De Slavin van het Zwijgen MAANDAG 11 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 BINNENLAND CONGRES VAN R.K. WERKGEVERS. Het derde lustrum. In de jongste vergadering van het dage- lijksch bestuur der Algemeene R. K. Werk geversvereniging zijn de plannen voor de aanstaande viering van het derde lustrum midden October van dit jaar, besproken. Een groot congres zal te 's-Gravenhage worden georganiseerd, waarop drie sprekers uit eigen kring een prae-advies zullen uit- brerïgen over een internationaal sociaal- economisch onderwerp. KATHOLIEKE ONDERWIJZERS. Salaris-congres te 's Gravenhage. Het Salaris-congres, uitgaande van de Federaties van Roomsch-Katholieke On derwijzers in Nederland, zal, zooals reeds gemeld, worden gehouden op Zaterdag 16 Aug. 'a.s., des namiddags te een uur in de groote zaal van den Dierentuin te 's Gra venhage. Als sprekers zullen optreden pater J. Ja cobs, M.S.C. te Stein (L.) en mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van Amsterdam. DU ITSCH—FINSCHE ONDERHANDELINGEN MISLUKT. De onderhandelingen van particuliere ondernemingen uit Finland en Duitsch- land om tot overeenstemming te geraken over de hoeveelheid boter, die Duitsch- land van Finland zou betrekken na de eventueele vërhooging van het invoer recht, zijn, aldus een telegram aan het „Volk", mislukt. Daardoor vervalt ook de reeds door de Duitsc'he en Finsche parle menten aangenomen verhooging van het invoerrecht op boter tot 50 Mark, omdat Finland zijn goedkeuring van het geluk ken der particulier© besprekingen had af hankelijk gemaakt. De Koninklijke Familie bezoekt de Zuiderzee-Visscherij-Tentoonstelling. H. M. de Koningin heeft het bestuur der Zuiderzee-Visscherij-Tentoonstelling, te hou den van 25 Augustus t/m. 6 September, doen weten, dat het Haar voornemen is, om ver gezeld van de overige leden van het Kon. Huis, op Vrijdag 5 September, den dag dei- Vlootrevue, de tentoonstelling te bezoeken. Na aankomst in de morgenuren zal Hare Majesteit tén Stadhuize officieel worden ontvangen door Burgemeester en Wethou ders van Enkhuizen en den* Gemeenteraad. Vervolgens zal onder geleide van het be-* stuur een gezoek worden gebracht aan de Tentoonstelling. Na de lunch zal Hare Majesteit de Vloot revue bezichtigen. De Vlootrevue zal gehouden worden op de reede van Enkhuizen. De plaats is ech ter afhankelijk van weor en wind. De jnet de strook water lusschen „De Ven" en de laste commissie heeft een dubbel plan uit gewerkt. Het eene plan wijst als plaats aan de tsrook water tusschen „De Ven" en dc westelijke strekdam van het Krabbersgat, dus ten Noorden van Enkhiuzen. Mocht wind en getij deze plaats ongeschikt ma ken, dan zal de z.g. „Vlakte"' ten zuiden van de stad gekozen worden. In beide- ge vallen bieden de ruime wallen van Enk huizen uitnemende plaatsen aan heiij die dit schouwspel zullen willen zien. Vanwege het Tentoonstellings-bestuur zijn reeds verschillende booten gecharterd om duizenden in de gelegenheid te stellen een tocht langs de vloot te onderneemn en een tocht langs de vloot te ondernemen cn botters en jachten, die aan de Vlootrevue zullen deelnemen. Wijziging Ongevallenwet. Naar wij vernemen, ligt het in het voor nemen van de regeering, de wijziging van de Ongevallenwet 1921 en de land- en tuinbouwongevallenwet 1922, strekkende tot verhooging van het bedrag der tijde lijke uitkeeringen van 70 pet. tot SO pet. van het dagloon,- in werking te doen tre den op 16 Augustus a.s. R. K. Steenfabrieksarbeidersbond Zaterdag en Zondag 1.1. hield de R. K. Steenfabrieksarbeidersbond zijn jaarlijksch congres te Nijmegen. De Bondsvoorzitter, de heer H. Braam uit Gendt, hielde de openingsrede, waaruit bleek, dat het ledental op 1 Jan. 1930 be droeg 5752, verdeeld over 34 afdeelingen, zoodat er sinds 1 Jan. 1928 een stijging te constateeren valt van 20G1 leden. Thans bedraagt het ledental echter reeds over de 6500. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, resp. de heeren A. v. d. Werff uit Utrecht en A. Janssen uit Zuy- len werden goedgekeurd. In het Hoofdbe stuur werden gekozen de heeren H. Ver- riet, J. van As, J. Hagenaars, J. van Amersfoort en H. Theunissen. In plaats van den heer H. Braam, die zijn functie had neergelegd, werd als Bondsvoorzitter gekozen de heer A. v. d. Werff. Nadat de secretaris de vele verdiensten van den scheidenden voorzitter gememo reerd had, sprak de heer Claassen woor den van waardeering namens de Duitsche zustervereeniging. Hierna hield de heer C. J. Kuiper, l:d van de Tweede Kamer, en van het Hoofd bestuur van het R. K. Werkliedenverbond, een rede over „Problemen van ouderdoms voorziening". Hierna voerden nóg een tweetal spre kers het woord. Zondagmorgen werd door den Bondsadvi- seur, don zeereeerwaarden heer Stokman, pastoor te Oldenzaal, in de kapel van het Canisiuscollege de Heilige Mis opgedragen, waarbij alle leden ter Heilige Tafel na derden. In heb voortgezette Congres werd door den Bondspenningmeester aan den bonds- adviseur namens den Bond een enveloppe met inhoud aangeboden, als bijdrage voor zijn nieuwe kerk. Pastoor Stokman dank te met eenige hartelijke woorden. Hierna voerde het wooijd de heer J. Roscam, afgevaardigde van den Belgischen Bond en lid van den Iloogen Arbeidsraad. Aangenomen werd een voorstel om aan de Amsterdamsche steenzetters 500 gulden te schenken, als bewijs van waardeering voor hun volharding in den strijd. Aan heb eind sloot do Bondsvoorzitter, de heer H. Braam, dit uitstekend geslaagd congres. „Maandagmorgen". Naar de „Tijd" verneemt, zal de heer dr. S. van Dorssen, die bij K. B. benoemd werd tob directeur der Middelbare Koloniale Landbouwschool, deze benoeming niet aanvaarden. Dr. Van Dorssen had dan ook reeds voordat de be noeming afkwam, zijn sollicitatie ingetrok ken. Tot lid van den gemeenteraad van Schipluide n in de vac. Jac. Th. Am- merlaan (R.K.) is benoemd de heer L. J. vail Dijk (R.K.). KERKNIEUWS KARDINAAL VINCENZO VANNUTELLI f. Z.Exc. Mgr. L. Schioppa draagt een H. Mis van Requiem op. l'n de St. Jacobskerk aan de Parkstraat te 's Gravenhage, heeft de Pauselijke Inter nuntius, Z.Exe. Mgr. L. Schioppa, Zater dagmorgen een plechtige gelezene H. Mis van Requiem opgedragen voor de zielerust van den op 9 Juli j.l. te Rome overleden Kardinaal Vineenzo Vannutelli. Zulks geschiedde vanwege den Hoofd- raad van de Yereeniging van den H. Vin- centius van Paulo, daar Z. Emin. Kardi naal-Protector der Sb. Vincentius-Vereen. is geweest. Tal van leden van den Hoofdraad, den Bijzonderen Raad en van vele Haagsche Conferenties waren in de kerk aanwezig. Mgr. L. Schioppa werd door den presi dent van den Hoofdraad, Jhr. mr. L. von Fisenne, van de Internuntiatuur aan het Bezuidenhout per auto naar de Parkstraat geleid. FEUILLETON Uit het Engelsch. van FBED. M. WHITE. 13) De cynische invalide schudde van het lachen. „En het kind weet er natuurlijk niets van, dat haar vader dood was?" vroeg hij. „En is er ingevlogen. Ha, ha, dat is nog eens een mop naar mijn hftrt Richford lachte niet meeintegendeel zijn gezicht werd steeds somberder. Hij ver volgde zijn verhaal en naar mate dat vor derde, week de vroolijke stemming van den kleinen man geheel. Toen Richford klaar was met zijn mededeelingen, viel Satoris fel uit. „Dus je hebt je vrouw verloren voor je haar goed en wel had? Jouw ezel! Jouw driedubbel-overgehaalde ezelAls dat meisje vertelt, wat zij weet, dan rijzen er vermoedens tegen jouw. En als iemand het in zijn kop krijgt om een gerechtelijk on derzoek of zoo te eischcn. ,,0, een inquest komt er in ieder geval", iel Richford hem in de rede. „Dokier An- ews, dien ze direct geroepen hebben en 1 huisdokter Oswin, vinden allebei, dat ar termen voor aanwezig zijn. De poli tie had de kamers al verzegeld voor ik het hotel uit was. Maar is dat zoo erg?" „Houd je mondj idiootsiste Satoris. „Laat mij eerst nadenken. Die verduivelde stomme zet van jouw om dat telegram te verliezen, kan alles bederven. Dat zal je zelf moeten erkennen, zoodra je alles van mij gehoord heb. O, jouw vervloekte stom merd Waarom?", protesteerde Richford. „Hoe kon ik weten, dat Sir Charles van plan was om dood te gaan En als hij een natuurlijke dood gestorven is er is geen dubbele bodem bij deze geschiedenis „Ja, als! Misschien was het op stuk van zajven verkeerd van me, dat ik je niet nog meer in mijn vertrouwen genomen heb. Maar een ding is zeker. Luister naar me, Richford. Wat er tusschen nu en morgen ochtend ook gebeure, er mag geen gerech telijke lijkschouwing plaats hebben!" De woorden waren fel en scherp, als dolkriemen. Satoris trachtte van zijn stoel op te staan, maar viel terug met een vloek van onmacht. „Rijd me naar de deur", gelastte hij op een toon, die geen tegenspraak toeliet. „Breng me naar de kleine kamer achter ce bibliotheek, waar je al eens eerder ge weest bent. Ik zal je iets laten zien en je in 'n geheim inwijden.. We zullen vanavond al je brutale honden niet noodig hebben." De ziekenstoel gleed op zijn zachte wie len door de kamer; de deur ging met een zachtveerend geluid achter de beide man nen dicht en terwijl dat gebeurde, kwam een vrouwengestalte van achter een plan tengroep in den wintertuin te voorschijn. Zc liep op haar teenen naar de deur en deed 'deze óp slot. Het licht viel op de be- droeïde, blëeke trekken van de dame in het grijs de slavin van het zwijgen. Tijdens het. H. Misoffer werd de officiant geassiseerd door Rector L. Brink, van Scheveningen, lid van den Hoofdraad der St. Vinoentius-vereeniging, oud-kapelaan der parocliie en door Pater.dr. C. van Kempen C'.s.s.R., tijdelijk assistent der parochiekerk. De heeren Vincentianen ontvingen de H. Communie uit de handen van Mgr. Schioppa De organist speelde gedurende de H. Mis treurmuziek. Na afloop der plechtigheden geleidde Jhr. von Fisenne den Internuntius weer te rug naar de Internuntiatuur. Benoemingen. Z. D. H. Mgr. Diepen. Bisschop van 's Hortogenbosch, heeft op verzoek van den HoogEerw. Provinciaal eervol ontslag ver leend aan den Weleerw. Pater Balthasar O.F.M. als kapelaan te Baardwijk en in diens plaats benoemd den Eerw. Heer F. N. O. B. Allard,'priester van het Seminarie Twee priesters van het Seminarie zullen hunne studies gaan voortzetten; de Eerw. Heer J. P. v. Dal zal aan de R.K. Universi teit te_ Nijmegen gaan studeeren aan de Theologische faculteit in de sectio moralis, zich meer specialiscerend in de studie der sociologie en der economie. De Eerw. Heer W. K. M. Grossouw zal zich te Rome op de bijbelwetenschappen gaan toeleggen ter verwerving van een tjoctoraat in die vakken Rijnlandsche Processie naar Kevelaer. De Rijnlandsche Processie naar Keve laer vertrekt dit iaar 9 September a.s. Men zie de biljetten. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Jongeman bij het redden van een kind overreden en ge-, dood. Een droevig ongeval had gistermiddag in het Ondiep te Utrecht plaats. De onge veer 28-jarige N. Eshuis, werkzaam te Middelburg, was op bezoek bij zijn ouders in de Abrikoosstraat. Met een jongetje van zijn zuster wandelde hij in het Ondiep, met het doel sigaretten tc gaan koopen. Op 'n gegeven moment wilde het jongetje bij de Vijgeboomstraat den weg oversteken, juist toen een autobus van den gemeentelijken dienst naderde. De jongeman zag het ge vaar waarin liet knaapje verkeerde, en deed een poging om overrijding te voor komen. Die poging gelukte, want hij kon het kind juist nog wegrukken. Zelf kwam hij daarbij echter te vallen en hoewel de bestuurder krachtig remde, kon hij toch niet verhinderen dat een der wielen over 's mans lichaam ging. Aanvankelijk scheen het, dat de geval lene minder ernstig gewond zou zijn, want hoewel ondersteund, liep hij nog een nabij- zijde woning binnen. Daar werd hij neer gelegd, doch de toestand verergerde smel. De auto van de G. G. en G. D. was spoe dig ter plaatse, en de ongelukkigo kon naar de Rijksklinieken worden vervoerd. Tijdens het transport daarheen is hij evenwel overleden. De overledene was ge huwd. Den bestuurder treft geen schuld. „Mndmrg." Auto tegen een boom. Een der inzittenden gedood. Toen de heer R. te Groenlo Zondagmor gen na de H. Mis met zijn vader, zijn echt- genoote en kind per auto huiswaarts keer de, zag hij het kind, dat naast hem voor in de auto zat, aan de deur peuteren. Om ongelukken te voorkomen greep hij het volg echter, dat hij met één hand de auto, kind naar zich toe met het noodlottig ge- hoewel deze een matige gang had, niet in bedwang kon houden. Op den Winterswijk- schen weg, ongeveer 20 minuten van Groen lo, reed hij tegen een boom. HOOFDSTUK IX. Nieuwe kennissen. Met een zucht van verlichting merkte Beatrice, dat ze alleen was. Er zat nu niets anders voor haar op, dan haar hebben en houden bijeen te pakken en weg te gaan. Den volgenden morgen om tien uur, zou 't gerechtelijk onderzoek beginnen, zooals de autoriteiten haar meegedeeld hadden, en daar moest ze natuurlijk bij zijn. Ze zou haar koffer in Sir Charles' kleedkamer zet ten dc deur daarvan was niet verzegeld en hem den volgenden morgen laten halen. Aan hare kostbare cadeaux, de schitterende diamanten van Stephen Rich ford incluis, dacht zij op dit oogenblik een voudig niet. Lady Rashborough was alleen in haar boudoir, toen Beatrice kwam. Het kleine vrouwtje zag er niet zoo vriendelijk uit als gewoonlijk; er was zelfs zooiets als een rimpel op haar voorhoofd. Ze had den laatsten tijd heel wat met bridgen verloren en dat was een tijdver drijf, dat. Rashborough scherp afkeurde. Hij kon heel wat verdragen van zijn leeg hoofdige, hardvochtige, zelfzuchtige weder helft, maar op het punt van bridgen was hij onverbiddelijk geweest en Lady Rashbo rough had hem moeten beloven er mee op te houden. „Waaraan heb ik je bezoek to danken", vroeg ze korrelig „Waar is je man?" „Dat zou ik je niet kunnen vertellen", gaf Beatrice ten antwoord. Je veronderstelt overigens toch niet, dat ik in deze omstan digheden mijn huwelijksreis begonnen ben? „Mijn b'este kind, praat geen onzinNa tuurlijk niet Je had naar een of ander stil hotel kunnen gaan en daar rustig dineeren en ie een beetje achteraf houden, tot de UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 12 Aug. Huizen, 1071 M. Voor 6 uur 298 M. UifcsL KRO-Uitz. 8.159.30 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert K. R. O.-Trio. I.152.00 Gramofoonplaten. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 5.006.00 Gramofoonplaten. 6.016.15 Nieuwsberichten in liet Espe ranto. 6.15—6.30 Gramofoonplaten. 6.306.-10 Koersen. 6.407.15 Gramofoonplaten. 7.158.00 Intervieuw tusschen Jan Nie- land en Lou Lichtveld met muzik. illustra tie. 8.01—11.00 Concert door K. R. O.-Orkest Frans Hillen (piano). II.00—12.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending. S.01—9.45 Gramofoonplaten. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert door heb Tuschinski- Orkest, Amsterdam. 12.152.00 Concert A. V. R .O.-Kwintet. 2.002.30 Gramofoonplaten. 2.303.30 Carel Rijken: „De Zinkput" van C. en M. SchartenAntink. 3.301.30 Concert uit Café „Moderne" te Amsterdam. 4.305.30 Kinderuurtje. 5.305.45 Gramofoonplaten. 5.457,15 Concert. Stafmuziek van het 5e Regt. Infanterie. 7.157.45 Radio Volks Universiteit. Sein, Dresden „Het lied bij Beethoven* m. m. v. Tom Denijs. 8.019.00 Concert. Omroeporkest. 9.00—9.30 A. V .R. O.-Radio Tooncel. „De Inbraak". Blijspel naar heb Engelsch van W. W. Jacobs en H. C. Sargent door Charivarius. 9.309.45 Viool-recital door Bram Bleek rode. 9.45—10.00 Vervolg orkestconcert. 10.00 Persberichten. 10.15 Vervolg Orkestconcert. 11.00 Gramofoonplaten. Da vent ry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. De heer R. kreeg een hevigen schok cn werd ernstig in het gezicht gewond. Zijn echtgenoote kwam met een lichte hoofd wonde vrij, terwijl de vader geen letsel bekwam. Zeer ernstig was er liet twee jarig e-enigs't zoontje aan toe, dat een le vensgevaarlijke schcdelfractuur opliep. Het kind cn de heer R. werden naar het St. Yincentiusgasthuis te Groenlo vervoerd. Later in den avond moest het kind geope reerd worden. Zijn toestand was toen zeer ernstig. De auto werd grootendeels ver nield. Nader verneemt de „Mndmrg." dat het kind is overleden. Fietser onder vrachtauto. Spoedig na de aanrijding over leden. Een ernstig ongeluk is Zaterdagnacht cm 4 uur op den Iloogen Schielandschen Zee dijk tusschen de gemeenten Moordrecht en Gouda gebeurd. De 14-jarige havenarbeider J. van den Voordt, wonende Schoutenstraat 61a, te Rotterdam, was per fiets in de richting Gouda op weg om daar te gaan visschen. Even voorbij Moordrecht kwam hem een vrachtauto achterop, waarin een tiental Rotterdamsche visschers en bestuurd door den chauffeur C. C. H. de O. uit Rotter dam. De wagen reed den wielrijder aan, waardoor deze tegen den weg werd geslin gerd en nog eenige meters medegesleurd, daar de auto niet onmiddellijk tot staan kwam. begrafenis voorbij is. Het is natuurlijk al lemaal vreeselijk vervelend, vooral omdat je in je mooie japonnen zwemt, maar die kun je later toch wel dragen. Wat ben je toch een eigenaardig kind, Bé. Je schijnt je geluk heelemaal niet te apprecieeren." „Dacht je dan, dat ik zoo gelukkig ben?" „Beste meid,, gelukkig is het woord mis schien niet. Stephen Richford is niet wat je noemt een ideale man, dat moet ik toe geven, maar met zijn onmetelijk fortuin...." „Dat maakt niets geen indruk op me, Adela", zei Beatrice. „Ik ben tot de ont dekking gekomen, dat de man een laffe schurk is. Dat is de eenige naam die ik voor hem vinden kan Ik heb hem altijd veracht; terwille van mijn vader heb ik er in toegestemd om met hem le trouwen. Adela, ik zal je eens vertellen, wat ik van morgen in mijns vaders slaapkamer ontdekt heb." In korte trekken deed Beatrice het ver haal van het telegram. Maar als ze een uitbarsting van verontwaardiging bij haar toehoorster verwacht had, kwam ze bedro gen uit. He; figuurtje in de leunstoel be woog zich niet er was alleen maar een minachtend glimlachje op haar gezicht. „Goede hemel, wat maak jij een drukte om niets!" riep ze. „Ik zou eerder zeggen, dat de man je een geweldig compliment gemaakt heeft! Al ik in jou plaa.t-s geweest was, zou ik voorloopig niets gezegd hebben. Je wilt me toch niet vertellen, dat je dat ernstig op genomen hebt?" Beatrice voelde de tranen in haar oogen komen. De dag was zoo emotievol geweest en ze hunkerde naar wat. sympathie. „Bedoel je", stamelde Beatrice, „wou je me probeeren wijs te maken, dat 2.2<\ Televisie. 2.252.50 Gramofoonplaten. 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 7.00 Pianorecital door J. Friskin. 7.20—7.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.05 Concert. Orkest. 10.05 Nieuwsberichten en Lezing. 10.4512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Veronique" van Messager. Koor, orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonplaten. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.3512.15 Gramofoonplaten. 12.30 Gromofoonplaten. I.252.50 Orkestconcert. 5.50—6.50 Concert, Sopraan, tenor en strijkkwartet. 8.20 Concert. Orkest en vocale soliste. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.205.20 Concert, Orkest cn pianiste. 8.20—9.50 „Recensenten og Dyret". Blij spel in 1 bedrijf van J. L. Heiberg. 10.1010.35 Piano-recital door S. Bech, 10.3511.20 Orkestconcert. II.201.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Concert. Orkest en vocale solisten. 10.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de S. A. R. O. V. Zeescn, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonplaten. 10.2012.50 Lezingen. 12.501.15 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50S.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. 9.05 „Der weibscheue Hof". Volksstuk in 3 bedrijven van A. Martens. 10.40 Lezing en berichten. Met zware kwetsuren werd de man op genomen. Vóórdat geneeskundige hulp ter plaatse was, overleed hij na korten tijd op den dijk. Mot denzolfdcri vachtauto wérd het lijk naar liet Van Iterson Ziekenhuis te Gouda overgebracht. Dc politic legde er beslag op, evenals op den wagen'en op de totaal ver nielde fiets. Hel slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Naar de eventueele schuld aan dit nach telijk verkeersongeval stelt de justitie een onderzoek in. De chauffeur werd reeds verhoord en daarop heengezonden. Nederlander in België ver ongelukt bij een auto-botsing. Zaterdagmiddag te kwart over vijf kwam een uit Nederland komende auto te Has selt in botsing met een trein op een over weg bij Zwartberg, naar Reuter bericht. Dc 49-jarige. chauffeur H. F. Bornhoff uit Hoensbroek werd /.waar gewond en moest naar de k'.iniek van de kolenmijnen le Winlerslag worden overgebracht, waar hij kort na aankomst den geest gaf. De eigenaar van den wagen, de Nederlander Louis Pissing, werd licht gewond. Onder een auto geraakt. Op den Zutphenschcstraalweg nabij het Apeldoornschc Bosch kwam gisteravond het 7-jarig zoontje van den aldaar arbeidenden Stamper spelende onder een auto, waarbij hem een voet werd afgereden. „Och natuurlijk, gansje. Geld is immers het eenige op dc wereld. Ik ben met Rash borough getrouwd, omdat hij het beste was wat ik krijgen kon. Alles is tenslotte een kwestie van geld En nu zit jij me waarach tig kalmweg tc vertellen, dat je niets van Stephen Richford hebben moet." „Ik wil hem niet meer zien. Hij en ik hebben samen afgehandeld. Ik heb geen geld, geen vooruitzichten, niets, maar ik weiger naar hem terug te gaan." „Zoo, dab wordt dan een mooi schandaal" riep Lady Rashborough bits „Je was waarschijnlijk van plan hier te blijven rondhangen cn als slachtoffer te posecren tot er iets. komt opdagen. Het is mogelijk, dat Rashborough aan je zijde staat, hij heeft soms ook van die verdraaide ideeën, maar ik doe aan al die malligheid niet nice, dab vertel ik je. Je kunt hier on mogelijk blijven, Beatrice. Ik mag Richford hij geeft me weieens tips en hij heeft me meer dan eens geholpen als ik met bridgen verloren had. Als hij hier komt dineeren..." Beatrice stond o'p, haar trots kwam in heftig verzet. De verklaring van Lady Rosborough liet aan duidelijkheid niets te wenschen over; het was hardvochtig en wreed, maar het kwam cr op neer, dat haar 't huis ontzegt werd. Ze had gehoopt hier een paar weken te kunnen blijven, in ieder geval tot ze kamers gevonden had. „Ik heb je uitstekend begrepen", zei ze koel en uit de hoogte. „In de oogen der vrouwen van jouw soort heb ik iets onge looflijks dwaas gedaan en je weigert me gastvrijheid te verlecnen Goed, ik zal het Frank niet vragen, hoewel ik ervan over tuigd ben, wat hij zeggen zou als ik het deed. Maar ik begeer niet de gast te zijn van iemand die mij duidelijk te kennen geeft, dat ik teveel ben." (Wordt verv.).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9