MAANDAG 18 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Heb begin is verrassend snel, vooral aan de zijde van den Leidschen aanval. Binnen 5 minuten worden 3 kansen benut welke meesterlijk door Heemskerk om hals worden gebracht. Na dit overwicht begin nen de Haarlemmers ook in vorm te spe len, waarbij bij voorkeur het open spel wordt gekozen. Hierdoor ontstaan gevaar lijke situaties voor de Leiden-achterhoede en het duurde dan ook niet lang of na goed samenspel wordt onhoudbaar gedoel punt (0—1). Vanaf dit oogenblik spelen de Haarlemmers met heel wat meer zelfver trouwen dan hun collega's. Goede aanval len met vleugelspel geven hun het beste spel, de Leiden-aanval is te individueel om succes te boeken. Somwijlen werd er da nig gepeuterd, als afgeven geboden was, ook de halflinie maakte zich hieraan schul dig. De Leiden-achterhoede weerde zich uitstekend tegen de gevaarlijke doorbra ken. Holst echter toonde al spoedig niet al zijn krachten te besteden zoodat Haar lem gemakkelijk aan het 2e doelpunt kwam. Nog voor de rust wisten zij deze voor sprong met een fiksch schot te vergrooten zoodat deze met 03 inging. Na rust werden aanvankelijk de eerste oogenblikken op de Leiden-helft gespeeld en in deze periode werd Holst weder ge passeerd en 't is 04. Dit werd Leiden toch wel wat al te bar en na eenige aan moediging werden alle hens aan dek ge zet om de eer te redden. De rechtsbuiten was van plaats verwisseld zoodat ook nu wat meer open spel was te bezichtigen, en na eenige mislukte pogingen weet God- dijn de eer te redden. De partijen wegen nu beter tegen elkaar op. Leiden zit er nu terdege op en forceert een corner. Deze genomen door Brakel wordt ineens hard ingeschoten. Ert volgt nu zelfs een korte periode van Leidsch overwicht en zelfs Nobel weet een goed schot op doel te los sen. Het derde doelpunt voor Leiden laat ook niet lang meer op zich wachten als uit een voorzet van rechts T. Goddijn Heemskerk weet te verschalken. Dit in spireert Haarlem tot beter aanpakken en in minder dan geen tijd maken zij er 2 goede doelpunten bij waarvan een uit een corner. De achterstand wordt nu wat groot maar niettegenstaande wordt door Leiden n^et leeuwenmoed gewerkt. Ook dit heeft nog eenmaal succes als Hooger- vorst oen voorzet van rechts mooi inkopt. De stand is nu 4—6. Er waren nog enkele minuten te spelen en juist als we verwach ten dat de achterstand nog zal verkleinen breekt Haarlem nog eenmaal door en scoort de 7e goal. Daarmede is het pleit beslecht. De wedstrijd was mooi en het aanzien ten volle waard. Haarlem heeft verdiend gewonnen en beschikte over een sterkere ploeg. Van Leiden mag de ach terhoede zeker genoemd worden. Jammer dat keeper Holst eenige grove fouten maakte. De recette bedroeg 95.70, voorwaar een mooi bedrag. „St. Bernardus". Onder begunstiging van een mooien zo merdag werd gisteren op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tusschen een gecombineerd tweede elftal van „St. Bernardus" en D.O.S. II uit Roe- lofarendsveen. Hoewel voor de rust de stand 13 was in het voordeel van D.O.S., wisten na de rust de „St. Bernardus"-man- nen den geleden achterstand in te halen en wel met een overwinning van 64. In het geheel genomen was het een mooi gespeel de wedstrijd, vooral D.O.S. gaf mooi sa- mnspel te zien, hetwelk bij het tweede elftal van „St. B." veel beter kan worden. Het eerste elftal der Junioren, die op bezoek geweest waren bij de Junioren van A:S.C. te Zo-tferwoude, wisten ook met een overwinning (52) huiswaarts te keeren. Als dit elftaJl zoo doorgaat zal het zeker een goed figuur slaan in de a.s. te spelen competitie. Seriewedstrijden S.N.A. Voor de serie wed strijden van S.N.A. was gisteren vastgesteld'de wedstrijd S.N.A. IIMeerburg I. De Meerburgers waren echter niet opgekomen, zoodat S.N.A. II reglementair met 5—0 won. KON. NED. VOETBALBOND. OM DEN RIJNSTREEK-BEKER. V.I.O.S.—Spartaan 4—2. Alphen IHillinen I 22. Onder begunstiging van ideaal voetbal- weer en ten aanschouwe van een zeer tal rijk publiek vonden gisteren te Alphen a. d. Rijn de populaire jaarlijksche wedstrij den plaats om bovengenoemde Beker. Reeds te half een ving onder leiding van den heer van der Kraats de wedstrijd aan V.I.O.S.—Spartaan. Als wordt aangevangen gaan beide par tijen aanvankelijk gelijk op. Het spel van Spartaan blijkt alras in techniek wat hooger te staan, maar de Hagenaars spe len met meer enthousiasme. Bovendien blijkt hun voorhoede goede schutters te bezitten. V.I.O.S. neemt dan ook het eerst de leiding. Na geruimen tijd brengen de Amsterdammers den stand weer op gelij ken voet. Daarna is het weldra rusten. In de tweede helft krijgt V.I.O.S. weldra de leiding, wanneer uit een voorzet van rechts het leder via het hoofd van een Spartaanspeler in het. net verdwijnt. Voor de Amsterdammers blijkt dit aanleiding om wat flinker aan te pakken. Onmiddellijk zien we hun voorhoede tot den aanval over gaan. De rechtsbuiten plaatst het leder keurig voor, terwijl hun midvoor even keu rig in doel schiet (22). Als weer is afge trapt gaat de Haagsche rechtsbuiten on middellijk met den bal aan den haal. Hij passeert handig enkele tegenstanders en doelpunt onberispelijk. Een nieuwe aanval der Haagsche voorhoede wordt alweer, thans door den linksbuiten, met een doel punt besloten (42). Na nog eenige we der zijdsche aanvallen komt ongewijzigd het einde. Alphen—Hillinen. De grootste belangstelling was voor den wedstrijd van bovengenoemde derde klas- sers en eerlijk gezegd viel het spel van Hillinen ons niet mede. Het gaf geenszins den indruk van een kampioensploeg. De Hillegommers zwoegen hard, maar van sa menspel was niet veel te bespeuren, de voorhoede ontbrak het bovendien aan goe de schutters en de doelpunten, die Hilli nen voor haar rekening nam, zijn wel te wijten aan het feit datt Alphen het soms te gemakkelijk opnam. Een extra pluimpje aan den Hillinen-keeper, die vooral na rust zijn doel zoo keurig verdedigde. Als scheidsrechter Paardebek beginnen blaa-st, neemt Alphen het spel direct in handen. Een mooie aanval der thuisclub wordt met een goede voorzet van den linksbuiten bekroond. Het leder wordt echter over geplaatst. Aan de andere zijde forceert Hillinen een corner, die onbenut blijft. Na plm. 10 min. een doorbraak van Alphen, waarbij Binnenkamp onhoudbaar inschiet. Alphen leidt, Hillinen valt eeni ge malen aan, maar baar voorhoede kan het net niet vinden. Aan de andere zijde wordt uit een voorzet van Goddijn, het le der door Kaaijk in handen van den kee per geschoten. Uit een misverstand van Broes, die het leder naar een tegenstan der plaatst, maken de Hillegommers on verwachts gelijk (11). Weldra komt dan de rust. De tweede helft kenmerkt zich door een bijna voortdurend overwicht der thuis club. Den eersten tijd heeft Hillinen niets in te brengen. Aanhoudend zwerft de Al- phen-voorhoede gevaarlijk dicht bij het Hillegoms-che doel. De keeper is daar even wel zijn plaats waard en zendt vele scho ten onverbiddelijk retour. Toch moet hij eindelijk voor een schot van v. Kooijk zwichten (21). Hillinen komt er nu weer wat beter in en trekt meermalen ten aan val. Het buitenspel-valletje wordt haar meestal noodolttig. Een snelle ren, beslo ten met een schot van Hillinen rechts buiten, wordt even snel door keeper van Leeuwen onschadelijk gemaakt. Na herhaal de aanvallen van Alphen, die zonder re sultaat blijven, verplaatst Hillinen het spel naar de overzijde, waar het leder in kee pers handen belandt. Hij weet den bal niet voldoende weg te werken, waarop een toe- loopende Hillinen-speler het leder in het net plaatst (22). Met dezen stand komt het einde. De 2 X 7 1/2 minuut verlenging bracht geen wijziging, waarna bij loting Alphen de gelukkige was en zich daardoor plaatste in de finale, welke brengen zal den wed strijd AlphenV.I.O.S. R. C. H.RAPID 1-1. Zaterdag speelden de Weensche Profs te Haarlem. Eindigden de eerste wedstrij den in overwinningen voor Rapid (Ajax 52 en A. D. O. 31) ditmaal moesten de Oostenrijksche kampioenen zich met een gelijk spel tevreden zijn en mochten zelfs nog tevreden zijn dat zij niet werden ge slagen. Niet dat het spel van Rapid min der was dan van R. C. H., het tegendeel was zelfs het geval, maar tegenover het fraaie maar futlooze positiespel, dat de bezoekers in het eerste gedeelte van den wedstrijd speelden, plaatste R. C. H. een snel open spel dat meer kansen op winst bood dan net technisch betere spel van Rapid. De 10 voorsprong van R. C. H. verkregen door een fraai doelpunt van Verkerk, waarmee de rust kwam, was hieiwoor een bewijs. Na de rust gaven de gasten blijk in te zien, dat alleen door harder werken een beter resultaat was te verkrijgen, maar het viel te betreunren, dat zij hierbij een enkele maal wat al te fanatiek speelden. De linksbuiten Wese- ley zorgde toen met een hard schot voor den gelijkmaker. P. S. V.—RAPID 3—4. Voor circa 8 a 9000 toeschouwers heeft gistermiddag op het P. S. V.-terrein te Eindhoven de wedstrijd P. S. V.Rapid plaats gehad. Aan de match ging een huldiging vooraf door de te Eindhoven gevestigde Oosten rijkers, die de Weensche ploeg een zilve ren schild offreerden. De Oostenrijkers telden een invaller voor hun linkshalf Kirbes, voor wie Wana speelde. Onder leiding van scheidsrechter Vol- tijn wordt afgetrapt. P. S. V. begint met den wind in den rug te spelen. Zij heeft reeds na 8 minuten succes, als van den Broek uit een voorzet van De Visser on houdbaar inschiet (l0). Dan gaat Rapid tot den aanval over. Haar spel staat een klasse hooger dan dat der P. S. V. Deze verdedigt echter taai en weet menigen aanval af re weren. Na een twintigtal mi nuten maakt Weselik uit een corner ge lijk (11). De Oostenrijkers blijven aan vallen en scoren voor de tweede maal, doch dit doelpunt wordt geannuleerd. Even voor de rust bezorgt Hermans P. S. V. opnieuw de leiding (21). Na de hervatting is het overwicht van Rapid niet meer zoo overwegend als te voren. Na een goed kwartier verhoogt Paulissen den voorsprong van P. S. V. (31). Twintig minuten voor het einde komen de Oostenrijkers geducht opzetten en nemen dan verder het spel geheel in handen. In die periode weet Weselik den achterstand van 31 in een 4—3 over winning om te zetten, waarmede het einde komt. POSTDUIVEN De Trekvogel (Leiden). Wedvlucht vanaf Mons, 198 K.M. (België). De uitslag is als volgt: R. Pet 1. J. Braschoven 2. J. R. Smits 3, 12. O. v. Roo- de, 4, 6. J. Selier 5. D. Klootwijk 7,8. H. Wallaard 9, 14. A. v. Polaöen 10, 11, 13, 17, 19. G. Bergman 15, 16. A. v. Dorp 13 De eerste vogel geconstateerd 11.19.44. De laatste vogel geconstateerd 12.20.37. ATHLETIEK DE PRINS HENDRIKBEKER WEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. Haarlem wint den beker. Drie Neder- landsche records verbeterd' Voor den aanvang. Onverwacht is het weer omgeslagen en na weken en weken regen was het gisteren een prachtige zonnige zomerdag, waarop de athle- tieksport in het bijzonder gesteld is. De tribu nes waren goed bezet en ook om het veld stonden honderden de prestaties der athleten te bewonderen. Om vier uur kwam Z.K.H. Prins Hendrik, die vergezeld was van zijn adjudant Jhr. La- man Trip, op het veld. Z. K. H. volgde met veel belangstelling de verschillende nummers, die nog te verwerken waren. Drie Nederlandsche records verbeterd Behalve natuurlijk het feit, dat de athle- tiekvereeniging „Haarlem" voor de zooveelste maal in deze wedstrijden winnares werd, me- moreeren we de verbetering van drie Neder landsche records. In de eerste halve beslis sing had Ch. Berger de 100 Meter reeds in 10,9 sec. geloopen, hetgeen een goeden tijd deed verwachten voor de finale. In de finale kwamen uit Berger, Benz, zijn clubgenoot, voor de V. en L. athleten, Jansen en Bijlstra, de Pro-Patriaman van Tongeren en Hummel van de Trekvogels. Na eenige valsche starts gaan de loopers tenslotte goed weg. Reeds na 20 Meter gaat Berger snel naar voren, hij ver groot zijn voorsprong zienderoogen, het gaat snel, de anderen schijnen er bij stil te staan. Met Meters voorsprong wint Berger, 10.7 sec., 10.6 sec. misschien! Tol groote vreugde werd bekend gemaakt, dat de jonge sprinter 't Ne- derlandsch record van M. v. d. Berge, ge maakt 14 Augustus 1927, in een tijd van 10.6 sec. met 0.1 sec. had verbeterd. Het tweede Nederlandsche record, dat ver beterd is, was dat van het polsstokhoogsprin gen. Bij 3.50 M. was alleen van der Zee van Haarlem nog aan. Hij trachtte nu 3.70 Meter te springen, doch drie pogingen om dezen af stand te halen mislukten, daar telkens de lat nog aangeraakt en er afgegooid werd. Dit scheen hem echter niet te verhinderen de lat op 3.90 Meter te zetten. Onder ademlooze stilte werd de aanloop genomen, een pracht sprong en vrij gleed de athleet over de lat. Daverend applaus beloonde dezen fraaien sprong, die tevens recordverbetering beteekenen de. Na goed nameten bleek de afstand 3.86 Meter te zijn, van der Zee verbeterde dus zijn eigen record 5 Juli van dit jaar gemaakt, met 4.5 c.M. Tenslotte viel ook het ruim een jaar oude 3000 meter-snelwandelrecord van den Pro Patriaman Gubbels. Engelman en Gubbels na men na eenige ronden de leiding. Nog voor de laatste ronde weet'Gubbels zijn cubgenoot van zich af te schudden, het schijnt vrij hard ge gaan te zijn, want men raadt hem aan zijn uiterste krachten in te spannen voor een re cordverbetering. En ra verschillende andere wandelaars gelapt te hebben eindigt Gubbels in den nieuwen Nederlandschen record van 13 min. 29.8 sec. (oud record Gubbels 13 min. 51,2 sec.). Om den beker. Met grooten voorsprong heeft de athletiek- vereeniging „Haarlem" dit jaar den Prins- Hendrik-beker gewonnen. Niet minder dan 102 punten werd behaald, als tweede kon Pro Patria worden genoteerd werd 47 punten. Ge spannen heeft het dus niet. Haarlem was te sterk vertegenwoordigd om eenige kans aan de andere vereemjpngen te geven. V. en L. eindigde op de derde plaats met nog 11 pun ten minder dan de Rotterdammers. De A. V. 1923 miste Jan Zeegers en dat kostte de Am- sterdamsche vereeniging vermoedelijk de der de plaats. Nu bedroeg het totaal aantal pun ten 30. Philips werd vijfde. Opmerkelijk is wel het falen van Blauw Wit, die met 5 pun ten de laatste plaats bezette. Bijna in alle nummers betoonde Haarlem haar superioriteit, alleen op de loopnummers als 400 Meter, 5000 Meter, 3000 Meter snel wandelen moest zij haar meerdere erkennen in Pro Patria. Voorts won van Neyl van Phi lips het speerwerpen, terwijl tot groote ver rassing Haarlem niet het estafettenummer 4 x 400 Meter kon winnen. A. V. 1923 was de gelukkige. CRICKET L. C. C.—V. 0. C. II. V. 0. C. wint met 11 runs. F. van Herwaarden en Ingelie openen voor V. O. C. de innings. Bowlers zijn v. Goor en A. van Es. Reeds in de derde over heeft A. v. Es succes als zijn broeder in de slips een goeden vang doet waar door Ingelie kan verdwijnen voor 5 totaal 13. De' Jong 0 gaat voor een rechten bal staan en nog in dezelfde over gaat v. d. Eb van out stand 203. Inmiddels speelt F. van Herwaarden uitstekend en van Stengen krijgt hij steun. Eerst op 57 wordt laatstgenoemde door v. Goor gebowld voor 17. F. van Es vervangt dan A. van Es en reeds zijn vierden bal valt het wicket van Herwaarden voor 35 (uitstekend gespeeld) tèrwijl hij in zijn volgende over zijn tweede succes boekt. De staart presteert niet veel en de innings sluit op 107. A. van Es 533, F. van Es 222, v. Goor 142. Na de lunch openen evenals verleden week c. Goor en de jongste Kantebeen de C. C'. C.-innings, echter ditmaal niet ge lukkig voor slechts 5 hebben beiden hun beurt gehad. A .van Es en Metsch die nu samen zijn, spelen uitstekend. Ondanks herhaaldelijk chiangen van don aanval op 40 wordt A. van Es gevangen. Voor 15 doch met v. Schie zet Metsch de taak op dezelfde voet voort. Eerst op 83 wordt Metsch schitterend De uitslagen. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 100 Meter hardloopen. Tweede halve beslissing: 1. A. Bezu, Haar lem 11 sec., 2. Bijlstra. Beslissing: 1. Ch. Ber ger, Haarlem 10,5 sec. Nieuw Nederlandsch record. 2. A. Bezn Haarlem 11,2 sec. 3. B. Jansen V. en L. 11,2 sec. 4. van Tongeren Pro Patria, 5. Hummel, Trekvogels. 6. Bijlstra, V. - en L. 400 M. hardloopen. Beslissing: 1. Bergman, Pro Patria, tijd 50,9 sec. 2. Sierhuis, A. V. 1923 51,8 sec. 3. Visser, Feyenoord 51,9 sec.o, 4. Geurts, V. en L. 5. Prins, Blauw Wit. 5. Van der Berge, Haarlem, pgegeven. 800 M. hardloopen. Beslissing: 1. A. Hoogerwerf, Haarlem, tijd 2 min. 4.7 sec. 2. G. Lijflander, A. V. 1923, 2 min. 6,6 sec. 3. M. Stevense, Pro Patria, 2 min 7 sec. 4. A. Sassen, Haarlem. 5. W. Haver, Pro Patria. 6. M. Oostermeyer, A. V. 1923. 1500 M. hardloopen. L. W. Effern, Haarlem tijd 4 min, 25,6 sec. J. Brandenburg, Haarlem 4 min. 26,6 sec. 3. A. Hoogerwerff, Haarlem 4 min. 27,2 sec. 4. W. Schmidtke, A. V. 1923. 5. Ch. Dijkman, A. V. 1923. 6. Ehren, P. S. V. 5000 M. hardloopen. 1. N. G. Baars, Pro Patria, tijd 16 min. 29,8 sec. 2. A. Klaase, Haarlem 16 m. 53,4 sec. 3. C. Peterse, Trekvogels, 17 min. 4 sec. 4. A. Wolf, Hellas. 5. K. Groeneweg, Pro Patria. 6. Schmidtke, A.V. 1923. 4x 100 M. estafette. Beslissing: 1. Haarlem, tijd 43,5 sec. 2. Vlug en Lenig 45,2 sec. 3. Gooische Athletiek Club 45,5 sec. 4. Trekvogels. 5. A, V. 1923. 6. Blauw Wit. 4 x 400 M. estafette. Beslissing: 1. A. V. 1923, tijd 3 min. 37,3 sec 2. Haarlem, 3 min. 38,2 sec. 3. Por Patria, 3 min. 9,8 sec. 4. Feyenoord. 5. V. en L. 6. G. A. C. 100 M. hordenloop. Beslissing: 1. M. Kaan, Haarlem 16 sec. 2. Karman, V. en L. 16,2 sec. 3. W. Kaan, Haar lem 16,2 sec. 3 0 00 M. snelwandelen. 1. C. M. Gubbels, Pro Patria, tijd 13 min. 29,8 sec. Nieuw Nederlandsch record. 2. P. Engelman, Pro Patria 13 min. 51,6 sec. 3. Tos- cani, A. A. C. 14 min. 55,2 sec. Verspringen met aanloop. L. A. van Welsenes, Haarlem, 6.63 M. 2. Karman, V. en L. 6.39 M. 3. L. de Jong, Excel sior 6.29 M. Hoogspringen met aanloop. 1. en 2. P. Korver, Haarlem en Kamstra, Vlug en Lenig beiden 1.70 M. 3. Kreigsman, Trekvogels en 4. P. Karow G. A. C. beiden 1.65 M. Polstokhoogspringen. 1. v. d. Zee, Haarlem 3.50 M. 2. Schenk, Haarlem, 3.20 M. 3, T. v. d. Most, Pro Patria, 3.10 M. 4. J. Haitsma, A. V. 1923, Ras A. A. C. en A. Poorter G. A. C. allen 3 M. Discuswerpen. 1. G. Sisker, Haarlem 36,46 M. 2. v. d. Werken P. S. V. 34,46 M. 3. Van Zoelen, Pro Patria 33,04 M. Speerwerpen: 1. van Meyl P. S. V. 48.96 M. 2. S. J. C. Visser, Haarlem 48.44 M. 3. A. van Mannolt, A. A. C. 45.20 M. 4. A. v. d. Zee, Haarlem 45.02 M. Kogelstooten. 1. G. Eisker, Haarlem 12.69 M. 2. H. Kamer beek P. S. V. 12.475 M. 3. H. v. d. Werken P. S. V. 11.70 M. De totaal-uitslag luidt: 1. Haarlem 102 p. Winnaar van den P. H. Beker. 2. Pro Patria, Rotterdam, 47 p. 3. Vlug en Lenig, Den Haag, 36 p. 4. A. V. 1923, Amsterdam 30 p. 5. P. S. V. Eindhoven 23 p. 6. A. A. C. Amsterdam 16 p. 7. Hellas, Utrecht 15 p. 8. Gooische Athle tiek Club 14 p. 9. Trekvogels 13 p. 10 Excel sior, Amersfoort 9 p. 11. Feyenoord, Rotter dam 8 p. 12. Blauw Wit, Amsterdam 5 p. DE ENGELSCHE DAMESKAMPIOEN SCHAPPEN. De Nederlandsche dames, die te Brussel zulk een succes hebben gehad, kwamen Zater dag uit in de wedstrijden dames-athletiek- kampioenschappen te Stanford Bridge. De re sultaten luiden als volgt: Hardloopen 100 yards. De dames B. ter Horst, C. Aalten en L. Aengenent werden in hun series niet geplaatst. Kogelstooten. De dames L. Rombout en L. Aengenent werden niet geplaatst. Hoogspringen 5 voet 2 inches. Gewonnen door mej. L .Gisolf. Speerwerpen. Gewonnen door Mej. L. Rom bout, 106 vqet, 5 inches. door Ingelie gevangen, een run later ver dwijnt ook v. Schie voor 29. De volgende batsmen falen echter hope loos en van 865 wordt het 96 all out zoo dat V. O. C. nog juist de wedstrijd heeft binnen gehaald. J. Ovan 419, Herwaarden 5—35. De uitslagen. Eerste klasse. HaarlemHermes D. V. S.; gew. door Haarlem met 49 runs. P. W.V. V. V.; gew. door V. V. V. met 10 runs op de le innings. Overgangsklasse. Rood en Wit IIR. C. H.; gew. door R. C. H. met 8 runs. R. C. H. 115, Rood en Wit 108. V. R. A. II—H. C. C. II gew. door H. C. C. met innings en 115 runs. Tweede klasse B. V. O. C. II—L. C. C., gew. door V. O. C. met 11 runs. V. O. C. 107, L. C. C. 96. Phoenix IISparta; gew. door Sparta met 105 runs. Sparta 176, Phoenix 71 en 19 voor 5 (tijd verstreken). ExcelsiorQuick (H.).; gew. door Excel sior met 60 runs. (Excelsior 121, Quick 61). Derde klasse B. Hermes D. V. S. Ill—Ajax (L.) II, gew. door H. D. V. S. met innings en 55 runs. H. B. S.Excelsior II, gew. door H. B. S. met 59 runs. H. B. S. 91, Excelsior 32. GYMNASTIEK HET BELGISCHE BONDSFEEST. Nederlandsche successen. Zaterdag werden te Antwerpen de wed strijden en uitvoeringen ter gelegenheid van het Belgisch Bondsfeest voortgezet. De Nederlandsche deelnemers hebben hier een uitstekend figuur gemaakt. De uitsla gen van Zaterdag luiden als volgt: Vierkamp heeren: D. O. O., Utrecht, 499 v. d. 570 p., prix d'excellence. Afdeeling D.: De Halter, Alkmaar, 574 1/4 v. d. 630 punten; afd. Baam prix d'excellence. Driekamp dames: Maas, Rotterdam, afd. B. 620.15 van de' 720 punten; De Halter, Alkmaar, afd. D, 467 3/4 van de 540 punten; D. O. O., Utrecht, afd. C, 516.20 van de 600 punten; allen prix d'excellence. Paardoefeningen dames: D. O. O., Utrecht, 138 van de 150 punten, prix d'ex cellence. Voorgeschreven vrije oefeningen dames: D. O. O., Utrecht, 247 3/4 van de 270 pun ten, prix. d'excellence; Maas; Rotterdam, 226 van de 270 punten, eerste prijs. Gereedschapsproef heeren: Eindhoven- sche Turnvereeniging 130 3/4 van de 150 punten, prix d'excellence; Klein maar Dap per, Spekholzerheide, 108 3/4 van de 150 punten, eerste prijs. Balletten: Brunhilde, Leiden 132.50 van de 160 punten, eerste prijs. Plastische standen: Brunhilde, Leiden, 115.50 van de 140 punten, eerste prijs. Vrije oefeningen heeren en dames: ma ximum aantal punten 150: Maas, Rotter dam, 137.50; D. O. O., Utrecht, 130 1/4 p.; Brunhilde Leiden, 128 1/4; Eindhovensche Turnvereeniging 128 1/4; allen prix d'ex cellence. In den personeelen wedstrijd behaalde mej. T. Lange, Maas, Rotterdam, 33 3/4 van de 40 punten. Gisteren werden de Belgische Turnfees- ten onder groote belangstelling voortge zet. Tevens werd een standbeeld onthuld van den Belgischen „turnvader" Nicolaas Coupérus. De uitslagen luiden: Verplichte vrije oefeningen heeren: (17 24 turners maximum 270 punten: 1. U. D. 1. Bergen op Zoom 248 punten; 2. l'Hiron- delle, Elzas 247.5 punt. Dames idem: 1. U. D. I. Bergen op Zoom 253 punten, 2. Maas Rotterdam 225 3/4 p. Driekamp voor dames, afd. 16 turnsters, maximum 720 punten: 1. U. D. I. Bergen op Zoom 641 1/4 punt, 2. Maas Rotterdam 319 1/4 punt. Voor afd. met 12 turnsters, maximum 670 punten: 1. D. O. O. Utrecht 514 1/4 p., 2. Brunhilde Leiden 444 1/4 punt. 9 turnsters, maximum 540 punten: 1. De Halter Alkmaar 468 1/4 punt, 2. P. S. V. 465 3/4 punt, 3. Eindhovensche Turnver eeniging 456 3/4 punt. Driekamp heeren: afd. 6 turners: 1. Krachtsport, Gouda. Afd. 9 turners: 1. Italië 635 1/4 punt, 4. P. S. V. 600 punten. Afd. 6 turners: maximum 630 punten: 1. De Halter Alkmaar 571 3/4 punt, 2. Kunst en Kracht Den Bosch 559 1/4 punt, 3. D. 0. O., Utrecht 550 punten, 8. Krachtsport Gouda 503 punten, 10. De Jonge Spartaan Bergen op Zoom 487 1/4 punt. Vrije oefeningen naar keuze: Dames, afd. 20 turnsters maximum 250 punten: 1. Mortsel (België) 138.50 punten, 2. Maas, Rotterdam 137.50 punten. Gereedschapsoefeningen heeren: maxi mum 150 punten: 1. Club Gymnast de Calais 139.5 puilt, 2. D. O. O. Utrecht 138 punten. Plastische standen: 1. België 126.5 punt, 2. Brunhilde Leiden 115.5 punt. Balletten: 1. Frankrijk 136.5 punt, 2. Brunhilde 132.5 punt. Personeele wedstrijd heeren: 2e graad: 1. Permenti (Rome) 64.5 punt, 3. Brauch, Eindhoven (P. S. V.) 57 3/4 punt. Dames personeel: 1. Engeland (Black- man BradfordYorkshire) 361/4 punt, 6. P. Manteds (D. O. O. Ulrecht) 35 1/4 punt 7. v. da Berg (D. O. O.) 35 punten, 8. v. d. Hoorn (idem) 34.5 punt, 9. T. Lange (Maas, Roterdam) 33 3/4 punt. Vrije Oefeningen naar keuze voor da mes: (afd. 1216 turnsters), maximum 270 punten: 1. Eindhovensche Turnvereeniging 248.5 punt, 2. D. O. O. Utrecht 247 3/4 punt, 9. Brunhilde Leiden 216 punten. De uitslagen van de zwemwedstrijden voor turners(sters) luiden: 6 x 50 Meter estafette: D. O. O. te Utrecht. 50 M. schoolslag voor dames: 1. Steffe- laar (Brunhilde, Leiden). De successen van Brur.i.'lde. Aan het 39e Belgische Internationale Turnbcndsfeest, dat 14, 15, 16 en 17 Augustus te Antwerpen werd houden is door „Brunhilde" deelgenomen. Een eigen strijkje, hetgeen stellig tot het wel slagen heeft meegewerkt heeft de dames vergezeld en oogstte zeer veel succes. De balletten welke begonnen in 't openlucht theater op de Tentoonstelling werden door den regen onderbroken en in een zaal voortgezet. De zwemwedstrijden werden gehouden in de vijver van Oud-België en trokken zeer de belangstelling. O. s. prij zen werden door „Brunhilde" behaald: le prijs Gymnastische dans, 3e prijs Balletten (Poppendans); 2e prijs Levende Beelden. Evenals bij de balletten werden de levende beelden voor dames en heeren saamgevoegd in een groep. 3e prijs Eigen gekozen Vrije Oefeningen. 3e prijs Klassi kaal Toestelturnen. le prijs Personeele vijfkamp P. Dieben. 2e prijs Estafette 6 x 80 M. (Een verkeerde overgave ontnam hen den len prijs), le prijs 80 M. Hardloo pen Ric Briejer; 2e prijs idem Aat van Noort; 3e prijs idem P. Dieben. le prijs Zwemestafette 4x5 OM. le prijs 100 M. Zwemmen T. Steffelaar. le prijs schoon- springen T. Steffelaar. De prijzen bestonden uit bekers, pla- quette's en kunstvoorwerpen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6