WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Naziejh 'an uitloten en DE RIJKSMIDDELEN. Teruggang? Is de zichtbare uitwerking der economische crisis op de Rijksmidde len thans ingetreden? Deze vragen dringen zich op bij een be schouwing over de opbrengst der Rijks middelen gedurende Juli j.l. Immers met een opbrengst van 41.778.892 is er een teruggang van f 1.630.182 te con- stateeren, vergelijken bij Juli v.j. Na Januari 1930 is Juli 1930 de eerste maand, welke een vermindering in de op brengst der Rijksmiddelen te zien geeft. Is er nu reeds aanleiding tot pessimis me? We gelooven van niet, want evenmin als één „zwaluw, zomer beteekent", even min valt er uit den niet zeer beduidenden achteruitgang, welke nu te constateeren valt, een beslissende conclusie te trekken. Hiervoor dienen volgende maanden te worden afgewacht. Te meer lijkt ons een pessimistisch oor deel voorbarig, omdat de vermindering van ruim 16 ton aan eenige toevallige fei ten toe te schrijven is. Op de eerste plaats traffen de onbere kenbare, wisselvallige successierechten schuldDeze liepen terug van 4.26 millioen tot 2.96 i/illioen, dus 13 ton minder! Deze vormen dus al reeds bijna het ge- heele bedrag van den achteruitgang Voorts verminderde de invoerrechten van 5.6 millioen tot 5.22 milliaen, dus bijna 4 ton. Dit heeft de boycot-bew=g;ng tegen Duitschland ongetwijfeld op haar gewe ten en ''aarnaast de onloochenbare malaise in den internationalen handel, welke even eens tot uitdrukking komt in de vermin derde opbrengst der loodsgelden 383 mille inplaats van 475 mille v.l. Ock de lu idend- en tantième-he'asmg had een lager rendement en wel van bijna 11 ton, hetgeen ook al niet wijst op voor- spoed Niettemin blijft dit middel nog een flink stuk boven de raming. Grond- en vermogensbelastingen brach ten resp. 1 ton en 1/2 ton minder in 't laatje hetgeen echter aan toevallige omstandig heden geweten kan worden. Daarentegen hield de inkomstenbelas ting zich goedhier bedroeg het accres ruim 4 ton Ook de personeele belasting ging iets omhoog. Van de accijzijn geven die op ge distilleerd, suiker en tabak reden tot te vredenheid; resp. steeg de opbrengst met 3 1/2 ton, 9 ton en 1.6 tonop geslacht en bier liep de opbrengst resp. 1/2 ton en ruim 1 ton terug. De zegelrechten leverden 2 ton méér op, daarentegen bleven de registratie-rechten 4 ton ten achter. Vergelijken we nu de opbrengst over de eerste zeven maanden van 1930 mee die over Januari-Juli 1929, dan zien we resp. totalen van 301.521.353 en ,293.184.751, hetgeen dus een voordeelig verschil geeft van 8.336.602. Vergelijken we de rami tg met de op- bi engst, dan is er een bat'g saldo van 18.840.937 Het valt dus mee Het loopende belastingjaar kan met z'n voorsprong van bijnA 19 millioou een stoot je verdragen. Laten we echter liepen, dat dit slootje niet gegeven wordt door de vijf resteeren- de maanden en dat Minister De Geer in Januari a.s reden heeft tot glimlachen! In Juli j.l. heeft de Rijwielbelasting weer een beduidende opbrengst gehad door den verkoop van de nieuwe plaatjes, een be drag ad ƒ3.701.650 werd aan rijksdaalders geofferd ten behoeve van 1.480.660 rijwie len. De loopende Augustusmaand zal het restant wel aanbrengen „Res.'s LAND- EN TUINBOUW MOND- EN KLAUWZEER. Zelden zcoveel gevallen in Haarlemmermeer. In de Haarlemmermeer werd gedurende de laatste vier maanden op ruim honderd boerderijen de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer geconstateerd. Van deze gevallen deden er zich onge veer veertig in Vijfhuizen en bijna dertig in Nieuw-Venriip en Abbenes voor, terwijl verder verschijnselen van deze ziekte wer den waargenomen in boerderijen bij Half weg, in Rijk, in Hoofddorp en bij Aalsmeer. Zelden was in den Noordhoek van den Haarlemmermeerpolder het aantal gevallen van deze ziekte zoo groot als nu. Men zal moeten zoeken naar vee, dat nog niet aan getast is. Het is een groote ramp en het valt nie-t bij benadering te zeggen, hoe veel schade sommige veehouders er van ondervinden. Het scheelt soms meer dan de helft in de melkgift., daarbij komt nog dat de koeien in vele gevallen met krachtvoeder op de been moeten gehouden worden. Ook onder de varkens komt deze ziekte al veelvuldig voor. Bij den landbouwer M., aan den Spieringweg, aldaar, stierven niet minder dan veertien zeugen aan deze ziekte. Verhooging Duitsche Invoerrechten op erwten. Ter aanvulling van het reeds gepubli ceerde bericht, waarin werd medegedeeld, dat het invoerrecht op consumptie-erwten met ingang van 21 Augustus wordt ver- -hoogd tot 15 Mark per 100 K.G., terwijl het recht op voedererwben op 4 Mark ongewij zigd blijft, is thans volgens bericht van den liijkslandbouwcoiisuleiH te Berlijn bekend gemaakt, dat tot de consumptie-erwten wor den gerekend in het algemeen alle licht gekleurde (ileischfarbige, gelblichweisse oder hellgriine) en als voedererwten alle donkergekleurde soorten. In het bijzonder komen in aanmerking als consumptie-erwten :„Pahlererbsen, Vic- toriaerbsen, Markerbsen, Zuckererbsen, die Kleine gelbe Erbse (alle diese von Pisum Sativum), sowie die fleisehfarbige, helle Kichererbse (Cicer)"; als voedererwten: „Platterbsen (Lathy rus), die dmikelfarbige Kichererbse (Cicer), Kuherbsen (Vigna), Pelusken (Pisum Arven- 8is) und die dunkelf arbige Felderbse". SPORT PAARDENSPORT HARDDRAVERIJ TE ST0MPWIJK. EEN GOED BEGIN DER FEESTELIJKHEDEN. Reva D wint de ochtenddraverij. Slechts twee dagen in het jaar viert Sbompwijk feest. Dat dankt men aan de Harddraverijvereeniging „Nooit Gedacht", die een twintigtal jaren geleden werd op gericht en sindsdien bijna onafgebroken voor de jaarlijksche feestviering zorgt. Geen wonder, dat bij het slechte weer der laatste weken met eenige spanning de week der feestdagen is tegemoet gezien. Maarmen had heb niet beter kunnen treffen! Nadat het weer Zondag veran derde is het verder goed gebleven en de dag van heden zette eveneens onder ideale weersomstandigheden in. Reeds vroeg kwam er leven op het Stompwijk- sche feestterrein en werd de laatste hand gelegd aan het in gereedheid brengen der diverse vermakelijkheden, die nu eenmaal onafscheidelijk bij het feest behooren. En te ongeveer 10 uur trommelde de fanfare „St. Cecilia" de menschen op het spel kon gaan beginnen. Het feestter rein bood weer denzelfden aanblik als vo rig jaar. Het bestuur was alweer druk in de weer om de laatste maatregelen te treffen voor de ochtenddraverij. De opkomst der dravers viel eenigszins tegen. We hadden van de negen inschrij vingen een animeerenden strijd verwacht, maar drie bleven er weg, zoodat de vol gende zes paarden 6lechts overbleven, die nu onder elkaar te kampen hadden voor de drie uitgeloofde prijzen van 75, 50 en 25. De ingeschrevenen waren: Taminia (270 M.) eig. J. v. d. Kroon, Abcoude, ber. J. Vergai, Rimence (290 M.), eig. D. de Vlie ger, Nieuw Vennep, ber. D. de Vlieger; Uitblinker K (270 M.), eig. C. Kleine, ber. G. Ensing; Tijdlooper (290 M.) eigen. ber. D. de Vlieger, Nieuw Vennep; Reva D (290 M.), eig. en ber. L. Ensing, Den Haag; Sara (290 M.) eig. Th. de Lange, Katwijk, ber. B. W. Schippers. De draverij had een vlot verloop. De baan was ondanks den regen der laatste weken heel goed droog. De eerste ritten brachten spoedig een beslissing. Taminia wist twee races van Rimence te winnen, nadat dit paard in de eerste rit wegens springen was gediskwa lificeerd. Tijdlooper sloeg vervolgens Uit blinker K in twee ritten, terwijl Sara ge klopt werd door Reva D. In den tweeden omloop slaagde Tami nia er zoowaar in in de eerste rit ook Tijd looper te slaan, doch Dirk de Vlieger nam in de tweede rit revanche en won na een «pannenden en snellen kamp. De kamprit, die nu geloopen moest worden, eindigde on beslist," wijl beide paarden op de laatste 10 M. begonnen te springen. De tweede kamprit eindigde ten slotte in een over winning voor Taminia, N die met mooien voorsprong als eerste eindigde. Hierna moest de beslissing, om eersten en tweeden prijs gereden worden tusschen Taminia en Reva D. De eerste rit leverde een overwinning op voor Taminia, doch in de tweede werden beide paarden gediskwa lificeerd wegens springen. De derde rit doordat Taminia op de tweede helft der baan begon te springen en zijn gang kwijt raakte. Er was dus nog een kamprit, die tenslotte werd gewonnen door Reva D. De totaal-uitslag werd dus: 1. Reva D. 2. Taminia. 3. Tijdlooper. Hedenmiddag "werd de groote handicap draverij gehouden, waarvoor 25 paarden waren, ingeschreven, waarvan er één was afgeschreven. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Gevonden voorwerpen. Een rijwiel achter gelaten. Een bankbiljet. Geboren: Cornelis Henricus Lauren- tius, z. van C. A. P. van Paassen en M. C. Westgeest. Nicolaas Cornelis, z. van C. van Os en P. C. Kompier. Gevestigd: A. M. Koppenschaar van Utrecht. K. M. Schumacher van Was senaar. A. M. W. de Jong, van Naald wijk. G. J. Klabbers en echtgenoot© van den Helder. H. Schijthuis van Gronin gen. M. A. Veldhuijzen van Zanten van Lisse. W. de Best van Leiden. S. N. Komst van Katwijk. Vertrokken: J. Reijngoud en gezin naar Alphen a. d. Rijn. G..Elzinga naar Oostdongeradeel. Th. P. Varkevisser naar Leiden. W. J. Wissema naar 's-Gra- venhage. F. H. M. Losman naar Am sterdam. A. Kreuzen naar Amsterdam. 0EGSTGEEST. Het geval oplichting. Op last van den Officier van Justitie te Haarlem is, zooals reeds gemeld, te Oegst- geest aangehouden en naar Haarlem over gebracht de handelsreiziger J. W. T. Hij wordt er van verdacht, zich ten nadeele van een fabrikant te Lisse te hebben schuldig gemaakt aan oplichting door aan deze orders op te geven ten name van een expediteur te Esschen in België. Bij aan komst van de goederen aldaar moest de expediteur deze doorzenden naar een door den reiziger opgegeven persoon te Ant werpen, aan wien F. deze goederen ten eigen bate had verkocht. Heb bedrag, waarvoor de firma te Lisse op deze wijze is benadeeld, beloopt eenige duizenden guldens. N00RDWIJK. De nieuwe belastingen. B. en W. van Noordwijk hebben den Baad de belastingvoorstellen te doen toe komen in verband met de nieuwe web op de financieele verhouding. Ingevolge de nieuwe regeling zal de gemeente ontvan gen aan uitkeering grondbelasting ƒ24.150 aan hoofdsom pers. grondbelasting 61.100, aan uitkeering salarissen burg. en secr. 3000, aan uitkeering per inwoner 54.660, totaal 142.910, d.i. in vergelijking met wat de gemeente door de nieuwe regeling niet meer zal ontvangen, 40.000 te weinig. Hiervoor moet dus dekking worden gezocht. B. en W. stellen voor dit bedrag te vin den door de personeele belasting zooda nig te regelen, dat zij in haar geheel ge nomen dezelfde druk uitoefent, als deze thans is, dus inclusief de opcenten van Rijk, Provincie en Gemeente. Hiertoe stel len zij voor de gemeente te plaatsen in de zesde ldasse en opcenten regeling te tref fen. Hierdoor wordt een bedrag gevonden van 19.000. Do resteerende 21.000 wor den gevonden door de gemeente voor de gemeentefondsbelasting te plaatsen in de tweede klasse en een matige woonforensen- belasting te heffen. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. De „Vijfjaarlijksche" De vergadering tot vaststelling van het programma der feestelijkheden was door een 50-tal leden bezocht. Bij afwezigheid van den voorzit ter opende de heer K. Steijn de vergade ring waarop door den secretaris den heer H. J. v. d. Poll, de notulen worden voorge lezen die met een extra woord van dank van den voorzitter werden goedgekeurd. Overgegaan werd tot vaststelling der fees telijkheden voor het Koninginnefeest, het welk zal gehouden worden op Donderdag 4 September. 'sMorgens muzikale rondgang van de Beiersche kapel, die .verder de feestelijkhe den den geheelen dag mei muziek zal op luisteren. Halftien rondgang met versier de fietsen en vliegende Hollanders. Prij zen worden beschikbaar gesteld voor de mooiste, de aardigste versiering of groep. Om 11 uur ringrijderij met versierde rij tuigen. 's Namiddags 2.303.30 uur zal op treden de Rijvereeniging van de Haarlem mermeer op het voetbalveld. Om 4 uur volksspelen en vanaf 7 tot 8 uur concert, te geven door de muziekver. „Crescendo" van Bodegraven. 8 uur bioscoop te geven door „Polyoon" uit Haarlem. Voor elk der nummers werd een commissie benoemd, waarvan één bestuurslid. De entrée-prijzen worden vastgesteld op Paardensport 65 ct. bioscoop 35 ct. Dag kaarten vooruit genomen 70 ct. Gevraagd werd de prijzen voor de kinderen en leden te reduceeren. De voorzitter vond het voorstel zeer sympathiek, en zal met het bestuur over leggen. De voorzitter, de heer Schüling, die in- tusschen ter vergadering is gekomen, geeft daarna een uiteenzetting over do onder handelingen met de Chr. Oranjevereni ging. .Hij laakt het gezegde van den heer Baan Batelaan in den gemeenteraad, als deze zegt, dat de besturen der beide ver- eenigingen het over een feestprogramma eens waren, doch de ledenvergadering van de Vijfjaarlijksche eischte eeti bioscoop voorstelling. Het bestuur der vijfjaarlijksche had zon der eenig bindend mandaat een onderhoud met het bestuur der Chr. Oranjever. Ge sproken werd over heb programma, zooals het nu dat worden uitgevoerd, doch toen gesproken werd over Bioscoop, zei de voor zitter der Oranjever., dat woord zelfs niet te willen noemen in zijn vereeniging. Ook eischte hij ingelascht te zien een dank stond in de groote kerk, waarmede de Vijf jaarlijksche accoord ging. Op de daarop volgende ledenvergadering der Vijfjaar!, werd met algemeene stemmen de Bioscoop aangenomen. Daar het bestuur de uitspraak der vergadering heeft uit te voeren, werd dit in zeer netten vorm aan de Oranje ver. bekend gemaakt, er bij voegend, dat, wilde zij hun standpunt niet wijzigen, verdere .besprekingen overbodig leken. De Oranje- vereeniging, die haar eischen dus niet zag ingewilligd, wil de schuld, dab samenwer ken onmogelijk is, werpen op de Vijfjaar lijksche. Per circulaire werd aan alle leden een afschrift van de gehouden correspon dentie overgelegd. Niemand der leden had ook maar de minste aanmerking op de wijze waarop deze is gevoerd. Spr. kon niet begrijpen hoe de andere vereen, hier aan stoot aan heeft kunnen nemen. Algemeen werd aangenomen, dat het bestuur zeer correct heeft gehandeld. Aangezien het ge meenteraadslid in een publieke vergadering zich als zoodanig heeft uitgelaten, werd besloten de juiste toedracht te publicee- ren. De voorzitter deelde mede, dat de Burgemeester het programma heeft inge zien en zijn goedkeuring daarover heeft uitgesproken. Bij de rondvraag werden nog een paar zakelijke wenken gegeven, waarop de vergadering onder dank, bijzon der aan den heer J. Beyen, lid van den raad, die het voor de Vijfjaarlijksche had opgenomen, gesloten werd. HAZERSW0UDE. Autotocht ouden van dagen. Heden om negen uur vertrokken een 33 tal ouden van dagen in particuliere auto's naar Amsterdam, om daar te bezoeken Rijksmuseum, Diergaarde, Schiphol enz. De auto's waren aangeboden door parti culieren uit Hazerswoude. De reis geschied de onder leiding van het desbetreffend comité. Vanavond om half negen worden de rei zigers aan de kom der gemeente opgewacht door de Harmonie van Hazerswoude. Z0ETERW0UDE. Geboren: Nicolaas, z. van G. Ver voorn en A. van Dam. Catkarina Clazi- na, d. van O. Ch. Rotteveel en C. v. d. Zwaan. Bernardus, z. van A. Hulsbos en O. Vonk. Cornelis Petrus Helena, z. van W. Tijssen en M. J. M. Pleij. Jan, z. van W. v. Leeuwen en D. Koert. Ondertrouwd: P. Th. den Eisen 22 j. en M. C. Zonderop 21 j. S. J. van Leeuwen 30 j. en C. J. v. d. Maat 24 j. Overleden: H. S. Engelhard 8 j. C. M. van Leeuwen 67 j. Wed. van C. Over- devest. C. Schrama 63 van A. J. Meijer. STADSNIEUWS 'S RIJKS MUSEUM VAN NATUURLIJKE HISTORIE. Dr. Baijer tot conservator benoemd. Bij beschikking van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen is be noemd tot conservator bij 's Rijks museum van natuurlijke historie te Leiden, dr. G. G. F. H. Baijer, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Charles Frangois Gusbave Hubert Baijer is geboren in Den Haag den 31sten Jan. 1887. Hij genoot zijn lager- en middelbaar onderwijs in Frankrijk, o.a. aan het ly ceum te Nice. Na staatsexamen in Nederland te heb ben gedaan, werd hij den lOden October 1921 aan de Leidsche universiteit inge schreven als student in de wis- en natuur kunde. Hij promoveerde te Leiden den 28en Juni 1929 tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld: Over de biologie van Pseudococus adonidum (Linn.) Westw. Na eenigen tijd assistent in de zoölogie bij prof. van Kampen te zijn geweest, werd dr. Baijer den lsten September 1929 werk zaam gesteld aan het rijksmuseum van na tuurlijke historie te Leiden. Hij heeft zich in het bijzonder beziggehouden met de af- deeling «.ollusken (weekdieren), waarvan het Leidsche museum de grootste verzame ling van ons land bezit. Nieuwe aanwin sten worden bewerkt, oude collecties ge controleerd en het kaartsysteem bijgehou den volgens de eischen, die men daar te genwoordig aan stelt. Ook mijn afdeeling, aldus deelde nieu we conservator ons mede, heeft in ernstige mate nadeel van het feit, dat er geen ten toonstellingsruimte aan het museum ver bonden is. Dit heeft namelijk tengevolge, dat de belangstelling van het publiek, dat ons door schenking van allerhande vond sten zoo buitengewoon van dienst kan zijn, niet voldoende levendig blijft; vele kost bare verzamelingen gaan alleen door onbe kendheid met ons museum naar elders. Dr. Baijer was juist teruggekomen van een studiereis naar Tsjecho-Slowakije, waar vandaan hij tal van nieuwe aanwinsten voor het museum heeft meegebracht. Ten slotte vermelden wij nog, dat de be noeming van dr. Baijer tot conservator mede verband houdt met een der voor waarden, bij de aanvaarding van de ver zameling Jurriaanse indertijd gemaakt, waardoor het aantal conservatoren aan dit museum met twee zou worden uitgebreid. „N. R. Crt." Leidsche Winkelstand. De fruitzaak van den heer J. Dirkse, Haarlemmerstraat 167, is eenige dagen ge sloten geweest en thans heropend onder leiding van mej. J. Barendse. De winkel is rijk voorzien van prachtig fruit, dat in de ruime etalagekast op keurige wijze is gerangschikt. Behalve fruit, wordt ook' chocolaterie verkocht, waarvan eveneens een groote verscheidenheid voorhanden is. Een zaak, die voor lekkerbekken een ge zien adres zal blijken. Handelsregister K. v. K. W ijziging: 4369. „A. D. W. A. L.", (Autobusdienst WoubruggeAlphenLei den). Alphen a. d. Rijn, Hooftstraat 263. Wijz. zaakadr. thans: Woubrugge B. 78a-. N. E.: J. W. Keessen, Woubrugge. N. M.-E.: J. Langhout, Koudekerk en H. Langhout, Alphen a. d. Rijn. N ieuw e inschrijving: 5584. T. de Groot Jr. v.h. P. Kaayk, Voorscho ten, Schoolstraat 10 E, rijwielhandel en reparatie-inrichting. E.: T. de Groot, Voor- scheten. Voor het examen Hoogduitsch L. O. is te Den Haag geslaagd de heer J. C. Ver- stelle, alhier. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. The Texas Company en rechtverkrij genden tot het oprichten van een onder- grondsche bewaarplaat^" voor benzine, met aftappomp, in het persei Oude Vest No. 23; b. de N.V. Bataafsche Import Maat schappij en rechtverkrijgenden tot het uit breiden van de ondergrondsche bewaar plaats voor berfizihe-in, het perceel Hoo- gewoerd No. liik I I c. de N. V. VJÉSMaafische Import Maat schappij en rechm'erlfrij«nden tot heb uitbreiden van da oniergfondsche bewaar plaats voor benzipe ita he$ perceel Hooge- woerd No. 160; d. Gebroeder$/F. J. en Pj/j. Schmitz en recbbverkrijgencren tot haCui tb reiden van de rookerij en zouteriy^m|t perceel Haar lemmerstraat No. 2i de S'tichtina/^Liefd^erk Oud Pa pier" tot het ojmchten van een bewaar plaats voor papierafval in het perceel Oude Rijn No. 7779. LEIDEN. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken van M a an d a g 13 tot en met Zondag 24 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogowoerd 171, telefoon 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. In de Waaixlstraat is een heerenrijwiel onbeheerd aangetroffen. Inlichtingen wor den verstrekt op het politiebureau. Gisterenmiddag werd A. L. op de Plan tage aangereden door een auto, bestuurd door F. B. De man liep een breuk op aan de linker-enkel en werd naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. LAATSTE BERICHTEN DE AANVARING VAN DE VELSERBRUG. Stremming in het spoorweg- en scheepvaartverkeer. Gedurende den nacht en ook hedenmor gen werden door den dienst van weg en werken der Nederlandsche Spoorwegen maatregelen genomen om te trachten de gisteravond aangevaren spoorwegbrug bij Velsen verder open te draaien zoodat het scheepvaartverkeer zou kunnen worden hersteld. Tot hedenmorgen half 12 was men hier in echter niet geslaagd. Aan beide zijden van de brug ligt thans een aantal schepen op doorvaart te wach ten. De pogingen om de brug open te krij gen zullen heden worden voortgezet, maar vóór den avond zal heb zeker niet gelukken het. scheepvaartverkeer te herstellen. Het spoorwegverkeer is zooals gemeld gestremd en het laat zich aanzien dat deze stremming van langdurigen aard zal zijn. Voor het vervoer van reizigers en goe deren heeft de spoorweginspectie van het district Alkmaar, waaronder de brug res sorteert, speciale maatregelen genomen. De treinen tusschen Beverwijk en Velserj zijn alle opgeheven/ Tusschen beide plaatsen is door de spoorwegen voor het vervoer van reizigers een autobusdienst ingesteld. Reizigers voor verder gelegen stations moeten via A'darn reizen. Ook het vervoer van goederen, rijwielen, en bagage ge- sohiedt via Amsterdam. Hedenmorgen kwamen vele autoriteiten te Velsen aan om den toestand in oogen- schouw te nemen en ter bespreking van de maatregelen welke moeten worden geno men. Behalve de ingenieur van weg en wer ken uit Alkmaar was te Velsen ook aan wezig de havenmeester van Amsterdam de heer W. M. van de Poll en de ingenieur van de scheepvaart te Amsterdam, de heer C. van der Boom. Nader wordt ons gemeld: Het scheepvaartverkeer in het Noord zeekanaal ligt wat de groote vaart be treft stil. Er mogen geen schepen van Am sterdam vertrekken om geen opstopping in het Kanaal te krijgen. De „Gelria" van de Kon. Holl. Lloyd die om 12 uur de reis naar Zuid-Amerika zou aanvaarden, heeft dab vertrek voor onbepaalden tijd moeten uitstellen. Behalve van enkele kleinere vrachtsche pen is ook het vertrek vertraagd van de tankboob „Amsterdam". DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD Uit Utrecht wordt ons gemeld: Hedenmorgen te half 9 is ter hoogte van de Vechtbrug een noodlottig ongeval gebeurd bij een van de kleine spoorweg overgangen, die uitsluitend bestemd zijn voor particulier gebruik en wel voorname lijk voor de boeren, die in de nabijheid hun landerijen hebben liggen. De 39-jarige schil der H. A. v. d. D. uit Kuilenburg was be zig bij dezen overweg zijn werkzaamheden te verrichten. Blijkbaar heeft hij den snel trein, die uit de richting Amersfoort aan kwam op we-g naar Utrecht, te laat be merkt. Hij werd gegrepen en op slag ge dood. Aan de gevolgen overleden. De officier Msd. 2e klasse A. H. Post- huma die de vorige week Dinsdagnacht bij een auto-ongeluk bij 't Zand in Noord- Holland ernstig werd gewond, is aan de gevolgen daarvan overleden. Hij was 23 jaar en ongehuwd.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2