m Tveg* MAANDAG 11 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. HAAGSCHE SCHOUW—POSTBRUG. Onder verwijzing naar de in het- num mer van Zaterdag voorkomende adverten tie van den Burgemeester dezer gemeente blijkt, dat de aanleg van een nieuwen weg cm onze gemeente verwezenlijkt zal wor den. Vanaf het breede wegvak Haagsche Schouw tot Uitlenbogaard is reeds eerder een breede verkeersweg tot stand geko men en nu zal de nieuwe weg loopen in het verlengde daarvan en loopen op onge veer 500 M. ten Westen van den bestaan- den weg. Kruist de Groenesteeg op Rijn- zichtweg ongeveer 200 Meter ten Oosten van Buitenlust en gaat vervolgens naar en over Oegstgeesterkanaal (waar dus een nieuwe brug komt) en valt bij den Post- brug weer samen met den bestaancten Even voorbij de kruising met het Oegst- geester kanaal staat de ontworpen weg in verbinding met den bestaanden weg nabij het Groene Kerkje over welke verbinding het van Leiden en Oegstgeest komende verkeer den nieuwen weg zal kunnen be reiken. De kruinbreedte van het nieuwe wegvak zal 43 M. bedragen waarop ruimte voor een rijweg van 11 M. twee rijwielpaden van 2 M. 2 parallelwegen van 6 M. en 2 voet paden van 1 M. De nieuwe weg loopt door Kamphuizer-Elsgeester en Morsebelpol der. N00RDWIJKERH0UT. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN Gisteravond te ongeveer 7 uur kwam de 30-jarige ongehuwde L. Prins uit L i s- s e op zijn motor met een zeer snelle vaart de haaksehe hoek omrijden ter hoogte van Café „De Nachtegaal"' vanuit de rich ting Xoordwijk. Bij het nemen der bocht kwamen uit de tegenovergestelde richting een tweetal auto's, waarvoor d^ heer P. uit moest halen. Vermoedelijk is hij hier bij van het wegdek afgeraakt, en, zijn stuur niet meer meester zijnde, slingerde hij in schuinsche richting den weg naar links over. Hierbij kwam hij nog in bot sing met een tweetal fietsers, zoons van den heer E. O. te Noordwijkerhout, waar door de motor over den kop sloeg en de berijder met een zeer ernstige hoofdwond bewusteloos bleef liggen. Spoedig aanwe zig zijnde medische hulp, achtte direct levensgevaar niet aanwezig, doch vond overbrenging naa-r een Ziekeninrichting noodzakelijk. Den getroffene werd het H. Oliesel toegediend. De nog nieuwe motor was zoo goed als onbeschadigd. De twee zoons van O. kwamen er wonder goed af. Alleen was van één van hen het rijwiel totaal vernield. De toestand van den heer P. was vanmorgen redelijk wél. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente komt a.s. Dinsdagmiddag te 2 1/2 uur in vergadering bijeen. Behandeld zul len worden de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening dienstjaar 1929; on- derhandsche verhuring van dé woning C 108; wijziging van de begrooting, dienst jaar 1930 en voorts ingekomen stukken en mededeelingen. Geboren: Francisca Maria, d. en Ge- rardus Petrus, z. van Th. P. de Koning en F. C. Bouwmeester. Petrus Wilhelmus Hendricus, z. van J. L. van Klink en J. M. Hillenaar. Ondertrouwd: N. Zandvliet jm. 24 j. en M. W. Doeswijk jd. 23 j. HILLEGOM. Eerste Plechtige H. Mis. Gisteren is de weleerw. heer P. Koop van Hillegom in de Kloosterkapel van het Missiehuis ran de Paters van het H. Hart te Stein (in Limburg) Priester gewijd. Vrijdag te 10 uur zal Pater Koop in de St. Josephkerk alhier zijn eerste Plech tig H. Misoffer aan God opdragen. De feestpredicatie wordt gehouden door den zeereerw. heer J. v. d. Hulst, pastoor in Brazilië, hier met verlof en Hillegommer van geboorte, mede behoorende tot de Priesters van het H. Hart. Van half 2 tot- 3 uur zal Vrijdag in de pastorie van pastoor Van Leeuwen recep tie gehouden worden. Mcnd- en Klauwzeer. Onder het vee van den veehouder Z. aan den Leidschen straatweg alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd. OU DE-WETERING; Gunning. Aan den heer Th. C. van Wieringen alhier is gegund den bijbouw van een leslokaal der B. K. Bijzondere la gere school te Hoogmade. Tevens was hij de op een na laagste inschrijver voor den bouw van de Coöp. Boerenleenbank te Al phen aan den Bijn. R0EL0FARENDSVEEN. Veiling. Aan den heer Ch. Overde- vest, aannemer te Bijnsaterwoude, is door het veilingsbestuur alhier gegund den ver en aanbouw van de noodige gebouwen voor de Coöp. Veilingvereeniging „Eendracht Maakt Macht". VOORSCHOTEN. Ongeluk. Zondagmiddag is een wiel rijder met als duopassagier een klein jon getje in de Schoolstraat omvergereden door den wielrijder Z., die zonder te bellen de Baadhuissteeg uitreed. Allen vielen op den grond. Het jongetje werd licht gewond. Verdwijnende molens. Het polderbe stuur van den Paapwegsehenpolder over weegt afbraak van de molen en het plaat sen van een ijzeren geraamte. HOOGMADE. Aanbesteding. In de B. K. Pastorie is onder de architecten de heeren van der Laan uit Leiden -aanbesteed het verbou wen en bijbouwen van de B. K. Parochiale School alhier, waarvoor als volgt was in geschreven: C. P. Jansen Bijpwetering 11063.53, J. Jansen Hoogmade 10985. Oudshoorn en Zonen Leiden 11111.—, A. A. Brand Bijpwetering 10952.Bik en Breedeveld Leiden 9999.—, S. Strijk Bijpwetering 9990.G. J. Verbij Hoog made 9900.Ieterson Bijnsburg 9611. Vollenberg, Zoeterwoude 8791.en C. van Wieringen Oudewetering 8639. Herwonnen Levenskracht. De verkoop van bloempjes ten voordeele van Herwon nen Levenskracht heeft opgebracht de som van 45.37 1/2. „Strijd en Vriendschap" (Voorschoten). Zondag hield de postduivenvereeniging „Strijd en Vriendschap" te Voorschoten 'n concours vlucht met jonge duiven vanaf Vil voorde (België). Afstand 133 K.M. In oon- eours waren 155 vogels. Gelost S uur voorm. met Z. W. wind. De eerste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 9—26—31, de laatste vogel 9—3426. Aankomst der dui ven als volgt: 1, 7 en 24 K. I. Waasdorp; 3, 26 en 28 H. J. van Klaveren; 4, 5, 20 en 21 G. A. van Adrichem; 6 en 31 A. Oudshoorn; 7, 13, 19 en 27 L. J. Raaphorst; 8, 11, 23 en 30 C. Versteeg; 9 12, 15, 22 en 28 H. Don ders; 10 en 25 P. F. Oostervee; 14 K. Scheffer; 16 A. de Graaf en 2 en 18 C. F. Brederode. RIJPWETERING. Verdronken. Gisteren is het twee-jarig zoontje van den heer J. G. Castelein te water geraakt en verdronken. ST0MPWIJK. Geboren: Maria Johanna Francisca, d. van B. H. Strampraat en A. B. de Vreede. Maartje Johanna, d. van A. G. Keukenmeester en A. Versteeve. Wil- helmina Maria, d. van C. Overdevest en E. Ph. v. d. Bos. Ondertrouwd: W. Opperman en A. P. M. Havik. Overleden: D. Botte veel 52 j. P. E. H. de Vreede 4 j. VEUR. Geboren: Margaretha Hendrica, d. van H. van Kampen en M. Chr. M. Lans. Catharina Florentina Pieternellt-, d. van J. H. In '*t Veen en C. J. de Graaf. Gehuwd: W. J. A. van Molsteijn en E. P. van Benten. Overleden: P. C. Oosthoek. WARMOND. Oranje-commissie. Zaterdag hield de Oranje-Commissie alhier een vergadering in Hotel de Stad Rome. Nadat de bijeen komst door den vice-voorzitter, den heer C. M .van Stijn Sr., was geopend, heette deze de aanwezigen hartelijk welkom en sprak er zijn voldoening over uit, dat velen aan de uitnoodiging, deze vergadering bij te wonen, hadden gevolg gegeven. Van den heer C. van Schie was bericht van verhindering binnengekomen. Hierna werden door de secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en onder dankzegging onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelde hierna mede, dat de navolgende stukken bij het. Bestuur wa ren binnengekomen: Een schrijven van den heer A. J. Schölvinck, oud-burgemees ter, dat hij gaarne bereid was het eere-lid- maatschap der vereeniging te aanvaarden. Een schrijven van den heer A. J. L. Ke telaar, burgemeester, dat hij gaarne be reid was het eere-voorzitterschap der ver eeniging te aanvaarden. Een schrijven van het Gemeentebestuur, dat de Commissie met de aanstaande fees ten gebruik kon maken van de Gemeente lijke terreinen liggende op de Baan tot plaatsing van de diverse vermakelijkhe den. t Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Hierna werd overgegaan tot benoeming van een voorzitter, waartoe door het Be stuur waren candidaat gesteld de heeren C. Zwetsloot en H. L. van Delft. De voor zitter deelde mede, dat de heer Zwet sloot niet voor deze functie in aanmerking wilde komen, waarna als zoodanig be noemd werd de heer H. L. van Delft. Hierna had de afreking plaats van de door middel van lijsten opgehaalde gel den. De voorzitter deelde mede, dat de in- teekening zeer goed was geweest en hij bracht een woord van dank aan allen die hadden bijgedragen om deze feesten weer zoo goed mogelijk te doen slagen. Bij de bespreking der te houden feeste lijkheden ontspon zich een geanimeerde discussie betreffende het al of niet houden van een ringrijderij met tilburies, aange zien de laatste jaren de deelname aan deze ringrijderij door het publiek zeer ge wild was weshalve besloten werd deze voor dit jaar wederom op het programma te plaatsen. Overwogen zal worden het aantal prijzen voor deze rijderij uit te breiden en te vergrooten, waarbij de heer v. d. Geest in overweging gaf zoowel aan de dame als aan den heer een prijs toe te kennen ook voor wat betreft het ringste ken met rijwielen. Het bestuur zal hier omtrent in de eerstvolgende vergadering met voorstellen komen. Bij wijze van proef werd besloten dit jaar een nationale ringrijderij te doen plaats hebben en twee ringen te doen steken, een door de dame en een door den heer. De vice-voorzitter deelde mede, dat hij dit jaar zou zorgen voor de desbetreffende materialen. Nadat nog eenige zaken van huishoudelijken aard waren vastgesteld, werd de bijeen komst door den. voorzitter onder dankzeg ging voor de aangename discussies geslo ten. net/ mo> CRAVEN \De eenige sigaretten special gemaakt out de keel niet te prikkelen 20 stuks FI. 0.40 CARRERAS LIMITED. LONDEN Kwaliteit gerenommeerd sinds 142 jaar UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verdronken. Zaterdagavond is het 3-jarïg zoontje van E. in de Ridderbuurt in een onbewaakt oogenblik in de Wetering geraakt en ver dronken. Bedwelmde paling. Vermoedelijk door wegloopen van ammoniakwater van de gasfabriek in het water van de Spoorhaven bleek Zaterdag een groote hoeveelheid pa ling en visch bedwelmd. Vele personen wisten zich dientengevolge door het van gen van paling een buitenkansje te ver schaffen. Uit een kano gevallen. Zaterdagmid dag is aan de Rijnkade een kano-bevaar- ster, een dochtertje van v. d. B. in den Rijn geraakt. Zij werd door toegeschoten perso nen uit het water gehaald. Personalia. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Duitsch M. O. acte A onze plaatsgenoot B. Q. Schouten. Hengel wedstrijd. Door de Hengelaars- vereeniging „Ons Genoegen" werd Zater dagmiddag op den Rijn langs die Steekter- weg een prijswedstrijd gehouden, waaraan door vele leden werd deelgenomen. De uit slag was als volgt: le prijs C. Ravensber- ger 8 stuks. 2e pr. D. v. Nes met 7 stuks. 3e pr. A. C. v. d. Hoek met. 6 st., 4e pr. P. Rogaar met 6 st., 5e pr. H. Binnenkamp met 5 st., 6e pr. J. v. d. Bom met 4 st., 7e pr. Braber met 4 st. 8e pr. A. de jWit met 3 st. 9e pr. S. Hoek met 3 st. 10e pr. J. v. Zwieten met 3 st. lie pr. B. Veltman met 2 stuks. Water- en lichtbedrijven. Uit. het heden verschenen jaarverslag der water- en lichtbedrijven over het jaar 1929 ontleenen wij hét volgende. Volgens de verlies- en winstrekening van de gasfabriek bedraagt het winstsaldo over den dienst 1929 44687.71 1/2 waarvan een bedrag van J 20.000 wordt uitgekeerd en 2487.71 1/2 worde gereserveerd. Aan salarissen en loo- nen is uitbetaald 52518.26, aan steenkoo- len ƒ57671.69 en aan inkoop van gas 2403.52. Voor afschrijving op gebouwen buisleidingen en materialen is uitgetrok ken ƒ26430. Het winstsaldo van het electriciteits- bedrijf bedraagt 56699.55 1/2 waarvan voor uitkeering is bestemd 22679.82, terwijl 34019.73 1/2 wordt gereserveerd. Aan sa larissen en loonen is een bedrag van 10386.65 betaald terwijl voor afschrijvin gen een bedrag van 18210.07 is uitgetrok ken. Ten slotte heeft de hoogdruk-bronwa terleiding over het jaar 1929 een winst op geleverd van 14150.40 waarvan 5660.16 wordt uitgekeerd en S490.24 wordt gere serveerd.. Aan salarissen en loonen etc werd betaald een bedrag van 10376.10, terwijl voor afschrijvingen een bedra-g van 11556.10 1/2 werd uitgetrokken.^ Geboren: Theodorus Franciscus z. v. L. G. Kempers en W. J. Vermeulen. Hendrik z. van H. Griffioen en A. M. Groe- neveld. Bastiaan z. van B. Anker en C. Hulscher. Aaltje Cornelia d. van J. de Jong en H. Kapteyn. Petrus Leonardus z. van P. B. Pijnacker en G. Prins. Ma- rytje d. van J. Dirkx en J. C. van Winkel. Johanna Jacoba. jL van K. v. d. Stouwe en J. van Oeveren. Arie z. van G. v. d. Mik en J. Tuinman. Klazina Maria d. van J. Zekveld en A. Klokkemeijer. Dirk Cornelis z. van K. Vergeer en B. J. v. g. Vjs. Pieternelle Adriana d. van J. van Leeuwen en E. van Dam. Overleden. K. v. d. Meer 62 j. Cornelis Kfaan echtgen. van S. Visser 67 j. Gijsbertus van Vliet echtg. van Ch. van Wieringen 77 j. Cornelis Domburg echtgen. van M. J. Blom 42 j. Ingekomen: Kinderen Mulder van 's-Gravenhage. J. van Brake! en gezin fabrieksarb., van Koudekerk. C. "Vlas kamp en gezin, zonder, van Zwammerdam. N. Koren echtg. van H. Stapper, zonder, van Gouda. J. Jonker, verpleegster, van Amsterdam. C. Vermeer en gezin, chauf feur, van Schiedam. A. J. Enthoven, zonder, van Voorhout. W. H. Meskempen schilder, van Oldenburg (Dl.) A. Leynse, schilder, van Gorssel. N. van Nood, zon der van Arnhem. H. R. Overbeek en ge zin, rijksontvanger, van Slochteren. W. van de Klei, dienstb., van Slochteren. Kinderen Kortman, van Rotterdam. Vertrokken: J. N. van der Blonk en gezin naar Schiebroek. K. Mellema en gezin, naar Amersfoort. J. W. den Har- tog naar Valkenburg. J. H. van Leeu wen naar Amsterdam. P. Angenenfc naar Bodegraven. Wed. CL Verruijt. M. Jansen echtg. van J. Roest naar 's-Gravenhage. H. Bos en gezin, naa.r Nijmegen. Reina I. Hanssens naar België. B. J. van Hou ten naar Stuotenburg. A. van de Stouwe naar Loenen Niewersluis. BOSKOOP. Gemeenteraad. Dinsdagavond te 7 uur zal de raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen komen ten ge meentehuize. Agenda; 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van de ver gadering van 20 Juni 1930. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel •van Burgemeester en Wethouders om over te gaan tot de benoeming van drie leden en een plaatsvervangend lid der Raads- comissie voor onderzoek van begrootin gen en rekeningen. 6. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van gedelegeerden der gemeente in de bestu ren van Bouwvereenigingen. 7. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot be noeming van 2 leden der Commissie van Toezicht op de Tuinbouwcursus. S. Voor stel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van twee gedelegeerden der gemeente in de Bad'huiscommissie. 9. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot de verkoop van een perceel bouw grond aan de Julianastraat aan den beer J. A. Straver. 10. Advies van B. en W. op een verzoek van het bestuur der M.U.L.O.-school aan de Zijde, om op grond van art. 72 der Lager Onderwijs wet 1920 gelden uit de gemeentekas- be schikbaar te stellen voor betegeling van de speelplaats. 11. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitloting van 3 obli gaties der leening, oorspronkelijk groot f 54.000.12. Voorstel van B. en W. om te 'besluiten het ongedekte verlies van de Bouw vereeniging „Onze Woning" voor zooveel betreft de 22 woningen aan de Zijde, voor rekening van de gemeente te nemen. 13. Voorstel van B. en W. om te besluiten de over varige jaren wegens- kindertoeslag en overwerk verschuldigde pensioensbijdragen niet op ambtenaren en werklieden te verhalen. 14. Voorstel van B. en W. om een aanvullend crediet te verleenen voor de herbestrating van de Burgemeester Colijnstraat. 15. Voor stel van B. en W. om te besluiten tot ruiling van een terreintje aan de Zuid kade met den heer D. Nijhof. 16. Aanbie ding door B. en W. van het verslag van den toestand der gemeente Boskoop over het jaar 1929. 17. Voorstel van B. en W. tot verkoop van de gemeentelijke opslag plaats aan de Zijde. 18. Voorstel van B. en W. om met de fa. Goeclewagen Zn., bankier te Gouda, een geldleening aan te gaan 19. Rondvraag. 20. Sluiting. Leening. Door B. en W. dezer ge meente is aan den Baad het voorstel ge daan om over te gaan tot een geklleening van f 100.000.bij de fa. Goedewagen Zn. te Gouda. Deze gelden zullen worden benoodigd voor het leggen van een 2de persleiding voor het waterbedrijf, voor den bouw van 6 arbeiderswoningen- en voor verdere exploitatie van het gemeen telijk bouwterrein aan de Zuidkade. Verkoop der Gem. opslagplaats. Door B. en W. zijn gegadigden in de gelegenheid gesteld, een bod te doen op de Gem. op slagplaats aan de Zijde, welke aan zijn be stemming zal worden onttrokken door een bouw van een nieuwe opslagplaats aan de Zuidkade. Daar de fa. H. Koolbergen en Zn. tot op heden de hoogste aanbieding heeft gedaan, stellen B. en W. den Baad voor tot verkoop van genoemd terrein aan de fa. H. Kaolbergen en Zn. te besluiten voor den prijs van 2500. Aanbesteding. De bouw van 6 arbei derswoningen voor het personeel der ge meente-bedrijven is door B en W. alhier gegund aan den heer C. Verwey ie Bos koop voor de som van 20.000. Onpersoonlijke reclame. De vereeni ging tot stichting en instandhouding van een fonds voor Onpersoonlijke Reclame, „Fifor" gevestigd alhier, heeft een open bare vergadering gehouden, waarvoor het moet helaas bekend worden slechts matige belangstelling bestond. De voorzitter, de heerP.A.Colijn, opende de vergadering en merkte op,dat 't alweer meer dan een jaar geleden was, dat de heer Krelage een lezing hield over „Het nut van de onpersoonlijke reclame". Men zou mee- nen, dat het goede voorbeeld van de bol- lenkweekers lot navolging geprikkeld zou hebben. Helaas, de Boskoopers hebben niet in die mate deelgenomen, als men had mo gen verwachten. Al wordt te Boskoop de landbouwcrisis niet zoo zeer gevoeld, in de toekomst zal de golf van de tarief bepalingen zeer zeker ook Boskoop bereiken. „Vifor" bedoelt geen reclame voor een der Boskoopsche producten te maken, neen alleen voor het Boskoopsche product in het algemeen. Deze propaganda kan niet wor den gevoerd met een klein aantal leden en met weinig geld. Daarom zal een krachtig medewerken van alle belanghebbenden noodig zijn. Zoo niet, dan zal de arbeid in de toekomst misschien moeten worden ge staakt Vervolgens stelde spr. den heer .J. C. M. Mensing, den secretaris van den Aalsmeer- schen Tuinbouwbond voor, die zich bereid had verklaard een lezing te houden over onpersoonlijke reclame. Spr. wees op de ge schiedenis van de onpersoonlijke reclame en de uitingen in de verschillende landen. Naar aanleiding van een rede van dr. Lovink heeft de Minister van Binnenland- sche zaken en Landbouw toegezegd bedra gen beschikbaar te stellen voor collec tieve reclame. Dit is thans het geval op de tentoonstelling te Antwerpen. Voor den tuinbouw is een bedrag van f25000 toege staan. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Aug. a.s., waarge nomen door de apotheek W. Pelle, Kort Bapenburg 12, telef. 594. -aoi ^ara 'uaA>a2 STiiStuaaaAsni^uaout^ In Nederland is een Comité opgericht om het gebruik van bloemen bij jubilea en be grafenissen tegen te gaan. Door middel van onpersoonlijke reclame wordt hiertegen geageerd. „Laat bloemen uw tolk zijn" is de spreuk voor den bloemenhandel. Ook Boskoop heeft onpersoonlijke recla me gemaakt door de uitgave van het Bos koopsche Album. In Aalsmeer ontvangt men de vreemde lingen met open armen. Men voert er de politiek van de open deur. Tob slot werden eenige vragen beant woord. Concertavond, Dinsdagavond a.s. hoopt de Ohr. Muziekvereeniging „Con cordia" een concert te geven in de tent, geplaatst aan den Koninginneweg. ZOETERWOUDE (H. R.). Uit een auto gevallen. Gistermiddag kwamen drie groote vrachtauto's vol met Haagsche hengelaars terug van een z.g. hengel- of vischwedstrijd. De prijswinnaars waren vermoedelijk wat onrustig met het gevolg, dat een hengelaar uit de rijdende auto kwam te vallen en kennis maakte met den Hoogen Rijndijk. Met eenige hoofdwonden, welke door Dr. de Bruijne spoedig waren verbonden, li»p dit ongeval af, waarna door de hengel sport-liefhebbers de reis werd voortgezet. Aanrijding. Zaterdagnacht te half één kwam de heer W., wonende te Leiden met zijn auto rijdende langs den Hoogen Rijndijk in de richting Leiden, in aanra king met de leuning van de Rijnegommer- brug en daarna tegen de schutting van den heer v. U. De leuning werd totaal vernield en de schutting zwaar bescha digd. De politie was spoedig ter plaatse en kwam juist op tijd, want dhr. W. vertrok spoedig met zijn beschadigde auto naar huis. De heer W. is dezelfde persoon, die ook voor eenige maanden geleden de leuning bij het café „Ik leer nog" omver reed en toen in het water terecht kwam. ZWAMMERDAM. Geboren Cornelis Adrianus, zoon van Cornelis Pieter Stougie en van Anna Gentsch. Ondertrouwd Adrianus Bernar- dus van Velsen jm. 31 jaar en Gerritje van der Bord jd. 21 jaar te Grootebroek. STADSNIEUWS ZUSTER ANGELA, t In het St. Eilsabethgesticht alhier is vorige week, na een langdurig ziekbed in den ouderdom van 64 jaar overleden de eerw. zuster Angela (in de wereld mej. Elisabeth Christianen). De overledene werd geboren te Etten (Leur) in Noord-Brabant en werd in 1894 geprofest. Gedurende 20 jaar was zij in het St. Elisjibethgestioht alhier werkzaam in de huishouding. Hedenmorgen werd in de kapel van het Gesticht een plechtige H. Mis van Re quiem opgedragen door den Hoogeerw. heer A. H. M. J. Homulle, deken van Lei den, waarna de begrafenis van het stoffe lijk overschot plaats had op de begraaf plaats aan de Zijlpoort. Het psychopaten-blijspel. De psychopaath W., die Donderdag met nog een kameraad uit het asyl ontsnapte, is te Vlaardingen aangehouden. Vannacht, heeft echter een andere gast van het asyl de kans schoon gezien uit te breken. Het is de 21-jarige H. S. uit En schede. Vermoedelijk is hij in onderklee- ren uit het gebouw gekomen. De vrijheid was van korten duur. Hedenmorgen is hij in Noordwijk aangehouden. De man had zich intusschen in 't pak gestoken! Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 5581. P. J. IJsselmuiden, Voorhóut, Hoofdstraat 11, Loodgieters en Elec. Technisch Bureau. E. P. J. IJsselmuiden, Voorhout. Wijzigingen. 2646. Café „de Bonte Koe", Voorhout, Hoofdstraat 1. Overl. E.: P. van der Zon, Voorhout, d.d. 1 Juli 1927. N.E.: Wed. M. van der Zon-van der Vos sen, Voorhout. 5424. „Maris Stella" Maatschapp- tot vervoer van goederen (f.), Katwijk a. d. Rijn, Valkenburgerweg 26. Hoofdz.: Den Haag, Nobels-traat 4 A. Bovengenoemd fi liaal is met ingang van 1 Juli 1930, opge heven. Te Den Haag is aangehouden de 2S-ja- rige Hagenaar J. C. M., verdacht van dief stal van een rijwiel hier ter stede. De fiets trachtte hij te beleenen in de Gem. Bank van Leening in de Korte Lombardstraat. Ten nadeele van P., wonende alhier, zijn uit een schuit aan de Boommarkt drie zak ken snijboonen en twee zakken komkom mers ontvreemd. Toen de 49-jarige H., die aan den Ka- naalweg zat te visschen, wilde opstaan, gleed hij uit en brak een been. Hij werd door den E. H. D. naar het Acad. Zieken huis overgebracht.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2