NED. OOST-INDIE UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 18 AUGUSTUS 1930 DE LE1DSCHÈ COURANT DERDE BEAD PAG. 10 RELLETJES IN OISTERWIJK. Twee personen bij een charge gewond. Ondanks het buitengewoon slappe sei- 5oen is, aldus het „Dagbl. v. N.-Brab.", Je landelijke gemeente Oisterwijk des avonds reeds vanaf Maandagavond, in rep an roer en worden er groote betoogingen gehouden, welke gericht zijn tegen den schoenfabrikant Th. R., firmant van de stoomschoenfabriek „Arbo". De aanleiding tot deze betoogingen is het privé-leven van R., en zijn echtgenoote, die zich met elkaar niet goed verslaan kunnen, terwijl de bevolking ook hoogst ontevreden is over de wijze, waarop R. zijn personeel behandelt. De oorzaak van de relletjes zit echter dieper en schijnt een economische kwestie te zijn. Het grootste gedeelte van Oisterwijk's bevolking naar men mededeelde wel 95 pet., waaronder alle standen kiest partij voor de echtgenoote.van R. en tracht haar man uit Oisterwijk te verdrijven. Vanaf einde Juli is er door familieleden ▼an mevr. R. reeds eenige agitatie gevoerd tegen haar echtgenoote en deze is ten ilotte zóó erg geworden, dat zij Maandag avond tot uitbarsting kwam in een groote volksbetooging, waaraan naar schat ting een duizend tot vijftienhonderd personen deelnamen. Samenscholing. Deze menschenmassa had zich saamge- dromd voor de woning van den heer R. Er gebeurde dien avond echter niets bij zonders. Dinsdagavond herhaalde zich het zelfe spelweer was er op „de Lind", waar de woning van R. gelegen is, een groote menigte op de been. De burgemeester, die oorspronkelijk met vacantie was, is toen door den ernst van den toestand weer in functie getreden en heeft des avonds c.a. half elf als hoofd der gemeente en der politie met den ambts keten bekleed de betoogers verzocht uit een te gaan. Toen aan dit verzoek geen gevolg gegeven werd heeft de burgemees ter het publiek tot driemaal toe gelast zich te verspreiden, doch ook dit geschiedde zonder eenig resultaat. Hierop heeft de rijks- en gemeentepoli tie met assisteritie van een tweetal ma rechaussees van de brigade te Tilburg op last van den burgemeester een charge met den gummistok uitgevoerd, waarbij ver schillende harde klappen vielen. Het publiek jouwde de politie hierbij uit en er werden uitroepen gehoord als: „Honger"ploerten Bij deze charge kregen een tweetal per sonen die naar het schijnt niet direct bij de betooging betrokken waren doch zoo gaat het altijd met relletjes: de rad draaiers blijven buiten schot eenige klappen, welke nog al ernstig aankwamen. De slachtoffers. De slachtoffers waren de 29-jarige K. Bekker, die juist van een in hotel Poirters gehouden vergadering van den E.H.B.O. huiswaarts keerde, wonende „in den Boom gaard" en de 19-jarige A. Brouwers uit de Peperstraat, die oefeningen van den Vrij- willigen Landstorm had bijgewoond. Bek ker moest bewusteloos naar huis worden gedragen, terwijl ook Brouwers, na een kort eindje geloopen te hebben bij hotel „De Linde" bewusteloos ineen zakte. Dr. Schroder heeft bij beiden geneeskun dige hulp verleend. Het slachtoffer Brou wers klaagde hoofdzakelijk over pijn in den rug Hedenmorgen was beider toestand goed. Hoewel Dinsdagavond de groote menigte uiteengedreven was, bieef het er nog tot 2 uur in den nacht rumoerig in het dorp. Gisteravond bleek de bevolking nog niet tot rust te zijn gekomen. Weer had een groote samenscholing piaats, die thans ech ter meer tegen de politie scheen gericht. Op aanmaning der politie, die nu ver sterkt was met 4 marechaussees en den rijksveldwachter uit Udenhout. liep het publiek door. In een donkere steeg werd evenwel nog met steenen gegooid, waarbij een rijksveldwachter in den rug getroffen werd terwijl hij ook met een hard voorwerp een slag op een der armen opliep. Te half tien zag de politie zich voor de tweede maal genoodzaakt een charge uit te voe ren, doch hierbij zijn geen klappen geval len. De heer R. heeft Vrijdagmiddag de wijk genomen en zijn meubels naar de rieh- tng Tilburg laten vervoeren. In zijn fa briek zijn een drietal ruiten ingegooid. Een in deze onderneming werkzaam zijnd meisje, dat onder de betoogers opgemerkt was, heeft haar ontslag gekregen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN RAMP OP SPOORDIJK TE ZAGREB. Zeven dooden, talrijke gewonden. Ter gelegenheid van 'het Eucharistisch Congres, dat Vrijdag te Zagreb (Kroatië) geopend werd, werd Zaterdagavond een groot vuurwerk afgestoken op het sport terrein Concordia. Daarbij heeft een on^ zettend ongeluk plaats gehad. Nabij het sportterrein loopt een spoor dijk en daar zich een menschenmenigte van 60.000 personen bijeenbevond om naar het schouwspel te kijken, hadden verschei den duizenden 'belangstellenden zich op den spoordijk opgesteld, ten einde het vuurwerk beter te kunnen zien. Plotseling suisde een goederentrein uit de richting Belgrado aan en reed op de menschen menigte in, die dermate geboeid was door het vuurwerk, dat zij het naderen van den trein niet had waargenomen. Zeven personen werden op slag gedood, en niet minder dan 140 gewond, o.w. ver scheidene kinderen. Twaalf gewonden verkeeren in levensgevaar. SCHEEPSRAMP OP DE DRAU. 22 boeren vetfronken. Uit, A-graan wordt gemeld: Bij het omslaan van een overladen schuit op de Drau zijn 22 boeren om het leven gekomen. Ze waren met eenige anderen, na een kerkelijken dienst, aan boord gegaan van dit vaartuig, om de rivier over te steken. Door een hoogen golf sloeg de schuit midden in de rivier om, met 'het boven gemelde gevolg. MAILSCHIP IN ZEEN00D. De 165 passagiers in reddingsbooten overgebracht. Het mailschip „Tahiti" verkeerde Za terdag in den Stillen Oceaan, ongeveer 90o K.M. van de Cook-eilanden verwij derd, in zeenood en wordt zoo goed als verloren beschouwd. Nadat Zaterdagmorgen nog voortdurend S.O.S.-seinen waren gehoord, is sedert, klaarblijkelijk doordien de electrische in stallatie niet meer werkt en de radio- installatie daardoor onklaar is geraakt, niets meer vernomen. Volgens de opgevangen berichten heeft ■het schip halverwege tusschen Wellington en San Francisco zijn stuurboordschroef verloren, waarop het water eerst de rui men van het achterschip en vervolgens de machinekamer binnendrong, waar het water tot ruim 3 M. hoog steeg, zoodat men den ondergang van het schip nog slechts als de kwestie van enkele uren beschouwt. De marconist kon nog melden, dat de 165 passagiers allen reeds in de reddings booten hadden plaats genomen, doch dat de bemanning van 150 koppen nog tracht te het schip te redden. Men neemt aan, dat ook de bemanning nog tijdig in de reddingbooten zal kun nen gaan. De stoomschepen „Ventura", „Tof na" en „Canbryn" hebben per radio bericht gezonden, dat zij onderweg zijn, om assis tentie te verleenen doch waarschijnlijk zullen deze niet voor Maandagmorgen op de plaats van het ongeluk aankomen. Lichtschip bij Cuxhaven afgedreven. De sterke noord-westen wind, die se dert Donderdag over het Noordzee-gebied en den Beneden-Elbe woedt, heeft den stand van de Elbe aanzienlijk verhoogd. Vrijdagavond om 9 uur was de stand in de haven meer dan 1% meter hooger dan gewoonlijk. Daar vroegtijdig voor het hooge water gewaarschuwd was, wa ren intijds alle maatregelen getroffen om overstrooming te voorkomen. Slechts en kele kleine schepen zijn losgeslagen, doch overigens heeft de storm: hier geen scha de aangericht. Naar uit Ouxhafen gemeld wordt, is Vrijdagmiddag om vier uur bij een or- kaanachtigen storm het lichtschip „Tier" van de ankers losgeslagen en 200 meter ver afgedreven. Zaterdag was de temperatuur gedaald en was- de storm in hevigheid toegeno men. Uitgestrekte landerijen zijn door een dijkbreuk in een groot meer veran derd. Op de Elbe liggen thans ongeveer 50 schepen van verschillende nationaliteiten voor anker. AUTO TE PERPIGNAN OMGESLAGEN. Drie dooden. Volgens een bericht uit Perpignan is aldaar een autobus met 13 personen bij een 'bocht van den weg omgeslagen. Drie personen werden gedood en negen ge wond. Te Parijs zijn bij een botsing tusschen twee auto's di'ie personen gewond. EEN NOODLOTTIGE BRUILOFTS PARTIJ. Drie gasten gedood, vijf zwaar gewond. Een autobus, die een bruiloftspartij van Straatsburg naar Saverne vervoerde, sloeg om en stortte in de Zorn. Drie personen werden gedood, vijf zwaar ge wond. DE CYCLOON BIJ NAPELS Dertien dooden. De cycloon, die boven Napels heeft gewoed, heeft, naar thans kan worden vastgesteld, groote schade aangericht. Dertien personen werden gedood, terwijl twintig ernstig gewond werden. NU WEER EEN WOLBREUK IN ÖE V. S. Na de wekenlange droogte is thans boven Worcester (Massachusetts) pen wolkbreuk losgebarsten, zooals men die bij menschenheugenis niet kent. De door het water aangerichte schade wordt op één a anderhalf millioen dollar geschat. De Wlkstfield viel hagel, die den geheelen tabaksoogst in de omgeving vernielde. Te Westfield viel 'hagel, die den geheelen dollars geschat. Windhoos boven Holstein. Een windhoos heeft Zaterdagmiddag te Alpenrade werden geknakt of ontworteld, boomen werden geknakt of ontworteld. Een aïfjeider werd met zijn fiets in een sloot geworpen, waarbij hij zoo zwaar gewond werd dat hij aan de gevolgen overleed. EEN HUWELIJK DAT NIET DOORGING. Vrijdag zou te Ventimiglia het veel be sproken huwelijk worden voltrokken tus schen den wegens oplichting reeds enkele malen veroordeelden Spaanschen prins Lodewijk Ferdinand van Bourbon en de 72-jarige schatrijke prinses de Broglie. Het huwelijk zou in alle stilte plaats hebben. De bruid kwam gisterenmorgen uit Pa rijs te Ventimiglia aan, doch de bruigom moest haar de treurige mededeeling doen, dat de koning van Spanje zijn toestem ming tot het huwelijk niet wilde geven en 'hij dus niet over de noodige papieren beschikte. Volgens de „Matin" had daarop aan het station een hartbrekend afscheid plaats. De bruigom vertrok naar Madrid, om te trachten den Spaanschen koning tot andere gedachten te brengen, de bruid ging naar San Remo, waar de -bruigom uit den tijd, dat hij met een Amerikaan- sche erfdochter dacht te trouwen, nog een villa bezit. Brutale roofoverval. In het filiaal te Hoffnungsthai ('bij Keu len) van de districts-spaarbank hebben twee gemaskerde roovers 2800 mark buit gemaakt nadat zij het personeel met re volvers in bedwang hadden gehouden. Zij namen de vlucht met een gestolen auto. De politie begon eenige minuten later de achtervolging, dooh kon de roovers niet inhalen. Internationaal oplichter gearresteerd. Naar het. Woffbureau meldt, is de Berlijnsche recherche door de arrestatie van een internationalen oplichter op het spoor gekomen van een misdadigersbende, die onder leiding van een Duitscher haar hoofdzetel in Monte Carlo moet hebben. De politie aldaar is ervan in kennis gesteld, dat een Duitscher, die zich Lang- Franko noemt en iederen avond in het casino om groote bedragen speelt, in het bezit is van stukken van waarde, die hij slechts op onrechtmatige wijze kan ver kregen hebben. Deze persoon zou met de bandietenbende in relatie staan. 839.396 oorlogsverminkten in Duitschland. Als resultaat van de telling van het aantal oorlogsverminkten in Duitschland is gebleken, dat voor steunverleening in aanmerking komen 839.396 oorlogsver minkten. Sedert 1924 is het aantal hunner met 118.465, in het laatste jaar alleen met 31.800 gestegen. Ieder, die eenige aan spraak op rente kan maken meldt zich in dezen crisistijd. Zelfs' indien nog vele oorlogs-invaliden zich niet hebben aangemeld, is het. cijfer van 839.396, vtan de ongeveer 12 millioen soldaten die van 1914 tot 1918 in het leger zijn geweest, nog vrij hoog. Bovendien zijn de ergste gevallen, zij die hun geest vermogens verloren hebben, of ernstig lijdende zijn door gasvergiftiging, hier niet bij inbegrepen. Eiland ontdekt. Op zijn onderzoekingstocht in de wa teren van de Noordelijke IJszee ontdekte de ijebreker Sedow reeds op den eersten dag na zijn vertrek naar Nowaya Semlja in de richting van Semelja een klein eiland. De kaap, die het dichtste bij het schip is gelegen, bevindt zich op 79 graden 25 minuten Noorderbreedte en 76 graden 15 minuten Oosterlengte. Interessant is, dat prof. Wiex, die aan de expeditie deelneemt, reeds in 1924 hierlangs geva ren was. Een later telegram uit Moskou meldt, dat het hier een ongeveer 5000 K.M. van Spitsbergen verwijderd en groot eiland betreft. HEVIGE BRAND TE REG0L. 45 huizen verwoest. Aneta seint uit Bandoeng: Ten zuiden van den Grooten Postweg, in kampong Regol, heeft een hevige brand gewoed, waardoor een 45-fcaI 'huizen werd verwoest. De oorzaak is nog niet bekend. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats, dooh tientallen inlandsche gezin nen hebben alles verloren. De schade is groot. LISSE. Aanbesteding. B. en W. dezer ge meente hebben na gehouden aanbesteding het buitenverfwerk van de Rijkstuinbouw- winterschool, alhier, en het buitenverfwerk van de Openbare School opgedragen aan den heer Alb. Marseille, voor het. door hem ingeschreven bedrag van resp. 355.en 152.50, terwijl zij het verfwerk in een les lokaal van de Rijkstuinbouwwinterschool hebben opgedragen aan de fa. Wed. van der Meer, voor het door haar ingeschreven bedrag van 165. Geboren: Gerrit z. van M. de Vreede en T. Gardol Sophia Alida Elisabeth d. van L. B. Jonkmans en C. C. de Bra bander Adriana Hendrica d. van L. Broekhuizen en D. Gerritsen Petronella Cornelia Maria d. van L. C. Romijn en A. H. Ruigrok Johannes z. van G. 't Hart en A. Hoogkamer. Gehuwd: P. Obdam en C. C. Grim bergen. Overleden":" Petronella Engelia v. d. Wilk, wed. van J. v. d. Wilk, 75 j. Cornelis Ruigrok, wedr. van M. Brouwer, 86 j. Maria. Johanna Hjeemskerk, echtg. van A. van Ruiten, 65 j. WASSENAAR. NIJVERHEIDSTENTOONSTELLING. Nog slechts eenige weken en het prach tige villadorp Wassenaar zal zijn eerste Nijverheidstentoonstelling openen. Zooals wij reed6 vroeger hebben gemeld, werd het initiatief voor deze tentoonstelling ge nomen door de Koningin Wilhelmina-ver- eeniging, die op 9, 10 en 11 September a.s. haar 25-jarig jubileum viert en in sa menwerking met de verschillende vereeni- gingen op Land- en Tuinbouw, midden stand en pluimveegebied is zij erin ge slaagd een tentoonstelling te organiseeren die niet zal behoeven onder te doen voor de grootste provinciale. Het tentoonstel lingsterrein, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de halte Kerkdam, beslaat een oppervlakte van ruim 2.5 H.A. en zal op de feestdagen een eigen tramhalte be zitten. De landbouw en veeteelt benevens het zuivelbedrijf beschikt over 5000 M2. oppervlakte en zal een kerncollectie Hol- landsch vee en landbouwproducten bren gen. De tuinbouw met zijn schat van bloe men ondergebracht in tenten en in open grond met een oppervlakte van 2500 M2. zal een lust worden voor de oogen. De pluimveegroep zal komen met bekroonde foktoomen en klein vee, terwijl de midden stand zijn branches naar voren brengt in een tentoonstellingstent ter lengte van 100 j Meter en ter breedte va.n 15 Meter, waar- j in 44 stands zijn ondergebracht. Consump tietent, muziektent, Roode Kruisafdeeling, enz. zullen het geheel aanvullen tot een bezienswaardigheid, waar de Hollandsche handel en industrie, land en tuinbouw hare producten aanbiedt. Direct naast het tentoonstellingsterrein ligt het terrein voor diverse vermakelijk heden, waarvan natuurlijk een ruime keuze aanwezig zal zijn. Dat beide terreinen van elkaar zijn gescheiden zal de rustige ge nieters van de tentoonstelling zeker aan genaam zijn. Een keurige reclameplaat welke de aan dacht van het publiek in Wassenaar en omgeving op deze tentoonstelling zal ves tigen is inmiddels op groote schaal ver spreid. Een groot aantal gouden en zilveren medailles, kunstvoorwerpen enz. zijn reeds binnen gekomen voor de diverse bekronin gen en nog meerdere zijn toegezegd. De opening van de tentoonstelling is bepaald op Dinsdag 9 September a.s. des namiddags 2 uur. De entreeprijs bedraagt, voor den eer sten dag tot 's avonds 6 uur 1.na 6 uur 50 cent; 2e dag van 's morgens 10 uur tot 's avonds 6 uur 1.na 6 uur 25 cent en den derden dag van 's morgens 10 uur tot des avonds 25 cent per persoon. Be halve de tentoonstelling zullen gedurende deze dagen in Wassenaar nog worden ge houden een bloemencorso, volks- en kin derspelen. Voorts maakt men zich op, om in ver schillende straten versiering aan te bren gen, zoodat het dorp ook een feestelijk aanzien zal krijgen. Op 11 September wordt het geheel besloten met een schit terend vuurwerk. Wassenaar zal gedurende drie dagen te genieten geven voor „Elk wat Wils" en het schoone villadorp zal ongetwijfeld door duizenden en duizenden bezocht worden en zij die het van vroeger kennen zullen ver baasd staan dat het voor zoo kort geiso- leerde landelijke dorpje zich in eenige ja ren heeft opgewerkt to-t een bloeiende ge meente, waar het harmonische samenwer ken der belanghebbende groepen de groot ste stimulans vormt, om hun gemeente een waardige plaats te verzekeren op den Hol- landschen bodem. Rotterdammers, Hagenaars en Leidsche buren zullen bij grooten getale het mooie Wassenaar bezoeken en zullen daar ge deeltelijk schadeloos worden gesteld voor hun verregende vacantie. September, de maand van de zon, de maand van de rijpe natuur, geeft aan deze Wassenaarsche tentoonstelling een bijna zekere kans op sueces. HILLEG0M. Geboren: d. van R. M. JansenBur ger d. van Th. C. van Dongen—Ver haar z. van H. de Rooy—Hollander. Ondertrouwd: J. van der Zwan en J. C. v. d. Loo. Getrouwd: J. M. J. Oremus en M. P. Schfama P. H. Gahrmann en M. Verkerk. VOORHOUT. Bouwen. Door den heer Brouwer te Sassenheim is het bouwen van een dub bel woonhuis langs den Jacoba van Beie- renweg, alhier, opgedragen aan den heer P. Lemmers Jr., aannemer, alhier. Geboren: Jacobus Simon z. van W. S. van Schooten en C. G. van den Berg. Ondertrouwd: Antonius Johannes van Vliet 28 j., te Velzen, en Gatharina Maria Geertruida Warmerdam 24 j. Gehuwd: Johannes Hoogkamer, te Haarlemmermeer, en Henrica Josephina Driessen. Overleden: Jacoba Maria Romijn 72 j., wed. van J. van der Hulst. Gevestigd: J. J. Kok van Nieuwer- Amstel C. Liebreich van Venlo D. J. Timmermans van Amsterdam H. A. N. van der Meel van Amsterdam J. M. Broeders van Rotterdam C. J. van den Burg van Leiden P. van Leeuwen van Haarlem J. J. Kok van Gennip A. C. A. van Hoven en gezin van Alphen aan den Rijn J. Hulspas van Botterdam H. C. Johannessen van Flenzburg (Dl.). C. van der Wiel en gezin van den Haag. Vertrokken: R. Timmermans naar Amsterdam C. J. Zonneveld naar Ve- ghel J. C. van der Meulen naar Am sterdam P. N. van Beurden naar Maas land T. Balder naar Lochem M. Poel- wijk naar Oosterwijk A. J. van der Kuijk naar Rotterdam J. G. Knijnen- burg naar Oegstgee-st F. Grunning naar Amsterdam C. G. de Goede naar Lei den A. J. Hooft naar den Haag J. A'. van der Hoef naar Delft H. J. van der Hoef naar Amersfoort J. J. A. van den Hout naar Jutfaas W. de Jong naar Berkhout S. Feernstra naar Oldekloos- ter A. H. Vreeken naar Uithoorn L. A. G. A. van Wansem naar den 'Haag H. C. N. en N. J. Winnubst naar Was senaar J. V. C. van Bueren naar Rot terdam M. P. Bartels naar Hillegers- berg F. F. J. A. den Boer naar Zierik- zee J. A. P. Beekhuijs naar Haarlem J. C. v. d. Meulen naar Amsterdam W. J. Kessels naar Velsen J. A. Hille naar Ursum N. J. Baiters naar De- demsvaart A. J. v. Berge Henegouwen naar Leiden J. V. C. Beuk naar Lei- muiden M. F. G. Leijs naar Bergen op Zoom A. M. A. Holdricht naar Ooster hout J. F. Ruigrok naar Harlemmer- meer M. P. M. Appelboom naar Bioe- mendaal J. H. van der Kleij naar Ouderkerk aan den Amstel A. M. Heij- nen naar Uden J. P. Beijer naar Rot terdam V. K. Baldinger naar Amster dam C. C. Schellekens naar Tilburg G. N. Verneker naar Alkmaar P. J. Groot naar Alkmaar J. A. M. van der Zalm naar den Haag F. Cools naar Am sterdam A. P. Hopman naar Bergen N. C. Voordouw naar Zwammerd'am L. N. J. Tweehuijsen naar Haarlem H. i G. Wierink naar Apeldoorn F. B. Niel- I sen naar Söhjem Denemarken C. J. j Voorn naar Veghel. W0UBRUGGE. 'Gevestigd: M. de Kledjn van Al phen aan den Rijn G. M. Pijnacker van Bodegraven N. J. Colijn van Oegstgeest G. van der Zwaan van Rijnsaterwoude N. Opdam en gezin van Leiden. Vertrokken: E. Windhorst naar Schipluiden C. Meirik naar Blokzijl A. K. Dam naar Leidén. ALPHEN AAN DEN RIJN'. Gemeenteraad. De Raad vergadert Maandagavond 25 Aug. te '7 uur. Agenda: 1 Voorstel van B. en W. tot het verleenen van subsidie voor de winkelweek 1930. 2. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van machtiging tot het aangaan van de definitieve overeenkomst tusschen het Rijk en de gemeente in zake de overdracht van de Post- en Hofbrug. 3. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van verschillende verodeningen inzake de heffing van belas tingen, in verband met de nieuwe wet re gelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten. 4. Wijziging van de begrooting van het Algemeen Armbe stuur over 1929. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting 1930. 6. Benoeming van drie leden van het Algemeen Armbestuur, wegens periodieke aftreding van de leden P. Baane, L. Ges- man en J. jW. van Muiswinkel. Ingekomen.: Neeltje van Wagenin- gen, zonder, 's Molenaars buurt 35, van Zeist. Kinderen Bouwmeester, zonder, Raadhuisstraat 44, van Fijnaart c.a. T. Bekkema, veehouderskn., Hoogedijk 14, van Achtkarspelen. Bouwina H. G. Haan, zonder, Stationsstraat 47, van 's-Graven- hage. Huiberdina van Vliet, zonder, Con- cordiastraat 21, van Ouderkerk a. d. IJssel. J. Reijngoud en gezin, electricien, Hooft- straat 99, van Voorschoten. J. Bekkema, veehouderskn., Hoogedijk 14, van Opster- land. Leuntje Jongejan, zonder, Wilhel- minastraat 25c. van 's-Gravenhage. Vertrokken: I. A. Risseuw, advo caat en procureur, Bruggestraat 6, naar 's-Gravenhage. W van Wijnen, zonder, Raadhuisstraat 44, naar Lekkerkerk. C. F. Boutkan, zonder, Raadhuisstraat 44, naar Rheden. C de Jager, kantoorbed., Corn, de Vlaminstraat 29, naar 's-Graven hage. Angenieta M. Hendriksen, zonder, Groeneweg 16, naar Leiden. Maria Bal- vert, dienstbode, Hoofdstraat 21, naar Zeg veld. Catharina M. van Eijke zonder, Noordeinde 61, naar Hazerswoude. K. R. Hummelen, commies ter secretarie, Bloem hofstraat 7, naar Kampen. L. J. J. Scheerder, reiziger, Stationsstraat 21, naar Velsen. Barbara N. van Dijk, zonder Gouwsluisscheweg 35, naar Leiderdorp. A A. van der Hoven, smidskn., Tromp straat 14, naar Voorhout. W. Roest, zon der, Noordeinde 78, naar Weesperkarspel. Elisa M. H. van Helden, winkeljuffr., Raadhuisstraat 281, naar Velsen. J. A. Grobbe, zonder, Oudshoonrscheweg 176, naar 's-Gravenhage. KOUDEKERK. Ingekomen: Olazina- van der Ent, van Leiden. Dirk van der Ham van Al phen aan den Rijn. Cornelia- Dorrepaal van Rijswijk. Karei Gerlag en gezin v. Alphen aan den Rijn. V ertrokken: Aalebertus Uithol n. Alphen aan den Rijn. Johan van Brakel en gezin. Anna Cornelia van Wijngaarden naar Wassenaar Margje Vonk naar &1- phen aan den Rijn. Hendrikus en Elisa beth Massop naar Gendringen. Pieter Staal naar Haren. Geboren: Nicolaas z. van Nicolaas Oeluis en van Geesje Mandemaker. NOORDEN. Uitstapje. Bij goed weer zullen de kinderen van de Jeugdorganisatie der R.K. Drankbestrijding op Vrijdag 22 Augustus een uitstapje maken naar de Piramide van Austerlitz achter_ Driebergen. Per motorschuit van de Gebrs Schuufcor gaat men naar Utrecht, heen over Breuke- len en terug over Woerden. Vandaar^ per tram naar Rijsenburg om er de beziens waardigheden te zien en vervolgens te voet naar Austerlitz. Indien het weder wil meewerken belooft het een zeer interéssant -uitstapje te wor den.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10