7J7~ SPOOR's MOSTERD IS Spoor DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto te water. Maandagmiddag is op de Loozerlaan te 's Gravenhage een auto, waarin vier da mes gezeten waren, in de sloot gereden, waarschijnlijk tengevolge van het slippen der automobiel. Gelukkig werd geen der inzittenden ver wond en konden zij elkaar helpen om weer op het droge te komen. De auto is door den kraanwagen uit het water gehaald. Botsing tusschen vrachtauto en motor. Drie gewonden. Onder Barendrecht heeft een ernstige botsing plaats gehad tusschen een vracht auto en een motor met zijspan. De motor rijder kon niet tijdig meer remmen, toen hij om den hoek van den Dordtschen straatweg de vrachtauto zag naderen, zoo dat een botsing onvermijdelijk was. De be stuurder, zijn vrouw en zijn dochertje wer den van den motor geslingerd en vrij ern stig gewond. De motor werd totaal ver nield; ook de vrachtauto werd ernstig be- Door een auto overreden en ernstig gewond. Gistermorgen is de 36-jarige A. D. in de Tweede Lombardstraat te Rotterdam door een vrachtauto aangereden. D. liep op de verhoogde voetstraat, maar de passeerende auto stak zoo ver over de voetstraat heen, dat hij den man raakte. D. viel; hij werd juist opgevangen door een voorbijganger, zekeren C. M. uit de Kalverstraat, die den man echter niet kon houden, zoodat beiden kwamen te vallen. D. bleek tengevolge van den stoot, welken hij van den auto gekre gen had 3 ribben te hebben gebroken, ter wijl zijn borstkas was gekneusd. Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. M. had ten gevolge van den val zijn rechter ringvinger gekneusd. DE ZEEREEW. HEER PASTOOR C. J. THOLENAAR te Wassenaar, die morgen zijn gouden priesterfeest viert. VERDRONKEN. Dinsdagavond is het 10-jarig zoontje van den heer Pijpers bij den duiker op sluis 10 der Zuid-Willemsvaart te water geraakt en verdronken. Waarschijnlijk is hij bij het visschen uit gegleden op de gladde steenen aan den rand van den duiker. Het 4-jarig zoontje van G. van der Meu- len te Holwerd is in de vaart verdronken. De gehuwde schipper O. de Jong uit Lemmer is overboord geraakt en verdron ken. WEER EEN AANRANDING. Twee dames overvallen. In de omgeving van den Bijtel onder de gemeente Heerlen werd een dame met haar dochter, afkomstig uit Simpelveld, door een manspersoon aangerand. Dank zij het kordaat optreden der beide dames nam de onverlaat de vlucht. De politie stele een onderzoek in. OUD-MARKETENSTER 90 JAAR. De inbraak bij de firma Berkemeijcr. te A'dam. Omtrent de inbraak in de horlogerie van I de fa. Berkemeijer, aan het Rokin te A'dam, I verneemt de „Msb." nog, dat de heer B. eenigen tijd voor de inbraak, in de nabij heid van zijn woning, aan den N. Z. Voor burgwal, op een nacht een drietal ver dachte individuen heeft gezien, die zich in de dakgoot van een naburig huis bevon den Op zijn geroep, wat zij daar uitvoer den, maakten zij* zich overhaast uit de voe ten. Het is niet geheel onmogelijk, dat dit drietal meer van de inbraak afweet. Het onderzoek van de politie heeft tot nu toe geen positieve resultaten opgele verd. De stroom van inlichtingen, die dc eerste dagen na de inbraak van alle kan ten binnenkwam, en die de politie geen zier wijzer maakte, is thans opgedroogd. Een Nederlander in Tsjechoslowakije in hechtenis genomen. De correspondent te Praag seint: Naar Ceske Slovo meldt is de heer W. Valk, leeraar in de geschiedenis aan de 2de gemeentelijke H.B.S. te Amsterdam, op last van den rechter van instructie tc Budweis in verband met een auto-ongeluk in hechtenis genomen. De heer Valk maakte door Tsjechoslo wakije een studiereis. Zijn aandacht gold voornamelijk oude burchten en kasteelen. Hij reisde met een aanbevelingsbrief van buitenlandsche zaken en van het Tsjechi sche bureau voor monumentenzorg. Volgens genoemd blad heeft de heer Valk, die met zijn vrouw in een two-seater zat, bij het uitwijken voor een wagen op den weg tusschen Budweis en Trebonj, het be heer over het stuur verloren en een 57-ja- rigen wegwerker aangereden. De auto kan telde, mevrouw Valk kwam er onder en werd aan het rechterbeen gekwetst. Ern stiger bleek de wegwerker echter te zijn verwond, wiens rechterbeen bovendien ge broken was. Met behulp van omstanders bracht de heer Valk den auto weer op gang en reed met achterlating van den ge wonden wegwerker weer naar Budweis terug. De gendarmerie wachtte hem, omdat zij hem 's avonds vruchteloos had gezocht, den volgenden morgen in zijn hotel op en leidde hem voor den rechter van instruc tie. Daar deze van oordeel was, dat de heer Valk de schuld van het ongeluk droeg, liet hij hem in voorloopige hechtenis stel len. De auto is in beslag genomen. Ernstige vechtpartij te Egmond aan den Hoef. Op de kermis te Egmond aan den Hoef ontstond Dinsdagavond, ongeveer half in, een ernstige vechtpartij, waarbij verschil lende personen in meerdere of mindere mate steekwonden bekwamen. De oorzaak is, dat men in een danstent bij het dansen tegen elkaar opgebotst was. Zekere C. G. uit Egmond aan Zee, die dronken was, was hierover zoo verbolgen, dat hij met een mes zwaaiend de zaal ver liet, ouder bedreiging iemand dood tc zul len steken. Buiten ontstond een ernstige vechtpartij, waarbij Br. tc Egmond aan den Hoef en S. en Z. van Egmond aan Zee steekwonden bekwamen in rug, hals, arm, schouder en hoofd. De politie was spoedig ter plaatse en bracht de gewonden naar dr. Fischer, om verbonden te worden. Br. was er ernstig aan toe en verloor veel bloed. Op den Egmonder straatweg werd de dader achterhaald en gearres- teed. Het bebloede mes werd nog op hem bevonden en in beslag genomen. Hij werd in het arrestantenlokaal ondergebracht en is gisteren naar Alkmaar vervoerd. Do kermis werd een uur vroeger gesloten. De dader was juist teruggekeerd uit 'n sana torium en werd Zondag te Egmond aan Zee reeds weer verbaliseerd wegens dron kenschap. De toestand van Br. was gister morgen gunstig. BU1TENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Zeventig personen omgekomen. Een ernstige scheepsramp heeft gisteren plaats gehad op de West-rivier nabij Can ton. Een Chineesch vaartuig, waarop zich een vrij groot aantal personen bevond, is namelijk op een mijn geloopen, als ge volg waarvan het schip bijna onmiddellijk zonk. Voorzoover tot dusver bekend zijn niet minder dan 70 passagiers in de golven om gekomen. De meesten hunner waren vrou- Engelsch tankschip op de Elbe vernield. Het Engelscho tankschip „Camillo", dat bij het Pagensand op de Elbe lag, is door twee ontploffingen, welke brand ten ge volge hadden, totaal vernield. Dc beman ning kon tijdig aan wal worden gebracht, zoodat niemand gekwetst werd. Een geluk- kigc omstandigheid was, dat do tanks le dig waren. (De „Camillo" mat 5135 ton bruto en was het eigendom van C. T. Bowring Ca. Ltd. te Londen en Liverpool). Gevaarlijk speelgoed. Op het schictterrein Rembertow bij War schau had een ongeval plaats met zeer ernstige gevolgen. Eenige kinderen speelden daar met een projectiel, dat zij in de weidfr gevonden hadden. Een hunner wierp het projectiel met. kracht op den grond, waardoor dit ontplofte. Drie kinderen werden hierdoor gedood en twee bekwamen ernstige ver wondingen. Ernstig auto-ongeluk in Algiers. Een autobus, die dienst deed tusschen Bel Abbes en Tlemcen is over den kop ge slagen. Zes personen weiden gedood en verscheiden gewond, vaii wie vijf ernstig. Uit den trein gevallen. Tn de nabijheid van de stad Muelden- steïn is gistermorgen een 28-jarige vrouw uit den D-trein MilaanBerlijn gevallen. Levensgevaarlijk gewond is zij naar het ziekenhuis te Bitterfeld gebracht. Een in gesteld onderzoek heeft uitgewezen dat het gebeurde aan een ongeluk te wijten is. Een .nader Wolff-telegram geeft nog de volgende bijzonderheden: De 28-jarige Kaethe Simon, die bij Mul- denstein uit den trein Stuttgart-Berlijn viel, is een Berlijnsche ziekenverpleegster. Zij werd in het ziekenhuis te Bitterfeld opgenomen, waar in tegenstelling met de eerste berichten bleek, dat zij slechts licht gewond was, ofschoon de trein op de plaats, waar het ongeluk plaats greep, een snel heid had van 70 K.M. per uur. Bij het onderzoek zijn intusschen een morphine spuitje en een fleschje met dit verdoovend goedje voor den dag gekomen, zoodat het niet uitgesloten wordt geacht, dat de „fraülein" onder den invloed van het verdoovingsmiddel uit den trein ge sprongen is. Auto tegen een boom gere den. Een zwaar gewonde. Gistermiddag is op den Soestdijkerstraat- weg tusschen Baarn en Hilversum een ern stig auto-ongeluk gebeurd. De winkelier R. uit Soest, die zich per auto in de richting Hilversum begaf, wilde nabij de uitspan ning de Roskam een vrachtauto passeeren. Toevallig kwam uit de tegenovergestelde richting een andere auto. Om een botsing te voorkomen, remde de heer R. onmid dellijk, waardoor de auto slipte, die eerst tegen een boom geworpen werd en daar na onderstboven sloeg. Met ernstige in- en uitwendige kneuzingen werd de heer R. naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. De auto was geheel verbrijzeld. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is het 7-jarig zoontje van den meubelmaker J. M. te Terapel-Kanaal onder een auto geraakt en gedood. BRANDEN. Te Epe is afgebrand de kapitale boer derij, bewoond door Bosman en Scholte. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Dc oorzaak van den brand is onbekend. Door onbekend gebleven oorzaak ont stond gisteren brand in de dubbele wo ning van den heer Kannebelt in het Korte- broeksche Vaassen (G.). In korten tijd stond alles in lichtelaaie. Een paar varkens kon den worden gered. Toen de bx*andweer ver scheen, viel er aan blussehen niet meer te denken. Het huis brandde uit. Verzekering dekt de schade. In 1872 bij de Grenadiers en Jagers gekomen. Morgen wordt de weduwe Dekker 00 jaar. Al heel wat jaartjes woont ze nu in de Roggeveenstraat 189 te Den Haag. De laatste jaren laten de beenen haar in den steek, maar een vriendelijke benedenbuur en buren van naastaan helpen met de da- gelijksche dingen en een paar maal in de week komt een dochter om het groote werk te doen. Vrouw Dekker hoopt dan ook in haa reigen huisje haar hoofd te mogen neerleggen. Haar man, die 40 jaar geleden gestor ven is, was chef-bakker in de militaire kom mies-bakkerij. In 1872 is zij in de kazerne komen wonen. Kort daarna begon zij een cantine en daar kwamen de soldaten van alle compagnieën, 's Zomers ging zij mee als marketens-ter in kampen en cantonne- menben en in '73 is zoowaar in een kamp een zoon geboren. Tot 1890 heeft zij de- uniform gedragen en het vaatje omgehan gen. Toen stierf haar man en zij moest on der de menschen. Langen tijd werkte zij toen bij een bekende Haagsche familie, tot de krachten haar begaven. De oude heer en mevrouw zijn gestor ven, maar de kinderen zorgen nog altijd met groote dankbaarheid voor de trouwe, oude werkster, die van geen achturendag wist. Haar ontbreekt het dan ook aan niets. Toen wij haar eens opzochten in haar kraakheldere woning, lag de huur al klaar achter het portret van een kleinzoon, van wien zij erg veel houdt. Negentig jaar wordt zij morgen en de meesten van deze zijn zorgen en verdriet geweest, maar haar oude dag is onbezorgd en wordt bestraald door dankbaarheid, zoo dat hij 90ste verjaardag zeker een feest dag voor vrouw Dekkers zal worden. „Vad." Spoor's gestampte f.iu'sjes Complot van fietsendieven. De gemeentepoliio te Apeldoorn heeft in arrest gesteld v. D. T. en de gebrs. W., wegens diefstal van verscheidene rijwie len, onderdeelen daarvan en nieuwe graf zerken. DDeze personen vormden een com plot. v. D., evenals de overigen cm en de bij 20 jaar, en T. worden er door de gebroe ders W. op uitgestuurd om diverse voor werpen te ontvreemden. Door de gebroe ders W. werden dan de aangebrachte rij wielen veranderd door o.a. de merken te verwijderen en te vervangen door gefan taseerde merken. Ook door de nummers te verwijderen en er andere voor in de plaats te stellen. Zelfs werd op verzoek van een der ge broeders W. diens rijwiel door genoemde handlangers weggehaald en goed opge borgen. De quasie-bestolene deed aangifte van het geval, ook bij den verzekerings agent en bereed korten tijd daarna weder zijn rijwiel na de verzekeringssoin te heb ben opgestoken. Allen bevinden zich thans in verzeker de bewaring, evenals v. Z., gedomiciiiceerd te Haarlem, die gistermorgen te Apeldoorn een rijwiel stal, maar reeds des middags te Zutphen, nog in het bezit van het rij wiel, werd aangehouden en naar Apeldoorn overgebracht-. De hierboven bedoelde grafzerken, bij een steenhouwer te Apeldoorn ontvreemd, zijn evenah het rijwiel, dat v. Z. zich had oegteëigend, in beslag genomen. Twee jongens door den bliksem gedood. Drie jongens, die hun vacantie door brachten in het badplaatsje Kirkcoldy in Schotland en met een bootje een tochtje maakten naar Ivinghorn werden in het open vaartuigje door een onweer overval len, waarbij het bootje door den bliksem werd getroffen en twee der inzittenden werden gedood. Het bootje sloeg om, en de derde inzittende, een 16-jarige knaap, wist zich zoo lang aan het omgeslagen bootje vast te klemmen tot hij door een passeerend schip werd opgepikt. Verloofden van een brug in den afgrond gestort. Uit Parijs wordt gemeld: Een 23-jarige jongeman was Dinsdagavond tijdens een wandeling met zijn verloofde op de leu ning van de brug over de Thumbateau gaan zitten. Het paar verloor zijn evenwicht en beide jongelieden stortten omlaag. Zij kwa men terecht op de 25 meter lager gelegen rotsen; het meisje was onmiddellijk dood, terwijl haar verloofde ernstig gewond werd. Brandspuit botst tegen autocar. Een brandspuit te Barcelona, die met groote snelheid naar een brand reed, bot ste tegen een autocar. De brandweerlieden werden tegen den grond geslingerd. Een hunner werd gedood, vijf gewond. Coureur levensgevaarlijk gewend. De 46-jarige coureur Bouchot, die deel- nam aan de courses georganiseerd door de Jura-Motorclub, is bij Lons-lc-Saunicr le gen een boom gereden. Stervende is hij overgebracht naar een nabijzijnd zieken huis. Een eigenaardige smokkelgeschiedenis. Het nationale Zuidslavische museum te Belgrado ontving eenigen tijd geleden van een Engelschman het aanbod het museum een Egyptische sarkophaag te schenken, welk aanbod natuurlijk met vreugde werd aanvaard. Korten tijd daarna verscheen een bediende van een expediteursfirma bij den custos en zeide hem, dat do sarko phaag aan de grens gearriveerd was; de firma kon die echter niet verder zenden 'wegens het hooge invoerrecht. De custos, die wist, dat dergelijke zendingen vrij van rechten zijn, verklaarde de sarkophaag pas in Belgrado te kunnen overnemen. Weken later kwam dezelfde bediende opnieuw en zeide den custos, dat de sarkophaag nu in Belgrado was, de custos moest die echter zelf in ontvangst nemen. Aan dc douane eischte men daarop van dezen niet alleen invoerrecht en een groot bedrag aan op slagkosten, maar bovendien een zeer hooge boete omdat dc sarkophaag tot den rand toe met fijne chocolade gevuld bleek te zijn. Dc Engelsche expediteurs hadden het stuk slechts naar Italië gezonden, waar een Zuidslavische firma het overnam. Deze meende echter van dc goede gelegenheid gebruik te kunnen maken om op die ma nier Italiaausche chocolade Zuidslavië bin nen te smokkelen. Aangezien het museum niet bereid bleek, de kosten te betalen werden sarkophaag en chocolade in hel openbaar verkocht, waarbij echter alleer, de chocolade een kooper vond. SzwitSers'-.he fcaas| TE BERLIJN werden in het Sportpaleis de groote grond- wetsfeesben gevierd, waar bij de Duit- söhe minister van Kunsten en Weten schappen een rede hield en twee orkesten concerteerden. Een overzicht van de feeste lijkheden TE BUSSUM werd Woens dag een con cours hippique gehouden door de Gooische Landbouw- Sportver. - De éénspanners- in acti«- Ëf wi -w— '"i i 'A J

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5