STADSNIEUWS MARKTBERICHTEN ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT naar waarnemingen in den morgen van 16 Aug. 1930, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 768.5 te Diarritz. Laagste barometer si.: 744.7 te Kopenhagen. Verwachting ot den avond van 17 Aug.: Matige tot zwakke Westelijke tot Zuid westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Later wellicht weer toenemende bewol king. Weinig of geen regen. Iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 14.7 gr. C. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur: 17 gr., 12 uur 17 gr. Zweminrichting „De Zijl" 7 uur: 15,5 gr., 12 uur 15,5 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdavond 8.52 tot Zondagmorgen 5.16 uur; van Zondagavond S.50 uur tot Maandagmorgen 5.1S uuiv voegen, door wie deze huizen zullen moeten worden bewoond. Spr. stelt voer, alleen woningen te bouwen van 4.25, daar deze prijs hoog genoeg is, gezien de lage loonen in Boskoop. Als antwoord op de vragen van den heer Mesman, zegt de voorz.. dat de huizen zullen worden bewoond, door de bewoners van de onbewoonbaar verklaarde wonin gen, die door B. en W. zullen worden aan gewezen, dat inderdaad het uiterste niet geprobeerd is, om tot een redelijke huur prijs te komen. Als antwoord op het voor stel van den heer Noest zegt de voorz., dat men onder I-kamerwoningen niet moet verstaan, dat deze huizen alleen 1 kamer hebben, maar dat hieraan nog een behoor lijke keuken is, waarin men., zou kunnen eten. Wat de huurprijzen betreft, is de voorz. van meening, dut de lijn, die naar boven liep, naar beneden moet, of op z'n minst horizontaal moet blijven. De heer Mesman stelt voor: le niet langer te wach ten met het bouwen der huizen, als men eenmaal tot overeenkomst is gekomen; 2e. dat B. en W. eens uitrekenen, wat de gemeente zelf voor woningen zou kunnen bouwen, die een huurprijs doen van ƒ4.25, daar ef op den duur nog meer woningen moeten worden gebouwd, en men over een jaar misschien voor de zelfde moeilijkheden staat. De heer van Kleef meent ook, dat een huurprijs van 4.75 te hoog is. Wel zouden er woningen kunnen worden ge bouwd van 4.10 op z'n hoogst 4.25. De heer Houdijk meent, dat het de bestu ren der bouwvereem niet onverschillig is, welke huurprijs zal moeten worden be taald en dat de huizen niet goed kunnen zijn, wanneer de prijs zoo laag is, dit heeft de ervaring geleerd. De heer Noest blijft bij zijn meening dat een huurprijs 'van f 4.75 plus water en personeele belasting voor een arbeider uit Boskoop te veel is, en stelt voor do 1 kamerwoningen alleeil te bestemmen, voor weduwen en ouden van dagen. De heer Brand is van de zelfde meening als de heer Mesman om zoo spoe- dig mogelijk met bouwen te beginnen doch niet voor den winter, daar de soliditeit der huizen dan veel minder is. dan dat men direct in het voorjaar begint. De voorzitter doet het voorstel aan de bouwvereeniging toe te slaan te bou- wen: j 4 huizen ad f 4.75 per week, 6 huizen ad f 4.25 per week, 5 huizen ad f 3.40 pei week. De heer Van Kleef stelt echter voor, de woningen van f 4.75 te laten ver vallen en te bouwen: 10 woningen ad f4.25 per week en 5 z.g. éónbamerwoningen ad 3.40 per week die dan bestemd, kunnen worden voor hoogstens 4 personen. De heer Houdijk stelt de vraag of de bouwvereenigingen dan vrij zijn wat be treft 'het typo der huizen, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. De heer Noest ondersteunt het voor- sel van den heer Van Kleef, hetwelk in stemming wordt gebracht, doch met 5—6 stemmen wordt verworpen. Het voorstel van B. en W wordt daarna met algemeene stemmen aang omen. Voorstel van B. en W. om te beslui ten de over vorige jaren wegens kinder toeslag en overwerk verschuldigdo pen sioensbijdragen niet op de ambtenaren en werldieden te verhalen. Goedgekeurd. De bestratingen. Voorstel van B. en W. om een aan vullend crediet te verleenen voor de her- bestrating van de Burg. Colijnstraat. De heer Noest is het niet met dit voor stel eens, daar het herhaaldelijk voor komt, en stelt d® vraag, hoe 'het momen teel met de Gouwekade gesteld is. De heer v. Wolf is van dezelfde meening als de heer Noest. B. en W. kunnen elke vergadering wel met een voorstel komen om hun voor dergelijke gevallen crediet te verleenen. De heer Van Kleef merkt op dat men van de prov. werken nog niet veel plei- zier heeft gehad b.v. de Voorkade, welke zoo slecht is, door al die kuilen, dat men die onmogelijk kan berijden zonder een paar natte voeten te halen. De teer is daar op somimge plaatsen geheel ver dwenen. Spr. g'belfc voor aan de prov. staten een schrijven te richten met het verzoek een kijkje te komen nemen, wel ke de gevolgen zijn van het slecht on derhouden der Prov. wegen. Wat de Burg. Colijnstraat betreft is de heer Van Kleaf van meening, dat over 3 maanden misschien hetzelfde zich zal voordoen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. reeds eerder een verzoek hebben ge richt aan de Prov. Staten, om de ge meente een cridiet te verleenen hoofd zakelijk voor de herbestrating van de Burg. Colijnstraat, maar hierop een per tinent afwijzend antwoord hebben ge kregen. De oorzaak der herbestrating van de Burg. Colijnstraat is in hoofd zaak te wijten aan liet lekken der Gau wekade. Betreffende de Voorkade zullen B. en W. de Prov. Staten uitnoodigen eens te komen kijken. De heer Keijzer stelt voor geen zware vrachtauto's toe te laten in de Burg. Co lijnstraat, daar voortdurend de riolen breken en deze ook telkens vernieuwd moeten worden, wat allemaal kosten met zich meebrengt. Wat hot breken der rio- olen betreft, merkt <1® voorzitter op, dat dit veel minder wordt. Na eenige discussie wordt ten slotte het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot ruiling van een terreintje aan de Zuidkade met den heer D. Nijhof. De heer v d. Woli stelt de vraag, wat de heer Nijhof van plan is te doen met het stukje grond; en stelt voor niet toe te staan, dat de heer Nijhof daar. een opslagplaats bouwt. De Voorzitter antwoordt, dat er voor- loopig niets zal worden gedaan met het hoekje waarna het voorstel van B. en W. werd goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tota verkoop van de gem. opslagplaats aan de Zijde. De heer Noest vraagt of het B. en W7 bekend is, dat er nog pl.m. 75 M grond is, dat eigendom s_ohijnt te zijn van den heer Steenkamer en clat het aan de ge meente toebehoorend stuk grond grenst, waarop De voorz. antwoordt, dat dit geheel onbe kend is, en B. en W. altijd in de meening zijn geweest, dat de geheele oppervlakte aan de gemeente toebehoorde, maar dat het wel zal worden uitgemaakt, als het land wordt opge meten. De heer Boekraad merkt op, dat de heer Koolbergen, aan wien het stukje grond zal worilen verkocht, misschien het plan heeft daar een pakloods te bouwen en dat dit min der fraai zal zijn, wanneer eenmaal het station klaar is. De voorz. deelt mede, dat dit niet het geval is, daar de heer Koolbergen ver klaard heeft, het stukje grond te bestemmen voor uitgang. Tenslotte werd het voorstel van B, en W. goedgekeurd. Voorstel van B. en \V. om met de firma Goedewaagen en Zn., bankier te Gouda, een geldleening aan te gaan. De heer van Kleef vraagt, waarom bij de Rotterdamsche bankvereeniging geen aanvraag is gedaan, daar dit toch een van de grootste banke nis. De heer Noest merkt op, dat een af lossing van 40 jaar wél wat lang is en stelt voor, dez etermijrf te brengen op 30 jaar. Als antwoord op de vraag van den heer van Kleef deelt de voorz. mede, dat er inderdaad geen aanvraag is gericht aan de Rotterdamsche bangvereen., daar gneoemd bank bij vorige on derhandelingen te hooge eischen stelde, en stelt voor de aanbieding van de firma Goede waagen en Zn. niet van de hand te wijzen. Be treffende het voorstel van den heer Noest meent de voorz. dat de aflossing van het te leenen bedrag niet vlugger moet geschieden. Goedgekeurd. Na de rondvraag, waarbij enkele heeren nog eenige vragen stelden, welke allen bevredi gend werden beantwoord, volgde sluiting der vergadering. INSTALLATIE RECTOR RENNEN. Gisteren, op den feestdag van O. L. V. He melvaart, heeft de eerste rector van het St. Elisabeths-Ziekenhuis, alhier, de weleerw. heer R J. Reijnen, zijn intrede in genoemd zieken huis gedaan. Te ongeveer half vijf kwam de nieuwe rec tor, onder klokgelui per auto aan het St. Eli- sabeth-Ziekenhuis aan, begeleid door den hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle, den weleerw. heer kapelaan R. M. A. Nieveen van Dijkum en enkele familieleden van den rector. In de groote hal van hel ziekenhuis hadden zich opgesteld de eerw. Zusters met de Alge meene Overste, Moeder Assisia en de Overste van het St. Elisabethgesticht, Moeder Sebas- tiana, benevens een 15-tal met fraaie bloemen getooide bruidjes. Hier nam de hoogeerw. heer deken Homulle het woord en sprak rector Reijnen ongeveer als volgt toe: Het is mij een hoogst aangename taak u na mens de Algem. Overste, de plaatselijke Over ste en alle eerw. Zusters een hartelijk welkom toe te roepen in dit huis en u te begroeten als den eersten rector ervan, i Wees ervan overtuigd, dat \allen buitenge woon gelukkig zijn in u den eersten rector van het St. Elisabeth-ziekenhuis te,mogen be groeien. Door de groote uitbreiding, welke het zie kenhuis in den laatsten tijd heeft ondergaan en de daarmede gepaard gaande vermeerde ring van het aantal patiënten, deed zich meer en meer de behfcefte gevoelen een eigen rector te mogen bezitten. Met groote vreugde hebben de eerw. Zusters dan ook vernomen, dat Z. D. H. de Bisschop aan dit verlangen heeft gehoor gegeven en u tot rector heeft aangesteld. Zoo zult ge dan nu, eerw. rector Reijnen, in uwe nieuwe werkzaamheid hier opnieuw de volle gaven van uw priesterlijk hart kunnen geven door de olie en den wijn der vertroosting tc' gieten in de zielen van zoovelen, die hier in dit gasthuis lijden naar lichaam en ziel; troost en opbeuring zult gij schenken aan hen, die vaak meer dan anderen troost en opbeuring zoo dringend noodig hebben. Als een andere Christus zult gij hen heipén het op de schou ders gelegde kruis met volle onderwerping te aanvaarden en het dragen ervan licht cn ge makkelijk te doen worden. Bij dit uw zoo bui tengewoon zegenrijk werk aan het heil der zie len zult ge kunnen rekenen op de hulp en volle medewerking van de Eerw, Oversten en alle Zusters, die u bovendien en op de eerste plaats zeker met hare gebeden zullen terzijde staan. Maar behalve het rectoraat van dit huis, heeft Z. D. H. de Bisschop u nog andere func ties toevertrouwd, waardoor ge zeer velen in Leiden en omgeving zult kunnen terzijde staan door uw raadgevingen en hulp. Ik ben ervan overtuigd, dat ge bij al uwe werkzaamheden, zoowel binnen de muren van dit huis als daarbuiten zult toonen de groote gaven van hart en ziel, waardoor uwe arbeid zegenrijk zal zijn, niet alleen voor de eerw. Zusters en voor de zieken, maar ook voor al len, tot wie die werkzaamheden zich zullen uitstrekken. Nog een bijzonder woord van welkom richt ik tot u als besten vriend en collega, met wie ik zoovele jaren heb mogen samenwerken. Zoo langen tijd heb ik getuige moge zijn van wat gij gedaan hebt voor de opleiding van de jon ge priesters. Ook is het mij volkomen bekend, met welken ijver ge u gegeven hebt, bij uwen geestelijken arbeid in de groote stad. Om dit alles en omdat gij mijn beste vriend zijt, ver heugt het mij ten zeerste, dat Z. D. H. de Bis schop u tot rector van dit ziekenhuis heeft willen benoemen. Ik heb legen Monseigneur gezegd, dat uw benoeming als rector mij ten zeerste verheugde. Rector Reijnen, leef hier gelukkig en werk zegenrijk. Zegenrijk, omdat ik ervan overtuigd ben, dat ge als een andere Christus weldoende zult rondgaan. Zegenrijk ook, omdat het gebed uwe komst is voorafggegaan en in de toekomst ook de gebeden van de eerw. Overste en Zusters u dagelijks zullen ondersteunen. God geve, dat uwe arbeid hier zegenrijk moge zijn tot in lengte van dagen, tot zegen van uzelf en van allen, die nu aan uwe zorgen wor den toevertrouwd en tot heil der Kerk, maar boven en vóór alles tot eer van God. Rector Reijnen dankte hierna den hoogeerw. deken voor diens hartelijk welkomstwoord. Vervolgens noodigde de hoogeerw. heer deken Homulle den rector uit allereerst naar de kapel te gaan, teneinde als eerste werkzaamheid God in de H. Eucharistie te danken en te bidden, opdat de smeekbeden, tot Hem gericht om Zijne Zegen over zijn nieuwen arbeid te ver krijgen, in vervulling mogen gaan, Voorafgegaan door de bruidjes en gevolgd door den hoogeerw. heer deken, den weleerw. heer kapelaan Nieveen v. Dijkum, de familie leden, de eerw. Oversten en Zusters, betrad rector Reijnen de zeer smaakvol versierde ka pel, waar zijneerw. een kort lof celebreerde. Het zangkoor der eerw. Zusters vertolkte tijdens dit Lof op innig devote wijze de Gre- goriaansche gezangen: „Ecce Panis Angelo- rum", „Salve Regina" en het „Tantum Ergo" en na het Lof het schoone jubellied ter eere van Maria Onbevlekt Ontvangen: „Juicht vrij in volle feestakkoorden". Hierna volgde in de recreatiezaal een meer nadere kennismaking met den eerw. rector, waarbij door de eerw. Zusters o.a. nog werd ten gehoore gebracht een drie-stemmig „Lof lied der Engelen". DE 3 0CT0BER-0PT0CHT. Voor de deelneming aan den 3 October- Optocht blijkt groote belangstelling te be staan; een aantal vereenigingen en parti culieren hebben zich reeds opgegeven, ter wijl met andere nog onderhandelingen gaande zijn. De Optocht-Commissie verzoekt ons nog het volgende onder de aandacht te bren gen: Van verschillende zijden is de vraag gesteld, of deelname aan den optocht dienstbaar gemaakt, mag worden voor het maken van reclame? Het antwoord op deze vraag is als volgt: Zeer zeker is het maken van reclame toegestaan, vandaar ty afdee- ling „Vrachtautomobielen en verdere vracht en transportwagens". Echter zullen er slechts reclame-wagens worden toegelaten indien de versiering van de inzendingen ge heel of zoo goed als geheel met bloemen, planten of vruchten geschiedt en de versie ring ook overigens aan de minimum te stellen eischen voldoen. Op deze voorwaar den hebben ook reeds eenige firma's hier ter stede zich voor deelname aan den voorzitter der Optocht-Commissie opge geven. Ten overvloede wordt er nogmaals op aangedrongen niet te lang te wachten met zich aan te melden. Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar de in dit blad voorkomende advertentie en naar de desbetreffende circulaire. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de Verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van -de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. LAATSTE BERICHTEN Ernstig auto-ongeluk bij Haarlem. Uit? Haarelm wordt ons gemeld Gisteren had op den Bentveld weg te Aardenhout een ernstig auto-ongeval plaats De zeereerw. pater J. G., lcera&r aan het lyceum te Nijmeegn, die tijdelijk in Zand- voort gelogeerd was, begaf zich met een auto van de firma S. uit Zandvoort naar heb station te Haarlem. Om den trein nog te kunnen halen, moest er hard gereden worden. In een bocht van de Zandvoort- sche laan is de auto door de gladheid van den weg in groote vaart geslipt en tegen een boom terecht gekomen. De pater werd door glasscherven zeer ernstig aan den hals gewond en moest der ziekenauto naai de Maria stichting te Haarlem worden overgebracht. Legervliegtuig neergestort. Gisteravond is tusschen Amersfoort en Nijkerk een legervliegtuig, bemand met een luitenant en een onder-officier, neer gestort. Beide inzittenden, bleven nage noeg ongedeerd. Monteurs uit Soesterberg hebben het vliegtuig gedemonteerd. Lijkje opgehaald. Vrijdagavond werd ui tde Nauernasche- vaart te Wormerveer het lijkje apgehaald van een knaapje, dat het 9 jarig zoontje bleek te zijn van den heer C. Hof te Krom menie. 's Middags was het kind van kuis gegaan om te gaan spelen, waarbij net vermoedelijk te wate-r is geraakt. Niemand had van het ongeluk iets bemerkt. TELEGRAMMEN 40 PERSONEN DOOR IJS VERGIFTIGD. WARSCHAU, 15 Aug. (V.D.) In een ont spanning in de buurt van Wiyna zijn 40 perso nen door het gebruik van ijs ziek gworden. Bij ongeveer 20 hunner zijn de vergiftigings verschijnselen gebleken levensgevaarlijk te zijn DRIE TOERISTEN IN DE BERGEN OMGEKOMEN. MUNCHEN, 15 Aug. (V.D.) Aan de „Munchener Bergwacht" wordt door de „Ret- tungsstelle" Kufstein medegedeeld, dat Vrij dagmiddag de toeristen Heinz Klump uit Ber lijn, Franz Kienz uit Karlsruhe en dr. Paul Fischl, op den Kopftoerlgrat bevroren zijn ge vonden. Een bergingsexperitie van de Rottungs- stelle is reds onderweg om de lijken af te halen. AARDBEVING BIJ FLORENCE. ROME, 15 Aug. (V.D.) Bij Florence, Jn Castelfiorenlino is Donderdag een aardbeving waargenomen, die zich golfsgewijze voortplant te en verscheidene seconden duurde. De vevol- king kwam met den schrik vrij. Groote mate- rieele schade werd niet aangericht. Tegelijker tijd zijn in de Abrozzen, in de Omgeving van Teramo aardschokken waargenomen, welke be geleid werden door hevige onweders. In ver schillende dorpen is de bliksem in de huizen ingeslagen, waardoor aanzienlijke schade werd toegebracht. Uit de provincies Briest en Brie- sio komen berichten over stormen en wolkbreu ken, evenals over ongewoon lage temperaturen. DE R. 100 BIJNA THUIS LONDEN, 16 Augustus (V.D.) Het lucht schip „R. 100" naderde hedenmorgen op zijn terugreis van Canada de Engelsche kust. ZES MOORDEN IN 24 UUR. NEW-YORK, 16 Augustus (V.D.) Zes moorden in 24 uur! Dit nieuwe record werd gisteren gevestigd te Chicago en omgeving, i Hel was de bende van Bugs Moraw, de groote j rivaal van den thans „i nruste" zijnden smok- keikoning Poon, die dit succes boekte. Het eerste slachtoffer was een der voornaamste handlangers van Poon, die gedood werd door de kogel van een machinegewees, dat uit een auto op hun gericht werd. Op 6 Meter afstand van hem stond een agent, die op de daders vuurde, echter tever- i geefs. In den loop van den dag werd een an- dere aanhanger van Poon, een zekere Vallon door een kogel gedood, toen hij een café wilde binnengaan. Te Stampeil in den staat Minne sota vond men op een buitenweg de lijken van drie bendeleiders van Moran, die waarschijn lijk door volgelingen van Poon zijn doodge schoten, terwijl tenslotte op klaarlichten dag in de straten van Chicago een helper van Moran uit een auto door een revolverschot werd gedood, Ook hier wisten de daders te ontkomen. LEIDEN, 15 Aug. Vee. Ter veemarkt werden, heden aangevoerd: 498 runderen, 60 kalveren, 1240 schapen, 49 stieren 130 '160; 132 kalf- en melkkoeien ƒ.240415, handel stroef; S9 varekoeien 195375, handel vlug; 105 vette ossen en koeien 250135, schoon aan de haak 63110 ct. handel flauw. 31 graskalveren 50115; 20 vette kalveren 50120, schoon aan de haak 1.001.35; 40 nuchtere kalveren 1222; 792 vette schapen 2847; 450 weideschapen 2446, handel vlug; 592 mestvarkens 2658; 30 Londensche var kens per kg. levend gewicht 5557 cent; 50 zouters per kg. levend gewicht 5962 cent, handel matig; 754 biggen 1524; \2 paarden; 12 veulens 75105; 4 bokken en geiten 3.0012. Kaas. Aan de kaasmarkt werden a&n- gevoerd.,23 partijen. Besteed werd voor le soort Goudsohe kaas per 50 kg. van 44 47; 2de soort per 50 kg. 3643, Leidsche kaas geen aanvoer. Aan de Stadswaag ge wogen 10 parijten 309 stuks, 2615 kg. Groentenveiling. Per 100 stuks: an dijvie 24, kroten 1—8, komkommers IT BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voorV'volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. 1—3, bloemkool I 6—12, bloemkool II 1roodekool 24, savoyekool 9 11, groenekool 4—5, meloenen 535, pieterselie 1—2, prei 1—3, selderie 2—3, kropsalade 2—5, bleekselderie 25—30, knolselderie 20—22, uien f 1—2, wortelen 48, perziken 511, per 100 kilo: snijboonen 7—25, stokbooneu 10 23, pronkboonen 15, stamboonen f 3 15, postelein 4S, spinazie 38, uien 46, aardappelen 25. 16 Aug. Boter. De prijzen van boter op de hedon gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksbotcr (controle) 1.70 prima boerenboter 1.60—1.70 en ?oede boerenboter 1.45—1.55 per kg. Aange voerd 81/8 en 31/16 vaten, wegende 1940 kg. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 6108 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 5.90—6.50, eendeneieren 4.85—5.60 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 11 tot en met 16 Aug. Lange turf geen aanvoer, prijs 7.50S.00 per 1000 stuks. BOSKOOP, 16 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 30 eent, Golden Ophelia 31—40 cent. Mar cel Rouyer 40-46 cent, Hadley 56—69 cent Claudius Pernet 50—58 cent, Columbia. 35— 45 cent, Buterfly 38—42 cent, Mac Keiler 40—60 cent, Wilh. Ivortjes 50—62 cent, Mad. Jules Bouché 50—56 ceht, Rosalandia 61— 66 cent, K. A. Victoria 33—47 cent, Phoe be 40—45 cent. Diversen: Dahlia's' groot- bloemig 35—61 cent, idem kleinbloemig 20—25 cent, Gladiolen 9—14 cent. Lelies tigrinum 60 cent, Clematis Durandi 7075 cent, anjers 28 cent en Lilium lanfifolium 1.30. TER AAR, 14 Aug. Veiling „Tuindersbe- lang. Snijboonen 0.20—1.85, princesse- boonen 0.501.00, witte pronkers 1725 cent per 10 kg.; Augurken: fijn 5.50—9.10 fijnbasterd 1.40-3.00, basterd f 1.15, grof 55 cent, knorrels 0.45 per 25 'kg. UITHOORN, 14 Aug. Kaas. Aangevoerd 1312 stuks, prijs Goudsche kaa 1ste soort R.M. 4346, 2de soort idem 38—42; zwaardere 49; zonder rijksmerk 3943 Handel matig. ZEVENHOVEN, 14 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 6218 stuks. Prijzen: kippen eieren 5.256.10 en eendeneieren 5.20 —5.40 per 100 stuks; boter 73^76 cent per pond, kaaas 4142 cent per pond, bloemen 1920 cent per bos, hanen 0.701.25 per stuk, konijnen 1.00—1.70 per stuk. Han del vlug. VEUR, 14 Aug. Groentenveiling. EiTg. komkommers le soort 1.50—2.80, 2e soort 1.00, 3e soort 50 cent, wankleurige 1, stek 10 cent; gele komkomm'êrs le soort 1.80—3.00, 2e soort 1.00—1.10, 3e soort 50 cent, stek 10 cent, kropsla lc soort 1.60 —2.90, 2c soort 1.peen 2.504.70, Bloemkool le soort 1.20—8.10, 2c soort 2.00—2.30, uitschot 1.— Tomaten mid. 6.90—6.—, gr. ronden 4.60—5.90, 2de soort 6.107.60, 3t soort 3.804.40, bonken 4.005.60, uitschot 1.001.40, r'jp 5.00—7.andijvie per 100 1.80 3.20, spinazie 1831 cent, postelein 1.80 —3.40, rabarber per 100 bos 3.004.00 snijboonen 14.00—13.00, sperciebooncn 1216, radijs 3.perziken f 6.50 14.70, meloenen 28—49, druiven 28—36. KATWIJK a. d. RIJN, 15-Aug. Groen tenveiling. Due of York per kiest van 25 Kg. 0.801.20, idem drielingen idem 0.701.00, Eigenheimers idem f 0.80 1.10, idem drielingen idem 20—40 cent, peen per 100 bos 7.80—10.30, bloemkool' lier 100 4.8012.50. Aanvoer: 520 kisten groote aardappelen, 45 kisten drielingen 2850 bos peen, 27.700 bloemkool. ALPHEN a. d. RIJN, 14 Aug. Eeieren- veiling. Aanvoer» 1075 stuks. Kippeneieren 5.506.60 en eendeneieren 3.005.70 per 100 stuks. 15 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: spinazie 89, heerenbo'open 711, snijboonen 511, spekbo'önen 34, postelein 7.00—8.30, per 100 bos: kroten 31, uien 1.80—3.30; per 100 stuks: kropsla 3—4, komkommers 2—^-5.50, Bloemkool 612, meloenen 2633. R0EL0FARENDSVEEN, 16 Augustus. Groentenveiling. meloenen 2—30 cent per stuk, perziken 29 cent, bloemkool 68 cent per stuk; snijboonen M. 35 cent, idem I 1.10, kassnijboonen 2.25—2.55, prin- cesseboonen 0.85—1.25, idem zonder draad 1.15 en dubbele stam 60 cent per 10 kg.; Augurken: basterd 1.05, grof 5570 cent, grof II 35 cent en stippel 40 45 cent per 25 kg. BODEGRAVEN, 13 Aug. Veiling B. P. K. V. Aangevoerd: 12630 kippeneieren 5.506.50 en 903 eendeneieren 4.50 5.10 per 100 stuks. W0UBRUGGE, 14 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 3811 stuks. Kippeneieren 5.40 —6.10, eendeneieren 5.15—5.50 per 100 stuks. Boter 1.40—1.50 per kg. IW1ÖSELN OTKERINGEN (AM8TERDAM) (Niefc officieelX Berlijn 59.281/., Londen 12.08l8/1fi New York 2.483/1K Parijs 9.76i/m Brusse 34.70 Zwitserland 48.271/0 Milaan 13.011/2 Madrid 26.40 Kopenhagen 66.541/2 Stockholm 66.70l/o Weenei 35.083/7 Praag 7.361/2 Boedapoet

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3