MAANDAG 11 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 R. K. Sportvereeniging S. N. A. Bij schitterend voetbalweer heeft S. N. A. haar reeks nederlaagwedstrijden voort gezet. De reserves begonnen om half één tegen T. O. G. II. Dit is een wedstrijd ge worden, waarin het er vurig van langs ging. Er is nog maar een kwartier ge speeld, als T. O. G. de leiding neemt. S. N. A. is geenszins de mindere, maar voor doel ontbreekt het goede schot. Toch komt na een half uur spelen het tweede doelpunt voor T. O. G. Als de back cor ner maakt, kopt de keeper den bal weer het veld in juist voor den midvoor van T. O. G. die in het leege doel plaatst. (2—0). Direct hierop een S. X. A.-aanval die de linksbuiten besluit met een goed schot dat doel treft (21). Dan is het rus ten. Xa de rust is S. X. A. voortdurend in de meerderheid geweest. Maar weer is het geluk aan T. O. G. zijde en zij ver- grooten hun voorsprong 31. Dit is voor S. X. A. te bar en zij sluiten T. O. G. geheel in. Maar de verdediging met den keeper aan het hoofd bieden heftigen tegenstand. Toch weet S. X. A. door haar rechtsbinnen een doelpunt te maken, zoodat als de scheidsrechter einde floot T. O. G. met 32 heeft gewonnen. In deze afdeeling gaat Lisse IV aan het hoofd met een 52 overwinning gevolgd door D. H. B. II met 4—2. Hierna komt S. X. A. I tegen T. O. G. I in het veld. Al direct volgen er achter elkaar T. O. G.-aanvallen en het is al gauw te zien dat T. O. G'. met de over winning gaat strijden. Over den wedstrijd valt niet veel te zeggen. T. O. G. had met de rust een veilige 4—0 voorsprong. Direct na de rust weet S. X. A. door haar links binnen een tegenpunt te maken (41). T. O. G. is sterker en de verdediging van S. X. A. lijkt veel op een zeef. Geregeld glipt de voorhoede van T. O. G. er lusschen- door. En als het einde daar is heeft T. O. G. met 81 verdiend doch geflatteerd gewonnen. Hierdoor kwam T. O. G. in het bezit van den eersten prijs, een prachtige beker. Op 24 Augustus zullen V. V. L. I en D. O. S. I een beslissingswedstrijd "spelen om den tweeden prijs, waarvoor het S. X. A. bestuur ook een mooie prijs beschikbaar stelt. Hierna kwamen de junioren in het veld tegen die van St. Bernardus. Met een verdiende 31 overwinning gingen de Bernardus-menschen huiswaarts. Over het geheel waren het prettige wedstrijden en de publieke belangstelling was ditmaal ook zeer goed. Volgens een A. S. C.-bericht zou S. X. A. zich heel onsportief teruggetrokken hebben uit hun seriewedstrijden, omdat S. X. A. I tegen V. V. L. I en S. X. A. II tegen Blauw Zwart II geloot had. Dit is echter een beetje anders. S. X. A. zou ze ker daar gespeeld hebben indien BI. Zwart II die derde klasse is, in de afdeeling van het eerste geplaats was. Maar niet als er een klas verschil is, wat ook niet regle mentair is. R. K. Sportvereeniging A. S. C. (Zceterwoude-Dorp). Gisteren speelde A. S. C. I een vriend- schappel ijken wedstrijd tegen Blauw Zwart II. Als de aangestelde scheidsrech ter op zich laat wachten, wordt te onge veer kwart voor twee onder leiding van scheidsrechter Broxterman de wedstrijd aangevangen. A. S. C. wint den toss en BI. Zwart trapt af. Direct ontwikkelt zich een vlug spel met Blauw Zwart iets in de meerderheid. De A. S. C.-keeper krijgt dan ook harde schoten te verwerken, hetgeen hem goed afgaat. Wanneer er echter on geveer een kwartier is gespeeld, komt BI. Zwart wat meer opzetten en met een hard schot weet zij de leiding te nemen. (01). A. S. C. werkt hard voor den gelijkmaker doch de BI. Zwart achterhoede is in goe de conditie. Xa de rust is het echter A. S. C. die in de meerderheid is, en zij on derneemt verschillende mooie aanvallen. Xa ongeveer 10 minuten trekt BI. Zwart nog eens ten aanval, doch de links-back is op zijn post en neemt den bal mee tot op de middellijn en geeft een hard schot, op het Blauw-Zwartdoel. Backs en keeper missen en zoo komt A. S. C. gemakkelijk aan een doelpunt (1—1). BI. Zwart, is uit gespeeld en de A. S. C.'ers doen hun best om te winnen hetgeen hun echter niet mag gelukken en het einde komt met on- veranderden stand. Hierna komen Leiden I en BI. Zwart I in het veld voor de seriewedstrijden. De scheidsrechter, de heer C. Vergeer, laat te ongeveer kwart over drie tossen. BI. Zwart wint den toss en verkiest tegen wind te spelen. Leiden trapt af en trekt direct ten aanval, doch de keeper werkt corner, welke door Leiden goed wordt genomen, doch door BI. Zwart goed wordt, wegge werkt. Er volgen dan van beide kanten mooie aanvallen, welke echter niets ople veren. Als echter de BI. Zwart linksbuiten goed voor doel schiet, speelt de linkshalf van Leiden in eigen doel en het. is 1—0 voor Blauw Zwart. Leiden komt dan flink opzetten en er worden eenige mooie scho ten op het. BI. Zwartdoel gelost, doch de keeper geeft niet thuis. Xa ongeveer 25 min. schiet de keeper van Leiden een bal tegen den linksback, binnen het beruchte gebied, waarvoor de scheidsrechter e*" penalty toewijst welke door BI. Zwart, wordt benut door keihard in te schieten. (2o). Dit wordt Leiden echter te bar en zij onderneemt aanval op aanval. Even voor de rust 'ziet zij dan ook haar harde werken beloont, door een mooi schot van den linksbuiten, hetgeen den BI. Zwart- keeper te machtig is. (2—1). Xa de rust is Leiden sterk in de meer derheid. Bij een goeden aanval loopt de keeper van Blauw Zwart uit. doch mist, en de linksbinnen heeft maar voor het in schieten (22). Xa 20 minuten wordt een Leiden-speler wat ruw aangevallen en de scheidsrechter zendt de betreffende Blauw Zwartspeler uit het veld. Hiermede wordt echter geen genoegen genomen en Blauw Zwart wenscht niet verder door te spelen. Leiden is hierdoor in het bezit gekomen van den zilveren lauwerkrans welke hier voor was beschikbaar gesteld. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. D. O. S. I speelde voor de nederlaag te Sassenheim tegen Teijlingen II en won met 53. D. O. S. II ontving Meerburg I wat erg onvolledig uitkwam, die was de laatste wedstrijd der seriewedstrijden. Het ging nl. om een troostprijs der B.-klasse. In den beginnen was het een tamelijk gelijke strijd, doch D. O. S. kwam er al meer en meer in, waartegen Meerburg niet was opgewassen. D. O. S. II scoorde zeven maal, terwijl Meerburg even voor het ein de met een mooi schot de eer redde. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Om 12.15 werden de seriewedstrijdén wederom voortgezet met den wedstrijd Leo- nidas 5A. V. V. 3. Leonidas is voor de rust sterker en zij weten dan ook een 20 voorsprong te verkrijgen. Xa de rust gaat de strijd gelijk op. Uit een penalty weet A. V. V. den achterstand te verkleinen, terwijl zij nog voor het einde den stand op 22 weten te brengen. In de verlen ging weet A. V. V. nog eenmaal te doel punten, waardoor zij beslag legde op den eersten prijs. Hierna volgde de wedstrijd V. V. L. I Leonidas 3. Beeds dadelijk wordt er goed aangepakt en de wedstrijd is uiterst snel. V. V. L. is iets sterker en zij weten dit dan ook voor de rust in een doelpunt uit te drukken. Xa de rust heeft V. V. L. te genwind en Leonidas belaagt voortdurend het V. V. L.-doel. Toch duurt het nog ge- ruimen tijd eer zij den gelijkmaker weten te scoren. Even voor het einde weten zij zelfs den stand op 21 te brengen. V. V. L. doet hierna nog enkele gevaarlijke aan vallen, doch het mocht niet meer baten. Eervol gingen zij ten onder, zoodat zij zich tevreden moeten stellen metden2den prijs. Hierna kwamen Graaf Willem III en St. Bernardus I binnen de lijnen. St. Bernar dus met een serie invallers, Doorloopend was Gr. Willem sterker en met de rust hadden zij een 20 voorsprong. Xa de rust gaat de strijd weer gelijk op, doch gedoelpunt wordt er niet meer. Even voor het einde krijgt Gr. Willem een vrijen trap te .nemen, waarbij enkele spelers van St. Bern, zich zoo onhebbelijk gedroegen, dat de scheidsrechter zich ge noodzaakt zag den wedstrijd te staken. Zoodoende behaalde Gr. Willem den derden en St. Bern. den 4den prijs. De V. V. L.-Jun. moesten tegen de Lei den dito's het onderspit delven, met 3—0 gingen zij ten onder. V. V. L. II behaalde tegen Leiden III een gelijk spel (22). KOX. XED. VOETBALBOND. Jaarvergadering afdeeling I, Zaterdagmiddag werd te Haarlem on der leiding van den heer A. de Haan Azn. de jaarvergadering gehouden van afd. I van den K. N. V. B. Aanwezig waren af gevaardigden van 4 Bonden en 34 vereeni- gingen alsmede de heeren A. Staal (bonds- secretaris) en L. Boeljon (hoofdeonsui). Xa goedkeuring van de notulen der vorige vergadering werden de heeren A. G. J. Hol weg en K. J. J. Lotzy herbenoemd als leden van het afdeelingsbestuur. Hierna volgde een bespreking van de agenda van de eind dezer maand te hou den bondsvergadering. Het afdeelingsbe stuur zal een onderzoek instellen betref fende de afdoening van een geval van uit komen van een niet-gerechtigd speler in den wedstrijd CulemborgW. M. S. waar door laatstgenoemde vereeniging zou zijn gedupeerd. Een door de vereenigingen Allen Weer baar en B. F. C. ingediend voorstel om een commissie van onderzoek in te stellen ten aanzien van een Bondsofficial werd niet in behandeling genomen. In verband met geruchten omtrent het aftreden van den heer ir. J. W. Kips als voorzitter van den K. X .V. B. werd be sloten den heer Kips te verzoeken aan dit voornemen geen gevolg te geven. SCHEIDS RECHTE RST0URN00I TE AMSTERDAM. Haarlem winnaar. Gistermiddag werden op de terreinen van de Amsterdamsche voetbal vereenigin gen Wilhelmina Vooruit en V.V.A. wed strijden gespeeld tusschen scheidsrechters uit Amsterdam, Haarlem, den Haag en Rotterdam. De uitslagen luiden: lste ronde: RotterdamAmsterdam 34; Haarlemden Haag 43 (na verlen ging). Finale: AmsterdamHaarlem 23. Haarlem is dus winnaar. Rotterdamden Haag 21. De volgorde wordt derhalve: 1. Haar lem, 2. Amsterdam, 3. den Haag, 4. Rot terdam. KORFBAL De toer van Vitesse. Vitesse blijft op haar tournee in het Oosten en Noorden des lands successen boeken. Vrijdag werd te Koekange gespeeld en daar boekte Vitesse de grootste overwin ning, die tot nu toe werd behaald. Het re sultaat was 272. Gisteren nam Vitesse deel aan het groote tournooi te Hemrik, georganiseerd door W. W. M. D. Xa in de voorwedstrij den met 10 van Excelsior (Hilversum) en met 51 van Rood Zwart (Veenhuizen) gewonnen te hebben, sloeg Vitesse in de halve finale W. W. M. D. met 32en in de finale W. K. met 10, zoodat de Leid- sche club op den eersten prijs in de hoog ste afdeeling beslag legde. CRICKET De uitslagen. Eerste klasse. V.V.V.Hermes DVSgew. door V.V.V. met 172 runs op de le innings; Rood en WitVOC gew. door VOC met 39 runs op de le innings. Overgangsklasse. HCC IIIRood en Wit II; gew. door HCC met innings en 103 runs; RCHVRA II( gew. door RCH met innings en 14 runs. VRA 32 en 27, RCH 73; Ajax (L.)—Phoe nix gew. door Ajax met 7 wickets. Tweede klasse A. Ajax (A)VVV II; gew. door Ajax met 44 runs op de 2e inningsAlbionVleermui zen; gew. door Vleermuizen met 9 runs op de le inningsVleermuizen 123. Albion 114. L.C.C.Quick; gew. door Quick met 9 runs op de eerste innings. Tweede lasse B. Sparta—VOC II; gew. door VOC met 17 runs op de le innings. PHOENIX IAJAX I. Gewonnen door Ajax met 2 runs op de 2e innings en met nog 7 wickets irr handen. Bij Ajax ontbreekt D. v. d. Meij, voor wie S. de Jongh invalt. Ajax wint den toss en begint te fielden. De aanval is toever trouwd aan Th. Rice en H. Meyer. Rice bowld weer buitengewoon goed. Meyer daarentegen houdt absoluut geen lengte en wordt dan ook meermalen voor zes gesla gen. P. de Vrind wordt dan aangezet en hoewel hij niet veel succes heeft blijkt hij niet zoo duur te zijn. Tommy houdt onder- tusschen een flinke opruiming; reeds om kwart over twaalf is de innings van Phoe nix beëindigd op een totaai van 63 runs. A. Greimering werd topscorer met 24 ter wijl Wunder met 10 nog niet in de dubbele cijfers kwam. Rice had de pracht-cijfers van 714. H. Meyer 133 en P. de Vrind 1—14. Voor Ajax openen H. Meyer eu L. Jans sen op het bowlen van A. Gremering en S. Gammon op 21 valt het wicket van L. Janssen (11). Het wordt dan een komen en gaan voor de Ajax-menschen. Op 31 valt he' wicket v. H. Meyer. Hij scoorde een niet kanslooze 26 runs. Op 32 kan ook A. Janssen (0) verdwijnen. Op 39 vallen de wickets van Dazy (1) en H. de Vrind (1). Op 41 moet ook P. de Vrind verdwijnen, de stand is dan 6 voor 41D. v. d. Putten en S. de Jongh staan dan op de mat. De eer ste heeft er goed het oog in en doet de score vrij snel rijzen. S. de Jongh (4) ver dwijnt dan op een bal van Gammon als het totaal 51 is. D. v. d. Putten zorgt dan voor de winning hit en verdwijnt even later als hij een bal van J. Eberard in de lucht slaat. Hij scoorde een verdienstelijke 19 runs. Van de staart maken H. Bijleveld (9) en H. v. Breen (6) nog eenige runs waarmede het totaal 78 wordt. JBowlingcijfersS. Gammon 322, A. Greimering 449, J. Everard 37. Er is dan nog 4 uur speeltijd over en zooals te begrijpen, gaat Phoenix het nog op de 2de innings probeeren. Ze brengen het hierin tot een totaal van 118 waarvan J. Everard 11, H. Mulder 14, T. Wunder 31, S. Gammon 13 en J. D. TVesling 32. Rice was eenigszins vermoeid bij had de cijfers 124. P. de Vrind 5—39, H. Meyer 316 en S. de Jongh 07. Voor Ajax openen H. Meyer en I. Dozy De laatste maakt het niet lang. Op 26 speelt hij een bal in zijn wicket en kan hij verdwijnen voor 8 runs. L. Janssen (6) en A. Janssen (0) zijn ook vrij spoedig ver dwenen. H. Meyer en H. de Vrind zien dan kans om het totaal van Phoenix te passeeren. Vooral Meycr speelde eeE uit stekende innings. Hij bleef met 73 not out. Ook H. de Vrind met 15 not out speelde heel verdienstelijk. Bowlingci.ifers: A. Grei mering 132. S. Gammon 132. T. Wun der 023. J. Everard 05. Snel 011. Ajax heef-t nu 17 punten uit 11 wedstrij den en heeft hiermede nog een klein kans jes op de lste plaats. Volgende week moet dan met innings ge wonnen worden van R.C.H. terwijl zoowel H.C.C. als H.T.C.C. nog ©en wedstrijd moe ten verliezen. Ajax tegen een Zwitsersche ploeg. Ajax speelt a.s Donderdag een wedstrijd tegen Zuoz College Wanderers, een cricket elftal van een Zwitsersche kostschool. Deze kostschooljongens, waaronder veel Engel- schen spelen uitstekend cricket en komen a.s. Donderdag 14 Aug. onder captainship van Mr. Kenneth Keast een wedstrijd spe len tegen een versterkt Ajax XI. Bij Ajax spelen dan o.a. mede Terwiel uit V. O. C., onze bekende internationaal. Voorts Wun der en Greimering uit Phoenix en de En- gelschman S. Gammon. Ook met deze geduchte versterking ge- looven we niet dat Ajax veel kans maakt om te winnenin elk geval kan het een dag worden van uitstekend cricket en we kunnen ieder cricket-supporter een kijkje op het Ajax-véld op a.s. Donderdag wami aanbevelen. (Toegangsprijs slechts 0.25). L.C.C.—QUICK. Quick wint met 9 runs. Bij half twaalf openen Heiligers en v. Weel .de- Quick innings. De runs komen aanvankelijk slechts langzaam, dank zij goed bowlen van A. v. Es en v. Goor. Op 10 neemt een snelle bal van v. Es de palen van v. Weel mee voor 4, terwijl v. Goor Heili gers 7 Senteur 0 en v. Exel 0 goedkoop op ruimt. Tusschen deze bedrijven door scoor de Plooy 19 runs alvorens v. Goor ook hem kreeg e and bowled. Goudriaan 34 runs (hard geslagen) en Tuyn 11 zorgden dat de 90 opgaat; de innings sluit tenslotte op 95. Segaar (C'.C.C. wisket-keeper) ontbrak op het appél (evenals v. Schie, v. Welsen, de Holder en Heemskerk) maar Leo Kantebeer die hem verving werkte uitstekend achter de palen, slechts 2 byes liet hij door en v. Goor bowlde 747, A. v. Es 2—32, F. v. Es 1—9. v. Goor en de jongste Kantebeer openen voor C.C.O. op het bowlen van Exel en Goudriaan. Het totaal is 12 als Kantebeer door de keeper gevangen wordt voor 3 A. v. Es 1 bowled Exel, Chr. Laman 8 en F. v. Es 4 scoren slechts weinig doch Metsch 17 zet met van Goor een goeden stand op. Op 60 verdwijnt v. Goor voor een goede 27 ter wijl Metsch op het zelfde totaal werdt in gepikt. C. Kantebeen met een vroolijke 16 nog wel not out, bracht de spanning er in doch de laatste batsman faalde en zoo hadden voor 86 de Leidenaars hun beurt op de mat gehad. v. Exel 5—21, Goudriaan 451. ZWEMMEN INTERNATIONALE 8 K.M.-WEDSTRIJD IN DEN IJSSEL. Truus Baumeister als eerste der dames. Gisteren werd te Zutfen onder enorme belangstelling de achtste traditioneele in ternationale S-K.M. zwemwedstrijd gehou den in den IJssel, uitgaande van de Zwem- vereeniging „De Jonge Kampioen" uit Zut fen, waarvoor zich 116 deelnemers hadden opgegeven. Om 3.30 uur werd het startschot gelost voor de dames en de veteranen en vijf mi nuten later voor de heeren. t De uitslag van den wedstrijd luidt: Dames: 1. Mej. Truus Baumeister (R.D. Z.) Rotterdam (Tijd: 1 uur 13 min. 30 sec.); 2. Mej. L. Kilsdonk (X.Z.C., Nijmegen) 1 uur 16 min. 36 sec. 3. Mej. G. van Galen (D.W. R., Haarlem) 1 uur 16 min. 40 sec. Heeren: 1. A. G'. Brandt (Neptunus, Zut fen) 1 uur, 11 min. 56 sec.), 2. E. Welsch (Poseidon, Gelsenkirchen, Duitschland), 1 uur 12 min. 25 sec. 3. H. Schneider (D.S.C., '98 Duisburg) 1 uur 12 min. 50 sec.). Veteranen: 1. H. J. van der Vegte (Nep- nunus, Zutfen) 1 urn- 20 min. 20 sec. 2. D. Nordbeek (Zuiderhagen, Enschede), 1 uur 21 min. 45 sec. De 116 deelnemers waren als volgt ver deeld: 68 heeren, 33 dames en 15 vetera nen, waarvan 3 dames. Er vielen 20 zwem meesters) uit. Nationale Zwemwedstrijden U.Z.C. Onder vrij groote belangstelling van de zijde van het publiek hadden gistermiddag in de Zwemschool aan de Kromme Rijn te Utrecht de nationale Zwem- en Water- polowedstrijden plaats van de Utrechtsche zwemclub. De uitslagen luiden: 50 Meter vrije slag adspiranten (Heeren): 1. T. Blankert (U.Z.C.) 29 4/5 sec.; 2. H. van Bommel (U.Z.C.) 331/5 sec). 50 Meter vrije slag heeren (nieuwelin gen): 1. W. Delwel (R.Z.C.) 30 sec. 2. D. H. Wolters (U.Z.C.) 31 2/5 sec. 3. G. J. Broe- kema 31 3/5 sec. 100 Meter rugzwemmen Dames (nieuwe lingen): J. v. d. Kamp (A.D.Z.) 1 min. 51 1/5 sec. 2. M. Leenheer (Triton) 2 min. 1 4/5 sec. 100 Meter vrije slag heeren: 1. W. Del- wel (R.Z.C.) 1 min. 10 2/5 sec. 2. D. H. Wol ters (U.Z.C.) 1 min. 20 4/5 sec. 50 Meter vrije slag dames( nieuwelin gen): 1. J. v. d. Sluis (U.Z.C.) 35 3/5 sec. 2. A. de Groot (U.Z.C.) 35 4/5 sec. 3. W. de Groot (U.Z.C.) 36 2/5 sec. 100 Meter vrije slag (dames): 1. A. de Groot (U.Z.C.) 1 min. 21 4/5 sec. 2. D. Hus- ken (A.D.Z.) 36 2/5 sec. 100 Meter vrije slag (dames): 1. A. de Groot (U.Z.C. 1 min. 21 4/5 sec. 2. D. Hus- ken (A.D.Z.) 1 23 4/5 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1. J. Kastein (H.D.Z.) 3 min. 19 sec. 2. W. de Groot 3 min. 43 1/5 sec. 3. A. Verhagen (W.Z.C.) 4 min. 6 2/5 sec. 400 Meter vrije slag heeren: 1. Th. J. de Man (U.Z.C.) 5 min. 37 3/5 sec. 2. B. Wirth (U.Z.C.) 7 min. 2 2/5 sec. 3. J. A. C. Peterse (U.Z.C.) 7 min. 30 sec. 5 X 50 Meter estafette vrije slag heeren: Voor dezen wedstrijd hadden twee ploe gen ingeschreven, n.l. de Leidsche en Utrechtsche Zwemclub. U.Z.C. werd win naar in 2 min. 35 3/5 sec. 2. L.Z.C. 2 min. 41 1/5 sec. 5 X 50 Meter estafette vrije slag da mes. Eveneens twee ploegen: 1. A.D.Z. in 3 min. 9 1/5 sec. De ploeg bestond uit de dames: 1. L. van Voorst, M. Koen, A. Haitsma, D. Hüken en M. Rijken. 2. U.Z.C. in 3 min. 13 1/5 sec. Popduiken (Heeren): 1. H. Minnes (U. Z.C.) 30 4/5 sec. 2. D. J. Wolters (U.Z.C.) 40 2/5 sec. Schoonspringen heeren: 1. J. L. Stotijn (H.Z. en P.C.) 87.13 pnt. 2. H. Lotgering (IJ) 71.09 pnt. 3. F. C. Hagens (Zwemlust) 51.83 pnt. Polowedstrijden: DolfijnL.Z.C. 41; IJ (U.Z.C.) 42.07 pnt. 2. A. de Groot (U.Z.C.) 41 pnt. B. Zegger (A.D.Z.) 40.49 pnt. Pole wedstrijden: DolfijnL.Z.C. 41; IJ IIIS.V.H. II 22; na verlenging 24. Maas IIU.Z.C.-combinatie (wegens niet opkomen van het IJ II) 1—3. WATERPOLO DOLFIJN I—L. Z. C. I 4-1. Op de wedstrijden van U. Z. C. is deze ontmoeting gisteren gehouden als eindstrijd om den Utrechtschen beker. Dolfijn versoheen met een invaller; L. Z. C. met niet minder dan vijf, waaronder uit'tweede, derde en vierde zevental. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat Dolfijn in de meerderheid was. Fleer- kamp in het Leidsche doel heeft echter door keurig keepen de score binnen de perken gehouden. Ook zijn collega Rijke heeft de minder talrijke maar soms gevaar lijke aanvallen gemeenlijk kunnen afslaan. Met de rust was de stand 2—0 voor Dol fijn, beide doelpunten ontstonden na op- zwemmen van de Dolijn-achterhoede. Na rust ging het met de L. Z. C. iets beter. Eveneens opzwemmen gaf een doel punt na goed samenspel; te voren had echter Dolfijn de score tot 40 opgevoerd. Met 41 kwam het einde. Beslissingswedstrijd 1e klasse A. Maas—A. Z. 2—1. In de gemeentel, zweminrichting aan den Hooge Rijndijk te Leiden werd gistermid dag de beslissingswedstrijd voor de degra datie der le klasse A van de N. Z. B.-com- petitie gespeeld. De Amsterdammers verschenen met slechts zes man, wijl Scholte, die aanvan kelijk van de partij zou zijn, niet aanwezig was. De Maas liet daarop uitvallen, zoo dat het een wel wat gebroken partij werd, die evenwel door beide partijen enthousiast werd gespeeld. Het begin was voor de Amsterdammers, doch daarna geraakte de Maas beter ingespeeld en volgden er en kele venijnige aanvallen, waarbij keeper Jaeger geducht aan den tand werd ge voeld. Een fel schot van v. Klaveren tegen de lat had beter lot verdiend. Nadat en kele A. Z.-aanvallen waren afgeslagen, kwamen de Rotterdammers weer heftig opzetten en we noteerden eenige goede schoten van P. v. Senus, die evenwel even min succes hadden. Dan gaat Han van Se nus het probeeren en als hij, na zich mooi vrijgemaakt, te hebben, een hard schot lost, komt de bal precies in handen van Jaeger. Hetzelfde geschiedt aan den an deren kant, waar Wegenaar en Hogen- steun den bal over en weer spelen, het geen tenslotte met een schot naast doel van laatstgenoemde eindigt. Jaeger blijft zich uitstekend weren, ondanks hij veel meer te doen krijgt dan zijn collega, Roel van Senus, aan den overkant. Hij moet tenslotte toch zwichten voor een schot van Han van Senus, die tot een meter voor doel opgezwommen is en hem geen kans geeft (10). Nog een aanval van de Maas volgt en dan is het rusten. In de tweede helft is Han van Senus vervangen door zijn broer A. J. van Se nus. De Amsterdammers hebben de eerste kans, maar van Klaveren schiet tegen de lat. Na eenigen tijd komt Han van Senus weer in het water. Een oogenblik later slaagt Hogenstein erin zich vrij te maken en zich sterk afzettend, zwemt hij tot vlak voor doel op, om tenslotte den wel verdienden gelijkmaker te scoren (1—1). De Maas ziet haar aldus een bijna zekere over winning ontgaan en speelt nu met het vol ledig zevental verder. Na eenig getreuzel in de achterhoede krijgt Kit van Senus den bal tenslotte vrij en hij hergeeft zijn club de leiding 1). WATERSPORT RONDVAART DOOR NEDERLAND 1930 In een steeds toenemende climax heb ben ieder jaar de roei- en zeilwedstrijden plaats om hun hoogtepunt te vinden in de nationale roeikampioenschappen en de Kaag week. Rust heerscht er thans in de roeierswe reld. De inspannende training is afgeloo- pen. De plaatsen in giek en skiff worden verwisseld voor die in de meer geriefelijke wherry. Het oogenblik is aangebroken, waarop een ieder slechts denkt aan het toerroeien. De zeilers, die alle aandacht aan de steeds talrijker worden wedstrijden heb ben gewijd, komen tot rust. Waar zouden zij die rust beter kunnen doorbrengen, dan aan boord van hun vaar tuig? Zij kennen het genoegen hun vrijen tijd onbekommerd, zonder zorgen, vrij van alle beslommeringen, die het dagelijksche le ven met zich brengt, op het water door te brengen. De drukkende regelmatigheid van het gewone bestaan wordt op zijde gezet. De vrijheid overheerscht alles. Geen wekker, die 's ochtends met helsch kabaal afloopt om te herinneren aan den dagtaak, die waoht. Rustig ontwaken aan boord van heb jacht of op het veldbed in de kampeer- tent, met het heerlijke vooruitzicht den dag in de vrije natuur te kunnen doorbren gen. Maanden lang wordt er gesnakt naar dat oogenblik. Lang van tevoren worden kaarten be studeerd en gegevens verzameld voor den tocht van het jaar. Men mag nog zoo'n groot, wedstrijdma niak zijn, het hoogetepunt blijft toch altijd het toervaren, hetzij in ons land zelve, hetzij voor de grootere jachten naar buiten. De Commissie voor de Rondvaart 1930 heeft het voor de roeiers, zeilers of motor- bootvaarders gemakkelijk gemaakt om tochten uit te zoeken. Zij verdeelde het land in districten. Zij zocht de vaarwaters uit. Zij maakten de tochten gereed, loopend door de schoonste gedeelten van het land. Zonder dwang om bepaalde plaatsen op vastgestelde tijden aan te doen, kan men ieder traject afleggen geheel naar eigen keuze. Alleen heeft men zijn toerboekje op voorgeschreven plaatsen te laten tee kenen, ten bewijze dat men het zelf geko zen traject op regelmatige wijze heeft af gelegd. Als herinnering aan goed volbrachte trajecten worden bronzen plaquettes uit gereikt. Alle gewenschte inlichtingen zijn te ver krijgen aan het Centraal Bureau voor Wa tersport, Sixhaven te Amsterdam Noord. ZEILEN Wedstrijden te Rotterdam. Zaterdag en Zondag werden op den Kra- lingschen Plas nationale zeilwedstrijden gehouden, uitgeschreven door de Rotter- damsche zeilvereeniging. De uitslagen van Zaterdag luiden: 12 voetsjollen B. 1. Black Diamond tijd 1 uur 21 min. 24 sec. 2. Duikelaartje. 3. Nelly II. 4. Ideaal II. B. M.-klasse. 1. Jannie, tijd 1 uur 17 min. 51 sec. 2. Duikelaartje. Eegenboogklasse: 1. Lies II, tijd 1 uur 5 min. 56 sec. 2. Maas Twaalfvoetsjollenklasse A. 1. Bonzo, tijd 1 uur 21 min. 59 sec. 2. Nymph. 3. Black Diamond. 4. Boffie. 5. Hella.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6