De Slavin van het Zwijgen MAANDAG 18 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige motorbotsing. Twee zwaargewonden. Zaterdagnacht stond een Amsterdam- sche huurauto, komende uit de richting Haarlem bij het Kruithuis op den Haar lemmerweg stil. Vermoedelijk had deze wagen het achterlicht gedoofd, waardoor een auto afkomstig uit L i s s e, die even eens in de richting van de hoofdstad reed, met volle vaart op den eersten wagen in reed. De Amsterdamsche auto werd met kracht tegen den muur van het kruithuis aangedrukt en werd daarbij vrijwel ver splinterd. De auto uit Lisse sloeg over den kop en kwam met de kap terecht op een paaltje van den afsluitingsweg va-n de Haarlemsche trambaan. De inzittenden, een heer uit Lisse, werd met een ernstige hersenschudding naar zijn woning vervoerd per auto van den G. G. D. De passagiers van de Amsterdamsche auto werden door den G. G. D. naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Het waren twee heeren, waarvan de een een hoofd wonde en een hersenschudding had beko men. De resten van de auto uit Lisse, die de trambaan versperden, zijn Zaterdag morgen in alle vroegte opgeruimd, zoodat het tramverkeer geen stagnatie onder vond. Een knaapje aangereden. Op den Bredascheweg te Tilburg had een ernstige aanrijding plaats. De heer A. H. A. B., uit Amsterdam, kwam met zijn luxe auto in de richting Tilburg ge reden. Ter hoogte van het café „Het Dor stig Hert" zag de autobestuurder plotse ling een jongetje den straatweg overste ken, vlak voor zijn wagen. De bestuurder haalde nog naar links uit doch kon, om dat ter plaatse een andere auto op den weg stilstond, den knaap niet meer ont wijken. Het ventje werd door de auto ge- grepefl en eenige meters op den bumper meegenomen. Toen de auto tot stilstand kwam, bleek, dat do knaap, de 7-jarige v. d. H. uit de Boomstraat te Tilburg, een ernstige hersenschudding, alsmede een beenfractunr had bekomen. Per ziekenauto van den Geneeskundigen Dienst werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgelijk. Een meisje aangereden. De 10-jarige N. v. Z., had haar zusje naar de bus gebracht en wilde op den Maasdijk onder de gemeente Naaldwijk achter de bus vandaan- loopen, toen zij door een van de andere zijde komende auto gegrepen w-erd eh een eindweegs werd meegesleurd. Het meisje werd deer lijk verwond en bekwam éen ernstige schedelfractuur, brak een sleutelbeen en verkreeg voorts nog eenige lichte verwon dingen op het lichaam. Nadat een voorloopig verband was aan gelegd is het slachtoffer pp advies van den geneesheer naar het ziekenhuis te Delft overgebracht. Een auto op hol. Zaterdagnacht reed een_ auto, waarin twee, in feestelijke stemming verkeerende heeren waren gezeten, in woesten vaart door de hoofdstraat van Arnhem. Nabij het land van de Markt schijnt de automo bilist het stuur te zijn kwi]t geraakt en met een vaart van zeker 70 K.M. reed de wagen het trottoir op, botste eerst tegen de pui van den goudsmidswinkcl van den heer Erwig, waarvan de pui werd vernield, terwijl vervolgens het filiaal der Unie Maatschappij het moest ontgelden. Van dezen winkel werd een groote spiegelruit vernield. Nog was de wagen niet tot staan gebracht, in het snelle tempo reed de wa gen nog tegen een groote schutting, en FEUILLETON Uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 18) Ze vervolgde: „toen ging ik mijn kamer binnen, de gravin schrok hevig maar ze wist zich direct te beheerschen. Ik merkte op, dat ze een kleverige zijden draad in de hand had en een moment later zag ik, dat haar handen vol was zaten. Maar de be- teekenis daarvan drong pas tot me door, toen ik later net zoo'n draad zag aan het zegel op de deur, die naar mijn vaders ka mer leidde. Toen begreep ik, dat de gravin een afdruk van het zegel had genomen. Ik vermoed, dat ze het veiliger vonden om dat in mijn kamer te doen, dan op de gang." „Ongetwijfeld", stemde dc inspecteur on middellijk toe", ik ben overtuigd, dat deze luidjes de valsche zegels gemaakt hebben. En was die nobele gravin niet erg van streek V' „Neen, zooals ik al zei, was ze den eer sten schrik direct te boven. En ik zorgde er voor haar in de waan te laten, dat ik niet den geringsten argwaan tegen haar koesterde. Maar ik wist drommels goed, dat ik net bijtijds was geweest om mijn diamanten te redden. Maar dat heeft met deze kwestie niets te maken. De gravin ging heen en kwam laat op den avond te rug onder voorwendsel, dat ze mijn hulp eerst bij de Walstraat kon de bestuurder den wagen doen stoppen. Het mag een wonder genoemd worden, dat slechts een jongeman, die zioh niet zoo snel uit de voeten kon maken, werd aange reden. Deze jongen werd naar het politie bureau gebracht, waar hij werd verbonden. De bestuurder werd verbaliseerd. Het auto-ongeval te Aerdenhout. Naar wij vernemen is de toestand van pater J. Grollenberg O. P., leeraar aan het St. Dominicus-college te Nijmegen, die Vrijdag bij een auto-ongeluk te Aerden hout werd gewond, niet zoo ernstig, als heb zich oorspronkelijk liet aanzien. Daar men vreesde, dat door de glasscherven een slagader was doorgesneden, werden uit voorzorg de laatste H.H. Sacramenten toe gediend. Er' is alle hoop op een volledig herstel. Aan de gevolgen overleden. De heer J. Bientjes te Heemskerk, die door een auto was aangereden en in de Maria-stichting te Haarlem werd ver pleegd, is daar aan de gevolgen van de aanrijding overleden. De heer M., te Voorburg, die Vrij dagavond op de Koningin Wilhelminalaan door de z.g. blauwe tram is overreden, is in den af.eeloopen nacht in het ziekenhuis aan den Zuidwal in den Haag aan zijn verwondingen overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Doodelijk ongeluk bij Enkhuizen. Te Venhuizen, bij Enkhuizen, is gister middag op een onbewaakten overweg de 50-jarige P., wonende te Venhuizen, door den trein overreden en op slag gedood. De machinist had de voorgeschreven bel- en fluitsignalen gegeven, die door het slacht offer, dat hardhoorend was, zeker niet zijn gehoord. Auto onder den trein. Geen persoonlijke ongelukken. Nadat Vrijdagmiddag eenige inspecteurs van het Prov. Electrisch Bedrijf nabij Zijdewind (N.-H.) het werk langs de spoor baan bezichtigd hadden, werd de auto, waarmede ze van Bloemendaal gekomen waren door den chauffeur op den overweg gereden om de heeren daar te laten in stappen. Plotseling naderde een sneltrein. De chauffeur, het gevaar ziende, kon door de auto te verlaten, zich in veiligheid stel len. De machinist van den trein remde krachtig, doch kon niet voorkomen, dat de auto vernield werd. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Ongeval in den trein. In den trein, die te ongeveer halfelf gisteravond te Amsterdam uit de ricülïnK Haarlem aankwam trof het stationsperso- neel in een l'ste klasse-coupé een bejaard heer aan, die onderweg bewusteloos was geworden. De reiziger is kort daarop over leden. Het bleek te zijn de heer L. uit de Gerard Terborgstraat te Amsterdam. Een hartverlamming had een eind aan zijn le ven gemaakt. De doodelijke draad. Gistermorgen werd het 7-jarig zoontje van den arbeider Klopping te Slochteren getroffen door een draad van de bovenlei ding van de provinciale laagspanning, die door tot nu toe onbekende oorzaak is los gelaten. Het knaapje, dat in aanraking kwam met een electrische stroom van 220 volt, was op slag dood. Doodelijk mijnongeluk. In de mijn te Mariadorf bij Kerkrade is de 27-jarige mijnwerker houwer J. Jans sen door afvallend gesteente op de 630 M. verdieping gedood. Zijn dood is des te tragischer doordat J. pas van zijn huwelijksreis was terugge keerd en voor het eerst weder in de mijn afdaalde. bij haar toilet noodig had omdat haar ka menier ziek was geworden. Ze slaagde er in me te bedwelmen met een heerlijk-rui kend parfum, dat natuurlijk een of ander sterk-werkend verdoovingsmiddel was; maar ik veronderstel met het doel ora 's nachts gebruik te kunnen maken van mijn kamer, zonder dat ik haar en haar hand langer storen zou. Het komt me voor, dat bet niet zoo heel moeilijk kan zijn om deze lui op te sporen." „Neen, dank zij uw moed en tegenwoor digheid van geest", antwoordde Field met een bewonderende klank in zijn stem. „Maar we kunnen niets positiefs doen voor we den nachtwaker en den nachtportier eens aan den tand gevoeld hebben. Ik zal nog eens even in het hotel een paar infor maties gaan inwinnen en misschien wilt u in dien tijd wel zoo vriendelijk zijn om een zoo nauwkeurig mogelijke persoonsbe schrijving van den generaal en den gravin samen te stellen." Beatrice zette zich aan tafel om aan dit verzoek te voldoen. Ze was nu alleen met Mark dr. Andrews had zich even to vo ren al verontschuldigd omdat zijn practijk hem riep en was heengegaan. Kolonel Ber- rington had een boodschap gestuurd, dat hij beneden in het hotel was, voor het ge val zijn aanwezigheid noodig mocht zijn, maar hij scheen nog andere besognes te hebben, want hij was nog niet boven geko men. Mark keek vol medelijden naar het mooie, bleoke gezicht van het meisje. „Dat is een verschrikkelijke geschiedenis voor je", zei hij teeder. „Je moet...." „Ik zal geen oogenblik den moed verlie zen, zoolang ik maar weet dat ik vrij ben van Bichford. Als ik me in mijn moeilijkhe den verdiep, en het dreigt me te veel te worden, denk ik" daar maar aan. Dat beurt Verdronken. Een achtjarig zoontje der mijnwerkers familie Guzek is iu het even over de grens gelegen dorp Mariadorp in een kolenslik- bassin geraakt en verdronken. Het lijkje kon slechts met groote moeite uit de 8 M. diepe pappige massa worden opgehaald. Het 5-jarig zoontje van de fam. K., wonende aan de Zweth te Wateringen, is in een onbewaakt oogenblik te water ge raakt en verdronken. De vader heeft zelf het kind in een sloot gevonden en nog naar een geneesheer gebracht. Geneeskun dige hulp heeft echter niet meer mogen baten. Te Noord-Scharwoude is het 7-jarig dochtertje van den heer Glas te Amster dam, dat daar bij haar grootouders te lo- geeren was, in de breede Burggracht ver dronken. Het tweejarig zoontje van den land bouwer T. Anderweg te Strijen is in een onbewaakt oogenblik in een sloot nabij de woning geraakt en verdronken. Gistermiddag tusschen twee en half drie was de 24-jarige kantoorbediende H. J. U. uit Amsterdam in den Amstel onder Ouderkerk aan het zwemmen. Hoewel U. een geoefend zwemmer was, kwam hij door onbekende oorzaak plotseling te zinken. Men ging aan het werk om den drenkeling op te halen en ook de politie van Ouder kerk werd gewaarschuwd. Na eenigen tijd slaagde men er in het lichaam van op te halen. Geruiraen tijd was men bezig met te trachten het bewustzijn van den drenke ling op te wekken. Na 2 1/2 uur werken bleken de levensgeesten echter te zijn ge weken. Per auto van den Amsterdamschen G.G. en G.D. werd het stoffelijk overschot van den ongelukkige naar het Wilhelinina- gasthuis te Amsterdam vervoerd. Kokende koffie gedronken. Het 4-jarig zoontje van den landbouwer W. v. W-, te Vaals heeft op een onbewaakt oogenblik uit een kan heete koffie gedron ken. De kleine kreeg inwendig zoo ern stige verwondingen, dat hij aan de gevol gen is overleden. Een kogel in het hoofd. Te Woudrichem kwam de 20-jarige zoon van den heer Verwoerd thuis met een schotwond in het hoofd en verloor daar direct het bewustzijn. De toestand bleek zorgwekkend te zijn. Kinderverlamming. Te Baamsdonkveer is het zesde geval van kinderverlamming geconstateerd. Te Nijeveen is een geval van kin derverlamming door dr. Hornstra gecon stateerd. Ernstige ziektegevallen te Hoogland. Omtrent de ernstige ziektegevallen, waarvan twee met doódeïijken afloop, wel ke zich in een gezin tc Hoogland hebben voorgedaan, vernemen wij dat de genees- heeren omtrent de oorzaak nog in het duister tasten. Zooals bekend is, zijn twee kinderen overleden een derde kind is nog ernstig ziek, terwijl het vierde herstellende is. Wel is gebleken, dat alle vier kinderen zwarte bessen hebben gegeten dat dit de oorzaak van het gebeurde zou zijn is niet waarschijnlijk, aangezien ook de moeder, die geen bessen gebruikt heeft, aan een maagstoornis oowel is geweest. Een dijk in gevaar. Door het hooge Vechtwater loopt de Mijndensche dijk bij Nieuwersluis weer ge- vaar. Op een drietal plaatsen sijpelde het water reeds door den dijk. In verschillende woningen drong het rivierwater binnen. Nadat kapt. Vermeulen der politietroe- pen zich Aan den toestand op de hoogte had gesteld, trok een 15-tal manschappen er op uit, om onder leiding van serg.-maj. Muller weer dezelfde maatregelen te ne men als bij de overstrooming in November 1928. In het dorp werden op verschillende plaatsen weer dijkjes gelegd. «Tel." me op en geeft me kracht. Ik Aveet niet wat er gebeurd zou zijn, Mark, als ik met dien man had moeten trouwen." „Je hebt zeker niets meer van hem ge hoord of gezien?" vroeg cle jongeman. „Gisteravond", fluisterde Beatrice. „Mark, ik heb één ding voor inspecteur Field verzwegenIk kon het een\'oudig niet vertellen. Ik had het daarnet over een man, weet je wel, die zich in mijn kamer had opgesloten met de gravin en die ik naar buiten had zien komen. Ik zei immers, dat ik hem direct zou herkennen „Ja?" ..Het was Stephen Richford." Mark's gezicht was een en al verbazing. Hij wilde juist iets zeggen, toen de deur open ging. Inspecteur Field kwam weer binnen: hij keek ernstig. „Dat. is een sme riger historie dan ik gedacht heb", zei hij somber. „Zoowel de portier als de nacht waker worden vermist. Ze zijn geen van beiden thuis geweest, sinds ze gisteravond naar hun Arerk in het hotel zijn gegaan HOOFDSTUK XII. Inspecteur Field is verbluft! Heel Londen wist al van de geheimzin nige verdwijning A'an het lichaam van Sir Charles Darryll. De gekste A-erhalen deden de ronde. De verslaggevers waren niet van Royal Palace Hotel weg te slaan, maar het eenige dat ze daar vernamen was, dat het A-erhaal waar was en de politie niet de min ste aanwijzing had. Maar dat was niet geheel juist; Field tastte toch niet A'olkomen in het duister. Beatrice had hem een volledige beschrij- ving gegeven A'an de twee avonturiers, die verdwenen waren zonder een spoor achter UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 19 Augustus Huizen. Tot 6 uur 298 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzendingen. 8.15—9.30 Gramofoonplaten. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Concert K.R.O.-Trio. I.152.00 Gramofoonplaten. 2.003.0o Vrouwenuurtje. 5.006.00 Gramofoonplaten. 6.01—6.30 Gramofoonplaten. 6.306.40 Koersen. 6.407.00 Gramofoonplaten. 7.007.30 P. J. van Roosmalen: „Hoe gedacht wordt OA-er tuinbouw in de toe komst en enkele wenken in verband met vele jaren ervaring". 7.30—8.00 Pater B. C. Biesta O.P.: „Wezen en werk der St. Jozef-Gezellen- Vereeniging in Nederland". 8.019.20 Concert. Mevrouw Const. Fi scher Laceuille (sopraan), Carl Fischer (tenor), F. Boshart (piano). 9.3011.00 „De Lichte Last", spel uit de arbeiderswereld in 4 bedrijven door Kees Spierings, bewerkt door Frits Bouwmeester. II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O.-Uitzending. 8.019.45 Gramofoonplaten. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.30—12,00 Concert. Huiskapel van het Theater Tuschinki te Amsterdam. 12.152.00 Concert A.V.R.O.-Kwintet. E. Kareisen (saxophoon). 2.00—3.00 Gramofoonplaten. 3.30—4.30 Concert uit Café Moderne te Amsterdam. 4.305.00 Radio-Kinderkoorzang. 5.00—5.30 Verhaaltjes door A. D. Hilde- brand. 5.30—7.15 Concert. Amsterdamsche Or- kestvereeniging. 7.157.45 Radio-Volksuniversiteit. Sam Dresden: „Het Strijkkwartet". Muzik. me- dew. van het Haagsche Strijkkwartet. 8.018.30 Concert. A.V.R.O.-Vacantie- Orkest. 8.309.00 Kamermuziek door het Ned. Trio. 9.009.30 Vervolg Orkestconcert. 9.30—9.50 Vervolg Kamermuziek. 9.50—10.00 Vervolg Orkestconcert. 10.00 Persberichten. 10.1511.30 Aansluiten Casino te Rot terdam. Laatste bedrijf van de revue „Spotternij en Satyre", door Rido en Baggerman. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. Noodweer bij Terneuzen. Vrijdagavond is tijdens een onweersbui de bliksem in dc landbouwschuur van A. Dees D.Jnzn. nabij Terneuzen geslagen. De schuur, die geheel gevuld was met onge- dorscht graan, brandde af. De landbou wer kon zijn paarden nog tijdig uit den stal halen De belendende gebouwen ble ven gespaard. De molorspuiten uit Terneu zen en Sluiskil hebben den brand ge- bluscht. Tijdens deze onweersbui, die gepaard ging met een hevigen wind, zijn met een roeiboot uit de haven naar den op de reede van Terneuzen liggende zeelichter Sido vier leden van de bemanning uitgevaren. Even buiten de haven sloeg de roeiboot om. Drie mannen wisten zwemmende aan land te komen. De vierde is niet meer gezien en dus vermoedelijk verdronken. Bunsings. De boschwachters Vissers hebben in het Xederrijkswald te Groesbeek bij Nijmegen, drie nesten met 26 bunsings gevangen. De nesten lagen vol met resten van konijnen. Door beide boschAvachters werden in de afgeloopen maanden 150 bunsings en we zeltjes geA-angen. te laten. Ze hadden gezegd, dat hun baga ge zich in het Hotel de l'Europe bevond maar bij navraag bleek, dat daar geen woord van waar was. Een uur ongeveeu nadat de vermissing van den waker en den nachtportier ge merkt was, kwam kolonel Berrington op Inspecteur Field toe met een klein rond voorwerp in de hand. De ondernemende of ficier was op zijn eigen houtje aan het speuren gegaan. „Kijk, ik heb dit gevonden", zei hij. „Het is een knoop met de initialen R. P. H. er op, dus waarschijnlijk een uniformknoop A'an iemand van het hotelpersoneel. Er zit nog een stukje goed aan, dus dat zou er op kunnen wijzen dat de knoop bij een worsteling is afgetrokken. Wat zegt u er van, Inspecteur?" Onmogelijk was het zeker niet, vond In specteur Field. Misschien wilde kolonel Berrington wel zoo vriendelijk zijn de plaats aan te wijzen, waar hij den knoop precies gevonden had. En het bleek, dat hij op het eerste trapportaal had gelegen, op den parketA'loer, juist aan den rand van het roode tapijt wat daar lag. Inspecteur Field knielde en onderwierp den vloer aan een nauwkeurige inspectie, die tot resultaat had, dat hij een vochtige plek ontdekte. Toen hij opstond zaten er sporen A-an een roode vloeistof aan zijn A-ingers. „Bloed", zei hij in antwoord op Berring- t.on's vragenden blik. „Zoo'n dik tapijt zuigt dat direct op, maar het blijft lang vochtig en door de donkerroode kleur van het kleed is de vlek vrijwel onzichtbaar, als je er niet met je neus bovenop gaat liggen. Maar ongetwij feld heeft hier een worsteling plaats gehad. Kijkt u maar." 12.50 Orgelspel door E O'Henry. I.202.20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.252.50 Gramofoonplaten. 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kmderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsberichten. 6.50 Verslag van Cricketmatoh. 7.00 Piano-reoital door C. Smith. 7.207.40 Lezing. 7.50 Dansmuziek. 8.20 Concert. Symphonie-Orkeefc. 10.05 Nieuwsberichten. 10.20 Lezing en Marktberichten. 10.4512.20 Dansmuziek. Radio Parisn 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „La Navaraise" van Massenet. Or kest en solisten. 9.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.205.2o Concert. Instrumentaal En semble en pianiste. 5.205.50 Kinderuurtje. 8.209.50 „Salomé", treurspel in 1 be drijf A'an Oscar Wifde. 9-1010.30 Liederen-voordracht. 10.3011.20 Harmonica-concert. II.201.20 Dansmuziek. Langen berg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonplaten. 7.50—8.50 OrkestconcerL 10.3512.15 Gramofoonplaten. 12.3o Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkestconcerb en zang. 5.506.50 Orkestconcert. 8.20—8.50 Gramofoonplaten. 8.5010.20 Concert. Orkest harp en fluit. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-Concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.40 „Carmen", opera A'an G. Bizet. 8.35 (338.2 M.) Concert, georganiseerd door de SAROV. Z e c s e n, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonplaten. 10.20—12.20 Lezingen. 12.20—1,15 Gramofoonplaten. 1.15—2.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.20—1.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508,20 Lezingen. 8.20 Lied e ren-voordracht door Leo Ria- sanzew (bariton). 8.50 Lezing. 9.20 „Tücke des Objekts". Uit Stutt gart, 10.40 Berichten. Jeugdige dievenbende. Sedert eenige weken' maakte te Kampen een troepje jongens van den leeftijd van 1214 jaar er werk van uit verschillende snoep- en sigarenwinkels chocolade en vooral sigaretten weg te halen. Men koelu oen kleinigheid en wist dan op een handige manier de begeerde dingen machtig te wor den. Ook werden tasschcn en fietsen ce- controleerd of er niet iets van hun gading te vinden was. Zoo werd b.v. uit eon tasch van een fiets in den gang A'an de jeugdher berg een beurs met geld ontvreemd. De le dige beurs Averd later teruggevonden. Op aanwijzing A'an een winkelier is het de politie gelukt de boefjes in handen te krijgen. Valsche bankbiljetten. Uit Oud-Beyerland Avordt gemeld: Er zijn valsche bankbiljetten van twintig gul- den in omlaop. In don rechterhoek ont breekt het watermerk en aan de linker achterzijde bij dc dagteekening de naam van de maand Verder is de witte rand om het getal 20 zeer gebrekkig verzorgd, het geen trouwens gezegd kan worden van de geheele afwerking. Ook de kleur van de valsche biljetten is lichter dan die der echte. De inspecteur veegde met zijn hand Aveer over het tapijt. Dc roode vlek had een vrij groote oppervlakte. Verderop langs den muur bleken, nu dc speurzin van den in specteur gewekt was, nog kleinere bloed- vlekjes te zitten en er waren zelfs sporen van een bebloede hand op den knop van een deur, die gesloten bleek te zijn. „Is die kamer op liet oogenblik in ge bruik?" vroeg Field aan een hotelklerk, die bij het onderzoek tegenwoordig was. Eigenlijk niet, meneer", antwoordde de man. „Die deur voert naar een suite van de mooiste kamers van het hotel. De Rad ja van Ah bad heeft die gehuurd. Zijne Hoogheid is er op het oogenblik niet, hij komt maar zoo nu en dan. Hij heeft de sleutel zelf onder zijn berusting en de deur Avordt alleen door zijn secretaris geopend, die altijd een paar dagen eerder komt, als zijne hoogheid er zijn intrek zal nemen." We zullen die deur toch moeten open breken", zei Field grimmig. Zeg aan den directeur dat ik hem oogenblikkelijk spre ken moet. Er zijn natuurlijk extra sleutels A'an deze appartementen?" Zooals de directeur, die spoedig ver scheen, verklaarde, had de Radja al de du plicaatslcutels in zijn bezit en er zat niets anders op, dat een smid te ontbieden om het slot A-akkundig te forceeren. Voordat de man er was en zijn werk voltooid had. was er een uur verloopen. Toen de toe gang vrij was, draaide Field onmiddellijl het electrische licht aan en onderzocht dp kamers. De gordijnen waren nee •platen en de blinden dicht. Plotseling liet inspecteur Field een gegrom van kwaadaardige vol doening hooren. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9