ZATERDAG 16 AUGUSTUS 19jo DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Hier bestaat de vloerbedekking uit een met de hand geknoopt tapijt, gemaakt in De venter. Dezo kamer staat in verbinding met de kleine rechtszaal. Na een rondwan deling door do gangen komt men voor de eorctrap. Met halverwege een groots hal, wolkc licht ontvangt door zes groots ge brandschilderde ramen. Links en rechts voert een trap naar de lste verdieping; hier heeft men de Raad zaal, kleine Rechtszaal, Ferdinand Rol zaal cn zaal van de Conseil Administratief. Hier ziet men, zoodra men binnenkomt, 2 groote vazen door Chineesche handen ge maakt. De wand is bekleed met 6 groote Gobelins, alleen gemaakt van zijde en sa tijn. Langs de eeretrap naar beneden gaan de, was de rondgang door het gebouw af- geloopen. Thans stoncl het ons vrij een wan deling door dc prachtig aangelegde tuin te maken. Spoedig werden nu de stalen ros sen weer opgezocht, die ons via de Oude Scheveningsehe weg naar de R. K. kerk van de H. Antonius Abt brachten. Hier trok het prachtig mozaïekwerk van A. Molkenboer vooral de aandacht. Na de kruiswegstatie en doopvont bekeken te hebben,'was ook hier het bezoek ten einde. Na een verfrissching te hebben gebruikt in de Bataaf werd naar de laatste pleister plaats gereden, naar het Kolpingshuis aan de Z. O. Binnensingel. Wij werden verwel komd door den huismeester, die spoedig •een paar tafeltjes voor ons had vrij ge maakt, Velen waren er die het danig in do beenen gekregen hadden en blij waren eens even te kunnen utiblazen in een eigen home. Ook hier bleek weer het zoo dikwijls herhaalde gezegde: de Josephgezel voelt zich nergens zoo thuis als in z'n eigen ver- eeniging. De huismeester was zoo welwil lend" met de liefhebbers een rondwande ling door het ruime gebouw te maken. Tot onze vreugde mochten wij vernemen, dat hot reeds te klein bloek en men had er reeds -een etage op moeten zetten. Spoedig werd het nu weer tijd van ver trek en te ongeveer 7 uur werd Leiden we derom bereikt, voldaan over den aange naam en nuttig bésteden dag. W. N., waarn. secret. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Droevig einde van een logeerpartij. Mevrouw de Ked. K. uit Groningen lo geerde met haar 13-jarig zoontje te Amers foort, bij een eigenaar van het hoender park „Black and White" op den Utrecht- schen weg. Gistermorgen te ongeveer half elf pas seerde de vrachtauto van het hoenderpark op den Utrechtschen weg bij Hoogte Vijf tig, toen de jongen op de treeplank sprong. De chauffeur waarschuwde nog, dat hij zou stoppen, waarop de jongen er weer af sprong. Hij kwam echter te vallen en ge raakte met zijn. hoofd onder het achter wiel. Het hoofd werd geheel verbrijzeld en de dood trad onmiddellijk in. Doodelijke aanrijding. Donderdagavond half 7 reed te Rotter dam een vrachtauto, bestuurd door den 37- jarigen J. B., op de Kruiskade in de rich ting naar de stad, toen bij de Nadorst straat plotseling een auto uit die straat kwam. De bestuurder van den vrachtauto week voor dezen auto uit, evenwel zoo ver, dat hij met zijn wagen op de verhoogde voetstraat aan de linkerzijde van de Kruis kade terecht kwam. Dc vrachtauto reed door, passeerde de Tweede Diergaadestraat en kwam dan weer op de verhoogde voet straat terecht, terwijl hij den 21-jarigen lijslenbewerker S. G. v. d. Berge in den rug aanreed. De lijstenbewerker kreeg ern stige inwendige kneuzingen in de borst kas, aan de hals en aan den rug. Per auto van den G.G.D. is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij kort na aankomst aan de bekomen verwondingen is overleden. De auto is in beslag genomen en tegen den bestuurder is proces-verbaal opge maakt. Ongeluk met de blauwe tram. Een heer overreden. Gisteravond ongeveer 9.30 uur heeft te Voorburg op de Koningin Wilhelminalaan een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer M. uit de Van de Wateringenlaan stapte bij de halte Koningin Wilhelminalaan Van de Wateringenlaan uit een locaaldienst van de blauwe tram, komende uit de rich ting Den Haag, en werd bij het overste ken van de trambaan gegrepen door een wagen van den sneldienst uit de richting Leiden. De heer M. werd eenigc meters mede- gesleurd en ernstig verwond opgenomen. Door den Eersten-Hulpdienst werd hij naar het gemeenteziekenhuis in Den Haag ver voerd. De wagen, waarmee het ongeluk gebeurde is onder politietoezicht naar de remise ge bracht. Auto tegen een boom. Op den Zundertschestraatweg is gister morgen nabij Rijsbergen een uit Antwer pen komende Belgische vrachtauto op weg naar Moerdijk ten gevolge van den zwaren regenval geslipt, tegen een boom gereden cn vervolgens over den kop geslagen. De drie in de cabine zittende personen, waar onder een jong meisje, afkomstig uit Ant werpen, werden over den weg geslingerd. Het meisje bekwam een ontwrichten schou der zoomede verwondingen in het gelaat. De chauffeur en een bij hem zittende heer bleven ongedeerd. Tusschen autobus en brug leuning. Op het kruispunt der wegen bij de brug te Hoogkerk heeft een ernstig ongeval plaats gehad. De heor J. Blanken kwam n.l. per fiets uit een der zijwegen, toen een groote autobus het uitzicht belemmerde. Juist kwam op hetzelfde oogenblik over den straatweg een luxe-auto aangereden. Heb onvermijdelijke gevolg was, dat de heer B. daar onder geraakte. Hij werd tus schen auto en brugleuning bekneld en kreeg ernstige verwondingen aan hoofd, schouders en beenen. Aan de gevolgen overleden. De 20-jarige militair v. E. uit Amster dam, die Zaterdag bij Amersfoort met zijn motorfiets tegen een taxi-auto is gebotst, is aan de gevolgen van dat ongeval in het hospitaal te Utrecht overleden. ONGELUK BIJ SLUISWERKEN. Eén doode, één ernstig gewonde. Gistermiddag is een ernstig ongeluk ge beurd bij de shiiswerken aan de Westzee dijk te Rotterdam. In een put bij deze werken waren eenige timmerlieden bezig houten bekistingen, waarin beton wordt ge stort, te maken. Tijdens dit werk is de goot welke van een stortbak in een eenigè me ters hoogen storttoren naar de vol te stor ten bekistingen loopt, naar beneden geval len. Pcze goot is met een kabel bevestigd, aan een betonnen blok, dat gedeeltelijk in den grond gegraven ligt. De kabel is door tot nu toe onbekende oorzaak bezweken, en tengevolge daarvan is de goot naar bene den gekomen, waardoor de 40-jarige tim merman L. H. de Kron en de 51-jarige tim merman B. J. Both beiden uit Rotterdam, gewond werden. De Krou kreeg ernstige inwendige kneuzingen en hij brak het lin kerbeen Both kreeg een ernstige hoofd wonde en een wervel fractuur. Beiden zijn in. zeer zorgwekkenden toestand per auto van den G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, alwaar De Krou kort na aankomst is overleden. Ernstig ongeluk bij het slachten. Donderdagmiddag te 4 uur zou de 25-ja- rige slagersknecht J. L. Sparreboon, in dienst bij J. E. Speelman te Pernis, met een schietmasker een koe dooden. Tot dat doel zette hij het schietmasker op den kop van het dier. - Gelijktijdig dat Sparreboom het schiet masker afsloeg, draaide de kpe met een ruk haar kop om, waardoor het schietmasker van richting veranderde, met hel gevolg, dat het schot bij Sp. in diens buik terecht kwam. Sp., die nog eeniges meters liep, zakte daarna ineen De inmiddels ter plaat se verschenen dokter Hoekstra achtte on middellijke overbrenging naar het zieken huis Eudolria te Rotterdam noodzakelijk. De toestand van Sp. is zeer ernstig. Doodelijke val. Men meldt ons uit Hoek van Holland: Gistermorgen is de 32-jarige bootwerker C B. in het ruim van de Harwichboot Prague gevallen. De man was na een uur overleden Hij was gehuwd, doch had geen kinderen. Ernstige val. De heer M. Rouwenhorst, oud-lid van den Apéldoornschen gemeenteraad, werk zaam aan „Het Apeldoornsche Bosch", is bij het verrichten van zijn werk van een ladder gevallen, waardoor hij een schedel breuk en een hersenschudding opliep. Onbemand jacht. Gistermorgen heeft de sleepboot ..Assi stent" van de Maatschappij Wijsmuller te Nieuwendiep binnengebracht het jacht „Bellatrix" dat in het Molengat dreef. Het jacht werd geheel onbemand aangetroffen, zooclat men vermoed, dat de opvarenden door een ander schip van boord zijn ge haald. Het was waarschijnlijk reeds op sleeptouw geweest, daar aan de vlaggelijn nog een noodvlag met NC (hebben onmid dellijk hulp noodig) was bevestigd. Het schip staat vol water. NOODWEER TE ALKMAAR. De musschen versuft door den regen. Donderdagmorgen tijdens een hevigen slagregen was een groot aantal musschen te Alkmaar zoo versuft, dat ze zich met meer konden bewegen. Eenige jongens pakten in de omgeving van de Laat een 75-tal vogels met de hand op. Dc stad is behalve door den regen ook geteisterd door een eycloontje. Van eenige perceelen aan de Turfmarkt werden de daken vrij ernstig beschadigd. Bij 3 wo ningen werden gaten ter grootte van onge veer een M.2 in het dak geslagen en in de buurt van het Heilige Land werd een handkar opgenomen en tegen een luifel geslagen en daarna teruggeworpen door de ruiten van een winkel. Bij eenige per ceelen werden een paar ramen ingedrukt en elders werden boomen ontworteld en tuinbouwgewassen uit den grond gerukt. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. Bliksem ingeslagen. Bij een hevig onweder, dat te Oss woed de, werd de korenmolen van den heer Bur gers in de Nieuwe Brouwerstraat getrof fen door den bliksem, die eenige balken tot splinters sloeg, een gao maakte in een dikken muur en de electrischc geleiding en alle lampen vernielde. Brand werd niet veroorzaakt. De eigenaar was niet thuis. Te Veghel sloeg de bliksem bij den heer Peters op het Havenplein een radio toestel stuk en maakte een gat in den zolder. POLDER OVERSTROOMD. Paarden en hoornvee gered. Donderdagavond is tijdens een kort doch hevig onweder en den daarbij opkomenden vloed de Sint Louis en Kwisgelclpolder in totaal 40 H. A. weiland bij Lage Zwaluwe, doordat het Hollandschdicp buiten zijn oevers was getreden, geheel overstroomd. Honderd stuks in die polders grazend hoornvee, waarbij eenige paarden, konden nog bijtijds in veiligheid worden gebracht. Nabij de aanlegplaats der Thorbooten werden vier boomen door den hevigen wind ontworteld. BRANDEN. Vier boerderijen afgebrand. Door onbekende oorzaak is gistermiddag brand ontstaan in de boerderijen, bewoond door S. v. d. Hem en D. Okkema te Jor- werd (Friesland). In een oogenblik stond alles in lichtelaaie, en beide panden zijn tot den grond afgebrand. De vlammen sloegen over op twee kleinere perceelen, die ook gedeeltelijk in vlammen opgingen. Het vuur werd bestreden met vier brandspui ten, waaronder de motorspuiten van Leeu warden en Barradcel. Nader wordt nog h'et volgende gemeld: De brand is ontstaan door kortsluiting in de boerderij van den heer van der Hem, eigendom van mevr. C. M. ten Cate te Hil versum. Zeer snel stond de boerderij in lichtelaaie, het meubilair ging totaal in vlammen op. Vele gouden en zilveren kost baarheden verbrandden. Een zieke vrouw kon men nog tijdig uit. het brandende huis brengen. Door den sterken wind sloegen de vonken oyer op de 20 M. verder gelegen boerderij van den hóer de Groot. Ook dit huis stond spoedig in lichte laaie. Het meubilair kon worden gered. Vervolgens greep het vuur het boer derijtje aan van den heer Greidanus, dat ook door het vuur verwoest werd. Schuin tegenover de boerderij van Van der Hem ligt de boerderij van den heer Okkema, in eigendom aan de Cornelia- stichting te Beetsterzwaag. Het meubilair kon worden gered, terwijl alles verzekerd is. Ook deze boerderij werd een prooi dei- vlammen. Gistermiddag half zes woedde de brand nog voort in het hooi. De brandspuiten van Baard, Rauwerd en Iluiziun wareA aanwezig; de beide laatste na gevraagde assistentie. Alle vier panden zijn verzekerd. Zonder de hulp van de brandspuit van Huizum was men den brand niet meester geworden en gezien den harden wind, zou het in dat geval een on overzienbare ramp zijn geworden. In een kapokfabriek te Huizen. Vrijdagmorgen heeft in de kapokfabriek van de firma Alphonse Fermin Jr. uit Am sterdam, welke gevestigd is aan de Haven te Huizen, een ernstige brand gewoed. Toen men 's morgens het bedrijf in wer king wilde stellen en daartoe den hoofd schakelaar op het schakelbord in de fa briek overhaalde, sloegen de vlammen uit de schakelkast. Het kapokstof. dat zich op de electrische pijpleidingen had vastge zet deed al spoedig de geheele fabriek in brand zette. Weldra- stond de geheele fa briek in lichter laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte het vuur met eenige stralen op de waterleiding aan. Reeds was het personeel van de fabriek zelfbegonnen het vuur te bestrijden. Ook naar de naast de fabrieksruimte ge legen opslagplaatsen van kapok sloeg het vuur over. Achter de bergruimten bevindt zich de groote opslagplaats voor ruwe ka pok, die behouden bleef, evenals de berg plaats voor de afgewerkte gekaarde kapok. Eenige duizenden kilo's ruwe en ge kaarde kapok zijn verloren gegaan. Na an derhalf uur gelukte het de brandweer het vuur te overmeesteren. De meeste schade was aangericht aan de fabriek en in de aanrgenzende vulkamers. Het bedrijf in de fabriek zal tengevolge van de door 't water aan de machines aangerichte schade ver moedelijk korten tijd gestagneerd zijn. De aflevering der afgewerkte kapok kan door gaan. Dc oorzaak van den brand is ver moedelijk kortsluiiing. Verzekering op beurpolis dekt de schade. Te Tubbergen. Tn den afeeloopcn nacht is in de buurt schap Harbrinkhoe konder de gemeente Tubbergen afgebrand tot den grand toe, de woning, bewoond door de familie Oude Vrielink. Er werd weinig of niets gered. Verzekering dekt de schade. Verdacht van brandstichting. In verband met de dezer dagen verbran de traankokerij van den heer E. B. in De Rijp werd de meening geopperd, dat hier bij kwaadwilligheid in het spel was. De politie toog op onderzoek uit en kwam tot het vermoeden, dat de eigenaar vm aan dezen brand niet vreemd was. Hij kreeg aanzegging zich Zaterdag bij den politierechter te Alkmaar te verantwoor den Toen een agent van politie zich Don derdag nogmaals naar B. begaf ten einde hem op het hart te drukken Zaterdag toch vooral present te zijn, ontving hij van de vrouw des huizes de mededeeling, dat B. in de schuur werkzaam was. De agent be gaf zich daarheen en kwam tot de ontdek king, dat B. zich aan een balk had ver hangen. Geheimzinnige sterfgevallen. In het dorpje Hoogland bij Amersfoort zijn uit hetzelfde gezin twee kinderen plot seling overleden. Nadat de familie Zondag het middagmaal had gebruikt, is eenige uren later een 4-jarig zoontje gestorven. Den anderen dag overleed een kind van 11/2 jaar. Een derde is nog steeds niet bui ten levensgevaar. Een vierde kind is reeds bijna hersteld. Ongewenschte vreemdelingen op heeterdaad betrapt. Een tweetal Italianen, de 30-jarige S. P. en de 31-jarige L. G. zijn te 's-Graven- hage aangehouden, verdacht van diefstal van een koffer met instrumenten, ter waarde van 400 uit een auto van dr. v. H., welke stond voor het gebouw van „de Volharding" op den Ged. Burgwal aldaar. Gelijk nader is gebleken is met deze arrestatie een goede slag geslagen. De Italianen waren Woensdagochtend uit Parijs naar den Haag gekomen, naar hun zeggen om te 's-Gravenhage werk te zoeken. Zij hadden hun koffers aan het Holl. Spoorstation achtergelaten. Toen zij zich te 4 uur in den namiddag op den Ged. Burgwal bevonden, werd hun oponthoud bij de auto opgemerkt door twee werklieden in een werkplaats aan de overzijde, zonder dat de Italianen er erg in hadden, dat zij werden bespied. Deze werklieden (broers) zagen, dat de door hun uiterlijk reeds opvallende vreem delingen het portier van de auto open gooiden en een tasch of koffer uit den wagen haalden om daarop hun weg te ver volgen. De vreemde typen liepen naar de richting Boekhorststraat en werden ge- vo'gd door de beide werklieden, die, toen zij een paar agenten ontmoetten, dezen onmiddellijk op de hoogte stelden van het geen zij hadden waargenomen. Zoo konden de Italianen, terwijl zij den koffer van den dokter nog bij zich hadden, worden gear resteerd en naar het hoofdbureau van po litie overgebracht, waar zij na voorloopig verhoor in voorloopige bewaring werden gesteld. Donderdagochtend heeft de betreffende commissaris, geassisteerd door mej. Van Veen, leerares in het Italiaansch, als be- eedigde tolk, het verhoor voortgezet. De bagage van de beide Italianen, die aan het station door de politie is gehaald, bleek o.m. een volledige collectie inbre kerswerktuigen te bevatten. Thans wordt van politiezijde onderzocht of en in hoeverre zij mede schuldig zijn aan een paar andere, Woensdag vóór vier uur n.m. gepleegde en ter kennis van de politie gebrachte diefstallen n.l. een ten nadeele van H. V. van een handkoffer met lijfgoederen uit diens auto, welke om streeks half twee in de Groote Markt straat onbeheerd stond, en een ten nadeele van I. N. eveneens van een koffer, inhou dende luxe lederwaren enz. uit een auto welke omstreeks kwart, over twee in de Wagenstraat onbeheerd heeft gestaan. Inbreker gevat. Toen Woensdagmorgen de heer S. te Venlo in zijn tuin kwam, bemerkte hij, dab zijn hond, luid blaffende, pogingen aan wendde om op de trap te klimmen naar den hooizolder. De heer S., die zich wilde overtuigen of er zich iets verdachts op den zolder bevond, beklom de trap en op het moment dat hij ontdekte dat er een man op den zolder Zat, sprong deze laatste boven op den beer S. en poogde hem te wurgen. Op het hulpgeroep van den heer S. kwamen eenige tuiniers, die in de buurt 1 op het veld werkzaam waren, toegesneld en wisten den aangevallene te bevrijden en den dader «vast te houden. De inmid dels gewaarschuwde agenten arresteerden den inbreker, welke herkend werd als de kolenbezorger J. D. te Venlo. Op het po litiebureau bekende hij een poging te hebben gedaan tot inbraak. Bij een huis zoeking in zijn woning werden voorwer pen van diefstal afkomstig gevonden. Hij bekende ook schuldig te zijn aan eenige andere inbraken, die in den laat- sten tijd in Venlo gepleegd waren. Hoe een belastinginspecteur bekeurd werd. De rijkspolitie te Lochem bekeurde de zer dagen een logeergast, wiens rijwiel niet was voorzien van een belasting plaatje. Bij het opgeven van den naam en iDeroep bleek, dat de bekeurde.... in specteur der directe belastingen was, die zijn vacantie te Lochem doorbracht. BÜITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN HEVIGE OVERSTROOMINGEN IN N00RD-CHINA. 3000 menschen omgekomen. In het Zuid-Oosten van Tsjili en het Zuid-Westen van Mandsjoerije hebben als gevolg van de hevige regens, die de laat ste dagen in Noord-China hebben plaats gehad, overstroomingen plaats gehad, waardoor duizend dorpen onder water zijn komen te staan en naar gezegd wordt 3000 personen om het leven zijn gekomen. Vier dooden bij mijnongeluk in Mexico. De Associated Press meldt uit Mexico, dat volgens de „Prensa" te Fresnillo in den Mexicaanschen staat Zacatecas in een mijn van de Fresnillo-mijnbouwmaatschap- pij een ontploffing heeft plaats gehad. Vier personen werden gedood en vier zwaar ge wond. SCHEEPSBOTSING BIJ DE KUST VAN SJANTOENG. Tachtig personen vermist. Gemeld wordt, dat de Chineesche stoom schepen „Tongan" en „Dienhsrng" nabij de kust van Sjantoeng met elkaar in botsing zijn gekomen. De „Tongan" is gezonken. Ongeveer tachtig personen, n.l. 70 passa giers en 10 leden der bemanning wor den vermist. Het is niet bekend of de „Dienhsing" ernstige schade heeft beko men. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN ROEMENIE. Negen dooden, zeven zwaargewonden. Donderdagmorgen zijn in het station Seceleonoe aan de lijn. KonstanzaBoeka rest door verkeerden wisselstand twee sneltreinen op elkaar geloopen. Volgens de tot dusver ingekomen berichten zijn er negen menschen gedood en zeven zwaar gewond. Een der locomotieven en twee wagens werden zwaar beschadigd. MIJNONGELUK IN ZUID-WEST CANADA. 2 dooden, 46 mijnwerkers ingesloten. Terwijl het reddingswerk voor de inge sloten mijnwerkers in de Blackburnmijn in. Britsch-Columbia nog aan den gang is, wordt een nieuw ongeluk gemeld, thans uit Zuid-West Canada. Door een ontploffing van kolengas in de mijn zijn twee mijnwerkers gedood, terwijl er 46 van de buitenwereld afge sneden zijn. Met het reddingswerk is terstond een aanvang gemaakt, doch voorloopig is de kans, om tob de ingeslotenen door te drin gen, gering, aangezien de boegang door groote steenmassa's versperd is. Vijftien soldaten door den electrischen stroom getroffen. Bij het opruimingswerk op de plaats, waar eergisteren een militair vliegtuig omlaag stortte, heeft gisteren een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen een van de vliegtuigmotoren met een kraan omhoog geheschen zou worden, kwam de arm van de kraan met de hoogspanningsleiding in aanraking. Vijftien soldaten werden door den electrischen stroom getroffen. Een lui tenant en een sergeant werden gedood. Een soldaat kreeg ernstige brandwonden. Vier kinderen verbranjd in Bulgaarsch dorp In het Bulgaarsche dorp Jarawitza, heeft een hevige brand gewoed, die een groot deel van het dorp heeft verwoest. Men vermoedt, dat de brand door een ontvluchten misdadiger is aangestoken. Tijdens afwezigheid van de ouders, zijn vier kinderen verbrand. DE TYPHOON BOVEN JAPAN7 Nagasaki geteisterd. De typhoon, die Dinsdag boven het eiland Kioesjioe gewoed heeft, is volgens berichten uit Tokio van betrekkelijk kor ten duur geweest. Zwaar geteisterd werd Nagasaki, waar duizenden gebouwen be schadigd werden en telefoon- en telegraaf verbindingen werden verbroken. Op de kust van Kioesjioe zijn ongeveer veertig visschersvaartuigen vergaan. Hoeveel vis- schers daarbij om het leven zijn gekomen, is nog niet bekend. NOODWEER BIJ NAPELS. Een bevig onweer heeft boven Poggio Reale gewoed. Vier menschen zijn gedood en zeventig gewond, voornamelijk door het instorten van een 3 M. hoogen en 50 M. langen fabrieksmuur. Sneeuwval in Frankrijk. Aan de Normandische kust heeft een hevige storm gewoed, die het karakter droeg van een cycloon, zooals men in dezen tijd van het jaar nog zelden heeft gezien. Te Poissy beleeft men iets geheel onge woons voor de Augustus-maand. De lucht was geheel bedekt met roetzwarte wolken. Toen begon het te sneeuwen, een half uur lang, waarna de geheele stad bedekt was met een witte winterwade, die echter in korten tijd weer verdwenen was. Ook in de omgeving van Parijs heeft het gisteren gesneeuwd; te St. Germain vielen uren lang groote sneeuwvlokken. GROOTE D0RPSBRAND IN CANADA. Het dorp Masson nabij Quebec is door een brand geteisterd. Zeventien huizen benevens de katholieke kerk zijn vernield. Een vrouw kwam in de vlammen om, ter wijl twee kinderen vermist worden. De schade wordt geschat op veertigduizend pond. Groote brand in de haven van Aarhus. Gistermorgen te half vier is in het ha venkwartier van Aarhus (Denemarken), een zware brand uitgebroken, welke zich in een oogwenk tot verschillende pakhui zen uitbreidde. De storm blies een waren vonkenregen over de omliggende stads- deelen; met groote moeite gelukte het de brandweer, welke met veel materiaal werkte, verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. Groote voorraden graan zijn verbrand. De schade bedraagt meer dan een millioen kronen. Nachtelijke straatroof door vrouwen. In den nacht van Woensdag op Donder dag is te Berlijn een koopman door vier vrouwen overvallen, tegen den grond ge slagen en van zijn portefeuille met 100 mark beroofd. De vier roofsters ontkwa men.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14