Huiduitslag. ZATERDAG 16 AUGUSTUS 193, DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 SPORT VOETBAL E. K. FEDEEATIE. S. J. C. ITeijlingen I 4—4. De jubileumwedstrijden van S. J. C. zijn gisteren wel onder gezegende omstandig heden ingezet, daar het water somwijlen uit de lucht stroomde. Niettegenstaande dat, heeft het talrijke publiek vo*oral voor de rust een tamelijk pittigen wedstrijd te zien gehad, welke onder de correcte lei ding van scheidsrechter Haverkorn stond. Als deze begin aankondigt, wordt de bal op het schitterend in orde zijnde veld aan het rollen gebracht en na eenig heen en weer plaatsen, brqngt- Berg den bal voor het Teijlingen-doel, waar Vink handig cor ner kopt. Als tegenprestatie geeft Nobel al heel spoedig uit een vrije trap een vlie gend schot op doel, dat Holst juist nog weet over te tippen. Enthousiast wordt aan weerszijden gewerkt, waarbij de gas- ten-achterhoede zich duchtig weet te we ren, doch na ongeveer 10 minuten moeten zij zwichten voor een kei van Ruigrok (10). Teijlingen begint nu meer op te zetten, zoodat het spel nu steeds van doel tot doel gaat, beide verdedingen somwijlen hachelijke momenten bezorgend. Bijna een half uur is verstreken voor we een verandering in den stand zien. Hier voor zorgt de gastenlinksbinnen, die een langen schuiver inzendt, welke bal door keepers handen heenglijdt en de stand is gelijk (11). Na den aftrap komt Teijlin gen direct weer voor doel en handig weet de rechtsbinnen der gasten achter een S. J. C.-back om het leidende punt in te zetten (21). Wederom verschijnen zij direct voor doel. doch op fortuinlijke wijze ontkomt het S. J. C.-doel aan No. 3. De thuisclub weet zich hierna weer geheel te herstellen en in den nog resteerenden tijd voor rust, weten Terhorst en Ruigrok, de laatste met een prachtigen kopbal, te doel punten, zoodat rust aanbreekt met 32 voor S. J. C. Na de thee hebben we. niet meer het spel gezien van voor rust. Geheel onver wacht weet Ruigrok den voorsprong te vergroot en (42). Geruiinen tijd verstrijkt alvorens in dezen stand verandering komt en deze komt dan van den kant der gasten, welks middenvoor een goed aangegeven bal er doorheen werkt en onhoudbaar in zet (43). De tijd verstrijkt steeds meer en meer. Een vijftal minuten voor einde jaagt echter de neerstroomende Tegen allen van het groene veld af, toen Pluvius zijn poor ten weer even sloot werden deze vijf minu ten afgewerkt, waarbij Teijlingen wegens hands nog een penalty kreeg te nemen en de stand gelijk (4l) wist te brengen, zoo dat deze wedstrijd onder een, fiksch buitje beëindigd werd en voor geen van beiden een direct resultaat afwierp. De wedstrijd had over het geheel een prettig verloop. DIOC. HAARL. BOND. DE DISTRICTEN-WEDSTRIJD LEIDEN—HAARLEM. A.s. Zondag om 2.30 uur heeft bovenver melde wedstrijd plaats op het Sporthof te Sassen'heim. In het vorige nummer van de Leidsche Courant is reeds het doel van de zen wedstrijd uiteengezet. Wij willen dan hier nogmaals een oproep doen aan alle, sportmenschen, om a.s. Zon dag een bezoek te brengen aan dezen wed strijd. Alle inkomsten zijn voor den getroffen scheidsrechter, zoodat wij gaarne een flin ke som willen afdragen. Laat dit ook zoo zijn, en geeft allen uw volle medewerking. Degenen, die verhinderd zijn, kunnen toch hun offertje opsturen aan den secretaris- penningmeester van liet District Leiden (Hoofdstraat 172, Sassenheim). De entrée is gewoon, voor volwassenen 0.25 en kinderen 10 cent. Doch het mag ook meer zijn, men steunt dan werkelijk een goede zaak. In het nummer van Maandagavond wordt de opbrengst gepubliceerd. R. K. S'portvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (Hooge Rijndijk). Morgen worden er op het Meerburgveld twee wedstrijden gespeeld. Om 12.30 spe len de junioren een wedstrijd tegen de ju nioren van de Alphensohe Boys, terwijl daarna, en wel om 2 uur Meerburg II in het velcl komt tegen Alphensche Boys II. Dit beloven aardige wedstrijden te -wor den, waarom wij de supporters aanraden Zondagmiddag eens een kijkje op het Meerburgveld te gaan nemen, 't Loont de moeite De athleten worden dringend aange spoord volgende week serieus te komen trainen voor de wedstrijden van D. H. L. Men weet: de deelnemers zijn sterk. Dus athleten, Woensdag- en Donderdagavond allen present op het terrein. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". Jun. S. J. C. 1Alphensche Boys I 32. Om 1.45 waren beide elftallen present voor de seriewedstrijden. Het spel was van begin tot einde spannend en hoewel de Alphensche Boys zich tot het uiterste in spanden, moesten zij toch een kleine ne derlaag slikken. Het spel van S. J. C. was technisch beter, zoodat de uitslag wel de juiste is. Hierdoor heeft S. J. C. zich in de volgende ronde geplaatst. De andere wedstrijden hadden geen doorgang daar op zulke dagen velen ver hinderd zijn. Lisse III—Teijlingen III 5—3. Om 2.30 uur wei'd een vriendschappelij ke wedstrijd gespeeld te Lisse aan de Es- senlaan. De Lissenaren waren hier de meerderen, het was een prettige wed strijd. Juniorenwedstrijden op a.s. Zondag. A.s. Zondag gaan de Teijlingen Junioren bij S. J. C. op bezoek. Teijlingen B spelt om 1 uur tegen S. J. C. B; Teijlingen A te 2.30 uur tegen S. J. C. A. KON. NED. VOETBALBOND. Om den Rijnstreekbeker. De wedstrijd V. I. O. S.—Spartaan zal geleid worden door scheidsrechter P. Per- quin (Den Haag). Alphen zal Zondag a.s. voor deze wad strijden tegen Hillinen uitkomen met de volgende opstelling. G. van Leeuwen G. Weijers Hv Hesseling Joh. Windhorst W. Dijkman J. Broer B. Goddijn H. Binnenkamp Th. Plantfeber G. v. Wilgen M. v. Kooijk Scheidsrechter de heer M. Paardebek Haarlem. A. D. 0.—Rapid 1—3. Donderdagavond werd de wedstrijd A. D. O.Rapid te Den Haag gehouden, wel ke door de Weensche voetballers met 31 gewonnen werd. De ruststand luidde 10 in het voordeel der gasten. Nederlandsch Elftal—Rapid. Naar men meldt zal de wedstrijd tus- schen het Noderlandsche elftal en Rapid niet doorgaan, daar de Weensche spelers naar huis zouden verlangen. CRICKET Overzicht. Het cricket-seizoen begint langzamer hand af te loopen. Dooor de aanhoudende regen zijn de velden onbespeelbaar ge worden en het is dan ook zeer de vraag of er morgen kan worden gespeeld. Is dit het geval dan gaan er, in verband met de tour van de Flamingo's in Engeland, slechts twee wedstrijden door, welke beide van weinig belang zijn. Haarlem ontvangt H. D. V. S. en zal er wel niet in slagen de puntjes thuis te houden. Er is dus groo te kans dat de Haarlemmers definitief on deraan komen en hoewel er van een pro motie en degradatie nog niets positief is geregeld, vermoeden we toch dat we ze volgend jaar in de Overgangsklasse zullen ontmoeten. V. V. V. gaat naar P. W. en we twijfelen er niet aan of ze zullen in Enschede een flinke overwinning behalen. Als H. C. C. I dan nog een keer verliest is het niet on mogelijk dat de club van Grootmeier op de 2de plaats komt. Overgangsklasse R. W. IIR. C. H. is voor de bezetting van een der bovenste plaatsen van geen belang. Y. R. A .IIH. C. C. III daarentegen is hiervoor zeer belangrijk. V. R. A. I is vrij, evenals de hoogere H. C. C. elftallen. Waarschijnlijk komen er dus twee sterke teams in het veld. Hoewel het ons bijna uitgesloten lijkt, houden we het op een zege van V. R. A., die daar Ajax een groote dienst mede bewijst. L. C. C. I gaat naar V. O. C. II en Ajax II naar IJ. D. V. S. III. We geven de Lei- denaars weinig kans. ATHLETIEK Wedstrijd te Alphen aan den Rijn. Maandagavond 7.30 zal op het A. Y. V.-terrein een athletiekwedstrijd plaats hebben tusschen de R. K. S. V. Wilskracht en Rood-Wit uit Leiden. GYMNASTIEK DE UITVOERINGEN VAN DEN KON. BELGISCHEN TURNBOND. Gisteren zijn de wedstrijden en uitvoe ringen van den Koninklijken Belgischen Turbond te Antwerpen aangevangen. Er werd deelgenomen door 12 Noderlandsche vereenigingen, waarvan verschillende reeds aan de wedstrijden bezig zijn. Op liet oogenblik is alleen bekend de uitslag van de gymnastiekvereniging „De Halter" te Alkmaar. Vrije oefeningen dames maximum 260 punten. Totaal 240 1/4 punt. Prix d'Exeellence. Driekamp dames: paard, brug en vrije oefeningen. Maximum 540 punten. Totaal 467 3/4 punt. Prix d'Excellence. De heeren moeten nog een oefening af werken, maar hebben reeds 90 pet. van het te behalen aantal. ZWEMMEN Crabbe zwemt wereldrecord. Crabbf verbeterde te Honoloeloe het wereldrecord over 880 yards (8.04 Meter) door dezen afstand in der. tijd van 10 min. 13 sec. te zwemmen. Het S00 Meterrecord staat op naam van den Fransehmaii Taris in 10 min. 22 sec. De prestatie van Crabbe is dus wel schitterend te noemen. WATERPOLO De Zijl I—Zian II 2—4. Zian verscheen met eenige spelers uit het eerste zevental en kon voor de rust 4 maal scoren. Na de rust was de Zijl over het algemeen sterker en wist 2 doelpunten te maken. Ongeveer 2 minuten voor het einde werd door een onweersbui de rest van het spel verhinderd en zoodoende de wedstrijd gestaakt. C. J. M. V. I—L. Z. C. IV 0—4. L. Z. C. IV kampioen. Donderdagavond is in het Zuiderpark- bad te Den Haag deze wedstrijd gespeeld voor de kampioenscompetitie van den Haagschen Zwembond. Wasch de aangedane plaiftsJ met warm water en Purolzeep en/domer dan wat Purol op, en bij jeukcnde\^|wocht-afschei- dende uitslag en eczema Wvendien nog wat Purolpoeder. Hefhaal Mt eiken dag, zoolang het noodig is. a (386) Voor de L. Z. C. is deze handicap niet zoo groot gebleken, want deze invallers scoorden drie van de vier doelpunten. Kort na. het begin speelt Duindam den bal voor Buseman, die deze kans accep teert (0l). Tot de rust kregen we nu een spel met de Leidenaars in de meerderheid, maar de Haagsche keeper en de doellat- ten zorgden, dat er geen doelpunten kwa men. Na de rust kwam een nog grooter Leidsch overwicht. Opzwemmen van Se- keijn geeft Westen een vrije kans en het is o2. Even daarna hetzelfde spelletje met vlug samenspel tusschen de geheele voorhoede (03). De Hagenaars raken nu uitgezwommen. Ouwerkerk zwemt op en zorgt dat Meijer don bal even vrij krijgt, waarna deze geen fout maakt (04). Met dezen stand komt het einde. L. Z. O. IV heeft hiermede het kampioenschap van den H. Z. B. veroverd en promoveert het volgend jaar naar de reserve derde klasse van den N. Z. B. De eindstand in de kamp. competitie is: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. L. Z. C. IV 2 2 9-2 4 C. J. M. V. I 2 1 1 3—t 2 D. Z. V. I 2 - 2 2-8 Beide zeventallen hadden invallers: C. J. M. V. drie en L. Z. C. twee. ROEIEN OM DEN HOLLAND-BEKER. Duitsche deelneming. Naar wij vernemen zullen aan de door de Holland-Bekerwedstrijdvereeniging in samenwerking met den Amsterdamschen Boeibond georganiseerde Hollandbeker wedstrijden op 13 en 14 September a.s. op den Amstel de acht van Mainz-Kastel en de Frankfurter Sciffeur Paul deelnemen. De winnaars van het vorig jaar. de scif feur Flinsch en de double-scull von Düs- terlah-Buhtz, kunnen niet uitkomen, daar zij door werkzaamheden verhinderd zijn. DE EUR0PEESCHE R0EIKAMPIOEN SCHAPPEN TE LUIK. De series. Gisteren werd aangevangen met de Eu- ropeesche roeikampioensehappen, welke op de Maas te Luik worden gehouden, over een baan van 2000 Meter. In de vier met stuurman werd de Laak in haar serie tweede, achter Italië. IJet. was een zeer hardnekkige race, die door de Italianen met slechts 0.2 sec. verschil werd gewonnen. In de herkansingsrace tegen Hongarije, die tweede werd in de derde race, won de Laak fraai in den tijd van 5 min. 55 sec., zoodat deze ploeg in ieder geval nog in de running is. De Tritonvier kon het. tegen do Italia nen niet bolwerken, met. flinken voorsprong werden de laatsten een in den tijd van 5 min. 38.4 sec. Nederland deed er meer dan 13 sec. langer over. Pieterse— Cox\van het Spaarne trokken er schitterend aaily zij wonnen in het num mer double-scull met. drie sec. voorsprong op België, terwijl als derde aankwam Po len. De tijd van de Haarlemsche roeiers op de nationale kampioenschappen be droeg 7 min. 21,2 sec., een aanmerkelijk verschil dus. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Touristvereen. „Swift". Voor Zondag zijn de volgende ritten vastgesteld: A-klasse 60 K.M. om den Vollenhoven- beker: B-klasse 40 K.M. om den N. N.-be- ker; Juniores 10 K.M. om den Tak van den heer Groenewegen. Samenkomst 8 uur bij de Gijselaarsbank. Start 8.30 uur. Maandag 7 uur op het terrein van A. S. C. bij goed weder: Voorwedstrijd voor de Swiftleden. Twee ronden sprint dertig ronden voor niet-ge- plaatsten. De Juniorleden rijden 10 ronden. Indien nog tijd, een afvalrace. Van de Stadionbaan. Door het dreigende weer waren Donder dagavond in het Stadion slechts een paar duizend bezoekers bij de de. wielerwedstrij den aanwezig. De motorwedstrijden vormden den hoofd schotel van het programma van den avond. Nadat van wedstrijd 5, den wedstrijd met motorgangmaking voor B-stayers 20 ron den verreden waren werden de wedstrijden wegens regenval tot Vrijdagavond afgelast. Van de gereden ritten vermelden wij hier onder de uitslagen: Match a trois te verrijden in 4 ritten van 1000 meter. Ie rit: 1. W. van Steenbergen; 2. A. v. d. Linden; 3. W. Metz. 2e rit: 1. W. van Steenbergen; 2. N. v. d. Leur; 3. W. Metz. Premiewedstrijd over 5 K.M. (10 ronden) 1. C. Bakker; 2.T h. Slesker; 3. G. Heslinga 4. K. den Hartog; 5. H. Adam. Wedstrijd op race-motoren in 3 ritten over» 4 K.M. in 1 rit van 10 K.M. Ie rit: 1. H. Herkuleijns, 2 min. 18 sec.; 2. H. Weidemann; 3. E. Quaglieni. De Stadionwedstrijden gisteren afgelast. Ook gisterenavond konden de wieler wedstrijden op de Stadionbaan geen door gang vinden in verband met de slechte weersomstandigheden. Mazairac rijdt niet meer. Gisteren reed Mazairac op de wieler baan te Den Bosch zijn laatsten wedstrijd. Hij verklaarde, nadat hij in een sprint- wedstrijd had opgegeven, dat hij niet meer zou uitkomen op de baan, zoodat Mazai- rac's wielerloopbaan als afgedaan be schouwd kan worden. Ook aan de a.s. we reldkampioenschappen neemt Mazairac dus niet deel. MOTORSPORT ARIEL MOTORBEHENDIGHEIDS. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Eenige geheel nieuwe attracties. Op Zondag 17 Augustus zal op hei be kende sportterrein „Het Oude Slot" te Heemstede door de Ariel-Motorclub „Haarlem en Omstreken" een behendig heidswedstrijd gehouden worden. Aan deze wedstrijd kan door elke motor rijder worden deelgenomen en moet zich om 10 uur des morgens op het terrein la ten inschrijven. Het publiek heeft gratis toegang. Het programma zelf bestaat uit drie hoofdnummers, namelijk de behendigheids- baan, die een veertiental' nummers telt, waaronder eenige zeer moeilijke en inte ressante gedeelten, waarbij de koelbloe digheid van den rijder op de proef ge steld wordt. De start hiervan is op 11 uur bepaald. Nummer twee is een komisch lange-pijpen wedstrijd in series en finales. Deze vangt om één uur aan. Het laatste gedeelte is een geheel nieuw nummer, het welk een imitatie is van het bekende wa- tergüjen achter een motorboot. Een drie tal houten sleetjes worden achter drie motoren bevestigd, de duopassagicr gaat op een der slc-eden staan en dan vangt de wedstrijd aan, wie het eerst, aan het eindpunt is. Dit nummer zal beslist op de lachlust van het publiek werken, aange zien het zeer moeilijk is voor de rijders om in de bochten op de sleede te blijven staan en het voor de toeschouwers een komisch gezicht is om te zien^hoe men ondanks al les toch van het sleetié valt en zandruiter wordt. Des avonds heeft de bekendmaking van de uitslag en de uitreiking van de prijzen plaats in Café Groenendaalna afloop wordt er een cannavalsavond gehouden. Als laatste bijzonderheid vermelden wij nog, dat aan de Ariel motorfee,sten wordt deelgenomen door een zevental zijspan- combinaties van de politie te Haarlem en Heemstede. PAARDENSPORT DE DRAVERIJEN TE ST0MPWIJK. Zooals reeds gemeld, zullen er Woens dag 20 Aug. a.s. twee kortebaan draverijen gehouden worden voorm. 10 uur en nam. 2 uur. Het is wellicht overbodig de liefheb bers aan te moedigen tot een bezoek aan de courses, want het vorig jaar, toen er 24 paarden alleen aan de namiddag drave rij deelnamen, heeft bewijs genoeg geleverd op welk hoog peil de vereeniging „Nooit Gedacht" thans staat. Thans kunnen wij tot groote voldoening mcdedeelen, dat dit jaar wederom pracht- inschrijvingen zijn binnen gekomen van het beste materiaal der korte baan divers. Ook .in den voormiddag zal men kunnen genieten van goede sport, daar er weder om dit jaar jonge dravers van 37 jaar zullen starten. De snelste dravers zijn reeds ingeschre ven. Het belooft daarom een mooie strijd te worden, het bestuur verwacht wederom veel publiek. Ook de tweede dag (Donderdag 21 Aug.) belooft dit jaar veel, daar er iets nieuws op het programma staat, en wel caroussel rijden door de bereden Haagsche Politie, die nam. te 2 uur in optocht door de ge meente naar het terrein zal gaan, om daar haar kunst in het rijden te vertoonen. Het bestuur verwacht daarvoor ook groote belangstelling. Verder zal er voorm. ringsteken gehou den worden op versierde fietsen, waarvoor vier geldprijzeu zijn beschikbaar gesteld. De deelneming is voor heeren en dames voor eiken leeftijd, de aangifte moet ge schieden bij den heer P. Huisman tot uiterlijk Dinsdagavond. Verder zullen den geheelen dag kinder feesten gehouden worden en tot slot des avonds schitterend vuurwerk. Tevens zijn er ook op het terrein verschillende verma kelijkheden aanwezig, zoodat jong en oud die dagen kunnen genieten. LUCHTVAART De Oostenrijksche „Brachvogel" verongelukt. Het- Oostonrijksch vliegtuig ..Brachvo- gel" van de lijn InnsbruckZurich is bi, Weiier in de Allgau verongelukt. De bestuurder werd zóó ernstig gewond, dat hij een uur na zijn opneming in hel ziekenhuis ovexleed. De twee passagiers: onder wie zich ook de New Yorksche pro fessor George Erward bevond, werden lichter gewond, doch moesten toch ook in het ziekenhuis worden opgenomen. Het vliegtuig vloog zeer laag, doordieD een zware regenbui het uitzicht belemmer, de en is toen tegen een hindernis opge vlogen. Op het laatste oogenblik wilde de be stuurder het vliegtuig nog omhoog bren gen, doch het was reeds te laat en het vliegtuig viel loodrecht naar beneden. Het brak op den grond in tweeën. ONDERWIJS HET R.K. ONDERWIJSBUREAU. Nieuw Jaarboek. Het jaarboek 19291930 van thet, R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Op voeding is verschenen en zooals ook in vorige jaarboeken, bevat dit weer een verzameling van interessante leerzame gegevens. In zijn voorwoord, aan het tweede lustrum gewijd, schrijft do directeur, Dr. Th. Verhoeven, na eerst een piëteitvol „ln Memoriam" te hebben gewijd aan wijlen Z. D. H. Mgr. v. d. Wetering, over den groei van het bijzonder onderwijs in hel rij.Ipe k 1929—1930. We ontleenen daaraan het volgende: Katholiek bijzonder onderwijs werd hier te lande gegeven: op 1 Januari 1922 aan 669 Bewaar scholen met 74.899 leerlingen; op 1 Januari 1930 aan 938 Bewaarscho len met 93.414 leerlingen; op 1 Januari 1921 aan 1264 Scholen voor Lager Onderwijs met 7.887 leerkrach ten en 255.338 leerlingen; op 1 Januari 1930 aan 2354 Scholen voor Lager Onderwijs met 12.474 leer krachten en 416.363 leerlingen; op 1 Januari 1922 aan 29 Nijverheids dagscholen met 532 mannelijke en 2430 vrouwelijke leerlingen; op 1 Januari 1930 aan 41 N ijverheids- da-gSöholen met 328 mannelijke en 7429 vrouwelijke leerlingen; op 1 Januari 1922 aan 9 Land- en Tuin- bouwdagsoholen met 318 leerlingen; op 1 Januari 1930 aan 27 Land- en Tuinbouwdagscholen met 1496 leerlingen; op 1 Januari 1921 aan 12 Middelbare Handelsscholen met 521 leerlingen; op 1 Januari 1930 aan 7 Middelbare Handelsscholen met 335 leerlingen; op 1 Januari 1921 aan 6 Hoogore Han delsscholen niet 110 leerlingen; op 1 Januari 1390 aan 5 Hoogere Han delsscholen met 138 leerlingen; op 1 Januari 1921 aan 0 „Aangewezen" Gymnasia met 1011 leerlingen; op 1 Januari 193o aan 11 „Aangewezen" Gymnasia met 1734 leerlingen; op 1 Januari 1921 aan 13 „Aangewezen" Hoogere Burgerscholen met 1478 leerlin gen; op 1 Januari 193Ö aan 20 „Aangewezen" Hoogere Burgerscholen met 279 leerlin gen; op 1 Januari 1921 aan 8 Lycea met 661 leerlingen; op 1 Januari 1930 aan 13 Lycea met 2297 leerlingen; aan de Leergangen op 1 Januari 1922 'rn^l 503 leerlingen; aan de Leergangen op 1 Januari 1930 met 800 leerlingen; aan de Haudelshoogeschool op 1 Janu ari 1928 met 41 studenten; aan de Haudelshoogeschool op 1 Janu ari 1930 met 79 studenten; aan de Universiteit <*p 1 Januari 1921 met 116 studenten voor ^olledige oplei ding en 51 voor enkéje lessen; aan do Universiteit op 1 Januari 1930 met 411 studenten voor volledige oplei ding en 25 voor enkele lessen; op 1 Januari 1922 aan 33 K'lein-Semi- naria en Latijnsche scholen met 4110 leerlingen; op 1 Januari 1930 aan 53 Klein-Semp naria en Latijnsche scholen met 7*01 leerlingen; op 1 Januari 1922 aan 41 Groot-Semi naria met 1651 studenten; op 1 Januari 1930 aan 55 Groot-Semi naria met 24S0 studenten. DE R. 100 HEDENOCHTEND TERUGVERWACHT. Het weder is ongunstig. Het luchtschip de R. 100 is Woensdag avond. 8.30 naar Eugeland vertrokken. De atmosferische omstandigheden wa ren toen bijzonder gunstig. Het. luchtschip had wind mee, waardoor zijn snelheid nog werd verhoogd. Het luchtschip had gistermiddag 3 uur (Greenwichtijd) ongeveer twee-derde van het traject over den Atlantischen Oceaan afgelegd. Het Engelsche ministerie van Luchtvaart ontving van het s.s. „Came- ronia" telegrafisch bericht, dat het lucht schip op dat tijdstip gezien was op een plaats, 115 K.M. ten Zuid-zuidwesten van 53 graden 58 minuten Noorderbreedte. 27 graden, 7 minuten Westerlengte. Het luchtschip wordt hedenochtend in Enge land verwacht. Dr. Verhoeven wijst er dan op, dat uit deze cijfers blijkt de bloei van het katho liek onderwijs. Pater dr. Cassianus Hentzen O.F.M. vervolgt, zijn interessante -studie over dc financieede gelijkstelling, en wel de finan cieel© gelijkstelling tijdens- het inter- mezzo-kabinet-De Geer; een bijdrage welke 300 bldz. van het jaarboek in be slag neemt. Rector B. H. Groot schrijft over de R.K. Jeugdwerkorganisatie in Nederland in 1929. Verder biedt het jaarboek, dat weer de duizend pagina's overschrijdt, o.m. be langwekkende statistieken en gegevens over alle takken van onderwijs.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 15