoon belangrijke film in vijf bedrijven, die ons den tocht naar Carthago te zien geeft, enkele typische opamen van het land van Tunis in beeld brengt, waar S't. Augustinus leefde en waar Christendom en Islam naast elkander wonen. Deze film is 2600 M. lang en bezit groote historisohe en cultureele waarde, omdat het tot nog toe aan geen enkele filmoperateur gelukte om zoo diep door te dringen in het intieme leven der Mohammedanen. De Leo-filmmaatsohappij heeft het auteursrecht van deze rolprent en het ligt in de bedoeling om deze film ook aan het buitenland te verhuren. De post brengt Miss Amy Johnson 1700 brieven. Bij gelegenheid van e«n feestmaaltijd, die Miss Amy Johnson, de dappere Austra- lië-vliegenierster, bij hare huldiging te Londen werd aangeboden, ontving Miss Johnson van de directie der Daily Mail een bedrag van 120.000 gulden. Onmiddel lijk bestemde zij hiervan 1200 gulden voor liefdadige doeleinden. De geneesheeren hebben haar thans absolute rust voorgeschreven voor het her stel harer krachten na de geweldige in spanning en vermoeienissen der laatste maanden. De post brengt iederen dag bij Miss Johnson een heele vracht correspondentie. Zoo ontving zij dezer dagen in een post bestelling meer dan 1700 brieven. Een aap in den ondergrondsche. Sedert Zondag bevindt zioh in de tun nels van den Beriijnsc-hen ondengrondschen spoorweg een aap, die uit een asyl voor daklooze dieren was gevlucht en bij het station Jannowitzbrug door de controle heen den tunnel inglipte. Aanvankelijk schakelde men den eleotrisohen stroom uit, opdat het dier niet door den hoogspan ningsdraad gedood zou worden en inmid dels trachtte men den aap terug te vinden. Naar mate de vertraging der ondeTgrond- sche treinen echter grooter werd, werd de dierenliefde kleiner en ten slotte besloot men het ondergrondsche verkeer maar weer in gang te zetten. De aap bevindt zich nog steeds in het net van tunnels, dat door den ondergromdschen spoorweg gevormd wordt, KERKNIEUWS BENOEMINGEN. In het Aartbisdom. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den Weleerw. heer H. C. Smit op diens verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als pastoor te Schalkwijk en heeft benoemd tot pastoor aldaar den Weleerw. heer Dr. H. P. J. M. Ahsmann en tot Moderator en godsdienst leeraar aan 't St. Bonifacius-lyceum te Utrecht den Weleerw. heer Dr. B. F. Hegge. Paters Dominicanen. Z. D. H. Mgr. Aengenent heeft eervol ontslag verleend aan den Weleerw. Pater fr. H. Hubers O.P., als pastoor te Rotter dam (Allerh. Hart v. Jesus) en in diens plaats als zoodanig benoemd den Weleerw. Pater fr. J. Smit O.P.; alsmede aan den Weleerw. Pater fr. J. Janssen O.P. als pas toor te Schiedam (O. L. Vr. Kon. v. d. Allerh. Roz.) en in diens plaats als zooda nig benoemd den Weleerw. Pater fr. L. Meyer O.P.; en tevens tot kapelaans de Weleerw. Paters: L. Nauta O.P. te Rotter dam (H. Dom.); E. Teppema O.P. te Alk maar (H. Dom.); J. Koek O.P. te Rotterdam (O. L. Vr. Kon. v. d. Allerh. Roz.) en- J. Frehé te Schiedam (O. L. Vr. Kon. v. d. Allerh. Roz.). Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen heeft be noemd tot kapelaans te Nijmegen den Wel eerw. Pater fr. B. Ruberg O.P. (H. Dom.) Z. D. H. Mgr. J. Jansen heeft eervol ont slag verleend aan den Weleerw. Pater fr. J. Tünnissen O.P. als assistent te Utrecht (H. Dom.) en in diens plaats benoemd den Weleerw. Pater fr. H. Hubers O.P. Missionaris L. Vonk. t De Hoogeerw. Provinciaal der Lazaristen ontving gisteren, 18 Augustus, uit Tangs- han (Noord-China), telegrafisch bericht, zonder nadere bijzonderheden, van het ovor- lijden aldaar van den Weleerw. heer Lau rent Vonk, missionaris van het Vicariaat Yungpingfu en professor aan liet klein seminarie aldaar. De Weleerw. heer Vonk werd geboren te Steggerda (Fr.), studeerde de humaniora in 't St. Vincentius-Seminarie te Wern- houtsburg, trad in de Congregatie der La zaristen, en werd, na voltooiing van de theo logische studies in het Missiehuis te Hel- den-Panningen, priester gewijd in 1923. Hij vertrok in 1924 naar het Vicariaat Yung pingfu cn werkte daar met veel ijver in verschillende missieposten, laatstelijk ah professor in het klein-seminarie te Yung pingfu. Het geheel onverwacht overlijden van dezen ijverigen en nog jeugdigen missiona ris hij was pas 33 jaar oud is een zeer gevoelig verlies voor het Vicariaat van Yungpingfu en voor de Nederlandsche provincie der Lazaristen. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Personalia. Voor het examen leerares costumière van de Eerste Ned. Modevak school te Den Haag is geslaagd mej. C. Vassenouw; voor het examen lingerie mej. E. Schipper. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. Ten overstaan van nc'arïs H. Eerdbeek werden gisteren ten verzoeke van den heer Joh. B. Meskers verkocht eenige perceelen bloembollengrond met woonhuis en bloembollenschuur gelegen in „de Pan". Van perceel 1—5 .en 6, woon huis met bollenschuur en laan met 220 aren bollenland werd met 1 afgemijnd door de heer de Cler te Leiden, koopsom 25701. Perceel 2, 67 aren bollenland in bod op 4200, niet afgemijnd, kooper de heer Visscher te Alphen aan den Rijn. Perceel 3 en 4 te samen 145 aren bollen land in bod op 9400 niet afgemijnd, koo per de heer L. Ravensbergen te Rijnsbu'-g. Het Missie-College. Met den aanvang van het volgend leerjaar, Sep*/ a.s. zal hot aantal leerlingen van het St. vVil'ibrordus Missie-College van 62 tot 90 wordei uitge breid. Badseizoen. Dat de badplaats Kat wijk aan Zee dit jaar een groot bezoek heeft, grooter dan ooit te voren, heeft mede ten gevolge dat ook het bezoek in de pa rochiekerk buitengewoon goed is. Nog nim mer werd het kerkgebouw door zoovele badgasten bezocht als 1.1. Zondag. Tiental len stoelen waren uit het Parochiehuis ge haald om in de kerk dienst re doen doch meerdere telaatkomers moesten nog blij ven staan. In verband met de onlangs gewijzigden dienst lijkt het ons niet on dienstig, vooral voor de steèds nog nieuw aankomende badgasten, even mee te dee len dat de Hoogmis is te 9.30 uur. De di rectie der N. Z. H. is zoo vriendelijk ge weest de tramdienst te regelen zoo dat de badgasten met de tram naar de Vroegmis en naar de Hoogmis kunnen gaan, en te rug. LISSE. Personalia. Voor het examen leerares costumière van de Eerste Ned. Modevak school te Den Haag zijn geslaagd de dames E. B. Nieuwenhuis en Fr. van Dijk. LEIDSCHENDAM. Bloempjesdag. Vrijdag werd een bloempjesdag gehouden ten bate van het Santosfonds (Tuberculosebestrijding Mid denstand). Ondanks het slechte weer bracht deze collecte, dank zij het ijverige werk der dames-verkoopsters, de mooie som op van 174.23. Een woord van dank aan de dames is hier wel op zijn plaats. NOORDWIJK. Het Mannenkoor herleeft. Op initia tief van eenige Noordwijksche zangers had gisteravond, onder leiding van de heeren L. v. Wijk, L. Bank en C. Wassink in de Concertzaal- van Hotel Royal, een bijeen komst plaats om te trachten Noordwijksch Mannenkoor weder eenig nieuw leven in te blazen. Op verzoek presideerde de heer v. Wijk deze bijeenkomst en sprak bij de opening zijn genoegen er over uit, dat zoo- velen aan de oproep hadden "e'noor gege ven, waaruit sprak sympathie met het be oogde doel om na een ruim driejarige slaap, het mannenkoor weder te doen ont waken. Spr. vertrouwde, dat de bespre kingen aangenaam en de resultaten van dezen avond bevredigend zouden zijn. Uit de hierop volgende gedachtenwisse- ling onderling bleek, dat alle aanwezigen met de plannen sympathiseerden en staan de de vergadering traden reeds 33 leden toe, terwijl nog enkele toezeggingen wer den verwacht. De heer v. Wijk, die voor heen reeds voorzitter was, werd op voor stel hierna bij acclamatie in deze functie herkozen. In de hierop volgende verkiezing werden tot bestuursleden gekozen de hee ren C. Verloop, L. Bank, P. Krol en A. N. v. Went,., die allen hun benoeming aanna men. De voorzitter werd hierna gemachtigd in onderhandeling te treden met den heer Urlus, om na overeenkomst deze te benoe men als dirigent. De contributie-inning zal beginnen met 1 September a.s., terwijl vermoedelijk de repetities zullen aanvangen begin Octo ber a.s. Dank zij de accuratesse van mej. v. Nes, waarvoor de voorzitter haar gaarne een woord van hulde bracht, beschikt het koor nog over een flinke voorraad muziek, waarmede men voorloopig ban beginnen. Zoo noodig zal het bestuur met mej. v. Nes een bespreking houden over een even- tueele begeleiding op piano van het koor, hetgeen aller instemming vond. De repeti ties zullen waarschijnlijk Dinsdagsavonds gehouden worden. Met den heer Alders zal nog nader onderhandeld worden over de kosten der zaal. Na een geanimeerde rondvraag dankte de voorzitter allen voor hun aanwezigheid en medewerking en gaf tenslotte nog eenige ernstige wenken in het belang van het koor. Geboren: Jannigje d. van C. J. P. v. Schalk en M. J. L. Touw. Frederik An- tonie z- van E. J. Visscher en S. F. F. Win kler. Hendrikus z. van M. Binnendijk en J. Tijsterman. Egbert z. v. J. v. Duijn en E. ter Beek. Pet-ronella Wilhelmina Ma ria d. van C. J. v. Egmond en C. M. v. Dijk. Ondertrouwd: L. Meijer 41 j. en C. Zuidbroek 32 j. Getrouwd: N. L. v. d. Berg 29 j. en M. P. Koele wijn 22 j. R. F. C. Hendrik- se 29 j. en A. L. Vermeulen 30 j. Overleden: Maljart Broekhuizen 5 j. Maria Johanna Koekebakker 70 j. Albertus v. Schie 75 j. VAN LEAR BLACK De bekende vlieger-wereldreiziger, de Amerikaan Van Lear Black, is van zijn jacht gevallen en ver dronken. (Zie onder Luchtvaart). Hij kon vliegen als de beste Hij vloog heel de wereld rond Hij kwam altijd als een kat weer Gaaf en heelhuids op den grond. Over landen, over zeeën Ging hij heen in dolle vaart Hij was als een klein cyoloontje Boven, onder, op de aard. Rust was iets, wat hij niet kende, Altijd moest het sneller gaan, Hij was niet „the-flying Dutchman" Maar de vlieg-Amerikaan. Hij trotseerde de gevaren Toen hij 't eerst naar Indië vloog Hij had „hooge" idealen 'Als hij naar de verte vloog. Maareen heel klein ongelukje Gaf hem aan de golven prijs: Toen begon hij dan zijn langste En meteen, zijn laatste reis. TROUBADOUR. N00RDWIJKERH0UT. De Raadszaal. In den wand van de raadzaal in ons nieuwe raadhuis zal een in zandsteen uitgevoerde plaquette wor den aangebracht, van de hand van beeld houwer Oscar Wenckebach uit deze ge meente. De kosten van dit werk zullen bestreden worden met bijdragen van verschillende vereenigingen en corporaties uit onze ge meente. Reeds hebben enkele eene toe zegging gedaan, waardoor het bedrag ech ter nog lang niet volteekend is. Het wach ten is op meerdere giften. Oranje-vereeniging. Dezer dagen ver gaderde het Oranje-comité om het pro gram op te stellen voor de komende Konin- ginnefeesten, te houden op 9, 10 en 11 September a.s. De eerste dag is bestemd voor kinder feesten, waaraan alle schoolkinderen mo gen deelnemen. De tweede dag geeft Eta lage-wedstrijd voor onze winkeliers en con cert door een onzer muziekkorpsen. Den derden dag worden de groote volksfeesten gehouden, bestaande in volks-spelen, als: ringrijden met fietsen voor dames en hee ren, ringrijden voor paren met tweewielig rijtuig en automobieenl, vogelschieten, ton- knuppelen om verschillende prijzen, fiets- rijtuig en automobielen, vogelschieten, ton- hindernis9en, fietsen met hindernissen, pop aankleeden, blaastrappen voor meisjes bo ven den leerplichtigen leeftijd. De fietsers moeten aantreden 's morgens 9 uur vóór café v. d. Berg. Daarna optocht van de schoolkinderen met muziek; on middellijk daarna ringrijden per fiets voor dames en heeren. Inleggeld leden 1. en niet-leden 2. Om 10 uur vogelschieten voor mannen boven 19 jaar; inleggeld leden 2.50, niet- leden 3.50. Bij deelname van minstens 30 personen tegelijk worden 2 vogels verscho ten. 10 uur ook tonknuppelen voor hoofden van gezinnen. Om 11 uur ringrijden voor dames (leden 1.anderen 2.Om 2 uur aantreden voor rijtuigen en auto's (le den 2.anderen 3.Half driering rijden voor rijtuigen en auto's. Des avonds openlucht-concert en vuur werk. Loting der deelnemers Za/terdag 6 Sept. a.s. 7 uur in café v. d. Begr. Des avonds 8 uur prijs-uitreiking. Om 10 uur op het feestterrein schitterend vuur werk. Oranje dragen is op die dagen verplich tend. Botsing tusschen broers. Op den hoek bij het oude raadhuis kwamen de gebroe ders van den B., elk een vrachtauto bestu rend, met elkander in botsing, met gevolg dat één der wagens omkantelde en de chauffeur slechts door inslaan van een ruit vrij kon komen. De andere wagen was zwaar beschadigd, gebroken as, en meer dere stukken. Wien de schuld treft is nog niet uitgemaakt. De beide chauffeurs had den geen noemenswaardig letsel bekomen. RIJNSBURG. Groentcnveiling. Het veilen aan de groentenveiling geschiedt tot heden altijd nog in de open lucht. Thans zal iet vei lingbestuur een overdekte veilinglo ids en een grooter kantoor laten bouwen op hef terrein aan den Voorhouterweg. W0UBRUGGE. Vier en een kwart eeuw geieden. 20 Augustus, heden, is het 425 jaar geleden. dat Woubrugge ontstond of 'n aanvang werd gemaakt langs de Woudwetering huizen te I bouwen. Op dien datum verkreeg de ambachts- vrouw Jacoba van Woude van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland verlof de brug (Kwakel) welke over do Woudachter weg lag weg te nemen. Dit feit werd oorzaak, dat de bewoners van het thans verdwenen dorp Jacobs wou de zich langs de oevers alhier gingen ves tigen. Dit feit kan straks ook worden her dacht.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6