De Slavin van het Zwijgen WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Goederentrein tegen auto. Gisteren is op den onbewaakten over weg op de Mijdrechtsche Zuwe een goede rentrein tegen een auto gebotst, bestuurd door den heer Eikelenboom. De auto werd totaal vernield. De chauffeur is zwaar gekwetst huiswaarts vervoerd. Twee paarden doodgereden. Gistermiddag reed een landbouwers- knecht met een span paarden over een on bewaakten overweg van de spoorlijn MechelenTerneuzen, onder de gemeente Axel, toen een trein aankwam en de paar den greep. De knecht werd van den wagen geslingerd en viel naast de locomotief, doch bleef ongedeerd. De paarden, die eigen dom waren van den landbouwer Fr. Bek- ker Pzn., werden gedood. De wagen werd beschadigd. VERDRONKEN. Gisteren is de 4-jarige J. P. v. Gooi uit de Beverstraat bij het spelen aan de Rijn haven te Rotterdam te water geraakt en verdronken. Na eenigen tijd is het lijkje opgehaald en naar de ouderlijke woning vervoerd. Gisteren vonden de gebroeders van Beek te Sprang hun 64-jarige zustèr voor over hangende in de regenput. De ijlings ontboden geneesheer dr. Winkelman kon slechts den dood constateeren. Bij het lossen van steenen is te Dus- sen zekere Schilders uit Meeuwen over boord gevallen en verdronken. Het 5-jarig dochtertje van P. den Hollander te Klundert is gistermorgen in een sloot achter de ouderlijke woning ge vallen en jammerlijk verdronken. Lijk opgevischt. Gisteren is uit de Waal onder Sprokke- lenburg bij Nijmegen het lijk van een 25- jarigen jongeman opgevischt, die vermoe delijk bij het baden is verdronken. De iden titeit van het slachtoffer, dat, in badpak ge kleed was, kon nog niet worden vastge steld. In het ruim van een schip gevallen. Gistermiddag heeft aan boord van het in de Maashaven liggende stoomschip King James een ernstig ongeluk plaats gehad. Twee arbeiders waren bezig een luik te openen, gelegen boven ruim 1. Door een onhandige beweging is het luik gevallen en van 11 meter hoogte terecht gekomen op den 44-jarigen havenarbeider P. A. Luyendijk, gewoond hebbende in de De la Reystraat, die in het ruim aan het werk was. De man was op slag dood. Zijn lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Van een hooiberg gevallen. Het tien-jarig dochtertje van G. R. te Hyum is spelende van een hooiberg geval len en overleden. Van een wagen gevallen. Toen de koopman H. L. uit Babiloniën- broek te Andel bezig was fruit te lossen aan de aanlegplaats, viel zijn 10-jarig zoon tje van de kar. Het ventje klom er zelf weer op en scheen oogenschijnlijk geen letsel bekomen te hebben. Op weg. naar huis werd de knaap echter onwel en kreeg hevige hoofdpijn. Een dokter, die geroepen werd, constateerde ernstige hersenschud ding. Inmiddels is de jongen reeds overle den. DE VELSERBRUG ONTZET. De Velserbrug is Dinsdagavond aange varen door het Grieksche stoomschip „Ama zon", dat van Amsterdam des middags uit de Houthaven is vertrokken. De brug is in dier mate ontzet, dat zij niet kan worden geopend. De vaart in het Noordzeekanaal is daar door gestremd. Een drietal schepen uit Amsterdam ligt reeds voor de brug. Ook het spoorwegverkeer over de brug is stopgezet. Reizigers van IJmuiden naar Beverwijk en omgekeerd moeten daarom via Uitgeest en Amsterdam hun bestem ming bereiken. Of de brug weer spoedig kan function- neeren is op het oogenblik nog niet te zeg- gen. Nader vernemen wij, dat door den schok het kwadrant,'waarop de brug draait, van de railing is afgeloopen. Dit kwadrant weer op zijn plaats te brengen is een moei lijk werk. Vermoedelijk zal nog een gedeel te van den Woensdag met de herstelling heengaan. Na de aanvaring zijn een vijftal z.g. ',weekbooten" uit Amsterdam vertrok ken. Vanavond zou ook nog de „Linge- stroom" van de Hollandsche Stoomboot maatschappij naar zee gaan. Vermoedelijk blijft het schip te Amsterdam, zoolang de Velserbrug niet kan worden geopend. An dere groote schepen liggen niet op ver trek. Boerderij afgebrand. Zondag is de boerderij van de familie K. de Wolde te Nieuw-Amsterdam tot den grond afgebrand. Kort nadat de plaatse lijke brandweer was aangekomen, ontdekte men een defect aan de motorspuit, zoodat de hulp van de brandweer van Emmen moest worden ingeroepen. Toen deze arri veerde, lag de groote boerderij met de groote landbouwschuren reeds plat. Men bepaalde zich daarop tot het blusschen van, den grooten voorraad hooi en koren, welke echter geheel werd vernield. Twee varkens, die eenige brandwonden hadden opgeloo- pen, werden afgemaakt. Als oorzaak van den brand wordt aan genomen hooibroei. Verzekering dekt de schade slechts gedeeltelijk. De verbrande molen te Wormerveer. Huifljjeuk. Bij huidjeuk, jeukenira Huiduitslag en eczema, zal met Purolpoeder d^ jeukspoedig bedaren. Dit werkt bovendien cpdroapnd en genezend. Het kost 60 ct. is evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth^n Drogisten. 386 Een goede vangst. Den laatsten tijd zijn op den Linker- Maa-soever te Rotterdam herhaaldelijk in braken gepleegd. Dezer dagen heeft de po litie e-en zekeren v. d. W. gearresteerd in verband met een inbraak bij een caféhou der aan de Beyerlandschelaan, waar ver scheidene gouden en zilveren voorwerpen en eenige nikkelen serviezen zijn gestolen. Eenigen tijd geleden is in de woning van dezen caféhouder eenig geld gestolen, be nevens een loterijbriefje. Bij foulleering van de arrestant v. d. W. werd hij in het bezit van een loterijbriefje gevonden, dat afkom stig bleek te zijn van den caféhouder. Er is voorts bij den aangehoudene huiszoeking verricht, waarbij verscheidene bedragen aan geld zijn gevonden, benevens portemon- naies, kleedingstukken, gouden en zilveren voorwerpen en een klok. Bij onderzoek bleek, dat een paar maanden geleden is in gebroken bij mr. D., die in het Tuindorp woont, en onder de als vermist opgegeven voorwerpen werd ook een klok vermeld. Er is nu komen vast te staan,, dat de klok, die bij v. d. W. werd aangetroffen, van den diefstal bij mr. D. afkomstig is. De aange houdene moet dus wel in elk geval drie inbraken op den Linker-Maasoever hebben gepleegd; er wordt nog een onderzoek in- gesteld naar drie andere inbraken, die hij naar alle waarschijnlijkheid ook gepleegd heeft. Bij de huiszoeking werd namelijk de vrouw van den aangehoudene in het bezit van twee papieren rijksdaalders gevonden, 'waarvan er een middendoor was gescheurd. En na een van de inbraken was opgegeven, dat er een middendoor gescheurde papieren rijksdaalder werd vermist. De politie zet het onderzoek voort. Inbraak te Nijmegen. Dinsdagnacht is ingebroken in het kan toor van de N.V. Consumptie-Handelsonder neming „Practicus" aan de Vondelstraat te Nijmegen. Men heeft ongeveer tweehon derd gulden ontvreemd aan Nederlandsch geld; twintig Duitsche bankbiljetten van tienduizend en duizend mark en zeven Oos- tenrijksche biljetten van tienduizend en duizend kronen. Bij nader onderzoek bleek evenwel, dat deze biljetten dateeren van voor den oorlog, dus zoo goed als waarde- loos zijn. De dief heeft het kantoor door- zocht en alles overhoop gehaald. De po litie zoekt den dader. Brutale inbreker. Zaterdagnacht is ingebroken in de wo ning van den heer A. T. Niessing te Wees- perkarspel. Na zich toegang verschaft te hebben door een ruit te breken en den grendel weg te schuiven, heeft de inbreker eerst beneden alles doorzocht. Daarop is hij naar boven gegaan-naar de slaapkamer, waar het echtpaar N. sliep. Hij heeft daar een kast geopend, die vlak bij het bed stond, en daaruit enkele gouden tientjes, tienstuiverstukken, een gouden heeren- en een dameshorloge gestolen. Een politiehond volgde het spoor tot het water. UIT DE RADIO-WERELD Programma voor Donderdag 21 Augustus. Huizen. Tot 6 uur 298 M. 8.159.30 Concert. 10.0010.30 N.C.R.V. Zang door Dames koortje. 10.3011.00 N.C.R.V. Ziekendienst. 11.3012.00 K.R.O. Godsdienstig half uurtje. 12.151.15 Concert. K.R.O.-Trio. 1.152.00 K.R.O. Gramofoonpl. 2.003.00 N.C.R.V. Gramofoonpl. 4.005.00 N.C.R.V. Ziekenuurtje. 5.006.30 N.C.R.V. Concert. K. Hartveld (viool). R. Bresser (cello). Mej. Tjaak Frij- link (piano). 6.306.40 Koersen. 6.407.40 N.C.R.V. Orgelconcert door S. P. Visser. 7.408.00 N.C.R.V. Gramofoonpl. 8.0010.15 N.C.R.V. Uitz. van een Korps avond van het Leger des Heils vanuit Am sterdam. Toespraken, zang, piano en orgel. 10.1510.25 N.C.R.V. Persberichten. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O.-Uitzending. 8.019.45 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert. Huisorkeet van het „Rembrandit'-Tiheater te Amsterdam. Or gelspel door G. Jansen. 12.152.00 Concert door A. V. R. O.- Kwintet. 2.003.00 Gramofoonpl. 3.003.30 Concert. Cor de Wilde (cello). Charlotte Berger (zang met luitbegelei ding). Aan den vleugel: Egbert Veen. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Gramofoonpl. 5.306.45 Concert door het. orkest van het Asta-Theater te Den Haag. 6.457.15 Sportpraatje door H. Hollan der. 7.157.45 Radio-Voliks Universiteit. Ds. W. Balling: „Over de mensch en zijn plaats in de cultuur". 8.019.00 Opera-concert m. m. v. Ita- liaansche solisten. 9.009.40 Orgelconcert door Jan Nie- land. 9.40—10.30 Vervolg Opera-concert. 10.3010.45 Persberichten. 10.4512.00 Dansmuziek door Haar- lemsoh Salon-Orkest. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50—11.05 Berichten. 12.20 Concert. Instrum. Kwintet. Gestolen groenten. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag vond een surveilleerende agent van politie op den Walenburgerweg te Rotterdam een paard en wagen onbeheerd staan. Op den wagen stonden naam en adres van den eigenaar vermeld, zoodat de agent den eigenaar telefonisch kon gaan waarschuwen. Toen bleek, dat deze eigenaar, de groenten- koopman v. d. W. uit de Noordmolenstraat, bericht van zijn knecht had ontvangen, dat er was ingebroken in zijn pakhuis aan de Snellemanstraat. Bij onderzoek bleek een groot aantal kisten met groenten te zijn gestolen, en vermoedelijk hebben de dieven de gestolen waar met den wagen van v. d. W. vervoerd. Er werd een uitge breid onderzoek ingesteld en Zaterdag is de bestolene met een agent van politie en een rechercheur in de stad op zoek gegaan naar zijn gestolen groenten. In het Weste lijk stadsgedeelte vonden zij op een groen- tenwagen van den groentenkoopman v. d. B. een gedeelte van de groenten terug. Toen deze groentenkoopman hierover onderhou den werd, zeide hij, deze groenten van zijn zoon te hebben overgenomen. In den loop van den dag is deze zoon aangehouden, "en ook op zijn wagen bleek een gedeelte van de vermiste groenten aanwezig te zijn. Terzake van diefstal is proces-verbaal te gen hem opgemaakt. Het grootste gedeelte van de gestolen groenten is evenwel gevonden bij den groentenhandelaar M. in de Helmerstraat, tegen wien een onderzoek terzake van he ling wordt ingesteld. 1.20 Orgelconcert door Reginald Foori. 2.202.50 Gramofoonpl. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Concert. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezingen en Marktberichten. '7.00 Piano-recital door C. Smith. 7.207.40 Lezing. 7.50 Orgelspel door R. H. Dixon. 8.20 Concert. 10.00 Weerbericht en nieuwsberichten. 1045 Lezing en Marktberichten. 10.4012.20 Dansmuziek. 12.20—12.25 Televisie. Radio Paris" 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 3.20 Concert. 4.35 Her-uitzending van een concert uit Fontainebleau. Sopraan en violiste. 7.40 Gramofoonpl. 3.20 Tooneeluitzending. 9.50 Concert. Kwartet en soliste. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert.. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkest en sopraan. 5.506.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert. Orkest en bariton. Daarna tot 12.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.205.20 Orkestconcert en voordracht. 8.209.20 Orkestconcert. 9.40—10.00 Liederen-voordracht. 10.2011.20 Kamermuziek. Strijkkwartet. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. Z e e s e n, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 10.2012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.50—4.20 Lezingen. 4.20—5.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Gramofoonpl. 8.30 Lezing. 9.00 Concert. Orkest en solisten. Daar na: Berichten en tot 12.50: Dansmuziek. SOCIALISTEN OP HET OORLOGSPAD. Met het „Wilhelmus" begroet. De „roode auto" der S. D. A. P. heeft Zaterdagavond het Westland bezocht. Monster was de eerste plaats. Of er ver gunning verleend was voor de spreekbeurt aldaar is niet vast komen te staan; het be stuur der S. D. A. P. zeide van neen en parkeerde de auto opparticulier terrein te Ter Heyde. De politie zei later dat er wel vergunning was verleend. Na Monster kreeg 's Gravenzande en ver volgens Naaldwijk een beurt. Dank zij heb concert da-t. juist gegeven werd, was daar flinke belangstelling. Een juffrouw uit Wassenaar hield een toespraak over: „Waarom de werkgever wel en een arbeider geen auto mag rijden en waarom hij ook geen vacantie krijgt". Ze vertelde ook een heele boel leelijke dingen over de bezuinigingen in den oorlog, die volgens haar zich beperkten tot die op volkswoningbouw, volksgezondheid en het onderwijs. Wat er op leger en vloot is be zuinigd, zei ze niet, maar wel dat er nu een Vlootwet komt, om welke laatste reden we de regeering maar weg moeten jagen. De Naaldwijkers zongen bij het vertrek van de auto den bezoekers en redders van het proletariaat op hartelijke wijze eeni ge coupletten van het Wilhelmus toe. Wat er toen in de roode auto gezegd werd, konden we niet verstaan. Maar dab de Naaldwijkers niet eerst hoffelijk een dame lieten uitspreken, zal men zeker niet kun nen beweren. „Tijd". Omtrent den brand m den molen te Wormerveer wordt nog nader gemeld: Om 1 uur brak de brand uit in den molen ,,'t Vool", staande aan den Zaandijkerweg te Wormerveer, en toebehoorgnde aan de N.V. Handelsmaatschappij Saender v/h. Bloemendaal en Laan aldaar. Nadat de brandweer was gewaarschuwd verscheen deze zèer spoedig met een drietal motor spuiten. Met tien stralen werd het vuur aangetast, doch het blusschingswerk kon slechts bepaald worden tot het buitenste deel van den molen. Om drie uur was men den brand meester. Van den molen bleven slechts muurbrokken staan. Deze boden groot gevaar voor de omgeving en men zag zich genoodzaakt de muren om te trek ken. De molen was niet meer in gebruik, en diende als paEhuis voor oude materia len. De oorzaak van den brand moet wor den gezocht in het overspringen va-n .von ken van een schoorsteen eener naastgele gen woning; de rieten bedekking van den molen va/tte onmiddellijk vlam. De schade wordt door verzekering gedekt. De molen was in 1680 gebouwd; oorspronkelijk werd hij gebruikt als rijstpelmolen. Dit was de laatste molen in Wormerveer; er gaat dus een stuk van historische en monumentale waarde verloren. INBRAKEN. De kerkinbraak te Heerlen. De politie te Heerlen heeft gearresteerd J. H., oud 26 jaar, los werkman, verdacht van inbraak in de kerk op den Molenweg te Heerlen. Bij het verhoor bleef verdach- te aanvankelijk ontkennen. Ten slotte be kende hij echter medeplichtig te zijn aan de inbraak. Hij verklaarde verder o.m., V., die in het Huis van Bewaring te Maastricht is ingesloten, van een voorgenomen inbraak in de St. Pancratiuskerk te hebben afge houden. Een nieuwe truc. Zaterdagavond werd de slager B. aan den Groenen Hilledijk te Rotterdam opge beld door iemand, die vleesch bij hem be stelde, dat aan een woning aan den Groe nen Hilledijk moest worden bezorgd. De klant verzocht tevens, den brenger van het vleesch wisselgeld mee te geven voor 25. De slager stuurde na eenigen tijd zijn 15- jarig knechtje met vleesch en wisselgeld naar het opgegeven adres en daar werd door de deuropening het vleesch in ont vangst genomen benevens het wisselgeld, en toen de loopjongen om het bankbiljet van 25 vroeg, werd de deur opengerukt en vluchtte een man met het wisselgeld weg. De loopjongen heeft aangifte gedaan bij de politie. FEUILLETON Uit het Engekch van FRED. M. WHITE. 20) „Er zijn verscheidene Audley Places in de verschillende voorsteden", ging Field voort. „U wilt ons misschien wel de moei te sparen om uit te zoeken welke het is. Vertelt u mij alstublieft wat u weet. Alles wat u zegt, zal ik als strikt vertrouwelijk beschouwen. „Laat ik beginnen met u er op te wij zen", gaf Berrington ten antwoord, „dat ik voor het oogenblik althans niet van plan was geweest iets te zeggen; ik heb mij verraden. Kijk eens, inspecteur, het is e«n uiterst delicate aangelegenheid, want zoodra ik begin meededeelingen te doen, komt Sir Charles' dochter in het geding." „U bedoelt juffrouw Darryll mevrouw Richford eigenlijk. Hoezoo, kolonel?" „Omdat ik er van overtuigd ben, dat zij het een en ander weet. In de eerste plaats moet u weten, dat het huwelijk van haar kant niet vrijwillig was. Sir Charles zaken stonden er alles behalve rooskleurig voor, toen hij stierf." „Hij stond op het punt om gearresteerd te worden in verband met zekere fraudu leuze handelingen", zei Field koel. „Dat heb ik al gehoord." „Het zou mij niet verbazen, als dit feit een belangrijk punt in deze geheimzinnige zaak is. Ik heb den indruk dat er na het huwelijk een hevig meeningsverschil tus- schen meneer en mevróuw Richford „Hariep Field, er kwam een uitdruk king van belangstelling op zijn gezicht. „Kunt u mij wat daarvan vertellen?" „Neen, dat kan ik nietik heb er zelfs geen idee van waarover het ging". „Dus u weet het niet", vroeg Field droog „Dan moet mevrouw Richford het mij zelf vertellen. Maar we komen nog niet dichter bij dien lammen man van Audle Place". „O, toch wel. Maar ik ben er zeker van, dat ze ruzie hebben gehad, want gister middag na de gestoorde huwelijksplechtig heid, lunchte meneer Richford in zijn een tje aan hetzelfde tafeltje als ik hier in het restaurant. Hij was vreeselijk opgewonden en dronk een reuze hoeveelheid brandy. Toen de kellner den lunchschotel voor hem neerzette, vroeg hij, wie zout bij het vleesch had gelegd. En er was zout op, een balletje in den vorm van een geweerkogel. Zoodra Richford dat zag, scheen hij beze ten van angst. Hij was eenvoudig buiten zichzelf." „Dacht u dat 't balletje zout een of an dere beteekenis had vroeg Field. „Ik ben er van overtuigd. Ik heb dat tee- ken van het zout eerder gezien, in Indië, onder eigenaardige omstandigheden, maar daar hoeven we ons op het oogenblik niet in te verdiepen. Om op mijn verhaal terug te komen, ik was benieuwd, wat meneer Richford verder doen zou. Hij stond op dronk zijn glas brandy in één teug leeg en ging heen zonder ook maar iets gegeten te hebben. Ik wist, dat het zenden van het zout in bepaalde gevallen een bevel betee- kent. Onder gewone omstandigheden, zou ik er geen notitie van genomen hebben, maar mevrouw Richford is een goede vrien den van mij en ik was verlangend om te weten in hoeverre haar echtgenoot in be trekking stond tot lieden, die met dit ge heimzinnige symbool werken. Om kort te gaan, ik volgde in een taxi Richford's auto en zag dat hij naar een huis op Audley' Place ging, No. 100 in Wandsworth. Ik was zoo gelukkig een politie-agent te ontmoe ten, die in mijn regiment gediend had en die mealle informaties gaf, waarover hij beschikte. Deze kwamen hierop neer, dat de bewo ner van dat huis een lamme man was, die zoo nu en dan in een ziekenwagentje ge reden wordt Begrijpt u nu, hoe verbaasd ik was, toen die aapjeskoetsier daarnet zijn verhaal gedaan had Field knikte peinzend. Hij zweeg een poosje en trachtte de stukjes aan elkaar te leggen. Over het geheel genomen, was hij lang niet ontevreden met zijn werk van dien morgen. „Ik veronderstel, dat het zoo is", zei hij eindelijk. „Die lamme heeft Richford na tuurlijk met dat balletje zout een bood schap gestuurd en enkele uren daarna ver dwijnt het lichaam van Sir Charles. Waar om werd deze boodschap gestuurd Om dat die lamme man op de hoogte wilde ko men met alle feiten en bijzonderheden in verband met den dood van Sir Charles, waarvan hij door de extra-edities van de bladen al gehoord kon hebben. Met an dere woorden, de nieuwbakken echtgenoot van mevrouw Richford is medeplichtig aan het stelen van het lijk. Waarom dat lichaam weggehaald is, weten we voorloo- pig nog niet met zekerheid: het vermoe den ligt voor de hand, dat de moorde naars bang waren, voor den uitslag van 't inquest. Wat ik nu in de eerste plaats wensch te weten, is, waarom mevrouw Rich ford en haar man onêenigheid hadden, wan! ik neem aan, dat uw veronderstelling op dit punt juist is." Berrington's gezicht betrok. Hij vond het pijnlijk dat Beatrice door dezen scherpzin- nigen detective ondervraagd zou worden. Toch was het onvermijdelijk. „Uitstekend, inspecteur", zei Berring ton op een beetje geprikkelden toon. „Ik zal naar mevrouw Richford gaan en haar vertellen, wat u al ontdekt hebt. Het was verkeerd om iets voor u te verbergen." Beatrice luisterde rustig naar wat Ber rington te zeggen had. Het was verre van prettig, maar ze besloot open kaart te spelen, evenals de kolonel zag ze in, dat er niets anders opzat, wilde ze niet in ze keren zin medeplichtig zijn aan de prac- tijken van den schurkentroep, die hier aan het werk was. „Vraag inspecteur Field om hier te ko men", zei ze kalm. De inspecteur begon zich te verontschul digen voor de moeite, die hij veroorzaakte en voor het feit, dat hij enkele pijnlijke onderwerpen zou moeten aanroeren. Hij was heel anders dan de afgemeten politie man, die zooeven Berrington ondervraagd had. „Ik geloof, dat u mij enkele inlichtingen geven kunt", zei hij. „Ik aarzel om het te zeggen, maar meneer Richford „IT behoeft niet te aarzelen", antwoord de Beatrice bitter, „ik zal volkomen open tegen u zijn, vooral omdat de mogelijkheid bestaat, dat ik het voor het getuigenbankje zal moeten herhalen. Ik ben met meneer Richford getrouwd enkel en alleen om mijn vader te bewaren voor sch „Onaangenaamheden", vulde Field vlug aan, „dat zult u op een openbare terecht zitting niet zoo behoeven te zeggen. Door familie-omstandigheden bent u mevrouw Richford geworden. Uw zelfopoffering is misschien niet tevergeefs geweest." „Het is vriendelijk van u, om dat te zeg gen", zei Beatrice dankbaar. „Laat ik u zeggen, dat ik niet de minste genegenheid voe] voor den man, met wien ik voor de wet verbonden ben. Als er met mijn vader eerder iets gebeurd was, dan zou dit huwe lijk nooit hebben plaats gehad. En direct na het huwelijk heb ik hem verklaard, dat ik nooit meer iets met hem te maken wilde hebben, omdat hij twee uur voor de plech tigheid wist, dat mijn vader gestorven was en er tegen niemand een woord van ge rept heeft." Hoeveel zelfbeheersching Field ook be zat, hij kon zijn emotie niet verbergen. Deze mededeeling was even onverwacht als dramatisch. „Ik zeg' dat niet zoo maar", ging Bea trice voort. „Ik ben gisteren direct naar het hotel gegaan, zoodra ik in de kerk van mijn vaders dood hoorde. Ik vond een te legram op den vloer van de slaapkamer, waar mijn vader lag. Het was op gis'eren gedateerd het stempel beweest, dat het om 10 uur 's morgens ontvangen was. Dat telegram was geadresseerd aan Mr. Ste phen Richford De dokter verklaart, dat Sir Charles al enkele uren dood was voor men hem vond. Daardoor had ik een b&- wijs, dat meneer Richford, bij mijn vader geweest was en weggeslopen was zonder iets te zeggen, want hij wist heel goed, dat ik zijn vrouw niet zou zijn geworden als de dood van mijn vader mij bekend was ge weest." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5